shop.musicserver.cz
Imodium, Forum Karlín, Praha, 4.4.2024

Imodium ve Foru Karlín potvrdili, že jsou zpět a v plné síle

Vydáno: 06.04.2024 15:00 v sekci Naživo - Hana Bukáčková | foto: Ondřej Michal

Broumovská kapela Imodium se vrátila po pětileté pauze a comebackovým koncertem ve Foru Karlín zároveň oslavila dvacet let na scéně. Předskakovali jí TH!S, hostovali Rybičky 48, sbor či zpěvačka Žanet. Skupina během večera představila nového bubeníka, ohlásila další album a hlavně plný návrat.

Live: Imodium

místo: Forum Karlín, Praha
datum: 4. dubna 2024
setlist: Koník, Divoká řeka, Polarity, Mezi náma, Žiletko, má lásko, Laní oči, Smutnohra, Kluci nepláčou, Hlavou, Tajný lásky, Jsou první, jsou silný, Tuláci, Dýchej, Lampy, Klub 27, Příběhy o synovi, Haló pane (feat Žanet.), Something in the Way (cover Nirvany), Spirit (feat Žanet. + sbor), Deset životů (feat sbor), Valerie, Břehy (feat. Rybičky 48), Nad Berlínem
Fotogalerie

Vidět Imodium ještě jednou naživo bylo mým zbožným přáním už několik let. Jsem jejich fanynka, doprovází mě v podstatě od puberty. Objevila jsem je díky romantické skladbě "Smutnohra" (ta mi hrála k narozeninám, ještě než jsem dosáhla plnoletosti) či dravému songu "Koník". A když ohlásili konec, respektive blíže neohraničenou pauzu, bylo mi z toho pěkně ouzko.

Imodium, Forum Karlín, Praha, 4.4.2024
© Ondřej Michal
Ale vše se nakonec v dobré obrátilo. Na tuto chvíli jsem, stejně jako ostatní fanoušci, čekala pět let. Pamatuji si, jak se pánové loučili, byla jsem na posledním koncertě v pražské hvězdárně. Tehdy byla šance, že bude kapela někdy pokračovat, zahalena do mlhy a s otazníkem. Naštěstí se nyní pochybnosti rozplynuly jak pára nad hrncem. A to je dobře. Imodium nejen mně na scéně chyběli a snad návrat jejich kariéru konečně pořádně nakopne.

Když jsem se před měsícem frontmana Thoma Frödeho v našem rozhovoru ptala, zda pro ně není Forum Karlín příliš velké sousto, odpověděl, že se po pěti letech chtěli vrátit s velkou pompou, ne pouze obyčejným koncertem v klubu. Ale že stojí nohama na zemi. Ostudu si rozhodně neutrhli. Forum nebylo poloprázdné, ale pěkně zaplněné, byť příznivců samozřejmě mohlo dorazit více. Ale možná jich část křtila společně s the.switch v Bike Jesus jejich novou desku "Skrytý místa".

Imodium, Forum Karlín, Praha, 4.4.2024
© Ondřej Michal
Ale zpět k broumovským. Těm přestávka v činnosti nic neubrala na živosti a rockové dravosti. Frödeho hlas je stále místy tklivý, což podporuje jeho texty. Večer byl mimo jiné specifický tím, že skupina během něj vyměnila bubeníky. K oficiálnímu veřejnému bubenickému škatulata, hejbejte se došlo asi v půlce setu, kdy spoluzakladatel kapely Kárl předal pomyslné otěže Adamovi Jánošíkovi. Byl to pro všechny velmi emotivní zážitek, nejenom pro jeho životního kamaráda a parťáka Thoma, ale i pro další přítomné v sále, včetně mě, která jsem ronila krokodýlí slzy. Výměna proběhla symbolicky, i když neplánovaně, při mezinárodním dnu bubeníků. To se to hezky sešlo.

Druhá půlka večera s Jánošíkem za bicími začala samozřejmě novinkami. Zazněly tak "Tuláci" a "Lampy", jen ta nejčerstvější, "Někdo se dívá", která je navíc z Jánošíkova pera, nečekaně chyběla.

Imodium, Forum Karlín, Praha, 4.4.2024
© Ondřej Michal
Silné emoce nechyběly ani při několika věnováních. První patřilo těm, co už nejsou mezi námi. Stalo se tak mezi písněmi "Klub 27" a "Příběh o synovi". Poselství patřilo kamarádovi muzikantovi Honzovi Štrupovi, který odešel ze světa dobrovolně již před třemi lety. Další poděkování patřilo Nirvaně, potažmo Kurtovi Cobainovi. Shodou okolností uplynulo v těchto dnech třicet let od jeho sebevraždy. Frontman se svěřil, že kdyby jim tenkrát v mládí Kárlova sestra nepodstrčila kazetu téhle kapely, kdo ví, jak by to s jejich hudbu bylo.

Formace nehrála jenom na velkém pódiu. Jak je mezi muzikanty i diváky v poslední době v oblibě, před zvukařem stála jeho menší verze. Tam akusticky vystoupil Thom se svou životní partnerkou Žanet. s písní "Haló pane", poté sólově s coververzí "Something in the Way" od zmíněné Nirvany, které až mrazivé vokály dodal broumovský sbor.

Opět na hlavním pódiu následovaly songy "Spirit" (v té v partu Sharkass zaskočila Žanet.) a "Deset životů", v němž se při zpěvu publikum přetlačovalo se sborem. Základní část skončila úryvkem z refrénu: "Co bude dál?" Pro tuto chvíli to samozřejmě znamenalo přídavky. Ale pro skupinu to bude hlavně deska, která by měla nést název "Horizont". A samozřejmě také koncerty, tentokrát už klubové.

Imodium, Forum Karlín, Praha, 4.4.2024
© Ondřej Michal
Přídavek tvořil trojlístek skladeb. Potěšila formace Rybičky 48, která hrála druhé housle v písničce "Břehy". Znalí tak mohli zavzpomínat na rok 2017, kdy Rybičkám na jejich prvním velkém koncertě právě ve Foru předskakoval Frödeho ansámbl. Na závěr večera nemohla chybět písnička "Nad Berlínem", v níž se zpívá: "Časy přijdou, přijdou zpátky.". A fakt že přišly.

Děkuju, že jsme na sebe všichni napojeni, chyběli jsme si. A mně se splnilo další comebackové přání, po těch, co už proběhly v minulosti (Cocotte Minute, Gaia Mesiah či Post-It). Díky, že tu káru táhneme dál. Potěšilo i to, že v publiku nechyběla kupa známých tváří, které jsou s Imodiem nějak spojeny.

Během skoro dvouhodinového setu zazněly všechny stěžejní hity, na klavír kapelu místy doprovázel Ondřej Potužník, kterého muzikanti kdysi mezi sebe lanařili. Byla to úctyhodná oslava dvaceti od vydání debutu, která se obešla bez zbytečných pozlátek, skupina vsadila hlavně na hudbu. Hlavně ale koncertem Imodium odstartovali novou éru a ukázali, že stále mají co říct.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pet Shop Boys - Nonetheless 8/10
Recenze: Pet Shop Boys na "Nonetheless" vyhlížejí budoucnost a zároveň kvitují svou minulost Na následovnici desky "Hotspot" jsme si museli počkat čtyři roky. Tohoto času však Pet Shop Boys na "Nonetheless" naplno využili - předkládají nám totiž svou nejkomplexněji pojatou nahrávku za dlouhé roky. Zároveň ukazují své... čtěte zde
Vydáno: 20.06.2024 15:15 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 24. týden 2023
Návrat "Houdiniho", Rolling Stones poprvé v nejlepší desítce. Česká rádia omílají loňské hity Po sedmitýdenní pauze se do čela tuzemského rádiového žebříčku vrátila Dua Lipa s loňským singlem "Houdini". Poprvé se do top desítky probojovali veteráni The Rolling Stones se songem "Mess It Up". Albům podruhé vévodí Calin s... čtěte zde
Vydáno: 20.06.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling
Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling V polovině června jsme se dočkali novinky Mobyho, který si pozval fůru hostů. Doplnili ho rockeři Black Country Communion, The Decemberists, Widespread Panic a John Grant, americká houslistka Lindsey Stirling, countryový zpěvák Luke Combs,... čtěte zde
Vydáno: 19.06.2024 12:15 v sekci Novinky | Nové desky
Chorobopop - Nad našimi jasně položenými kvízovými otázkami někteří fanoušci stále tápou
Rozhovory: Chorobopop - Nad našimi jasně položenými kvízovými otázkami někteří fanoušci stále tápou Rožnovské hudební podhoubí vydalo již nejeden výrazný projekt převážně z punkového či alternativního ranku. Patří k nim i Chorobopop, za kterým stojí Daniel Stibor zvaný Ctib. S tříčlennou kapelou jsme si povídali zejména o... čtěte zde
Vydáno: 19.06.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Kolektivní halucinace - Horníci 8/10
Video: V novém klipu Kolektivní halucinace odhalují "Horníci" své tváře Na jaře tohoto roku vydala formace Kolektivní halucinace své čtvrté studiové album "Nejistota" a nyní z něj v premiéře představuje syrový videoklip "Horníci". Jedná se o první skladbu z desky, která dostala vizuální podobu.... čtěte zde
Vydáno: 18.06.2024 19:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Jelen a Rybičky 48 radí: "Je lepší se opít" a jít spát (28.04.2024 10:30)
- Fotogalerie: Imodium oslavili dvacetiny ve velkém stylu (05.04.2024 20:02)
- Audio: Do nové tvorby Imodia skladbou "Někdo se dívá" prvně promluvil bubeník Adam Jánošík (31.03.2024 15:26)
- Rozhovory: Thom Fröde (Imodium) - Viselo to ve vzduchu. Jsme bojovníci (26.03.2024 09:00)
- Video: Nostrrromö zvou v klipu "Diabolicus" do temných koutů vesmíru (14.02.2024 16:38)
- the.switch vyrazí na klubové turné, doprovodí je Severals (03.02.2024 08:38)
- Video: Imodium přitvrdili... a jsou z nich "Tuláci" (18.01.2024 16:02)
- Rozhovory: the.switch - "Skrytý místa" je prý naše nejlepší album v tom, že se skvěle poslouchá v kuse (08.01.2024 09:00)
- Imodium mění sestavu - novým bubeníkem je Adam Jánošík (19.12.2023 10:28)
- Recenze: the.switch i na albu "Skrytý místa" zůstávají odvážní (12.12.2023 08:00)

ALBUM TÝDNE 25/2024

Aurora
What Happened to the Heart?

Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to nejlepší, aby v dnešní válkami a nenávistí zmítané době zažehla pochodeň naděje.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 21.06.
Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
So 22.06.
Metronome 2024 (Výstaviště, Praha)
Út 25.06.
The Gaslight Anthem (US) (Roxy, Praha)
St 03.07.
Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
St 03.07.
Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 04.07.
The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)
Ne 07.07.
Laid Back Country Picker (US) (Café V Lese, Praha)
St 17.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 18.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 19.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Parkway Drive Prince Vladimír Mišík Bring Me The Horizon Avril Lavigne mp3.com Beyoncé Sia The Offspring Taylor Swift Dario G Rush Mirai Queen Kabát Bono Lucie Vondráčková Billie Eilish
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe