shop.musicserver.cz
Marie Rottrová, Karlovarské hudební léto, Karlovy Vary, 20.8.2022

Marie Rottrová v Karlových Varech dokázala, že hudba léčí

Vydáno: 22.08.2022 12:09 v sekci Naživo - Josef Martínek | foto: Tomáš Parkan / musicserver.cz

Karlovarské hudební léto nabízí i tento rok spoustu živé domácí muziky. K největším hvězdám letošního ročníku patřila Marie Rottrová, která se na scénu vrátila po několikatýdenní zdravotní pauze. A fanouškům - jak je jejím dobrým zvykem - opět připravila pamětihodný zážitek.

Live: Marie Rottrová

místo: Hotel Thermal - Becherovka stage, Karlovy Vary
datum: 20. srpna 2022
Fotografie jsou ilustrační z vystoupení v Praze v září 2021, na tomto koncertě jsme neměli fotografa.

V covidovém roce 2020 se Karlovarské hudební léto stalo vhodnou alternativou k tradičním festivalům - tehdy v podstatě do jednoho zrušeným. Soubor samostatných koncertů odehrávajících se před věhlasným hotelem Thermal lákal každý víkend po celou sezónu díky své programové pestrosti návštěvníky všech generací. Tento koncept se osvědčil, a tak se letos podařilo projekt v lázeňském městě uspořádat už potřetí.

O tom, že se tato investice vyplácí, mluvila z pódia před začátkem programu primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. V letech pandemie totiž podle ní do Varů přijelo více českých turistů než kdykoli jindy. K dobru přičtěme pořadatelům i lidovou cenu za vstup, která se (jistě také zásluhou různých dotací) i na hvězdu první kategorie udržela na částce 250 Kč.

Marie Rottrová, Zahrada hotelu International, Praha - Dejvice, 3.9.2021
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Vystoupení Marie Rottrové se těšilo velkému zájmu, vyjma mnoha stovek platících diváků přímo v areálu ho další zvědavci sledovali z protějšího břehu řeky. Pro zpěvačku šlo o první koncert po těžké chřipce, se kterou se potýkala v uplynulých týdnech a která ji po ten čas připravila nejen o hlas, ale logicky také o několik plánovaných akcí.

Začátek se o zhruba čtvrthodinku opozdil. Horké chvilky to způsobilo především moderátorovi, kterému postupně docházel záložní slovní arzenál. Zdržení interpretka objasnila krátce po příchodu na jeviště - zatímco přítomní vyvolávali "Marušku, Marušku", ona kvůli navoleným poschodím jezdila hotelovým výtahem nahoru a dolů.

Prodělaná nemoc byla zpočátku na jejích hlasivkách přece jen znát, chvíli trvalo, než získala svou obvyklou jistotu. Atmosféra pod západočeským nebem však hned od úvodu nenechávala nikoho na pochybách o tom, že půjde o jeden z těch letních večerů, které se natrvalo zapíšou do paměti. Lidé si přítomnosti Lady Soul doprovázené orchestrem Septet Plus Dalibora Kaprase se dvěma vokalistkami považovali, spokojeně se vrtěli do rytmu a písničky jako "Co mám, to dám", "To nic" nebo "Štěstí" si pobrukovali s ní.

Marie Rottrová, Zahrada hotelu International, Praha - Dejvice, 3.9.2021
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Není žádným tajemstvím, že kontakt s publikem a jeho přízeň funguje na umělce jako živá voda. A bylo tomu tak i v případě Rottrové, jejíž charakteristický vokál v dojímavé baladě "Ten vůz už jel" znovu s maximální citlivostí laskal a objímal. A když došlo na hit "Řeka lásky", set co do oboustranně proudící energie pořádně nabíral na obrátkách - a to jsme ještě nebyli ani v jeho polovině. Znovu se zkrátka potvrdilo, že hudba léčí, a to jak její příjemce, tak ty, kteří ji posílají dál.

Již tradičně si ostravská rodačka jako hosta přizvala Petra Němce, se kterým kdysi působila v soulové kapele Flamingo. S velkým ohlasem se oba zaníceně ptali "Co je to láska a co je to hřích?" ve strhujícím duetu "Oči", následně Němec zhruba na dvacet minut svou kolegyni na scéně nahradil. Jeho miniset zahrnoval pět písní - více než například při loňském vystoupení v pražských Dejvicích. Největší aplaus sklidil hned úvodní song "Michael", jehož veselý popěvek přiměl dav k vytleskávání.

Marie Rottrová, Zahrada hotelu International, Praha - Dejvice, 3.9.2021
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Poté se odpočatá hlavní aktérka vrátila a dovedla večer k silnému závěru plnému známých hitů. Chybět nemohl duet "S tím bláznem si nic nezačínej", v němž Pavla Bobka zastoupil jako již obvykle Petr Valášek, a pochopitelně zazněla i skočná "Markétka", bez které podle Rottrové není koncert. Do atmosféry příjemné letní noci ale skvěle sedla i osmdesátková vroucná náladovka "Večerem zhýčkaná".

Závěr obstaraly "Skořápky ořechů", na něž navázaly přídavky "Kůň bílý" a "Lásko, voníš deštěm". Posledně jmenovanou magickou baladu, vytaženou z repertoáru Black Sabbath a česky otextovanou Jaromírem Nohavicou, zazpívala MR jako poděkování za to, že neprší. Déšť totiž skrápěl Karlovy Vary téměř po celou sobotu až do odpoledne a o slovo se pak přihlásil ještě později v noci, během večera však byl naštěstí přítomný jen ve formě této písňové vůně.

Program Karlovarského hudebního léta pokračuje až do září a v rukávu má například trumf v podobě Dominikem Svobodou zorchestrované Pocty Davidu Stypkovi - odehrají ji Bandjeez, Kateřina Marie Tichá a Karlovarský symfonický orchestr příští sobotu 27. srpna. Právě vystoupení Marie Rottrová však bezesporu patřilo k vrcholům tohoto ročníku. Dáma, kterou Jiří Bartoška označuje za "Catherine Deneuve českého popu", totiž i po loňské oslavě jubilea dokazuje, že má muziku v duši - a ta zkrátka nestárne. Pokaždé, když se zpěvačka objeví na pódiu, je z toho událost, kterou stojí za to zažít.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 39/2023 - od Eda Sheerana přes Michala Horáka po LP
Nové desky 39/2023 - od Eda Sheerana přes Michala Horáka po LP Tento týden dodala hudební novinky poměrně početná anglická enkláva. Vede ji Ed Sheeran v závěsu se Stevenem Wilsonem, Mae Muller, Jorjou Smith a novým objevem Andrewem Cushinem. Za Atlantikem se snažili LP, Wilco, LANY, Code Orange,... čtěte zde
Vydáno: 04.10.2023 20:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Slza, Lucerna Music Bar, Praha, 1.10.2023
Naživo: Slze kluby sluší. V Lucerna Music Baru pokřtila své nové album "Monodrama" Během své existence zvládla Slza obehrát velké kulturáky a haly, s deskou "3" měla v plánu klubové turné. To se kvůli covidu zrušilo, a tak na něj došlo až teď, se čtvrtou řadovkou "Monodrama". První zastávkou se v neděli stal... čtěte zde
Vydáno: 04.10.2023 14:33 v sekci Naživo
0
Martin Kozumplík (Full Moon, Smile Music) - Mým úkolem je na celou věc nějak shlížet a moc se do toho nemíchat
Rozhovory: Martin Kozumplík (Full Moon, Smile Music) - Mým úkolem je na celou věc nějak shlížet a moc se do toho nemíchat Časopis Full Moon je výraznou entitou na domácí hudebně-publicistické scéně. V říjnu vyšlo už 150. číslo. V pozadí tohoto média, ale i celé řady dalších projektů (třeba klubu Kabinet Múz v Brně nebo klubového festivalu Batch)... čtěte zde
Vydáno: 04.10.2023 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
LP natočila svůj dosud nejteplejší klip. Video k songu "Dayglow" vzniklo v průvodu Prague Prideu
LP natočila svůj dosud nejteplejší klip. Video k songu "Dayglow" vzniklo v průvodu Prague Prideu V pátek 29. září vydala LP nové studiové album "Love Lines". Nahrávka nabízí hluboký a reflexivní pohled na životní zkušenosti autorky, včetně milostných vztahů i vztahů s rodinou a se svým vlastním já. Hudebně se přitom... čtěte zde
Vydáno: 03.10.2023 18:09 v sekci Novinky
0
U2 - Atomic City 7/10
Video: Můžeme si oddechnout. U2 se s "Atomic City" zase vracejí zpět do formy Irští U2 minulý pátek odstartovali sérii pětadvaceti koncertů v Las Vegas. Odehrají je v unikátní kulovité stavbě s názvem Sphere, čerstvě postavené dominantně města hříchu. Podstatnou náplň setlistu bude tvořit deska "Achtung... čtěte zde
Vydáno: 03.10.2023 08:35 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Kateřina Marie Tichá a Bandjeez představují první společnou píseň "Plamen". V klipu se zpěvačka ukazuje jako tanečnice (02.10.2023 09:14)
- Naživo: Nohavica uchvátil Benátskou! v dešti, Střihavka se "Zemí vzdálenou" zklamal (31.07.2023 16:33)
- Nové desky 20/2023 - od Paula Simona přes Keshu po Lewise Capaldiho (24.05.2023 20:00)
- Startuje Thunderflix, streamovací služba zaměřená na heavy metal (19.04.2023 13:32)
- Naživo: Kateřina Marie Tichá s Bandjeez nachystala pražskému Lucerna Music Baru krásný, poetický večer (13.04.2023 07:45)
- Black Sabbath připomenou 40 let živáku "Live Evil" výpravnou reedicí (10.04.2023 08:19)
- Video: "Nebreč". David Stypka vysílá v další dříve nezveřejněné skladbě naději všem, kteří jsou na cestě (21.03.2023 10:04)
- Video: Lipo a Kateřina Marie Tichá poukazují na "Tajný místa" dívky, která prodává svoje tělo (13.03.2023 14:26)
- Naživo: Ostravská pocta Davidu Stypkovi byla nebesky povznášející (11.01.2023 10:20)
- Video: Aneta Langerová a Kateřina Marie Tichá vzdaly hold Martě Kubišové skvělou předělávkou hitu "Časy se mění" (28.11.2022 16:02)

ALBUM TÝDNE 40/2023

Staind
Confessions Of The Fallen

Americká parta Staind je prakticky synonymem pro subžánr postgrunge. Největší úspěchy slavila na přelomu milénií právě společně s největší vlnou popularity tohoto stylu. Nyní, po téměř přesně dvanácti letech a s novým bubeníkem Salem Giancarellim, se vrací s deskou "Confessions Of The Fallen".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.10.
Frankie & The Deadbeats (CZ) / Acid Row (CZ) (Futurum Music Bar, Praha)
Pá 06.10.
Škwor (CZ) (O2 Universum, Praha)
So 07.10.
French 79 (FR) (Meet Factory, Praha)
So 07.10.
Škwor (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 12.10.
5 Secods of Summer (US) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
So 14.10.
Ewa Farna (CZ) (O2 Arena, Praha)
Ne 15.10.
Bad Nerves (UK) (Underdogs, Praha)
St 18.10.
Fall Out Boy (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 18.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
Čt 19.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Madonna Lady Gaga Kryštof Coldplay Beyoncé Adele AC/DC The Cure Ewa Farna Sia Rihanna Milly Honsová Taylor Swift Elán Dua Lipa Kylie Minogue
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu