shop.musicserver.cz
Marie Rottrová, Karlovarské hudební léto, Karlovy Vary, 20.8.2022

Marie Rottrová v Karlových Varech dokázala, že hudba léčí

Vydáno: 22.08.2022 12:09 v sekci Naživo - Josef Martínek | foto: Tomáš Parkan / musicserver.cz

Karlovarské hudební léto nabízí i tento rok spoustu živé domácí muziky. K největším hvězdám letošního ročníku patřila Marie Rottrová, která se na scénu vrátila po několikatýdenní zdravotní pauze. A fanouškům - jak je jejím dobrým zvykem - opět připravila pamětihodný zážitek.

Live: Marie Rottrová

místo: Hotel Thermal - Becherovka stage, Karlovy Vary
datum: 20. srpna 2022
Fotografie jsou ilustrační z vystoupení v Praze v září 2021, na tomto koncertě jsme neměli fotografa.

V covidovém roce 2020 se Karlovarské hudební léto stalo vhodnou alternativou k tradičním festivalům - tehdy v podstatě do jednoho zrušeným. Soubor samostatných koncertů odehrávajících se před věhlasným hotelem Thermal lákal každý víkend po celou sezónu díky své programové pestrosti návštěvníky všech generací. Tento koncept se osvědčil, a tak se letos podařilo projekt v lázeňském městě uspořádat už potřetí.

O tom, že se tato investice vyplácí, mluvila z pódia před začátkem programu primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. V letech pandemie totiž podle ní do Varů přijelo více českých turistů než kdykoli jindy. K dobru přičtěme pořadatelům i lidovou cenu za vstup, která se (jistě také zásluhou různých dotací) i na hvězdu první kategorie udržela na částce 250 Kč.

Marie Rottrová, Zahrada hotelu International, Praha - Dejvice, 3.9.2021
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Vystoupení Marie Rottrové se těšilo velkému zájmu, vyjma mnoha stovek platících diváků přímo v areálu ho další zvědavci sledovali z protějšího břehu řeky. Pro zpěvačku šlo o první koncert po těžké chřipce, se kterou se potýkala v uplynulých týdnech a která ji po ten čas připravila nejen o hlas, ale logicky také o několik plánovaných akcí.

Začátek se o zhruba čtvrthodinku opozdil. Horké chvilky to způsobilo především moderátorovi, kterému postupně docházel záložní slovní arzenál. Zdržení interpretka objasnila krátce po příchodu na jeviště - zatímco přítomní vyvolávali "Marušku, Marušku", ona kvůli navoleným poschodím jezdila hotelovým výtahem nahoru a dolů.

Prodělaná nemoc byla zpočátku na jejích hlasivkách přece jen znát, chvíli trvalo, než získala svou obvyklou jistotu. Atmosféra pod západočeským nebem však hned od úvodu nenechávala nikoho na pochybách o tom, že půjde o jeden z těch letních večerů, které se natrvalo zapíšou do paměti. Lidé si přítomnosti Lady Soul doprovázené orchestrem Septet Plus Dalibora Kaprase se dvěma vokalistkami považovali, spokojeně se vrtěli do rytmu a písničky jako "Co mám, to dám", "To nic" nebo "Štěstí" si pobrukovali s ní.

Marie Rottrová, Zahrada hotelu International, Praha - Dejvice, 3.9.2021
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Není žádným tajemstvím, že kontakt s publikem a jeho přízeň funguje na umělce jako živá voda. A bylo tomu tak i v případě Rottrové, jejíž charakteristický vokál v dojímavé baladě "Ten vůz už jel" znovu s maximální citlivostí laskal a objímal. A když došlo na hit "Řeka lásky", set co do oboustranně proudící energie pořádně nabíral na obrátkách - a to jsme ještě nebyli ani v jeho polovině. Znovu se zkrátka potvrdilo, že hudba léčí, a to jak její příjemce, tak ty, kteří ji posílají dál.

Již tradičně si ostravská rodačka jako hosta přizvala Petra Němce, se kterým kdysi působila v soulové kapele Flamingo. S velkým ohlasem se oba zaníceně ptali "Co je to láska a co je to hřích?" ve strhujícím duetu "Oči", následně Němec zhruba na dvacet minut svou kolegyni na scéně nahradil. Jeho miniset zahrnoval pět písní - více než například při loňském vystoupení v pražských Dejvicích. Největší aplaus sklidil hned úvodní song "Michael", jehož veselý popěvek přiměl dav k vytleskávání.

Marie Rottrová, Zahrada hotelu International, Praha - Dejvice, 3.9.2021
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Poté se odpočatá hlavní aktérka vrátila a dovedla večer k silnému závěru plnému známých hitů. Chybět nemohl duet "S tím bláznem si nic nezačínej", v němž Pavla Bobka zastoupil jako již obvykle Petr Valášek, a pochopitelně zazněla i skočná "Markétka", bez které podle Rottrové není koncert. Do atmosféry příjemné letní noci ale skvěle sedla i osmdesátková vroucná náladovka "Večerem zhýčkaná".

Závěr obstaraly "Skořápky ořechů", na něž navázaly přídavky "Kůň bílý" a "Lásko, voníš deštěm". Posledně jmenovanou magickou baladu, vytaženou z repertoáru Black Sabbath a česky otextovanou Jaromírem Nohavicou, zazpívala MR jako poděkování za to, že neprší. Déšť totiž skrápěl Karlovy Vary téměř po celou sobotu až do odpoledne a o slovo se pak přihlásil ještě později v noci, během večera však byl naštěstí přítomný jen ve formě této písňové vůně.

Program Karlovarského hudebního léta pokračuje až do září a v rukávu má například trumf v podobě Dominikem Svobodou zorchestrované Pocty Davidu Stypkovi - odehrají ji Bandjeez, Kateřina Marie Tichá a Karlovarský symfonický orchestr příští sobotu 27. srpna. Právě vystoupení Marie Rottrová však bezesporu patřilo k vrcholům tohoto ročníku. Dáma, kterou Jiří Bartoška označuje za "Catherine Deneuve českého popu", totiž i po loňské oslavě jubilea dokazuje, že má muziku v duši - a ta zkrátka nestárne. Pokaždé, když se zpěvačka objeví na pódiu, je z toho událost, kterou stojí za to zažít.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kateřina Marie Tichá - Plamen 8/10
Video: Kateřina Marie Tichá a Bandjeez představují první společnou píseň "Plamen". V klipu se zpěvačka ukazuje jako tanečnice Podobně jako v případě debutu "Sami" ani na své druhé album Kateřina Marie Tichá nespěchá. Od vydání působivé první desky uplynuly již tři roky, během nichž autorka spojila síly s kapelou zesnulého Davida Stypky Bandjeez. Právě... čtěte zde
Vydáno: 02.10.2023 09:14 v sekci Audio / Video | Video
0
Staind - Confessions Of The Fallen 8/10
Recenze: Staind se na "Confessions Of The Fallen" zvukově vrátili ke kořenům. A vyplatilo se jim to Americká parta Staind je prakticky synonymem pro subžánr postgrunge. Největší úspěchy slavila na přelomu milénií právě společně s největší vlnou popularity tohoto stylu. Nyní, po téměř přesně dvanácti letech a s novým... čtěte zde
Vydáno: 02.10.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Dead Dog Legacy - Reistna Live Session (live)
Video: Projekt Dead Dog Legacy navazuje na éru Dirty Old Dogs třípísňovou live session Olomoučtí Dirty Old Dogs před rokem zazářili chváleným albem "Let's Burn Heaven Again", a o pár měsíců jejich hvězda vyhasla. Rozloučili se působivým koncertem na domácí půdě. Ale už tehdy se dalo očekávat, že hlavní hybná... čtěte zde
Vydáno: 01.10.2023 17:46 v sekci Audio / Video | Video
0
Harlej - Zatím je to dobrý 7/10
Recenze: "Zatím je to dobrý" s Harlejem i na nové desce Harlej si buduje místo na českém rockovém nebi už pěknou řádku let a poměrně nenápadně, pomalu, ale zároveň jistě stoupá. S novinkovým albem "Zatím je to dobrý" kapela svou kvalitu potvrzuje, i když ničím novým nepřekvapuje a... čtěte zde
Vydáno: 01.10.2023 09:00 v sekci Recenze
0
Till Lindemann - Lecker / Nass / Schweiss 7/10
Video: Till Lindemann zveřejnil hned tři nové singly. Je v nich hodně Rammsteinů, ale i bezradnosti. Propojuje je opulentní klip Sotva před dvěma týdny ohlásil Till Lindemann další sólovku. Tentokrát skutečně sólovou, bez Petera Tägtgrena, který byl v případě předchozích dvou alb výraznou hudební silou. Do světa ji uvedl krvavým klipem k titulnímu songu... čtěte zde
Vydáno: 30.09.2023 17:48 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Kateřina Marie Tichá a Bandjeez představují první společnou píseň "Plamen". V klipu se zpěvačka ukazuje jako tanečnice (02.10.2023 09:14)
- Naživo: Nohavica uchvátil Benátskou! v dešti, Střihavka se "Zemí vzdálenou" zklamal (31.07.2023 16:33)
- Nové desky 20/2023 - od Paula Simona přes Keshu po Lewise Capaldiho (24.05.2023 20:00)
- Startuje Thunderflix, streamovací služba zaměřená na heavy metal (19.04.2023 13:32)
- Naživo: Kateřina Marie Tichá s Bandjeez nachystala pražskému Lucerna Music Baru krásný, poetický večer (13.04.2023 07:45)
- Black Sabbath připomenou 40 let živáku "Live Evil" výpravnou reedicí (10.04.2023 08:19)
- Video: "Nebreč". David Stypka vysílá v další dříve nezveřejněné skladbě naději všem, kteří jsou na cestě (21.03.2023 10:04)
- Video: Lipo a Kateřina Marie Tichá poukazují na "Tajný místa" dívky, která prodává svoje tělo (13.03.2023 14:26)
- Naživo: Ostravská pocta Davidu Stypkovi byla nebesky povznášející (11.01.2023 10:20)
- Video: Aneta Langerová a Kateřina Marie Tichá vzdaly hold Martě Kubišové skvělou předělávkou hitu "Časy se mění" (28.11.2022 16:02)

ALBUM TÝDNE 40/2023

Staind
Confessions Of The Fallen

Americká parta Staind je prakticky synonymem pro subžánr postgrunge. Největší úspěchy slavila na přelomu milénií právě společně s největší vlnou popularity tohoto stylu. Nyní, po téměř přesně dvanácti letech a s novým bubeníkem Salem Giancarellim, se vrací s deskou "Confessions Of The Fallen".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.10.
Frankie & The Deadbeats (CZ) / Acid Row (CZ) (Futurum Music Bar, Praha)
Pá 06.10.
Škwor (CZ) (O2 Universum, Praha)
So 07.10.
French 79 (FR) (Meet Factory, Praha)
So 07.10.
Škwor (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 12.10.
5 Secods of Summer (US) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
So 14.10.
Ewa Farna (CZ) (O2 Arena, Praha)
Ne 15.10.
Bad Nerves (UK) (Underdogs, Praha)
St 18.10.
Fall Out Boy (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 18.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
Čt 19.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Lady Gaga Madonna Beyoncé Kryštof Coldplay Milly Honsová AC/DC Adele Ewa Farna The Cure Rihanna Sia Taylor Swift Kylie Minogue Elán Dua Lipa
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu