shop.musicserver.cz
Metronome Prague zve na další jména. Nabitý program nabídne přes osmdesát hudebních zážitků

Metronome Prague zve na další jména. Nabitý program nabídne přes osmdesát hudebních zážitků

Vydáno: 07.03.2023 12:15 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Metronome Prague
Tým festivalu Metronome Prague zve hudební příznivce do Prahy na středu 21. a následně na celý víkend od čtvrtka do neděle, 22. - 24. června. 4 dny, 4 venkovní scény, 3 vnitřní scény, 80 koncertů a bohatý doprovodný program včetně kvalitní gastronomie a festivalových barů.

Rockerka Holly Humberstone, neo-soulová zpěvačka a raperka Biig Piig, izraelská zpěvačka Riff Cohen, kultovní španělský producent a DJ David Penn, americká písničkářka Sir Chloe, to zdaleka nejsou všechna nová jména na programu šestého ročníku festivalu. Rozšiřují seznam již dříve potvrzených hvězd na programu akce, Jamiroquai, Tove Lo, Zaz, Aurora, M83, Moderat, Editors či White Lies.

Návštěvníci akce se mohou také těšit na české a slovenské koncertní speciály. Z Anglie na Metronome přiletí koncertovat Jana Kirschner, speciálně s živou kapelou tu vystoupí rapeři PSH, MIDI LIDI s Lacem Lučeničem přehrají své coververze skladeb Mekyho Žbirky, unikátní vystoupení Zrní bude zaznamenávat Česká televize a překvapení chystá písničkář James Harries. Monkey Business Spexial, to bude velká pocta funky hudby po skončení vystoupení Jamiroquai, kdy se ke kapele přidají i hosté z J.A.R.

Festival přidává novou scénu Beats For Metronome ve spolupráci s pořadateli největšího festivalu taneční hudby Beats For Love. Diváci si budou moci užít i bohatý nehudební program s názvem Metronome Fair, který spojuje letošní téma Odvaha. Standardní vstupenky i v různých verzích zahrnujících ubytování jsou v prodeji na oficiálním webu akce.

Lahůdky z programu a Beats for Metronome

Ve čtvrtek 22. června se holešovické Výstaviště otevře v 16 hodin. Návštěvníci se před hlavní hvězdou dne, funkovými Jamiroquai, mohou těšit na unikátní set PSH live band. Rytmický večer uzavře projekt Monkey Business Spexial s hosty Danem Bártou, Otou Klempířem a Michaelem Viktoříkem z J.A.R. a pak elektronické duo Bratři. Vrcholy programu budou populární norská zpěvačka Aurora, vycházející neo-soulová a rapová hvězda Biig Piig, písničkářka Aiko i koncert Midi lidi & Laco Lučenič se speciálním programem věnovaným elektronickému období Mekyho Žbirky.

"Budeme hrát po Jamiroquai, před nimiž už jsme jednou hráli. Doplní nás naši bratři z J.A.R. a bude to bengálsky veliký, moc se těšíme," zve do Prahy frontman a zpěvák Matěj Ruppert z Monkey Business.

Víkend bude tepat v načatém tempu. V pátek 23. června hlavní scény patří francouzské novodobé šansoniérce Zaz, berlínským elektromágům Moderat, britským rockerům Editors a izraelské zpěvačce Riff Cohen, která nabídne mix rocku a hudby blízkého východu. Koncertní speciály si nachystali slovenská zpěvačka Jana Kirschner, rocková kapela Para nebo domácí Zrní, jejichž koncert zaznamená Česká televize. Hudebník a producent Lazer Viking se podělí o scénu s kultovními Moderat.

"Děkujeme všem zapojeným do loňského restartu i těm, kteří jsou letos s námi opět na společné trase. Věříme, že se Metronome Prague postupně zařazuje mezi nejlepší hudební akce ve střední Evropě. Letos z loňských 40 rozšiřujeme program na 80 vystoupení. Vedle těch kultovních přidáváme i velký počet aktuálních jmen na mezinárodní hudební scéně. Nabídneme opět různé originální koncertní speciály. Vloni jsme otevřeli program rapu, letos mu věnujeme komplet samostatnou scénu. Posilujeme dál noční program v Křižíkových pavilonech. Festival zahájíme ve středu 21. června. Hlavní koncerty pak poběží od čtvrtečního odpoledne do nedělního rána," shrnuje plán letošního ročníku jeden z organizátorů David Gaydečka a doplňuje: "Zveme celou republiku i zahraniční příznivce skvělé muziky na čtyři dny do Prahy."

V sobotu 24. června z tempa Metronome návštěvníci nevypadnou. Už po poledni publiku udělají radost Annet X, britsko-český projekt Emily Burns s Janem Ponocným, James Harries či rockeři The Silver Spoons nebo americká rocková písničkářka Sir Chloe. Hlavním očekáváním na programu budou francouzští M83 s novým albem, post punkoví White Lies a čím dál tím populárnější švédská zpěvačka Tove Lo, jejíž hit "Habits - Stay High" zní v éteru již od roku 2013. Nachystáno je mnoho dalších hudebních událostí. Do Prahy míří čerstvá držitelka prestižní ceny Brit Awards v kategorii vycházející hvězdy Holly Humberstone. Další speciál si připravili domácí MYDY, a to i s novým albem, nebo slovenští punkeři Saténové ruky. Na rapové scéně, jejíž dramaturgii zastřešuje producent a rapper Risto Sokolovski, přidají kmitočty domácí rappeři Pio Squad či Supercrooo.

"Už jste viděli program tohoto velkolepého festivalu v centru Prahy? Je naprosto fantastický! Osobně se těším na izraelskou hvězdu Riff Cohen," míní jeden z dramaturgů Carmen Rizzo, producent a DJ, který byl dvakrát nominovaný na cenu Grammy, který spolupracuje se světovými hvězdami jako Seal, Coldplay, Alanis Morissette či DJ Tiësto.

"Metronome Prague je festival se jménem a už i tradicí. A doufám, že se mi ho letos podaří navštívit a některé koncerty si poslechnout. Ministerstvo kultury podpořilo festival v rámci svého dotačního titulu, protože svým charakterem i významem propojuje dění na kulturní scéně u nás i v zahraničí," doplnil ministr kultury Martin Baxa.

Novinkou v programu bude taneční scéna Beats for Metronome, jejíž dramaturgii má pod palcem tým z proslulého festivalu Beats for Love a na níž vystoupí například David Penn, Simon Doty, Mike Väth a další. "Velmi se těšíme, jsme rádi za tuto spolupráci a určitě přijďte na Metronome si to s námi užít. Bude to skvělý warm-up před tím největším tanečním festivalem ve střední Evropě," zve ředitel festivalu Beats for Love Kamil Rudolf.

"S radostí vyjadřuji osobní podporu Metronome Prague. Město akci dlouhodobě podporuje a těší se z návštěvy diváků z celé republiky. V tomto směru se budu coby nový náměstek odpovědný za oblast kultury a cestovního ruchu snažit o kontinuitu a navázání na práci mých předchůdců. Proto jsem moc rád, že Praha je i letos partnerem festivalu. Budeme usilovat o synergii s dalšími institucemi včetně těch státních, se kterými budeme hledat prostor a možnost posilovat důležité kulturní události, které přispívají k rozvoji Prahy i České republiky," říká Jiří Pospíšil, náměstek pražského primátora pro kulturu, cestovní ruch a památkovou péči, který akci podpořil.

Odvážný doprovodný program

Pořadatelé Metronome Prague sázejí na komfort, kvalitu a servis pro své návštěvníky. "Do areálu bude široký vstup z Bruselské cesty, zajistili jsme více než 26 bran pro vstup veřejnosti a separátní vstupy budou pro zdravotně hendikepované. Nová je VIP zóna zbudovaná podél stávajících pavilónů, a bude tak propojenější s areálem. Sezení VIP na tribunách je vyprodané, ale zbývá menší množství na stání do VIP," upozorňuje za pořadatele Martin Voňka.

Nedílnou součástí Metronome Prague je pestrý doprovodný program pod názvem Metronome Fair. Ten letos nese téma Odvaha a čítá mnoho položek. Ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií Metronome představí unikátní realizaci ikonického Vetřelce umělce H.R.Gigera, tedy toho, za kterého byl Giger oceněn Oscarem. Spolu s dalšími českými uměleckými institucemi pořadatelé přichystali mimořádné venkovní instalace, živě a s publikem se tu budou natáčet podcasty, nebudou chybět zajímavé filmové produkce a neziskové organizace představí své aktivity. Je přichystaný program pro děti, divadla, workshopy a nejrůznější hry.

"Nabídneme všem návštěvníkům - velkým i malým, těm co přijdou s partnerem či partnerkou, ale také skupinám přátel nebo rodinám s dětmi - program, který jim skvěle doplní hudební zážitky. Chceme návštěvníky nejen pobavit, ale také inspirovat. Pro letošní rok jsme vybrali spojující linku - odvaha. Té není nikdo dost a my chceme také posouvat věci správným směrem. Představíme odvážné lidi i projekty a nabídneme možnost si leccos prohlédnout i vyzkoušet. Celý program připravujeme jako zážitkový a odvážný! Bude se i na co dívat a kde si sednout a odpočinout," prozradila dramaturgyně doprovodného programu Alena Švejnohová.

Metronome Prague doprovodí i bohatá gastro nabídka, food tracky, bary s pestrou nabídkou nealko i alko nápojů. "Občerstvení bude nově ve dvou zónách, aby bylo kapacitně výkonnější. Posílíme místa k sezení. Na vybraných místech bude možné si dát i pivo do skla! Na řešení občerstvení jsme se spojili s pořadateli Harley Days, takže propojíme to nejlepší z obou akcí. Myslíme samozřejmě i na ekologii, máme proto vratné kelímky a platit bude možné v celém areálu kartami, skrz mobily i hodinky," doplňuje Martin Voňka.

Jednou z hlavních hvězd hudební akce Metronome je samotná metropole - Praha. Výstaviště Praha, kde se tato kulturní událost koná, poskytne letos návštěvníkům nově zrekonstruované historické pavilony, revitalizované parkové plochy i Křižíkovu fontánu, kterou rekonstrukce teprve čeká. Výhodou místa konání je také dostupnost různých památek, muzeí, galerií, parků. Díky umístění v centru mají diváci mnoho dalších možností, co během akce stihnout navštívit.

"Hudební festival Metronome Prague je nejen zajímavou kulturní akcí, ale i ideální výletní příležitostí. V době konání festivalu navštíví naši metropoli tisíce diváků nejen z Prahy, ale i z dalších částí České republiky a ze zahraničí. Praha má co nabídnout, a tak v čase, kdy se zrovna nekonají na festivalu koncerty, mohou si zde všichni dopřát i jiné kulturní vyžití. Ať už jde o památky, galerie, muzea či gastronomii. Jako primátor jsem rád, že Metronome Prague přispívá k šíření dobrého jména města," uvedl k akci primátor hl.m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Výhodné vstupenky s ubytováním

"Nabídka možností ubytování v různých cenových kategoriích - hotely, hostely či různé formy sdíleného bydlení - je pestrá. Sami jsme připravili také mimopražským a zahraničním návštěvníkům nabídku ve spolupráci s agenturou Weco-Travel. Tyto vstupenky zahrnují ubytování v kvalitních hotelích v centru Prahy. Vše je dostupné skrz náš web," říká pořadatel David Gaydečka.

Vstupenky na Metronome Prague jsou nyní k dostání od 3 190 korun za tři dny pro dospělého. Jednodenní vstupenka pak vyjde na 2 290 korun. Vstupné pro děti do 12 let je 190 korun za tři dny, mládež 12 až 21 let zaplatí za tři dny 1 890 Kč. Zvýhodněné vstupné pak mají také zdravotně hendikepovaní. "Počítáme ještě se dvěma cenovými skoky. Ve druhé polovině března a pak v květnu. Náklady vyrostly až o třicet procent, tak ani nemáme jinou možnost," vysvětluje Gaydečka. Více o vstupném a kompletní znění programu najdete na webu metronome.cz, kde jsou postupně zveřejňované také aktuality. Ty se dozvíte rovněž ze sociálních sítí Instagram, Twitter a Facebook.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Damien Rice, Sílvia Pérez Cruz, Divadlo Hybernia, Praha, 26.3.2023
Naživo: Damien Rice v Divadle Hybernia zpíval o lásce bez příkras Písničkáře z Irska nebo punk-rock z Británie? Fanoušci dobré muziky měli ve studený nedělní večer nelehkou volbu. Zatímco v Lucerna Music Baru skákali z pódia The Subways, v nedalekém Divadle Hybernia jste se naopak báli nahlas... čtěte zde
Vydáno: 28.03.2023 07:33 v sekci Naživo
0
Depeche Mode - Memento Mori 9/10
Recenze: Depeche Mode na desce "Memento Mori" tančí se smrtí Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Cannibal Corpse, Dark Funeral, Holešovická tržnice - Hala 13, Praha, 25.3.2023
Naživo: Krvavá flákota na černém ledu. Metalové kulty Cannibal Corpse a Dark Funeral rozpálily Halu 13 Cannibal Corpse a Dark Funeral. Ve své podstatě dnes už klasici dvou pólů metalového extrému, death metalu i black metalu. Není divu, že se po lístcích do původně ohlášeného Paláce Akropolis jen zaprášilo. A tak se přesouvalo do... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 21:55 v sekci Naživo
0
Pet Shop Boys - Living In The Past 8/10
Audio: Pet Shop Boys v dojemném songu "Living In The Past" reflektují současnost srovnáním se stalinistickým Ruskem Dvojice Pet Shop Boys má na letošek v plánu pokračování turné "Dreamworld", které se loni zastavilo i v Praze. Děje se toho kolem ní ale daleko víc. Kromě chystaného vydání ročenky "Annually" pánové potvrdili, že začínají... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 13:27 v sekci Audio / Video | Audio
0
Ed Sheeran - Eyes Closed 6/10
Video: Ed Sheeran v klipu "Eyes Closed" truchlí nad smrtí blízkých přátel Ed Sheeran v pátek přišel s první písní z připravovaného alba "−" ("Subtract"). Nese název "Eyes Closed" a zpěvák ji představil zároveň s videoklipem. Přes líbivý a chytlavý beat autor v songu bojuje s vnitřními démony a... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2023 13:24 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Metronome Prague přidává rapovou scénu. Na ní září americký rapper J.I.D, Supercrooo, Sawsane či Frosti (22.03.2023 14:32)
- Na Metronome Prague bude radost rozdávat i Zaz (10.01.2023 09:46)
- Metronome Prague 2023 představuje první česko-slovenské hvězdy (08.01.2023 19:18)
- Jamiroquai roztančí Metronome Prague 2023 (13.12.2022 09:31)
- Éterická Aurora a elektroničtí Moderat zazáří na Metronome 2023 (06.12.2022 12:09)
- Na Metronome Prague 2023 zahrají i Editors a White Lies (29.11.2022 10:37)
- Metronome Prague představuje první hvězdu: M83 (15.11.2022 16:09)
- PSH vydali u příležitosti uvedení filmu PSH Nekonečný příběh nový song "Nekonečno" (01.11.2022 11:16)
- Naživo: Zaz své oblíbené Česko znovu pobavila. Jen to tentokrát bylo opačně (27.10.2022 07:42)
- Film PSH Nekonečný příběh míří do kin a má trailer, slavnostní premiéra s koncertem je otevřena veřejnosti (18.10.2022 15:52)

ALBUM TÝDNE 13/2023

Depeche Mode
Memento Mori

Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm hrají šachy se samotným Smrťákem.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 29.03.
Carlos Cipa (DE) / Irena & Vojtěch Havlovi (CZ) / Petr Mazoch (CZ) (Klementinum, Praha)
Pá 31.03.
Pantha Du Prince (DE) / Badfocus (CZ) (Palác Akropolis, Praha)
So 01.04.
Max Cooper 3H DJ Set (UK) + Alex Banks (UK) + Llyr (UK) (Meet Factory, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Pá 07.04.
Kamelot (US) / Myrath (EGY) / Eleine (SWE) / League of Distortion (DE) (Meet Factory, Praha)
Ne 09.04.
Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
Pá 14.04.
Mathias Grassow (DE) / Arovane (DE) (Camp, Praha)
So 15.04.
Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
Ne 16.04.
Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Madonna Beyoncé Adele Lady Gaga Kryštof Coldplay Lucie Vondráčková Rihanna Ewa Farna AC/DC Viktor Sheen Sia Miley Cyrus BTS The Weeknd Mirai
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu