shop.musicserver.cz
Let It Roll, Vojenské letiště, Milovice, 4.-6.8.2022

Let It Roll uchvátili Pendulum

Vydáno: 22.08.2022 16:22 v sekci Naživo - Spolupracovník redakce | foto: Jakub Doležal

Let It Roll, jeden z největších drum'n'bassových festivalů na světě, který několikrát získal prvenství v kategorii Festival roku v prestižních Drum and Bass Awards, se letos konal už podvacáté. K úspěšným oslavám určitě přispělo i to, že jej fanoušci týden před začátkem vyprodali.

Let It Roll

místo: Vojenské letiště, Milovice
datum: 4. - 6. srpna 2022

Let It Roll 2022
© Adam Holub
Letošní ročník festivalu Let It Roll se opět konal na letišti v Milovicích. Areál se, co se týče rozložení, oproti minulému ročníku v roce 2019 téměř vůbec nezměnil, jinak ale dostal slušný upgrade. Jako největší úspěch si pořadatelé mohli připsat vůbec první vyprodání akce, které se podle nich zúčastnilo okolo třicet tisíc fanoušků. Také letos se bohužel festival ocitl v situaci rekordních teplot, v pátek bylo na runwayi naměřeno dokonce 38 stupňů. Pořadatelé se proto snažili vymyslet extra místa se stínem, což se jim částečně povedlo, ale pro všechny návštěvníky to samozřejmě nestačilo. Naštěstí nechyběla spousta jídla i dobrého pití, letos se dokonce podařilo vyřešit dlouhodobý problém s pitnou vodou.

Největším tahákem celého festivalu samozřejmě nebylo jídlo, ale hudba. A té byl dostatek! Vzhledem k tomu, že bylo k dispozici pět různých pódií, mohl každý návštěvník hudebně ochutnávat, co hrdlo ráčilo. Jednotlivé stage se jmenovaly Temple, Renegade, Mothership, Eve's Sanctum (což bylo obří šapitó) a pro nespavce nechybělo noční Storm Stage. O každém z účinkujících by se dalo psát zvlášť, ale přiblížíme vám spíše to nejlepší z jednotlivých dní.

ČTVRTEK

Od šesti večer československá dvojice Drawn Moon bez problémů naplnila šapitó Eve's Sanctum a rozezněla stěny stanu mainstreamovými melodickými a zpívánkovými rytmy drum and bassu. Celý večer se poté odehrával v duchu liquid drum and bassu, kdy nechyběli zástupci Hospital Records jako Keeno, Nu:tone, Grafix či S.P.Y., za zmínku stojí určitě set Lens & Degs.

Na Temple Stage rozhodně nebyla nuda, mainstreamový drum and bass nabídli Harriet Jaxxon, Kove, Technimatic, Maduk, britský fenomén a autor tracku "Afterglow" Wilkinson (tento track lezl všem návštěvníkům doslova krkem, protože ho všichni slyšeli milionkrát), dále pak Matrix & Futurebound nebo Delta heavy.

Let It Roll 2022
© Adam Holub
Renegade Stage se pohybovala spíše v tvrdších stylech drum and bassu, konkrétně neurofunku. Nechyběla jména jako Kutlo (Svk či Imanu, kterého se od minulého roku nejspíš drží smůla. Loni totiž kvůli nepříznivému počasí musel zastavit svůj set krátce po startu, jakmile ale bouře přestala, vrátil se do akce. Pak se mu během setu Noisie podařilo spadnout ze stage a záchranná služba ho musela odvést na vyšetření. Letos se mu naštěstí nic zlého nestalo, akorát mu během setu přestala asi tak pětkrát fungovat technika, nejspíše kvůli přehřátí. To však jeho fanoušky neodradilo a trpělivě čekali, než se situace vyřeší. A jak se říká, kdo si počká, ten se dočká! State of Mind byli pak označeni za nejlepší tvrdý set celého Let It Rollu. Mandidextrous ve tři ráno začala svým experimentálním subžánrem, který je ve světě drum and bassu v plenkách, takzvaným speedbassem, připomínajícím tekno, ale na 175 bpm, a roztancovala celou Renegade Stage odpředu dozadu.

PÁTEK

Hlavní areál začal fungovat již v odpoledních hodinách. Návštěvníci si totiž mohli užít atrakce, hry a denní aktivity. Nechyběly netradiční sporty jako kanjam, spikeball, ladder golf, kubb, indoboard, cornhole a rollors. Zájemci mohli vyzkoušet i beer pong, surfing nebo graffiti jam. Dále nechyběla vodní bitva, plácek pro skateboarding a BMX. Pro aktivnější účastníky byl v pátek a v sobotu přístupný DNB Workout, kde si lidé mohli za pomoci instruktorů zatančit v rytmu DNB. V pátek a sobotu také nechyběl již několikátý ročník DNBSTEP Contestu, který hostovala česká organizace DNBSTEP Association, kde se v battlech postupně utkalo více jak padesát tanečníků v doprovodu davu, který zcela zaplnil stan Eve's Sanctum. Jakmile se všichni vyblbli, hudební show mohla pokračovat.

Let It Roll 2022
© Adam Holub
Mothership Stage otevřela s jemným liquidfunkem česká sestava Simple Souls za pomoci živého zpěvu a saxofonu. Dále se na hlavním pódiu pokračovalo ve stejném duchu s Monrroe a Hybrid Minds v doprovodu MC Tempzy. Poté konečně přišel čas na zlatý hřeb večera, na který fanoušci čekali spoustu let. Po zhruba dvaceti minutách posledních příprav stage zhasla a opening show mohla začít. Škoda, že se kvůli letošnímu suchu musela světelná show s příběhem obejít bez ohňostroje. Fanoušci si po ní odnesli mnoho pocitů, někteří byli nadšení, někteří zmatení.

Celou situaci ale vylepšili headlineři celého festivalu, na které většina návštěvníků přijela. Poprvé na Let It Rollu vystoupili australští Pendulum, a to jako jediná kapela, která hrála na živé nástroje. Jejich koncertu dodávaly sílu plameny a na tento neskutečný zážitek budou mnozí vzpomínat do konce života. Zazněly jejich nejznámější hity, ale nechyběla ani jejich nejnovější tvorba. Zbrusu nového tracku jsme se ale nedočkali.

Dále na hlavní stagi pokračoval britský mainstreamový předák Dimension, zahráli i Friction či Bou a stage zavíralo uskupení Black Sun Empire. Eve's Sanctum zaplnil spíše deepový subžánr drum and bassu s Halogenix, Enei a QZB. Temple ovládli jump upy od Hedexe. Fanoušci se bohužel nedočkali rychle vzestupující hvězdy Luude, který zmeškal letadlo, a tak jej musel rychle nahradit slovenský zástupce L Plus. Nechyběla ani legenda drum and bassu John B. Nadupaná noc musela kvůli nepříznivému počasí skončit ve čtyři hodiny, kdy silný déšť a vítr narušil program festivalu. Celý areál byl během několika minut vyklizen a návštěvníci byli nuceni se přesunout do svých stanů. Pro návštěvníky, kteří nebydleli v areálu festivalu, byl připraven hangár, do kterého se mohli schovat.

SOBOTA

V sobotu ráno většina účastníků začala sušit svoje věci, ale za ten čerstvý vzduch to stálo. Po odpoledních aktivitách přišel čas na závěrečný večer festivalu, který byl extrémně nabitý. V sobotu nechyběl proslulý Brazilec DJ Marky, který si neodpustil set z vinylů. Dále pokračovali britští umělci Culture Shock a Katie z dua Koven. Ta střídala mixování hudby se zpěvem a tancem po celé stagi, jednalo se tak zaručeně o jeden z nejenergičtějších setů celého Let It Rollu.

Let It Roll 2022
© Adam Holub
O pokračování na main stagi se postarali Sub Focus a A.M.C, který označil v rozhovoru festival za každoroční Vánoce drum and bassu. O finále se postarali Kanine a Mefjus. Energie nechyběla ani na sousední Temple Stagi. Mezi prvními na ní vystoupil český zástupce jump upové scény Magenta, pokračovali K Motionz, Emperor a Synergy. O poslední dva sloty se postaral nejdříve americký zástupce Fox Stevenson, který nostalgicky rozezpíval celý areál, na závěr Eatbrain League, která pohladila sluchovody všech fanoušků neurofunku.

Eve's Sanctum po celý večer nabízela hlavně zástupce lehčího drum and bassu, spíše deepové, experimentální a halftime scény labelu 1985 s DJs jako Visages, Alix Perez, Monty atd. Poté si stage převzali domácí, jako je Rido, který byl mimochodem autorem opening show, a poslední Forbidden Society. Na Renegade Stage se celý večer odehrával v tvrdém neurofunk subžánru s interprety jako Prolix, Magnetude či Zombie Cats. Celý program ukončil český DJ a producent A-CRAY.

Let It Roll si za ročník 2022 zaslouží velkou pochvalu za mnoho zlepšení a celý průběh festivalu. Tyto d'n'b Vánoce jsme si všichni užili!

(Autorem reportáže je Adam Holub.)

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Depeche Mode - Memento Mori 9/10
Recenze: Depeche Mode na desce "Memento Mori" tančí se smrtí Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Cannibal Corpse, Dark Funeral, Holešovická tržnice - Hala 13, Praha, 25.3.2023
Naživo: Krvavá flákota na černém ledu. Metalové kulty Cannibal Corpse a Dark Funeral rozpálily Halu 13 Cannibal Corpse a Dark Funeral. Ve své podstatě dnes už klasici dvou pólů metalového extrému, death metalu i black metalu. Není divu, že se po lístcích do původně ohlášeného Paláce Akropolis jen zaprášilo. A tak se přesouvalo do... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 21:55 v sekci Naživo
0
Pet Shop Boys - Living In The Past 8/10
Audio: Pet Shop Boys v dojemném songu "Living In The Past" reflektují současnost srovnáním se stalinistickým Ruskem Dvojice Pet Shop Boys má na letošek v plánu pokračování turné "Dreamworld", které se loni zastavilo i v Praze. Děje se toho kolem ní ale daleko víc. Kromě chystaného vydání ročenky "Annually" pánové potvrdili, že začínají... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 13:27 v sekci Audio / Video | Audio
0
Ed Sheeran - Eyes Closed 6/10
Video: Ed Sheeran v klipu "Eyes Closed" truchlí nad smrtí blízkých přátel Ed Sheeran v pátek přišel s první písní z připravovaného alba "−" ("Subtract"). Nese název "Eyes Closed" a zpěvák ji představil zároveň s videoklipem. Přes líbivý a chytlavý beat autor v songu bojuje s vnitřními démony a... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2023 13:24 v sekci Audio / Video | Video
0
Lukáš Oravec Orchestra - The Sun 8/10
Recenze: Lukáš Oravec Orchestra řádí na "The Sun" v rytmu prosluněné bigbandové latiny Slunce, modrá obloha, mojito pod slunečníkem, letní pohodička. Pěkné snění v čase, kdy je zima nejošklivější. A skvělou kulisou pro tyto představy je muzika. Big band Lukáš Oravec Orchestra si tak nemohl najít lepší termín... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2023 08:30 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Festival Let It Roll Winter proměnil letňanské výstaviště v saunu (03.03.2023 18:46)
- Let It Roll ovládl vyprodaný londýnský klub Printworks (24.02.2023 09:09)
- Let It Roll Winter 2023 se koná již za měsíc a slibuje svou zatím největší edici (01.02.2023 09:02)
- Český festival dobývá Británii. Let It Roll jako první a poslední český festival ovládne londýnský klub Printworks, který už teď hlásí vyprodáno (12.01.2023 18:46)
- Oslavy dvacetin Let It Rollu pokračují v Mlékojedech (16.08.2022 14:27)
- V Milovicích ve čtvrtek odstartoval festival Let It Roll 2022 (06.08.2022 11:39)
- Ve čtvrtek startuje festival Let It Roll 2022 na letišti v Milovicích. Poprvé v historii se kompletně vyprodal (03.08.2022 12:47)
- Let It Roll unikátní třídící linkou dokazuje, že i obří akce jde dělat ekologicky (28.07.2022 11:16)
- Let It Roll chystá hudební konferenci, vylepšení areálu a spoustu dalších novinek (02.07.2022 14:44)
- Pendulum fanouškům v Milovicích zahraje z obří vesmírné lodi (29.04.2022 16:55)

ALBUM TÝDNE 13/2023

Depeche Mode
Memento Mori

Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm hrají šachy se samotným Smrťákem.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 29.03.
Carlos Cipa (DE) / Irena & Vojtěch Havlovi (CZ) / Petr Mazoch (CZ) (Klementinum, Praha)
Pá 31.03.
Pantha Du Prince (DE) / Badfocus (CZ) (Palác Akropolis, Praha)
So 01.04.
Max Cooper 3H DJ Set (UK) + Alex Banks (UK) + Llyr (UK) (Meet Factory, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Pá 07.04.
Kamelot (US) / Myrath (EGY) / Eleine (SWE) / League of Distortion (DE) (Meet Factory, Praha)
Ne 09.04.
Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
Pá 14.04.
Mathias Grassow (DE) / Arovane (DE) (Camp, Praha)
So 15.04.
Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
Ne 16.04.
Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Prince Madonna Beyoncé Lady Gaga Adele Coldplay Kryštof Rihanna Lucie Vondráčková Ewa Farna AC/DC Viktor Sheen Sia Miley Cyrus BTS The Weeknd Mirai
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu