Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Písně našich srdcí: Kylie Minogue

Písně našich srdcí: Kylie Minogue

Vydáno: 05.11.2020 16:00 v sekci Publicistika - Redakce | foto: facebook interpreta

Australská zpěvačka Kylie Minogue nás svými hity zásobuje už několik dekád. Počátkem listopadu vydává své nové album s naprosto jednoznačným názvem "Disco", a tak jsme se probrali svými vzpomínkami a vybrali písničky z jejího katalogu, které máme rádi. A ve výběru nechybí hity ani rarity.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    

I Believe In You

Bylo mi deset, když jsem Kylie poprvé uviděl na rakouském kanále ORF v hitparádě "Die großen Zehn". Tehdy šlo o klip k debutovému singlu "I Should Be So Lucky" a pamatuji si, že jsem u televize stál s otevřenou pusou. Okamžitě jsem se zamiloval a ta láska k ní a její hudbě mě drží už přes třicet let. Jsem fanda, velký fanda a poctivě si kupuji každé její album ve všech dostupných fyzických formátech. Kdybych měl dát dohromady desítku nejoblíbenějších písní od této australské krásky, našli byste tam i méně známé a komerčně neúspěšné singly jako "Breathe" a "The One" nebo skvělou píseň "Looking For An Angel" z velmi povedené desky "Aphrodite".

Pokud bych ale měl na piedestal dát jen jednu jedinou skladbu, určitě to bude "I Believe In You". Jeden ze dvou bonusů výběrovky "Ultimate Kylie" z roku 2004 zpěvačka napsala společně s Jakem Shearsem ze Scissor Sisters, který se následně postaral i o produkci. Nádherný popový song o víře v lásku byl tehdy nejen oslavou všech zamilovaných, ale i krásným zpečetěním čtyřiceti úspěšných singlů této půvabné zpěvačky. To vše Kylie korunovala i jednoduchým, leč maximálně efektivním klipem, který byl primárně postaven na hře světel. A nejspíš tomuto dojmu pomohlo i to, že Minogue v těch bílých šatičkách vypadá prostě jako anděl. (Jaromír Koc)


Feels So Good

Pravděpodobně každý hudební fanoušek nese ve svém srdci a v uších interpreta, kterého by mohl jednoznačně označit za toho vůbec nejoblíbenějšího. Osud tomu snad chtěl, že jsem se zhruba před dvanácti lety úplnou náhodou dostal ke zhlédnutí DVD s koncertem Kylie Minogue "Showgirl: The Homecoming." Dodnes si pamatuji, že jsem z celého vystoupení znal asi jen tři písničky a moje už tehdy oblíbená "In My Arms" ještě v době pořízení záznamu neexistovala. Avšak krátce po projekci už jsem znal od Kylie skoro vše. Sháněním dalších záznamů koncertů, různých remixů a nikdy nevydaných rarit jsem se dostal až k regulérnímu sběratelství, které dodnes zahrnuje několik desítek vinylů, CD singlů i různých edic studiových desek (obzvláště jsem pyšný na komplet tzv. picture vinylů). Tímto úvodem o jisté posedlosti, se kterou vždy zásadně nesouhlasí moje peněženka, chci objasnit, že vybrat tu vůbec nejoblíbenější píseň z její diskografie je pro mě téměř nemožným úkolem - zkrátka Sophiina volba na třicátou třetí.

Po dlouhém uvažování jsem nakonec došel k názoru, že nebude od věci vám představit písničku, která patří k těm vůbec nejlepším, co kdy Kylie nahrála, ale zároveň vůbec k těm nejzapadlejším. Skladba "Feels So Good" je součástí dvanácté řadovky "Kiss Me Once". Fakt, že tuto píseň i sama Kylie ignorovala na svém doprovodném turné, je přímo trestuhodné. Jedná se o skvěle produkčně vypiplanou pohodovku s neuvěřitelně vlezlou houpavou melodií. Písničku původně vydal britský zpěvák Tom Aspaul pod názvem "Indiana", ale až v podání australské divy dostala ten správný drive. Ani po šesti letech od vydání neztrácí nic na své atraktivitě a vždy si ji rád pustím i několikrát za sebou. Kylie Minogue s ní dokazuje, že není jen popovou personou, která dokáže vydat pár více či méně úspěšných singlů a zbytek obsahu jejích desek je pouze povinnou vatou. A podobné tvrzení by jistě platilo i u dalších kousků z její diskografie, čestnou zmínku si zaslouží alespoň "Go Hard Or Go Home", "Give It to Me" nebo "Fine". (Tomáš Navrátil)


Where The Wild Roses Grow

Když v roce 1996 vyšlo album "Murder Ballads", byl to pro řadu posluchačů Nicka Cavea šok. Jeho jednopísňové spojení s Kylie Minogue brali někteří jako zradu a nesmyslné zpopovatění. Pamatuju na ty nekonečné debaty nejen mezi publicisty. "Where The Wild Roses Grow" mohla Caveovi přitáhnout mainstreamového posluchače a asi to i udělala. Ale o Nicka tu dnes nejde. Jde tu o Kylie. A já, člověk, kterého pop neoslovuje, ale za Cavea by dýchal, jsem měl tu píseň od začátku rád. Na tu desku patří, přináší zjemnění, ale ne popový kýč. A i když mi cestu k téhle australské zpěvačce neotevřela (určitě jsem neunikl řadě jejích písní, ale takhle z fleku nejsem schopný jmenovat ani jeden její hit, to není chvástání se, to jen abych znovu ukázal, kde se hudebně pohybuju), stejně dnes můžu napsat, že "Where The Wild Roses Grow" je moje nejoblíbenější (a jediná, co se mi vybaví) skladba, kterou Kylie zpívá. A že tu písničku mám fakt rád. Už pětadvacet let. Což je vlastně hezký. (Honza Průša)


On A Night Like This

První rok nového milénia magicky nepřitahoval jen astrology a lidi, kteří věřili ve vesmírnou apokalypsu biblických rozměrů, ale jako svůj trademark použily kulatý rok i sedmnácté letní olympijské hry, o kterých se psalo a mluvilo jako o Sydney 2000. Byla to má první olympiáda, kterou si pamatuji od úvodního zapálení ohně Cathy Freeman přes ikonické třetí zlato Jana Železného až po závěrečný ceremoniál. A tam vystoupila ONA. Moderátor jen lakonicky pronesl, že tato zpěvačka je v Austrálii ohromná hvězda a nyní zažívá velký comeback. Kylie byla v mých očích to odpoledne naprosto dokonalá. Měla nádherné zlaté šaty a zpívala na snad nejopulentnější přehlídce, kterou jsem do té doby viděla. Byla jsem v pasti. Dlouhé dny jsem proseděla u rádia, abych tu píseň zaslechla znova a nahrála si ji na kazetu, kterou jsem poté omílala do roztržení pásky.

Kylie byla mou průvodkyní ve třech zásadních fázích mého života. Dospívání jsem prožila s "Light Years", na vysoké škole ji mám spojenou se svou první velkou láskou, se kterou jsme si donekonečna pouštěli písničky "In My Arms" a "Wow". A v neposlední řadě mě tato zpěvačka doprovázela i první roky mého pracovního života. Nastavila jsem si jako budík song "Get Outta My Way", což ale nepatřilo k těm nejbystřejším nápadům. Její tvorba mě oslovuje dodnes, pořád mám touhu se k ní vracet a těšit se na nové a nové příspěvky v její diskografii. A pokud si mohu dovolit být lehce povrchní, tak když jsem ji ve svých třinácti letech vnímala jako nádhernou princeznu, co krásně zpívá a tančí, i ve svém pokročilejším věku je to pořád šťabajzna, která by mohla leckterou celebritu poučit, jak stárnout s grácií. (Katka Šebestová)


Spinning Around

Australská kráska nikdy nebyla v popovém světě číslo jedna. Jednou tu byla Madonna, později Britney, nyní zase Ariana. I přesto je úctyhodné, že maličká zpěvačka na scéně působí už více než třicet let a stále je více než relevantní. To koneckonců dokazují skvěle hodnocená poslední alba. Kylie je v mých očích třeba ocenit především za to, že byť celá léta tvořila mainstreamový rádiový pop, nikdy nepřekročila hranice dobrého vkusu. Blonďatá dračice sice nedisponuje úžasným hlasem ani rozsahem, vždy ale uměla zaujmout. Nechybí jí příjemný výraz, chytlavé melodie a samozřejmě i přitažlivý vzhled - je prostě complete package. Mohl bych si tu frajersky vybrat nějakou pecku z honosného "The Abbey Road Sessions" nebo country song z "Golden", já ale volím žánr, kterým se Kylie proslavila nejvíc - popový hit s disko nádechem. (Jan Pikous)


Finer Feelings (The Abbey Road Sessions)

Kylie mám už od dob vydařeného comebacku s deskou "Fever" zařazenou na svém radaru jako prototyp popové princezny: vždy byla sympatická, pracovitá, hudebně líbivá. S přibývajícím věkem a větší posluchačskou zkušeností jsem si ovšem na její tvorbě začal všímat určité nenáročnosti či přílišné snahy trefit se do aktuálních trendů. Jako by mi poprvé došlo, že její hudbě chybí část duše. Přesně to v mých očích však zásadně změnila nahrávka "The Abbey Road Sessions". Kylie zde zpívá přesvědčivě. Niterně. Emocím nechybí uvěřitelnost. A co víc - od začátku do konce vás skladby nenechají vydechnout a stále v nich máte co objevovat. Pro mě osobně tak bylo naprosto jednoznačné, že svůj příspěvek do našeho seriálu vyberu právě na tomto albu. V mém osobním žebříčku zde pak vítězí temně laděná "Finer Feelings", jejíž orchestrální předělávka povýšila originál svou atmosférou a dramatičností o několik řádů výš. Tohle je ta Kylie, ke které se lidé budou rádi vracet ještě hodně dlouho. Minimálně pro mě je "The Abbey Road Sessions" jedna z nejlepších orchestrálních popových desek všech dob. (Lukáš Boček)


Shocked

Prvotní fáze kariéry pod patronací producentského tria Stock, Aitken a Waterman mě nikdy příliš nebrala, což se netýkalo jen Kylie Minogue samotné. Vždy mě asi nejvíce bavila obě její bezejmenná alba (to druhé vyšlo pod původně zamýšleným názvem "Impossible Princess"), "Light Years" a "Fever", následné desky už mě tolik nezaujaly.

Když se mě však někdo ptá na nejoblíbenější song, paradoxně zmiňuji "Shocked" ze třetí řadovky "Rhythm Of Love". "Shocked" byl posledním singlem z této éry a trochu vynahrazoval debakl s předchozím "What Do I Have To Do", který kritika zrovna nešetřila. Oproti původní verzi doznal singlový mix mnoha změn. Za touto úpravou stojí projekt DNA (ten se proslavil svým spojením se Suzanne Vega v pecce "Tom's Diner"), který zcela změnil zvukové pojetí skladby a vložil do ní i část s ženským rapem v podání britské rapperky Jazzy P. Výsledný remix skvěle šlape a ani po letech se z něj nestal jen nějaký dobový ornament. Doprovodný videoklip nese i českou stopu - milovníci historických automobilů určitě ocení hostování legendární Tatry T2-603. Neméně povedená verze této písně pak byla ke slyšení v rámci turné ke zmiňované desce "Fever", což je mimochodem jeden z dalších důvodů, proč se vyplatí chodit na její koncerty - často své skladby představuje v dost odlišných a mnohdy opravdu odvážných provedeních. (Dan Hájek)


A jaká je od Kylie oblíbená ta vaše a proč? Klidně se s námi podělte v názorech i o její písně vašich srdcí.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Kylie (R., 05.11.2020 16:14) Reagovat

  Vybrali jste parádní songy. Mám rád spíše ty písničky, které nejsou ohrané, ale přesto skryté drahokamy. Máte pravdu, že Kylie nikdy nebyla číslo jedna, ale přesto nám už přes 30 let velmi zpříjemňuje život vkusným popem. Ani po prodělané rakovině nepřišla s těžkými tématy, ale opět na albu X dala příjemný pop. Mám ji moc rád a jsem moc rád, že stále vydává nová alba a taky, že o nich tady na musicserveru píšete.

  Tak dneska o půlnoci to bouchne a dočkáme se nového alba.
  Budu čekat do půlnoci, kdy se objeví na spotify a zítra si ho budeme všichni užívat.

 • Confide In Me (feyer, 05.11.2020 16:18) Reagovat

  Moje oblíbená: httpswww.youtube.com/watch?v=WSFDCmmsqEI

 • pořád je to bomba (Kalimovisochaderibenda, 05.11.2020 16:26) Reagovat

  httpswww.youtube.com/watch?v=c18441Eh_WE

 • neuvěřitelná podobnost (Kariera, 05.11.2020 16:33) Reagovat

  Věděli jste, že Kylie Minogue přišla na svém čtvrtém albu s malou dobovou hudební revolucí? Toto album vyšlo 14. 10. 1991, a 2 Unlimited se svými hity své největší hity skoro okopírovali od této skladby Kylie Minogue!!!!

  httpswww.youtube.com/watch?v=LFvUmL9XXb8

  Kdyby Kylie na producentech 2 Unlimited žádala soudně miliony, tak by podle mě měla velikou šanci!!!!

  • Re: neuvěřitelná podobnost (Tomáš, 06.11.2020 14:14) Reagovat

   Tak to jsem fakt netusil a to jsem fandou jak Kylie, tak 2U. Díky. ;)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Různí - Art Rock Line 1971-1985 8/10
Recenze: Kompilace "Art Rock Line" shrnuje drobečky ze stolu československého sofistikovaného rocku Kolik dalších linií lze ještě načrtnout v prostoru československého bigbítu? Jak ukazuje stále se rozšiřující série kompilací vydavatelství Supraphon právě se slůvkem "Line" v titulu, možnosti tu jsou. Nejnovějším... čtěte zde
Vydáno: 25.02.2021 09:00 v sekci Recenze
0
Pohled do českých hitparád - 7. týden 2021
Yzomandias ukončil nadvládu Viktora Sheena, na stupních vítězů albové hitparády je hned dvakrát Zatímco rádiová hitparáda podvanácté ohlašuje na prvním místě Mirai s "I přes to všechno", albový žebříček se dočkal nového vítěze. Respektive spíše staronového - Yzomandias totiž s deskou "Prozyum" triumfoval už loni na... čtěte zde
Vydáno: 24.02.2021 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
8
Nové desky 7/2021 - od Mogwai přes Tindersticks po Marka Ztraceného
Nové desky 7/2021 - od Mogwai přes Tindersticks po Marka Ztraceného Tento týden potěšíme především rockery - novinky jim nabídnou Mogwai, Escape The Fate, Ricky Warwick, Tindersticks, Tash Sultana či duo Smith & Burrows. K nim se přidá DJ SG Lewis s deskou plnou hostů, Marek Ztracený se živákem,... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2021 12:00 v sekci Novinky | Nové desky
9
Daft Punk končí
Daft Punk končí Daft Punk jsou minulostí. Legendární robotické duo, které má na svědomí jedny z největších elektronických hitů vůbec, po osmadvaceti letech společného fungování ohlásilo v pondělí konec činnosti. Neveselou zprávu oznámila... čtěte zde
Vydáno: 22.02.2021 23:25 v sekci Novinky
15
Tata Bojs, DOX, Praha, 21.2.2021
Naživo: Horečka nedělní noci aneb Jak Tata Bojs křtili desku "Jedna nula" I Tata Bojs museli zrušit turné, svůj aktuální počin "Jedna nula" tak v neděli pokřtili alespoň online. Učinili tak skenováním, které umocnilo význam názvu alba a přeneslo ho do dvojkové soustavy. Nebyl to jen tak nějaký obyčejný... čtěte zde
Vydáno: 22.02.2021 12:51 v sekci Naživo
3
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2020 podle musicserveru (20-11) (29.01.2021 08:00)
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2020 podle musicserveru (30-21) (27.01.2021 08:30)
- Nová deska Nicka Cavea se bude jmenovat "Carnage" (08.01.2021 13:04)
- Publicistika: Ultimátní přehled zahraničních vánočních a zimních písní roku 2020 (23.12.2020 12:25)
- Makrorecenze: Makrorecenze "Disca" Kylie Minogue (02.12.2020 08:00)
- Recenze: Písničky Nicka Cavea fungují i zcela obnažené. Důkazem budiž "Idiot Prayer" (23.11.2020 00:00)
- Video: Cher, Kylie, Mel C, Robbie a další si střihli "Stop Crying Your Heart Out". Hitem od Oasis podporují charitu (17.11.2020 14:07)
- Kylie Minogue je rekordmankou britské hitparády. Albový žebříček vyhrála v pěti různých dekádách (15.11.2020 10:19)
- Zaprášenosti: Madonna - Confessions On A Dance Floor (14.11.2020 09:00)
- Nové desky 44/2020 - od Kylie Minogue přes Shirley Bassey po Monkey Business (10.11.2020 08:00)

ALBUM TÝDNE 08/2021

The Weather Station
Ignorance

Už jste někdy slyšeli desku plnou svižných písní, které vás i přes ty uhánějící hajtky zabalí do hřejivé deky a ještě vám donesou kakao? Přesně taková je nahrávka "Ignorance". Pátá řadovka kanadských The Weather Station je introvertním symbolem karantény a jedním z alb roku 2021.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Bruno Mars Sia Beyoncé Viktor Sheen Karel Gott Kryštof Liam Gallagher Slipknot Lenka Dusilová Ozzy Osbourne David Bowie Robbie Williams Mirai Tata Bojs Lucie Bílá Aneta Langerová Dua Lipa Billie Eilish Taylor Swift Lady Gaga
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu