shop.musicserver.cz
Nové desky 39/2023 - od Eda Sheerana přes Michala Horáka po LP

Nové desky 39/2023 - od Eda Sheerana přes Michala Horáka po LP

Vydáno: 04.10.2023 20:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Annie Leibovitz

Tento týden dodala hudební novinky poměrně početná anglická enkláva. Vede ji Ed Sheeran v závěsu se Stevenem Wilsonem, Mae Muller, Jorjou Smith a novým objevem Andrewem Cushinem. Za Atlantikem se snažili LP, Wilco, LANY, Code Orange, Black Stone Cherry či Oliver Tree a u nás doma pak Michal Horák, Ondřej Pivec a Harlej.

V pátek 29. září vyšly tyto nové tituly:

Ed Sheeran - Autumn Variations
žánr: pop / folk

Ed Sheeran - Autumn Variations
Ed Sheeran v poměrně krátkém sledu vydává své sedmé album. To poprvé nenese jméno jakéhokoli matematického operátoru, ale "Autumn Variations". Vychází po necelém půl roce od "−" a fanoušci anglického muzikanta na něm najdou čtrnáct písniček, na nichž se podíleli všichni z The National a jejich spolupracovníci jako Doveman, Rob Moose, Josh Kaufman a také člen Beirut Benjamin Lanz. Nejvíce produkční práce společně se zpěvákem samotným odvedl Aaron Dessner, jednu písničku s ním napsal jako již tradičně Foy Vance. Předlohou jim bylo dílo anglického skladatele Edwarda Elgara "Enigma Variations", které také obsahuje čtrnáct kompozic, každou věnovanou jinému příteli. Jak to celé dopadlo, zjistíte na Sheeranově YouTube.


Michal Horák - Ideální čas se nezbláznit
žánr: folk pop

Michal Horák - Ideální čas se nezbláznit
Michal Horák přichází se třetí studiovkou, nazvanou příznačně "Ideální čas se nezbláznit". Kolekce je sestavena ze čtrnácti autorských písní v produkci Filipa Vlčka a zkušeného skladatele Jendy Vávry. O bohatší zvuk nahrávky se vedle samotného písničkáře postarali také klavírista Jan Steinsdörfer, houslista Adam Černík, kontrabasista Miloš Klápště, bubeník Jan Nikendey, bandžista Ondřej Klímek a několik dalších muzikantů hrající především na dechové nástroje. Svůj hlas pak připojili Kuba Ryba, Ben Levíček, Petr Kult a Trocha klidu. Ukázky a více informací naleznete na stránkách Supraphonu.


LP - Love Lines
žánr: pop rock / alternative rock

LP - Love Lines
Americká muzikantka LP, jež v souvislosti se svou osobou v angličtině upřednostňuje zájmeno they (oni), na letošek připravila svou sedmou dlouhohrající desku. Dostala název "Love Lines" a tucet songů dle tiskových zpráv nabízí "hluboký a reflexivní pohled na životní zkušenosti autorky, včetně milostných vztahů i vztahů s rodinou a se svým vlastním já". Co si pod tím představit, můžete zjišťovat na YouTube. Laura Pergolizzi tam zavěsila už čtyři klipy z alba včetně toho k písni "Dayglow", který vznikl v průvodu festivalu Prague Pride a o kterém ona sama hovoří jako o svém "dosud nejtelpejším videu". LP to má v Praze ráda a znovu to dokáže 1. března 2024, kdy zazpívá v hale O2 universum.


Dope Lemon - Kimosabé
žánr: psychedelický rock / indie rock / folk / blues

Dope Lemon - Kimosabé
Formace Angus & Julia Stone se po dva roky starém soundtracku k snímku "Life Is Strange", za nějž získala cenu ARIA, soustředila na sólové projekty. Aktivnější je v tomto ohledu jednoznačně Angus. Loni pod jménem svého projektu Dope Lemon vydal album "Rose Pink Cadillac" a nyní k němu přidává nástupce "Kimosabé". Deset songů vymíchal ze směsi psychedelického indie rocku, folku a blues a hlavními spolupracovníky mu pak byli kytarista Ben Edgar a Doveman. Co společně upekli, zjistíte na YouTube projektu.


KK's Priest - The Sinner Rides Again
žánr: heavy metal

Kk’S Priest - The Sinner Rides Again
Britská heavymetalová kapela KK's Priest, vedená bývalým kytaristou Judas Priest K.K. Downingem, navazuje na úspěšný debut z roku 2021 "Sermons Of The Sinner", který se dlouze držel v top 20 několika žebříčků. Na natáčení novinky "The Sinner Rides Again" se podíleli Downing (kytara), Tim Ripper Owens (zpěv), A.J. Mills (kytara), Tony Newton (baskytara) a Sean Elg (bicí). Výsledek nabízí výbušnou směs klasického heavy metalu, poweru a speedu. Desítkou skladeb, včetně singlových "Sermons of Metal", "Hellfire" či "The Devil's Child", Downing & spol. dokazují, že nejsou odpadlíky ze slavné kapely, energickými muzikanty schopnými tvořit špičkovou heavymetalovou hudbu. Přesvědčit se můžete na jejich YouTube profilu.


LANY - A Beautiful Blur
žánr: pop rock / soft rock

LANY - A Beautiful Blur
Americká formace LANY po dvou letech navazuje na nepříliš úspěšné album "gg bb xx", které se tehdy nepodívalo ani do Top 100 Billboardu (na rozdíl od "Mama's Boy" z roku 2020, které vyšplhalo na sedmou příčku). Novinkou "A Beautiful Blur" však začíná nová éra kapely, protože od loňského roku vystupuje a skládá jako duo poté, co ji opustil klávesák Les Priest, který se chce věnovat kariéře skladatele a producenta v Nashvillu. Paul Jason Klein a Jake Clifford Goss připravili celkem třináct písniček a na pomoc si přizvali opět producenta Mikea Crosseyho, s nímž často spolupracují i The 1975, Wolf Alice, Walk The Moon či K.I.D. Zda se opět vrátí na výsluní, zajištujte poslechem na jejich YouTube.


Tip týdne

Andrew Cushin - Waiting For The Rain
žánr: brit pop / rock

Andrew Cushin - Waiting For The Rain
Britský hudebník Andrew Cushin ještě nemá ani záznam na Wikipedii, přesto (nebo možná právě proto, aby jeho debut nezapadl v krátkých zmínkách) jsme jej zvolili Tipem týdne. Rodák z Newcastlu patří k vycházejícím hvězdám anglického středozápadu a o jeho kvalitách může vypovídat například to, že už nahrával s Noelem Gallagherem, mezi jeho fanoušky patří Paul Weller a Sam Fender a takový Louis Tomlinson ho bere s sebou na turné coby předskokana. Pokud by ani to nestačilo, abyste si ho vyhledali na YouTube, třeba vás přesvědčí, když doplníme, že dvanáct songů mu produkoval dvorní spolupracovník Manic Street Preachers Dave Eringa, jenž se podílel i na deskách od The Proclaimers, Ocean Colour Scene, Idlewild nebo "Confide In Me" od Kylie Minogue


Steven Wilson - The Harmony Codex
žánr: progresivní rock

Steven Wilson - The Harmony Codex
Britský progresivní rockový hudebník a producent Steven Wilson je známý svou propracovanou instrumentací, experimentálními zvukovými experimenty a texty, které často zkoumají hluboká témata. Výjimku netvoří ani jeho sedmá sólová řadovka "The Harmony Codex". Svým posluchačům tentokrát servíruje, jak on sám říká, "film pro uši s dalším filozofickým přesahem". Písně jsou zhudebněnými matematickými rovnicemi a fyzikálními zákony. Album je rozděleno do dvou částí, jež propojuje krátká mezihra. První část "The Harmony of the Spheres" se věnuje matematickým a fyzikálním principům, které leží u základu hudby. Druhá část "The Codex of Harmony" je více osobní a zabývá se tématy lásky, ztráty a hledání smyslu života. Autor natáčel v Abbey Road Studios v Londýně a vše sám produkoval. Na výsledku se podíleli někteří z nejvýznamnějších hudebníků současné doby, včetně Guthrieho Govana, Nicka Beggse, Marca Minnemanna a Jordana Rudesse. Do konceptuálního počinu se můžete zaposlouchat na Steveově YouTube profilu.


Harlej - Zatím je to dobrý
žánr: rock

Harlej - Zatím je to dobrý
Harlej patří k nejoblíbenějším domácím rockovým skupinám. Svoji historii píše od roku 1995. V roce 2006 vystřídal Vláďu Šafránka na pozici zpěváka Tomáš Hrbáček, aktuálně kapela hraje ve složení: Tomáš Hrbáček (zpěv), Tonda Rauer (kytara), Kolinss (basová kytara), Libor Fanta (bicí), Milan Hoffmann (kytara). "Zatím je to dobrý" je jejich čtrnáctá řadovka. Jak sama prohlásila, jde o nahrávku, se kterou strávila nejvíce času ze všech. Od prvních nápadů po finální podobu uplynuly tři roky. I z toho důvodu ji všichni členové považují za to nejlepší, co v současné době mohli vytvořit, a věří, že to stejně budou cítit i fandové. Na albu pracovali s již osvědčeným týmem, podařilo se jim navíc navázat spolupráci s dánským zvukovým mágem Jacobem Hansenem, který se postaral o mastering, a výtvarníkem Romanem Řehákem, který vytvořil obal. Oba veškerou práci a nápady těchto rockerů posunuli ještě o kousek dál. Ukázky z novinky naleznete na Supraphonline.


The Orb And David Gilmour - Metallic Spheres In Colour
žánr: ambient

The Orb And David Gilmour - Metallic Spheres In Colour
The Orb a David Gilmour, dvě legendy světové hudby, se spojují na společném albu. "Metallic Spheres In Colour" je výsledkem spolupráce, jež začala v roce 2020 coby inspirace Gilmourovou láskou ke kosmu a jeho fascinací vesmírnými objekty. Deska obsahuje čtyři střednědobé kompozice, které se pohybují od ambientních tónů až po psychedelické kosmické výpravy. Gilmourův jemný a melancholický hlas se dokonale doplňuje s hypnotickými zvuky a rytmy The Orb. Kolekce je rozdělena do dvou částí. První, "Metallic Spheres", je zaměřena na ambientní zvuky a kosmické vize. Druhá, "In Colour", je více rocková. Ulétnout s touto hudbou do vesmíru můžete už nyní prostřednictvím YouTube.


Wilco - Cousin
žánr: alternativní rock / indie rock

Wilco - Cousin
Rok a půl po vydání "Cruel Country" se s další studiovkou hlásí o slovo americká rocková formace Wilco. Nedá se ovšem říct, že by na ni "Cousin" navazovala, protože obě nahrávky vznikaly souběžně. Deset písniček začali Jeff Tweedy & spol. tvořit již v roce 2019 a k jejich natáčení si přizvali velšskou hudebnici Cate Le Bon, která tak byla po dlouhých čtrnácti letech první producentkou odjinud. Přiměla kapelu, aby songy nejprve nazkoušela dohromady, ale finální nahrávání probíhalo odděleně, nástroj po nástroji. Že to ve výsledku nejspíš zafungovalo skvěle, napovídají první ohlasy kritiky. Co na to řeknete vy, zjistíte na YouTube profilu bandu.


Ondřej Pivec - Greatest Hits 4000
žánr: jazz / funk / gospel / soul

Ondřej Pivec - Greatest Hits 4000
Hráč na hammondky Ondřej Pivec, držitel Grammy a několika Andělů, se po letech za oceánem a spolupráci s D.Y.K. představuje v České republice opět sólo s projektem "Greatest Hits 4000". Na něm v deseti skladbách mísí prvky jazzu, funku, gospelu, hip hopu a soulu po vzoru americké hudební tradice. Doprovázejí ho kolegové Jan Steinsdörfer, klávesista kapely Chinaski, Jan Jakubec, baskytarista, jehož umu využily Lenka Dusilová nebo Radůza, a Filip Ernst, bubeník Top Dream Company a kapely D.Y.K. Deska vychází z Pivcova živého vystoupení na JazzFestBrno v ateliérech České televize a najdete na ni například předělávku hitu "You Are So Beautiful". Ukázky najdete na Supraphonline.


EP a minialba

 • Wolves In The Throne Room - Crypt Of Ancestral Knowledge
  Americká blackmetalová parta se připomíná po dvou letech od své sedmé řadovky "Primordial Arcana" čtveřicí čerstvých písniček. (YouTube)

 • Lucy Gaffney - Daydream In Tokyo
  Máte-li rádi pozitivní indie pop lehce říznutý folkem, pak byste si měli vyhledat pětici songů písničkářky ze Severního Irska, která je součástí vydavatelství Nettwerk. Pozor! Jsou až nebezpečně chytlavé! (YouTube)

 • Haru Nemuri - Insaint
  Pět kousků pro své fanoušky připravila japonská zpěvačka, která do svého j-popu implementuje dále i noise rock, post hardcore a elektroniku. (YouTube)

 • Kep1er - Magic Hour
  K-popový boyband se s tím příliš nemazlí a své nové EP vydává už pět měsíců po tom předchozím. (YouTube)

 • Jlin - Perspective
  Americká představitelka mixu stylů jako IDM, footwork a electronica se vrací se šesticí nových tracků. (bandcamp)

 • XG - New DNA
  Aby té japonské hudby nebylo málo, představujeme vám i debutové EP dívčí formace XG. (YouTube)


Mae Muller - Sorry I'm Late
žánr: pop / electro pop / r'n'b

Mae Muller - Sorry I'm Late
Mae Muller, respektive její písnička "I Wrote A Song" byla letos želízkem v ohni Velké Británie v Eurovision Song Contest, ale příliš se jí nedařilo - skončila až na 24. místě. Nutno podotknout, že zrovna tento song nepatří k typickým reprezentantům toho, co Mae nabízí na svém debutu. Osmnáct kousků se pohybuje více v rozhraní popu, electro popu, pop folku a r'n'b a rodačka z Londýna na nich spolupracovala s poměrně rozsáhlým týmem, čítajícím jména a uskupení jako Jason Evigan, Martin Sjølie, TMS, Hank Solo, Neiked a především Henrik Michelsen z norského dua Electric. Přímo za mikrofonem se k ní připojili také Dylan a Polo G. Seznamte se na YouTube.


Ghost Train Orchestra, Kronos Quartet - Songs And Symphoniques: The Music Of Moondog
žánr: současná vážná hudba / jazz / alternativní folk

Ghost Train Orchestra, Kronos Quartet - Songs And Symphoniques: The Music Of Moondog
Velmi neobvyklé dílo společně stvořili jazzový orchestr Ghost Train Orchestra a dnes již legendární formace Kronos Quartet. Jak název "Songs And Symphoniques: The Music Of Moondog" trochu odhaluje, najdete zde jednak instrumentální kompozice, jednak písně amerického skladatele a hudebního teoretika Louise Thomase Hardina, známého jako Moondog. K natáčení si obě tělesa přizvala ještě řadu slavných kolegů různých žánrů. Svými vokály a muzikantským umem postupně přispěli Sam Amidon, Jarvis Cocker, Petra Haden, Karen Mantler, Marissa Nadler, 'Aoife ODonovan, Rufus Wainwright, Brian Carpenter a Joan As Police Woman. V sedmnácti kompozicích se tak vedle současné klasické hudby a jazzu prolíná experimentální folk, world music, šanson, experimentální hudba nebo indie rock. První ukázky najdete na bandcampu Ghost Train Orchestra.


Oliver Tree - Alone In A Crowd
žánr: indie pop / taneční pop / pop rock

Oliver Tree - Alone In A Crowd
Americký hudebník, zpěvák, rapper a producent Oliver Tree se díky hitům "Life Goes On" a společné skladbě "Miss You" s Robinem Schulzem dostal do povědomí po celém světě. Nyní vydává svoji třetí desku, která by měla tuto pozici minimálně potvrdit. Třináct tracků alba "Alone In A Crowd" tvořil v poměrně malém týmu, v němž byl vedle něj hlavní postavou americký DJ Whetan a dále například Digital Farm Animals, Charlie Handsome, Will Vaughan nebo Styalz Fuego. Není tedy divu, že se výsledek nese na taneční vlně. Vydáním žije YouTube profil výstředního zpěváka.


Jorja Smith - Falling Or Flying
žánr: r'n'b / trip hop / jazz

Jorja Smith - Falling Or Flying
Poměrně dlouhých pět let potřebovala anglická zpěvačka Jorja Smith na přípravu následovníka debutu "Lost & Found", s nímž vystoupala na třetí místo britského žebříčku. Čekání fanouškům zkrátila před dvěma roky ípíčkem "Be Right Back", ale nyní už je tu šestnáct písniček albové dvojky "Falling Or Flying". Stylově v nich vedle r'n'b mixuje také acid jazz, trip hop, soul a house. Jak zjistíte na jejím YouTube profilu, dvojici hostů tvoří J Hus a Lila Iké.


Black Stone Cherry - Screamin' At The Sky
žánr: hard and heavy

Black Stone Cherry
Po čtyřech letech od vydání alba "The Human Condition" se heavyrocková banda Black Stone Cherry vrací s jeho následovníkem. Dvanáctipísňová kolekce "Screamin' At The Sky" kombinuje tradiční heavymetalový sound s prvky southern rocku a blues. Produkoval ji frontman kapely Chris Robertson, on a jeho kumpáni natáčeli v Kentucky State Theatre v Lexingtonu. Nový materiál naznačuje návrat k původnímu zvuku skupiny, a jak první singly naznačují, je plný energických riffů, chytlavých melodií a zpěvákova charismatického hlasu. Na YouTube profilu formace najdete jak ukázky z novinky, tak videoklipy k singlům.


Code Orange - The Above
žánr: hardcore punk / nu metal / aternativní metal

Code Orange - The Above
Americká hardcore-punková skvadra Code Orange připravila po třech letech novou studiovou desku. Nahrávka s titulem "The Above" obsahuje čtrnáct kousků, které se u kritiky zatím těší nadprůměrnému ohodnocení. Z rádií můžete znát trojici singlů a jeden z nich "Take Shape" s hostujícím Billym Corganem si můžete poslechnout i na YouTube. Co na něj říkáte?


V krátkosti

 • Becky G - Esquinas
  Americká zpěvačka se rozhodla vzdát poctu svým mexickým prarodičům a natočila své první album v regionálním stylu. Ve třinácti písničkách jí dělali společnost Iván Cornejo, Peso Pluma, Yahritza y su Esencia, Chiquis či dvojice Ángela Aguilar a Leonardo Aguilar. (YouTube)

 • Animal Collective - Isn’t It Now?
  Dvanácté elpíčko amerických neopsychedeliků se svou stopáží 64 minut řadí k jejich nejdelším albům. Ostatně z devíti songů jeden trvá téměř deset minut, další rovných jednadvacet. (bandcamp)

 • Beverley Knight - Fifth Chapter
  Anglická zpěvačka a herečka letos oslavila padesátku a to už je sakra dobrý důvod, proč po sedmi letech vydat novou desku. Ve dvou z jedenácti skladeb se k ní připojil London Community Gospel Choir. (YouTube)

 • Fefe Dobson - Emotion Sickness
  Kanadská punk-rocková hudebnice se letos po čtyřech letech rozvedla se svým manželem, americkým rapperem Yelawolf, a tak není divu, že se z toho vyzpívává na své čtvrté řadovce. (YouTube)

 • Oneohtrix Point Never - Again
  Americký hudebník Daniel Lopatin se po spolupráci na albech s The Weekndem a Soccer Mommy opět vrátil ke svému elektronickému experimentování a vydává svoji jubilejní desátou studiovku se třinácti tracky. (bandcamp)

 • Blonde Redhead - Sit Down For Dinner
  Nové album americké experimentální kapely po dlouhých devíti letech. Ta na něm snoubí své typické rockové zvuky s prvky elektroniky, ambientu a jazzu. (YouTube)

 • Graveyard - 6
  Číslice šest v názvu jako pojmenování novinky a zároveň jako označení pořadového čísla alba švédské hardrockové stálice. To je oproti předchozím nahrávkám výrazně experimentálnější a odvážnější. Kapela na něm kombinuje své tradiční žánrové kořeny s prvky psychedelického rocku, blues a folku. (YouTube)

 • Eric Hilton, Natalia Clavier - Corazón Kintsugi
  Člen Thievery Corporation nahrál společné desku se zpěvačkou, která už pomáhala s vokály v jeho domovské formaci. Výsledkem je devět španělsky zpívaných songů na pomezí chilloutu, downtempa, trip hopu a elektroniky. (bandcamp)

 • Kamaal Williams - Stings
  Britský hudebník, který v minulosti vystupoval také pod svým rodným jménem Henry Wu, své třetí album rozdělil na dvě části a na ty umístil třináct skladeb. Na pomezí jazzu, soulu, klasické hudby, funku a elektroniky se s ním vydali například i Brian Hargrove, Stephanie Yu nebo Theo Crocker. (bandcamp)

 • Dustin Lynch - Killed The Cowboy
  Svou šestou řadovku nám představuje americký countryový zpěvák, hudebník a skladatel, který se tak vrací po rok starém předchůdci "Blue In The Sky". Styl tentokrát určoval Zach Crowell, jehož umu dále využívají Carrie Underwood, Sam Hunt nebo Thomas Rhett. (YouTube)

 • Feid - Mor No Le Temas A La Oscuridad
  K albu číslo šest se propracoval také kolumbijský reggaetonový zpěvák, jenž si do patnácti skladeb pozval hned několik hostů jako Sean Paul, Ñengo Flow, Icon, Rema, Ryan Castro, Young Cister, Pailita nebo Cupido. (YouTube)

 • Karen Harding - Take Me Somewhere
  Svůj debut konečně vydává britská zpěvačka, jejíž vokál v minulosti využili například Blonde, Giorgio Moroder, Pusha T nebo Röyksopp. Ona sama ke spolupráci přilákala Digital Farm Animals, Armanda van Heldena a Shift K3Y. (YouTube)

 • Oh Land - Loop Soup
  Po čtyřech letech se vrací dánská zpěvačka. Společně se svým manželem se rozhodla synth pop naředit nu discem a psychedelií. Společnost jim ve dvou případech dělali Broods a Ximena Sariñana. (YouTube)

 • Armand Hammer - We Buy Diabetic Test Strips
  Máte-li rádi alternativní hip hop, neměli byste minout nový počin americké formace z New Yorku. V patnácti tracích jim navíc hostují JPEGMafia, Moor Mother, El-P, Pierce Jordan, Pink Siifu, Junglepussy nebo Curly Castro. (YouTube)

 • Lindsay Lou - Queen Of Time
  Americká písničkářka v minulosti spolupracovala s lidmi jako Molly Tuttle, Peter Rowan nebo Billy Strings a právě poslední jmenovaný jí služby oplatil na její čtvrté desce. Připojil se k němu ještě Jerry Douglas. (bandcamp)

 • Bryce Dessner - She Came To Me (soundtrack)
  The National letos vydali již dvě alba a zřejmě to není konečná, což dokazuje i jeden ze členů čerstvým soundtrackem k filmu Rebeky Miller. Natočil jej společně s francouzskou klavíristkou Katií Labèque a dirigentem Andrém de Ridderem. (YouTube)

 • Ann Wilson - Another Door
  Nové sólové album zpěvačky kapely Heart je výrazně rockovější než to předchozí. Autorka na něm spolupracovala s kapelou Tripsitter. (YouTube)

 • Gregory Hutchinson - Da Bang
  Svůj sólový debut představuje americký jazzový bubeník, který spolupracoval i s Ondřejem Pivcem nebo Joshuou Redmanem. V patnácti skladbách jej doplnili Karriem Riggins, Leona Berlin, Christian Scott nebo Javier Starks. (YouTube)

 • Dessa - Bury The Lede
  Americká rapperka, hudebnice a někdejší členka formace Domtree se vrací po pěti letech. (YouTube)

 • Charley Crockett - Live From The Ryman
  Záznam koncertu amerického country-bluesového hudebníka. (YouTube)

 • Red - Rated R
  O tom, že křesťanství a metal jdou dohromady, nás přesvědčí kapela z Nashvillu již na své osmé řadovce. (YouTube)

 • Datarock - Media Consumption Pyramid
  Dánští electro-rockeři se vracejí po pěti letech. (YouTube)

 • Cherry Glazerr - I Don’t Want You Anymore
  Čtvrtá řadovka americké indierockové partičky je velmi očekávaným dílem, jež má aspirovat na jedno z nejvýznamnějších alb roku 2023. (YouTube)

 • Blue October - Spinning The Truth Around Part 2
  Po téměř dvouletém čekání je tu konečně druhá část trilogie od americké rockové party. (YouTube)

 • David Eugene Edwards - Hyacinth
  Pokud jste fanoušky frontmana skupiny Woven Hand nebo psychedelického rocku, folku a post-industrialu, pak si jeho čtvrtou sólovku rozhodně nenechte ujít. (YouTube)

 • Harm's Way - Common Suffering
  Druhá řadovka britského zpěváka a skladatele je experimentálnější a eklektičtější než jeho předchozí dílo. (YouTube)

 • Koyo - Would You Miss It?
  Očekávaná nahrávka formace z Long Islandu fúzující punk, hardcore a emo. (YouTube)

 • Nervosa - Jailbreak
  Pátá nahrávka brazilské thrashmetalové dámské bandy. (YouTube)

 • Of Virtue - Omen
  Čtvrtá řadovka od michiganské metalcorové sebranky. (YouTube)

 • Primordial - How It Ends
  Desátá studiovka irské paganmetalové kapely. (YouTube)


  Dále vychází

  311 - Music (30th Anniversary Edition)
  Addison Grace - Driving Lessons
  Alice Sara Ott / Netherlands Radio Orchestra / K. Canellakis - Ludwig Van Beethoven : Beethoven
  Bad History Month - God Is Luck
  Billie Holiday - Great Women Of Song
  Blanco White - Tarifa
  Boy Named Banjo - Dusk
  Bvdlvd - Absence
  Cash Kidd - No Socks 3
  Collegium Vocale Gent / Philippe Herreweghe - Johann Sebastian Bach : Cantatas (17 Cd)
  Connie Lovatt - Coconut Mirror
  Darius Jones - Fluxkit Vancouver (Its Suite But Sacred)
  Defcee - The Golem Of Brooklyn (soundtrack)
  Del Water Gap - I Miss You Already + I Haven’t Left Yet
  Diamond Dogs - About The Hardest Nut To Crack
  Dio - Studio Albums 1996-2004
  Duster - Stratosphere (25th Anniversary Edition)
  Electronic - Get The Message / Best Of
  Emile - Spirit
  Equipment - Alt. Account
  Eric Clapton - Complete Clapton
  Eskmo - Oxygen
  Fast Romantics - Happiness + Euphoria
  Fearing - Destroyer
  Filth Is Eternal - Find Out
  Freude - Salz
  Friendship Commanders - Mass
  Gangar - Stubb
  Grateful Dead - Wake Of The Flood / 50th Anniversary
  Green Day - Dookie / 30th Anniversary Box Set
  Gregorian - Pure Chants I
  Grove Street - The Path To Righteousness
  Gunship - Unicorn
  Haim - Days Are Gone / 10th Anniversary
  Hana Zagorová - Mé svátky
  Heavy Lungs - All Gas No Breaks
  Hiromi - Blue Giant (soundtrack)
  Honeymoan - Sorry Like You Mean It
  Charles Aznavour - Hier Encore - L'amour
  Charles Aznavour - Hier Encore - Le Voyage
  Charles Aznavour - Hier Encore - Paris
  Janet Baker - Celebration (21CD Box)
  Jason Isbell - Southeastern (10th Anniversary)
  Jeremiah Chiu - In Electric Time
  Jerry David DeCicca - New Shadows
  John P. Strohm (Of Blake Babies And Lemonheads) - Something To Look Forward To
  Jonathan Tetelman / PKF Prague Philharmonia - Giacomo Puccini : The Great Puccini
  Kadaverflicker - Superkiller
  Kenyon Dixon - The R&b You Love
  Kevin Krash - Harsh
  King Nun - Lamb
  La Force - Xo Skeleton
  Ladaniva - Ladaniva
  Lauren Daigle - Behold: The Complete Set
  Laurence Equilbey - Louise Farrenc : Symphonies No. 1
  Leisure - Leisurevision
  Les Arts Florissants / William Christie - Henry Purcell : The Fairy Queen
  Lucia & The Best Boys - Burning Castles
  Mario Biondi - Crooning Undercover
  Maxo - Debbie’s Son
  Meet Me @ The Altar - Past // Present // Future (Deluxe)
  Melenas - Ahora
  MJ Nebreda - Arepa
  Modern Nature - No Fixed Point In Space
  Molly Burch - Daydreamer
  Murmur - Genuine Leather
  Nico Hedley - Nico Hedley Wants To Sing It So Loud That It Makes It Alright
  No-No Boy - Empire Electric
  Ola Gjeilo - Dreamweaver
  Pachyman - Switched-On
  Renaud Capucon / Orchestre De Chambre De Lausanne - Wolfgang Amadeus Mozart : The Violin Concertos Nos. 1
  Ricky Montgomery - Rick
  Rolling Stones - More Hot Rocks (Big Hits & Fazed Cookies)
  Různí - Box Of Sin
  Různí - Modern Recordings: Music That Matters 2023
  Salvador Sobral - Timbre
  Sarah Vaughan - Great Women Of Song
  Savage Ga$p & Kamaara - In My Restless Dreams, I See You
  Say She She - Silver
  Setting - Shone A Rainbow Light On
  Sim - Playdead
  Skam - No Name
  Slow Pulp - Yard
  Tengger - We Are Busy Bodies
  The Atom Age - The Atom Age
  The Brand New Heavies - Never Stop… The Best Of The Brand New Heavies
  The Howdies - Howdies All Around
  The Neighbourhood - I Love You (10th Anniversary Edition)
  The Tenors - Christmas With The Tenors
  The Vaughns - Egg Everything
  Thomas Rhett - 20 Number Ones
  Viken Arman - Alone Together
  Wishbone Ash - Live Dates Live

  Vychází na vinylu:
  Asinhell - Impii Hora
  Beverley Knight - Fifth Chapter
  Billie Holiday - Great Women Of Song
  Black Stone Cherry - Screamin' At The Sky
  Blonde Redhead - Sit Down For Dinner
  Code Orange - The Above
  Dope Lemon - Kimosabe
  Ed Sheeran - Autumn Variations
  Electronic - Get The Message / Best Of
  Graveyard - 6
  Green Day - Dookie / 30th Anniversary Box Set
  Haim - Days Are Gone / 10th Anniversary
  Harlej - Zatím je to dobrý
  Harm's Way - Common Suffering
  Hiromi - Blue Giant (soundtrack)
  John P. Strohm - Something To Look Forward To
  Jorja Smith - Falling Or Flying
  Kadaverflicker - Superkiller
  KK's Priest - The Sinner Rides Again
  La Force - Xo Skeleton
  Larkin Poe - Kindred Spirits
  Lauren Daigle - Behold: The Complete Set
  Lindsay Lou - Queen Of Time
  LP - Love Lines
  Lucia & The Best Boys - Burning Castles
  Mae Muller - Sorry I'm Late
  Melenas - Ahora
  Moonspell - Antidote
  Municipal Waste - 'em All
  Nervosa - Jailbreak
  Oliver Tree - Alone In A Crowd
  Orb And David Gilmour - Metallic Spheres In Colour
  Salvador Sobral - Timbre
  Sarah Vaughan - Great Women Of Song
  Silverstein - Discovering The Waterfront
  Slow Pulp - Yard
  Steely Dan - Aja
  Steven Wilson - The Harmony Codex
  Viken Arman - Alone Together
  Wilco - Cousin
  Wishbone Ash - Live Dates Live
  Wolves In The Throne Room - Crypt Of Ancestral Knowledge

  EP:
  Career Woman - Grapevine
  Girl Scout - Granny Music
  Hemlocke Springs - Going…going…gone!
  Charlie Vettuno - Lime Juice
  Landon Conrath - I’m Alive… So It’s Fine
  Luna Luna - L.l.
  Mrch - TV Bliss
  Old Man Canyon - So Long Babylon
  Slaney Bay - Why Does Love Mean Loss?
  Sleep Theory - Paper Hearts
  Thanks For Coming (Rachel Brown Of Water From Your Eyes) - What Is My Capacity To Love?

  Reedice:
  Dan Auerbach - Keep It Hid
  Dismember - Death Metal
  Dismember - Hate Campaign
  Dismember - Massive Killing Capacity
  Grails - The Burden Of Hope
  Moonspell - The Antidote
  Municipal Waste - 'em All
  Ryuichi Sakamoto - Ongaku Zukan (1984)
  Vašo Patejdl - Dlhá cesta / Long Way
  Vašo Patejdl - Chlapčenský úsmev
  Vašo Patejdl - Labyrint sveta
  Vašo Patejdl - Lov na city

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  The Prodigy, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.12.2023
  Naživo: The Prodigy v Praze své umění rozmělnili, vzpomínka na Keitha Flinta mohla být emotivnější Když se po smrti Keitha Flinta tvrdě elektronická formace vrátila na scénu s turné nazvaným "Army Of The Ants", vypadalo to, že by do Prahy mohla přijet snad už i s novou, takto nazvanou deskou. Ta se ale zatím nekoná, a tak byla... čtěte zde
  Vydáno: 08.12.2023 17:15 v sekci Naživo
  0
  Bruce Dickinson - Afterglow of Ragnarok 8/10
  Video: "Afterglow of Ragnarok" uvádí do světa "The Mandrake Project", připravovanou sólovku Bruce Dickinsona Frontman Iron Maiden Bruce Dickinson před časem oznámil vydání své sedmé sólové desky s názvem "The Mandrake Project" a nyní se pochlubil s prvním singlem "Afterglow of Ragnarok". K němu připojil také pár detailů k samotnému albu.... čtěte zde
  Vydáno: 08.12.2023 14:00 v sekci Audio / Video | Video
  0
  Pohled do českých hitparád - 48. týden 2023
  Lost Frequencies a Viktor Sheen potvrdili vedoucí postavení v českých žebříčcích Začátek předvánočního času nepřinesl v domácích hitparádách žádné významné změny. Rádia podruhé ovládl Lost Frequencies se skladbou "The Feeling", albovému pořadí kraluje posedmé v řadě Viktor Sheen s titulem "Planeta... čtěte zde
  Vydáno: 08.12.2023 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
  0
  Hozier, Sportovní hala Fortuna, Praha, 6.12.2023
  Naživo: Hozier ve Fortuně odehrál skvělou show. Zmínil i politiku a publikum učil irsky V rámci své "Unreal Unearth Tour" Hozier opět zavítal do Prahy. Irský sympaťák to rozbalil ve Sportovní hale Fortuna a diváky zaujal na celé dvě hodiny, které i tak utekly jako voda. Předskakovala mu britská kapela The Last Dinner... čtěte zde
  Vydáno: 07.12.2023 15:00 v sekci Naživo
  0
  Jethro Tull, Kongresové centrum, Praha, 5.12.2023
  Naživo: Na koncertě Jethro Tull v Kongresovém centru vítězila nostalgie a nesoudnost Iana Andersona Z Jethro Tull se sice stal v zásadě sólový projekt jejich principála Iana Andersona, pořád je to ale obrovská značka, která táhne. Navíc v posledních dvou letech vydal(i) dvě docela slušná alba, na odchod do důchodu to tak u... čtěte zde
  Vydáno: 07.12.2023 08:29 v sekci Naživo
  0
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 48/2023 - od Petera Gabriela přes Miku po Lucii Vondráčkovou (06.12.2023 21:00)
  - Video: "Svatební košile" padne Harleji jako ulitá (04.12.2023 16:15)
  - Ed Sheeran v Hradci Králové vyprodal první koncert, a tak přidává druhý (30.11.2023 10:20)
  - Nové desky 47/2023 - od Take That přes Nikol Bókovou po Guided By Voices (29.11.2023 19:00)
  - Kniha "Pink Floyd: Všechny písně" nabízí pohled do zákulisí tvorby slavné kapely (23.11.2023 18:12)
  - Nové desky 46/2023 - od Dolly Parton přes Plain White T's po Stevea Aokiho (22.11.2023 20:30)
  - Recenze: Steven Wilson se na "The Harmony Codex" hlouběji noří do již vytyčených teritorií (17.11.2023 18:30)
  - Video: Passenger připomíná svůj největší hit "Let Her Go" v duetu s Edem Sheeranem (16.11.2023 11:23)
  - Nové desky 45/2023 - od Chrise Browna přes Bena Cristovao po Chrise Stapletona (15.11.2023 20:45)
  - Porcupine Tree oznámili velkolepý koncertní záznam "Closure/Continuation.Live" (11.11.2023 15:41)

  ALBUM TÝDNE 49/2023

  Katarzia
  Šťastné dieťa

  Původem slovenská zpěvačka Katarzia se sice usídlila u nás, na svůj rodný jazyk ale ani na aktuální desce "Šťastné dieťa" nezanevřela. Často si na ní klade otázku: Proč? Proč jsme na sebe v oblasti mezilidských vztahů tak přísní a proč v nich pořád chybujeme a selháváme?

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  So 16.12.
  Bryan Adams (CAN) (O2 arena, Praha)
  Út 19.12.
  Tři sestry (CZ) / Horkýže Slíže (SK) (O2 Arena, Praha)
  Út 16.01.
  Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
  Pá 19.01.
  Divokej Bill (CZ) (O2 Arena, Praha)
  Ne 28.01.
  Slowdive (UK) (Divadlo Archa, Praha)
  Út 30.01.
  Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
  Út 06.02.
  Pocta Haně Zagorové (O2 Arena, Praha)
  Čt 08.02.
  Cobrah (SWE) (Fuchs2, Praha)
  Pá 16.02.
  Nothing But Thieves (UK) (Forum Karlín, Praha)
  So 17.02.
  Black Foxxes (UK) (Chapeau Rouge, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Taylor Swift Lucie Vondráčková Viktor Sheen Ben Cristovao Kryštof Madonna The Beatles Ewa Farna Lady Gaga AC/DC Like She Burian Barbara Haščáková MC Erik a Barbara Sia Milly Honsová
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu