shop.musicserver.cz
Nové desky 44/2020 - od Kylie Minogue přes Shirley Bassey po Monkey Business

Nové desky 44/2020 - od Kylie Minogue přes Shirley Bassey po Monkey Business

Vydáno: 10.11.2020 08:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: Facebook Kylie Minogue

Doslova příval domácích titulů pokračuje. Tento týden se můžete těšit na Škwor, XIII. století, Lenku Dusilovou, Monkey Business, Povodí Ohře, Janka Ledeckého nebo Čechomor. Ze zahraničí jim budou sekundovat legendární Shirley Bassey, Kylie Minogue, Little Mix, Orianthi, Ólafur Arnalds, Ibrahim Maalouf nebo Jeff Scott Soto.

V pátek 6. listopadu vyšly tyto nové tituly:

Kylie Minogue - Disco (Warner Music)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: disco / pop

Kylie Minogue - Disco
Kylie Minogue se po albu "Golden", na němž čerpala inspiraci z country, vrátila na svém patnáctém studiovém počinu "Disco" ke svým kořenům v taneční hudbě a discu sedmdesátých a osmdesátých let. Dvanáct písniček, které deluxe edice rozšíří o další čtyři, začala psát již vloni na turné ke zmíněnému předchůdci. Finální natáčení probíhalo během jarní karantény a více než devadesát procent materiálu vzniklo v jejím domácím studiu, kde se zpěvačka učila práci zvukového inženýra. K ruce jí byla menší armáda producentů, v níž najdete spíše méně známá jména jako Sky Adams, Duck Blackwell, Teemu Brunila, Linslee Campbell, Jon Green, Kiris Houston, Troy Miller, Nico Stadi, Biff Stannard a Ph. D. Přesto to podle prvních reakcí vypadá, že se jim práce vydařila a album sbírá veskrze pozitivní hodnocení. Jestli se s nimi shodnete, můžete zjišťovat na YouTube zpěvačky. U toho můžete přemýšlet, zda vám postačí digitální vydání, nebo zda nepořídit verzi na CD, vinylu či audiokazetě.


Shirley Bassey - I Owe It All To You (Universal)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: tradiční pop / swing

Shirley Bassey - I Owe It All To You
Velšskou zpěvačku Shirley Bassey snad není třeba představovat. Je jediným interpretem, kterého si tvůrci filmové série o Jamesi Bondovi vybrali pro titulní song hned třikrát, a to pro snímky "Goldfinger", "Diamanty jsou věčné" a "Moonraker", a již dvacet let se pyšní Řádem britského impéria. Shirley letos oslavila své třiaosmdesáté narozeniny, nové album "I Owe It All To You" proto někteří označují za rozlučkové. Ona sama o něm říká: "Je oslavou sedmdesáti let v šoubyznysu. Sedmdesát let podpory od mých fanoušků a sedmdesát let hudby! Kráčela jsem po prknech tolika pódií a vykopla tolik diamantových podpatků! Písně, které jsem vybrala, vnímám jako velmi osobní a spojené s mým životem. Snad budou působit stejně i na mé fanoušky." Na nahrávce jich najdete hned čtrnáct, mimo jiné jsou zde například "Who Wants To Liver Forever" Queen, Chaplinova "Smile", Albinoniho "Adagio", Presleyho "Always On My Mind", "I Was Here" Dianne Warren nebo "I Made It Through The Rain" Barryho Manilowa. Deska se nahrávala částečně v Londýně, Monaku, kde zpěvačka žije, a také v Praze za účasti speciálně složeného orchestru. První ukázky nabízí zpěvačka na svém YouTube profilu.


Little Mix - Confetti (Sony Music)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / r'n'b

Little Mix - Confetti
Little Mix se úspěšně propracovaly k šestému albu a budou jistě doufat, že si trochu napraví reputaci z dva roky starého "LM5", které bylo prodejně jejich nejslabším počinem. Třináct písniček natáčely dámy během karantény a vzhledem k britským restrikcím odděleně, a jak samy uvádějí, zatímco předchůdce "vyzařoval především jejich holčičí sílu, tentokrát se jen bavily a psaly písničky, které se jim líbily, což je ve výsledku spojilo". Mezi nejčastějšími spolupracovníky najdeme produkční týmy TMS a Goldfingers, autorky a producentky Kamille a Maegan Cottone, hlasovou poradkyni Raphaellu Mazaheri-Asadi a vše zmíněné obstarával také MNEK. Výsledný mix r'n'b a popu, včetně písničky "Rendezvous", v níž kvartet vysamploval světoznámou "Sway", uslyšíte na YouTube.


Fates Warning - Long Day Good Night (Mystic Production)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: melodický rock

Fates Warning - Long Day Good Night
Se třináctou studiovou deskou přichází kultovní rocková formace Fates Warning. Hudebníci se na ní ubírají melodičtějším směrem, nicméně podle recenzí to výsledku na tvrdosti neubírá. Jistý posun je samozřejmý a posluchač to kapele nesmí mít za zlé. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami: na YouTube si poslechněte celé novinkové album. Svůj názor nám pak nezapomeňte napsat do komentářů!


Monkey Business - Freedom On Sale (Warner Music)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: funk

Monkey Business - Freedom On Sale
Přesně dva roky po vydání "Bad Time For Gentlemen" se Monkey Business vracejí s novým počinem. Zopakovali si na něm spolupráci s Ashleym Slaterem z Freak Power a také s Ondřejem Pivcem. K nim si pak přizvali několik dalších spolupracovníků, jako je člen hardrockových Nazareth Dan McCafferty, česká rapperka Sia Sai, Epoque Quartet či alternativec Martin Šírek, kterému Roman Holý před časem produkoval album. Výsledkem je třináct písní, které před časem uvedl singl "Do It! (If You Don't Have Any Children)". Videoklip s Jiřím Langmajerem v hlavní roli jsme vám již představili a nyní pouze dodáme, že titul bude k sehnání také na vinylu.


Jeff Scott Soto - Wide Awake (In My Dreamland) (Mystic Production)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Jeff Scott Soto - Wide Awake (In My Dreamland)
Hardrockový veterán Jeff Scott Soto vydává sedmou studiovou desku. Nahrávku s titulem "Wide Awake (In My Dreamland)" si hudebník nadělil ke svým narozeninám. Na desce dělal s Alessandrem Del Vecchiem, který je známý ze spolupráce s Jorn nebo třeba Revolution Saints. Vedle jedenácti nových skladeb najdete v balení také bonusový živák se záznamem vystoupení na Frontiers Rock Festivalu v roce 2019. Ukázku v podobě baladické "Without You" najdete na muzikantově YouTube.


Ólafur Arnalds - Some Kind Of Peace (Universal)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: indie pop / ambient / minimalismus

Ólafur Arnalds - Some Kind Of Peace
Páté sólové album Ólafura Arnaldse "Some Kind Of Peace" se zrodilo z mantry: "Nemůžeme řídit to, co se nám stane. Můžeme pouze řídit, jak budeme reagovat na to, co nám život dává." Desítka kompozic, které si pro nás islandský hudebník připravil, je jeho osobní cestou vyprávěnou niternou hudbou na pozadí chaotického světa. Ke spolupráci si přizval několik dalších hostů, mezi nimiž nejvýrazněji vynikají anglický muzikant Bonobo, islandská zpěvačka JFDR a německá písničkářka Josin. Některé ze skladeb již mají také svoji vizuální podobu, videoklipy můžete sledovat na Arnaldsově YouTube profilu.


Sólstafir - Endless Twilight Of Codependet Love (Mystic Production)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: post metal

Sólstafir - Endless Twilight Of Codependet Love
Islanďané Sólstafir jsou zárukou velkolepé hudební nálože. Umějí vytvořit deathmetalovou řežbu a přitom neskrývat vlivy rockových velikánů jako U2 nebo Enslaved, v jejichž tvorbě mnohdy nacházejí inspiraci. Novinka "Endless Twilight of Codependent Love" je právě takovým dílem a náročnější posluchače bude jistě velice zajímat. Za všechny věnujte pozornost skladbě "Her Fall From Grace", ke které vznikl i videoklip. Najdete ho na YouTube.


Lenka Dusilová - Řeka (Animal Music)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní folk / indie folk

Lenka Dusilová - Řeka
Po dlouhých devíti letech od posledního sólového alba a šest od projektu "Baromantika" se vrací Lenka Dusilová s novým počinem. Nazvala ho "Řeka" a na desíti skladbách spolupracovala s především s Martinem E. Kyšperským, ve dvou pak i s Dorotou Barovou. Produkce se ujali dva velmi rozdílní hudebníci - Petr Ostrouchov a beatmaker a elektronický mág Aid Kid. Mezi hosty najdeme dále takové sólisty, jako jsou bubeníci Roman Vícha a Miloš Dvořáček, baskytarista Matěj Belko, klavíristi Martin Brunner a Vojtěch Procházka, saxofonista Marcel Bárta, trumpetista Oskar Török, kontrabasista Jiří Slavík, kytarista Josef Štěpánek, klavíristka Beata Hlavenková, hráč na glass harmoniku a cristal baschet Thomas Bloch nebo Concept Art Orchestra. V jedné z písní si s Dusilovou zazpívaly také Monika Načeva a Iva Bittová. Deska bude později k dostání i na dvojvinylu, více se o ní dozvíte na stránkách vydavatelství Animal Music.


Tip týdne

APRE - Always In My Head (Universal)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní pop / pop rock

APRE - Always In My Head
Britské duo APRE, které tvoří Charlie Brown a Jules Konieczny, vtrhlo na hudební scénu poměrně sebevědomě před dvěma roky. Na svém kontě mají pánové celkem pět ípíček a minulý rok je několik menších médií zařadilo mezi interprety, na které je potřeba si dát pozor. My se k nim připojujeme a představíme jejich plnohodnotný debut "Always In My Head", pro nějž připravili celkem osm písniček. Ty se pohybují mezi popem, rockem, indie, synth-popem a new wave osmdesátých let. Lepší představu si uděláte prostřednictvím jejich YouTube kanálu.


Ennio Morricone - Segreto (Universal)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: filmová hudba

Ennio Morricone - Segreto (Universal)
Je to teprve pár měsíců, co ve věku 91 let zemřel Ennio Morricone. Během mimořádné kariéry, která trvala více než šest desetiletí, vytvořil přes šest set originálních skladeb a nyní mu posmrtně vychází kompilace s názvem "Segreto". Ta odhaluje skrytou, tmavě zbarvenou až psychedelickou tvář slavného skladatele, která většinou širšímu publiku není známa, ale je hluboce oceňovaná jak znalci, tak širokou řadou umělců. Kolekce obsahuje sedm dosud nevydaných skladeb a je zároveň exkurzí do možná nejbohatšího Morriconeho tvůrčího období od konce šedesátých do počátku osmdesátých let. Trailer najdete na YouTube.


Čechomor - Radosti života (Warner Music)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: folklór / folk

Čechomor - Radosti života
"Původně jsme chtěli nahrát album ze skladeb, které jsme si už dávno schraňovali ve svých 'šuplících', ale protože jsme ve studiu trávili několik měsíců téměř nepřetržitě, vzniklo neplánovaně i hodně nových písniček," uvedl Karel Holas novou řadovku Čechomoru "Radosti života". Dvanáct kousků pochází především z oblasti lidové tvorby s výjimkou zhudebněné básně Františka Gellnera "Napsala mi psaní". Na desce se po delší době podílel i někdejší člen skupiny Radek Pobořil, který s kapelou v létě také koncertoval. První ukázky naleznete na YouTube profilu formace a my pouze dodáme, že nahrávka je k dostání také na vinylu.


EP

 • Birdy - Piano Sketches (Warner Music)
  Třesete-li se na nové album Birdy, budete si muset počkat do příštího roku. O něco příjemnější toto čekání však bude se čtveřicí skladeb, které muzikantka nyní vydává na EP "Piano Sketches". Složila je společně s Rickem Nowlesem, Jamesem Fordem, Michaelem Matosicem (Lauv, Liam Payne) a Audrou Mae, a jak název napovídá a YouTube dokazuje, zpívá je pouze s klavírem.
 • Madison Cunningham - Wednesday
  Americká písničkářka Madison Cunningham si za své loňské album "Who Are You Now" vysloužila nominaci na Grammy v kategorii nejlepší americana album, a tak není divu, že kuje železo, dokud je žhavé. Vydává EP "Wednesday", na něž zařadila čtyři coververze, a to "Hold On" Toma Waitse, "The Age Of Worry" Johna Mayera, "In My Life" Beatles a "No Suprises" od Radiohead. Jak je pojala, zjistíte na jejím YouTube profilu.
 • Mae Muller - No One Else, Not Even You (Universal)
  Pokud vám anglická popová zpěvačka Mae Muller dosud nezkřížila cestu stejně jako nám, možná je na čase se s ní seznámit prostřednictvím jejího EP "No One Else, Not Even You". Ve třiadvaceti minutách vás na něm rodačka z Londýna zahrne hned osmi písničkami včetně jedné, v níž si zarapoval/zazpíval Kenny Beats. Proč si ji dnes zmíněné Little Mix vybraly jako support na své poslední turné, zjistíte na jejím YouTube kanálu.
 • Pup - This Place Sucks Ass (Warner Music)
  Kanadští punkrockeři se se slovníkem na svém třetí EP příliš netrápí a společně s producentem Davem Shiffmanem (The Killers, Fleetwood Mac) nachystali šest písniček. K poslechu jsou na jejich bandcampu.
 • Bree Runway - 200And4Eva
  Hned devět tracků dokázala vmáčknout do dvaadvaceti minut anglická rapperka Bree Runway na svém EP "2000and4Eva". Podílela se na nich také čtveřice hostů v čele s Missy Elliott, doprovázená Yung Baby Tate, Maliibu Miitch a Ricem Nastem. Kompletní nahrávku, která se nebojí hutných kytarových riffů a tvrdých beatů, sdílí autorka na svém YouTube.


XIII. století - Zahrada světel (Warner Music)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: gotický rock

XIII.století - Zahrada světel
Po roce přichází se svojí novinkou i čeští gotičtí věrozvěsti a mistři temné melancholie XIII. století. Vydávají titul s názvem "Zahrada světel" se sedmi tracky včetně nově nahraných skladeb "Zahrada světel (Into The Garden Of Delight)", "Mystery Ana", "Dogma" a "Upír s houslemi". Tři kousky skupina natočila s bývalou spoluhráčkou Janou Havlovou, která je obohatila o zpěv a vokály. Že to nebude vydání ledajaké, dokládá i fakt, že krom vinylové verze s jedním LP vychází i dvojCD, které na druhém kotoučku nabízí počin projektu Petra Štěpána Hindenburg s názvem "Deus ex machina". Autor zde vsadil na skladby v rychlejších, údernějších tempech nebo tanečních rytmech. Speciální limitovaný box lze zakoupit na webu skupiny. Ukázky jsou na YouTube kanálu Warner Music.


Škwor - Tváře smutnejch hrdinů (Supraphon)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: rock

Škwor - Tváře smutnejch hrdinů
"S ohledem na počet tvrdejch skladeb na novém albu nám přišlo logický dát jako první ukázku právě ostrou pecku, aby nedošlo náhodou k nějakýmu omylu, že 'Tváře smutnejch hrdinů' bude limonáda," vysvělují Škwor výběr singlu "Už je to tak dávno". Jak ale jedním dechem dodávají, na své si v několika případech přijdou i ti, kdo vítají baladičtější polohy stálice české rockové scény. Ať už jde o rychlejší, nebo pomalejší tempa, dvanáctka nových kusů tepe pro Škwor tolik typickou rockovou energií, zachovává si snadnou rozpoznatelnost, přitom si však stále drží progresivnost a skrývá nejedno hudební překvapení včetně patrného posunu v celkovém zvuku kapely oproti předchozím nahrávkám. Pokud jste se zmíněným singlem ještě neměli tu čest, věnujte mu pozornost na YouTube.


Karel Růžička - Garden Of Silence (Animal Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: jazz

Karel Růžička - Garden Of Silence
Karel Růžička starší by se v tomto roce dožil osmdesáti let. Animal Music při této příležitosti vydává čtyři roky po jeho smrti jeho poslední album. Nahrál ho už v roce 2010, avšak vydání se nedočkal. Jeho nedávné objevení se rovná nálezu vzácného pokladu. Český klavírista a skladatel se zde vrátil na pole nahrávek pro sólový klavír, kde poprvé zazářil albem "Zahrada radosti" v roce 1981. "Garden Of Silence", tedy "Zahrada ticha", je pestrou směsicí nálad, intimních i hravých skladeb, v nichž se Růžička projevuje jako skladatel-melodik i jako interpret-improvizátor. Ukázky devíti kompozic nabízejí stránky vydavatelství Animal Music.


Povodí Ohře - Dva trámy na kříž
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock / indie rock

Povodí Ohře - Dva trámy na kříž
Někam mezi LP a EP nasměrovala česká kapela Povodí Ohře své druhé album "Dva trámy na kříž". Někdejší členové Esgmeq, Esazlesa a Climatizado pro něj připravili celkem osm skladeb ve stopáži mírně překračující jednatřicet minut a navazují s nimi tam, kde minule skončili. Sami novinku označují jako koncepční a zpěvák Sisi k tomu dodává: "Je o příhraniční spolupráci, obdělávání země a zápase křesťanů s dobovou totalitou pod uměleckým vedením básníka Zdeňka Rotrekla, zasazené do krajiny Povodí Ohře." Co si pod tím představit, lépe zjistíte poslechem nahrávky na bandcampu formace.


Orianthi - O (Frontiers Records)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Orianthi - O
Poměrně dlouhých sedm let čekali příznivci hardrockových kytarových riffů na čtvrté sólové album australské kytaristky a zpěvačky Orianthi. Rozhodně ale neplatí, že by během této doby pouze odpočívala. Před dvěma roky natočila společně s Richiem Samborou debutové album jejich projektu RSO a koncertovala společně s Davem Stewartem. Letošní novinka nese velmi jednoduchý název "O" a desítku písniček, které na ni zařadila, nahrála společně s Marti Frederiksenem, jenž je známý především díky spolupráci s Aerosmith, Carrie Underwood, Buckcherry, Daughtry, Ozzym Osbournem či Mötley Crüe. Sama hudebnice pak přiznala, že inspiraci hledala především v deskách z devadesátých let od Train přes Nirvanu, Nine Inch Nails až po Counting Crows. Zda tam něco z těchto vlivů uslyšíte i vy, můžete zjišťovat na YouTube.


Ibrahim Maalouf - 40 Melodies (Bertus)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: jazz / world music

Ibrahim Maalouf - 40 Melodies
Ibrahim Maalouf oslavil 5. listopadu čtyřicet let a na oslavu těchto kulatin si nadělil album příznačně nazvané "40 Melodies". Název odkazuje na čtyřicítku kompozic z jeho kariéry, které francouzsko-libanonský trumpetista znovu nahrál společně se svým dlouholetým spolupracovníkem a přítelem, belgickým kytaristou Françoisem Delporteem. K tomuto souboru starších věcí na 2CD přidal i tři zbrusu nové skladby. To ovšem není zdaleka vše - do některých z nich si pozval několik hostů z různých hudebních oblastí. Na nové, veskrze velmi intimní podobě spolupracovali například Sting, Marcus Miller, Richard Bona, Jon Batiste, Kronos Quartet, Arturo Sandoval, francouzský rocker Matthieu Chedid aka -M-, Sarah Reich z Postmodern Jukebox, spoluhráč Prince Frédéric Yonnet, kubánský klavírista Alfredo Rodriguez, indický perkusista Trilok Gurtu, turecký klarinetista Hüsnü Şenlendirici či zpěvačka Lily. Vydáním nové desky pochopitelně žije hudebníkův YouTube kanál.


Hey Colossus - Dances/Curses
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock

Hey Colossus - Dances/curses
Představitelé nezávislé londýnské scény Hey Colossus jsou zpět se svým třináctým albem "Dances/Curses". Jako ochutnávku vyslali do světa zdařilý nostalgický klip "U Cowboy", který můžete zhlédnout na YouTube profilu formace. Jako host si zde zahrál i velký fanoušek kapely Mark Lanegan. Novinka obsahuje čtrnáct tracků, z nichž nejdelší trvá celých šestnáct minut. Kolekce vychází v podobě vinylového dvojalba či jako double CD.


Reedice a výběry

David Bowie - Metrobolist (Aka The Man Who Sold The World)
David Bowie - Metrobolist (Aka The Man Who Sold The World) (Warner Music)
Trochu záhadný název nese reedice alba "The Man Who Sold The World" od Davida Bowieho. To původně vyšlo ve Spojených státech 4. listopadu 1970 a produkoval jej Tony Visconti. Nahrávalo se v londýnských Trident And Advision Studios, ale ve Velké Británii vyšlo až v dubnu následujícího roku, a to s různými obaly. Verze k padesátému výročí od vydání bude nést název "Metrobolist", což byl ostatně původní název alba. V reedici obsahuje nový mix Tony Viscontiho z roku 2020, s výjimkou skladby "After All", v níž bylo použito původního mixu, neboť zde i technika narazila na své limity. Obal vychází z původního designu od Mikea Wellera z roku 1970. K dispozici je limitovaná vinylová verze, CD, a digitál ke streamování či stažení ve vysokém rozlišení.

Gladiator - Best Of 1991-2021
Gladiator - Best Of 1991-2021 (Universal)
Vydání své výběrovky "Best Of 1991 - 2021" si zvolil slovenský Gladiator pro své fanoušky jako důstojnou oslavu své třicetileté existence. Třícédéčkový komplet přináší celkem dvacet devět již dříve vydaných skladeb plus jednu úplně novou věc "Nechcem o teba prísť". Rozsáhlost tohoto výběru napovídá, že kapela do něj promítla veškeré vývojové etapy své kariéry, tedy od metalu až po současný styl, kterým dobývá místa v hitparádách a rádií u našich východních sousedů.

Michal Horáček - Srdce jako kníže Rohan
Michal Horáček - Srdce jako kníže Rohan (Universal)
Třicetiletou kariéru se rozhodl bilancovat i Michal Horáček, uznávaný textař, tvůrce a producent. Do rozsáhlého třícédéčkového výběru, který nese název "Srdce jako kníže Rohan", vybral podle svých slov padesát svých nejoblíbenějších skladeb. K posluchači se tak dostává rozsáhlý pohled nejen na známé hity ze společné tvorby s Petrem Hapkou, ale i na písně, které vznikly mimo tuto spolupráci. Široká je i škála interpretů, která písně s jeho texty zpívá. Za všechny, krom zmíněného Hapky, to jsou Hana Hegerová, Richard Müller, Lenka Nová, Michael Kocáb, Jan Spálený, Szidi Tobias, Daniel Landa, Aneta Langerová, Naďa Válová, Jana Kirschner, Jaromír Nohavica nebo Lucie Bílá.

Neil Young & Crazy Horse - Return To Greendale (Warner Music)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: americký rock folk blues

Neil Young & Crazy Horse - Return To Greendale
V roce 2003 vydal Neil Young pětadvacáté studiové album "Greendale". Nyní se k němu pomyslně vrací a nabízí jeho živou verzi s názvem "Return To Greendale". Záznam vznikl v témže roce a interpreta na něm doprovází skupina Crazy Horse. Původně Young oznámil, že živák vydá spolu s "Way Down In The Rust Bucket", nahrávkou jeho turné z roku 1990, nakonec z plánů sešlo a po několika odkladech vychází počin až nyní. Koncertní filmová verze vystoupení byla promítána v San Franciscu a prostřednictvím sekce Movietone na umělcově webu. Nedočkaví mohou zhlédnout několik ukázek na YouTube. Titul vychází na dvojvinylu, CD a také v deluxe verzi obsahující videozáznam na Blu-ray a DVD.


Janek Ledecký - Sliby se maj plnit...Live (Universal)
web / facebook / Deezer / psali jsme
žánr: pop / vánoční hudba

Janek Ledecký - Sliby se maj plnit...live
Minulý rok nachystal Janek Ledecký svým fanouškům pod stromeček unplugged album a letos pokračuje dalším koncertním záznamem. Jak už jeho název "Sliby se maj plnit...Live" napovídá, jedná se o speciální vystoupení z vánočního turné, kde odehrál celé své sváteční album z roku 1996, včetně pozdějších bonusů. Na CD a DVD najdete konkrétně záznam z vystoupení v pražské Hybernii, kde ho vedle jeho vlastní kapely doplnilo ještě Nostitzovo kvarteto. První ukázky vás mohou naladit na zpěvákově YouTube profilu.


V krátkosti

 • Krust - The Edge Of Everything (Crosstown Rebels)
  Po dlouhých čtrnácti letech se fanoušci anglického drum and bassového DJe Kirka Thompsona konečně dočkají jeho třetího alba. Roztančí je prostřednictvím jedenácti tracků, které sdílí na na bandcampu labelu Crosstown Rebels.
 • Aled Jones - Blessings (Warner Music)
  Velšský zpěvák u nás sice není tak populární, jako ve své domovině, na jeho novou studiovku obsahující celkem čtrnáct písní mu ale svým hlasem přispěli například Judi Dench, Susan Boyle, Harry Billinge, Libera, The Priests či Sami Yusuf. Všechny uslyšíte na Jonesově YouTube kanálu.
 • Pole - Fading (Mute)
  Po pětileté odmlce, kdy ovšem spolupracoval například s Johnem Frusciantem, se vrací německý představitel glitche a dubtroniky Stefan Betke. Svůj um tentokrát rozvíjí v osmi skladbách, které uslyšíte na jeho bandcampu .
 • Brad Cox - My Mind's Projection (Sony Music)
  Australský hudebník kombinující rock, country a blues nachystal svou druhou řadovku. Nahrával ji v Nashvillu za asistence producenta Matta Fella a spoluautorů Dana Isbella, Randyho Montany a Jacksona Besleyho. Ukázky najdete na jeho YouTube.
 • Tunng - Tunng Presents...Dead Club
  Angličtí experimentátoři se svým mixem folku, elektroniky a avantgardy zaměřili na poměrně těžké téma - smrt. Předlohou dvanácti skladeb byla tvorba spisovatele Maxe Portera, jehož mluvené slovo na nahrávce také uslyšíte. Na badcampu najdete nejen první ukázky, ale také spoustu informací o pozadí tohoto díla.
 • Hanson - Perennial: A Hanson Net Collection
  Americké pop-rockové trio vydává kompilaci poskládanou z dvaceti písní, které v posledních dvaceti letech postupně umisťovalo na svůj web. K nim pak muzikanti přidali zbrusu nový kousek "Nothing Like A Love Song".
 • Dutchavelli - Dutch From The 5th (Warner Music)
  Pro svůj debut připravil anglický rapper celkem šestnáct tracků a přivítal v nich trojici hostů jako Ray Blk, M1llionz a Fire. Seznámit se s tímto rodákem z Birminghamu můžete na jeho YouTube.
 • Marina Kaye - Twisted (PIAS)
  Zpěvačka, která na sebe upozornila ve francouzském Talentu již ve třinácti letech, je dnes už o osm let starší a tomu odpovídá i její třetí album. Natočila ho převážně v Londýně za asistence Davida Stewarta a Jessiky Agombar (BTS, Parade, Hailee Steinfeld). Že její indie pop určitě stojí za pozornost, dokazuje její YouTube.
 • Caitlyn Shadbolt - Stages (Universal)
  I když skončila v šesté řadě australského X Factoru na pátém místě, zaujala tato countryová zpěvačka natolik, že před třemi roky vydala debutové album "Songs On My Sleeve". Nyní na něj navazuje deseti čerstvými písničkami a vy se s nimi můžete seznámit na jejím YouTube profilu.


Dále vychází:

Adulkt Life - Book Of Curses
Alan Moe Montserrat - Agriculture
Alan Power - Songs To Break America
Alpha Hooper - Alpha Hex Index
Alter Bridge - Walk The Sky 2.0 (Mystic Production)
Ancient Thrones - The Veil
Art Contest - Fit Pitcher
B.E.N - Bass For The Bedroom
Barnaby Bright - Bleak Midwinter
Bertrand Chamayou - Good Night! (Warner Music)
Bitch Falcon - Staring At Clocks
Brynovsky - Future Weather
Clouds Taste Satanic - The Satanic Singles Series: Vol. 1
Cult Burial - Cult Burial
Dark Quarterer - Pompei
Dave Brubeck - Lullabies (Universal)
Dirk Van Der Westhuizen - Dirty 30's (Sony Music)
Doe Boy, Southside - Demons R Us
Donovan Woods - Without People
Dorothee Mields & Die Freitagsakademie - Handel's Tea Time (Sony Music)
Eleanora - Mere
Elvis Costello - The Complete Armed Forces
Elwd - Dandelion
Esperança - A Bênção e a Maldição (Sony Music)
Food House (Gupi And Fraxiom) - Food House
Francis Roberts - Story From Another Time
Fritz Von Runte - The Last Album
Gaia Guarda - Anatomy Of Fear
Garmarna - Förbundet
Gidge - New Light
Great Mountain Fire - What You Want Me To Be (singl)
Greybeard - Oracle
GFriend - Walpurgis Night
Hanging Fortress - Darkness Devours
Headfury - A New World
Heather Trost (Of A Hawk And A Hackshaw) - Petrichor
Helfir - The Journey
Herman Dune - Notes From Vinegar Hill
Hinrich Alpers - Beethoven: Symphonies Nos. 1-9 (Transcriptions For Piano Solo By Franz Liszt) (Sony Music)
Chris Rea - Era 1 - Rarities 1978-1984 (Rhino)
Christia Visser - Gemaklik Verlore (Sony Music)
Christo Graham - Turnin’
Infinity Knives - Dear, Sudan
Inhuman - Contra
Jason Seizer - Vertigo
John Lee Hooker - Live At Montreaux 1983/1990 (Universal)
Kipp Stone - Hommé
Kit Grill - Ride
LAL - Meteors Could Come Down
Larry Keel - American Dream
Lautten Compagney - Time Zones (Sony Music)
Leslie Odom Jr. - The Christmas Album
Lords Of Black - Alchemy Of Souls,pt. I (Mystic Production)
Luka - First Steps Of Letting Go
Lykantropi - Tales To Be Told
Makari - Continuum
Massimo Pupillo - The Black Iron Prison
Merkules - Apply Pressure
Mic Harrison And The High Score - Bright Spot
Midori - Ludwig Van Beethoven - Violin Concerto / Two Romance (Warner Music)
My Darling Clementine - Country Darkness
Nav & Wheezy - Emergency Tsunami
Nils Wülker - Go (Warner Music)
Nocleansinging - The Veil
Octavian - Alpha
Peter Cat - The Saccharine Underground
Ptakova - Suma Wszystkich Dzwiekow (Sony Music)
Pulchra Morte - Ex Rose Ceremonia
Pulse - Adjusting The Space
Pylon - Pylon Box
Ras Kass - I’m Not Clearing Shxt
Reb Beach - A View From The Inside
Různí - Muzikál Expres 30 ()
Různí - No Bad Words For The Coast Today: The Execution Of All Things Covers Comp
Různí - Paz E Futbol 3
Různí - Top20.cz 2020 / 2 (Universal)
Sabine Devieilhe / Alexandre Tharaud - Chanson D'amour (Bertus)
Sabrewolf - Mala Suerte
Scard - Rusted Lock
Science Man - Science Man II
Seamus Fogarty - A Bag Of Eyes
Second Son - Kampen G?r Vidare
Shattered Hope - Vespers
Shuffle And Bang - Island Bop
Sirens Of Lesbos - Sol
Sokoninaru - Choetsu
Solstafir - Endless Twilight Of Codependet Love (Fanbox) (Mystic Production)
Straight No Chaser - Social Christmasing
Surma - The Light Within
TaRanda Greene - The Spirit Of Christmas Deluxe Version (Sony Music)
Thaba - Eyes Rest Their Feet
The Casket Lottery - Short Songs For End Times
The Jacques - The Four Five Three
The Kid Laroi - Savage
The Kooly Bros - G Fresh & Sanders
The Silence - Electric Meditations
The Vacant Lots - Damaged Control
Tiña - Positive Mental Health Music
Tina Sparkle - Southern Hospitality
Tony Reed (Of Mos Generator) - Funeral Suit
Trance Wax - Trance Wax
Utilitarian - Stay Angry
Whitesnake - Love Songs
Wrekonize - Pressure Point

Vychází na vinylu:
Adulkt Life - Book Of Curses
Alter Bridge - Walk The Sky 2.0 (Mystic Production)
Apre - Always In My Head
Brad Cox - My Mind's Projection (Sony Music)
Čechomor - Radosti Života (Warner Music)
Dark Quarterer - Pompei
Dave Brubeck - Lullabies (Universal)
David Bowie - Metrobolist (Aka The Man Who Sold The World) (Warner Music)
Dolly Parton - Jolene (Sony Music)
Eclipse - Viva La Victouria
Eleanora - Mere
Ennio Morricone - Segreto (Universal)
Fates Warning - Long Day Good Night (Mystic Production)
Garmarna - Förbundet
Garou - Seul (Sony Music)
George Ezra - Staying At Tamara's (Sony Music)
Gidge - New Light
Hey Colossus - Dances/curses
Christo Graham - Turnin’
Ibrahim Maalouf - 40 Melodies (Bertus)
Iné Kafe - Bez udania dovodu ()
Jaded Star - Realign
Karel Růžička - Garden Of Silence (Animal Music)
Kerbdog - Kerbdog (Vinyl Reissue)
Kerbdog - On The Turn (Vinyl Reissue)
Kit Grill - Ride
Korn - Follow The Leader (Sony Music)
Krust - The Edge Of Everything
Kylie Minogue - Disco (Warner Music)
Lenka Dusilová - Řeka (Animal Music)
Little Mix - Confetti (Sony Music)
Little Mix - Confetti (Sony Music)
Lords Of Black - Alchemy Of Souls,pt. I (Mystic Production)
Ludwig Göransson - Tenet (soundtrack) (Warner Music)
Mariah Carey - Butterfly (Sony Music)
Mariah Carey - Daydream (Sony Music)
Mariah Carey - Emotions (Sony Music)
Mariah Carey - MTV Unplugged (Sony Music)
Mariah Carey - Music Box (Sony Music)
Mariah Carey - Rainbow (Sony Music)
Marina Kaye - Twisted
Monkey Business - Freedom On Sale (Warner Music)
Mort Garson - Ataraxia’S The Unexplained (Reissue)
Mort Garson - Didn’T You Hear Ost (Reissue)
Mort Garson - Lucifer’s Black Mass (Reissue)
Mort Garson - Mother Earth’s Plantasia (Vinyl Reissue)
Mort Garson - Music From Patch Cord Productions (Reissue)
Neil Young & Crazy Horse - Return To Greendale (Warner Music)
Nickel Creek - Nickel Creek (Vinyl Reissue)
Nickel Creek - This Side (Vinyl Reissue)
Nickel Creek - Why Should The Fire Die? (Vinyl Reissue)
Ólafur Arnalds - Some Kind Of Peace (Universal)
Pole - Fading
Pup - This Place Sucks Ass (Warner Music)
Sabine Devieilhe / Alexandre Tharaud - Chanson D'amour (Bertus)
Science Man - Science Man II
Seamus Fogarty - A Bag Of Eyes
Shirley Bassey - I Owe It All To You (Universal)
Shuffle And Bang - Island Bop
Solstafir - Endless Twilight Of Codependet Love (Mystic Production)
Tesseract - Altered State (Re-Issue 2020) (Sony Music)
Thaba - Eyes Rest Their Feet
The Casket Lottery - Short Songs For End Times
The Fantastic Strings Of Felix Slatkin - Seasons Greetings (Vinyl Reissue)
The Jacques - The Four Five Three
The Silence - Electric Meditations
Tunng - Tunng Presents...Dead Club
Wilco - Summerteeth (Warner Music)
XIII.století - Zahrada světel (Warner Music)

EP:
After The Fall - Welcome To The New S.A.
Arcana - Letters From A Lost Soul | Act I: The World One Forms
Avoid - The Burner
Baby Queen - Medicine
Baywud - Mmxx
Bye Bye Bicycle - Specular
Elvenscroll - Never To Be Mourned
Koren Grace - All My Friends
L’Uomo Nero - Andiamo Nel Deserto
Madalen Duke - Talking To Myself
Nitesoil - Abusement Park
October Drift - Naked
Overmono - Everything U Need
Pit Spector - Mindoor
Red Sea - Sanguine
Scarlet Pines - A Life In Flow
Susan Santos - The L.A. Sessions
Theodor Black - Garçon
Thunder Dreamer - Summer Sleeping
Totty - Garden
Ultraísta - Ordinary Boy - The Remixes

Reedice:
Dermot Kennedy - Without Fear: The Complete Edition (Deluxe)
Iné Kafe - Bez udania dovodu
Love Tractor - Love Tractor (Reissue)
Peter Gabriel - Secret World Live (Warner Music)
Tarja - From Spirits And Ghosts (Score For A Dark Christmas)
The Jones Girls - We’re A Melody - The Essential Jones Girls
Wilco - Summerteeth (Warner Music)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Colours Of Ostrava - den první, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 17.-20.7.2024
Naživo: Úvod Colours Of Ostrava zachraňovali hlavně kytaroví mistři Festival Colours Of Ostrava máme na musicserveru rádi dlouhá léta, však na něj také pravidelně jezdí velká část redakce. A vždycky se na něj upřímně těší. Je ale naší prací upozorňovat nejen na úspěchy, ale také na... čtěte zde
Vydáno: 18.07.2024 17:37 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 28. týden 2024
Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií Na nejvyšších místech tuzemských žebříčků se nestalo nic významného, a tak nezbývá než hledat příběh do titulku v nižších patrech pořadí. Do českých rádií konečně vstoupil singl "Espresso", s nímž Sabrina Carpenter... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
Open'er festival, Den třetí, Letiště Gdynia-Kosakowo, Polsko, 5.7.2024
Naživo: Skoro nahá Doja Cat ve třetím dni Open'eru vyzývala Poláky k souloži, Sam Smith letošní turné zmírnili Vysoké umění, ale i cílení na nejnižší pudy. Na polském Open'eru si každý najde to své. Především na něm ale narazíte na jména, na něž si spousta českých festivalů netroufne. Některá v Americe bourají žebříčky, jiná se... čtěte zde
Vydáno: 16.07.2024 19:00 v sekci Naživo
Kygo - Kygo 6/10
Recenze: Kygo se na své eponymní desce ohlíží za desetiletou kariérou Za jednu dekádu si Kygo vydobyl slušnou pozici na elektronické taneční scéně. Jeho ve frázování zasekávané hitovky nejdříve působily svěže, pak ale začal znásilňovat staré fláky - někdy úspěšně, jindy ne. Bezejmenné album... čtěte zde
Vydáno: 16.07.2024 08:30 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Škwor zakončí letošní open air sezonu v září v Českém Krumlově (18.07.2024 09:41)
- Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema (17.07.2024 11:05)
- Audio: Kylie Minogue si do nového letního hitu "My Oh My" přizvala Bebe Rexhu a Tove Lo (11.07.2024 15:40)
- Nové desky 27/2024 - od Kasabian přes Zacha Bryana po Visions Of Atlantis (10.07.2024 13:00)
- Nové desky 26/2024 - od Imagine Dragons přes Camilu Cabello po Steva Aokiho (03.07.2024 12:00)
- Škwor úspěšně završil první část "Sobě věrnej Tour" a chystá se na podzimní pokračování (28.06.2024 13:01)
- Nové desky 25/2024 - od Kyga přes Gracie Ambrams po The Used (26.06.2024 11:30)
- Video: "Staneme se potravou pro červy, nebo přijde znovuzrození?" ptají se v novince "Hin Helga Kvöl" Sólstafir (19.06.2024 17:25)
- Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
- Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 29/2024

Washed Out
Notes From a Quiet Life

Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 19.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
So 20.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
So 10.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Lucie Vondráčková Adele Taylor Swift mp3.com Kabát Dua Lipa Mirai Miley Cyrus Kesha Queen Doja Cat Madonna Tom Morello Katy Perry The Beatles Judy Garland
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe