Injury Reserve přivezou desku věnovanou památce zesnulého člena

08.09.2021 11:58 - Tisková zpráva | foto: Fource PR

Na dva roky starém debutovém albu jim hostovali mimo jiné i Aminé, Rico Nasty nebo JPEGMAFIA. Za sebou měli úspěšnou tour a celkově solidně našlápnuto. Plány kapely ovšem vzaly za své minulý rok, kdy svět obletěla zpráva o tragické smrti kmenového člena Stepy J. Groggse. Druhou desku "By the Time I Get to Phoenix" nahrávali ještě všichni společně, její název odkazuje na rodné město, kde se všichni potkali a začali tvořit hudbu. V Praze ji představí 24. února 2022 v klubu Underdogs', vstupenky (390 Kč) budou v prodeji od 10. září na Fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Injury Reserve založilo duo rapperů Ritchie With a T a Stepa J. Groggs společně s producentem Parkerem Coreym. První mixtapey "Live from the Dentist" (2015) a "Floss" (2016) zahýbaly scénou. Není divu, že eponymní debut tematizující každodenní život, institucionalizovaný rasismus i neduhy hudebního průmyslu získal kladné reakce.

Pozůstalí členové trávili celý minulý rok doděláváním desky a hledání správného názvu alba, které uctívá památku třetího z nich. Phoenix je místem s bohatou hudební historií a domovem slavných písní, které byly v historii několikrát přezpívané různými umělci. Sami Injury Reserve přispívají k této tradici a sahají do historie, když samplují staré soulové nahrávky i rapové tracky z éry "A Tribe Called Quest", zjevné reference vždy servírují svým jedinečným stylem. Právě tuhle dynamiku "By the Time I Get to Phoenix" přesně zachycuje a Injury Reserve tak znovu staví na špici současného experimentálního rapu.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY