shop.musicserver.cz
Voxel, Kandráčovci, Čechomor, Telč, 27.8.2022

Temperamentní večer Čechomoru s Kandráčovci završil povedené hudební léto v Telči

Vydáno: 28.08.2022 18:48 v sekci Naživo - Milan Menčík | foto: Čechomor / Radoslav Vnenčák

Kdo si počká, ten se dočká. Známé přísloví tentokrát platilo pro česko-slovenský večer plný lidových popěvků, který se konal v Telči. Několik nucených odkladů nakonec neodradilo fanoušky od výjimečného hudebního zážitku. V Telči i tentokrát prostě bylo krásně.

Live: Voxel, Kandráčovci, Čechomor

support: Tomáš Štefka
místo: Zámecká zahrada Telč
datum: 27. srpna 2022
Fotografie je pouze ilustrační, na koncertě jsme neměli fotografa.

Skutečně se letošní hudební léto v Telči hodně vydařilo. Nejen díky tradičním Prázdninám, ale i koncertům, které se konaly v zámeckém parku. Celkem sedm letních večerů, na kterých navzdory zlým předpovědím nespadla ani kapka vody a které se vydařily prostě po všech stránkách. Výjimkou nebyl ani tento speciálně koncipovaný večer, který spojil českou legendu s kapelou, jež má na Slovensku dávno status superhvězd. K tomu jako bonus dva písničkáři, z nichž jeden je na úplném začátku své cesty a druhý už solidní kus ušel a zdá se, že jde hodně správným směrem.

Na začátku toho všeho stála prosba pořadatelů o včasný příchod, aby se netvořily zbytečné fronty před hlavním vchodem a všichni zájemci měli v čas začátku oficiálního programu, který byl stanoven na šestou hodinu večerní, svá místa a mohli si v klidu vychutnat skutečně opulentní hudební hostinu. Povedlo se, lidé přicházeli průběžně, načež se nakonec nádvoří zaplnilo zhruba čtyřmi tisícovkami lidí lačnícími po hudbě, zpěvu a energii.

Toho posledně jmenovaného se příliš nedostalo u startéra programu Tomáše Štefky. Jihlavský písničkář je zároveň také dřevorubcem. Na první poslech sympaťák, co však působil celkem ušláple, navíc neustálými řečmi o trémě si nejsem jist, že by v dnešní nepříliš empatické době získal příliš příznivců na svoji stranu. Je to celkem škoda, protože hlas má příjemný. A faktem, že na songu "Bestiář" spolupracoval s Patricií Fuxovou z Vesny, dokázal, že ví, co chce. Ale zařazení hitu "Nad stádem koní" od Buty mi přišlo naprosto zbytečné, byť bylo zamýšleno určitě dobře.

To Voxel působil na pódiu úplně opačně. Naprostý uragán, studnice energie, veselosti, hravosti, melodických písniček, neustálého propojení s publikem, které nenechal ani na chvíli vychladnout, zahrál "Bella Ciao" a také svůj největší hit "V naší ulici", kterým své zhruba třičtvrtěhodinové vystoupení ukončil. Znalý člověk by hádal, že se ještě alespoň jednou na pódium vrátí, aby s Čechomorem odzpíval společný hit "Kámen a kříž". Jaképak bylo překvapení, když jeho party zpíval houslista Karel Holas. Notabene když na dalších koncertech tohoto turné Voxel s Čechomorem byl. Ale nepředbíhejme.

Kandráčovci (na snímku) si společně s Čechomorem určitě lámali hlavu nad dramaturgií celého setu, takže prvně vyšla na pódium svatá trojice Karel Holas, František Černý a Ondřej Kandráč, aby zahráli velký hit z alba "Proměny" "Mezi horami" a následně skladbu "Kandráčomor", kterou složili a nahráli konkrétně pro tuto šňůru. Kandráčovci jsou partou z Košic, a jak je popsáno výše, na Slovensku mají dávno status celebrit, jejichž klipy mají mnohamilionovou sledovanost a kteří hrají po vyprodaných amfiteátrech. I lidé, kteří vůbec neznají jejich tvorbu, však mohli být klidní, protože hudba má jen dvě škatulky - dobrá a špatná.

V průběhu jejich části vystoupení tak zaznělo jen pár songů z východu, které znali pouze skalní fanoušci. Ostatní se dočkali minimálně alespoň ve fragmentech písní "We Will Rock You" od Queen, "Smooth Criminal" od Michaela Jacskona i Johanna Sebastiana Bacha. K nejdojemnějším okamžikům patřila jejich interpretace lidovky "Včielka". Za svitu stovek baterek z mobilních telefonů prostě běhal mráz po zádech. Skladbu "Hej, sokoly!", která jejich část setu uzavřela, zná i česká veřejnost díky filmu "Čára". Hudba Kandráčovců se skládá z esencí, jako jsou precizní muzikálnost, emoce, obrovské množství energie, a naživo je to prostě balzám.

Po zhruba hodině na pódium nastoupil Čechomor s písní "Zálinský" a začal hrnout hity ze své zhruba třicetileté kariéry. Z poslední studiovky "Radosti života" zazněly pouze dvě skladby "Hoja, hoja" a skvělý "Trakač", jinak byla dramaturgie hodně vyvážená a pestrá. Nechyběl bubenický battle, ve kterém na body vyhrál čechomoří Matěj Lienert, výborný showman a hlavně opravdu výtečný bubeník. Martina Pártlová zase rozvinula svůj sytý hlas v písních "Mamko, nedávej mě", "Neber sobě","Husičky" či v duetech "Proměny" a "Tady jsme doma".

V závěrečném bloku se skupiny propojily, takže na pódiu kromě kameramanů bylo v jeden okamžik čtrnáct lidí. Odezněla i další nová píseň "Branisko", takže se dá čekat, že kapely budou alespoň v rámcové spolupráci pokračovat i nadále. Vzhledem k přítomnosti kamer existuje možnost, že celé vystoupení, které natáčela TV JOJ, vyjde i na některém z nosičů, což by bylo určitě skvělé. Při závěrečných kusech "Včelín" či "Gorale" skákali úplně všichni, byť složení publika bylo věkově rozprostřeno do všech generací.

Jediným kazem celého vydařeného večera tak byl snad až příliš přeřvaný zvuk v průběhu setu Čechomoru. Méně je opravdu někdy více. Jinak se nedá vyčíst vůbec nic od velmi příjemného osobního kontaktu s PR manažerkou a zároveň dcerou houslisty Karla Holase Karolínou, která každému novináři vlídně vysvětlila, kde smí fotit či jaké jsou možnosti kontaktu s kapelami, přes fantastické počasí po organizaci, která klapala na jedničku. Tenhle rok se koncertně v Telči opravdu velmi vydařil.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Karel Gott - Bílé Vánoce 8/10
Recenze: "Bílé Vánoce" připomínají písně Karla Gotta v té nejčistší kráse Pojmy Vánoce a Karel Gott u nás patří neodmyslitelně k sobě. Nic na tom nemění ani fakt, že největší tuzemská popová ikona se už přes tři roky na naše konání kouká ze druhého břehu. "Bílé Vánoce" už mnohé roky znějí za... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2022 10:30 v sekci Recenze
0
Anastacia, O2 universum, Praha, 2.12.2022
Naživo: Anastacia je zpěvačka ze staré školy, Prahu si podmanila okamžitě Ale že jsme se na ni načekali! Po nekonečných odkladech způsobených nejprve pandemií a následně ještě zdravotními obtížemi se zpěvačka po více jak čtyřech letech konečně zase vrátila do České republiky. Forum Karlín, kde... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2022 17:21 v sekci Naživo
0
Čechomor - S Kandráčovci je to nová kapitola a my strašně rádi otvíráme nové kapitoly
Rozhovory: Čechomor - S Kandráčovci je to nová kapitola a my strašně rádi otvíráme nové kapitoly "Je do důstojný pozůstatek naší pankáčské minulosti, že si to chceme dělat po svým a děláme věci, které zdánlivě nefungují," komentuje dvojice František Černý a Karel Holas z Čechomoru spojení se slovenským živlem... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2022 08:40 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Stormzy - This Is What I Mean 7/10
Video: Stormzy v klipu "This Is What I Mean" rapuje společně s fanoušky a zůstává věrný sám sobě Téměř tři roky poté, co Stormzy vydal své druhé album "Heavy Is The Head", přišel s jeho následovníkem "This Is What I Mean". Na desce, která vyšla 25. listopadu, se podíleli také umělci jako Amaarae, Black Sherif, Jacob Collier, Ms... čtěte zde
Vydáno: 02.12.2022 16:49 v sekci Audio / Video | Video
0
Lipo - Příběhy 7/10
Recenze: Koncepční "Příběhy" stvrzují kontinuitu tvorby rapujícího básníka Lipa V anketě Český slavík sice Lipa stále uvádějí v kategorii rap (a skončil v ní letos dokonce na čtvrtém místě), od kolegů z tohoto žánru se ale už asi nemůže lišit více. Pracuje spíše se živými nástroji než se samply a... čtěte zde
Vydáno: 02.12.2022 08:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rozhovory: Čechomor - S Kandráčovci je to nová kapitola a my strašně rádi otvíráme nové kapitoly (03.12.2022 08:40)
- Video: Podle Voxela a jeho eM. už "Vánoce přicházejí" (17.11.2022 15:21)
- Nové desky 45/2022 - od Louise Tomlinsona přes Bruce Springsteena po Black Eyed Peas (16.11.2022 17:30)
- Čechomor a Kandráčovci představují společný živák "Kandráčomor" (13.11.2022 19:52)
- Naživo: "Jen dýchej," žadonil Nick Cave na Metronomu (24.06.2022 12:43)
- Video: Tomáš Štefka jde se svým "Bestiářem" jasně za svým cílem (10.01.2022 17:46)
- Video: "Život je krásný" je Voxelovo bilancování (31.12.2021 11:13)
- Video: Veronika Rabada a Čechomor upekli k "Vánočce" minecraftovský klip (03.12.2021 13:22)
- Video: Čechomor přináší fanouškům "Ještě několik radostí života". Jednou z nich je i povedený klip "Trakač" (18.11.2021 10:31)
- Zemřel akordeonista Čechomoru Radek Pobořil (25.08.2021 11:32)

ALBUM TÝDNE 48/2022

Mylene Farmer
L'Emprise

"L'Emprise" je v mnohém překvapení - Mylene Farmer se vrací do hudebních kontur, které k ní patří vlastně odjakživa. Temná a provokativní symbolika udává ráz této až generační zpovědi, kterou autorka stvořila s novým týmem spolupracovníků vedeným Woodkidem. Po předchozích hubenějších letech je to velkolepý návrat.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 05.12.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 09.12.
Moderat (DE) (Forum Karlín, Praha)
Pá 09.12.
The Legendary Pink Dots (UK) (Underdogs', Praha)
St 14.12.
Earthgang (US) (Roxy, Praha)
So 28.01.
Arakain (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Prince Justin Bieber Kateřina Marie Tichá Madonna The Weeknd Lucie Vondráčková Kryštof Adele Viktor Sheen Ewa Farna BTS Vojtaano Slash Queen Ed Sheeran Michal Prokop Mirai Lenny
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu