Lucie slaví výročí 30 let alba "Černý kočky mokrý žáby", celou desku živě přehraje při exkluzivních koncertech

Lucie slaví výročí 30 let alba "Černý kočky mokrý žáby", celou desku živě přehraje při exkluzivních koncertech

Vydáno: 01.06.2023 10:40 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Marek Musil
Na podzim příštího roku to bude třicet let, kdy kapela Lucie vydala dnes už ikonické album "Černý kočky mokrý žáby", které Ceny Anděl označily za nahrávku dvacetiletí. K výročí Lucie připravila dárek pro své fanoušky. Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce.

Koncerty se uskuteční 28. listopadu v Českých Budějovicích, 1. prosince v Brně a 7. prosince v Praze. Půjde o jediné samostatné koncerty kapely v roce 2023 i 2024. Kromě alba "Černý kočky mokrý žáby" na nich skupina odehraje i své další hity napříč celou tvorbou. Na pódium si kapela přizvala hosty, připojí se třeba zpěvačka Lenka Dusilová a poctu společně vzdají producentovi alba Ivanu Královi. Publikum se může těšit na speciální scénografii a vizuály koncertu inspirované deskou.

Lucie plakát
© Lucie
"Výročí třiceti let 'Černý kočky mokrý žáby' si chceme připomenout i s našimi fanoušky. Stejně jako my, i oni s ní mají určitě spojené vzpomínky. Proto jsme nachystali minisérii tří halových vystoupení, kde desku odehrajeme celou, od první do poslední písničky. Skladbami z alba se inspiruje i scénografie a vizuál koncertů, navíc chceme udělat i speciální edici merche, která by se vztahovala jen k desce 'Černý kočky mokrý žáby'. Jak zpíváme v titulní písničce: 'Sjedeme to ještě jednou!'" zve na koncerty kapela Lucie.

Svoje třetí studiové album vypustila Lucie do světa na podzim 1994. Zásluhu na zřejmě nejtvrdší nahrávce kapely měl producent Ivan Král. Osobitý muzikant, který hrával mimo jiné s Patti Smith, produkoval většinu písní a slyšet je v nich i jeho kytara. S Lucií se potkal ještě i na dalším albu "Pohyby". Sestavu ve studiu oproti původnímu složení kapely pozměnila i hostující zpěvačka Lenka Dusilová.

"Černý kočky mokrý žáby" patří k nejúspěšnějším nahrávkám Lucie, prodalo se jí přes sto tisíc kusů. Ocenění se albu dostalo i od akademiků hlasujících v Cenách Anděl, Lucie bodovala v kategoriích album, skladba, produkce a zvuk. A v roce 2011, ve dvacátém ročníku ankety, označily Ceny Anděl "Černý kočky mokrý žáby" dokonce za album dvacetiletí.

Na třech chystaných koncertech uslyší publikum "Černý kočky mokrý žáby" naživo od začátku do konce - od úvodní skladby "Krev a r'n'r" až po závěrečný hit "Sen". A mezitím si můžou lidé s kapelou zopakovat skladby jako "Ľaura", "Štastnej chlap", nářez "Stotymegavarys" i píseň "Amerika", která původně vznikla pro stejnojmenný film Vladimíra Michálka na motivy Kafkova románu.

Na živé přehrání alba "Černý kočky mokrý žáby" naváže Lucie dalšími hity, mezi nimi zazní "Medvídek" či "Chci zas v tobě spát". Předvánoční koncerty tak slibují téměř dvouhodinový průřez tvorbou Lucie v podání nejen samotné kapely, ale i jejích hostů a přátel. K Davidu Kollerovi, Robertu Kodymovi, P.B.CH. a Michalu Dvořákovi se přidá, stejně jako před třiceti lety, například Lenka Dusilová. Poctu chce Lucie vzdát už zesnulému producentovi a výraznému muzikantovi Ivanu Královi. Minisérie tří halových vystoupení je nadlouho jedinou příležitostí, kdy je možné Lucii slyšet na samostatných koncertech. Žádné jiné neodehraje letos ani v roce 2024.

Turné se uskuteční za podpory Raiffeisenbank, která letos slaví 30 let na českém trhu. "Narozeniny Raiffeisenbank oslavíme se zaměstnanci na celobankovním setkání, kde toto výročí symbolicky spojíme s 30. výročím dnes již legendárního alba skupiny Lucie mimořádným koncertem této kapely. A tento zážitek jsme se rozhodli svou podporou zprostředkovat i našim klientům a širší veřejnosti," uvádí Tereza Kaiseršotová, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Jako první si živé přehrání ikonického alba poslechnou 28. listopadu fanoušci v Budvar aréně v Českých Budějovicích. První prosincový den se Lucie přesune do brněnské Winning Group Areny. Exkluzivní minisérii koncertů zakončí 7. prosince 2023 v O2 areně v Praze. Vstupenky jsou už v prodeji.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Parkway Drive, Thy Art Is Murder, The Amity Affliction, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.11.2025
Naživo: Koncert Parkway Drive se v Praze změnil v nebezpečnou zábavu Králové metalcoru ve Sportovní hale Fortuna lehce sundali nohu z plynu. Jejich tradičně nadprůměrné, ba až extaticky ohromující výkony z předchozích let nasadily laťku tak vysoko, že se jim zbytek scény jen těžce přibližuje.... čtěte zde
Vydáno: 08.11.2025 14:30 v sekci Naživo
Roxette, Klára Vytisková, O2 arena, Praha, 6.11.2025
Naživo: Roxette skvěle hráli, O2 arena ale přesto velkou část koncertu spala Navazovat po letech na předešlou úspěšnou kariéru může být velký průšvih. Navíc když chybí jeden ze základních stavebních kamenů. Per Gessle to však riskl a s Lenou Philipsson mu tahle sázka, zdá se, vyšla. Dostat však do varu... čtěte zde
Vydáno: 08.11.2025 10:30 v sekci Naživo
Keith Jarrett dokázal z nepřízně osudu vykřesat jedinečný záznam "The Köln Concert"
Zaprášenosti: Keith Jarrett dokázal z nepřízně osudu vykřesat jedinečný záznam "The Köln Concert" Některé dny se prostě nedaří. Plány se sypou, představy hroutí, veškeré okolnosti hrají proti vám. I tak ale může, ve vší té smůle, vzniknout něco dobrého. Hudební historie zná desek, které se rodily pod tlakem, dost a dost.... čtěte zde
Vydáno: 08.11.2025 08:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Tereza Mašková - Na své cestě jdu krok za krokem. Největší boj svádím sama se sebou
Rozhovory: Tereza Mašková - Na své cestě jdu krok za krokem. Největší boj svádím sama se sebou Na právě vydaném třetím albu "(Ne)budu sedět v koutě" si Tereza Mašková přála udržet směr, ale zároveň se posunout hudebně i v textech. V nich často otevírá osobní témata. V rozhovoru vzpomíná, jak kvůli klipu dva měsíce... čtěte zde
Vydáno: 07.11.2025 14:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Elektrïck Mann - Umíme napsat písničku i střízliví
Rozhovory: Elektrïck Mann - Umíme napsat písničku i střízliví MC Mukas z kapely Elektrïck Mann z Valašského Meziříčí vidí jedinou jistotu v pohybu dopředu. Loni opustil sestavu druhý zpěvák, skupina ale nesmutní a natočila desku "Vážení přátelé" za pomoci producenta Rainera. O tom všem jsme... čtěte zde
Vydáno: 07.11.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Největší turné v historii kapely Lucie odstartuje už v sobotu v Ostravě (05.11.2025 09:13)
- Audio: David Koller v novince "Taková pěkná" svádí i varuje (22.10.2025 10:02)
- Fotogalerie: Velký večírek Luboše Pospíšila: fotky z narozeninové jízdy v Lucerna Music Baru (15.10.2025 11:00)
- Naživo: Vyrazili jsme na koncert Lucie do Londýna. Kapela vděčné publikum v klubu 229 okouzlila (30.09.2025 08:00)
- Lenka Dusilová oslaví jubileum vinylovou kompilací a koncertem v Arše (27.09.2025 18:56)
- Nová podoba Lucie táhne - kapela přidává v Praze druhý koncert v O2 areně (25.09.2025 10:39)
- České žebříčeky vedou Mirai, soundtrack "KPop Demon Hunters" a Hard Rico. Uspěla i Hana Zagorová (18.09.2025 08:00)
- Po zmatcích z minulého týdne se G1nter přece jen dočkal vítězství v české albové hitparádě (11.09.2025 08:00)
- Lucie přesouvá svůj plzeňský koncert na nový termín (12.08.2025 11:06)
- Video: PREMIÉRA: Křehká "Sleep Oddity (Silent)" spojila síly Lenky Dusilové a art rockerů Thot (08.07.2025 18:00)

ALBUM TÝDNE 44/2025

Alvaro Soler
El Camino

Také v Česku velmi oblíbený německo-španělský zpěvák Alvaro Soler se za deset let od svého průlomu etabloval ve stálici. Po řadě hitů, které rezonovaly rádiovým éterem, nyní přichází s albem, které označuje za své nejvyspělejší. "El Camino" mísí staré s novým a svým způsobem reflektuje zpěvákovu dosavadní cestu.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 08.11.
Lucie (Ostravar Arena, Ostrava)
So 08.11.
Nate Smith (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Ne 09.11.
Yung Lean (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Ne 09.11.
Nate Smith (US) (Sono Centrum, Praha)
Po 10.11.
Charles Lloyd – Sky Quartet (US) (Sono Centrum, Brno)
Po 10.11.
Wolf Alice (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
Po 10.11.
Oneohtrix Point Never (US) (Nová Spirála, Praha)
Út 11.11.
King Gizzard & the Lizard Wizard (AUS) (SaSaZu, Praha)
Út 11.11.
Dub Pistols (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 11.11.
Somebody's Child (IRL) (Café V Lese, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Justin Bieber The Prodigy Prince Adele Vladimír Mišík Coldplay Beyoncé Madonna Rihanna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe