Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Lindsey Stirling, Forum Karlín, Praha, 28.2.2017

Lindsey Stirling před ztuhlým davem doslova kouzlila

Vydáno: 01.03.2017 16:38 v sekci Naživo - Karolína Stránská | foto: David Havlena / Spark

Lindsey Stirling lze po žánrové stránce jen těžko zařazovat. Na její show totiž často nevíte, kam s očima. Na obrazovkách jsou promítány krajiny z fantazijních zemí, na pódiu probíhá choreografie. Možná i proto se na jednom ze dvou pražských koncertů energické odezvy ze strany publika Američanka nedočkala.

Live: Lindsey Stirling

místo: Forum Karlín, Praha
datum: 28. února 2017
setlist: The Phoenix, Brave Enough, Prism, Shatter Me, Lost Girls, Elements, Something Wild, Gavi's Song, Those Days, Crystallize, Hold My Heart, The Arena, Mirage, Stars Align, Don't Let This Feeling Fade
Fotogalerie

Lindsey Stirling, Forum Karlín, Praha, 28.2.2017
© David Havlena / Spark
Zahalená v kouři zahájila Stirling vystoupení skladbou "The Phoenix" z nejnovějšího alba "Brave Enough". Věrní fanoušci okamžitě poznali houslistku v typických záklonech, výkopech a fyzicky náročné choreografii. Ostatní mohli být zpočátku na vážkách, jak se na jejím koncertu vlastně mají chovat. Energická elektronika vybízí ke skoku, magické fantazijní klipy promítané na obrazovkách zase k tichému pozorování. Možná právě proto jediný pohyb vycházel z malé skupinky tvořené členy českého fanklubu, k nimž na začátku Stirling promluvila. Ačkoliv potlesk po každé odehrané písni rezonoval Forem Karlín, ve zbylém čase nevyloudila tanec či tleskot ani během novějšího singlu "Prism", v němž se přenesla do prostředí korejského popu zabarveného do sladkého pastelu. Právě "Prism" v sobě skrývá značnou popovost zapečetěnou hip hopem a na pódiu funguje naživo bez chyb. Doprovodné tanečnice místy dokonce docílily synchronizace.

Lindsey Stirling, Forum Karlín, Praha, 28.2.2017
© David Havlena / Spark
"Shatter Me" s sebou přinesl nejen křehkost, ale také jeden z mnoha převleků. Ač se jedná o baladu plnou emocí a baletních prvků, živé bicí z ní činí stravitelnější sousto pro pestrou škálu návštěvníků a navíc dodávají důraz houslovým akordům. Nutno dodat, že se koncert po zvučící stránce pravděpodobně neřadí mezi nejjednodušší a i přes drobné kiksy patřil akusticky k těm zdařilejším. Z velké části sestával setlist ze srpnové desky "Brave Enough" a rozdíl oproti skladbám ze staršího alba byl evidentní. Na "Shatter Me" jsme se instrumentální pestrosti nedočkali, což patřilo k jeho největším slabinám. Každopádně se ukazuje, že neutuchající potřeba interpretky zahrát co nejvíce not působí stravitelněji na pódiu za doprovodu tance, obrazovek a hudebního doprovodu.

Jedno oko nezůstalo suché během smyčcových holdů věnovaným zesnulému kamarádovi a posléze i otci tanečnice. Na povrch během nich vyplavaly surové emoce, které se velice snadno ve vysoké produkci a poměrně monotónní taneční rutině ztrácí. O tom, že její rostoucí talent je netřeba zpochybňovat, pak Stirling dav přesvědčila v akustické verzi "Something Wild", která vznikla ve spolupráci s Disney pro film "Můj kamarád drak". V oněch od produkce okleštěných záležitostech se díky vypravěčství koncert více přibližoval vystoupení na Broadwayi či popové opeře.

Lindsey Stirling, Forum Karlín, Praha, 28.2.2017
© David Havlena / Spark
Emočně vypjaté momenty byly zkušeně proloženy oddechovými scénkami, kdy v intermezzu Stirling krade mladé fanynce malé housle, aby následně usedla v tureckém sedu na pódiu a se svými dvěma hudebníky odměnila dav směskou coververzí, tématem z "Harryho Pottera" počínaje, hudbou z počítačové hry "Zelda" konče. Jediným výstřelkem mimo komfortní zónu hudebnice se stala pocta Bollywoodu "Mirage", jež zároveň z hlediska obrazového, tanečního i hudebního snadno představuje vrchol večera spolu s cirkusově laděným výstupem, v němž se hvězda večera po vzoru světových mágů nechala rozpůlit vejpůl.

Lindsey Stirling, Forum Karlín, Praha, 28.2.2017
© David Havlena / Spark
Westernově laděný nápaditý duel kytary a houslí "Rountable Rival" funguje na desce výtečně, v přídavku se jevil stejně do chvíle, kdy se proměnil v nesrozumitelný chumel strun. Po hodině a půl se posléze skladbou "Don't Let This Feeling Fade" se zaplněným Forem rozloučila nejen v neonovém oblečku zářící Stirling, ale také americký hiphoper Lecrae. V pořadu "America's Got Talent" se před lety od poroty dozvěděla, že místy zní jako topící se krysy a divadlo v Las Vegas se svou show nevyprodá, o čemž se během pražského koncertu také zmínila. Fanoušci porotě jejich výrok s ohledem na úspěch houslistky rádi předhazují, ačkoliv v době soutěže se jednalo o konstruktivní, ač přehnaně zabarvenou kritiku. Lindsey Stirling si své odpracovala, dotáhla show do vizuální i hudební vyspělosti. Teď je řada na ztuhlém publiku.


NÁZORY
 • Američanka se energické odezvy ze strany publika... (Patrik, 01.03.2017 16:52) Reagovat

  Američanka se energické odezvy ze strany publika nedočkala. Povedzte mi čo si pod pojmom "energické odezvy" predstavujete?

  • Re: Američanka se energické odezvy ze strany publika... (Blixa, 01.03.2017 18:57) Reagovat

   Asi se pod podiem málo pogovalo ;-)

   • Re: Američanka se energické odezvy ze strany publika... (Patrik, 02.03.2017 13:08) Reagovat

    A jo takhle to je. V tomhle jsme hrozní. Nedávno jsem byl v divadle a totéž. Lidé jen seděli, tleskali, ale že by někdo dal pogo nebo si šel skočit z podia tak to nikoho ani nenapadlo.

 • Nevím, na koncertu jsem byla a nezdá se mi, že ... (Anonym, 01.03.2017 19:28) Reagovat

  Nevím, na koncertu jsem byla a nezdá se mi, že by diváci nebyli dostatečně energičtí. Myslím, že je to slušnost aby se během koncertu do hudby neřvalo a navíc to byla hlavně instrumentální hudba Tohle není koncert nějakého Biebera kde řvou uječené 11leté holky. Ovace Stirling sklidila velké a myslím, že její výkon byl skvělý.

 • Na koncertu jsem byl a nebylo to špatné jen ty d... (Anonym, 02.03.2017 20:43) Reagovat

  Na koncertu jsem byl a nebylo to špatné jen ty davy blbů s mobily co si točili snad celý koncert mě doslova srali. V životě si to nepustí ale půlce lidí zkazí večer...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Adele - Oh My God 9/10
Video: Adele se ve vizuálu k "Oh My God" nechala několikrát naklonovat Zatímco hudební svět už několik let jede na vlně singlů a dlouhohrající alba se zdají být reliktem minulosti, Adele je to jedno. Pouze s jedním vydaným videoklipem poslala do světa nejprodávanější desku minulého roku a ukázala,... čtěte zde
Vydáno: 17.01.2022 17:39 v sekci Audio / Video | Video
0
David Bowie - Toy 8/10
Recenze: Bowieho album "Toy" se vrací zpět do umělcovy diskografie. Oprávněně - je skvělé I takové nezpochybnitelné muzikantské autority, jako byl David Bowie, jsou někdy pod tlakem vydavatele a jeho byznysového vidění světa. Pak se klidně může stát, že hotová nahrávka zůstane u ledu a dlouhé roky nevydaná. Takový osud... čtěte zde
Vydáno: 17.01.2022 00:00 v sekci Recenze
0
Razantní změna vyšla. Suede se s "Coming Up" vrátili zpět na výsluní britpopové vlny
Slavná alba: Razantní změna vyšla. Suede se s "Coming Up" vrátili zpět na výsluní britpopové vlny Jste kapela na vzestupu, publikum si vás hýčká, máte za sebou vcelku úspěšnou desku a všechno před sebou. Co se může stát, když vám odejde klíčový člen? Možnosti jsou v zásadě dvě: buď to zabalíte, nebo se k tomu postavíte... čtěte zde
Vydáno: 16.01.2022 09:00 v sekci Recenze | Slavná alba
0
Bruce Dickinson - Co dělá tento knoflík? 8/10
Recenze: Kniha "Co dělá tento knoflík?" je upřímnou a zároveň vtipnou zpovědí Bruce Dickinsona Mnohé memoáry nesou znaky nekompletnosti a obsahují spoustu nepřesností. Zvláště pak ty bez autorizace toho, o kom pojednávají. Vzpomínková kniha "Co dělá tento knoflík?" je na tom o dost lépe. Napsal ji sám frontman legendárních... čtěte zde
Vydáno: 15.01.2022 09:00 v sekci Recenze
0
LP - Churches 8/10
Minirecenze: LP je i na "Churches" stále svá a stále skvělá Zpěvačka a skladatelka LP dosáhla nečekaného, ale o to většího úspěchu až po mnoha letech své kariéry v hudebním businessu, tudíž ji zákonitý sešup dolů nijak zvlášť netrápí. Spousta fanoušků s ní po "Lost On You"... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2022 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 48/2021 - od Tomáše Kluse přes LP po Ewu Farnou (08.12.2021 17:30)
- Nové desky 33/2020 - od The Killers přes Nase po Tima McGrawa (26.08.2020 21:29)
- Fotogalerie: Lindsey Stirling v obrazech (09.10.2019 11:22)
- Houslistka a hudební inovátorka Lindsey Stirling zahraje už zítra v Praze. Přiveze výpravnou show nejen o mytické bohyni Artemis (07.10.2019 12:47)
- Nové desky 37/2019 - od The Highwomen přes Milese Davise po Iggyho Popa (11.09.2019 06:56)
- Zázračná houslistka, zpěvačka a tanečnice Lindsey Stirling se vrací do Prahy (09.05.2019 18:19)
- Nové desky 42/2017 - od Jessie Ware přes Boyz II Men po Slipknot (24.10.2017 08:45)
- Video: Lindsey Stirling si zahrála na Krásku (bez Zvířete) (28.03.2017 16:58)
- Fotogalerie: Lindsey Stirling ve Foru Karlín sršela energií (01.03.2017 16:24)
- Lindsey Stirling vyprodala Forum Karlín a přidává druhé vystoupení (16.12.2016 09:28)

ALBUM TÝDNE 03/2022

David Bowie
Toy

I takové nezpochybnitelné muzikantské autority, jako byl David Bowie, jsou někdy pod tlakem vydavatele a jeho byznysového vidění světa. Pak se klidně může stát, že hotová nahrávka zůstane u ledu a dlouhé roky nevydaná. Takový osud měla Bowieho deska "Toy", natočená už v roce 2000, a oficiálně vydaná až nyní.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 05.02.
BirdPen (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
Út 08.02.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 09.02.
The Driver Era (USA) (Roxy, Praha)
St 09.02.
Lime Cordiale (Café V lese, Praha)
Čt 10.02.
The Dead Daises (AUS/US) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 12.02.
The Sheepdogs (CAN) (Chapeau Rouge, Praha)
Út 15.02.
The Districts (Chapeau Rouge, Praha)
St 16.02.
Axel Flóvent (ISL) + Plàsi (SWE) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 24.02.
Noga Erez (IS) (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Adele Ewa Farna Beyoncé The Weeknd Coldplay Ed Sheeran Rihanna Queen Guns N' Roses The Cure Karel Gott BTS Viktor Sheen Aneta Langerová The Beatles Kryštof Dua Lipa Taylor Swift Lady Gaga Marek Ztracený
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu