shop.musicserver.cz
Klára Vytisková - Love Is Gold

"Love is Gold" je cesta do hlubin duše Kláry Vytiskové

Vydáno: 20.04.2020 00:00 v sekci Recenze - Hana Bukáčková | foto: Facebook zpěvačky

Klára Vytisková vydala konečně (!) po pěti letech novou desku. Album "Love is Gold" ani v nejmenším nepokulhává za vychvalovaným debutem, za který právem dostala Anděla. A kdo ví, třeba k němu příští rok přidá bratříčka. Nakročeno k tomu rozhodně má. Moderní pop jí, jak vidno (a slyšno), svědčí.

9/10

Klára Vytisková - Love Is Gold

Vydáno: 6.3.2020
Celkový čas: 42:00

Skladby: Love Is Gold (Intro), Burn, Ice, Gold (feat. Albert Černý), Nice Song, Pt. 1 (Interlude), Damn, Just Be You, Have Some Fun, Sweetheart, All Night Long, Happy 'n' Tired, 2in1, Ring-o-ding

Vydavatel: Supraphon

Představovat Kláru Vytiskovou by bylo zbytečné. Na scéně se pohybuje více než patnáct let a od dob Toxique vystřídala dva pseudonymy (Klara a Klara & The Pop), pod kterými tvořila. Chtěla tak pomyslně oddělit kapelní a sólovou éru. Od kritiky sbírala vavříny a pilovala svůj charakteristický rukopis. Teď už si na nic hrát nemusí, může směle vystupovat pod civilním jménem a, jak sama s oblibou říká, jít z tepláků do džín. Navíc v mezidobí přibyla další dcerka, takže se její genetická i hudební rodina rozrostla na dvě alba a dvě děti.

Klára je zpěvačka, která budí kontroverze. Buď ji milujete, nebo nesnášíte. Já patřím k té první skupině. Je pro mě ztělesněním velmi charismatické osobnosti s dobrými názory, vkusem a s příjemnou tvorbou. Vždy si můžu být jistá, že to nebude krok do neznáma a že mě to chytne.

O Martě Kubišové prohlašuje: "Je to žena, která má nějaký názor a stojí si za ním, což mi imponuje. Její hlas je protkaný emocemi a vyvolává ve mně nějaké reakce, což je pro mě při poslechu hudby hodně důležité." To samé by se dalo říct i o ní.

Je to taková česká Lady Gaga. A to nejen proto, že má ráda extravaganci a je jistou módní ikonou, ale i proto, že je rovněž autorkou schopnou napsat chytlavý popový song se svěžími aranžemi. Její písně jsou moderní, nadčasové. Nejsou vlezlé a je z nich cítit lehkost, procítěnost a rozvernost. Ona sama navíc ví, o čem zpívá. Songy jsou odrazem civilního života, který aktuálně prožívá. Sice jako plnohodnotná matka rodu, zároveň však také jako žena, která se od této životní role oprostila a řeší především samu sebe. Šla do nitra, aby se rozmazlila a poznala své já.

Její druhou řadovku jsem vyhlížela jako suchá půda déšť. "Love is Gold" je pro mě jednou z nejočekávanějších desek letošního roku. A nezklamala. Nahrávka tvoří rovnováhu mezi moderním nadupaným popem s prvky jakéhosi hipsterství. Přináší pelmel toho nejlepšího, co první rok třetího desetiletí jednadvacátého století nabízí. Žádná depka, žádné ejchuchu. Prostě všeho tak akorát s mírou.

Po nenásilném intru přichází "Burn" o spalování nejistot. "Ice" radí, že si máme užívat život plnými doušky. V zasněném duetu "Gold" si Klára s Albertem Černým nevyznávají lásku navzájem, jak by sedalo čekat, ale každý sám sobě. Jejich hlasy do sebe přitom perfektně zapadají. "Just Be You" apeluje na to, že je důležité být sám sebou a uvědomit si, že život není soutěž. "Have Some Fun" popisuje, jaké to je, když si povyrazí mámy. V podobném duchu je i "All Night Long". Popisuje, že člověk si rád oddychne, ale pak se těší na návrat k rodině, kterou miluje. "Sweetheart" prozrazuje, že alfou a omegou bytí je mít dobré srdce. "Happy 'n' Tired" sdílí emoce unavené, ale šťastné matky. "2in1" zachycuje zenový pocit absolutní radosti spojený s těhotenstvím. Vytisková ji začala psát po narození první dcerky a dokončila ji během očekávání té druhé.

Třináctku skladeb uzavírá cover "Ring-o-ding", díky němuž je Klára na pranýři. Hejtři tvrdí, že píseň od Marty Kubišové zprznila. Je však nutné povznést se nad to a uvědomit si, že její verze vznikla na zadání, jak by mohla znít za 100 let. Mně to přijde poměrně povedené. Však text zní taky jakoby z budoucna, ze zvonkové země. Stejně tak vzdálený je zde její vokál. Dle mého se experiment vyvedl a do atmosféry kolekce skvěle zapadá.

Debut opěvoval domov, rodinu a vše kolem. Jeho nástupce se zaměřuje na vlastní nitro, duši a vnitřní pohodu. Aniž by kdokoliv mohl tušit, že necelý týden po jeho vydání budeme všichni zasaženi karanténou a živá vystoupení budeme nuceni vyměnit právě za okamžiky, kdy půjdeme do sebe.

Klára Vytisková je prostě zárukou neokoukané kvality. Do jednotlivých písní vryla zkušenosti z toho, co právě prožívá, zároveň se dokázala oprostit od toho, že je matkou, manželkou, dcerou, sestrou, ... Nahrávku charakterizuje moderní zvuk, dobré aranže, z nichž je cítit hravost, roztančenost, nadčasovost, soulový duch. A to vše v kombinaci s jejím zastřeným hlasem. "Love is Gold" je přesně to, co lokální scéna potřebuje - lehký pop do nelehké doby. Dost možná je to jedna z nejlepších desek letoška. Koncepční dílo, které možná stejně jako korona spojí český národ. Třeba si lidé díky němu uvědomí, že láska je nad všechno zlato.

NÁZORY
 • Klára rozhodně není česká Lady Gaga (Brundibár, 20.04.2020 10:58) Reagovat

  Klára je vyjímečnou osobností - má šarm Zorky Kohoutové, zpívá jako božská Florence Foster Jenkinsová, její texty jsou revoluční, úderné a pokrokové, dokáže být ženou, matkou, umělkyní, a jistě by dokázala být i skvělou soudružkou, když tomu v současnosti doba nepřeje. Ale ta doba doba přijde, Klára se toho s vervou sobě vlastní chopí a bude kráčet nejen ve šlépějích zmíněných umělkyň, ale i ve stopách Marie Kabrhelové.

  • Re: Klára rozhodně není česká Lady Gaga (Jakeš, 21.04.2020 09:01) Reagovat

   Čili ji čeká nějaký vývoj.Ty jseš furt stejný vemeno.

   • Re: Klára rozhodně není česká Lady Gaga (Husák, 21.04.2020 09:39) Reagovat

    Milouši, nepamatuješ co jsme si na schůzích říkali? Že soudruhy a soudružky máme v úctě a nemluvíme o nich vulgárně. A pro tebe je Klárka Vytisková docela milá holka, i když já si myslím, že je kráva. A na krávy se vemena lepí, ale o tom se jistě na našich schůzích nebudeme šířit. Práci čest.

 • Klára je zárukou kvality... Škoda jen, že se b... (Anonym, 20.04.2020 11:27) Reagovat

  Klára je zárukou kvality... Škoda jen, že se bojí češtiny...

  • Re: Klára je zárukou kvality... Škoda jen, že se b... (stýv, 20.04.2020 21:50) Reagovat

   přesně ..čeština by tomu slušela ...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Zemřel Daniel Vali z Maxim Turbulenc. Bylo mu pouhých 53 let
Zemřel Daniel Vali z Maxim Turbulenc. Bylo mu pouhých 53 let Velmi smutnou zprávu dnes musela na sociálních sítích sdělit kapela Maxim Turbulenc. V pouhých třiapadesáti letech totiž v noci zemřel Daniel Vali, zpěvák a asi nejznámější tvář tohoto seskupení. Podle informací CNN Prima News... čtěte zde
Vydáno: 13.04.2024 17:00 v sekci Novinky
Marcell & fiedlerski - Táta mě inspiroval, nastavoval hranice (1/2)
Rozhovory: Marcell & fiedlerski - Táta mě inspiroval, nastavoval hranice (1/2) Když fiedlerskému zemřel otec, vydal se s Marcellem do Alp a tam společně pracovali na desce, která je jiná. Těžká. Bolavá. Obtížně šlo přistoupit i k rozhovoru - jak se chcete s cizím člověkem bavit o něčem tak osobním? Jak se... čtěte zde
Vydáno: 13.04.2024 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Die Antwoord, Forum Karlín, Praha, 11.4.2024
Naživo: Die Antwoord přivezli do Fora Karlín nenápaditou a krátkou show Jihoafričtí Die Antwoord měli po desce "House Of Zef" skončit a přenechat vládu nad rave hudbou mladším. Inu, nestalo se tak, trio ve složení Ninja, Yolandi Visser a DJ God zahájilo další turné "Reanimated", s nímž zavítalo do... čtěte zde
Vydáno: 12.04.2024 20:00 v sekci Naživo
Sum 41 - Heaven :x: Hell 7/10
Recenze: Sum 41 se na "Heaven :x: Hell" loučí poctivou porcí sebe samotných Osmá řadovka pop-punkových legend Sum 41 má být dle jejích slov tou poslední. Na dvou discích nabízí formace dvacet nových písní, kterými reflektuje všechny své zvukové odstíny, sesbírané za téměř třicet let fungování. Jak... čtěte zde
Vydáno: 12.04.2024 16:00 v sekci Recenze
Dvanáctkrát featuring Slash aneb Tucet hostování kytarového mága všude možně
Nejvíc nej: Dvanáctkrát featuring Slash aneb Tucet hostování kytarového mága všude možně Slash je ten legendární chlapík v typickém cylindru a s neodmyslitelným Gibsonem pověšeným na krku - ale už bez cigára v koutku úst. Nejvíc se proslavil v Guns N' Roses, ale teď se pojďme podívat na několik nahrávek, v nichž rodilý... čtěte zde
Vydáno: 12.04.2024 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: "Je všechno dobrý?" ptá se na svém debutu Marie Kieslowski. A my odpovídáme: "Je to výborný" (19.12.2022 00:00)
- Video: Marie Kieslowski chystá sólovku. Do písně "Je všechno dobrý?" zapojila celou rodinu (18.09.2022 16:28)
- Video: Hvězdy spojily síly a pro dobrou věc přezpívaly Neckářovu vánoční píseň "Andělé strážní" (29.11.2021 15:12)
- Audio: Pozor - po zhlédnutí klipu "Change" od Kláry Vytiskové dostanete chuť na hranolky (17.04.2021 17:39)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2020 podle musicserveru (20-16) (22.01.2021 08:00)
- Video: Klára Vytisková se v klipu k duetu "Gold" s Albertem Černým zasype tulipány (17.06.2020 09:58)
- Rozhovory: Klára Vytisková - Díky dětem se vracím do svého dětství (24.03.2020 14:00)
- Nové desky 9/2020 - od Mandy Moore přes My Dying Bride po Kláru Vytiskovou (11.03.2020 06:00)
- Video: "Život není soutěž," vzkazuje Klára Vytisková v "Just Be You" (25.02.2020 14:12)
- Klára Vytisková konečně vydá druhou sólovku (13.02.2020 09:25)

ALBUM TÝDNE 15/2024

Conan Gray
Found Heaven

Americká popová hvězdička Conan Gray přichází se svou už třetí řadovkou "Found Heaven". Pětadvacetiletý zpěvák se drží svých obvyklých témat, jako jsou vztahy a láska, přesto se novinka jeho předchozí tvorbě vymyká. Baví svým osmdesátkovým nádechem a také energičností a dravostí.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 16.04.
Dave Matthews Band (US) (O2 Universum, Praha)
Út 16.04.
Lil Tracy (US) / Brennan Savage (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 17.04.
Foreign Beggars (UK) (Bike_Jesus, Praha)
Čt 18.04.
Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators (US) (Winning Group arena, Brno)
Čt 18.04.
Queenie (O2 universum, Praha)
Pá 19.04.
Queenie (O2 universum, Praha)
Ne 21.04.
Fletcher (SaSaZu, Praha)
Út 23.04.
Walter Trout (US) (Divadlo Archa, Praha)
St 08.05.
Tate McRae (US) (Forum Karlín, Praha)
So 11.05.
Rammstein (DE) (Letiště Letňany, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Themroc The Prodigy Prince Justin Bieber Vladimír Mišík Queen AC/DC Adele U2 Kabát Sia Beyoncé Bono Rush Taylor Swift Liam Gallagher Imagine Dragons Lady Gaga Linkin Park Skyline
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu