shop.musicserver.cz
ADONXS, Maella, Nikita Kingston, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022

Bravo! Už žádná SuperStar. Adam Pavlovčin byl jako ADONXS na svém pražském křtu nedostižně boží

Vydáno: 08.12.2022 12:43 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Marie Trávníčková / musicserver.cz

Když máte jednou to krásné privilegium, že můžete psát o muzice, je jedním z největších potěšení zažívat zrod něčeho nového. První krůčky Adama Pavlovčina do showbyznysu ale sledovalo celé Česko a Slovensko. Paradoxně v SuperStar zdaleka nezačínal, nicméně teprve teď se láme chleba. Uspěje?

Live: ADONXS

support: Maella, Nikita Kingston
místo: Palác Akropolis, Praha
datum: 7. prosince 2022
Fotogalerie

Nikita Kingston, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Adam Pavlovčin není tak úplně nováček. Za sebou má kromě vítězství v SuperStar, kterému jsem věřil od prvních castingových kol, spolupráci s oděvními značkami, příležitostně moderuje a kdysi dávno jste jeho skvělou hudbu možná objevili ještě v jeho kapele Pace. Ta je sice už nefunkční, ale její členové se v podstatě transformovali do Adamova aktuálního projektu ADONXS (vyslovováno jako Adonis).

Dlouhodobě ale platí, že ten pravý prubířský kámen pro každého muzikanta je jeho vlastní koncert. Na počtu návštěvníků a ohlasech na jeho výkon se teprve má ukázat, jestli je daný umělec životaschopný, nebo mu budou patřit spíše dlouhé hodiny v nahrávacích studiích. Nebo hůř - na sociálních sítích.

Slovenský zpěvák a účastník Hlasu Česko Slovenska z roku 2012, jak je jeho dobrým zvykem, netroškařil. A když přijel pár měsíců po průpravě z O2 areny Leoše Mareše do Paláce Akropolis, byla to už šestá a poslední zastávka jeho prvního plnohodnotného turné a také místo, které vybral pro křest své debutové desky "Age Of Adonxs".

Ta je absolutně úžasná a pustit by si měli nejen příznivci The Weeknda a Woodkida, k nimž bývá Pavlovčinova tvorba nejčastěji přirovnávána, ale vlastně úplně všichni. To aby viděli, jaké zázraky se světovým zvukem v našich končinách vznikají a že producenti Oliver Fillner, Marek Rakovický a Tomáš Löbb se velmi rychle stanou lidmi, jejichž kalendář je plný dalších zakázek. A také je to, jen tak mimochodem, ten nejsilnější debut, jaký kdy v Česku nebo na Slovensku kterýkoliv soutěžící z této i podobných talentových show kdy nahrál. Fakt.

Maella, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Ještě před Adamem ale vystoupila se svým čtyřpísničkovým setem Nikita Kingston. Zazpívala covery Billie Eilish, Jimiho Hendrixe (respektive Boba Dylana, který "All Along The Watchtower" napsal a nahrál jako první), Duffy a k tomu vlastní, docela milý song "Different Kind".

Hudba jí sice zněla z playbacku, protože ještě nemá kapelu, a to, že je na pódiu ještě trochu nervózní, bylo poznat i na tom, že se za celou dobu skoro nehnula z místa, ale to je vedlejší. Tady šlo o to ukázat širšímu publiku, že vůbec existuje. A že má navíc ještě k tomu i co nabídnout, protože její vokál byl velmi příjemný. To se povedlo. Tak hodně štěstí.

O malou chvíli později nastoupila na stage v natřískané Akropoli Maella. Její hlas nemá takovou sílu, že by vás zavrtal do židle, na druhou stranu ale ani neurazí. Michaela Charvátová, jak zní její pravé jméno, se ale i přes tento nedostatek snažila svou výraznou image, tancem a koneckonců i doprovodnou skupinou předvést, že v ní přece jen nějaká ta hvězdička dříme.

Sebevědomí jí tedy oproti její předchůdkyni nechybělo a na pódiu se pohybovala s výrazně větší jistotou, je ovšem potřeba zamakat na samotné hudbě, kterou se prezentuje. Písničky jí naživo docela splývaly a silné refrény nebo vlastně jakékoliv nápadité háčky, kvůli kterým byste ty skladby chtěli slyšet vícekrát, z toho prozatím žel nelezou.

ADONXS, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
A pak přišel on. Šestadvacetiletý zpěvák se zářivě rudou bundou, dlouhými kalhotami do zvonu, třpytkami na obličeji a černě namalovanými nehty okamžitě ukázal, že při přípravě aktuálního turné nikdo z jeho týmu nezahálel. Plnohodnotná kapela, vokalistky, o kterých ani nevíte, protože je zcela zastínil protagonistův hlas, a trio tanečníků, kteří společně s Adamem předváděli tak neuvěřitelně náročnou a vizuálně úchvatnou choreografii, že bylo okamžitě vidět, že tady se útočí na příčky nejvyšší.

Všechno bylo promakané. Od světelného parku, předvádějícího pomocí laserů bezmála světovou show, přes každý tón zpěvákova hlubokého basu až po každý krok, který na scéně udělal. Zdá se až neuvěřitelné, že toho všeho dosáhl pouhý rok poté, co v SuperStar zvítězil.

A stejně tak neuvěřitelné bylo i to, že něco tak ambiciózního znělo jen v Akropoli. Nechtějte po mně vědět, ve kterém pořadí zazněly jednotlivé skladby. Na rozdíl od mnoha jiných koncertů jsem si je nestíhal zapisovat, protože jsem byl jako v transu. V transu a s husí kůží na obou rukách z toho, jak mimořádný umělec světových kvalit přede mnou zpívá a tancuje. A ta husina vydržela po celý večer. Nepamatuju si, kdy naposledy se to stalo. Vážně. Tohle jeho hlas dokáže.

ADONXS, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Z těch dvaapadesáti minut si nelze nevybavit nádherně roztančenou verzi "It’s A Sin" od Pet Shop Boys, kterou na aktuálním turné zpívají i Years & Years, od nichž to Adam patrně odkoukal. Někdy v půlce zazněla "Hold Back The River" a ohlasy na ni byly asi vůbec nejsilnější. Měl jsem to štěstí vidět jejího autora Jamese Baye naživo dvakrát, a i když je to skvělý vokalista, ADONXS ten song zazpíval lépe. Na úplném konci samozřejmě nemohl chybět ještě Rag'n'Bone Man.

Jenže ty covery byly vedlejší, tady byla hlavní hudba z debutové desky. Při "Cold Summer" se pětinásobný mistr Slovenska v taneční disciplíně IDO posadil za drobný klavír, uhranout ale uměl, i když mu za zády hrál početný band. Také k tomu i něco mezi písněmi povídal a určitě byl zase skromný a milý jako ostatně kdykoliv jindy, ale přes ten nekonečný a naprosto zasloužený jásot fanoušků ho vůbec nebylo slyšet.

Po famózním finále základního setu v čele se singlem "Game" na pódiu přišli první dva z výše zmíněných producentů a album pokřtili. A připomněli tak, pro koho by se mělo hlasovat nejen ve výročních hudebních anketách. Nehledě na to, že jeho účast na Eurovizi by měla být nejen snem, jak o něm mluví v rozhovoru pro musicserver, ale naprostou samozřejmostí. Od dob Mikolase Josefa se tady neobjevil nikdo, kdo by v této soutěži měl reálnou šanci uspět, a Pavlovčin by se mohl dostat hodně daleko.

ADONXS, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Je ambiciózní, extravagantní, fantasticky zpívá, obklopuje se neuvěřitelně šikovnými lidmi, je náročný na sebe i na všechny kolem a vychází mu to. Jste-li velká firma, rozjeďte s ním byznys na Instagramu nebo jakkoliv jinak a zahrňte ho penězi. Dejme mu zkrátka veškeré podmínky pro to, aby měl možnost tvořit tak, jak chce, zazářit a aby mohl vybudovat tu dlouhodobou kariéru nejen v našich končinách. Jeho pražskému vystoupení není snad až na jeho délku co vytknout a je to jen další podtržení toho, že ADONXS má na to dokázat velké věci. Zrodila se hvězda. Nepropásněme to.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Václav Neckář feat. Letní kapela - Snílek 8/10
Video: Václav Neckář je "Snílek". K natáčení nové písně si pozval Letní kapelu Jaromíra Švejdíka Václav Neckář oslaví letos v říjnu osmdesátiny, a jak už to tak u muzikantů bývá, dárky dostávají hlavně posluchači. V jeho případě to bude komplet "Osmdesát / Největší hity 1965-2023", který fanouškům nabídne průřez... čtěte zde
Vydáno: 29.09.2023 20:09 v sekci Audio / Video | Video
0
Pohled do českých hitparád - 38. týden 2023
V čele domácích žebříčků nově stanuli Dua Lipa a Yzomandias V poslední době hlásí česká rádiová hitparáda prakticky každý týden změnu na vedoucí příčce, což jinak nebývá obvyklým jevem. Ze souboje o vítězství vyšla tentokrát nejlépe Dua Lipa s "Dance The Night". V albovém... čtěte zde
Vydáno: 29.09.2023 16:15 v sekci Novinky | České hitparády
0
The Rolling Stones feat. Lady Gaga & Stevie Wonder) - Sweet Sounds of Heaven 9/10
Audio: Rolling Stones si do studia pozvali Lady Gaga a Stevieho Wondera. Výsledkem je jiskřivá balada "Sweet Sounds of Heaven" The Rolling Stones se mílovými kroky blíží k vydání očekávaného čtyřiadvacátého (ve Spojených státech dokonce šestadvacátého) studiového počinu. "Hackney Diamonds", první deska kapely s novým materiálem po osmnácti letech, je... čtěte zde
Vydáno: 29.09.2023 07:38 v sekci Audio / Video | Audio
0
Nové desky 38/2023 - od Kylie Minogue přes The National po Paula Rodgerse
Nové desky 38/2023 - od Kylie Minogue přes The National po Paula Rodgerse Poměrně nečekaně vydali minulý týden své druhé letošní album The National a k nim se poté přidali roztančená Kylie Minogue, rockový veterán Paul Rodgers, německá Anastacia, rapperka Doja Cat, pocta Nanci Griffith, metaloví Cannibal... čtěte zde
Vydáno: 28.09.2023 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
0
Jakub König, Release party alba "Hvězdy", Za školou, Praha, 27.9.2023 (fotogalerie+)
Fotogalerie: Jakub König poprvé představil svou novou desku "Hvězdy". A my byli u toho Jakub König nahrál fantastickou desku "Hvězdy", a tak jsme se vydali na její release party do pražského klubu Za školou. Celý večer byl slavnostní hned z několika důvodů. Slavilo se vydání alba, s tím byla spojena i vernisáž... čtěte zde
Vydáno: 28.09.2023 10:00 v sekci Naživo | Fotogalerie
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Finále Mad Cool Festivalu obstarali Red Hot Chili Peppers, mile překvapili The Rose, nemile naopak mizerná dvojice M.I.A. a Ava Max (27.08.2023 13:58)
- Naživo: Fenomenální Mumford & Sons nechali ohňostroj doma, čtvrtý den Szigetu ale bavili i ADONXS, AJR nebo Nirvana (14.08.2023 18:03)
- Fotogalerie: Mumford & Sons dovedli na Szigetu desítky tisíc lidí do euforie (14.08.2023 14:44)
- ADONXS odhalil v novém videoklipu své soukromí a míří na maďarský festival Sziget (28.07.2023 15:52)
- Naživo: Maroon 5 & spol. museli na Prague Rocks bojovat s deštěm i časem (22.06.2023 16:00)
- Fotogalerie: Prague Rocks ovládli Maroon 5 a Gwen Stefani (22.06.2023 11:54)
- Nové desky 24/2023 - od Queens Of The Stone Age přes J.A.R. po Toma Grennana (21.06.2023 19:30)
- Na Szigetu se představí i zástupci česko-slovenské hudební scény. V Budapešti vystoupí Smack One nebo ADONXS (18.05.2023 19:19)
- Bojíte se umělé inteligence v hudbě? Neil Tennant z Pet Shop Boys a Peter Gabriel ne (17.05.2023 13:38)
- Minirecenze: Pet Shop Boys na EP "Lost" vyvětrali archiv (12.05.2023 09:30)

ALBUM TÝDNE 39/2023

Jakub König
Hvězdy

Jakub König nahrál svou první sólovou desku a bude to zaslouženě událost letošního hudebního podzimu. Po Obří broskvi, Kittchenovi a Zvířeti jménem Podzim je tady sám za sebe. Pro tu příležitost se spojil s lidmi kolem Petra Ostrouchova a to nemohlo dopadnout špatně. Výsledek se jmenuje "Hvězdy" a je prostě dokonalý.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.10.
Frankie & The Deadbeats (CZ) / Acid Row (CZ) (Futurum Music Bar, Praha)
So 07.10.
French 79 (FR) (Meet Factory, Praha)
Čt 12.10.
5 Secods of Summer (US) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
Ne 15.10.
Bad Nerves (UK) (Underdogs, Praha)
St 18.10.
Fall Out Boy (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 18.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
Čt 19.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
Pá 20.10.
City and Colour (US) / Ruby Waters (CAN) (MeetFactory, Praha)
So 28.10.
50 Cent (US) (O2 arena, Praha)
Ne 29.10.
dEUS (BE) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Madonna Lady Gaga Beyoncé Milly Honsová Coldplay Kryštof Adele AC/DC Ewa Farna Rihanna The Cure Sia Taylor Swift Kylie Minogue Elán Metallica
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu