shop.musicserver.cz
Skillet, Like A Storm, Eva Under Fire, Forum Karlín, Praha, 6.5.2023

Skillet svým novým písním nevěří. V Praze hráli na jistotu

Vydáno: 10.05.2023 10:30 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Marie Trávníčková / musicserver.cz

Americká skupina Skillet patří společně třeba se Switchfoot nebo Trinity k předním zástupcům takzvaného křesťanského rocku. A na rozdíl od svých kolegů jezdí do České republiky v posledních letech poměrně pravidelně. Dávalo tedy smysl vypravit se na ně znovu? Jak pro koho. Potěšil ale objev Eva Under Fire.

Live: Skillet

support: Eva Under Fire, Like A Storm
místo: Forum Karlín, Praha
datum: 6. května 2023
setlist: Feel Invincible, Rise, Surviving The Game, Legendary, Awake And Alive, Back From The Dead, Hero, Not Gonna Die, Whispers In The Dark, Psycho In My Head, Anchor, Comatose, Undefeated, Finish Line, Monster, Rebirthing, The Resistance
Fotogalerie

Drobné zklamání čekalo první květnový víkend roku 2023 na všechny hledače nových, netradičních zážitků. Nejprve se v O2 areně ukázalo, že show "Ovo", tedy "Vejce", nepatří v portfoliu Cirque du Soleil k nejvydařenějším představením v jejich portfoliu. Staví totiž na stejných základech jako třeba "Alegría" nebo program věnovaný Michaelu Jacksonovi, respektive filmu "Avatar". Nepřináší už ale bohužel nic nového, takže pokud už jste měli možnost vidět typicky groteskní vizuální humor, nádherné kostýmy a práci na hrazdě, lanech či trampolínách v jejich podání někdy dříve, bude vám možná po zhlédnutí aktuálního a spíše na děti zaměřeného hmyzího karnevalu "Ovo" trochu líto vynaložených peněz. A ani akce v nedalekém Foru Karlín nepatřila mezi nejpamětihodnější. Ačkoliv...

Eva Under Fire, Forum Karlín, Praha, 6.5.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Eva Under Fire není zrovna nejznámější jméno na rockové scéně, ke Skillet se ale nabroušená hudba s klasickou písňovou strukturou skvěle hodí. Výborný zvuk dával vyniknout ostrým riffům i správně říznému zpěvu Amandy "Evy Marie" Lymberg, která si vlasy obarvila, jak trendy velí, raději hned pěti barvami. To abyste ji mezi Alyssou, Hayley a dalšími divoženkami vždy bezpečně poznali.

Fanoušci přišli včas a formaci z amerického Detroitu výborně podpořili. Set to byl skvělý a nezbývá než dodat, že Halestorm by se měli mít na pozoru. O Eva Under Fire ještě uslyšíme. A to i díky vynikající loňské studiovce "Love, Drugs & Misery", na které skupina kromě řady poloh vyzkoušela dokonce i předělat "With Or Without You" od U2.

V pauze potěšili Linkin Park ze záznamu - osazenstvo si rádo vyzpívalo refrén "Numb" spolu s Chesterem. Jestlipak už všichni vědí o tom, že na hudební dráhu se pod pseudonymem RVRND právě vydal jeho syn Draven Bennington?

Like A Storm, Forum Karlín, Praha, 6.5.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
"Ahoj Praho, jak se máte?", pozdravili na úvod svého vystoupení Like A Storm. A nebyla to ani zdaleka poslední česká slovíčka, která si na své taháky napsali. A k tomu přinesli i banner s českou vlajkou. Poctivost, s jakou ke svému koncertu v našich končinách přistoupili, je jistě příkladná. Potěšila i procházka davem během "TNT". Bez debat to jsou velcí sympaťáci.

Škoda jen, že s podobnou precizností nepracují i na své hudbě. Ta je totiž, žel, na úrovni, která bude v nejbližších letech stačit leda na odpolední slot na nejmenším pódiu na Nova Rocku a jemu podobných festivalech. A ještě smutnější je to, že ačkoliv prostor u mikrofonu dostává hned trojice z celkového kvarteta, výrazný a zapamatováníhodný vokál nemá ani jeden z nich.

Existuje vůbec lepší bubenice na rockové scéně než den před koncertem na trdelníku si pochutnávající Jen Ledger? Co report ze Skillet, to nutná zmínka o neuvěřitelném výkonu rodačky z britského města Coventry. Kdykoliv na ni během jejich hraní zaostříte, vždy si všimnete razance, přesnosti a obdivuhodné energie, která z drobné muzikantky sálá na všechny směry. Není divu, že kromě působení v americké, křesťansky rockové kapele rozjela i vlastní kariéru.

Skillet, Forum Karlín, Praha, 6.5.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Skillet svůj set odpálili hitem "Feel Invincible" a okamžitě nastolili atmosféru, ve které fanoušci zpívají a hrozí pěstmi ve vzduchu spolu s nimi. Ve třetí "Surviving The Game" se frontman John Cooper proměnil skoro v komiksového záporáka Whiplashe, to když si místo elektrických titanových bičů vzal podobně vypadající konstrukci s oxidem uhličitým a postavil se fotografům do heroické pózy. A jen co mu mačkači spouští vyklidili pit, vydal se při "Legendary" pozdravit své věrné v prvních řadách.

V "Awake And Alive" se zase tradičně objevil hostující violoncellista, avšak zejména v úvodní části písně, v níž ostatní nástroje nebouřily naplno, bylo znát, že s přibývajícími léty je správná intonace pro Coopera stále obtížnější. V exponovaných skladbách to tolik slyšet není, ale když má skutečně zpívat, začíná jeho hlas nepříjemně chrčet a chraptět.

Skillet, Forum Karlín, Praha, 6.5.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Slyšet to bylo i v baladě "Anchor", což je sice pro skupinu netypická a tedy zajímavá věc, publikum ji navíc doplnilo také světýlky svých mobilů, a vytvořilo tak pěknou atmosféru, John ji ale zpívat vážně nemůže. Nešlo přeslechnout, jak moc se v ní jeho hlasivky trápí.

To bylo ale fanouškům skandujícím jméno formace úplně jedno. Ti byli rádi za oprášení singlů "Hero", "Not Gonna Die" nebo "Whispers In The Dark". Vousatý zpěvák k tomu přihodil svůj léty neměnný proslov o svém obdivu k Ježíši Kristovi, a jak večer pokračoval, začala se do hlavy vkrádat nechtěná myšlenka - vždyť je to zase úplně stejné jako minule. Ačkoliv se kapela v rozhovorech kasá zkoušením nových věcí (aktuálně to jsou třeba trapové hi-hatky), naživo se ráda vrací k tomu, co jí funguje léta, a svou show inovuje minimálně.

Skillet, Forum Karlín, Praha, 6.5.2023
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Setlist o pouhých sedmnácti položkách je jedna věc, když se ale podíváme na písně z loňské studiovky "Dominion", respektive její rozšířené verze "Dominion: Day Of Destiny", najdeme v programu pouhé dva kusy z novinkové kolekce, přičemž "Surviving The Game" už mohli příznivci slyšet loni v Hradci Králové. Chtě nechtě si tak tedy musí fanoušek skupiny položit otázku, zda mu vynaložené náklady za takřka stejný repertoár jako na Rock For People vůbec stojí.

Ve Foru Karlín totiž dostal skoro totéž, jen s o fous lepším zvukem. Dokonce i pořadí songů zůstalo skoro stejné jako v červnu, přibyly v něm pouze "Psycho In My Head", "Finish Line", už zmíněný "Anchor" a také "Undefeated", v němž se Seth Morrison pustil do kytarového sóla. Ze seznamu naopak vypadla titulní "Dominion".

Je to dost na to, aby návštěvníkům stálo za to platit dvakrát za prakticky totožný, byť dobrý koncert? Na to už si musí každý odpovědět sám.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 22. týden 2023
Miley Cyrus díky "Flowers" vyrovnala letitý rekord Nelly Furtado, Daniel Landa startuje v albech na druhém místě České hitparády dál pokračují v zajetých kolejích. Miley Cyrus přidává v rádiovém žebříčku už sedmnácté prvenství, čímž vyrovnala počínání Nelly Furtado z roku 2007. Calin a Viktor Sheen vítězí v albech pošestnácté.... čtěte zde
Vydáno: 08.06.2023 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
0
Rock im Park, den první, Zeppelinfeld, Norimberk, Německo, 2.6.2023
Naživo: Rock im Park v prvním dni rozzářili Kings Of Leon, speciální duet předvedli Papa Roach s Hollywood Undead Už počtvrté pro vás máme dojmy z největšího festivalu v Norimberku, kam jsme se po dlouhých pěti letech znovu vypravili. V rozsáhlém článku se dozvíte, jak se Josh Freese zabydluje u Foo Fighters, na koho si máte dát pozor na Rock... čtěte zde
Vydáno: 07.06.2023 17:43 v sekci Naživo
0
Nové desky 22/2023 - od Foo Fighters přes Noel Gallagher’s High Flying Birds po Sophii Ellis-Bextor
Nové desky 22/2023 - od Foo Fighters přes Noel Gallagher’s High Flying Birds po Sophii Ellis-Bextor Na počátku června vévodí hudebním novinkám rockeři Foo Fighters a Noel Gallagher’s High Flying Birds. Doplní je stále roztančená Sophie Ellis-Bextor, countryové legendy Tanya Tucker a Kenny Rogers, matador Bob Dylan a John Mellencamp,... čtěte zde
Vydáno: 07.06.2023 08:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Dan Bárta & Illustratosphere - Illustratrosphere (reedice 2023) 9/10
Recenze: Hudební poezie na debutu Illustratosphere neztratila ani po 23 letech svou nadčasovost Na přelomu tisíciletí měl Dan Bárta za sebou působení v rockové Alici, funkových J.A.R., dance-funkových Sexy Dancers, alternativně rockových Die el. Eleffant!? i v muzikálech. Jeho další krok byl tak možná v tomto kontextu trochu... čtěte zde
Vydáno: 06.06.2023 17:00 v sekci Recenze
0
Aneta Langerová a Igor Orozovič - Je to tak dávno 8/10
Video: Igor Orozovič zve duetem s Anetou Langerovou "Je to tak dávno" na letní koncert na Vyšehradě Igor Orozovič se stále častěji prosazuje nejen na televizních obrazovkách a divadelních prknech, ale i jako zpěvák a autor. Nyní se prezentuje velmi niternou skladbou s Anetou Langerovou "Je to tak dávno". Žánrově se obě osobnosti... čtěte zde
Vydáno: 06.06.2023 08:14 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Rock im Park v prvním dni rozzářili Kings Of Leon, speciální duet předvedli Papa Roach s Hollywood Undead (07.06.2023 17:43)
- Halestorm si do Prahy vezou velmi speciální hosty (05.06.2023 14:07)
- České žebříčky mají stále stejné vítěze. V albech si po pražském koncertu polepšili Måneskin (24.05.2023 08:11)
- Fotogalerie: Koncert skupiny Skillet zachycený objektivem fotoaparátu (10.05.2023 08:54)
- Audio: Syn Chestera Benningtona vyráží na rapovou dráhu. Jako RVRND vydal track "F_w_Me" (09.05.2023 09:28)
- Miley Cyrus i po čtvrtroce vládne rádiím, na záda jí dýchají Linkin Park (05.05.2023 17:00)
- Recenze: U2 se na "Songs Of Surrender" neúmyslně točí v kruhu a zbytečně si kazí svůj odkaz (02.05.2023 16:00)
- Metallica odstartovala v české albové hitparádě na stupních vítězů, v první desítce boduje i Katapult (27.04.2023 15:30)
- Nové desky 14/2023 - od Ellie Goulding přes Mudhoney po Powerwolf (12.04.2023 08:00)
- Video: The Killers předělali "Where The Streets Have No Name" od U2 do dojemné akustické verze (24.03.2023 11:17)

ALBUM TÝDNE 23/2023

Rufus Wainwright
Folkocracy

Když se Rufus Wainwright naposledy rozpovídal o své předchozí studiovce "Unfollow The Rules", přiznal, že svůj adoptivní domov Laurel Canyon konečně přijal za svůj. Je to místo, kde oba jeho rodiče byli hluboce spjati s folkovou scénou 60. let. A právě tyto scenérie oslovily Rufuse natolik, že se pustil do "Folkocracy".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 08.06.
Rock For People 2023 (Festivalpark, Hradec Králové)
So 10.06.
Kiss (US) (O2 arena, Praha)
Čt 22.06.
Metronome 2023 (Výstaviště, Praha)
Pá 23.06.
Mighty Sounds 2023 (Letiště, Tábor)
So 24.06.
Mighty Sounds 2023 (Letiště, Tábor)
So 24.06.
Top RoofTop Fest (Náměstí Milady Horákové, Karlovy Vary)
Ne 25.06.
Mighty Sounds 2023 (Letiště, Tábor)
Út 27.06.
BBNO$ (CAN) (Roxy, Praha)
St 28.06.
Foals (UK) (Žluté lázně, Praha)
St 05.07.
Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Beyoncé Madonna Adele Lady Gaga The Cure AC/DC Kryštof Coldplay Sia Rihanna Ewa Farna Mötley Crüe Lucie Vondráčková Metallica Viktor Sheen Dua Lipa
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu