shop.musicserver.cz
Madison Beer, SaSaZu, Praha, 10.3.2024

Nemocná Madison Beer byla v Praze okouzlující, slyšet ji ale příliš nebylo

Vydáno: 11.03.2024 12:43 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Fource PR

Když se vám tu a tam poštěstí, že jdete na koncert v den svých narozenin, logicky si přejete, aby se večer vydařil co možná nejlépe. Vždyť kdo by chtěl slavit nějakým opruzem! Americká popová zpěvačka Madison Beer jím rozhodně nebyla, zda si na ni ale člověk vzpomene i za rok, toť otázka.

Live: Madison Beer

support: Jillian Rossi, Jann
místo: SaSaZu, Praha
datum: 11. března 2024
setlist: Act 1: Home To Another One, Good In Goodbye, Sweet Relief, Showed Me (How I Fell In Love With You), 17, I Wonder, Silence Between Songs, Dear Society, Nothing Matters But You / Act 2: Envy The Leaves, Tyler Durden, Homesick, Selfish, At Your Worst, Ryder, Reckless / Act 3: Make You Mine, Boyshit, Baby, Heartless (jen outro), Follow The White Rabbit, Spinnin', King Of Everything
Fotografie z vystoupení nemáme, management zpěvačky oficiální focení médiím nepovolil.

Madison Beer je taková rychlejší Lana Del Rey. Nebo pomalejší Ariana Grande. Nebo americká verze Elizabeth Kopecké, jen s reálnou hudební kariérou. Nebo všechno dohromady. Tolik k novinářským zkratkám popisujícím, co je zpěvačka zač, čtenářům, kteří o její existenci dosud neměli ponětí. V každém případě je to ale stále relativně čerstvé jméno na retropopové scéně, které vystřelilo nahoru i díky aktivitě a virálnímu úspěchu jejích písniček na TikToku.

Také je to slečna, jejíž půvaby jsou v každém videoklipu, který zatím natočila, velmi výrazně akcentovány. Což je prostě fakt, jen se na ně všechny podívejte. Ostatně jako modelka se na obálce časopisu objevila dcera realitního agenta a interiérové designérky už coby čtyřletá. Má ale kromě hezké tvářičky co nabídnout i hudebně?

Prvně je potřeba říct, že to s ní není tak jednoduché. TikTok jí sice pomohl zejména v posledních měsících, ale bez všech klíčových událostí, které její kariéru pomohly budovat v předchozích letech, by se tak daleko určitě nedostala.

První výraznější upozornění na její talent přišlo před jedenácti lety, když video její coververze "At Last" sdílel Justin Bieber a krátce nato s ní podepsal smlouvu jeho tehdejší manažer Scooter Braun. Začínající zpěvačce, která byla v šesti letech sexuálně zneužívaná členem své rodiny, se tak změnil život.

Krátce nato přišly další přelomové nabídky - v roce 2013 nazpívala titulní píseň k tehdy enormně populárnímu seriálu "Monster High", o pět let později si ji David Guetta vybral jako vokalistku do písně "Blame It On Love" a další rozšíření fanouškovské základny přišlo ve stejném roce s namluvením postavy zpěvačky z virtuální skupiny K/DA z univerza videoherního megahitu "League Of Legends".

A co si budeme povídat, pomohl i bulvár, který si pochutnal na jejím randění s Brooklynem Beckhamem, přihlášení se k bisexuální orientaci nebo zjištění, že trpí post-traumatickou stresovou poruchou, kterou jí patrně způsobilo jak zmiňované zneužívání, tak skutečnost, že v patnácti letech unikly na internet její nahé fotky a rodačka ze státu New York se patrně i kvůli tomu už dvakrát pokusila o sebevraždu.

Ještě než jí ale obrovským jásotem přivítalo solidně zaplněné SaSaZu, představila se před ní v lehce odlišných časech, než jaké avizovala facebooková událost, dvojice předskokanů. Jan Razmanowski, který vystupuje pod přezdívkou Jann, je polský objev, jehož si můžete představit jako mladší verzi Troye Sivana. Z mála ale dokázal vytěžit hodně. S bubeníkem, kytaristou a halfplaybackem po svém boku na jevišti předváděl teatrální gesta a často přecházel do falzetu, který zněl místy až žensky - nejednou jste si u toho mohli vzpomenout na Jakea Shearse v dobách největší slávy Scissor Sisters. Na poměry předskokanů na obdobně velkých koncertech šlo o velmi solidní výkon, talent je nezpochybnitelný. Teď už jen složit nosnější písničky.

Stejnou pódiovou výbavu sdílela i hlavní hvězda, v jejím případě se ale dvojice spoluhráčů schovala po stranách a zůstala skoro neviditelná - protože tak se to teď v popu bohužel dělá. Hudebníci doprovázející Zaru Larsson, Taylor Swift nebo Beyoncé by mohli vyprávět. Alespoň tam ale nějaké muzikanty měla - ani to už bohužel není v dnešní době samozřejmost. Samotné pódium se schodištěm tedy zůstalo zcela v její gesci, za ním už byla jen projekční plocha, která většinu času promítala buď přímo její videoklipy nebo různé záběry na Zemi či Měsíc. Tedy poměrně líná dramaturgie.

Samotná zpěvačka vystoupila před publikum čítající nejčastěji zhruba dvacetileté fanynky ve 21:20 celá v černém, její outfit složený z topu, kraťásků a punčoch odhaloval především ruce, stehna a záda. A už od začátku bylo zřejmé, že její hlas moc často neuslyšíme a na ni samotnou příliš neuvidíme. Fanoušci každou chvíli tasili mobily a vzhledem k prostoru, v němž se koncert odehrával, jste na ni, i coby bezmála dvoumetrový člověk, viděli nejčastěji, jen když zamířila na platformu nad schodištěm. Samotné pódium je totiž v SaSaZu příliš nízko a s telefony nad hlavami diváků byl vizuální dojem o poznání horší.

Příliš slyšet hlavní hvězdu nebylo ze dvou důvodů. Jednak fanoušci pištěli a jásali prakticky nonstop, za interpretku zpívali všechny texty jako jeden a mnohokrát přehlušili cokoliv, co se linulo z pódia, podobně jako to dělávají například příznivci libovolného člena One Direction na jejich vystoupeních. Zároveň bylo znát, že halfplayback plný backvokálů hraje naplno a Madison Beer do něj spíše přizvukuje. Ostatně není to zrovna zpěvačka s nejširším vokálním rejstříkem, v tomto směru na svůj vzor v podobě Ariany Grande kouká z uctivé vzdálenosti. Navíc moc nepomohlo, když třeba v "Make You Mine" na zpěv takřka úplně rezignovala a nechala halfplayback, ať to zazpívá za ni.

Madison koncert sice rozdělila na tři části, ovšem v praxi bylo takové dělení úplně zbytečné. Nejenže se na jednotlivé kusy nepřevlékala, jako se to obvykle dělává, ale celkově se od sebe tyto části odlišovaly v podstatě jen tím, že zatímco v první a třetí se snažila i lehce tancovat, v té druhé spíše posedávala na schodech a zpívala balady. Mezi nimi zazněla třeba i "Envy The Leaves", která nápadně připomíná "What Was I Made For?" od Billie Eilish. Jestlipak se čerstvá držitelka dvou Oscarů a její bratr u pětadvacetileté Američanky inspirovali?

Samotné taneční části za mnoho nestály, často šlo spíše o snahu předvést se v určité power póze, případně o snahu vypadat sexy. Nebo o obojí zároveň. Takto se zpěvačka v úvodu obtočila kolem sloupů po stranách pódia či v závěru skladby "Baby" předváděla smyslné pohyby evokující nejpopulárnější sexuální polohy. A to přitom byla údajně i nemocná, za což se hned dvakrát omlouvala a v nestřežených momentech usrkávala z bandasky čaj. Možná právě její indispozice byla tím důvodem, proč nakonec na svůj koncert nevpustila fotografy.

Ze setlistu vyvolal velký ohlas mezi fanoušky prakticky jakýkoliv dosud vydaný singl, sympatické bylo třeba i předvedení songu "Ryder" o jejím mladším bratrovi stejného jména, kdy se na obrazovce objevilo pár záběrů zobrazující dětství obou sourozenců. Pobavilo i to, když zpívala, že miluje Tylera Durdena, čímž určitě neměla na mysli českého, na drogách závislého rappera.

V úhrnu byla její česká premiéra docela fajn, zpěvačka působila v těch několika málo promluvách k publiku mile, přesto ale nelze říct, že by z hudebního hlediska šlo o něco přelomového. Koncert, na němž se objevil i Zbyněk Vlček z první série reality show Love Island, bohužel neukázal Madison Beer jako zručnou hudebnici - vždyť i to jednoduché brnkání na elektrickou kytaru v "At Your Worst" bylo vlastně směšné a jen ukázalo, že hrát na nástroj se interpretka teprve začala učit. Označit ji tak finálně za spíše zpívající modelku se může zdát kruté, ale co naplat. Konkurence je zatím pořád ještě o parník dál.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
První porevoluční album The Rolling Stones slaví třicet let. "Voodoo Lounge" stále baví
Zaprášenosti: První porevoluční album The Rolling Stones slaví třicet let. "Voodoo Lounge" stále baví "Voodoo Lounge", dvacátá britská studiová deska The Rolling Stones, drží několik primátů. Byla jejich první nahrávkou vydanou pod labelem Virgin a hlavně také první kolekcí Stounů jako kvarteta, už bez baskytaristy Billa Wymana.... čtěte zde
Vydáno: 21.07.2024 08:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Lenny Kravitz, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 19.7 2024
Naživo: Lenny Kravitz na Colours Of Ostrava? Fajn, ale žádný triumf Pořadatelům festivalu musel spadnou obrovský kámen ze srdce, když do vítkovického areálu Lenny Kravitz skutečně dorazil. I přesto, že v pátek ochromil výpadek počítačových systémů leteckou dopravu (takže například Sevdaliza v... čtěte zde
Vydáno: 20.07.2024 13:58 v sekci Naživo
RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě
Rozhovory: RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě Pavel Ridoško alias RIDO začal jako první Čech spolupracovat s holandským vydavatelstvím Blackout. Nyní má vlastní label Plat:form. Posledních deset let se podílí na přípravě Opening Ceremony festivalu Let It Roll, který se letos... čtěte zde
Vydáno: 20.07.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií (17.07.2024 19:00)
- Video: Lana Del Rey a Quavo si ve venkovském klipu ke skladbě "Tough" užívají vzájemné náklonnosti (13.07.2024 11:53)
- Český rádiový éter si podmanili O5 & Radeček a Elly, na záda jim dýchá Benson Boone (11.07.2024 08:33)
- Stoupající hvězdy Pam Rabbit a Kateřina Marie Tichá se začínají prosazovat v českých žebříčcích (04.07.2024 08:00)
- Českému éteru i díky samplu Cooliova hitu vládnou Ella Henderson a Rudimental, stíhá je Artemas (27.06.2024 08:00)
- Dave Grohl rozběsnil Taylor Swift: My alespoň hrajeme naživo! (24.06.2024 09:00)
- Návrat "Houdiniho", Rolling Stones poprvé v nejlepší desítce. Česká rádia omílají loňské hity (20.06.2024 08:00)
- Video: Billie Eilish zazpívala u Colberta "The Greatest". Předvedla suverénní výkon. Samozřejmě (17.06.2024 10:29)
- Calin s novinkou "Bieber Fever" sesadil Billie Eilish z čela českého albového žebříčku (13.06.2024 20:00)
- Video: Ariana Grande si v klipu "the boy is mine" obléká kostým kočičí ženy (13.06.2024 18:11)

ALBUM TÝDNE 29/2024

Washed Out
Notes From a Quiet Life

Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
So 10.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
Pá 06.09.
Mehro (US) (Rock Café, Praha)
Čt 12.09.
Monika Bagárová (CZ) (O2 Arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Kesha Doja Cat Dua Lipa Taylor Swift Sam Smith mp3.com Mirai Queen Kabát Miley Cyrus Katy Perry Madonna Tom Morello The Beatles
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe