Mastodon zvou v klipu "Teadrinker" na výpravu do barvitých snových světů

12.10.2021 12:22 - Jiří V. Matýsek | foto: Marie Strnadová

Není žádným velkým tajemstvím, že se americká progresivně heavymetalová formace Mastodon hlásí o slovo s osmou studiovkou. Album "Hushed and Grim" vyjde už 29. října a slibuje hned patnáct nových písní, které částečně ovlivnila smrt dlouholetého manažera kapely Nicka Johna. Už před nějakou dobou skupina představila videoklip k singlu "Pushing The Tides", nyní na něj navazuje skladba "Teadrinker". Ale žádný čajový dýchánek, jak by třeba titul mohl sugerovat, to není.

Valivá píseň ve středním tempu je postavena na proplétajících se rockových kytarách v kombinaci s melodickými pěveckými linkami. Mastodon se tentokrát vydávají poměrně přístupnou cestou, chytlavé refrény se klenou do závratných, téměř popových výšin, tvrdost jinak velmi vzdušný sound songu tak akorát zahušťuje. Potěší pak zvukově neobvykle posazené, pravděpodobně basové (pohybuje se to na hraně analogového syntezátoru) úsporné sólo. Oproti frenetické, těžké, zvukově dynamické a temné skladbě "Pushing The Tides" je to výrazný obrat, který slibuje, že novinka bude velice pestrý počin.

Videoklip je jakýmsi zážitkovým výletem, který členové kapely podstupují prostřednictvím tajemného hranolu, v jehož útrobách se skrývají skleněné koule s fantastickými snovými světy. Stačí si vybrat jenom tu správnou. Zpočátku znudění muzikanti nakonec tyhle výpravy - každý z nich má jinou - opouštějí spokojeni. Pak ovšem přijde překvapivá pointa...NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán.

 • Tak jak , pane Editore Věžníku ? (right Charles, 12.10.2021 12:52) Reagovat

  Jste vytrvalý, já také. Nenávidím nespravedlnost a ta je pro mě stálým motorem. Navrhuji příměří. Vy budete mazat falešného "right Charlese", já nebudu psát příspěvky které se vám nelíbí. To je fér. Je to na Vás.

  • Re: Tak jak , pane Editore Věžníku ? (right Charles, 12.10.2021 12:56) Reagovat

   A ještě dodám, jsem ochoten se přizpůsobit natolik, že budu psát pouze z jedné IP adesy, kterou už dobře znáte. Abyste se nevymlouval na to, že nepoznáte, který je pravý a který falešný.

   • Re: Tak jak , pane Editore Věžníku ? (David Věžník, editor, 12.10.2021 14:32) Reagovat

    Bohužel "falešný" right Charles nepoužívá vulgarismy ani nadávky. Jeho komentáře balancují na hraně, jsou vyjádřením nějakého názoru (jakkoliv IMNSHO omezeného), a váš pocit, že jde o provokaci vůči vám, zatím sdílím jen zčásti. Pokud ovšem tento pocit ve vás přetrvává, mně se v takových chvílích osvědčilo druhou stranu jednoduše ignorovat.

    A řešit nějaké IP adresy, nové/staré přezdívky, lepší/horší komentáře, to se omlouvám, ale na to už fakt nemám kapacitu. Použijte tedy prosím místo "Chcípni svině!" jen "Já jsem pravý Karel a mám jiný názor" nebo tak něco - pak tu zůstanou i všechny vaše reakce. A klidně je přidejte opět jako "Karel". ;-)

    Věřím, že jeden z vás/nás se začne brzy chovat dospěle, neb "Some People Have Real Problems"...

    Viva la Musica!

    • Re: Tak jak , pane Editore Věžníku ? (right Charles, 12.10.2021 21:40) Reagovat

     Víte pane Editore, já mám velmi intenzivně vyvinutý smysl pro spravedlnost. A váš argument, že falešný Karel - zloděj nicků nepíše vulgárně je naprosto absurdní. Samozřejmě že záměrně nepíše vulgárně. Víte, snažil jsem se najít rozumné řešení. Ale vy mě naprosto bagatelizujete a navrhujete úplné nesmysly. Takže vy prostě smír nechcete. Dobře, sám jste zvolil. Budete mít totální válku !!!!! Mohli jsme si jeden i druhý ušetřit čas. Vy jste to odmítl. Ještě vám dám čas na rozmyšlení do neděle. Pak začne masakr !!!!!!!!!!!!!

     • Re: Tak jak , pane Editore Věžníku ? (doctor, 13.10.2021 14:47) Reagovat

      schizofrenie nebo jedy?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY