shop.musicserver.cz
Rybičky 48, O2 arena, Praha, 20.10.2022

Rybičky 48 oslavili ve vyprodané O2 areně svoje dvacetiny. Kuba Ryba předvedl striptýz

Vydáno: 22.10.2022 08:06 v sekci Naživo - Hana Bukáčková | foto: Jaroslav Noska

Bylo to velké a žhavé! Konečně to mají za sebou - dvakrát odkládaný velkolepý koncert k oslavám dvou dekád fungování skupiny Rybičky 48 skutečně proběhl, a že to byla podívaná! Na své si přišli fanoušci, milovníci rocku, ohnivého pekla i striptýzu. Hostovali Jakub Děkan, Vašek Bláha, Bára Zemanová a Pokáč.

Live: Rybičky 48

místo: O2 arena, Praha
datum: 20. října 2022
setlist:Tohle je rock'n'roll, vy buzny!, Magdaléna, Vážené dámy, Biolid, Bohém zapomenutý dítě, Chtěl jsem ti říct (feat Jakub Děkan), Karolína, Divokej Ir (feat Vašek Bláha), Rád chodím na poštu (host Pokáč), Léto, Ženy, Muži, Emily, Retro Vadžajna, Ty vole, já budu táta, Ooou, Posázavský Pacifik, Slibuju, že nebudu pít, Zamilovaný/Nešťastná (feat Bára Zemanová), Američan z Poličan, Správní chlapi, Jdi domů Ivane, My ještě nejsme starý

Rybičky 48, O2 arena, Praha, 20.10.2022
© Jaroslav Noska
Fíha, jak to letí! Nejdřív vyprodaná Velká Lucerna, poté Forum Karlín - od tohoto vystoupení uběhlo už pět let. Tenkrát to byla meta. Pražskou sokolovnu, jak toto místo sami nazvali, dokázala partička Rybičky 48 vyprodat dva měsíce předem. Ale kapela roste a sny se zvětšují. V dnešní době platí, že kdo nezaplní O2 arenu, jako by snad ani nebyl. Kuba Ryba & spol. tento hudební svatostánek zaplnili a přejmenovali ho na nejkrásnější českou sokolovnu. Sami vědí, jaké to je objíždět menší plácky. To, jak se jim daří poslední roky, mají vydřené, odježděné a odehrané, úspěch jim rozhodně sám nespadl do klína.

Koncert měl být původně k osmnáctinám, skupina ho plánovala na konec listopadu 2020 jako maturitní večírek. Tomu předcházely stužkováky, tedy vystoupení v menších městech, které měly vyvrcholit tím největším. Jenže do toho hodil vidle covid a o rok později zas. Až teď, do třetice všeho dobrého, termín klapl a vlastně se tak trochu splnilo zpěvákovo přání - chtěl totiž uspořádat megakoncert právě ke dvacetinám formace, oslavy osmnáctin si přál zbytek sestavy.

Muzikanti vsadili sami na sebe, žádná předkapela, minimum hostů. Čekání na ně zpříjemnily projekce klipů na velkoplošném plátně. Ty byly seřazené od nejmladšího po nejstarší - ten úplně první z roku 2003 jsem ani neznala. Byla to příjemná retrospektiva, místy k pousmání. Vše uzavřel teaser na dokument, který by měl vyjít v březnu příštího ro(c)ku.

Před pěti lety vzniklo taky vtipné video, které dokumentovalo 115 let (tak se jmenovala i tehdejší tour) dlouhou cestu formace. Ta kopírovala historii lidstva, členové formace byli převtěleni do významných postav našich dějin, jejichž životy byly náležitě upraveny s humorem jim vlastním.

Rybičky 48, O2 arena, Praha, 20.10.2022
© Jaroslav Noska
Ale to by nebyli oni, kdyby nebyli megalomani. Jejich pyrotechnická show je proslulá již pár let, proto často Rybičky patří mezi headlinery festivalů. Už před těmi pěti lety na návštěvníky čekala efektní scéna složená z desítek reproduktorů, obřích větráků, světel a pyrotechnických kousků - šlehaly plameny, padaly ohnivé jiskry, sršely gejzíry ohňostrojů.

Teď to bylo podobné, ale v podstatně větším formátu. Impozantní byla dominantní obrovská scéna, jedna z největších, co kdy byla ve vysočanské hale postavena. Zahraniční umělci by jim mohli závidět! Plameny šlehaly ze všech stran, nechyběly ani plamenomety schované pod krky kytar. Vzhledem k množství síry ve vzduchu by si mohli pánové vysloužit přezdívku čeští Rammstein. Vše korunovalo obrovské kapelní logo ve tvaru rockového paroháče, které roky známe i z mohutného železného stojanu na mikrofon.

A další esa v rukávu následovala: známé postavy Jimi Vošousta a Lojza Vošousta a nečekaný vtípek - prý přijde Tomáš Klus coby zakladatel Klus Klus klanu. Samozřejmě nepřišel, objevil se jen někdo schovaný pod rouchem této organizace. Fórek se nepotkal s očekáváním. To samé by se dalo říci o hořícím fanouškovi, který pobíhal mezi umělci.

Došli i skuteční hosté. V písni "Chtěl jsem tím říct" přišel Rybičky podpořit Jakub Děkan, pauzu na převlečení vyplnil oblíbený písničkář Pokáč, který odzpíval megahit "Rád chodím na poštu". Důvod výběru hosta byl prostý - prý chtěli skromného kluka, kterému stačila jedna O2 arena. Z nominací tak vypadli Mirai, kteří potřebovali dvě, i Marek Ztracený, který potřebuje mít tři velké koncerty. To byla celkem vtipná argumentace.

Rybičky 48, O2 arena, Praha, 20.10.2022
© Jaroslav Noska
Kuba Ryba dodržel, co slíbil, převlékl se do zlatého obleku a předvedl striptýz, aby oslím můstkem - retro plavkami schovanými pod kostýmem - odhalil, že dojde na hymnu oblíbeného ročního období "Léto". K tomu přihodil historku o tom, jak tento výstup trénoval doma před čtyřmi psy a jak ho nechápavě u toho sledovali.

Poslední novinku "Divokej Ir" prezentovali s Vaškem Bláhou z Divokého Billa. A nebyl by to koncert, kdyby nezazněl i jejich notorický duet "Zamilovaný/Nešťastná", s Bárou Zemanovou, která si odskočila od své pětiměsíční dcery.

Slabinou byly výplně mezi jednotlivými písněmi. Muzikanti se totiž neustále dokola ptali, jak se všichni baví, což znělo nakonec rozpačitě. S publikem si hráli, vyzývali je ke stání a tanci nebo k rozsvěcení a zhasínání svých mobilních aparátů. Před politickou písní "Jdi domů Ivane" dav skandoval: "Do prdele s Putinem!"

Kapela Rybičky 48 dobyla svůj pomyslný vrchol a svojí aparaturou a monstrózností přepsala dějiny. Ale rozhodně není na vrcholu sil. Na řadě je dokument a taky jediný velký samostatný koncert v jejich rodné Kutné Hoře v nově postaveném amfiteátru. Oslava dvacetin to byla dobrá, koncert povedený. Předvedli to, co se od nich zkrátka žádá. Jedou dál, snaha jim nechybí, ale dá se tohle něčím předčit? Sám čas ukáže.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 5/2023 - od Korn přes Johna Fruscianteho po Shaniu Twain
Nové desky 5/2023 - od Korn přes Johna Fruscianteho po Shaniu Twain V prvním únorovém týdnu si přišli na své především příznivci rocku. Dočkali se nových Korn, dvojalba Johna Fruscianteho, druhého dílu rockové opery od The Smashing Pumpkins, Xandrie, pop-punkového Mod Sun a Brian Jonestown Massacre.... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2023 19:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Bring Me The Horizon, A Day To Remember, Poorstacy, Static Dress, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.2.2023
Naživo: Bring Me The Horizon si pro Prahu vybrali svou silnější chvilku Dlouho se čekalo na to, až se k nám britská metalcorová kapela zase vrátí. Pandemie její návrat do České republiky odkládala skoro do nekonečna, navíc se místo prosluněného letního počasí muselo všechno schovat do promrzlé haly.... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2023 14:40 v sekci Naživo
0
Korn - Requiem Mass 7/10
Minirecenze: Numetalová mše za zemřelé - to je "Requiem Mass" od Korn Skoro na den přesně od vydání zatím poslední studiovky kapely Korn "Requiem" vychází živé minialbum zachycující část jedinečného koncertu/mše Requiem Mass v Hollywood United Methodist Church. Vlastně jediná chyba nahrávky "Requiem... čtěte zde
Vydáno: 08.02.2023 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
0
Monika Bagárová - Slovenští producenti mají r'n'b více v krvi
Rozhovory: Monika Bagárová - Slovenští producenti mají r'n'b více v krvi Monika Bagárová vydala na konci roku album "Silnější". Jak název napovídá, zrcadlí tato deska zpěvaččin život, zkušenosti, novou éru i hudbu jako celek. A je tu i druhá spolupráce s Benem Cristovao. O jejím natáčení, ale třeba i... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2023 17:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
John Frusciante - . I : a : II . 8/10
Recenze: John Frusciante na dvojalbume ". I :" a ": I I ." predkláda zvukový experiment (nielen) pre audiofilov John Frusciante vydal začiatkom februára dvojalbum elektronickej hudby s názvom ". I :" a ": I I .". Prvá verzia obsahuje sedem skladieb a je určená pre vinyl, druhá, digitálna, je rozšírená s iným poradím. Skladateľ sa na takmer... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2023 08:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rybičky 48 si ke dvacetinám nadělují O2 arenu i novou desku (30.09.2022 13:18)
- Hudební festival Hrady CZ rozezní Rožmberk nad Vltavou s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Divokej Bill (02.08.2022 09:06)
- Hudební festival Hrady CZ se představí na hradě Švihov s kapelami Rybičky 48, Chinaski či Divokej Bill (26.07.2022 09:39)
- Video: Rybičky 48 a irská muzika? V duetu "Divokej Ir" s Vaškem Bláhou to funguje znamenitě (15.07.2022 18:08)
- Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a oznamuje kompletní program pro osm zastávek v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski (26.05.2022 11:49)
- Video: Rybičky 48 obnovili dobře míněnou radu a posílají Ivana domů za Natašou (26.04.2022 08:25)
- Video: Rybičky 48 vás zvou na sladké "Dvě deci vína" (07.01.2022 09:57)
- Video: Rybičky 48 songem "Sín Aser Bure Shi" nenápadně prezentují svůj názor na premiéra a jeho politiku (01.10.2021 17:04)
- Největší ostravský příměstský tábor pro dospělé startuje s Tata Bojs a festivalem PUNK!!! (28.06.2021 12:26)
- Video: "Svatební hymna" od Rybiček 48 je plná klišé i vtipu (23.03.2021 11:45)

ALBUM TÝDNE 06/2023

Floex
Shoulders of Giants (Original Game Soundtrack)

Floex na své další herní výpravě překvapuje. Tvůrci gamesy "Shoulders of Giants" mu totiž umožnili rozjet fantazii na plné obrátky a díky tomu vznikl možná jeho nejhravější hudební doprovod. Je daleko hybnější, než na co jsme u něj zvyklí, a navíc obstojí i zcela samostatně.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Út 21.02.
George Ezra + special guest: Passenger (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Ne 26.03.
Damien Rice (IRL) (Divadlo Hybernia, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Ne 09.04.
Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
So 15.04.
Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
Ne 16.04.
Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Prince Justin Bieber Vladimír Mišík Beyoncé Lucie Vondráčková Madonna Adele Viktor Sheen BTS The Weeknd Slash Michal Prokop Kryštof Mirai Vojtaano Lady Gaga Ed Sheeran Queen Taylor Swift
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu