shop.musicserver.cz
Nové desky 11/2022 - od Charli XCX přes Weezer po Little Boots

Nové desky 11/2022 - od Charli XCX přes Weezer po Little Boots

Vydáno: 23.03.2022 10:30 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Asylum Records

Uprostřed března se můžete těšit na novinky Charli XCX a Little Boots, rapových legend Cypres Hill, velšských Weezer, španělské experimentátorky Rosalíe, Francouze Kungse, domácích Jamaron, Petera Dohertyho, metalových Dark Funeral, projektu Joshe Klinghoffera Pluralone či slovenského rappera Boy Wondera.

V pátek 18. března vyšly tyto nové tituly:

Charli XCX - Crash
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: taneční pop / synth pop / power pop

Charli XCX - Crash
Charlotte Emma Aitchison aka Charli XCX po necelých dvou letech vydává svoji pátou řadovku, kterou uzavírá kontrakt s Atlantic Records. Loučí se dvanáctkou písniček, jejichž inspirací byl pop osmdesátých a devadesátých letech, jmenovitě pak Janet Jackson. Na experimentování s těmito vlivy si pozvala celkem slušnou armádu producentů, jejímiž členy byly například A. G. Cook, Lotus IV, Oscar Holter, Digital Farm Animals, Justin Raisen, SadPony, Ariel Rechtshaid, Daniel Lopatin nebo duo Dopamine. Výsledkem je pak mix tanečního popu, synth popu a power popu s prvky funku, europopu, disca, dream popu, futurepopu a glitche. Ke slyšitelnější spolupráci navíc přilákala ještě Christine and The Queens, Caroline Polachek a Rinu Sawayama. Mezi samply naleznete "Show Me Love" od Robin S, "Don't Cry" od Milk Inc. a "Cry for You" od September. Co z toho všeho vzniklo, zjistíte na zpěvaččině YouTube.


Rosalía - Motomami
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: experimentální pop / alternativní reggaeton / avant pop

Rosalía - Motomami
Jsou to už čtyři roky, co Rosalía světu představila album "El Mal Querer", které následně prezentovala naživo i českému publiku v rámci ostravských Colours. Španělská zpěvačka si za něj navíc odnesla jak Latin Grammy, tak i klasickou Grammy. Není tedy divu, že očekávání v případě jejího třetího alba "Motomami" byla velká. Ovšem dopředu je nutné předznamenat, že u šestnácti songů, které vznikaly od ledna 2019 do srpna 2021 ve slavných newyorských studiích Electric Lady, se jedná o naprosto odlišný styl. Hudebnice opustila hrátky s flamencem a pustila se do experimentování s popem, reggaetonem a avantgardou. Producentsky jí opět vypomohl El Guincho, ovšem k němu se tentokrát přidali ještě Frank Dukes, Michael Uzowuru, Noah Goldstein, The Neptunes, Sir Dylan, Sky Rompiendo ,Tainy, Rauw Alejandro, James Blake a pak také dva hosté, které dokonce i uslyšíte: The Weeknd a Tokischa. Co se za experimenty skrývá, zjistíte na zpěvaččině YouTube .


Weezer - Spring
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock / folk rock

Weezer - Spring
Američtí rockeři Weezer oslavují třicáté výročí své existence. Loni vydali dvě výtečná alba a letos se hlásí o pozornost s pozoruhodným sezónním projektem ípíček, která vydávají pod hlavičkou "SZNS". "Spring" je prvním dílem, ty další budou reflektovat postupně všechna roční období. Zpěvák Rivers Cuomo k připravované sérii prozradil: "Tento rok vydáváme čtyři EP inspirovaná magií, pohanskými mýty, náboženskými rituály, Vivaldiho 'Čtverem ročních období', Shakespearem a dalšími. Každé z nich vás vezme na okouzlující cestu." Ochutnávku svěžích sedmi písní najdete na YouTube profilu skupiny.


Little Boots - Tomorrow's Yesterday
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: electropop / synth-pop / disco

Little Boots - Tomorrow's Yesterday
Sedm let si museli příznivci britské zpěvačky a skladatelky vystupující pod pseudonymem Little Boots počkat na její novou desku. Čekání je nyní u konce - čtvrtá řadovka "Tomorrow's Yesterday" je na světě. Jedenáct songů se nese na vlnách odkazu sedmdesátkového disca, synth-popu a electropopu. Album předznamenaly čtyři singly - "Silver Balloons", "Landline", "Crying on the Inside" a "Out (Out)". Videa k prvním třem najdete na YouTube profilu muzikantky, poslední kousek je zde spolu s ostatními alespoň k poslechu.


Brad Mehldau - Jacob's Ladder
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: současná vážná hudba / experimentální jazz

Brad Mehldau - Jacob's Ladder
Je to teprve pár měsíců, co nám klavírista Brad Mehldau naservíroval velmi speciální a poměrně náročné koncertní představení s anglickým tenoristou Ianem Bostridgem, a už přichází s dalším počinem. Ani v případě "Jacob's Ladder" se nejedná o nahrávku z kategorie snadno poslouchatelných. Navazuje s ní na tři roky staré album "Finding Gabriel", za nějž si po řadě nominací konečně odnesl svoji první cenu Grammy. V celkem dvanácti kompozicích se prolíná současná vážná hudba a experimentální jazz, a i když jediným oficiálním hostem je mandolinista Chris Thile, stejně jako v případě předchůdce se na natáčení podílela řada hudebníků, převážně ze stáje vydavatelství Nonesuch. Ke slyšeni jsou tu například bubeník Mark Guiliana, zpěvačky Becca Stevens, Cécile McLorin Salvant a Luca van den Bossche, saxofonista Joel Frahm nebo kytarista Pedro Martins. Více informací a album k poslechu nabízí hudebníkův bandcamp.


Tip týdne

Peter Doherty & Frédéric Lo - The Fantasy Life Of Poetry & Crime
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: independence rock

Peter Doherty & Frédéric Lo - The Fantasy Life Of Poetry & Crime
Anglický hudebník, umělec a básník Peter Doherty vydává své sólové album s názvem "The Fantasy Life Of Poetry & Crime". Tentokráte se obešel bez svých domovských The Babyshambles a spojil se s francouzským hudebníkem, skladatelem, producentem a zpěvákem a skladatelem Frédéricem Lo, známým především díky duu s Danielem Darcem a díky spolupráci s Pony Pony Run Run, Stephanem Eicherem či. Maximem Le Forestierem. Doherty napsal své básně, které posléze zhudebnil a dal do kupy se svým francouzským kolegou v době lockdownů, kterou pojal jako čas své tělesné a duševní očisty. Výsledkem jsou mnohdy křehké písně s ozvěnou indie rocku, čerpající z odkazu třeba i takových The Beatles. Přesvědčte se sami na Peterově YouTube profilu.


Cypress Hill - Back In Black
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rap / experimentální rap / hardcore rap

Cypress Hill - Back In Black
Cypress Hill si od svého comebackového alba z roku 2018 jistě slibovali větší úspěch, než jakým byla pouhá stodvacátá příčka v Billboard 200. Možná i z tohoto důvodu se v případě letošní studiovky DJ Muggs vzdal role producenta a legendární kvartet raději sáhl po externistovi, kterým se nakonec stal Black Milk. A možná i on dal nahrávce s desítkou tracků trochu rockový název "Back In Black". Jak zjistíte na YouTube profilu formace, ve dvou skladbách přivítali coby hosty Demricka a Dizzy Wright.


Hot Water Music - Feel The Void
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Hot Water Music - Feel The Void
Se svojí novinkou se hlásí američtí rockeři Hot Water Music. Následovníka "Light It Up" z roku 2017 pojmenovali "Feel The Void". Znovu se spojili s producentem Brianem McTiernanem, který se podílel již na jejich dřívějších, uznávaných albech. Lze tedy předpokládat, že i tentokrát měl zásadní vliv, a tucet nových skladeb se opět zařadí k tomu nejlepšímu, co formace za svých téměř třicet let vyprodukovala. Esence z nové kolekce včetně pilotního singlu "Collect Your Things And Run" můžete ochutnávat na jejich YouTube profilu.


Pluralone - This Is The Show
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: independence rock

Pluralone - This Is The Show
"This Is The Show" je název novinky od americké skupiny Pluralone, což je jeden z mnoha projetků skladatele a multiinstrumentalisty Joshe Klinghoffera, bývalého kytaristy Red Hot Chili Peppers a současného člena koncertního doprovodného bandu Eddieho Veddera. Jedná se o třetí počin tohoto uskupení, produkoval jej Klinghofferův kolega z kapely Dot Hacker Clint Walsh, který spolu s s Ericem Gardnerem (Dot Hacker) a Ericem Averyem (Jane's Addiction) na albu také účinkuje. Kolekce přináší desítku skladeb, které znějí klávesově, oscilují na vlastní hraně nezávislého rocku a otevírají posluchači brány do dalších stylů. Prvním singlem se stala pecka "Claw Your Way Out", kterou můžete zhlédnout na YouTube.


Dark Funeral - We Are The Apocalypse
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: black metal

Dark Funeral - We Are The Apocalypse
Švédská blackmetalová formace Dark Funeral se na svou hudební cestu vydala skoro před třiceti lety a nyní přináší fanouškům své sedmé studiové album. Nahrávka s titulem "We Are The Apocalypse" čítá devět kousků a k některým z nich v čele s "Nightfall" nebo "Leviathan" natočila povedené videoklipy. Jak se vám líbí? O svůj názor se s námi nezapomeňte podělit v komentářích pod článkem!


EP a minialba

 • Gayle - A Studio Of The Human Experience Volume One
  I českým rádiovým éterem se proháněl a stále prohání loňský hit "ABCDEFU" americké pop-rockové zpěvačky Taylor Gayle Rutherford, která na hudební scéně používá pouze své prostřední jméno. Vzhledem k tomu, že song postupně dobyl všechny světové žebříčky, není divu, že si pozornost vysloužilo i její debutové ípíčko, kde zmíněnou hitovku doplnilo dalších pět, včetně jedné, v němž si zahostovali Upsahl a Blu DeTiger. Seznamte se na YouTube.
 • Různí - Celebrating Nina: Reggae Tribute To Nina Simone
  Stephen Marley a Paul Fakhourie se rozhodli, že chtějí vzdát hold legendární americké zpěvačce Nině Simone v reggae stylu, a tak oslovili sedm zpěvaček, aby přezpívaly její hity jako "Mr. Bojangles", "No Good Man" nebo "Four Women". Na spolupráci jim ve výsledku kývly Joss Stone, Melanie Fiona, Terri Walker, Etana, Maya Azucena, Queen Ifrica a Cedella Marley.
 • Tiana Major9 - Fool Me Once
  Anglická zpěvačka kombinující alternativní r'n'b, neo soul, jazz a reggae na sebe upozornila v roce 2019 společným singlem "Collide" s EarthGang z filmu "Queen & Slim", jenž si vysloužil nominaci na Grammy. Její třetí EP nabídne celkem čtyři songy, včetně úvodního, v němž jí vypomohl Smino. Vydáním žije její YouTube.
 • T Truman - Luxury Star
  Za poměrně záhadně znějícím názvem se ukrývá klávesák, kytarista a perkusista The Vaccines Timothy Lanham. Pro své druhé ípíčko nahrál celkem pět skladeb, v nichž opět míchá sedmdesátkový indie rock s lehkou alternativou. Lepší představu si uděláte na jeho YouTube.
 • (G)I-dle - I Never Die
  Korejský girlband vstoupil na hudební scénu před čtyřmi roky a nyní vydává svůj debut s osmičkou písní, které jsou, na rozdíl od prvních singlů formace postavených na rapu, popu a IDM, říznuté ještě rockem až punkem. Seznamte se s nimi na jejich YouTube.

Dále stojí za pozornost:
Kihyun - Voyager : trojice písniček člena k-popových Monsta X
Ben Lukas Boysen - Clarion: tři skladby a tři remixy německého elektronika
Donovan Woods - Big Hurt Boy: kanadský folk-countryový písničkář
Stray Kids - Oddinary: sedm písní k-popového boybandu na hraně rapu a elektroniky


Jamaron - Generace
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Jamaron - Generace
Album s názvem "Generace" připravovala pražské formace Jamaron poslední dva roky a její snažení vyvrcholilo ve studiu SONO Records. Produkci si vzal na starost Adam Karlík, v případě hudby se na vzniku podíleli všichni členové kapely, texty osmi písniček obstaral Ondřej Dostál a ten poslední, devátý jeho bratr Jakub. Jak sama kapela prohlásila, "na albu vyniká masivní zvuk elektrických kytar, který se pro Jamaron, spolu s výrazným hlasem frontmanky Marie Dostálové, stává charakteristickým". Co si pod tím představit, zjistíte nejlépe z ukázek všech skladeb na stránkách vydavatelství Supraphon.


Stabbing Westward - Chasing Ghosts
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Stabbing Westward - Chasing Ghosts
Když chcete dát dohromady dobrou desku, musíte mít hlavně dobrý tým lidí v čele s producentem. Kapela Stabbing Westward si při natáčení "Chasing Ghost" pro tuto roli vybrala Johna Fryera. Toho můžete znát ze spolupráce s Depeche Mode, Nine Inch Nails, 4AD, Cocteau Twins nebo Love and Rockets. A co o desce, kterou muzikanti vydávají po dvaceti letech, říkají oni sami? "Ačkoliv jde o naše páté album, po tak dlouhé době jsme to pojali jako nový začátek." Ukázku v podobě lyric videa ke kousku "I Am Nothing" najdete na YouTube.


Kungs - Club Azur
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: house / tropical house / deep house / EDM

Kungs - Club Azur
Francouzský hudebník a DJ Valentin Brunel známý spíše coby Kungs konečně po pěti letech navazuje na svůj debut "Layers" a vydává jeho nástupce "Club Azur". Připravil pro něj celkem jedenáct písniček, včetně aktuálního singlu "Clap Your Hands" v němž si vypůjčil známý hit Spagny "Call Me". Na rozdíl od prvotiny ubylo trochu hostujících vokalistů. Tentokrát se připojili pouze Boys Noize, Victor Flash, Adela Jens, The Knocks a Good Times Ahead. Kam se mladý Francouz posunul, zjistíte na jeho YouTube profilu.


Boy Wonder - Jeseň 2015: Človek z planéty Zem
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hip hop / electronica

Boy Wonder - Jeseň 2015: Človek z planéty Zem
Boy Wonder byl prvním slovenským interpretem na labelu Ty Nikdy, na němž vydal v roce 2012 také svůj debut "Špinavý poet". Od té doby ovšem fanoušci rappera z Trnavy, který působil také v projektech Turbo Boost a BoyBand, čekali na pokračování. Nyní se dočkali a on sám jeho názvem "Jeseň 2015: Človek z planéty Zem" připomíná okamžik, kdy jsme registrovali první zmínky o tom, že chystá desku. Dlouhou dobu čekání ovšem vynahrazuje hned třiadvaceti tracky, v nichž přivítal hosty, jako jsou MC Gey, Martin Matys, Dano Kapitán, James Cole, Švidraň, FusionKid, chebský P.A.T. a Kansiik, který navíc většinu skladeb produkoval. Řadu singlů najdete na YouTube zmíněného vydavatelství.


V krátkosti

 • Yumi Zouma - Present Tense
  Alternativně-popová partička z Nového Zélandu se hlásí se čtvrtou řadovkou. Nástupce dva roky starého alba "Truth or Consequences" obsahuje deset songů, hned ke čtyřem z nich už na YouTube existují videa.
 • Danilo Pérez - Crisálida
  Několika Grammy oceněný panamský jazzový klavírista, který hrál a hraje po boku takových hvězd jako Wayne Shorter, Kurt Elling, Dizzy Gillespie, Gary Burton nebo Wynton Marsalis se pro nahrání svojí nové desky spojil s mezinárodní hudební skupinou Global Messengers. Co z toho vzniklo, zjistíte na YouTube.
 • Jim Ward - Half A World Away (Live In Studio)
  Člen kapel At The Drive-In a Sparta se rozhodl vydat živé album, ovšem když to s tím koncertováním bylo takové složitější, rozhodl se jedenáct písní zahrát ve studiu. Zda se mu povedlo do nich vmáčknout potřebnou atmosféru, zkoumejte na jeho YouTube.
 • Audio Karate - ¡OTRA!
  Kalifornští latino pop-punkoví hrdinové se vracejí se sbírkou raritního a nevydaného materiálu. Kapela hrající styl, ve kterém mistrovsky vyvažuje hypermelodický punk rock, emo a post-hardcore, nabízí kolekci osmi písní mapujících její historii. Více naleznete na YouTube.
 • Colin Hay - Now And The Evermore
  Bývalý frontman skupiny Men At Work vydal nástupce desky "Fierce Mercy" z roku 2016. Napsal a natočil ji ve svém adoptivním rodném městě Los Angeles a v Compass Sound Studio v Nashvillu. Výsledek je vzdorovitě radostnou oslavou života a lásky, která trvá a která je nadále důvodem k úsměvu i přes výzvy nedávné doby. Poslechněte si YouTube.
 • FM - Thirteen
  Třinácté výročí své existence oslavují melodičtí rockeři FM stylově - nahrávkou pojmenovanou "Thirteen". Současná a nejdéle fungující sestava existuje od roku 2008 a roky strávené psaním, nahráváním a koncertováním z ní učinily skvěle vyladěnou jednotku. Deset melodických skladeb poslouchejte na YouTube skupiny.
 • Steve Dawson - Gone, Long Gone
  Kytarista, skladatel a vyhledávaný hudební talent vydává další album plné skvělých instrumentálních výkonů. Novinku natáčela celá řada skvělých hudebníků a zpěvaček. Zároveň autor dodává, že "Gone, Long Gone" je první z trojce desek, jež složil v době lockdownů. Ukázky jsou na YouTube.
 • Midlake - For The Sake Of Bethel Woods
  Po devíti letech od alba "Antiphon" se konečně vrací folk-rocková formace z Texasu a na pomoc při tvorbě jedenácti písniček si přizvala producenta Johna Congletona, jehož služeb před nimi využili například St. Vincent, Franz Ferdinand, Lana Del Rey nebo The Killers. Kam se sextet posunul, se dozvíte na bandcampu.
 • Chip Z'Nuff - Perfectly Imperfect
  Na sólovou dráhu se vydává frontman hardrockových Enuff Z'Nuff. Fanouškům naservíruje celkem desítku skladeb včetně jedné, v níž se k němu připojil kytarista Whitesnake Joel Hoekstra. První jednohubky se skví na YouTube kanálu labelu Frontiers.


  Dále stojí za pozornost

  Ronnie Atkins - Make It Count: druhá sólovka zpěváka a zakladatele Pretty Maids
  Hailey Whitters - Raised: americká countryová zpěvačka, která složila hity Alanu Jacksonovi a Little Big Town
  Son House - Forever On My Mind: nově objevené nahrávky legendy delta blues
  Dawn Of Ashes - Scars Of The Broken: druhá deska kalifornských industriálních metalistů po jejich návratu na scénu
  Blue States - World Contact Day: londýnský mix elektroniky, downtempa a ambientu
  Ronni Le Tekrø - Bigfoot TV: kytarista norské formace TNT a jeho devítka hardrockových songů
  Bogdan Raczynski - Addle: polsko-americký hudebník a jeho hrátky s IDM, elektronikou a písmeny
  Geneviève Racette - Satellite: devět novinek kanadské folkařky
  Mattiel - Georgia Gothic: třetí deska indierockového dua z Atlanty
  Arrdee - Pier Pressure: debut britského rappera


  Dále vychází:

  250 - Ppong
  ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ - The Seven Tongues of ΔΑΗΜΩΝ
  A Blaze Of Feather - Claire's Lane
  Aeviterne - The Ailing Facade
  Agathodaimon - Seven
  Alai K - Kila Mara
  Aniqo - Birth
  Babeheaven - Sink Into Me
  Berthold City - When Words Are Not Enough
  Blanck Mass - Ted K (soundtrack)
  Blazemth - The Return Of Lucifer
  Boney M. - Magic Of Boney M. (Special Edition)
  Breathe Atlantis - Overdrive
  Bresk - A Journey Through The Life Of Peder Balke 1804-1887
  Carmeria - Advenae
  Dark Funeral - We Are The Apocalypse
  Delia Meshlir - Calling The Unknown
  DJ Poolboi - Stay Just A Little While Longer
  Drake - Club Paradise
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives - Live In NYC 1993
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives ...and Beyond (Live In Japan 2017)
  Dropkick Murphys - Turn Up That Dial (Expanded Edition)
  Edguy - Savage Poetry (Anniversary Edition)
  Echo Response - Triangles
  Eric Wagner (Of Trouble) - In The Lonely Light Of Mourning
  Erra - Erra (Deluxe Edition)
  Eve - Kaizin
  Extinction A.D. - Culture Of Violence
  Final Cry - The Ever-Rest
  Flumpool - A Spring Breath
  Friends Of Hell - Friends Of Hell
  Gijs Leenaars Et Rundfunk - Giuseppe Verdi : Quattro Pezzi Sacri
  Gill Brothers Band - Gill Brothers Band
  Glemsel - Forfader
  Gloson - The Rift
  Glove - Boom Nights
  Good Grief - Shake Your Faith
  H.E.R.O. - Alternate Realities
  Halosar - New Forge
  Hana Hegerová - Symphonic Tribute To Hana Hegerová (Maxi Single)
  Hell Militia - Hollow Void
  Help - 2053
  Hinako Omori - A Journey…
  Hyperia - Silhouettes Of Horror
  Chalk Hands - Don’t Think About Death
  Chemicide - Common Sense
  Children Of The Sün - Roots
  I Was Born Twice - Nemiza
  Indemon - Fear Of Living
  Iron Maiden - The Number Of The Beast (MC)
  J.B.O. - Planet Pink
  Jacob Miller - Around My Head
  Jakub Józef Orlinski & Capella Cracoviensis - Vivaldi: Stabat Mater
  Jewels Gold - Singles Collection
  Joel Ross - Parable Of The Poet
  John Colpitts (Kid Millions) - Music From The Accident
  Juice Wrld - Fighting Demons
  Kick - Light Figures
  Kimaera - Imperivm
  Kyle Motl - Hydra Nightingale
  Landmvrks - Lost In The Waves (The Complete Edition)
  Les Cris De Paris / Geoffroy Jourdain - Heinrich Schutz: David A Salomon
  MacKenzie Grant - Wonder World
  Maggie Gently - Peppermint
  Mia Pinero - Growing Up
  Mighty Mystic - Giant
  Moonlight Haze - Animus
  Morad - About A Woman
  Muddy Moonshine - Are We There Yet?
  Nanna Barslev - Lysbærer
  Nick Vasallo - Apophany
  Nicolas Zullo - Credendoti Montagna
  Night Eyez - Night Eyez
  On The Loose - On The Loose
  Pavel Tylšar & Orpheus' Soldiers - Definitivní Ztráta Soudnosti
  Pearl Jam - Rearviewmirror (Greatest Hits Vol 1.)
  Pearl Jam - Rearviewmirror (Greatest Hits Vol 2.)
  Pinch Points - Process
  Playgrounded - The Death Of Death
  Plosivs (Feat. Members Of Hot Snakes, Against Me!, And Pinback) - Plosivs
  Private Agenda - A Mannequin
  Randall King - Shot Glass
  Raw Poetic - Laminated Skies
  Ray Wylie Hubbard - Co-Starring Too
  Ritual Earth - MMXX
  Rodney Cromwell - Memory Box
  Rotten Mind - Unflavored
  San Vito - Melon Era
  Semino Rossi - Heute Hab Ich Zeit Fur Dich
  SeptembersRich - Bnl
  Shaylee - Short-Sighted Security
  Shewolf - Shewolf
  Shining Black & Boals & Thorsen - Postcards From The End Of The World
  Simone Ahà - Constructions
  Slaegt - Goddess
  Slothrust - Parallel Timeline
  Sonic Youth - In/out/in [Unreleased Material From 2000-2010]
  Space Of Variations - Imago
  Stabbing Westward - Chasing Ghosts
  Stone Axe - Stay Of Execution
  Svdden Death - Voyd Vol. II
  Temple Of Deimos - Heading To Saint Reaper
  The Edgar Loudermilk Band - The Dark Side Of Lonesome
  The Jason Lee Mckinney Band - One Last Thing
  The Simps - Siblings
  Tool - Opiate (BluRay)
  Twice - #Twice4
  Tyr - A Night At The Nordic House
  Vladimír Mišík A Etc. - Na Okraji (1976-1978)
  Walls - Los Niños Del Parque
  Without Waves - Comedian
  Witnesses - IV
  Wrack - Repulsive Gravity
  Wretched Tongues - Ulter Praefinitum
  Wyatt E. - āl bēlūti dārû

  Vychází na vinylu:
  220 Volt - 220 Volt
  Aeviterne - The Ailing Facade
  Alan Parsons - One Note Symphony - Live In Tel Aviv
  Armin Van Buuren - Embrace
  Art Pepper - Art Pepper Meets The Rhythm Section (Contemporary Records 70th Anniversary Series)
  Art Pepper + Eleven - Modern Jazz (Contemporary Records 70th Anniversary Series)
  Audio Karate - otra
  Berthold City - When Words Are Not Enough
  Blue States - World Contact Day
  Bogdan Raczynski - Addle
  Boney M. - Magic Of Boney M. (Special Edition)
  Brad Mehldau - Jacob's Ladder
  Bud Powell - Time Waits: The Amazing Bud Powell, Vol.4
  Cypress Hill - Back In Black
  Dark Funeral - We Are The Apocalypse
  Delia Meshlir - Calling The Unknown
  Desmond Dekker - Double Dekker
  DMZ - DMZ
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives - Live In NYC 1993
  Dream Theater - Lost Not Forgotten Archives ...And Beyond (Live In Japan 2017)
  Eric Wagner (Of Trouble) - In The Lonely Light Of Mourning
  FM - Thirteen
  Frank Zappa - Mothers 1971 Fillmore East
  Frank Zappa - Mothers 1971 Rainbow
  Hailey Whitters - Raised
  Hell Militia - Hollow Void
  Hinako Omori - A Journey…
  Hot Water Music - Feel The Void
  Charli XCX - Crash
  J.B.O. - Planet Pink
  Joel Ross - Parable Of The Poet
  Juice Wrld - Fighting Demons
  Keith Richards - Main Offender
  Kick - Light Figures
  Kungs - Club Azur
  La Bouche - Greatest Hits
  Mars Volta - Octahedron
  Mattiel - Georgia Gothic
  Messiah - Extreme Cold Weather
  Midlake - For The Sake Of Bethel Woods
  Milt Jackson - Milt Jackson With John Lewis, Percy Heath, Kenny Clarke, Lou Donaldson And The Thelonious Monk Quintet
  Moonlight Haze - Animus
  Pearl Jam - Rearviewmirror (Greatest Hits Vol 1.)
  Pearl Jam - Rearviewmirror (Greatest Hits Vol 2.)
  Peter Doherty (Of The Libertines) & Frédéric Lo - The Fantasy Life Of Poetry & Crime
  Peter Lipa - V najlepších rokoch
  Peter White - Millisecondi
  Playgrounded - The Death Of Death
  Pup - The Unraveling Of Puptheband
  Purple Disco Machine - Exotica
  Ray Wylie Hubbard - Co-Starring Too
  Rodney Cromwell - Memory Box
  Ronni Le Tekrø (Of TNT) - Bigfoot TV
  Ronnie Atkins - Make It Count
  Různí - Hip-Hop Collected
  Ry Cooder - Chicken Skin Music
  Santana - Blessing And Miracles
  Serj Tankian - Imperfect Harmonies
  Shaylee - Short-Sighted Security
  Slaegt - Goddess
  Son House - Forever On My Mind
  Steve Dawson - Gone, Long Gone
  Steve Vai - Inviolate
  Stone Axe - Stay Of Execution
  Suffocation - Live In North America
  Tyr - A Night At The Nordic House
  Without Waves - Comedian

  EP:
  28. & The.blind.monkey - Listen To Your Art…
  Alfa Mist - Two For Mistake (Physical Release)
  Arctic Lake - Side By Side We Lie Awake
  Furtherset - Auras
  Inertia - Memoria
  Infamous Stiffs - Lockdown Live
  Island Of Love - Songs Of Love
  Jackson Hill - Rabbit Feather
  Kandle - Inferno
  Kasablanca - Immunity
  Laya - Um, Hello
  Lazy Queen - A Human Reaction
  Max Kasch - Learning To Fly
  Mchl51 - Night Owls
  Midwxst - Better Luck Next Time
  Mild Fantasty - Furtive
  Mungmung - Main Character
  Night Crowned - Rebirth Of The Old
  Peter Cat - The Magus
  Sam Tompkins - Who Do You Pray To?
  Stephanie Poetri - Oh To Be In Love
  Trench - Encased In Chrome

  Reedice:
  Bad Company - Holy Water
  Broadcast - Maida Vale Sessions
  Broadcast - Microtronics
  Broadcast - Mother Is The Milky Way
  Cranes - Tragedy Of Orestes And Electra
  David Wertman And Sun Ensemble - Wide Eye Culture
  Keith Richards - Main Offender
  Mike Rutherford - Smallcreep's Day
  Overdrive - Reflexions

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  První porevoluční album The Rolling Stones slaví třicet let. "Voodoo Lounge" stále baví
  Zaprášenosti: První porevoluční album The Rolling Stones slaví třicet let. "Voodoo Lounge" stále baví "Voodoo Lounge", dvacátá britská studiová deska The Rolling Stones, drží několik primátů. Byla jejich první nahrávkou vydanou pod labelem Virgin a hlavně také první kolekcí Stounů jako kvarteta, už bez baskytaristy Billa Wymana.... čtěte zde
  Vydáno: 21.07.2024 08:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
  Lenny Kravitz, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 19.7 2024
  Naživo: Lenny Kravitz na Colours Of Ostrava? Fajn, ale žádný triumf Pořadatelům festivalu musel spadnou obrovský kámen ze srdce, když do vítkovického areálu Lenny Kravitz skutečně dorazil. I přesto, že v pátek ochromil výpadek počítačových systémů leteckou dopravu (takže například Sevdaliza v... čtěte zde
  Vydáno: 20.07.2024 13:58 v sekci Naživo
  RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě
  Rozhovory: RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě Pavel Ridoško alias RIDO začal jako první Čech spolupracovat s holandským vydavatelstvím Blackout. Nyní má vlastní label Plat:form. Posledních deset let se podílí na přípravě Opening Ceremony festivalu Let It Roll, který se letos... čtěte zde
  Vydáno: 20.07.2024 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Colours Of Ostrava - den druhý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
  Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes Trochu jako čekání na Godota vypadal druhý den festivalu Colours Of Ostrava. Zpěváků, zpěvaček a kapel sice vystoupilo přehršel, že by se na ně ale stály fronty, to se - snad až na duo Siegfried & Joy - říct nedá. Komediální... čtěte zde
  Vydáno: 19.07.2024 18:07 v sekci Naživo
  Sam Smith, Colours Of Ostrava, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2024
  Naživo: Sam Smith na Colours Of Ostrava, to byl vlastní životopis převedený na světová pódia Nebude to nejspíš dlouho trvat a o britském rodákovi začnou vznikat filmy. Stal se průkopníkem v jedné z nejnáročnějších disciplín na světě. V boji zvaném změna něčího názoru. Navíc v citlivé otázce. V Ostravě ukázal, že... čtěte zde
  Vydáno: 19.07.2024 15:43 v sekci Naživo
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema (17.07.2024 11:05)
  - Video: Jamaron bojují v písni "Gambler" nejen se závislostí, ale i se životem jako takovým (16.07.2024 13:43)
  - Nové desky 27/2024 - od Kasabian přes Zacha Bryana po Visions Of Atlantis (10.07.2024 13:00)
  - Nové desky 26/2024 - od Imagine Dragons přes Camilu Cabello po Steva Aokiho (03.07.2024 12:00)
  - Nové desky 25/2024 - od Kyga přes Gracie Ambrams po The Used (26.06.2024 11:30)
  - Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
  - Naživo: Groteskní imaginárium doktora Alice Coopera okouzlilo Pardubice energií i přehlídkou hitů (18.06.2024 15:30)
  - Fotogalerie: Alice Cooper v Pardubicích: legendární show plná energie a rockové nostalgie (18.06.2024 10:44)
  - Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
  - Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)

  ALBUM TÝDNE 29/2024

  Washed Out
  Notes From a Quiet Life

  Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Pá 26.07.
  Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
  So 27.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Ne 28.07.
  Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
  Po 29.07.
  Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
  Čt 01.08.
  Let It Roll (Letiště, Milovice)
  St 07.08.
  Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
  Pá 09.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
  So 10.08.
  Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
  Pá 06.09.
  Mehro (US) (Rock Café, Praha)
  Čt 12.09.
  Monika Bagárová (CZ) (O2 Arena, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Kesha Doja Cat Dua Lipa Taylor Swift Sam Smith mp3.com Mirai Queen Kabát Katy Perry Miley Cyrus Madonna Tom Morello The Beatles
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe