shop.musicserver.cz
ADONXS, Maella, Nikita Kingston, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022

Bravo! Už žádná SuperStar. Adam Pavlovčin byl jako ADONXS na svém pražském křtu nedostižně boží

Vydáno: 08.12.2022 12:43 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Marie Trávníčková / musicserver.cz

Když máte jednou to krásné privilegium, že můžete psát o muzice, je jedním z největších potěšení zažívat zrod něčeho nového. První krůčky Adama Pavlovčina do showbyznysu ale sledovalo celé Česko a Slovensko. Paradoxně v SuperStar zdaleka nezačínal, nicméně teprve teď se láme chleba. Uspěje?

Live: ADONXS

support: Maella, Nikita Kingston
místo: Palác Akropolis, Praha
datum: 7. prosince 2022
Fotogalerie

Nikita Kingston, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Adam Pavlovčin není tak úplně nováček. Za sebou má kromě vítězství v SuperStar, kterému jsem věřil od prvních castingových kol, spolupráci s oděvními značkami, příležitostně moderuje a kdysi dávno jste jeho skvělou hudbu možná objevili ještě v jeho kapele Pace. Ta je sice už nefunkční, ale její členové se v podstatě transformovali do Adamova aktuálního projektu ADONXS (vyslovováno jako Adonis).

Dlouhodobě ale platí, že ten pravý prubířský kámen pro každého muzikanta je jeho vlastní koncert. Na počtu návštěvníků a ohlasech na jeho výkon se teprve má ukázat, jestli je daný umělec životaschopný, nebo mu budou patřit spíše dlouhé hodiny v nahrávacích studiích. Nebo hůř - na sociálních sítích.

Slovenský zpěvák a účastník Hlasu Česko Slovenska z roku 2012, jak je jeho dobrým zvykem, netroškařil. A když přijel pár měsíců po průpravě z O2 areny Leoše Mareše do Paláce Akropolis, byla to už šestá a poslední zastávka jeho prvního plnohodnotného turné a také místo, které vybral pro křest své debutové desky "Age Of Adonxs".

Ta je absolutně úžasná a pustit by si měli nejen příznivci The Weeknda a Woodkida, k nimž bývá Pavlovčinova tvorba nejčastěji přirovnávána, ale vlastně úplně všichni. To aby viděli, jaké zázraky se světovým zvukem v našich končinách vznikají a že producenti Oliver Fillner, Marek Rakovický a Tomáš Löbb se velmi rychle stanou lidmi, jejichž kalendář je plný dalších zakázek. A také je to, jen tak mimochodem, ten nejsilnější debut, jaký kdy v Česku nebo na Slovensku kterýkoliv soutěžící z této i podobných talentových show kdy nahrál. Fakt.

Maella, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Ještě před Adamem ale vystoupila se svým čtyřpísničkovým setem Nikita Kingston. Zazpívala covery Billie Eilish, Jimiho Hendrixe (respektive Boba Dylana, který "All Along The Watchtower" napsal a nahrál jako první), Duffy a k tomu vlastní, docela milý song "Different Kind".

Hudba jí sice zněla z playbacku, protože ještě nemá kapelu, a to, že je na pódiu ještě trochu nervózní, bylo poznat i na tom, že se za celou dobu skoro nehnula z místa, ale to je vedlejší. Tady šlo o to ukázat širšímu publiku, že vůbec existuje. A že má navíc ještě k tomu i co nabídnout, protože její vokál byl velmi příjemný. To se povedlo. Tak hodně štěstí.

O malou chvíli později nastoupila na stage v natřískané Akropoli Maella. Její hlas nemá takovou sílu, že by vás zavrtal do židle, na druhou stranu ale ani neurazí. Michaela Charvátová, jak zní její pravé jméno, se ale i přes tento nedostatek snažila svou výraznou image, tancem a koneckonců i doprovodnou skupinou předvést, že v ní přece jen nějaká ta hvězdička dříme.

Sebevědomí jí tedy oproti její předchůdkyni nechybělo a na pódiu se pohybovala s výrazně větší jistotou, je ovšem potřeba zamakat na samotné hudbě, kterou se prezentuje. Písničky jí naživo docela splývaly a silné refrény nebo vlastně jakékoliv nápadité háčky, kvůli kterým byste ty skladby chtěli slyšet vícekrát, z toho prozatím žel nelezou.

ADONXS, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
A pak přišel on. Šestadvacetiletý zpěvák se zářivě rudou bundou, dlouhými kalhotami do zvonu, třpytkami na obličeji a černě namalovanými nehty okamžitě ukázal, že při přípravě aktuálního turné nikdo z jeho týmu nezahálel. Plnohodnotná kapela, vokalistky, o kterých ani nevíte, protože je zcela zastínil protagonistův hlas, a trio tanečníků, kteří společně s Adamem předváděli tak neuvěřitelně náročnou a vizuálně úchvatnou choreografii, že bylo okamžitě vidět, že tady se útočí na příčky nejvyšší.

Všechno bylo promakané. Od světelného parku, předvádějícího pomocí laserů bezmála světovou show, přes každý tón zpěvákova hlubokého basu až po každý krok, který na scéně udělal. Zdá se až neuvěřitelné, že toho všeho dosáhl pouhý rok poté, co v SuperStar zvítězil.

A stejně tak neuvěřitelné bylo i to, že něco tak ambiciózního znělo jen v Akropoli. Nechtějte po mně vědět, ve kterém pořadí zazněly jednotlivé skladby. Na rozdíl od mnoha jiných koncertů jsem si je nestíhal zapisovat, protože jsem byl jako v transu. V transu a s husí kůží na obou rukách z toho, jak mimořádný umělec světových kvalit přede mnou zpívá a tancuje. A ta husina vydržela po celý večer. Nepamatuju si, kdy naposledy se to stalo. Vážně. Tohle jeho hlas dokáže.

ADONXS, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Z těch dvaapadesáti minut si nelze nevybavit nádherně roztančenou verzi "It’s A Sin" od Pet Shop Boys, kterou na aktuálním turné zpívají i Years & Years, od nichž to Adam patrně odkoukal. Někdy v půlce zazněla "Hold Back The River" a ohlasy na ni byly asi vůbec nejsilnější. Měl jsem to štěstí vidět jejího autora Jamese Baye naživo dvakrát, a i když je to skvělý vokalista, ADONXS ten song zazpíval lépe. Na úplném konci samozřejmě nemohl chybět ještě Rag'n'Bone Man.

Jenže ty covery byly vedlejší, tady byla hlavní hudba z debutové desky. Při "Cold Summer" se pětinásobný mistr Slovenska v taneční disciplíně IDO posadil za drobný klavír, uhranout ale uměl, i když mu za zády hrál početný band. Také k tomu i něco mezi písněmi povídal a určitě byl zase skromný a milý jako ostatně kdykoliv jindy, ale přes ten nekonečný a naprosto zasloužený jásot fanoušků ho vůbec nebylo slyšet.

Po famózním finále základního setu v čele se singlem "Game" na pódiu přišli první dva z výše zmíněných producentů a album pokřtili. A připomněli tak, pro koho by se mělo hlasovat nejen ve výročních hudebních anketách. Nehledě na to, že jeho účast na Eurovizi by měla být nejen snem, jak o něm mluví v rozhovoru pro musicserver, ale naprostou samozřejmostí. Od dob Mikolase Josefa se tady neobjevil nikdo, kdo by v této soutěži měl reálnou šanci uspět, a Pavlovčin by se mohl dostat hodně daleko.

ADONXS, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Je ambiciózní, extravagantní, fantasticky zpívá, obklopuje se neuvěřitelně šikovnými lidmi, je náročný na sebe i na všechny kolem a vychází mu to. Jste-li velká firma, rozjeďte s ním byznys na Instagramu nebo jakkoliv jinak a zahrňte ho penězi. Dejme mu zkrátka veškeré podmínky pro to, aby měl možnost tvořit tak, jak chce, zazářit a aby mohl vybudovat tu dlouhodobou kariéru nejen v našich končinách. Jeho pražskému vystoupení není snad až na jeho délku co vytknout a je to jen další podtržení toho, že ADONXS má na to dokázat velké věci. Zrodila se hvězda. Nepropásněme to.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
České kolo Eurovize odstartovalo. O postup bojují Markéta Irglová, Pam Rabbit nebo Vesna
Publicistika: České kolo Eurovize odstartovalo. O postup bojují Markéta Irglová, Pam Rabbit nebo Vesna Česká televize poslední lednové pondělí během streamu představila pětici adeptů na reprezentaci naší země v mezinárodním soutěžním klání Eurovize. Následně bylo spuštěno hlasování, které poběží týden. Bude tuzemské... čtěte zde
Vydáno: 31.01.2023 08:30 v sekci Publicistika
0
Arakain, O2 universum, Praha, 28.1.2023
Naživo: Arakain to se čtyřicítkou na krku v O2 universu stále brousil jako za mlada Arakain je bezesporu českou metalovou legendou, a že i po čtyřiceti letech přitahuje fanoušky, dokázalo dopředu vyprodané O2 universum. Tento speciální koncert měl být dovršením oslav výročí, a proto sliboval mnohé. Jak celá akce... čtěte zde
Vydáno: 30.01.2023 20:20 v sekci Naživo
0
Několik videoklipů z roku 2022, které by vám neměly uniknout
Publicistika: Několik videoklipů z roku 2022, které by vám neměly uniknout Stejně jako každý rok i loni na nás z televizních, mobilních či počítačových obrazovek blikala mimo jiné spousta hudebních videoklipů. Určitě by se jich skvělých našlo mnoho, ale třeba vás některé z našeho článku minuly.... čtěte zde
Vydáno: 30.01.2023 15:15 v sekci Publicistika
0
Sam Smith - Gloria 8/10
Recenze: Sam Smith na albu "Gloria" prožívá osobní manifestaci Sam Smith prošel dlouhou vývojovou cestou. Hledání vlastní identity se však zdá být u konce - jeho vyvrcholením je čtvrtá studiová deska "Gloria". Všechny vývojové změny se výrazně otiskly do jednotlivých skladeb. Hudební revoluce... čtěte zde
Vydáno: 30.01.2023 08:30 v sekci Recenze
0
Dream Theater, Winning Group Arena, Brno, 28.1.2023
Naživo: Dream Theater v Brně vyučovali hudební mistrovství Dream Theater v Brně předvedli své muzikantské mistrovství i smysl pro vizuální prvek komplexní show, potěšil i slušný zvuk. Nepotěšil naopak očekávaně zpěvák James LaBrie a neočekávaně poměrně nízká návštěvnost akce,... čtěte zde
Vydáno: 29.01.2023 22:56 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Publicistika: České kolo Eurovize odstartovalo. O postup bojují Markéta Irglová, Pam Rabbit nebo Vesna (31.01.2023 08:30)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2022 podle musicserveru (5-1) (27.01.2023 12:05)
- Recenze: Konečně SuperStar, která ví, co chce! "Age of Adonxs" je mimořádně působivý debut (26.12.2022 21:00)
- Fotogalerie: Koncert Adama Pavlovčina neboli ADONXSe v obrazech (08.12.2022 11:44)
- Rozhovory: ADONXS - Po SuperStar se otevřely všechny dveře (06.11.2022 11:00)
- Maella ve videoklipu k písničce "Tudu Tudu Tu" šokuje návštěvníky čínské restaurace (19.10.2022 12:00)
- Video: Vítěz poslední SuperStar Adam Pavlovčin aka ADONXS je v klipu "Game" za panenku Barbie (30.08.2022 08:04)
- Recenze: Sigma deskou "Hope" stvořila reklamu na léto (15.08.2022 00:00)
- Recenze: James Bay na albu "Leap" nabízí kvalitní písničkářství, chybí jen trocha inovace (19.07.2022 12:30)
- Nové desky 27/2022 - od Rae Morris přes Jamese Baye po Neila Younga & Crazy Horse (13.07.2022 17:30)

ALBUM TÝDNE 05/2023

Sam Smith
Gloria

Sam Smith prošel dlouhou vývojovou cestou. Hledání vlastní identity se však zdá být u konce - jeho vyvrcholením je čtvrtá studiová deska "Gloria". Všechny vývojové změny se výrazně otiskly do jednotlivých skladeb. Hudební revoluce se sice nekoná, ta osobní však bez diskuzí ano.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Út 21.02.
George Ezra + special guest: Passenger (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Ne 26.03.
Damien Rice (IRL) (Divadlo Hybernia, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
So 15.04.
Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
Ne 16.04.
Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)
Po 17.04.
Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Manowar Lucie Vondráčková Adele Beyoncé Madonna Viktor Sheen Slash Lady Gaga The Weeknd Michal Prokop BTS Mirai Vojtaano Kryštof Ed Sheeran Queen
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu