shop.musicserver.cz
Anna K., Divadlo Hybernia, Praha, 14.12.2022

Anna K. okouzlila zaplněnou Hybernii silou svého hlasu i spontánním humorem

Vydáno: 15.12.2022 15:27 v sekci Naživo - Josef Martínek | foto: Jan Nožička

Akustické koncerty Anny K. v pražském Divadle Hybernia se již staly milou tradicí předvánočního času. Zcela zaplněný sál se i tentokrát dočkal toho nejlepšího ze zpěvaččina repertoáru a navrch i mnoha úsměvných momentů. Je asi zbytečné dodávat, že před koncem večera už všichni diváci stáli na nohou.

Live: Anna K.

místo: Divadlo Hybernia, Praha
datum: 14. prosince 2022
setlist: Večernice, Zavírám oči, Nelítám nízko, Po dvou vteřinách, Až mě zachráníš, V malinách, Večírek za koncem, Milá, Děti květin, Mezi kostmi, Tamaryšek, Pyramida boha slunce, Píseň o slzách, O Tobě i o mně, Na malou chvíli, Šestý smysl, Co mi za to dáš, Noc na zemi, Nebe, Prokřehlá, Vzácnej den, Vždycky se budeme znát

Když v roce 2013 Anna K. vyrazila na turné příznačně nazvané "Poprvé akusticky", nejspíš sama netušila, jak moc se tento koncept osvědčí. Od té doby jsou vystoupení s jemnějšími úpravami jejích jinak převážně pop-rockových skladeb téměř každoročním zpestřením programu oblíbené interpretky.

Anna K., Divadlo Hybernia, Praha, 14.12.2022
© Jan Nožička
Nedá se přitom říci, že by akustické uchopení připravilo vesměs dobře známé hity o jejich energii a nakažlivost. Rodačka z Vrchlabí se i během těchto speciálních večerů obklopuje svojí kapelou, jen aranžérsky jsou písničky upraveny tak, aby jejich obsahovou podstatu nezastínil žádný velký randál.

Navíc si přizvala ještě violoncellistku Adrianu Voráčkovou a přítomen byl také pěvecký soubor Dětské sborové studio Ostrava-jih. Některé songy proto nakonec zněly ještě košatěji než v originálních podobách. A hned od úvodu bylo jasné, že ani tentokrát nepřijdou její příznivci o typicky neřízený, leckdy možná až trochu žoviální humor charismatické hudebnice.

Anna K., Divadlo Hybernia, Praha, 14.12.2022
© Jan Nožička
Po spíše rozehřívacím startu se staršími singly "Večernice", "Zavírám oči" či "Nelítám nízko" přišly na řadu kousky ze zatím posledního studiového alba "Světlo" z roku 2017. Muzikanti vtáhli do víru dění svým zápalem, Anna K. zpívala jako vždy srdnatě a nenechala se nijak rozhodit tím, že jí hlasivky občas přeskočily. Naopak, sama ze sebe si ještě s nadhledem sobě vlastním utahovala a slibovala, že případně všem vrátí vstupné.

Kdo ji naživo nikdy neviděl, toho by mohla její komunikace směrem k publiku ve stylu co na srdci, to na jazyku překvapit. Fanoušci však vědí, že k ní spontánní projev plný poťouchlých žertíků a konkrétně adresovaných srdečných pozdravů do předních řad patří. Na pódiu je zkrátka sama sebou a zachovává si svou autentičnost.

Anna K., Divadlo Hybernia, Praha, 14.12.2022
© Jan Nožička
Už po pěti písničkách jí divačka ze Šumperka na jeviště přinesla květiny s prostým odůvodněním: "Zrušili nám poslední vlak, už musíme jet." Byl to sympatický, lidsky vřelý moment, který svou bezelstností vykouzlil úsměv na rtech. Ostatně z pozdější ankety v obecenstvu se k překvapení samotné umělkyně ukázalo, že mimopražští v něm mají zřetelnou převahu. Možná k tomu přispěla i skutečnost, že na letošek nachystala jejich favoritka akustické večery pouze dva - v Hradci Králové a právě v Praze.

Píseň "Milá" si s ní místo Roberta Kodyma zazpíval kytarista Jiří Janouch, až spirituálně znějící repertoárová trvalka "Děti květin" pak rozproudila krev v žilách a bezprostředně po ní následoval nejintimnější okamžik vystoupení. "Mezi kostmi" totiž Anička odzpívala pouze s doprovodem klávesisty a byla to nádhera. Její hlas jasně se nesoucí Hybernií hřál na duši a dojímal. A to i přesto, že ona sama se při své nestrojenosti neváhala před prvním refrénem rozpustile uchichtnout.

Anna K., Divadlo Hybernia, Praha, 14.12.2022
© Jan Nožička
"Tamaryšek", další klenot z desky "Relativní čas", už měl plnější aranžmá, doprovázel ho i zmíněný sbor, co do intenzity prožitku se ale předešlé položce zcela vyrovnal. Čirá krása. A když došlo na emotivní "Píseň o slzách", jejíž sdělení "Někdy se mi zdá - slzy jsou dobrý, vždycky se pak nějak rozední" asi občas na vlastní kůži pocítí každý, opřela se interpretka do zpěvu s takovou vervou, že síla jejího hlasu div neprorazila divadelní zdi.

Čerstvější tvorbu zastupovaly singly "O Tobě i o mně", jehož současnou hranost v rádiích Luciana Krecarová glosovala slovy, že za jedno přehrání má asi desetník, a předloňský hit "Na malou chvíli". Oba po bok jejích letitých šlágrů perfektně zapadly a nijak za nimi nezaostávaly.

První vrchol přišel s prosvětlenou, takřka taneční hymnou "Co mi za to dáš", která dosud sedící publikum přinutila k tomu, aby povstalo. V až euforickém závěru pak Anna K. nevynechala jistoty typu "Noc na zemi" či "Nebe" - zvlášť ta druhá tentokrát při pohledu na vestoje naslouchající Hybernii svou podmanivostí a nadčasovým textem strhla.

Anna K., Divadlo Hybernia, Praha, 14.12.2022
© Jan Nožička
Svou šansonovou podobu pak muzikantka předvedla v písničce "Prokřehlá" od dua Svěrák-Uhlíř, která snad každým dalším rokem zraje. Vánoční atmosféru zase navodil "Vzácnej den", jehož autor Bradley Stratton letos v září ve věku 55 let nečekaně zemřel. Zpěvačka proto klidem prodchnutou skladbu věnovala právě jemu.

Byl to večer plný mnoha různorodých emocí, jako celek však příjemný, lidský a pro mnohé z návštěvníků jistě nezapomenutelný. Anna K. sice v jedné ze svých promluv jen tak mimochodem přiznala, že dnes jí do trsání není, přesto asi nikdo nemohl pochybovat o tom, že ze sebe opět dává maximum. Frenetický jásot vyprovázející ji z pódia po doznění rozlučkové "Vždycky se budeme znát" jí byl zaslouženou odměnou.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Vypsaná fiXa, Café V lese, Praha, 3.2.2023
Naživo: Vypsaná fiXa oslavila 20 let desky "Bestiálně šťastní" ojedinělým koncertem První letošní vystoupení Vypsané fiXy se uskutečnilo v pražském klubu Café V lese a bylo věnováno albu "Bestiálně šťastní", od jehož natáčení uběhlo neskutečných dvacet let. Deska zazněla autenticky celá a byla to krásná... čtěte zde
Vydáno: 05.02.2023 08:37 v sekci Naživo
0
Zemřela Naďa Urbánková
Zemřela Naďa Urbánková V pátek 3. února dotlouklo srdce oblíbené zpěvačky Nadi Urbánkové. Oznámila to její dcera, rovněž zpěvačka Jana Fabiánová na sociálních sítích. "S nekonečnou bolestí v srdci s vámi musím sdílet tu nejsmutnější zprávu.... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2023 20:14 v sekci Novinky
0
Aplaus pro dva - Aplaus pro dva 8/10
Recenze: Projekt Aplaus pro dva debutuje syrovým, ale lyrickým folkem V závěru minulého roku se na domácí hudební mapu zapsal osobitý debut akustického folkového dua Aplaus pro dva. Za atraktivním obsazením stojí kytarista s americko-ukrajinskými kořeny Vladimír Juno Valter a zpěvák a textař Desed,... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2023 09:00 v sekci Recenze
0
badfocus - meditating while raving 8/10
Recenze: Člověk vs. algoritmy. badfocus na "meditating while raving" zpracovává aktuální témata Prvotina "wallflower" představila badfocuse jako šikovného zvukového inženýra, který bortí zaběhlé multižánrové hranice. Na "meditating while raving" však své tvůrčí snahy otočil hlouběji k elektronice a pustil se do hledání... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2023 17:30 v sekci Recenze
0
Slipknot - Bone Church 8/10
Video: Slipknot překvapili fanoušky novým singlem "Bone Church" - i se znepokojivým videoklipem Od vydání alba "The End, So Far" uplynulo sotva pár měsíců a Slipknot jsou tu s novým singlem. Ten je spíše dárkem pro příznivce, než aby předznamenával nějakou rozsáhlejší nahrávku (ale jeden nikdy neví). A ačkoliv se jedná o... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2023 07:53 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Podle Anny K. je láska vzácnější než sůl. Klip "O Tobě i o mně" vychází z jejího příběhu (19.09.2022 17:44)
- Top 10: Porno, zadnice i očkování: 10 + 1 nejčtenější článek roku 2021 (31.12.2021 08:00)
- Rozhovory: Anna K. - Čekám teď na další světlo (16.07.2021 08:00)
- Anna K. zve fanoušky na "Letní večery" (25.05.2021 09:56)
- Video: Anna K. si v klipu k "Na malou chvíli" dělá radost. Má v něm zvířátka i karavan (22.08.2020 09:15)
- Audio: Anna K. zpívá v singlu "Na malou chvíli" o daru v podobě dlouholetého vztahu (09.07.2020 14:28)
- Anna K. oslaví dvacet let od úspěchu alba "Nebe" speciálními koncerty (26.06.2020 18:46)
- Video: Anna K. chce domácími videi potěšit fanoušky, kapela nahrávala na dálku (18.04.2020 11:48)
- Na okraj: České zpěvačky, kam jste se poděly? (12.02.2020 08:00)
- Naživo: Anna K. zvedla svým akustickým vystoupením Hybernii ze sedaček (11.12.2019 12:00)

ALBUM TÝDNE 05/2023

Sam Smith
Gloria

Sam Smith prošel dlouhou vývojovou cestou. Hledání vlastní identity se však zdá být u konce - jeho vyvrcholením je čtvrtá studiová deska "Gloria". Všechny vývojové změny se výrazně otiskly do jednotlivých skladeb. Hudební revoluce se sice nekoná, ta osobní však bez diskuzí ano.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Út 21.02.
George Ezra + special guest: Passenger (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Ne 26.03.
Damien Rice (IRL) (Divadlo Hybernia, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Ne 09.04.
Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
So 15.04.
Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
Ne 16.04.
Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Prince Vladimír Mišík Justin Bieber Lucie Vondráčková Beyoncé Madonna Viktor Sheen Adele The Weeknd Slash BTS Michal Prokop Lady Gaga Kryštof Vojtaano Mirai Ed Sheeran Queen Taylor Swift
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu