shop.musicserver.cz
Na Colours of Ostrava budou části koncertů The Killers, Twenty One Pilots, LP a Inhaler tlumočeny do znakové řeči

Na Colours of Ostrava budou části koncertů The Killers, Twenty One Pilots, LP a Inhaler tlumočeny do znakové řeči

Vydáno: 11.07.2022 09:39 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Danny Clinch
Na festivalu Colours of Ostrava, který začíná již 13. července v unikátních industriálních Dolních Vítkovicích v Ostravě, budou vybrané písničky hlavních hvězd The Killers, Twenty One Pilots, LP a Inhaler tlumočeny do znakové řeči pro neslyšící. Na hlavním pódiu tak vedle samotných hudebníků uvidí návštěvníci i jednu z nejvýznamnějších světových tlumočnic Amber Galloway Gallego, která se specializuje právě na převod hudebních textů do znakového jazyka. Amber Galloway Gallego přijede do Ostravy v rámci desátého ročníku projektu Colours bez bariér, který nabízí nadstandardní služby pro festivalové návštěvníky se zdravotním znevýhodněním a obecně pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, aby si mohli bez překážek užívat koncerty a další program. Další letošní novinkou je servis pro lidi s autismem, kteří si budou moct bezplatně objednat speciálně proškoleného asistenta a využít i dalších výhod.

Samozřejmostí jsou i další výhody, které se setkaly v minulých letech s pozitivním ohlasem mezi návštěvníky se zrakovým postižením, například praktická příručka v Braillově písmu, hmatový plán areálu s vyznačením všech festivalových scén či speciální lehký přenosný 3D model auly Gong. Pro neslyšící budou do znakového jazyka tlumočeny také vybrané přednášky diskusního fóra Meltingpot.

Díky nadstandardním službám festival Colours of Ostrava navštívilo na posledním ročníku v roce 2019 téměř sedm set návštěvníků s průkazem ZTP či ZTP/P. Projekt Colours bez bariér je realizován za podpory České pošty.

Colours bez bariér slaví 10. výročí

Projekt Colours bez bariér za deset let fungování značně rozšířil servis pro lidi se zdravotním znevýhodněním. A počet těchto návštěvníků, kteří dorazí na festival, přibývá. Před desíti lety navštívilo festival Colours of Ostrava okolo stovky lidí se zdravotním znevýhodněním, na posledním ročníku to bylo téměř sedm set. "Od počátku jsme handicapovaným nabízeli zvýhodněné vstupné, bezbariérovou přepravu, speciální tribuny či osobní asistenty. V posledních letech k tomu přibyly specializované služby pro návštěvníky s různým postižením, letos nově rozšířené o servis pro lidi s autismem," vysvětluje vedoucí projektu Colours bez bariér Zuzana Janošová s tím, že kromě možnosti zdarma si objednat asistenta, speciálně proškoleného jako doprovod osob s autismem, mohou návštěvníci s autismem využít dvě relaxační zóny v rámci festivalového areálu nebo absolvovat Snoezelen terapii v ČEZ Family parku, při níž klient odpočívá a zároveň na sebe nechává působit množství podnětů, které pozitivně ovlivňují jeho senzoriku.

Amber Galloway
© Colours of Ostrava
Nevidomí a slabozrací mají k dispozici praktickou příručku v Braillově písmu, hmatový plán areálu s vyznačením všech scén či speciální lehký přenosný 3D model auly Gong.

Pro neslyšící budou do českého znakového jazyka tlumočeny vybrané přednášky a besedy diskusního fóra Meltingpot. Na tomto fóru také vystoupí přední tlumočnice do amerického znakového jazyka Amber Galloway Gallego, která bude do uměleckého znakového jazyka tlumočit i vybrané koncerty zahraničních hvězd. Některé koncerty českých interpretů pak bude do uměleckého znakového jazyka tlumočit skupina Hands Dance.

Další výhody pro návštěvníky s průkazem ZTP nebo ZTP/P

Již několik let patří ke standardnímu servisu zvýhodněná cena vstupenky pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, doprovod návštěvníka s průkazem ZTP/P má vstup zcela zdarma. K dispozici budou také bezbariérové tribuny, bezbariérová přeprava v rámci města Ostravy a jeho příměstských částí prostřednictvím dvou bezbariérových BB TAXI, uzamykatelná bezbariérová WC či možnost objednat si předem - zcela zdarma - speciálně proškoleného asistenta. "Naše asistenty tvoří dobrovolníci, kteří usnadňují zdravotně znevýhodněným návštěvníkům pohyb po areálu, dělají jim doprovod a jsou jejich společníky a průvodci programem. Asistenti se po festivalovém areálu pohybují v tričkách s viditelným označením Asistent Colours bez bariér," říká Zuzana Janošová a připomíná, že návštěvníkům se zdravotním znevýhodněním projekt zprostředkuje také bezbariérové ubytování v ostravských hotelích nebo rezervaci místa v bezbariérovém stanovém městečku ve festivalovém kempu vedle festivalového areálu, a to včetně parkovacího místa přímo u hlavního vchodu do areálu festivalu. "Všechny důležité služby jsme pro větší komfort našich ZTP a ZTP/P návštěvníků soustředili na jedno místo k hlavnímu vstupu do areálu. K dispozici zde bude Info Point a pokladna Colours bez bariér, stanoviště bezbariérového taxi a parkoviště vyhrazené pouze pro ZTP a ZTP/P návštěvníky," dodává Zuzana Janošová.

Pro lepší komunikaci letos vznikla nová facebooková skupina Colours bez bariér, kde budou zveřejňovány všechny důležité informace. Pro ZTP a ZTP/P návštěvníky dále funguje e-mail bezbarier@colours.cz a telefon +420 731 932 768, jejichž prostřednictvím získají všechny potřebné informace k projektu. Pro rychlé odbavení na pokladně si návštěvníci mohou vstupenky předem rezervovat, stejně tak ale i další výše popsané služby. Telefonní kontakt pro rezervaci bezbariérové přepravy BB TAXI je +420 732 253 505 a bude aktivní od 11. července 2022.

"Naším cílem je, aby si festival Colours of Ostrava mohli naplno užít všichni bez rozdílu, proto projekt Colours bez bariér před desíti lety vznikl a po celou dobu jeho fungování pracujeme s kolegy na tom, jak služby pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním zlepšovat a rozšiřovat. A v tomto našem úsilí hodláme pokračovat i v dalších letech," dodává za Colours bez bariér Zuzana Janošová.

Partnerem projektu Colours bez bariér 2022 je Česká pošta. "S bariérami jsme se v posledních letech potýkali úplně všichni. Některé jdou odstranit snáze, některé obtížněji. Jsem rád, že Česká pošta může být partnerem projektu Colours bez bariér a nabídnout zážitek úplně všem bez rozdílu," uzavírá generální ředitel České pošty Roman Knap.

Bližší informace o projektu a službách pro návštěvníky se ZTP a ZTP/P průkazy naleznete zde nebo na e-mailu bezbarier@colours.cz či kontaktním telefonu +420 731 932 768. Vstupenky pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P budou k dostání v pokladně v době konání festivalu.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Karel Gott - Bílé Vánoce 8/10
Recenze: "Bílé Vánoce" připomínají písně Karla Gotta v té nejčistší kráse Pojmy Vánoce a Karel Gott u nás patří neodmyslitelně k sobě. Nic na tom nemění ani fakt, že největší tuzemská popová ikona se už přes tři roky na naše konání kouká ze druhého břehu. "Bílé Vánoce" už mnohé roky znějí za... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2022 10:30 v sekci Recenze
0
Anastacia, O2 universum, Praha, 2.12.2022
Naživo: Anastacia je zpěvačka ze staré školy, Prahu si podmanila okamžitě Ale že jsme se na ni načekali! Po nekonečných odkladech způsobených nejprve pandemií a následně ještě zdravotními obtížemi se zpěvačka po více jak čtyřech letech konečně zase vrátila do České republiky. Forum Karlín, kde... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2022 17:21 v sekci Naživo
0
Čechomor - S Kandráčovci je to nová kapitola a my strašně rádi otvíráme nové kapitoly
Rozhovory: Čechomor - S Kandráčovci je to nová kapitola a my strašně rádi otvíráme nové kapitoly "Je do důstojný pozůstatek naší pankáčské minulosti, že si to chceme dělat po svým a děláme věci, které zdánlivě nefungují," komentuje dvojice František Černý a Karel Holas z Čechomoru spojení se slovenským živlem... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2022 08:40 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Stormzy - This Is What I Mean 7/10
Video: Stormzy v klipu "This Is What I Mean" rapuje společně s fanoušky a zůstává věrný sám sobě Téměř tři roky poté, co Stormzy vydal své druhé album "Heavy Is The Head", přišel s jeho následovníkem "This Is What I Mean". Na desce, která vyšla 25. listopadu, se podíleli také umělci jako Amaarae, Black Sherif, Jacob Collier, Ms... čtěte zde
Vydáno: 02.12.2022 16:49 v sekci Audio / Video | Video
0
Lipo - Příběhy 7/10
Recenze: Koncepční "Příběhy" stvrzují kontinuitu tvorby rapujícího básníka Lipa V anketě Český slavík sice Lipa stále uvádějí v kategorii rap (a skončil v ní letos dokonce na čtvrtém místě), od kolegů z tohoto žánru se ale už asi nemůže lišit více. Pracuje spíše se živými nástroji než se samply a... čtěte zde
Vydáno: 02.12.2022 08:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- První hvězdou Colours of Ostrava 2023 jsou OneRepublic (13.10.2022 10:54)
- Video: Koně, plameňáci a malá vykrádačka Erasure. To vše jsou The Killers ve skvělé novince "Boy" (14.08.2022 15:48)
- Video: Twenty One Pilots vzali fanoušky do světa Upside Down s mash-upem znělky "Stranger Things" a vlastního hitu "Heathens" (27.07.2022 14:09)
- Fotogalerie: Finále ostravských Colours obstarali Martin Garrix, Larkin Poe a taky trochu déšť (17.07.2022 14:37)
- Naživo: Třetí den na Colours of Ostrava byl bez headlinera. Hvězdná LP sice zářila, ale krátce, rozpaky budil Wim Hof a dronová show (16.07.2022 15:41)
- Fotogalerie: Páteční Colours byly ve znamení Seveřanů i různobarevného folku (16.07.2022 14:14)
- Naživo: Druhý den Colours byl plný zvratů. Od laciné Princess Nokia až po výborné Franz Ferdinand a The Killers (15.07.2022 15:52)
- Fotogalerie: Druhý den ostravských Colours rozžhavily hvězdy a zkropil déšť (15.07.2022 14:49)
- Fotogalerie: První den ostravských Colours zářil barvami (14.07.2022 20:16)
- Naživo: "Co jste hasiči, co jste dělali?" ptali se Twenty One Pilots v úvodu Colours Of Ostrava (14.07.2022 15:24)

ALBUM TÝDNE 48/2022

Mylene Farmer
L'Emprise

"L'Emprise" je v mnohém překvapení - Mylene Farmer se vrací do hudebních kontur, které k ní patří vlastně odjakživa. Temná a provokativní symbolika udává ráz této až generační zpovědi, kterou autorka stvořila s novým týmem spolupracovníků vedeným Woodkidem. Po předchozích hubenějších letech je to velkolepý návrat.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Po 05.12.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 09.12.
Moderat (DE) (Forum Karlín, Praha)
Pá 09.12.
The Legendary Pink Dots (UK) (Underdogs', Praha)
St 14.12.
Earthgang (US) (Roxy, Praha)
So 28.01.
Arakain (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Prince Justin Bieber Kateřina Marie Tichá Madonna The Weeknd Lucie Vondráčková Kryštof Adele Viktor Sheen Ewa Farna BTS Vojtaano Slash Queen Ed Sheeran Michal Prokop Mirai Lenny
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu