Azealia Banks - The Big Big Beat

Kontroverzní Azealia Banks s novinkou "The Big Big Beat" znovu dokazuje své kvality

Vydáno: 21.02.2016 14:20 v sekci Audio - Simona Knotková | foto: facebook interpreta
Interpreta, který by vzbuzoval ambivalentnější pocity, snad na aktuální hudební scéně ani nenajdete. (Kanye West je pochopitelně mimo všechny kategorie.) Azealia Banks má za sebou další rok plný nenávistných a rasistických výpadů, zrušených vystoupení a nově také fyzických napadení, to když třeba bodyguardku, jež v ní nepoznala slavnou osobnost, kousla do prsu. Svým chováním jenom vybízí k tomu, aby i ten nejoddanější fanoušek nad ní provždy udělal křížek a šel o dům dál. Tak jednoduché nám to ale čtyřiadvacetiletá Američanka nedělá.

I přes své zavrženíhodné chování totiž skládá hudbu, která posluchači dokáže přivřít oči, zacpat uši i odbourat všechny jeho morální zásady. Jízlivé komentáře nás přešly už po lety zrajícím debutu "Broke With Expensive Taste". Také s novým singlem "The Big Big Beat" se Azealia představuje jako schopná hudebnice.

Od posledního studiového počinu ho sice dělí více jak rok - předchozí label s ní rozvázal kontrakt a ona nemohla až do letoška nic vydávat. Jinak je to ale stále ta stejná, ambiciózní a roztančená, rapující i obstojně zpívající Banks. Osm z deseti.

Skladba by se měla objevit na jarním mixtapu "Slay-Z".


  • Výborná vec do klubu, svieži sound, Azealia zno... (Anonym, 21.02.2016 15:01) Reagovat

    Výborná vec do klubu, svieži sound, Azealia znova dokazuje, že v svojom žánri nemá konkurenciu. Dúfam, že Slay-Z sa dočkáme ešte tohto roku.

  • Je to koza, ale její muzika je skvělá...... (p., 21.02.2016 15:23) Reagovat

    Je to koza, ale její muzika je skvělá...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Patti Smith, Forum Karlín, Praha, 19.7.2025
Naživo: Uhrančivá Patti Smith odehrála v Praze neobyčejný koncert. Mluvila o svobodě i pitném režimu Léto patří festivalům. Ale i v zemi s jejich největší koncentrací na metr čtvereční (s nadsázkou řečeno) je možné narazit na skromnou, takřka klubovou akci. Třeba na koncert Patti Smith ve vyprodaném Foru Karlín. Do Prahy se... čtěte zde
Vydáno: 20.07.2025 10:30 v sekci Naživo
Radiohead před třiceti lety vydali album "The Bends", jehož melancholie přepsala pravidla rocku
Zaprášenosti: Radiohead před třiceti lety vydali album "The Bends", jehož melancholie přepsala pravidla rocku Těžko uvěřit tomu, že Radiohead fungují už čtyřicet let. Když na začátku devadesátých let přišli s pohlcujícím hitem "Creep", následující albový debut se stal jakýmsi jejich osvobozením. Ovšem teprve s upřímně bolestivou... čtěte zde
Vydáno: 20.07.2025 08:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Colours Of Ostrava - den třetí, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 18.7.2025
Naživo: Mimořádné koncerty Snow Patrol a Jung Jaeila s orchestrem zastínily na Colours Of Ostrava všechno ostatní Se vší úctou k mnoha dalším, kteří se snažili návštěvníky ostravské hudební přehlídky v pátek zabavit, to byly hlavně dva koncerty, o nichž se bude mluvit po letošním ročníku nejvíce. Toužebně očekávání Snow Patrol na... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2025 15:30 v sekci Naživo
Marek Ztracený, amfiteátr Jihlava, 18.7.2025
Naživo: Marek Ztracený zprostředkoval fanouškům v Jihlavě nezapomenutelný večer Je zpátky. Se vší energií, maximální profesionalitou a s nakažlivým nadšením se rodák ze Železné Rudy vrátil mezi své fanoušky, aby jim na své "Zpátky tour" připomněl, kdo vlastně je a co umí. Jihlava Marku Ztracenému doslova... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2025 13:11 v sekci Naživo
Mayon - V těle a zemi 7/10
Recenze: Mayon na albu "V těle a zemi" nabízejí mocné stěny kytarových riffů, celek ale příliš nepřekvapí Opavští Mayon si dali na čas - mezi vydáním EP "Kaldera" a velkým debutovým albem totiž uplynuly docela dlouhé tři roky. A pokud se na čtyřpísňové kolekci z roku 2022 přece jen trochu zvukově hledali, deska "V těle a zemi" už... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2025 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Na okraj: Na Slovensku se hajlovat nebude. Jestli přijede Kanye West, netušíme. Organizátoři Rubicon Festivalu taky ne. A dál mlčí (04.07.2025 08:00)
- Bebe Rexha přiznala potrat. Rozčílila ji Azealia Banks, která se opřela do její váhy (09.05.2025 17:38)
- Kanye West znovu šokuje: Antisemitské výlevy, láska k Hitlerovi, podpora Diddyho a kontrola manželky (08.02.2025 12:15)
- Rapem ovládanou top desítku českého albového žebříčku osvěžili Ariana Grande a Judas Priest (21.03.2024 19:30)
- Nejhranější domácí písničku obstarali filmoví Kryštof, celkově dál vede Dua Lipa (14.03.2024 10:00)
- Dua Lipa se vrací na vrchol rádiového žebříčku, ten albový pomalu ztrácí smysl sledovat (07.03.2024 09:30)
- Ofenbach se s oživeným hitem Kim Wilde protančili do čela rádiového žebříčku (01.03.2024 08:00)
- Kanye West a Ty Dolla $ign si podrobili český albový žebříček, digitálu vládne Benson Boone (22.02.2024 09:40)
- Nové desky 6/2024 - od Thoma Artwaye přes Zaru Larsson po Ushera (14.02.2024 21:31)
- Ozzy Osbourne na konto Kanyeho Westa: "S tímhle člověkem nechci mít nic společného!" (11.02.2024 09:11)

ALBUM TÝDNE 28/2025

Petr Soukup
Zlatý hodinky

Jméno Petra Soukupa je v české kultuře známé z mnoha projektů. Vydal několik básnických sbírek, napsal písňové texty pro Abraxas či Lucii Bílou, vystupuje se stand-up programem, točí podcasty. Nahrál také dvě alba s hudebníkem Jiřím Vidasovem. Sólová deska "Zlatý hodinky" se ale od všeho zmíněného výrazně liší.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 20.07.
Satchvai Band feat. Joe Satriani & Steve Vai (Forum Karlín, Praha)
Čt 24.07.
Benátská! s Impulsem (areálu Vesec, Liberec)
Út 29.07.
Už jsme doma (CZ) / Sleepytime Gorilla Museum (US) / Faun Fables (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 01.08.
Bryan Adams (CAN) (Park 360, Hradec Králové)
St 06.08.
Brutal Assault (Pevnost Josefov, Jaroměř)
Pá 08.08.
Krásný ztráty (Statek Všetice, Všetice)
Út 12.08.
Post Malone (US) (Letiště Letňany, Praha)
St 03.09.
Sigur Rós (ISL) (Kongresové centrum, Praha)
Čt 04.09.
Sigur Rós (ISL) (Kongresové centrum, Praha)
Ne 07.09.
Robbie Williams (UK) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Prince Vladimír Mišík Lady Gaga Miley Cyrus Kabát Taylor Swift Beyoncé Linkin Park Jana Kirschner Ozzy Osbourne Oasis Ed Sheeran Charli XCX P.B.Ch Adéla Zouharová Madonna Lorde Thom Artway
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe