shop.musicserver.cz
Mucha - Mrtvá

Klip k písni "Mrtvá" natočila Mucha ve vyhořelém bytě spoluhráče z kapely

Vydáno: 08.05.2020 13:17 v sekci Video - Petr Šrajer | foto: facebook Muchy
Minulý týden Mucha a členové její skupiny opustili po dvou měsících izolaci a odehráli streamovaný koncert v pražské Modré Vopici. Po vystoupení však zjistili, že kytaristovi, manažerovi a řidiči kapely Petru Zavadilovi mezitím vyhořel byt.

Po zveřejnění této informace se okamžitě zvedla vlna solidarity. Byla založena veřejná sbírka, do níž stovky dárců během tří dnů vybrali bezmála půl milionu korun. "Lidí, co nám pomohli, je už tolik, že nestíháme děkovat každému zvlášť," komentuje nečekanou míru podpory Zavadil.

Interiér jeho poničeného bytu se zároveň stal dějištěm nejnovějšího klipu jeho kapelnice. Vznikl ke skladbě "Mrtvá", tedy jedné z nejsilnějších položek loňské desky "Tos posrals". Píseň může hudebně překvapit kombinací rockového zvuku s cimbálem a text zaujme už úvodní otázkou: "Za jak dlouho by si někdo všiml, že tu ležim mrtvá? Za jak dlouho by tu moje krásný maso začalo hnít?"

Skupina natáčela na mobilní telefon ve značně improvizovaných podmínkách. "Včera jsme si přivstali a ještě před příjezdem sanační čety stihli natočit tenhle klip, abysme to neštěstí aspoň nějak zužitkovali. Takováhle dekorace by pro nás byla za normálních okolností příliš nákladná," vysvětluje vznik snímku s nadhledem Zavadil. I přes tyto okolnosti je výsledek působivý a skvěle se mu daří zrcadlit náladu písně.

8/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ta o tom, jak si dělá dobře, a čtyři další perly, které by vás měly nalákat na koncert Cyndi Lauper
Nejvíc nej: Ta o tom, jak si dělá dobře, a čtyři další perly, které by vás měly nalákat na koncert Cyndi Lauper Žila, byla jedna provokativní zpěvačka. Říkala si Lady Gaga. A ještě dávno před ní tu byla jiná provokativní zpěvačka. Říkala si Cyndi Lauper. Tu první už české fandovstvo naživo poznalo, ta druhá k nám teprve míří.... čtěte zde
Vydáno: 11.02.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Set It Off, Point North, Call Me Armour, The Sunday Sadness, MeetFactory, Praha, 9.2.2025
Naživo: Set It Off ohlížení do minulosti neradi, v Praze hráli takřka samé novinky Pop-punkoví divočáci z Floridy vydali svou první a nejlepší desku "Cinematics" už v roce 2012, v České republice se ale pořádně prosazují teprve nyní. A po svém nadmíru sympatickém představení na předloňském Rock For People se... čtěte zde
Vydáno: 10.02.2025 15:30 v sekci Naživo
Redzed, Barrák, Ostrava, 7.2.2025
Naživo: Latex, vodka a peklo v Barráku: Redzed a jeho Bestie roztrhali Ostravu V pátek večer se ostravský Barrák stal dějištěm temného rituálu. Redzed, český král trap metalu, přivezl svou Hellride Tour 2025 a ukázal, proč je jeho jméno synonymem pro chaos a energii. Po jeho boku stála tajemná postava v... čtěte zde
Vydáno: 10.02.2025 10:00 v sekci Naživo
The Vices - Before It Might Be Gone 9/10
Recenze: The Vices albem "Before It Might Be Gone" dokazují, že mohou konkurovat i větším kapelám Nizozemská indierocková formace The Vices zůstává pro podstatnou část českého publika stále velká neznámá. Skvadru, která v roce 2021 vydala své debutové album "Looking For Faces", poznají jen ti opravdoví fajnšmekři. Jak si... čtěte zde
Vydáno: 10.02.2025 00:00 v sekci Recenze
Elton John & Brandi Carlile - Who Believes In Angels? 8/10
Video: Elton John a Brandi Carlile v "Who Believes In Angels?" skládají poctu rokenrolovým andělům Turné "Farewell Yellow Brick Road" znamenalo jeho rozlučku s koncertováním a možná jste nedávno zaznamenali také zvěsti o jeho zdravotních komplikacích. Elton John se ale nevzdává, a tak se brzy dočkáme zcela nové muziky na... čtěte zde
Vydáno: 09.02.2025 08:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Na koncertě pro Michala Ambrože vystoupil po čtyřiceti letech Dáda Albrecht (10.02.2025 20:07)
- Video: Mucha přiznává, že je trapná. Oslavuje dceřiných "Špatnáct" a jejich bordel (23.12.2024 09:11)
- Hudební talk show ON AIR míří do klubů. V Brně budou jejími hosty Nikola Mucha, Michajlov a Michal Kaščák (12.09.2022 16:24)
- Veselské pískovny o víkendu přivítají Muchu a Hromosvod (31.08.2022 12:29)
- Naživo: Brod1995 byl festivalem plným radostí z maličkostí (24.08.2020 14:45)
- Festival Brod1995 startuje už v pátek (20.08.2020 10:36)
- Naživo: Michael Jackson, Nirvana i badminton. Xavier Baumaxa s Muchou odehráli nejvtipnější koncert roku (04.08.2020 11:47)
- Fotogalerie: Koncert Xaviera Baumaxy a Muchy v obrazech (03.08.2020 18:05)
- Recenze: Mucha to nepos*ala. Na albu "Tos posrals" svou vyřídilkou znovu seká všechno a všechny (14.06.2020 12:15)
- Naživo: "Tos posral(a)s!" aneb Jak Mucha punkově křtila své nové album v Praze (01.11.2019 17:12)

ALBUM TÝDNE 06/2025

The Vices
Before It Might Be Gone

Nizozemská indierocková formace The Vices zůstává pro podstatnou část českého publika stále velká neznámá. Skvadru, která v roce 2021 vydala své debutové album "Looking For Faces", poznají jen ti opravdoví fajnšmekři. Jak si skupina vede se svým novým počinem "Before It Might Be Gone"?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 13.02.
Alessandra ( (Roxy, Praha)
Pá 14.02.
Marilyn Manson (US) (Starez Aréna Vodova, Brno)
St 19.02.
Saxon (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 21.02.
Ericdoa (US) (Rock Café, Praha)
So 22.02.
Bullet For My Valentine (UK) + Trivium (US) (Forum Karlín, Praha)
Ne 23.02.
Cyndi Lauper (US) (O2 arena, Praha)
Út 25.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Čt 27.02.
Loreen (SWE) (Roxy, Praha)
Čt 27.02.
JJ Grey & Mofro (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Lady Gaga Beyoncé Lucie Vondráčková Kabát Pink Floyd Linkin Park Queen Madonna Coldplay Taylor Swift The Weeknd Mirai Karel Gott Viktor Sheen Vypsaná fiXa Lucie
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe