shop.musicserver.cz
Beats for Love, První a druhý den, Dolní oblast Vítkovice, 4. a 5.7.2024

První dva dny Beats for Love přinesly opět skvělou atmosféru

Vydáno: 05.07.2024 22:47 v sekci Naživo - Adam Holub | foto: Klára Mia Krečmerová / musicserver.cz

Desátý ročník ostravského festivalu Beats for Love má být podle pořadatelů největší, nejkrásnější a vůbec dosud po všech stránkách nejlepší. Jak probíhala jeho první polovina, tedy středa a čtvrtek, kdy zahráli například Lost Frequencies nebo Eric Prydz? Zklamání rozhodně nebylo na místě, právě naopak.

Live: Beats for Love

místo: Dolní oblast Vítkovice, Ostrava
datum: 4. a 5. července 2024
Vystoupili: A Little Sound, Hybrid Minds, Lost Frequencies, W&W, Kanine, Korolova, Chris Sadler, Dimension, Gentlemens Club, Miss K8, Boris Brejcha, Eric Prydz a další
Fotogalerie ze středy
Fotogalerie ze čtvrtka

Hybrid minds - Beats for Love, První den, Dolní oblast Vítkovice, 3.7.2024
© Klára Mia Krečmerová / musicserver.cz
Ve středu 3. července se areál Dolních Vítkovic znovu proměnil v malé městečko elektronické taneční hudby. Festival Beats for Love nabyl nejen větších rozměrů, ale i po všech stránkách zintenzivněl. Start akce sice nenabídl počasí, jaké by si mnozí návštěvníci představovali, ale pokud se v průběhu večera objevil déšť, působil spíše jako lehké osvěžení.

Začátek festivalu vždy přináší příjemnou atmosféru plnou nových dojmů a letos tomu bylo stejně. Návštěvníci prozkoumávali areál s výrazy malých dětí, které se těší na to, kdy si budou moct rozbalit dárečky pod stromečkem. A že je letošní nadílka od pořadatelů opravdu bohatá! Já sám jsem nevěděl, kam mám skočit dřív, aby mi náhodou něco neuniklo. A stejně to prožívalo i mnoho dalších účastníků.

Lidi - Beats for Love, Druhý Den, Dolní oblast Vítkovice, 4.7.2024
© Klára Mia Krečmerová / musicserver.cz
Hlavní magistrála i uličky mezi hudebními chrámy byly plné jako v odpolední dopravní špičce. Možná k tomu přispěla i nepříjemná situace s mobilní aplikací, která celou středu hlásila chyby a i při opakovaném restartu se nechtěl načíst timetable, tedy přehled, kdy, kdo a kde hraje. Mnohým tak nezbylo nic jiného, než starý dobrý Meeting Point, kde si po staru přečetli, kde se koná jaký program.

Pokud máte rádi drum and bass a preferujete jemnější subžánry, dilema mezi A Little Sound a Hybrid Minds není potřeba zmiňovat. V drumandbassové kovárně se mladá Britka chopila šance podmanit si publikum, pustila nové hitovky i z vlastní tvorby, ale hlavně svým zpěvem podpořila už tak povedené vystoupení a lidi na Forge stagi si povodila. Vizuální stránka tohoto pódia je vynikající, bohužel prostor kvůli návalu fanoušků praská ve švech.

Ve středu se návštěvníci zdržovali převážně u Love stage, Harmony House Square, D&B Forge nebo Empire, u ostatních jich bylo vždycky pouze poskrovnu. Hlavní pódium dominuje svou velikostí, a přestože působí relativně jednoduše, jakmile se k ní přiblížíte blíže, spadne vám brada. Vynikající práce vizuálů v kombinaci se světly, konfetami, ohnivými děly a ohňostroji vyvolává až kouzelný dojem. Nechyběla u ní ani dvojice pouličních umělců, kteří se na dlouhých tyčích ozdobenými okvětními lístky houpali mezi diváky.

Lost Frequencies - Beats for Love, První den, Dolní oblast Vítkovice, 3.7.2024
© Klára Mia Krečmerová / musicserver.cz
Hybrid Minds pro své sety často vozí i někoho za mikrofonem, tentokrát nechyběl zkušený MC Tempza, na kterém bylo vidět dojetí z atmosféry, která na obrovském poli plném tančících lidí panovala. Pohoupávání dále pokračovalo s hitmakerem Lost Frequencies, který spoustu fanoušků nadchl. Předvedl skvělou show, kterou navíc podpořilo počasí, kdy se sluneční paprsky konečně prorvaly skrz protržená oblaka. Kdo světu DJingu rozumí, tak ví, kdo ne, doufám, že si jeho vystoupení i tak užil.

W&W - Beats for Love, První den, Dolní oblast Vítkovice, 3.7.2024
© Klára Mia Krečmerová / musicserver.cz
Feeling z Tomorrowlandu podpořilo duo W&W. Lidi se před zlatou katedrálou utrhli ze řetězu, skákali zleva doprava, zpívali nebo synchronizovaně mávali rukama. Zremixovaná Mozartova "Malá noční hudba"? Jo, to se jim fakt povedlo! Poté se ale všude začalo stahovat volume a třeba kousek od reproduktorů DNB stage se dalo s klidem konverzovat. Kanine diváky sice rozhýbal, ale celkový dojem bohužel nízká hlasitost lehce oslabila. Holt, ještě nás čekají další dny. Středa každopádně přinesla hladký start na jedničku a čtyřiatřicet tisíc návštěvníků!

Ve čtvrtek se aplikace dočkala updatu a začala pořádně fungovat. Zlepšilo se i počasí, a návštěvníci si tak mohli vychutnat i trochu toho vitamínu D. Areál se začal naplňovat více než předchozí den, což bylo zřejmé i při průchodu celým festivalem - druhý den se diváky zaplnily také menší pódia, hodně lidí zvolilo taktiku menšího placu s větším osobním prostorem místo tlačení se pod hlavní stagí.

Lidi - Beats for Love, Druhý Den, Dolní oblast Vítkovice, 4.7.2024
© Klára Mia Krečmerová / musicserver.cz
Je třeba zmínit také výběr jídel všeho druhu, pro vegetariány nechybí ani pestrá nabídka nemasových pokrmů. Výborně zvolený partner festivalu, pivovar Proud, mě osobně potěšil a ještě chvíli těšit bude. Na zdraví! Jubilejní 10. ročník posouvá hranice a oproti minulým letům se překonává. Progresivní novinkou je letos Zion stage se lví hlavou, kterou pořadatelé chtěli ukázat, kam by v budoucnu mohli festival posouvat. Snaha se cení, ale poté, co jsem se podíval zblízka, mi to bohužel přišlo poněkud chudé. Ale asi mám smíšené pocity poté, co jsem nedávno viděl hlavní stage na festivalu Defqon.1. Každopádně držím palce a těším se, jak se bude B4L v příštích letech postupně měnit. Až na výjimky jsou totiž všechny hudební chrámy v jednom duchu a rozdíl mezi nimi člověk pozná pouze podle sluchu.

Ale zpět k hudbě. Korolova na Love stagi, lehké melodické techno, pivíčko a sluníčko, nemám slov, prostě nádhera! U těch melodií jsem ještě zůstal, protože Chris Sadler předvedl na Housovém náměstí famózní a svěží výběr emocí a kombinací taneční hudby. Nejen saxofon, ale také jiné nástroje ve spojení se soubojem hudebních žánrů, housu a techna, naprosto pohltily celý dav. Dimension nezklamal, nikoho nenechal v klidu stát, jedna pecka střídala druhou, nezapomněl ani na fanoušky Linkin Park remixovanou verzí hitu "Numb".

Gentlemens Club - Beats for Love, Druhý Den, Dolní oblast Vítkovice, 4.7.
© Klára Mia Krečmerová / musicserver.cz
Nevíte, co máte zrovna chuť poslouchat? Nevadí, pro vás je tu Gentlemens Club. Populární subžánr drumandbassu Jump Up byl na start dobrý, jakmile se ale publikum zahřálo, přesunuli jsme se do éry dubstepu, a když už to nemohlo být lepší, nastal čas na basshouse. Opravdu pestrobarevný set!

Pokud holdujete rychlejší a tvrdší elektronické taneční hudbě, zaujme vás i stage Empire, kterou ve čtvrtek ovládla Miss K8. Hardcore techno, k tomu není co dodat, nechyběla ani hardcore verze hitu od Chase & Status "Baddadan". Na ně si ale ještě počkáme, na festivalu zahrají v sobotu.

Boris Brejcha - Beats for Love, Druhý Den, Dolní oblast Vítkovice, 4.7.
© Klára Mia Krečmerová / musicserver.cz
Hlavní stage se zase přelomila do rovných beatů - Boris Brejcha zahrál neúnavný set, který všechny dostal do příjemného transu. Eric Prydz je jméno, které známe nejen díky hitu "Call On Me". Stylově ale jel razantněji a rychleji než Brejcha. Celkový energický dojem podpořila také geniální synchronizace hudby s vizuály a projekcemi. Nechyběl třeba průlet vesmírem, otáčející se Měsíc a planety, přelet přes oceán nebo plavání s rybami. Došlo k naprostému souznění hudby, světel a fanoušků. Na závěr si Eric nechal masterpiece v podobě tracku "Opus" a tento magický moment podpořila součinnost světel a laserů pronikající kapkami deště.

Z prvních dvou dnů nelze jinak než být nadšený a čekat, co nám festival přichystá na pátek a sobotu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
Colours Of Ostrava - den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.-20.7.2024
Naživo: Úvod Colours Of Ostrava zachraňovali hlavně kytaroví mistři Festival Colours Of Ostrava máme na musicserveru rádi dlouhá léta, však na něj také pravidelně jezdí velká část redakce. A vždycky se na něj upřímně těší. Je ale naší prací upozorňovat nejen na úspěchy, ale také na... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2024 17:37 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Závěrečné dva dny Beats for Love roztancovali Alok či David Guetta (11.07.2024 11:41)
- Fotogalerie: V poslední den Beats for Love přilákal David Guetta davy lidí (07.07.2024 10:39)
- Fotogalerie: Meduza a Alok na Beats for Love roztancovali dav plný všech generací (06.07.2024 15:23)
- Fotogalerie: Druhý den Beats for Love roztančili Boris Brejcha nebo Dimension (05.07.2024 19:58)
- Fotogalerie: První den Beats for Love roztančili třeba Lost Frequencies nebo Hybrid Minds (04.07.2024 10:42)
- Desátý ročník Beats for Love otevírá své brány (03.07.2024 15:15)
- Desátý ročník Beats For Love ohlašuje novinky: nejlepší program v historii a návrat ke kořenům (06.06.2024 14:39)
- Blíží se největší taneční párty pod otevřeným nebem. Festival Beats For Love láme rekordy (17.05.2024 16:23)
- Beats for Love vytahují další eso z rukávu - legendární Eric Prydz zahraje poprvé v Česku na festivalu (19.03.2024 12:12)
- Video: Becky Hill v živáku "Never Be Alone" ukazuje, proč ovládne letošní Beats For Love (18.03.2024 13:55)

ALBUM TÝDNE 29/2024

Washed Out
Notes From a Quiet Life

Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 20.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
So 10.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
Pá 06.09.
Mehro (US) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele mp3.com Taylor Swift Dua Lipa Kesha Doja Cat Mirai Queen Miley Cyrus Kabát Sam Smith Madonna Tom Morello Katy Perry The Beatles
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe