shop.musicserver.cz
Kryštof kemp, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 27.8.2022

Na plzeňský Kryštof kemp se snášely kapky deště i koncertní nadšení

Vydáno: 29.08.2022 11:00 v sekci Naživo - Josef Martínek | foto: Martin Bambušek

Poslední letošní zastávku putovních Kryštof kempů provázelo aprílové počasí. Už čtvrtý ročník oblíbené rodinné akce vrcholil tradičně v Plzni v zaplněném Amfiteátru Lochotín. Mezi koncertními hosty nechyběli Slza, Olga Lounová nebo Sebastian, opojné finále obstarali pochopitelně sami Kryštof.

Live: Kryštof kemp

místo: Amfiteátr Lochotín, Plzeň
datum: 27. srpna 2022
vystoupili: Day Dreams, Slza, Olga Lounová, Sebastian, Kryštof

Obvyklý dvouletý interval konání Kryštof kempů protáhla pandemie až na čtyřleté čekání, což už je třeba cyklus mezi dvěma olympiádami. Přátelský charakter festivalu se přesto za tu dobu nijak výrazně neproměnil, fanouškům dorostly další děti, které si užily zábavu po celé sobotní odpoledne a některé i přespávání ve stanovém městečku, kde s nimi pobývali také členové kapely.

Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Doprovodný program se tentokrát odehrával ve filmovém duchu - jak jinak, když loni havířovská formace vydala album s názvem "Halywůd". Sedmička muzikantů se na plakátech stylizovala do role akčních hrdinů Nepostradatelných, jako jednotlivci pak měli v areálu na starosti svoje stylově pojaté workshopy, ať už šlo o muzikálovou školu, kavárnu nebo hernu. Zastihnout se samozřejmě dal i obletovaný frontman, takže pořídit si s ním vzpomínkovou fotku nebyl pro zájemce problém.

Závěrečná plzeňská štace dvouměsíčního dobrodružství se potýkala s nepředvídatelným počasím. Třikrát během soboty si diváci oblékali pláštěnky, mezitím občas vysvitlo slunce a před chvílí promáčení kempaři v tu ránu stáli ve frontě na zmrzlinu. Navzdory přeháňkám, které při největší intenzitě nešlo nazvat jinak než jako urputný liják, lidé přišli a bavili se. Ikonický lochotínský amfiteátr, který v minulosti hostil Portu, slavný Mírový koncert i Roberta Planta, tak znovu pojal tisícové davy.

Slza, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Dění na hlavním pódiu zahajovala - spolu s provazy vody padajícími z nebes - poprocková skupina Day Dreams, jejíž repertoár zatím není širšímu publiku příliš známý. Po pětici kluků z Hlinska nastoupila Slza. Zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil v doprovodu svých spoluhráčů těšili publikum svými melodickými rádiovými hity jako "Katarze", "Na srdci" nebo "Fotky". Fungovalo to hezky, ovšem během vystoupení znovu začalo pršet.

Když kapela zařadila dynamickou písničku "Bouře", která v hitparádě IFPI s úspěchem boduje už rok a půl, žertoval Lexa o tom, že jí rozhodně nechtějí přivolat žádné větší rozmary přírody. Přesto se jim to povedlo, protože do té doby drobný letní deštík se brzy proměnil ve vydatnou sprchu, která řadu návštěvníků zpod pódia vyhnala do stanů doprovodného programu.

Olga Lounová, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Olga Lounová měla na počasí štěstí. Svůj set zahájila emotivní baladou "K výškám" a později přichystala ještě jednu na city bohatou chvilku, když oznámila své těhotenství. Právě v ten okamžik na internetu zveřejnila videoklip k písni "Patříme k sobě", kterou naživo také zazpívala.

Celkově ale mělo zpěvaččino vystoupení spíše teatrální než hudební charakter. Do singlu "Láska v housce" zapojila přítomné děti, pro které šlo jistě o velký zážitek, avšak spojení jejich nevinnosti zrovna s touto sexuálně provokativní písní nedávalo smysl. Svůj největší hit "Jsem optimista", který se na YouTube pyšní více než třiceti miliony kliky, zase představila v různých stylech od rocku přes rap až po operu.

Sebastian, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Další přeháňka se dostavila zrovna v momentě, kdy Richard Krajčo coby moderátor uváděl Sebastiana. S nadsázkou poznamenal, že "Sébík" si to odnese a na Kryštof už bude jen hezky - a tato prognóza mu nakonec vyšla.

Koncert libereckého zpěváka a jeho kapely přesto nezklamal, o svých schopnostech hudebníci přesvědčili podobně jako před měsícem na festivalu Benátská! v Liberci. Silně vyzněla jen s akustickou kytarou zahraná skladba "Stačí jen málo", kterou interpret věnoval své kamarádce a jejímu příteli. Při temně náladotvorném songu "La La La", o němž otevřeně říká, že je jeho favoritem, si znovu užil chrlení dýmu do publika a hit hitů "Toulavá" s ním zpívali snad všichni.

Kryštof, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Kryštof začali zvesela s "Hned teď (pojď být světlometem)" a navázali titulním songem loňské desky "Halywůd". V jejich setlistu však měly vedle povětšinou roztančených písní z posledních let svoje místo i ty starší, plouživé, fanoušky tak oblíbené a vyžadované. Hned první tóny filmového "Atentátu" pohladily duši, velkého ohlasu se dočkaly i "Ty a já" nebo "Cesta". V "Přiznání" si party Lenny vystřihl trumpetista Nikolaos Grigoriadis, což přineslo nejednu humornou chvilku.

Jako i jiné kryštofí koncerty, také tento vynikal především svou podmanivou atmosférou. Jen málo zdejších kapel a interpretů dokáže svoje posluchače tak vtáhnout do přítomného okamžiku jako právě tato parta. Richard Krajčo sice zpíval "Tak nějak málo tančím", ať jste se ale zrovna nacházeli dole u pódia, na ochozech a nebo třeba až nahoře na zatravněné ploše daleko od scény, všude se tančilo, zpívalo a jásalo ostošest.

Kryštof, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Frontman v nepřehlédnutelných barevných kalhotách vedle pěvecké a muzikantské úlohy zvládá s jistotou i tu bavičskou, což dokazovaly časté úsměvy zblízka přímo do kamery, které se následně ukázaly na velkoplošných obrazovkách. Víc než kdy dřív ale tentokrát působil uvolněně a i z jeho slov se zdálo, že po dobytí všech met, v čele s pokořením fotbalového stadionu na Strahově v roce 2017, si hraní zkrátka už jen užívá. Věkový průzkum mezi diváky dal navíc za pravdu jeho teorii, že na ně chodí hlavně pamětníci Esa a Medúzy, tedy čtyřicátníci, a to i se svými potomky, což přijal s nadhledem a vtipem o blížícím se důchodu.

Po písni "Srdcebeat", která zakončovala základní set, přítomné chvilku napínal, než se vrátil na scénu - sám, aby jen s kytarou zazpíval "Srdce nehasnou". Písničku, kterou napsal spolu s Petrem Harazinem pro Karla Gotta a vyšla jako slavíkův poslední hit pár měsíců před jeho skonem, věnoval všem těm, kteří by tu s námi ještě měli být, ale už nejsou. Ač nikoho nejmenoval, vytušit se dala tichá vzpomínka na v pátek zesnulou Hanu Zagorovou. Sílu toho momentu, asi nejpůsobivějšího z celého večera, sám autor tak výstižně popsal v textu: "kolem nás hudba, jedna z těch krás, kdy po zádech běhá nám mráz."

Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Poté znovu nastoupili i jeho spoluhráči, aby show zakončili se skákací klasikou "Cosmo$hop" a epickou baladou "Zůstaň tu se mnou (Za sny)". Bylo to skvělé loučení s letošními Kryštof kempy, tedy s jejich koncertní částí, protože po ní následovala ještě fotbalová zábava a afterparty. Richard Krajčo zároveň ujistil, že s vlastním festivalem počítá skupina i do budoucna. Pokud zůstane nadále věrná jeho původní myšlence, pak netřeba pochybovat o tom, že stávající fanoušci budou jednou přicházet nejen se svými dětmi, ale i s vnoučaty.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Weyes Blood - And in the Darkness, Hearts Aglow 8/10
Recenze: Weyes Blood na druhé části trilogie "And In The Darkness, Hearts Aglow" překonává samu sebe Album "And In The Darkness, Hearts Aglow", za kterým stojí muzikantka vystupující pod pseudonymem Weyes Blood, následuje po LP "Titanic Rising" z roku 2019 a je jeho pokračováním. Zpěvačka, jejíž kariéra je ovlivněna především... čtěte zde
Vydáno: 26.11.2022 09:00 v sekci Recenze
0
Lenny, O2 universum, Praha, 24.11.2022
Naživo: Lenny si s O2 universem ukousla příliš velké sousto Tohle bude smutné čtení. Možná je to dokonce jeden z prvních článků, který o Lenny referuje spíše v negativním duchu. Bohužel. Ale nedá se nic dělat. Ambiciózní plány se v O2 universu střetly s nemilosrdnou realitou, a i když ne... čtěte zde
Vydáno: 25.11.2022 16:20 v sekci Naživo
0
Rammstein - Adieu 10/10
Video: Rammstein se v klipu k "Adieu" opravdu loučí, tak nějak se vším Fanoušci kapely Rammstein se po dnech napínaní, několika lákavých teaserech, fotek z natáčení a slibech velkého akčního počinu konečně dočkali. Video k pátému singlu "Adieu" z aktuální desky si ve čtvrtek slavnostně odbylo svoji... čtěte zde
Vydáno: 25.11.2022 12:46 v sekci Audio / Video | Video
0
Tata Bojs, Divadlo Archa, Praha, 23.11.2022
Naživo: Tata Bojs zavzpomínali na album "Kluci kde ste?" a loučili se s klávesákem Jurou Hradilem U Tata Bojs se stále něco děje. Aktuálně o sobě točí film a chystají oslavy 35 let. V součinnosti s labelem Supraphon se rádi otáčejí do historie, reedicemi si připomínají významná alba. Letos padla volba na 15 let staré "Kluci... čtěte zde
Vydáno: 25.11.2022 08:22 v sekci Naživo
0
Pohled do českých hitparád - 46. týden 2021
Lewis Capaldi si s "Forget Me" podmanil český rádiový éter. Albům znovu kraluje Kabát Skupině Kabát sice trvalo pět týdnů, než se propracovala na vedoucí příčku albového žebříčku, nyní se ale zdá, že by se na ní mohla s deskou "El Presidento" na nějakou dobu usadit. Rádia hlásí nového vítěze - je jím Lewis... čtěte zde
Vydáno: 24.11.2022 20:00 v sekci Novinky | České hitparády
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Lewis Capaldi si s "Forget Me" podmanil český rádiový éter. Albům znovu kraluje Kabát (24.11.2022 20:00)
- Video: "K Vánocům chci jen tebe" je nejslabší výtvor Slzy za hodně dlouhou dobu (19.11.2022 14:07)
- Kabát se s "El Presidento" na pátý pokus dočkal vítězství v českém albovém žebříčku (17.11.2022 18:00)
- Video: Kryštof slaví bronzového Slavíka klipem "Vohul basy" (16.11.2022 08:06)
- Video: Richard Krajčo ON AIR: Po koncertě Kryštofa na Strahově jsem těžko hledal motivaci dál hrát (11.11.2022 17:24)
- Reedice Gottova alba "Bílé Vánoce" avizuje pomalu se blížící svátky (30.10.2022 15:14)
- Pink s protestsongem "Irrelevant" zbořila český rádiový žebříček. Kabát v albech na rappery opět nestačil (27.10.2022 17:30)
- Naživo: Sebastian jsou naživo lepší a lepší. V Rock Café hráli jako o život (17.10.2022 19:32)
- Naživo: Kryštof speciálním koncertem k výročí "Inzerátu" rozzářili oči nejvěrnějším fanouškům (09.10.2022 19:48)
- Video: Sebastian natočili k baladě "Hledám" působivý artový klip (22.09.2022 11:22)

ALBUM TÝDNE 47/2022

Bruce Springsteen
Only The Strong Survive

Co mají společného Bob Dylan, Rod Stewart či Phil Collins? Všichni tři se v určité fázi své kariéry rozhodli vydat nostalgickou desku se skladbami, na nichž vyrostli. Jejich řady nyní rozšiřuje Bruce Springsteen a jeho "Only The Strong Survive" s covery soulových hitů.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 02.12.
Anastacia (US) (O2 Universum, Praha)
Pá 02.12.
Milky Chance (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 05.12.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 09.12.
Moderat (DE) (Forum Karlín, Praha)
Pá 09.12.
The Legendary Pink Dots (UK) (Underdogs', Praha)
St 14.12.
Earthgang (US) (Roxy, Praha)
So 28.01.
Arakain (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Madonna Adele Viktor Sheen BTS Kryštof Lucie Vondráčková Mirai Ed Sheeran Queen Vojtaano Michal Prokop Slash Lenny Marek Ztracený Kabát Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu