shop.musicserver.cz
Jack Harlow, Nippa, Malá sportovní hala, Praha, 19.11.2022

Česká premiéra Jacka Harlowa byla krátká a zapomenutelná

Vydáno: 20.11.2022 17:35 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Marie Trávníčková / musicserver.cz

Vždycky máme v redakci radost, když se do České republiky podívá nějaké to nové jméno v době, kdy je ještě na vzestupu. A není mnoho lidí, kteří jsou v mainstreamu aktuálně více trendy než právě Jack Harlow. Dobré načasování ale někdy ke skvělému vystoupení nestačí.

Live: Jack Harlow

support: Nippa
místo: Malá sportovní hala, Praha
datum: 19. listopadu 2022
Fotogalerie

Nippa, Malá sportovní hala, Praha, 19.11.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Být ten koncert ještě o chvíli kratší, mohl by už svou časomírou skoro soupeřit s dobou, po kterou se fanoušci snažili dostat ven z Malé sportovní haly po jeho konci. Organizátoři totiž čertvíproč neotevřeli zadní vrata, jak bývá na zdejších akcích zvykem, a tak mnoho příznivců strávilo namačkáno v davu na schodech dobrou půlhodinu. Sekuriťáci i hasiči ten velmi pomalu se ztenčující hrozen, který ještě protahovaly fronty na merch a následně k šatně, sledovali pobaveně z balkónu a nikoho z nich netrklo, že takto návštěvnický komfort skutečně nevypadá. Palec dolů.

Ale zpátky na začátek. V osm hodin se za pult postavil DJ Dynamic a svůj přibližně patnáctiminutový set zahájil kouskem "No Scrubs" od TLC. To slovo "kousek" je tady důležité, málokdy se totiž kterákoliv z odehraných písní, mezi nimiž bylo třeba "Drop It Like It’s Hot" Snoop Dogga nebo "Gold Digger" Kanye Westa, dostala svou stopáží přes minutu. Set poskládaný převážně z r’n’b a hiphopových hitů nultých let sice jeho autor pokazil přebuzenými basy, nicméně i tak příjemně naladil na další dění.

Nippa, Malá sportovní hala, Praha, 19.11.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
To obstaral rapper Nippa, který hudebně v nastoleném žánru pokračoval, byť jeho songy jsou novějšího data. Je to ale bohužel i to jediné, za co ho lze pochválit. Houpavá chůze, vyšpulené rty, jednobarevný outfit a ruka stále něco hledající v rozkroku. Toť jeho pódiové propriety. A co hudba, ptáte se? Ta byla kompletně puštěná z empétrojky a umělec, který zatím nemá ani web, natož alespoň stránku na wikipedii, do ní pouze lehce přizvukoval. A co víc, tohle vystoupení se zastavilo v čase 20:28, tudíž se nám představil na necelou čtvrthodinu. To už musí být snad i nějaký rekord.

Jack Harlow už na scéně pultík neměl, muziku mu pouštěli technici z boku stage, na ní tak byl jen on a k němu ještě projekční plátno, které většinu času bylo spíše vypnuté. Těžko říct, k čemu ho vlastně tahají v kamionech od města k městu. Těch pár obrazců a jedno video ukazující Jacka za volantem, které mu posloužilo jako možnost odskočit si do zákulisí, snad ani nemusely být. A pokud to náhodou není zřejmé, tak i hudební nástroje byste tady hledali marně.

Jack Harlow, Malá sportovní hala, Praha, 19.11.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Pochvala náleží technikům za - na poměry haly - dobrý zvuk, což ale koneckonců asi nebyla práce z nejtěžších. Jackovi tak ale bylo díky tomu dobře rozumět, a tak si další pochvalu zaslouží i on, a to za skutečnost, že na rozdíl od jiných hvězd bezpečně věděl, v jakém městě hraje, a během svých proslovů působil jako sympaťák, který je nohama na zemi. Pochlubil se, že si odpoledne prošel metropoli, dal si k jídlu rizoto, a i když mu u nás byla zima, oblíbil si zdejší architekturu. A ještě se u toho naučil slovo "děkuji", které během svého koncertu několikrát zopakoval. Také slíbil, že se do Prahy určitě ještě vrátí.

Bohužel ale také ukázal, že to žádný velký umělec není. Označit ho za zpěváka bezpečně nelze, rapperem je ale taky jenom na poloviční úvazek. Jeho texty nejsou úplně marné, občas se mu podaří napsat dobrý rým, bohužel ale nemá moc co říct, a tak v jeho verších najdete i řadu egotripů nebo vztahových klišé. Jeho tvorba by se dala připodobnit k Drakeovi, na nějž ale zatím stále ještě ztrácí. Anebo z opačného konce spektra také k Lipovi, protože také spíše povídá, než že by vyloženě diktoval. Na rozdíl od patetického kýčaře z Liberce se mu za to ale aspoň nikdo nesměje.

Jack Harlow, Malá sportovní hala, Praha, 19.11.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Ačkoliv - ne tak rychle. "Když jsem v roce 2020 začínal, lidi říkali: 'Jó, ten Harlow je celkem cool, ale má jenom jeden song'. A mě to sralo. Zároveň ale rád lidem ukazuju, že se mýlí, takže jsem pak vypustil tohle," řekla hlavní hvězda večera, když v úvodu svého vystoupení zařadila "Tyler Hero", jeden ze svých prvních singlů.

Ke svým začátkům se Jack ještě několikrát vrátil, to když po minihitu "Route 66" už tak zhruba na dvě minuty zkrácené songy nasekal na ještě drobnější kousky, aby v rychlém sledu představil materiál ještě z mixtapeů. Přitom ale vůbec neměl kam spěchat, koncert se tou dobou teprve rozjížděl. On už ale mířil vstříc finále.

Svižně proto proběhl kousky "Like A Blade Of Grass", "Side Piece", "I Wanna See Some Ass" nebo "Already Best Friends", pár skladeb hraných na předchozích zastávkách turné navíc ještě vynechal. A kde se vzal, tu se vzal, na Grammy nominovaný singl "Industry Baby", za nějž sbírá kredit víc Lil Nas X coby primární interpret, už dovedl dav fanoušků k euforickému jásotu.

Jack Harlow, Malá sportovní hala, Praha, 19.11.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Hned po něm zařadil "What’s Poppin" a hlavně "First Class", což je jeho první sólový singl, s nímž se podíval na čelo hitparády Billboard. A nutno říct, že by se tak nikdy nestalo, kdyby v něm nevysamploval refrén "Glamorous" ze sólovky Fergie. Ta si ho s ním mimochodem dala naživo na letošním předávání MTV Video Music Awards, které čtyřiadvacetiletý rodák z Kentucky dokonce spolumoderoval. Jeho mluvené slovo ale bylo v jednom z nejhorších ročníků těchto cen podobně mdlé a zapomenutelné jako jeho pražská premiéra.

Ta sice měla své momenty, ale také řadu podivností, mezi které můžeme zařadit skutečnost, že ačkoliv hit "Industry Baby" zde zazněl během čtvrthodinky hned dvakrát, tak ani s ním se nepodařilo překročit hranici pouhých 58 minut, po nichž následoval překvapivý konec.

Jack Harlow, Malá sportovní hala, Praha, 19.11.2022
© Marie Trávníčková / musicserver.cz
Příliš brzký finiš by nebyl tak skandální, kdybychom za sebou měli vydatný set, u něhož by se jeho protagonista pořádně zapotil a vydal ze sebe na pódiu všechno. Jack Harlow se však svým krátkým a zapomenutelným vystoupením spíše provykládal až na jeho konec. Pro hudební fajnšmekry hledající příští superhvězdu tudíž tento koncert tak úplně nebyl a pořád pro ně zůstává jeho hlavní přidanou hodnotou hlavně fakt, že se vůbec uskutečnil. Nicméně podle reakcí v sále se zdálo, že kdo je podobně starý a nenáročný jako protagonista, pravděpodobně jeho show ocenil. Pořád to přece bylo lepší než jít v sobotu večer někam do klubu na diskotéku. Ale jenom o trošku.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 48/2022 - od Ollyho Murse přes NOFX po Andreu Corr
Nové desky 48/2022 - od Ollyho Murse přes NOFX po Andreu Corr Poměrně pestrá muzikantská skvadra se sešla v prvním prosincovém týdnu. Vedle sebe narazíte na Ollyho Murse, člena BTS RM, indiepopové Half•Alive, vánoční Andreu Corr, punk-rockové NOFX, metalové Amorphis, španělského Pabla... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2022 07:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Tomáš Klus - Mariím 7/10
Video: Tomáš Klus v klipu "Mariím" vzdává hold všem ženám a matkám Tomáš Klus vydal před pár dny videoklip k písni "Mariím", ve které opěvuje všechny matky, děkuje jim za to, že jsou, a obdivuje je za jejich schopnosti. Skladbu najdeme na loňském albu "Cítím" a tradičně se pod ní autorsky podepsal... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2022 16:52 v sekci Audio / Video | Video
0
Pocta Radimu Hladíkovi: Nová syntéza, Lucerna Music Bar, Praha, 6.12.2022
Naživo: Skvělá muzika a slzy na krajíčku. Lucerna Music Bar složil hold Radimu Hladíkovi O tom, že byl Radim Hladík jedním z nejvíce zářících jmen českého kytarového umění, asi netřeba vést dlouhé spory. Je to už šest let, co zemřel, a po dvou odkladech se v úterý podařilo uspořádat koncert Pocta Radimu... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2022 12:16 v sekci Naživo
0
Marek Ztracený - Rozhoduji se už jen srdcem
Rozhovory: Marek Ztracený - Rozhoduji se už jen srdcem Devadesát tisíc vstupenek na tři koncerty Marka Ztraceného v Edenu zmizelo z předprodejních serverů během několika dní, první vystoupení se dokonce vyprodalo za hodinu. O svých plánech, chystané pauze, novém singlu "Pomalu" i o tom,... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2022 17:30 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
The Complication se vrací s novým singlem "Muscles" a novým zvukem
The Complication se vrací s novým singlem "Muscles" a novým zvukem Rocková smršť obrážející republiku už přes deset let jako The Complication se po odmlce se hlásí s novým singlem "Muscles". Čtyři kamarádi z východních Čech představují nejen temnější hudební stránku, ale proti předchozímu... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2022 10:00 v sekci Novinky | Tiskové zprávy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: "Nikdo nemá být sám" Lipa a Lenky Nové je jiná vánoční píseň (05.12.2022 09:11)
- Recenze: Koncepční "Příběhy" stvrzují kontinuitu tvorby rapujícího básníka Lipa (02.12.2022 08:00)
- Nové desky 47/2022 - od Ringa Starra přes Stormzyho po Lipa (30.11.2022 17:00)
- Fotogalerie: Koncert Jacka Harlowa zachycený objektivem (20.11.2022 17:13)
- Video: Láska, válka, odloučení. Lipo a ODD přinášejí ve "Vidím, jak se stmívá" pop, ze kterého mrazí (16.11.2022 11:41)
- Nové desky 44/2022 - od Alicie Keys přes Drakea po The Pretty Reckless (09.11.2022 10:00)
- Drake je vůbec nejvyhledávanějším umělcem aplikace Shazam (25.08.2022 11:54)
- Parametry hitů budoucnosti? Odpovědi podá globální star Jack Harlow (23.08.2022 14:22)
- Kida Cudiho na festivalu Rolling Loud vypískali fanoušci, házeli po něm láhve s vodou (25.07.2022 13:41)
- Kanye West čelí žalobě. Nevrátil pronajaté oblečení (10.07.2022 13:58)

ALBUM TÝDNE 49/2022

Andrea Šulcová
Opportunities

Andrea Šulcová na sebe upozornila coby flétnistka Concept Art Orchestra, originálního moderního big bandu. Nyní vstupuje na sólovou dráhu a u labelu Animal Music vydává svůj debut "Opportunities". A vydala se na něm možná, s ohledem na předchozí jazzové působení, poněkud nečekanou - písničkářskou - cestou. A bez flétny.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 09.12.
Moderat (DE) (Forum Karlín, Praha)
St 14.12.
Earthgang (US) (Roxy, Praha)
So 28.01.
Arakain (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Út 21.02.
George Ezra + special guest: Passenger (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Ne 30.04.
Calum Scott (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Prince Justin Bieber Madonna Lucie Vondráčková Adele Kryštof Viktor Sheen Queen BTS The Weeknd Ewa Farna Michal Prokop Ed Sheeran Slash Lady Gaga Vojtaano Mirai Beyoncé
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu