shop.musicserver.cz
Kryštof kemp, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 27.8.2022

Na plzeňský Kryštof kemp se snášely kapky deště i koncertní nadšení

Vydáno: 29.08.2022 11:00 v sekci Naživo - Josef Martínek | foto: Martin Bambušek

Poslední letošní zastávku putovních Kryštof kempů provázelo aprílové počasí. Už čtvrtý ročník oblíbené rodinné akce vrcholil tradičně v Plzni v zaplněném Amfiteátru Lochotín. Mezi koncertními hosty nechyběli Slza, Olga Lounová nebo Sebastian, opojné finále obstarali pochopitelně sami Kryštof.

Live: Kryštof kemp

místo: Amfiteátr Lochotín, Plzeň
datum: 27. srpna 2022
vystoupili: Day Dreams, Slza, Olga Lounová, Sebastian, Kryštof

Obvyklý dvouletý interval konání Kryštof kempů protáhla pandemie až na čtyřleté čekání, což už je třeba cyklus mezi dvěma olympiádami. Přátelský charakter festivalu se přesto za tu dobu nijak výrazně neproměnil, fanouškům dorostly další děti, které si užily zábavu po celé sobotní odpoledne a některé i přespávání ve stanovém městečku, kde s nimi pobývali také členové kapely.

Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Doprovodný program se tentokrát odehrával ve filmovém duchu - jak jinak, když loni havířovská formace vydala album s názvem "Halywůd". Sedmička muzikantů se na plakátech stylizovala do role akčních hrdinů Nepostradatelných, jako jednotlivci pak měli v areálu na starosti svoje stylově pojaté workshopy, ať už šlo o muzikálovou školu, kavárnu nebo hernu. Zastihnout se samozřejmě dal i obletovaný frontman, takže pořídit si s ním vzpomínkovou fotku nebyl pro zájemce problém.

Závěrečná plzeňská štace dvouměsíčního dobrodružství se potýkala s nepředvídatelným počasím. Třikrát během soboty si diváci oblékali pláštěnky, mezitím občas vysvitlo slunce a před chvílí promáčení kempaři v tu ránu stáli ve frontě na zmrzlinu. Navzdory přeháňkám, které při největší intenzitě nešlo nazvat jinak než jako urputný liják, lidé přišli a bavili se. Ikonický lochotínský amfiteátr, který v minulosti hostil Portu, slavný Mírový koncert i Roberta Planta, tak znovu pojal tisícové davy.

Slza, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Dění na hlavním pódiu zahajovala - spolu s provazy vody padajícími z nebes - poprocková skupina Day Dreams, jejíž repertoár zatím není širšímu publiku příliš známý. Po pětici kluků z Hlinska nastoupila Slza. Zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil v doprovodu svých spoluhráčů těšili publikum svými melodickými rádiovými hity jako "Katarze", "Na srdci" nebo "Fotky". Fungovalo to hezky, ovšem během vystoupení znovu začalo pršet.

Když kapela zařadila dynamickou písničku "Bouře", která v hitparádě IFPI s úspěchem boduje už rok a půl, žertoval Lexa o tom, že jí rozhodně nechtějí přivolat žádné větší rozmary přírody. Přesto se jim to povedlo, protože do té doby drobný letní deštík se brzy proměnil ve vydatnou sprchu, která řadu návštěvníků zpod pódia vyhnala do stanů doprovodného programu.

Olga Lounová, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Olga Lounová měla na počasí štěstí. Svůj set zahájila emotivní baladou "K výškám" a později přichystala ještě jednu na city bohatou chvilku, když oznámila své těhotenství. Právě v ten okamžik na internetu zveřejnila videoklip k písni "Patříme k sobě", kterou naživo také zazpívala.

Celkově ale mělo zpěvaččino vystoupení spíše teatrální než hudební charakter. Do singlu "Láska v housce" zapojila přítomné děti, pro které šlo jistě o velký zážitek, avšak spojení jejich nevinnosti zrovna s touto sexuálně provokativní písní nedávalo smysl. Svůj největší hit "Jsem optimista", který se na YouTube pyšní více než třiceti miliony kliky, zase představila v různých stylech od rocku přes rap až po operu.

Sebastian, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Další přeháňka se dostavila zrovna v momentě, kdy Richard Krajčo coby moderátor uváděl Sebastiana. S nadsázkou poznamenal, že "Sébík" si to odnese a na Kryštof už bude jen hezky - a tato prognóza mu nakonec vyšla.

Koncert libereckého zpěváka a jeho kapely přesto nezklamal, o svých schopnostech hudebníci přesvědčili podobně jako před měsícem na festivalu Benátská! v Liberci. Silně vyzněla jen s akustickou kytarou zahraná skladba "Stačí jen málo", kterou interpret věnoval své kamarádce a jejímu příteli. Při temně náladotvorném songu "La La La", o němž otevřeně říká, že je jeho favoritem, si znovu užil chrlení dýmu do publika a hit hitů "Toulavá" s ním zpívali snad všichni.

Kryštof, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Kryštof začali zvesela s "Hned teď (pojď být světlometem)" a navázali titulním songem loňské desky "Halywůd". V jejich setlistu však měly vedle povětšinou roztančených písní z posledních let svoje místo i ty starší, plouživé, fanoušky tak oblíbené a vyžadované. Hned první tóny filmového "Atentátu" pohladily duši, velkého ohlasu se dočkaly i "Ty a já" nebo "Cesta". V "Přiznání" si party Lenny vystřihl trumpetista Nikolaos Grigoriadis, což přineslo nejednu humornou chvilku.

Jako i jiné kryštofí koncerty, také tento vynikal především svou podmanivou atmosférou. Jen málo zdejších kapel a interpretů dokáže svoje posluchače tak vtáhnout do přítomného okamžiku jako právě tato parta. Richard Krajčo sice zpíval "Tak nějak málo tančím", ať jste se ale zrovna nacházeli dole u pódia, na ochozech a nebo třeba až nahoře na zatravněné ploše daleko od scény, všude se tančilo, zpívalo a jásalo ostošest.

Kryštof, Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Frontman v nepřehlédnutelných barevných kalhotách vedle pěvecké a muzikantské úlohy zvládá s jistotou i tu bavičskou, což dokazovaly časté úsměvy zblízka přímo do kamery, které se následně ukázaly na velkoplošných obrazovkách. Víc než kdy dřív ale tentokrát působil uvolněně a i z jeho slov se zdálo, že po dobytí všech met, v čele s pokořením fotbalového stadionu na Strahově v roce 2017, si hraní zkrátka už jen užívá. Věkový průzkum mezi diváky dal navíc za pravdu jeho teorii, že na ně chodí hlavně pamětníci Esa a Medúzy, tedy čtyřicátníci, a to i se svými potomky, což přijal s nadhledem a vtipem o blížícím se důchodu.

Po písni "Srdcebeat", která zakončovala základní set, přítomné chvilku napínal, než se vrátil na scénu - sám, aby jen s kytarou zazpíval "Srdce nehasnou". Písničku, kterou napsal spolu s Petrem Harazinem pro Karla Gotta a vyšla jako slavíkův poslední hit pár měsíců před jeho skonem, věnoval všem těm, kteří by tu s námi ještě měli být, ale už nejsou. Ač nikoho nejmenoval, vytušit se dala tichá vzpomínka na v pátek zesnulou Hanu Zagorovou. Sílu toho momentu, asi nejpůsobivějšího z celého večera, sám autor tak výstižně popsal v textu: "kolem nás hudba, jedna z těch krás, kdy po zádech běhá nám mráz."

Kryštof kemp, Plzeň, 27.8.2022
© Martin Bambušek
Poté znovu nastoupili i jeho spoluhráči, aby show zakončili se skákací klasikou "Cosmo$hop" a epickou baladou "Zůstaň tu se mnou (Za sny)". Bylo to skvělé loučení s letošními Kryštof kempy, tedy s jejich koncertní částí, protože po ní následovala ještě fotbalová zábava a afterparty. Richard Krajčo zároveň ujistil, že s vlastním festivalem počítá skupina i do budoucna. Pokud zůstane nadále věrná jeho původní myšlence, pak netřeba pochybovat o tom, že stávající fanoušci budou jednou přicházet nejen se svými dětmi, ale i s vnoučaty.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě
Rozhovory: RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě Pavel Ridoško alias RIDO začal jako první Čech spolupracovat s holandským vydavatelstvím Blackout. Nyní má vlastní label Plat:form. Posledních deset let se podílí na přípravě Opening Ceremony festivalu Let It Roll, který se letos... čtěte zde
Vydáno: 20.07.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
Colours Of Ostrava - den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.-20.7.2024
Naživo: Úvod Colours Of Ostrava zachraňovali hlavně kytaroví mistři Festival Colours Of Ostrava máme na musicserveru rádi dlouhá léta, však na něj také pravidelně jezdí velká část redakce. A vždycky se na něj upřímně těší. Je ale naší prací upozorňovat nejen na úspěchy, ale také na... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2024 17:37 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Skupina Sebastian ohlašuje "Comeback". Svým nejhorším singlem (02.07.2024 10:47)
- Video: Slza zní v atmosférické novince "Mám to vzdát" současně, aniž by musela trpět čeština (21.06.2024 17:00)
- Video: Pokáčovi ve filmovém songu "Život je pes" pomáhají Lucie Bílá, Richard Krajčo a spousta dalších (20.03.2024 09:26)
- Video: Emotivní rozchodovka "Každej sám" by mohla Slze přinést hit (17.03.2024 15:25)
- Video: Slza a Refew zobrazují ztrátu reality. Videoklip k songu "Monodrama" rozšiřuje kapele obzory (01.02.2024 12:31)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2023 podle musicserveru (15-11) (25.01.2024 21:00)
- Hudba v tisku: Vzpomínkové vydání knihy "Naprosto nezbytná" od Hany Zagorové doplňuje vyprávění její a jejích kolegů o tu nejbolestnější tečku (05.12.2023 08:00)
- Video: Sebastian Navrátil + Andrea Bezděková = VSL. Důkazem je klip "Asi jsem blázen" (02.12.2023 12:59)
- Recenze: Slza dál kvalitativně roste. "Monodrama" je její doposud nejbarvitější deska (20.11.2023 08:00)
- Rozhovory: Sebastian - Teď to chci zase trochu nakopnout (08.11.2023 08:00)

ALBUM TÝDNE 29/2024

Washed Out
Notes From a Quiet Life

Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
So 10.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
Pá 06.09.
Mehro (US) (Rock Café, Praha)
Čt 12.09.
Monika Bagárová (CZ) (O2 Arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Taylor Swift Kesha mp3.com Doja Cat Dua Lipa Mirai Queen Sam Smith Kabát Miley Cyrus Katy Perry Tom Morello Madonna The Beatles
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe