shop.musicserver.cz
Makrorecenze "4" Slashe feat. Myles Kennedy & The Conspirators

Makrorecenze "4" Slashe feat. Myles Kennedy & The Conspirators

Vydáno: 15.03.2022 08:00 v sekci Makrorecenze - Redakce | foto: BMG Rights Management

Slash má sice poslední roky spousty práce s reunionem Guns N' Roses, kteří koncertují po celém světě, bez problémů si ale našel čas i na čtvrtou řadovku s Mylesem Kennedym & The Conspirators. Jak moc dobrá je, vám snad osvětlí makrorecenze se čtyřmi názory našich redaktorů.

Slash Feat. Myles Kennedy & Conspirators - 4
© Slash
Slash je bezpochyby jednou z jistot rockových fanoušků. Nejde jen o jeho typický klobouk a další propriety, kterými si již několik dekád udržuje setrvalou image, ale hlavně o snadno rozpoznatelnou kytarovou hru a skladatelskou kvalitu. Nejenže se během své kariéry podílel na několika nesmrtelných hitech, navíc jeho hudba nikdy neklesla níže než do mírného nadprůměru. Stejně jako u aktuální nahrávky "4", už čtvrté s Mylesem Kennedym & The Conspirators. Jiří V. Matýsek dal v hlavní recenzi hodnocení 8/10 a zakončil ji slovy: "Slashova 'Čtyřka' je poctivý hard rock, který však nikterak nepřekvapí. Konspirátoři hrají s dobře známými kartami. To ovšem nebrání tomu, aby to byl příjemný zážitek, který láká ke zopakování."

Jak už to tak u makrorecenzí občas bývá, shodu s jeho číselným hodnocením nemá žádný ze čtyř redaktorů. Tři sedmičky a jedna šestka ale dávají i tak stále docela obstojný průměr 68 %. Pokud chcete nahrávku "4" vlastnit na fyzickém nosiči, zamiřte na Sparkshop, kde pořídíte CD, LP i limitku s magnetofonovou kazetou.Pavel Parikrupa: Je to dobré. Dobré, ne výborné (7/10)
Vztah k interpretovi: Slash zcela jistě patří do mojí Top 10 rockových osobností historie.

Božský kytarista pracuje se zpěvákem Mylesem Kennedym a kapelou The Conspirators nejdéle ze všech uskupení a projektů, v nichž působil. Od GN'R se hned tak skutečně nového materiálu nedočkáme, kapela žije z minulosti, je to prostě tak. Dvě alba se Slash's Snakepit jsou podle mne strašně nedoceněné, výborné desky, vrchol (zase zcela subjektivně) pán v klobouku zažil ve skvělé superkapele Velvet Revolver a na své eponymní prvotině se spoustou hostů, díky níž je to album je pestré.

"Čtyřka" je tak nenápaditá jako její název. Nedá se upřít špičkové řemeslo, parádní hutný zvuk, ale nějak to tak nějak splývá (a normálně mi tady chybí pár pomalejších věcí). Muzikanti hrají jak z partesu, je to jistě dobrá parta kámošů, všechno je to solidní, výtečně zahrané, jen tomu chybí nějaký moment překvapení a důvod se k téhle kolekci skladeb vracet. První singl "The River Is Rising" je nepochybný hit a asi zůstane dlouho v koncertním setlistu, ale co tam máme dál? Pár fajnových momentů potěší (třeba orientální úvod "Spirit Love"), ale je tady i jedna skladba, která mne se*e pokaždé, když začne hrát . Samozřejmě jde o "Fill My World", totální rip-off "Sweet Child O' Mine" - má tohle Slash zapotřebí? Naštěstí potom následuje "April Fool", kde předvádí úžasnou odsekávanou hru, to je radost poslouchat.

Slashe nepřestanu mít nikdy rád (nikdy, rozumíte?), ale růžové brýle už dávno nenosím. Kriticky je třeba pohledět i na superhrdiny, na ně možná ještě více než na obyčejné smrtelníky, takže dnes za sedm s odřenýma ušima. Spíš tak za šest a půl.


Honza Balušek: Ve Slashově podání je rockeřina lehká dřina (7/10)
Vztah k interpretovi: Guns N' Roses jsou moje teenagerská láska, Slashovu desku jsem slyšel celou jen jednu. Tahle je druhá.

Takový ten klasický, poctivý, ale ve své podstatě obyčejný rock mě na ploše celých desek už hodně dlouho míjí. Samozřejmě si občas pustím nějaký singl, ale své tvrdě kytarové období mám dávno za sebou a pouze si jej občas připomenu klasikami typu Judas Priest či Helloween. A samozřejmě GN'R. Čtyřka pro mě tedy byla návratem mezi písně, v nichž bouří Slashovy kytary, ječí Mylesovy hlasivky a jistí je spolehlivý band za zády. Celá deska skvěle šlape, ale je právě rockově obyčejná, neobsahuje žádný velký hit či alespoň úkrok jinam, o němž bych si řekl, že je skvělý. Nejlepší jsou bezpochyby pilotní singl "The River Is Rising" a z nahrávky alespoň trošku vybočující závěrečná "Fall Back To Earth". Úplně nevím, co si mám myslet o polovykrádačce "Fill My World". To tu obrovskou podobnost se "Sweet Child O' Mine" fakt nikdo neslyšel? Jinak je "4" dobře odvedená práce, možná trochu rutinní, ale stále na vysoké úrovni.


Jan Trávníček: Zásadní album to není, má ale světlé chvilky (7/10)
Vztah k interpretovi: Plakát Slashe mi v pubertě dlouho visel na skříni, nebylo to ale ani tak kvůli Pistolím, které jsem docenil až zpětně díky "Burnout: Paradise", ale kvůli Velvet Revolver. A taky proto, že Slash je jednou z největších ikon rockové hudby.

První sólovku, často nazývanou "Slash & Friends", bych zcela určitě zařadil do desítky nejlepších rockových desek všech dob. A může za to i úchvatná skladba "Starlight", díky níž Saul Hudson zjistil, že má v Mylesovi přítele. Ta písnička je ale tak skvělá, že se jí nic z pozdější tvorby už bohužel nepřiblížilo, snad jen "Anastasia" z "Apocalyptic Love". Následující dvě studiovky "World On Fire" a "Living The Dream" už ale podobně silný kousek nepřinesly, a i když byly plné radostného starosvětského hard rocku, písně na nich docela splývaly a i díky nadměrné délce byla alba hůře stravitelná.

Novinka má úplně stejný problém. Kytarová sóla pořád hrají prim, Myles Kennedy nadále zpívá jako Bůh, ale bohužel pěje pořád stejně. Změní to až v pomalejší "Fill My World", ke které napsal text z pohledu svého psa Mozarta. Malý shih-tzu si stýská, že jeho páníčci kvůli silné bouři nemohli odletět domů a ti jej přes chůvičku sledují, jak doma sám vyvádí. Zpěvákův hlas tady získává jinou barvu a podobně jako v další táhlejší skladbě, "Fall Back To Earth", zavdává důvod, se ke "4" přece jen vracet častěji než k předchůdci. Nakonec za mě tedy opatrný palec nahoru.


Tomáš Rozkovec Rutina, rutina, rutina... chybí zásadní koření - chytlavost (6/10)
Vztah k interpretovi: Respektuji Slashe jako skvělého kytaristu s osobitým stylem. Líbil se mi v Guns N' Roses a v jeho prvních projektech. Postupně můj zájem však opadal.

Tak i Slash natočil svoji "4". Jestli bude tak ikonická jako ta od Led Zeppelin, nedokážu nyní úplně posoudit. Nahrávce nechybí energie a živočišný drive, ten je ostatně Slashovi velmi vlastní a tím je i rozpoznatelný od ostatních kytaristů. Dá se říci, že jeho kytara, prstoklad a zvuk skladby žene vpřed s jasnou vizí. Ale s přibývající stopáži si říkám, že už jen samotná kytara a hlas nestačí.

Novince prospěla změna způsobu nahrávání, tedy že ji muzikanti téměř celou nahráli naživo. Myles Kennedy a The Conspirators přikládají pod kotlem a tuhle dravou mašinu pomáhají udržovat v otáčkách. Ale stačí to? Mně už dneska ne. Ano, stále je skvěle zahraný a hutný moderní hard rock amerického střihu, ale co na tom, když mu chybí něco, čím by posluchače zaujal na první dobrou.

Melodické linky nepřináší žádné velké překvapení a zároveň také nic, co by posluchači utkvělo v hlavě, což pokládám za velkou slabinu, která se u mě zvětšuje s každým dalším poslechem. Druhá část desky se zdá posluchači přívětivější a nasazuje zas ono pomrkávání po guns. Mnohé náběhy, bicí či riffy by se jistě mohly objevit na nové nahrávce Pistolí a Růží a těžko proti tomu říci křivé slovo.

Velkým překvapením a zároveň určitou satisfakcí je skvělá závěrečná kompozice, která je opravdovou hardrockovou hymnou britského střihu. Dá se říci, že může být i poctou samotným Uriah Heep, které v čase 3:14 Slash cituje (konkrétně skladbu "Spell" z alba "Demons and Wizards"). "Fall Back to Earth" a její gradace je prostě to, co u předchozích skladeb postrádám. Čtyřka není rozhodně špatným počinem, ale kvůli zmíněné horší stravitelnosti si ji rozhodně často pouštět nebudu.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Mylene Farmer - L'Emprise 9/10
Recenze: Mylene Farmer na albu "L'Emprise" uhrane temnou generační zpovědí "L'Emprise" je v mnohém překvapení - Mylene Farmer se vrací do hudebních kontur, které k ní patří vlastně odjakživa. Temná a provokativní symbolika udává ráz této až generační zpovědi, kterou autorka stvořila s novým týmem... čtěte zde
Vydáno: 28.11.2022 00:00 v sekci Recenze
0
Tereza Mašková - Jsem zmatenější o něco míň
Rozhovory: Tereza Mašková - Jsem zmatenější o něco míň "Dala jsem si čas a jsem ráda, že jsem toho Vaška našla a že jsme si povídali o tom, kdo jsem. Našli jsme můj žánr, styl hudby, který mi sedí," říká Tereza Mašková, zpěvačka s nezaměnitelnou barvou vlasů i hlasu, o spolupráci s... čtěte zde
Vydáno: 27.11.2022 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Weyes Blood - And in the Darkness, Hearts Aglow 8/10
Recenze: Weyes Blood na druhé části trilogie "And In The Darkness, Hearts Aglow" překonává samu sebe Album "And In The Darkness, Hearts Aglow", za kterým stojí muzikantka vystupující pod pseudonymem Weyes Blood, následuje po LP "Titanic Rising" z roku 2019 a je jeho pokračováním. Zpěvačka, jejíž kariéra je ovlivněna především... čtěte zde
Vydáno: 26.11.2022 09:00 v sekci Recenze
0
Lenny, O2 universum, Praha, 24.11.2022
Naživo: Lenny si s O2 universem ukousla příliš velké sousto Tohle bude smutné čtení. Možná je to dokonce jeden z prvních článků, který o Lenny referuje spíše v negativním duchu. Bohužel. Ale nedá se nic dělat. Ambiciózní plány se v O2 universu střetly s nemilosrdnou realitou, a i když ne... čtěte zde
Vydáno: 25.11.2022 16:20 v sekci Naživo
0
Rammstein - Adieu 10/10
Video: Rammstein se v klipu k "Adieu" opravdu loučí, tak nějak se vším Fanoušci kapely Rammstein se po dnech napínaní, několika lákavých teaserech, fotek z natáčení a slibech velkého akčního počinu konečně dočkali. Video k pátému singlu "Adieu" z aktuální desky si ve čtvrtek slavnostně odbylo svoji... čtěte zde
Vydáno: 25.11.2022 12:46 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Audio: Guns N'Roses vydali osvěženou verzi hitu "November Rain" (06.11.2022 14:26)
- V listopadu vyjdou očekávané reedice alb "Use Your Illusion I & II" od Guns N' Roses (23.09.2022 12:51)
- Naživo: Skvělí Guns N’ Roses jeli v Praze jako neúnavná mašina přes tři hodiny (19.06.2022 19:57)
- Guns N' Roses v Letňanech odehrají více než tříhodinový koncert (14.06.2022 12:27)
- Slash oznámil celosvětově streamovaný koncert z Bostonu a přidal singl "April Fool" (30.03.2022 18:13)
- Nové desky 6/2022 - od Joss Stone přes Alt-J po Slashe s Mylesem Kennedym (16.02.2022 08:00)
- Recenze: Slash s Mylesem Kennedym hrají na desce "4" s dobře známými kartami a opět jim to vychází (14.02.2022 00:00)
- Video: Podívejte se na celý koncert Slashe & spol., na němž přehráli celou novou desku (12.02.2022 18:05)
- Slash představí novou desku živým streamem zdarma (09.02.2022 13:34)
- Audio: Na chystané Slashovo album láká další podařená rocková vypalovačka "Call Off The Dogs" (16.01.2022 12:18)

ALBUM TÝDNE 48/2022

Mylene Farmer
L'Emprise

"L'Emprise" je v mnohém překvapení - Mylene Farmer se vrací do hudebních kontur, které k ní patří vlastně odjakživa. Temná a provokativní symbolika udává ráz této až generační zpovědi, kterou autorka stvořila s novým týmem spolupracovníků vedeným Woodkidem. Po předchozích hubenějších letech je to velkolepý návrat.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 02.12.
Anastacia (US) (O2 Universum, Praha)
Pá 02.12.
Milky Chance (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 05.12.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 09.12.
Moderat (DE) (Forum Karlín, Praha)
Pá 09.12.
The Legendary Pink Dots (UK) (Underdogs', Praha)
St 14.12.
Earthgang (US) (Roxy, Praha)
So 28.01.
Arakain (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Lenny Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Madonna Adele Marpo Viktor Sheen BTS Kryštof Ed Sheeran Lucie Vondráčková Queen Vojtaano Mirai Michal Prokop Slash Ewa Farna Remme
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu