Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Emma Smetana a Jordan Haj, Střecha Radost, Praha, 19.7.2021

Emma Smetana a Jordan Haj na Střeše Radost dokázali, že jsou dokonalí partneři v životě i na pódiu

Vydáno: 20.07.2021 18:16 v sekci Naživo - Hana Bukáčková | foto: Hana Bukáčková

Emma Smetana a Jordan Haj spojili hudební síly a zahráli živě. Neskrývanou trému přetavili v osobité vystoupení, které na dva dny zabralo stylový prostor žižkovské Střechy Radost v rámci letní klubové scény Café V lese. V pondělí předvedli znamenitý koncert - intimní, osobní, harmonický.

Live: Emma Smetana a Jordan Haj

místo: Střecha Radost, Praha
datum: 19. červnence 2021
setlist: No Fire, What I´ve Done, Wall of Kampa, Savage, Velvet Dress, A Perfect President, Waiting, I Can´t Give You Up, Dopanine, Sand Paris, The End Of The World, Night Races, Lies, Lost and Found, Variace na renesanční téma

Fotografie mobilem jsou pouze ilustrační, omluvte proto prosím jejich kvalitu, na koncertě jsme neměli profesionálního fotografa.

Emma Smetana a Jordan Haj, Střecha Radost, Praha, 19.7.2021
© Hana Bukáčková
Baví mě jedinečné prostory, jako je třeba právě Střecha Radost. Má takovou speciální atmosféru, kterou jen tak z hlavy nedostanete. K hudebnímu zážitku přidáte i panoramatický pohled na Prahu z jiného úhlu, než z jakého ji většinou znáte.

Vystoupení začalo kolem půl deváté, po celé odpoledne před ním a pak po něm zde byl second hand. Mohli jste si pořídit to nejlepší ze skříní obou interpretů nebo to, z čeho jejich dcera Lennon už vyrostla… Hudební pásmo začalo jejich společnou "No Fire", která naznačila, v jakém duchu se koncert ponese - tedy, že Emma Smetana a Jordan Haj budou víceméně stále spolu na pódiu a že si budou vzájemně hostovat.

Emma Smetana a Jordan Haj, Střecha Radost, Praha, 19.7.2021
© Hana Bukáčková
Emma a Jordan jsou nejenom životními partnery (mají dva potomky), ale klape jim to i hudebně. Je radost se na ně dívat, je radost je poslouchat. Dokonalé souznění. Bylo to Emmino první hraní po porodu jejich druhé dcery a vlastně i po roční odmlce. Není proto divu, že bylo vyprodáno.

Hned zkraje oba upozornili na to, že jsou nervózní a mají trému, a poprosili, ať omluvíme jejich případné přešlapy. Ale nebylo to třeba - svazující stavy je brzy opustily a oni si to začali užívat, přestože na střeše docela foukalo. Až se na mysl vkrádala metafora, že jsou oba takovým svěžím větrem do naší scény. Tahle synergie dvou talentů do sebe zkrátka zapadá.

Emma Smetana a Jordan Haj, Střecha Radost, Praha, 19.7.2021
© Hana Bukáčková
Nebyl to standardní dvojkoncert. V průběhu večera vystoupili především s Emminou tvorbou, kterou doplnil Jordan. Oba byli plně za sebe, ale krásně propojeně. Kompaktní set nechával vyniknout její křehkost a jeho naléhavý chraplák. Zpěvačka v úvodu zmínila, že lidé přišli i sami kvůli sobě, a tak je vybídla, aby se seznamovali, bavili, plodili.

Na úvodní song navázala "What I've Done", která byla kdysi první vlaštovkou pro jejich budoucí spolupráci a dala jméno i Emmině debutové desce. Jordan si na tu svoji ještě počká (původně ji měl v plánu na podzim 2020, ale covid vše odsunul na neurčito; ani se o tom nezmínil během hraní). Z jeho dílny zazněly singly "A Perfect President" a "The End Of The World". Během prvního sešel mezi posluchače. V určitých pasážích ho nemohl vyzpívat, to ale vůbec nevadí - uši to netrhalo. Jeho bílé ponožky v černé obuvi připomínaly Michaela Jacksona, na nějž se odkazuje i v klipu.

Emma Smetana a Jordan Haj, Střecha Radost, Praha, 19.7.2021
© Hana Bukáčková
Emma i ten večer dokázala, že je jiná, osobitá a zároveň se nebojí trendů. Představila rovnou tři novinky. První byla "Savage", která oficiálně vyjde až za půl roku. Vznikla po jejím a Jordanově putování jihovýchodní Asií, Jordan má se skladbou prý ambici jít ve šlépějích Paula Nutiniho a Black Pumas. Song vznikl už za trvání jeho kapely Peter Pan Complex, ale jelikož už nefungují, je jeho.

U "Dopanine" neváhal stopnout bubeníka s tím, že to hraje moc rychle. Emma to okomentovala slovy, že Jordan chce, aby z toho byl hned hit, proto to má zaznít dvakrát po sobě, aby si to lidi zapamatovali, a že prý jsme "u organického rozkvětu písně". Bicman poté slíbil, že do příště se to naučí líp. Na to, že song zkoušeli poprvé den předtím, žádné výrazné šrámy neutrpěl. Je mimo jiné o tom, že i láska se dá prožít přes instagramová storíčka.

Třetí novinka "Night Races" je v moderním tanečním hávu a dokonale se hodila pro roztancovaný taneční večer s hvězdami nad hlavou, kterých je vidět v Praze jak šafránu. Prozradili, že před dvěma týdny ke skladbě natáčeli v Berlíně klip, kteréo se dočkáme co nevidět.

Emma Smetana a Jordan Haj, Střecha Radost, Praha, 19.7.2021
© Hana Bukáčková
Koncertní sestava byla doplněná o Franka Dudinku, kterého můžete znát z Mandrage. Prý není nastálo - zaskočil za dovolenkáře. Během setu zazněla i "Wall of Kampa", kterou napsal Emmin otec. Publikum nechtělo vystupující pustit, a tak se několikrát přidávalo. V závěru "Lost and Found" došlo i na společný tanec, nenucené to gesto. Večer zakončil cover "Variace na renesanční téma" od Vladimíra Mišíka. Zpěvačka ho uvedla rýpnutím: "Teď zazní národní písnička, ale určitě to nebude hymna SPD od pana Koláře."

Kvituji, že Emma střídá pomalé pasáže, kdy se sama doprovází na klávesy, s těmi, kdy se změní v dračici za mikrofonem. Je rovněž nutno vyzdvihnout i to, jak angličtinu plynule nahrazuje francouzštinou. Byl to moc vydařený, netuctový, nenucený a krásný večer. Víc takových.

NÁZORY
 • jen pro slušné (Pavel, 21.07.2021 02:32) Reagovat

  Prosíme redaktory musicserveru o mazání takových "diskusních příspěvků".
  Děkujeme.

  • Re: jen pro slušné (Michalu, 21.07.2021 10:39) Reagovat

   asi to neprošlo hlídacím algoritmem nebo mají cenzoři dovču :-)

   • Re: jen pro slušné (David Věžník, editor, 21.07.2021 12:17) Reagovat

    Už. "Cenzoři" ve 2:32 spí. ;-)

    • Re: jen pro slušné (Karel, 21.07.2021 13:10) Reagovat

     Boha jeho, David Věžník osobně ??!!! Já myslel že na to máte lidi .... ;-) :-D

  • Re: jen pro slušné (Tomáš, 21.07.2021 13:07) Reagovat

   Přidávám se k prosbě

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Dan Bárta & Rozhlasový Big Band Gustava Broma - I Killed This Song At Karaoke Tonight 9/10
Recenze: Dan Bárta v doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma vdechl na "I Killed This Song In The Karaoke Last Night" nový život známým hitům Covery jsou ošemetná disciplína. Dobře uchopená předělávka může originál pozvednout, ale máme tucty případů, kdy to byla skutečná vražda - tak jak to sebeironicky naznačuje název společného alba Dana Bárty a Rozhlasového Big... čtěte zde
Vydáno: 01.12.2021 08:00 v sekci Recenze
0
Me And That Man - New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2 8/10
Recenze: Me And That Man se na "New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2" drží stejné hry jako posledně, kouzlo se ale začíná pomaličku vytrácet Desperátská úderka Me And That Man vedená frontmanem metalistů Behemoth se vrací a přiváží druhou část svého dark country-rockového opusu "New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2". Opět je to nahrávka plná hostů, které principál... čtěte zde
Vydáno: 30.11.2021 16:30 v sekci Recenze
0
Roman Holý - Jsem nesnesitelně náročnej, v hudbě jsem velmi přísnej, až mi to leze na nervy
Rozhovory: Roman Holý - Jsem nesnesitelně náročnej, v hudbě jsem velmi přísnej, až mi to leze na nervy Romana Holého posluchači znají hlavně z formací J.A.R., Monkey Business či Sexy Dancers. Nyní přichází s debutovou sólovkou "Strážce klidu Vol. 1". "Nejosobnější deska, už jen proto, že je první, velmi upřímná, odkopaná, daleko... čtěte zde
Vydáno: 30.11.2021 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Václav Neckář & spol. - Andělé strážní 8/10
Video: Hvězdy spojily síly a pro dobrou věc přezpívaly Neckářovu vánoční píseň "Andělé strážní" Začal advent a roztrhl se pytel s vánočními skladbami. Jednu takovou nazpívalo tucet známých českých umělců pod taktovkou Jana Neckáře. Společně chtějí podpořit aktivity dobročinné organizace Člověk v tísni, konkrétně její... čtěte zde
Vydáno: 29.11.2021 15:12 v sekci Audio / Video | Video
0
Sting - The Bridge 8/10
Recenze: Stingův "The Bridge" je solidní stavbou nad rozbouřenými vodami V jedné z nejkrásnějších českých písní "Mosty" zpívá Karel Zich s Lenkou Filipovou, že postaví bezvadný most s pevnými pilíři. Na svém novém albu "The Bridge" se totéž daří i britskému veteránovi Stingovi. O pevnosti jeho... čtěte zde
Vydáno: 29.11.2021 00:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Emma Smetana a Jordan Haj v pohádkovém klipu "By Now" potvrzují svoje kvality (20.11.2021 13:52)
- Video: Emma Smetana ve zdařilé novince "Night Races" poodhaluje noční život v Berlíně (29.08.2021 16:25)
- Top 10: Deset objevů domácí scény roku 2020 (20.01.2021 08:30)
- Recenze: "Jedna nula" od Tata Bojs je nejzábavnější motivační album v historii rock 'n' rollu (30.11.2020 00:00)
- Video: Jordan Haj je "A Perfect President" (17.11.2020 10:21)
- Na nové desce Tata Bojs si zazpívala i Emma Smetana (07.11.2020 12:51)
- Video: Jordan Haj zní v postapokalyptickém debutovém singlu "The End Of The World" světově (05.06.2020 13:33)
- Video: Emma Smetana udělá pro lásku všechno. V "Over" na svého partnera vytasí brokovnici (04.10.2019 16:14)
- Naživo: Dramaturgie Metronome Festivalu se stále drží zpátky, zvítězila nadčasovost (25.06.2019 00:08)
- Naživo: Jessie J ve Foru Karlín předvedla skvělou práci s publikem (24.04.2019 10:34)

ALBUM TÝDNE 48/2021

Sting
The Bridge

V jedné z nejkrásnějších českých písní "Mosty" zpívá Karel Zich s Lenkou Filipovou, že postaví bezvadný most s pevnými pilíři. Na svém novém albu "The Bridge" se totéž daří i britskému veteránovi Stingovi. O pevnosti jeho pilířů nelze při jeho mnohaleté praxi pochybovat.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 10.12.
The Hives (SWE) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.01.
Kaleo (ISL) + Belle MT (UK) (Forum Karlín, Praha)
Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 05.02.
BirdPen (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
Út 08.02.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 09.02.
The Driver Era (USA) (Roxy, Praha)
St 09.02.
Lime Cordiale (Café V lese, Praha)
Čt 10.02.
The Dead Daises (AUS/US) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 12.02.
The Sheepdogs (CAN) (Chapeau Rouge, Praha)
Út 15.02.
The Districts (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Coldplay On Air Beata Hlavenková Metallica Ewa Farna Adele Dua Lipa Ed Sheeran Kryštof Lady Gaga Billie Eilish Olivia Rodrigo Marie Rottrová Aerosmith Karel Gott Kateřina Marie Tichá Abba AC/DC Rihanna Lucie Bílá
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu