shop.musicserver.cz
Open air koncerty Check it Na Výstavišti: Třetí série letních hudebních zážitků startuje v červnu pod širým nebem

Open air koncerty Check it Na Výstavišti: Třetí série letních hudebních zážitků startuje v červnu pod širým nebem

Vydáno: 11.06.2024 16:06 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Check it
Léto na Výstavišti bude i letos patřit nadějným hudebním talentům tuzemské scény, kteří se představí během třetí série venkovních koncertů Check it. Od června do září si tak budou moci návštěvníci užít šest pohodových koncertů, které nabídnou nejrůznější hudební žánry. Bez ohledu na to, jestli preferujete pop, rock nebo elektronickou hudbu, Check it má pro každého něco. Koncerty se uskuteční v prostoru Skateplazy vedle Shelter cafe. Přijďte se příjemně naladit a užít si pohodový večer na Výstavišti trochu jinak. Vstup na koncerty je zdarma.

Koncept navazuje na úspěšné předešlé dva ročníky a opět se vrací s neotřelým line-upem českých nadějných začínajících umělců. "Koncertní série Check it propojuje neokoukaná místa areálu Výstaviště a čerstvé objevy na domácí alternativní hudební scéně. Na terase u Skateplazy se v letošním roce můžete těšit mimo jiné na zpěvačku Máří, letošní vítězku soutěže Startér radia Wave, charismatické Fumar Mata nebo úplně nový projekt Harr. V něm se sešli hudebníci z již zavedených domácích projektů teepee, Amelie Siba, Manon Meurt a February," říká k programu Barbora Šubrtová, hudební dramaturgyně Výstaviště Praha. K hudebnímu zaměření letošních koncertů dodává: "Dramaturgie projektu reflektuje aktuální vývoj na domácí scéně a zaměřuje se především na indie rock a pop s přesahem do elektroniky."

Na letošním Check it se představí:

Máří
Třetí sérii Check it zahájí 12. června něžná zpěvačka Máří, která v loňském roce vydala debutové album "Léto znovu přijde". Tato deska kombinuje zvuky kytar, synthů, elektra a popu s ruchy pražských ulic. Autorské texty jsou výpovědí mladé dívky, která díky autentickému projevu dokáže posluchače vtáhnout do světa dospívání a večerního města. Spoluautorem je multiinstrumentalista a skladatel Šimon Keller. S kapelou mají za sebou koncerty např. s Post hudbou, Amélií Siba, I Love You Honey Bunny, Hello Marcel, Viah, Zapomělsem, Waterbased (SK), Tess Parks (CAN), Gengahr (UK) nebo The Vices (NL). O Máří jste se mohli několikrát dočíst v časopisu Headliner. Letos se stala vítězkou v hudební soutěži Startér Radia Wave.

Koncert proběhne 12. června od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Fumar Mata
Vycházející pražská formace Fumar Mata, která okouzlujícím charismatem s atmosférou nezvratně připomíná vibe The Brian Jonestown Massacre, láká do předních řad generaci nových nadšenců, jimž otevírá svět neo-psychedelie. Fumar Mata byla založena ve sklepě pražské kavárny Spoko, kam se adolescenti uchýlili před pandemií, odkud vycházely tóny táhlých melodií rozladěné Jolany. Z vinohradského sklepa se čím dál častěji přesouvali do nechvalně známých pražských klubů a barů, kam si je přicházelo poslechnout čím dál tím více lidí.

Koncert proběhne 26. června od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Harr
Začátkem července rozezní Skateplazu kapela Harr, v jejíž hudbě se prolínají masivní kytarové plochy a vokály s nezastavitelnou groovy rytmikou, čímž tvoří unikátní melancholickou jízdu ozvěn. Na české hudební scéně nejsou úplnými nováčky. Můžete je znát z jiných kapel, projektů nebo i kaváren. Do jedné takové, ve které praží kávu Vlad Uskov, známý z kapely February, chodil rád Vutus, který si už dlouho schovával písničky do šuplíku a rozhodl se s nimi jít do světa. Další šťastná náhoda, setkání ve výtahu Vutuse s Vojtou Pejšou z Manon Meurt, přivedla dalšího člena do kapely. Čtveřici doplnil bubeník Tonda Procházka, který se zná s Vojtou z bývalé kapely Amelie Siba a v současné době je na nezávislé scéně aktivní především s teepee.

Koncert proběhne 3. července od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Moře dní
Písničky (nejen) o lásce a příbězích, které k ní vedou. Nová ostravská kapela v čele s Marcynem Hamplem a Lukášem Lukášem je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství. Kapela se ve své tvorbě inspirovala seriálem Twin Peaks a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, skupiny Buty, kanadského písničkáře Mac DeMarca nebo kapely The Brian Jonestown Massacre. Sestavu doplňují kytarista Marek Slonina, basistka Kristýna Krompolcová, klávesista Kubo Hajduch a bubeník Petr Novák. Kapela byla zařazena časopisem Headliner mezi 50 nadějí české hudby a označena za objev nezávislé scény.

Koncert proběhne 17. července od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Elma
Elma je umělecký pseudonym mladé textařky a zpěvačky Elišky Markové z malé vesnice u Chlumce nad Cidlinou, která v současné době bydlí ve Velké Británii. Pod svým uměleckým jménem působí od roku 2022, kdy debutovala ípíčkem "Roller Coaster", které obsahuje čtyři singly. Loni na něj navázala dvěma singly. Jedním z nich, písničkou "When Will It End", která se pitvá ve směsici pocitů, co zbydou po zlomeném srdci, zaujala i ve Startéru Rádia Wave. V textech Elma čerpá ze svých osobních prožitků, zkušeností a emocí. Ale jak sama říká, nejlepší texty, které napsala, jsou ty, o nichž nepřemýšlela, ale které "přišly k ní". A jejímu upřímnému, otevřenému a v něčem až křehkému projevu to sluší. Zkrátka, od této talentované hudebnice se ještě můžeme dočkat hodně zajímavé muziky. Už třeba letos na jaře, kdy hodlá vydat nový singl "Dress Me Up".

Koncert proběhne 14. srpna od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Kaya + Oiee
S létem a třetí sérií koncertů talentovaných umělců Check it na Výstavišti se rozloučíme 4. září dvojkoncertem. Mladičká Kaya se stala nejmladší českou a slovenskou interpretkou umístěnou na obří billboardovou plochu na Time Square v New Yorku. A vy ji můžete vidět na Výstavišti. Oiee je barevný elektronický sólový projekt Bence Kocsis zahájený v roce 2019. Bence je známé jméno na maďarské undergroundové hudební scéně.

Koncert proběhne 4. září od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Kudy na Výstaviště ke Skateplaze: Nejlépe se k nám dostanete od tramvaje parkem Stromovka vstupem u Bruselské brány, Bistra No. 2 nebo bránou vedle fitness a workout hřiště. Přijďte i s dětmi či čtyřnohými mazlíčky. Děti necháte vyřádit na přilehlém dětském hřišti a s pejsky se můžete projít po areálu.

Více informací zájemci naleznou zde.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
První porevoluční album The Rolling Stones slaví třicet let. "Voodoo Lounge" stále baví
Zaprášenosti: První porevoluční album The Rolling Stones slaví třicet let. "Voodoo Lounge" stále baví "Voodoo Lounge", dvacátá britská studiová deska The Rolling Stones, drží několik primátů. Byla jejich první nahrávkou vydanou pod labelem Virgin a hlavně také první kolekcí Stounů jako kvarteta, už bez baskytaristy Billa Wymana.... čtěte zde
Vydáno: 21.07.2024 08:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Lenny Kravitz, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 19.7 2024
Naživo: Lenny Kravitz na Colours Of Ostrava? Fajn, ale žádný triumf Pořadatelům festivalu musel spadnou obrovský kámen ze srdce, když do vítkovického areálu Lenny Kravitz skutečně dorazil. I přesto, že v pátek ochromil výpadek počítačových systémů leteckou dopravu (takže například Sevdaliza v... čtěte zde
Vydáno: 20.07.2024 13:58 v sekci Naživo
RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě
Rozhovory: RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě Pavel Ridoško alias RIDO začal jako první Čech spolupracovat s holandským vydavatelstvím Blackout. Nyní má vlastní label Plat:form. Posledních deset let se podílí na přípravě Opening Ceremony festivalu Let It Roll, který se letos... čtěte zde
Vydáno: 20.07.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: teepee oslavují novinkou "baby soul" vnitřní dítě. Lákají na nové album i koncerty (11.02.2024 11:19)
- Rozhovory: Martin Kozumplík (Full Moon, Smile Music) - Mým úkolem je na celou věc nějak shlížet a moc se do toho nemíchat (04.10.2023 08:00)
- Na oslavě 150. vydání magazínu Full Moon zahrají Amelie Siba, Fvck_Kvlt a Kalle (14.09.2023 17:47)
- teepee představí v Praze nové skladby i písničkářku Týnu (31.03.2023 11:39)
- Video: teepee zpívají v "blind tomorrow" o strachu, úzkostech a boji s nimi (11.12.2022 17:13)
- Video: Tereza z teepee rozjíždí sólový projekt Teza. Prvotina "Colors" podporuje menšiny (14.11.2022 08:13)
- Amelie Siba je nominovaná na Music Moves Europe Awards 2023. Cenu má na poličce třeba Dua Lipa (13.10.2022 18:44)
- V sobotu zahrají na Veselských pískovnách teepee (27.07.2022 19:08)
- Fotogalerie: První den ostravských Colours zářil barvami (14.07.2022 20:16)
- Naživo: "Co jste hasiči, co jste dělali?" ptali se Twenty One Pilots v úvodu Colours Of Ostrava (14.07.2022 15:24)

ALBUM TÝDNE 29/2024

Washed Out
Notes From a Quiet Life

Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
So 10.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
Pá 06.09.
Mehro (US) (Rock Café, Praha)
Čt 12.09.
Monika Bagárová (CZ) (O2 Arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Kesha Doja Cat Dua Lipa Taylor Swift Sam Smith mp3.com Mirai Queen Kabát Miley Cyrus Katy Perry Madonna Tom Morello The Beatles
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe