shop.musicserver.cz
Parkway Drive, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024

Králové moderního metalu smetli vše živé. Parkway Drive na Rock for People zašlapali konkurenci do země. A pak ji zapálili

Vydáno: 14.06.2024 11:15 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Marie Trávníčková / musicserver.cz

Odbýt pro mnohé největší hvězdu letošního ročníku dvěma odstavci v souhrnném reportu, protože jen čtyři hlavní headlineři by měli mít sólo článek? To fakt nešlo. Parkway Drive si podobně jako třeba předloni Weezer vysloužili samostatný text, v němž si rozebereme, proč odehráli na Rock for People památný koncert.

Live: Parkway Drive

místo: Rock for People, Park 360, Hradec Králové
datum: 13. června 2024
Fotogalerie

Parkway Drive, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Ředitel festivalu Michael Thomes v jednom z rozhovorů k letošnímu ročníku prozradil, o kolik dražší než dříve byli letos The Offspring. Naznačil tak, že nebyla jiná možnost než hlavní hvězdy dne udělat opět z nich. Při přímém srovnání nesrovnatelného ale zůstává zřejmé, že největší hvězdou nejen druhého dne, ale možná i celého festivalu, se stali právě rodáci z Byron Bay.

Ti v Česku hráli dříve už mnohokrát, pod YouTube stageí proto měli řadu oddaných příznivců. Dorazila ale i spousta náhodných kolemjdoucích, kteří tak měli v Hradci Králové možnost poprvé pochopit, proč se o nich hovoří jako o formaci, jež brzy zaplní i fotbalové stadiony. Pokud jí vydrží zdraví a mezilidské vztahy, jednoho dne na nich vystřídá Metalliku, Iron Maiden a další legendární jména, která už věk dohání.

Parkway Drive, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
A právě zdraví frontmana Winstona McCalla patřilo k probíraným tématům ve festivalových kuloárech, kdy se zpěvák místo rozhovorů rozhodl šetřit hlasivky na podvečer. Ta předložka je podstatná, kapela totiž naneštěstí hrála za světla, což je podobně nešťastné rozhodnutí jako o den dříve u Enter Shikari. Hrát za tmy, mohlo to být ještě ničivější.

Novou desku tentokrát Parkway Drive nepřivezli. Zato už místo konstrukce otáčející bicí vzhůru nohama aktuálně vozí pět pohyblivých plošin se světly, aby svůj už tak omamný vizuál ještě pozvedli.

Parkway Drive, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
A obrovský nářez to byl už při "Prey", kdy se v úvodu koncertu utvořil obří circle-pit, jenž až do konce show nepolevil. Pobavil i kluk, co si vylezl na nafukovacího jednorožce a plul k pódiu. Jiskry ze všech čtyř stran pódia létaly při "The Void" z budoucí žánrové klasiky "Reverence" směrem k frontmanovi, který od Fora Karlín nabral další svalovou hmotu, a tak byly jeho heroické macho pózy při drtivých breakdownech ještě působivější. U "Soul Bleach" si krátce zarapoval, během "Vice Grip" zase sledoval fanoušky v prvních řadách a spokojeně ukazoval na ty, co vyváděli nejvíc.

Málokdo by při pohledu na chodící reklamu na testosteron věřil, že se zároveň jedná o jednoho z nejcitlivějších lidí na metalové scéně, který se při rozhovorech nejednou rozplakal: například když mluvil o smrti svého psa v rozhovoru pro náš sesterský magazín Fakker, který ve své době hodně pomohl v šíření dobrého jména kapely u fanoušků tvrdé hudby po celé republice.

Parkway Drive, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
"Nevěděl jsem, co od dneška čekat, ale tohle je šílenost!" bouřil očividně ohromený frontman a chválil silnou energii, kterou mu fanoušci vydatně vraceli. On je za to dál brutálně hecoval k činnosti a odhození studu. Mít ho ve fitku jako osobního trenéra, obezita přestane být téma.

Oproti starším koncertům také přišel s jednou novinkou - to když se v "Idols And Anchors" vydal doprostřed circle-pitu, nechal fanoušky běhat kolem a plácat si s ním a následně po jejich rukou odplul zpátky na pódium. To velmi pobavilo i stále šedivějšího kytaristu Jeffa Linga, který se nepřestával spokojeně usmívat.

Parkway Drive, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Ve druhé půlce agresivně působícího, ale přitom velmi srdnatého koncertu se jako už tradičně skupina nechala posilnit o ženské smyčcové trio. V sekci začínající ikonickou skladbu "Chronos" předvedla, proč se o ní mluví jako o ikoně moderního metalcoreu, která se nebojí udávat trendy.

A když už to vypadalo, že jsme po zhruba hodině viděli fakt všechno, přišla průlomová "Bottom Feeder", v níž si tisíce lidí dřeply a na povel vyskočily, za což je kapela postupně odměnila rachejtlemi, jiskrami, plameny. A nakonec vším tím dohromady - a ten strop ještě pozvedla. Památný moment, jaký si přítomní budou pamatovat ještě dlouhá léta, doplnily neméně zničující přídavky, v nichž se ohnivá stage rozhořela po všech stranách. A dalšímu fenomenálnímu vystoupení v režii australských nestorů byl konec.

Parkway Drive, Rock for People, Park 360, Hradec Králové, 13.6.2024
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Parkway Drive i v Hradci Králové potvrdili svou špičkovou formu a profesionalitu. Nad rámec velmi nápadité hudební produkce se jim podařilo složit koncert s promyšlenou dramaturgií, nekončícím vizuálním pozlátkem a pro leckoho možná i překvapivě také choreografií, jež je v klíčových pasážích vždy připravená tak, aby plameny a další propriety krásně vynikly. Kdybyste ve svém životě měli vidět od začátku do konce jen jediný metalový koncert, nechť je to právě šestice géniů vystupující od roku 2003. Nic lepšího v tomto bohatém žánru momentálně neexistuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
Colours Of Ostrava - den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.-20.7.2024
Naživo: Úvod Colours Of Ostrava zachraňovali hlavně kytaroví mistři Festival Colours Of Ostrava máme na musicserveru rádi dlouhá léta, však na něj také pravidelně jezdí velká část redakce. A vždycky se na něj upřímně těší. Je ale naší prací upozorňovat nejen na úspěchy, ale také na... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2024 17:37 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- The Offspring se v říjnu vrátí albem "Supercharged" (16.07.2024 15:31)
- Fotogalerie: The Offspring na Rock for People v obrazech (15.06.2024 08:50)
- Naživo: Rock for People nabídl ve druhém dni skvělé The Amazons, Against The Current nebo Neck Deep (14.06.2024 13:35)
- Fotogalerie: Druhý den Rock for People zachvátily spoře oděné hudebnice (14.06.2024 12:58)
- Fotogalerie: Parkway Drive zapálili Rock for People (14.06.2024 10:53)
- Rock for People doveze The Offspring, zahraje i Ecstasy of St. Theresa (01.12.2023 12:12)
- Fotogalerie: Parkway Drive si podmanili zaplněné Forum Karlín, jejich předkapely nebyly jen do počtu (11.09.2022 10:53)
- Video: Parkway Drive přinášejí v baladě "Darker Still" téměř morriconeovské nálady (29.08.2022 16:15)
- Fotogalerie: The Offspring v obrazech! (17.06.2022 19:22)
- Naživo: Třetí den Nova Rocku přinesl ukrajinsko-ruský souboj a strhující Volbeat (15.06.2022 16:22)

ALBUM TÝDNE 29/2024

Washed Out
Notes From a Quiet Life

Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 20.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
So 10.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
Pá 06.09.
Mehro (US) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Taylor Swift mp3.com Dua Lipa Kesha Doja Cat Mirai Queen Miley Cyrus Kabát Sam Smith Tom Morello Madonna Katy Perry The Beatles
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe