Helmet kralují dalšímu XPlaylistu

24.10.2016 11:59 - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta

Mrazy v říjnu - hezky v lednu; krásný říjen - studený leden. Helmet (na snímku) vydávají dlouho očekávaný kotouč "Dead To The World", první album po šesti letech. Produkoval ho sám frontman Page Hamilton, za mixákem stál oceňovaný mistr zvuku Jay Baumgardner a poprvé se na něm představuje basák Dave Case. "Dead To The World" je energie ve své nejčistší podobě. Každý track přidává jedinečnou chuť do mixu hard rocku, alternativy, metalu a punku. Ukazuje světu, jak všestranné může rockové album být. Máš meditovat, levitovat nebo se modlit?

"Honeymoon On Mars" od postpunkových The Pop Group z Bristolu produkoval Dennis Bovell, který pracoval už na desce "Y" (1979) a Hank Shocklee (Public Enemy). Tématem alba je postavení se proti nenávisti, nadzvuková cesta do dystopické budoucnosti plné setkání s mimozemšťany a sci-fi ukolébavky. Recenzi si nalistujte ve Full Moonu #66.

Malignant Tumour hovoří o své novince takto: "S žádnou jinou deskou jsme se tak nenadřeli jako s 'The Metallist'. Nahrávali jsme ji velmi dlouho a když byla hotová, tak jsme si řekli: 'Je to sice dobré, ale to nám nestačí. Chceme, aby to bylo kurevsky dobré.' A tak jsme sedmdesát procent nahrávek smazali a další půlrok jsme to nahrávali znovu. A udělali jsme dobře - myslím, že se máte na co těšit." Kromě malignantní desky se můžete těšit také na filmový dokument "Way Of Metallist", který mapuje čtvrtstoletí historie této ostravské kapely. První upoutávkou na novou kolekci "The Metallist" je povedený videoklip ke skladbě "Walk As We Talk", který zobrazuje střet dvou velmi odlišných kultur - světa tvrdého metalu a klasického tance. Natočen byl v objektu zrekonstruovaných Starých koupelen v bývalém Dole Hlubina.

Kdo hraje death metal na Novém Zélandu? Ulcerate. S novou deskou "Shrines Of Paralysis" ještě hlouběji objevují anály supertemnoty, avantgardy a technické muziky.Šimona a Judy, biče schovejte, kyje řezejte, rukavice vyndejte.

Alba na týden 24. 10. - 30. 10. 2016 jsou k mání na http://www.xplaylist.cz/album/showWeekAlbums

Anaal Nathrakh - The Whole Of The Law
CRX - New Skin
Empire Of The Sun - Two Vines
Helmet - Dead To The World
Honeyblood - Babes Never Die
Malignant Tumour - The Metallist
Marching Church - Telling It Like It Is
Netherbird - The Grander Voyage
Season of Arrows - Give It To The Mountain
Steve Hauschildt - Strands
Soft Hair - Soft Hair
Testament - The Brotherbood Of The Snake
The Pop Group - Honeymoon On Mars
Toy - Clear Shot
Ulcerate - Shrines Of Paralysis
Uniform - Ghosthouse
Zaum - Eidolon


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY