shop.musicserver.cz
Prague Rocks, Maroon 5, Gwen Stefani & spol., Letňany, Praha, 21.6.2023

Maroon 5 & spol. museli na Prague Rocks bojovat s deštěm i časem

Vydáno: 22.06.2023 16:00 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Vojta Florian / musicserver.cz

Když musíte text vykopnout několika slovy k organizaci, není to moc dobré znamení. Prague Rocks měl hned několik bodů, které se povedly hodně, taky tam ale byla řada věcí, které měly k dokonalosti dost daleko. Jak se tedy vydařila už druhá letošní sešlost se stejným názvem, ale s popovějším line-upem?

Prague Rocks

místo: Letiště Letňany, Praha
datum: 21. června 2023
vystoupili: Maroon 5, Gwen Stefani, Rag'n'Bone Man, James Bay, D.Y.K., Delta Goodrem, Lake Malawi

setlist James Bay: Best Fake Smile, Wanderlust, If You Ever Want To Be In Love, Us
setlist Rag'n'Bone Man: Wolves, Skin, All You Ever Wanted, Alone, Guilty, Anywhere Away From Me, Be The Man / The Way It Is (Bruce Hornsby cover), Crossfire, Human, Giant (band version)
setlist Gwen Stefani: The Sweet Escape, Sunday Morning (No Doubt song), Hey Baby (No Doubt song), It's My Life (No Doubt song - Talk Talk cover), Bathwater (No Doubt song), Cool, Underneath It All (No Doubt song), The Tide Is High (The Paragons cover), Ex-Girlfriend (No Doubt song) / Hella Good (No Doubt song), Let Me Blow Ya Mind (Eve cover - úryvek, pouze instrumentálka), Don't Speak (No Doubt song), Wind It Up, Rich Girl, Luxurious, What You Waiting For?, Spiderwebs (No Doubt song), Just A Girl (No Doubt song), Hollaback Girl
setlist Maroon 5: Moves Like Jagger, This Love, Stereo Hearts (Gym Class Heroes cover), One More Night, Animals, Harder To Breathe, Lucky Strike, Sunday Morning, Payphone, What Lovers Do, Makes Me Wonder, I Wanna Be Your Lover (Prince cover), Heavy (PJ Morton song), Maps, Memories, Don't Wanna Know, Daylight, She Will Be Loved (akusticky), Girls Like You, Sugar
Fotogalerie

James Bay, Letňany, Praha, 21.6.2023
© Vojta Florian / musicserver.cz
Co je to vlastně festival? Znamená to prostě a jednoduše jen místo, kde se během dne protočí víc než jedna kapela? Pořadatelé akce s názvem Prague Rocks si to zjevně myslí, a proto ji za festival tak trochu nespravedlivě označují.

Přitom když se nad tím zamyslíte, je festival událost, která má svou vlastní poetiku a opěrné body, které se málokdy mění.

Trvá víc než jeden den. Musíte většinou jet někam mimo město, kam se běžně nepodíváte. Spíte ve stanu. Je to občas i docela dobrodružství. Je tam víc než jen jedno pódium, abyste měli alternativy, pokud vás některý z interpretů nebaví. Akce má i nějaký doprovodný, mnohdy nehudební program. Dbá se na to, aby tam bylo návštěvníkům příjemně. Zpravidla se koná jen jednou za léto.

Festival taky můžete, pokud potřebujete, kdykoliv opustit a zase se na ni vrátit. A často u toho nepotřebujete mít na ruce ani žádný čip, což je téma samo o sobě, o ekologickém dopadu takovéhoto řešení ani nemluvě.

Nic z toho ale Prague Rocks bohužel není. A blíž než k Rock For People či Colours Of Ostrava má k akcím, na které si dnes už vzpomene málokdo - Sonisphere, Aerodrome, Prague City Festival a další události, které sice měly ve své době skvělý line-up, ale to bylo bohužel taky tak všechno. A proto není divu, že měly jen krátkou životnost.

Místo toho všeho je Prague Rocks event, který vyvolával kontroverze už před svým začátkem, což nikdy nevěstí nic dobrého. To když se začaly lístky dlouho po spuštění předprodeje náhle prodávat jako kombo 1+1 i na dříve konaný termín v čele s Mötley Crüe, jinými slovy s velmi výraznou slevou.

Můžeme jen spekulovat nad tím, zda za tím byl nízký počet dosud prodaných vstupenek, čemuž by odpovídalo i o poznání menší prostranství pod pódiem, než je v Letňanech běžné, nebo nějaké jiné důvody. Tak či onak to ale byl plivanec všem nejvěrnějším fanouškům a zákazníkům, kteří kupovali jako první a za plnou cenu. A že za to nedostali vůbec žádnou kompenzaci, je vůči nim od tak velké a známé společnosti s mnohaletou tradicí s pořádáním těch největších akcí u nás prostě a jednoduše nefér. Sociální sítě byly tohoto názoru, kterému je těžké oponovat, před pár týdny plné.

James Bay, Letňany, Praha, 21.6.2023
© Vojta Florian / musicserver.cz
Je proto škoda, že se musíme hned v úvodu textu zaobírat takovými tématy místo toho, abychom ocenili, že k nám organizátoři dovezli interprety, kteří jsou na našich pódiích pořád poměrně vzácní. Jenže ačkoliv nás to vzhledem ke snaze a prestiži dříve vystupujících velmi mrzí, tak ve chvíli, kdy nemáte možnost areál opustit a zase se do něj vrátit (což se vzhledem k pozdějším událostem neplánovaně změnilo), musíte řešit i přízemní starosti, které mohou vést k tomu, že si zkrátka nemůžete dopřát vystoupení úplně všech, které byste chtěli vidět.

A tak spíše hledáte ke zhruba dvanáctihodinovému programu odpověď na tyto a další otázky: Je třeba brát si v půlce týdne dovolenou? Kdo se postará o dítě? Kdo vyvenčí psa? Bude tam i vegetariánský stánek? Jaké budou ceny občerstvení a merche a kolik peněz tedy dává smysl si na čip nabíjet, když to pořadatelé nikde nezveřejnili? A to není dobrý začátek. Není se čemu divit, že ve facebookové události byly dlouhé zástupy lidí, kteří se své vstupenky snažili marně udat.

Příchod do areálu tedy z rodinných a pracovních důvodů u mě tedy nastal až ke konci setu Vojty Dyka, který se prezentoval s projektem D.Y.K. A hned následující James Bay přišel na scénu s dvacetiminutovým zpožděním. Písničkář stihl publikum sotva rozehřát čtyřmi skladbami a vzpomínkou na to, že na stejném místě hrál v roce 2019, kdy zde předskakoval Edu Sheeranovi, a už si musel předčasně balit fidlátka.

Pořadatelé totiž jeho vystoupení zastavili a se vzkazem, že máme na dvacet minut opustit jakékoliv ocelové konstrukce typu stánků s jídlem nebo tribuny, byl program přerušen kvůli dešti. Ten sice nebyl tak hrůzostrašný, jako třeba při Rock For People 2012, ale k příjemné letní přeháňce měl taky daleko. Pro příště by se organizátorům nic nestalo, kdyby o něm informovali ještě před začátkem programu, což řada konkurenčních akcí běžně dělá (přestože třeba podle předpovědi od Googlu mělo být celý den slunečno).

Rag'n'Bone Man, Letňany, Praha, 21.6.2023
© Vojta Florian / musicserver.cz
Tisíce promočených lidí ale v areálu zůstaly, déšť se nakonec za mnohem delší čas přehnal a pár minut po šesté hodině program pokračoval. Už ale nikoliv přislíbeným dokončením setu Jamese Baye, nýbrž Rag’n’Bone Manem.

Ten tak začal s přibližně hodinovým zpožděním oproti původnímu harmonogramu, což nabouralo plány dalších vystupujících, a tak se vzhledem k nočnímu klidu muselo dost spěchat. On sám se tak hned v úvodu omluvil, že tentokrát nebude moc mluvit, a viditelně se snažil, aby těch skladeb zaznělo co možná nejvíc.

Britský pěvec, který se oženil v teplákovce a stejný dresscode si vyžádal i od všech svatebních hostů, si v tričku s Batmanem a Jokerem zazpíval jen na pouhých 45 minut. I během nich ale dokázal promrzlá srdce návštěvníků znovu rozehřát. Jeho překrásný vokál je typem hlasu, který vyhrává talentové soutěže, a v Letňanech to opět dokázal.

Když se svou vokalistkou spustil baladu "Anywhere Away From Here" a k tomu se ještě znovu ukázalo na nebi slunce, nechtěli jste, aby ta píseň někdy skončila. Neuvěřitelně citlivě, procítěně zazpívaný song byl ozdobou Prague Rocks a čistě z muzikantského a pěveckého hlediska to bylo to vůbec nejsilnější, co event po dešti nabídl.

Rag'n'Bone Man, Letňany, Praha, 21.6.2023
© Vojta Florian / musicserver.cz
Rag'n'Bone Man zářil i ve chvíli, kdy zabral v refrénu "Alone" nebo když propletl svou skladbu "Be The Man" s klasikou "The Way It Is". Jeden z nejmilejších a nejvděčnějších zpěváků na scéně se s publikem rozloučil tanečním hitem "Giant", oproti verzi s Calvinem Harrisem v něm ale ubral na elektronických skopičinách a se svou početnou kapelou ho proměnil v kousek, který do jeho repertoáru zapadá o něco lépe. Snad se u nás brzy představí znovu s plnohodnotným setem, jeho vystoupení ve Foru Karlín a vlastně i všechny ostatní patří mezi nezapomenutelné.

Po bezmála šestnácti letech se v tuzemské metropoli ukázala v hotelu Four Seasons přespávající Gwen Stefani. A byl to návrat velkolepý, mimořádný a plný pecek. Jelikož se zpěvačka oproti svému předchozímu pražskému koncertu rozhodla do setlistu namíchat jak skladby ze své sólové kariéry, tak evergreeny z doby, kdy zpívala v No Doubt, bylo až ohromující, kolik známých melodií má na svědomí a jak moc jejich živé provedení v Česku chybělo.

A to se tam ještě řada písní nedostala, oproti běžnému programu jsme tak kvůli časovému posunu například neslyšeli novější singl "Used To Love You". Každý z fanoušků by si ale určitě ještě rád její výstup chtěl vyšperkovat řadou dalších pecek, které na současném turné nehraje, ale zapadly by tam skvěle, "4 In The Morning" počínaje a "Settle Down" (ne)konče. I přes jejich absenci a ne zcela dokonalý zvuk to ale byla show, na jakou se bude dlouho vzpomínat.

Manželka Blakea Sheltona, kterého stejně jako Adama Levina poznala při koučování v americkém The Voice, svůj koncert otevřela nejlépe, jak mohla - nezapomenutelným hitem "The Sweet Escape", ve kterém se vysamplovaný Akon a radostná melodie propojily s děním na pódiu, na kterém dvanáct tanečníků v rudém oblečení rozjelo přesně takový cirkus, jaký se k této písni perfektně hodí.

Gwen Stefani, Letňany, Praha, 21.6.2023
© Vojta Florian / musicserver.cz
Taneční skupina byla skvěle secvičená a efektně, ale přitom nenásilně dokreslovala pestrobarevnou show, vhodně se ale zase skrývala v zákulisí, když se dostalo na starší pecky od No Doubt. A i když se hudební žánry měnily skoro s každou skladbou a od punku se přecházelo k reggae, ska, dancehallu, devadesátkovému pop rocku, tanečnímu popu a v "Luxurious" třeba až k postelovému r’n’b, všechno to do sebe fantasticky zapadalo.

V ústřední roli a centru pozornosti byla samotná Gwen, která hned v úvodu zvolala v češtině: "Ahooooj Prahooo!" A pak ještě mnohokrát připomněla, že je ráda, že ji u nás posloucháme, i když je většinou na opačné straně světa.

Klobouk dolů před ní. Absolutní ikona, která sice ve své kariéře hodně spoléhala na své okolí (image platinové blond s rudou rtěnkou ukradla Marilyn Monroe, hromada jejích hitů by zase nikdy nevznikla, nebýt klíčového setkání s producentem a hitmakerem Pharrellem Williamsem a jeho The Neptunes, ale třeba i s Diplem a jeho Major Lazer), přesto se stala legendou, která prošlapala cestu mnoha dalším. Kde by bez ní dnes byla třeba taková Lady Gaga?

Mezi svými hity proplouvala ladně, se širokým, zářícím úsměvem a poskakovala u toho tak, že byste nevěřili, že se narodila už před neuvěřitelnými třiapadesáti lety a je matkou tří dětí. Jedinou výhradu lze mít k jejím vokálním schopnostem, třeba v "It’s My Life" bylo slyšet, že už ji tak úplně neudýchá, ale naštěstí naprostá většina hitů zněla dostatečně věrně studiové podobě, takže těch rušivých momentů bylo minimum.

Jako správná popová superstar se během instrumentálního coveru od Eve převlékla, aby následně předvedla nesmrtelnou baladu "Don’t Speak", o pár minut později ji ve změně outfitu následovali i její tanečníci.

Gwen Stefani, Letňany, Praha, 21.6.2023
© Vojta Florian / musicserver.cz
Bylo toho tolik, o čem by se dalo psát! Jódlování ve "Wind It Up", nadčasová produkce The Neptunes v "Hella Good", melancholická rozchodová píseň "Cool" nebo třeba dodnes hojně hraný hit "What You Waiting For?" Jen se podívejte výše do setlistu, tady se skutečně hodí použít ono úsloví, že krása střídá nádheru. A "Hollaback Girl" nakonec? To byla naprostá euforie. Chyběla tomu už jen ta lidská pyramida z roztleskávaček. Nezbývá než doufat, že tuhle dámu organizátoři zase brzy dovezou.

Maroon 5 na tom byli, co se týče množství hitů, podobně, i v jejich případě těch momentů, kdy se návštěvníci nemuseli tolik chytat, mnoho nebylo. Jedním z nich byl nejspíš jejich vůbec první singl "Harder To Breathe", ten dnes znají skutečně jen ti skalní, neboť vyšel ještě dva roky před průlomovým "This Love" z roku 2004 a byla to také první píseň, kterou složili poté, co zahodili svůj původní středoškolský název Kara’s Flowers a upsali se velkému labelu.

Že ale měli setlist plný hitů, nemůže u kapely poskládané kolem dost možná nejznámějšího falzetu světa nijak překvapit. Tihle američtí muzikanti si vždycky zakládali na tom, že musejí tvořit písně, které se budou líbit, a byť to občas znamenalo jít až na hranu vtíravosti, nelze jim upřít, že se prvního úspěchu nezalekli a album co album se jim podařilo přijít s kouskem, který jejich kariéru zase o nějaký ten krok dopředu posunul.

Byť třeba deska "Overexposed", ale i novější nahrávky nepatří zpětně k jejich nejvydařenějším, což ostatně ilustruje i trošku nadbytečná a až příliš sterilní raritka "Lucky Strike", kterou k překvapení mnohých v Letňanech opět oprášili.

Skupina do svého vystoupení zařadila spoustu kytarových sól a nečekaných vyhrávek, které na studiovkách nenajdete, jinak ale rovněž citelně pospíchala do cíle, a tak místo velkých proslovů či dlouhých pauz raději jela song za songem. Koncertu proto trochu scházela větší vřelost a navázání vztahu s diváky, to ale vzhledem k neočekávanému zpoždění nelze muzikantům vyčítat.

Maroon 5, Letňany, Praha, 21.6.2023
© Vojta Florian / musicserver.cz
Co už ale vyčítat lze, je naprostá absence vizuálního pozlátka. Dokonce i hlavní obrazovka zůstala místy úplně vypnutá a to byste na ryze popovém koncertě asi nečekali. A frontman Adam Levine to se svými vokálními dovednostmi taktéž zrovna nepřeháněl. Třeba krásně klenutému refrénu "Sunday Morning" by mnohem víc slušelo, kdyby se do něj pořádně opřel, on ho ale místo toho nechal zapadat svými nadbytečnými kudrlinkami.

A to pozor, on sám je vynikající zpěvák, který si podobně jako Gwen Stefani poradí se skoro libovolným žánrem, jeho sólová píseň "Lost Stars", kterou bohužel nezazpíval, budiž příkladem za všechny. Také nejspíš nikdo nepochybuje o tom, že je to zdatný multiinstrumentalista, kouč mladých talentů a, jak se rovněž v The Voice ukázalo, také skvělý bavič.

Jen s tím jeho vztahem k opačnému pohlaví je to už roky dost na hraně, vždyť on se od aktuálně hojně propíraného Tilla z Rammstein v tomto směru moc neliší.

Maroon 5, Letňany, Praha, 21.6.2023
© Vojta Florian / musicserver.cz
Na druhou stranu, singl "Don’t Wanna Know" zejména v jeho úvodu dokázal svým vokálem tak pozvednout, že to bralo dech. Škoda, že jsme ho takto uvolněně a čistě neslyšeli zpívat celý koncert. A opět to lze přičíst trochu uspěchanému tempu, vždyť i jemnou vyhrávku "Memories" s - na jejich poměry - hlubokým textem zazpíval v nepatrně rychlejším tempu, než jaké by jí slušelo. A zkracoval si i refrény "Daylight", což je opět jedna z jejich nejpovedenějších písní vůbec, a výsledek proto nebyl tak ohromující, jak by teoreticky mohl být.

Jinými slovy - nebylo to to nejlepší, co momentálně můžete v popu vidět a slyšet, a ať už zajdete na konkurenty z Imagine Dragons, OneRepublic nebo Coldplay, bavit se budete více. Nebyla to ale ani žádná katastrofa a to i přesto, že zpěvák místy skoro huhlal.

Kdybychom hodnotili číselně, bylo by to na sedm z deseti. Ovšem vzhledem k tomu, jak se pištělo ve chvíli, kdy si frontman zcela sundal svou havajskou košili, se určitě najdou i fanoušci a fanynky, kteří by díky těmto chvílím na hodnocení nějaký ten bod přidali.

Přibližně o půl jedenácté se tak bez velkých fanfár a s vynecháním "Cold" a "Won't Go Home Without You" zakončilo vystoupení nejprve hitem "Girls Like You", k níž svůj part z projekce z puštěného videoklipu dala Cardi B, úplný závěr patřil svatební "Sugar" a pak už se skutečně jelo domů.

Maroon 5, Letňany, Praha, 21.6.2023
© Vojta Florian / musicserver.cz
Je evidentní, že akce s názvem Prague Rocks má potenciál a vozí k nám kvalitní, neokoukaná a vzácná jména, která díky svým vystoupením dojmy z ní výrazně pozvedly. Pokud se z ní ale má stát etablovaná značka, na kterou si lidé budou kupovat vstupenky třeba ještě před oznámením jejího programu, jako to teď dělají zavedené festivaly, je před ní ještě hromada práce.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Emeli Sandé - How Were We To Know 8/10
Recenze: Emeli Sandé na desce "How Were We To Know" kraluje svým úchvatným hlasem Album "How Were We To Know" je v diskografii Emeli Sandé už pátým v pořadí, z většiny se drží zpěvaččina osvědčeného rukopisu a nijak výrazně nezatřáslo hitparádami. Proč o něm tedy psát? Protože obsahuje výborné písně v... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Tata Bojs, Divadlo Archa, Praha, 7.12.2023
Naživo: Jak se Tata Bojs loučili s Divadlem Archa Zatímco loni v těchto prostorách Tata Bojs zavzpomínali na album "Kluci kde ste?" a loučili se s klávesákem Jurou Hradilem, kterého posléze nahradil Matěj Belko, letos dávali sbohem přímo Arše. Ne té Noemově, ale pražské. A... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2023 12:45 v sekci Naživo
0
Mark Lanegan - Zpívej pozpátku a plač 10/10
Hudba v tisku: Mark Lanegan je v syrové autobiografii "Zpívej pozpátku a plač" krutý k sobě i ke čtenáři Mark Lanegan vždy bude patřit mezi nejvýraznější hlasy grunge. Kariéru si vybudoval se Screaming Trees, zároveň si ale prošlapával i sólovou cestu - a ta mu vynesla ještě více slávy. Jeho život ovšem provázela spousta démonů,... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2023 09:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
0
Martin Zeller (Cocotte Minute) - Plán byl udělat nějakej svatokrádežnej cover
Rozhovory: Martin Zeller (Cocotte Minute) - Plán byl udělat nějakej svatokrádežnej cover Cocotte Minute mají venku EP "Zllá láska", které obsahuje tři novinky. Kromě autorských písní "Řeka" a "Černý šaty" je v tracklistu taky cover hitu "Milujem se čím dál víc" od Petra Kotvalda. O tom, jak fanoušci kontroverzní song... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2023 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
The Prodigy, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.12.2023
Naživo: The Prodigy v Praze své umění rozmělnili, vzpomínka na Keitha Flinta mohla být emotivnější Když se po smrti Keitha Flinta tvrdě elektronická formace vrátila na scénu s turné nazvaným "Army Of The Ants", vypadalo to, že by do Prahy mohla přijet snad už i s novou, takto nazvanou deskou. Ta se ale zatím nekoná, a tak byla... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 17:15 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Vojtěch Dyk v písni "Táto" řeší smrt a rodinná pouta. A chystá koncert v O2 areně (24.11.2023 12:07)
- Nové desky 43/2023 - od Duran Duran přes Annu K. po Taylor Swift (01.11.2023 20:30)
- Do Liberce zamíří hvězdy synthpopové scény. Headlinerem SEVER SYNTH CITY budou němečtí M.I.N.E (27.07.2023 14:16)
- Fotogalerie: Prague Rocks ovládli Maroon 5 a Gwen Stefani (22.06.2023 11:54)
- Naživo: Mötley Crüe a Def Leppard přivezli do Letňan lesk a špínu osmdesátek (03.06.2023 13:04)
- Fotogalerie: Rocková exploze v Letňanech zachycená objektivem fotoaparátu (03.06.2023 09:33)
- V pátek Letňany obsadí Def Leppard, Mötley Crüe a Kabát (29.05.2023 11:18)
- Kupte si dvě vstupenky za cenu jedné na festivaly Prague Rocks s Mötley Crüe či Maroon 5 (03.05.2023 14:30)
- Zpátky do přítomnosti! Vojta Dyk ohlašuje nové turné s kapelou D.Y.K. (29.04.2023 16:58)
- Kytarista Mick Mars se soudí s Mötley Crüe, o peníze i reputaci (08.04.2023 16:17)

ALBUM TÝDNE 50/2023

Emeli Sandé
How Were We To Know

Album "How Were We To Know" je v diskografii Emeli Sandé už pátým v pořadí, z většiny se drží zpěvaččina osvědčeného rukopisu a nijak výrazně nezatřáslo hitparádami. Proč o něm tedy psát? Protože obsahuje výborné písně v podání umělkyně se strhujícím vokálem, které jen tak nezestárnou.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 16.12.
Bryan Adams (CAN) (O2 arena, Praha)
Út 19.12.
Tři sestry (CZ) / Horkýže Slíže (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 16.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Pá 19.01.
Divokej Bill (CZ) (O2 Arena, Praha)
Ne 28.01.
Slowdive (UK) (Divadlo Archa, Praha)
Út 30.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 06.02.
Pocta Haně Zagorové (O2 Arena, Praha)
Čt 08.02.
Cobrah (SWE) (Fuchs2, Praha)
Pá 16.02.
Nothing But Thieves (UK) (Forum Karlín, Praha)
So 17.02.
Black Foxxes (UK) (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Prince Vladimír Mišík Justin Bieber Viktor Sheen Lucie Vondráčková Taylor Swift Madonna The Beatles Kryštof Ewa Farna Lady Gaga Ben Cristovao Adele AC/DC Milly Honsová Burian Like She Sia Jethro Tull
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu