shop.musicserver.cz
Kryštof, Ajdontker, O2 arena, Praha, 7.5.2022

Kryštof si v O2 areně udělali druhé Vánoce

Vydáno: 08.05.2022 18:08 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Martin Bambušek / MonsterMusic

"Hurá, koncert!" A tentokrát tak pozitivní, že tam toho juchání bylo snad až příliš. Také to ale bylo ve všech směrech profesionální vystoupení, jehož každý moment dával smysl. Ze dvou po sobě vyprodaných večerů skupiny Kryštof jsme se vydali na druhý z nich. Předskakovali havířovští Ajdontker.

Live: Kryštof

místo: O2 arena, Praha
datum: 6. května 2022
setlist: Hned teď (Pojď být světlometem), Halywůd, Zatančím, Ty a já, Naviděnou, Nesmím zapomenout (Mámě), Koupím celý vesmír, Cesta, Hvězdáři, Pojďme spolu do Betléma, Po kouscích, Vysněnokrajina, Srdce nehasnou, Obchodník s deštěm, Tak nějak málo tančím, Tak pojď hledat břeh, Vohul basy, Šňůry, Srdcebeat, Do nebe se propadám, Cosmo$hop, Inzerát, Zůstaň tu se mnou (Za sny), Vánoční

Kryštof, O2 arena, Praha, 6.5.2022
© Martin Bambušek / MonsterMusic
Dress code večera byl jasně daný. Bílá s červenou a ideálně ještě se santovskou čapkou. Ostravsko-havířovské partě původně plánované vánoční koncerty kvůli pandemii a v zimě se zpřísňujícím opatřením už dvakrát překazily plány. A jelikož na duetu s Karlem Gottem celá produkce stála, nezbývalo než datum posunout do teplejších měsíců, ve kterých jsou protipandemická opatření slabší, abychom se těch vystoupení vůbec dočkali.

Pokud ještě nemáte "Halywůd" od Kryštof ve fyzické podobě, na našem shopu ho najdete na CD, vinylu i jako deluxe box!

Kryštof si v naší největší hale zahrál už mnohokrát a vždy se z jejích možností snažil vytřískat maximum. I na tomto turné tak neponechal nic náhodě a opět odstartoval svou show příchodem Richarda Krajča na ochozy mezi diváky. Frontman v červenobílém kabátu a pořádnou čepicí nastoupil do svých saní a nechal se za velkého jásotu přítomných dovézt až na pódium. Odtamtud set začal s "Hned teď (Pojď být světlometem)", nejlepší písní z nejnovějšího alba "Halywůd".

Jestli z toho koncertu bylo něco patrné, pak to byla hlavně snaha o to, aby to všechno dohromady bylo zase trochu jiné než posledně. A to se podařilo. Dlouholetá spolupráce se ZL Production opět přinesla trochu těch hvězdiček do rozkrojených jablek. Na pódiu byla velkoplošná obrazovka s novými, povedenými projekcemi. Zejména růžové neony a cesty brázdící DeLorean potěšily nejednoho fanouška osmdesátek. Světelný park stoupal až skoro ke stropu, kde se skvěla menší obrazovka, diskokoule a další cingrlátka.

Kryštof, O2 arena, Praha, 6.5.2022
© Martin Bambušek / MonsterMusic
Kryštof totiž ctí pravidla popových kapel na stadionech, a každá písnička tak musí mít nějaký svůj speciální prvek. Jejich jmenováním bychom tady byli až do příští tour, tak alespoň namátkou: v "Zatančím" sněžily konfety, v "Naviděnou" si zpěvák zahrál na ukulele, v "Nesmím zapomenout (Mámě)" došlo na drobnou pyrotechniku i krásné motýle na projekci a v "Tak nějak málo tančím" nad lidmi poskakovaly obří balónky.

Nechyběly ani prvky známé z minulých šňůr. Ve "Vysněnokrajině" si frontman zaplaval až ke zvukaři, aby tam vzpomněl na Karla Gotta písní "Srdce nehasnou", kterou pro něj napsal. Cestou zpátky to střihl přes ochozy, potkal se se sousedem a celou dobu u toho zpíval "Obchodníka s deštěm". V "Inzerátu" došlo na mexickou vlnu, a co se dělo při "Cosmo$hopu", snad ani není třeba připomínat. Snad jen ten úvod písničky se jim jaksi nepodařil.

Patříte-li mezi příznivce, kteří se skupinou a její muzikou strávili většinu její třicetileté existence, možná už také roky postrádáte její odklon od melancholie známé z prvních alb. A tentokrát to pánové v O2 areně dovedli ad absurdum - toho juchání bylo snad až příliš. Nejen že od doby, kdy se nad publikem objevily nafukovací balóny, se jelo v podobné náladě celých pět písní za sebou, což by se dalo považovat za dramaturgický přešlap. Navíc to diváky na ochozech stejně ze sedaček příliš nezvedalo.

Ale k tomu i v baladách, které kapele vždycky tak šly, bylo vidět, jak rozjásaně se zrovna Richard Krajčo cítí. Radost z hraní v halách mu samozřejmě přejeme, ale vždyť je to přece taky herec. Tak proč se do "Ty a já" nebo do "Cesty" neuměl položit i s tím patřičným prožitkem, které ty písně potřebují? Dávat si u toho místo toho placáky s fanoušky nebo se mezi frázemi smát na celé kolo působilo nepatřičně.

Ta snaha o všeobecné a nekončící veselí byla vidět i v setlistu, do něhož se nevešla celá řada starších hitů, a když si projdete kryštofí diskografii, možná vás až překvapí, kolik zaručených jistot tentokrát muzikanti vynechali. O to více proto potěšilo zařazení skladby "Po kouscích", která sice nepatří do jejich zlatého fondu, ale pro skalní fandy byl právě tento netradiční úkrok stranou highlightem celého večera. Co by tak asi to tvrdé jádro letitých příznivců muselo udělat pro to, aby se příště dočkalo alespoň nějakých ukázek reprezentujících jejich nejlepší album "Mikrokosmos"? Těžko říct.

Kryštof, O2 arena, Praha, 6.5.2022
© Martin Bambušek / MonsterMusic
Těch detailů, které by mohly být lepší, by se našlo více. V "Halywůdu" by nemusely znít ženské vokály z half-playbacku, ale naživo, ve "Hvězdářích" by mohla dorazit hostující Sima Martausová, bez které je ta písnička poloviční, a třeba ve "Vánoční" se Karel Gott mohl objevit alespoň na projekci, když už sálem zněl jeho hlas.

To ale nic nemění na tom, že to hlavní se podařilo. A proto i když už jste Kryštof v O2 areně viděli třeba počtvrté, i tentokrát jste byli svědky něčeho nového a trochu jiného. To byla zřejmě ta hlavní mise, kvůli které se sedmičlenná formace ubytovala v sousedním Stages Hotelu už v pondělí a intenzivně v aréně až do víkendu zkoušela. A i díky této tvrdé práci už nám z rádií vyhrává přes dvacet let. Takže takhle - o její hudbě si myslete, co chcete. Ale právě tahle píle a tvrdá práce ji dostala tam, kde je teď. Už jen proto si zaslouží respekt.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tool - průvodce mystickým světem progmetalového kultu
Komentované diskografie: Tool - průvodce mystickým světem progmetalového kultu Tool už v pondělí 23. května vystoupí v Praze. Poprvé přijedou vyzbrojeni svou stále aktuální deskou "Fear Inoculum", kterou vydali v roce 2019, třináct let po té předcházející. Tool prostě nespěchají, nicméně vypadá to, že... čtěte zde
Vydáno: 22.05.2022 09:15 v sekci Publicistika | Komentované diskografie
0
Pet Shop Boys, Bank Austria Halle, Vídeň, 12.5.2022
Naživo: Pet Shop Boys ve Vídni pořádali seznamovací večírek I na popové veterány Pet Shop Boys padlo covidové prokletí - celou svou koncertní šňůru museli několikrát přeložit a domácí fanoušci se mohou konečně těšit na 8. června do Fora Karlín. Pokud chtějí vědět nějaké spoilery,... čtěte zde
Vydáno: 21.05.2022 07:50 v sekci Naživo
0
Jamie Cullum, Cherise, O2 universum, Praha, 19.5.2022
Naživo: Jamie Cullum už po klavíru tolik neskáče. Zato ale skáčou všichni kolem něj "Hurá, jazz!" Ano, je to přesně tak. Už i fanoušci jazzu mohou mít pocit, že pandemie je za námi, a směle mohou zase vyrazit za kulturou. Jamie Cullum v O2 universu vystoupil pod hlavičkou Colours Of Ostrava, odehrál ale o hodně jiný... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2022 16:13 v sekci Naživo
0
Qr.ious - Namísto hledání sebe sama jsem v minulosti hledal masku
Rozhovory: Qr.ious - Namísto hledání sebe sama jsem v minulosti hledal masku "Písně, které skládám, jsou vždy podvědomé výkřiky tématu, se kterým se musím vypořádat, jinak zešílím. Pak po nocích nedělám nic jiného, dokud tam tu emoci prostě nemám. A pak zase brečím, když ji tam mám," říká ... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2022 12:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
2Cellos, Matt Simons, O2 arena, Praha, 18.5.2022
Naživo: Bouřlivé i trochu rozpačité loučení s 2Cellos Ještě před covidem si oba členové chorvatského dua 2Cellos střihli své sólové projekty, které byly trochu jiného ražení, než je to, co hrají společně. Ačkoli měl pražský koncert jejich rozlučkového turné ve výsledku... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2022 08:25 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rappeři zabrali v top desítce českého albového žebříčku devět míst. O nejúspěšnější novinku se postaral ďábelský Hard Rico (13.01.2022 08:00)
- Opět Adele a Viktor Sheen. České hitparády vstoupily do nového roku se starými vítězi (06.01.2022 08:00)
- Adele a Viktor Sheen uhájili vedení v domácích žebříčcích, Tomáš Klus startuje s albem na třetím místě (16.12.2021 19:30)
- Video: Podívejte se, jak Richard Krajčo zpívá Nedvědy, Gotta, Müllera či Nohavicu (29.11.2021 12:23)
- Naživo: Český slavík zblízka - jak to vypadalo na místě (20.11.2021 16:40)
- Video: Kryštof dřou v singlu "Do nebe se propadám" emoce až na dřeň. A v klipu ještě víc (16.11.2021 15:22)
- Naživo: Marná sláva, Kryštof jsou prostě v divadle zábavní jak sviňa (09.11.2021 12:27)
- Recenze: Kryštof na "Halywůdu" dusají, tancují a sázejí na lásku (07.11.2021 08:30)
- Kryštof proměnili českou albovou hitparádu v "Halywůd" (21.10.2021 08:00)
- Nové desky 40/2021 - od Kryštof přes We Are Scientists po Oh Wonder (13.10.2021 08:00)

ALBUM TÝDNE 20/2022

Lucie Redlová
Lidová Redlová

Pokud jste někdy byli na festivalu v Banátu, určitě jste zažili tu nestrojenou lásku k hudbě a s ní spojené veselí Lucie Redlové. Všechny ty noční pařby, zpívání a hraní táborákových písní U Medvěda nebo kdekoliv jinde. A přesně tahle bezbřehá muzikantská radost tryská z její aktuální desky "Lidová Redlová".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 22.05.
Benee (NZ) (Roxy, Praha)
Po 23.05.
Tool (US) (O2 Arena, Praha)
Čt 26.05.
Scorpions (DE) (O2 Arena, Praha)
Čt 26.05.
David Pomahač (Café V lese, Praha)
Pá 27.05.
Korn (USA) (Tipsport Arena, Praha)
So 28.05.
Declan McKenna (UK) (Roxy, Praha)
St 01.06.
Yungblud (UK) VYPRODÁNO (Malá Sportovní hala, Praha)
Čt 02.06.
Yungblud (UK) (Malá Sportovní hala, Praha)
Ne 05.06.
Imagine Dragons (US) (Letiště Letňany, Praha)
Po 06.06.
Yung Gravy (US) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lucie Vondráčková Adele Madonna Michal Prokop BTS Ed Sheeran Slash Viktor Sheen Rammstein The Beatles Queen Dua Lipa Abba Vojtaano Pink Floyd Avril Lavigne Jack White Mirai The Weeknd Billie Eilish
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu