shop.musicserver.cz
Nové desky pro 10. týden

Nové desky pro 10. týden

Vydáno: 08.03.2015 14:27 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: archiv Noela Gallaghera

Příští týden budou pomyslný souboj na novinkových stojanech svádět například Madonna s Noel Gallagher's High Flying Birds, po dlouhých devíti letech se vrátí Camouflage, Rebecca Ferguson se pustí do Billie Holiday a představíme si electro folkový projekt Fyfe. Rockery zase potěší nové desky Europe nebo remasterovaná deska Judas Priest "Defenders Of The Faith".

Pokud se v pondělí 9. března vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Noel Gallagher's High Flying Birds - Chasing Yesterday (Bertus)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock / brit pop / psychedelický rock

Noel Gallagher's High Flying Birds - Chasing Yesterday
Zatímco Beady Eye Liama Gallaghera loni skončili, jeho bratr Noel pokračuje dál se svými Noel Gallagher's High Flying Birds. Nyní dokonce vydává druhou desku "Chasing Yesterday", která navazuje na čtyři roky starý eponymní debut. Při jeho nahrávání nemohl být přítomný dlouholetý spolupracovník a producent David Sardy, který se podílel už na deskách Oasis, a tak se Noel Gallagher rozhodl, že si tutonahrávku vyprodukuje sám. Pouze ke dvěma písničkám si přizval Amorphous Androgynous, za nímž stojí Garry 'Gaz' Cobain a Brian Dougans. Společně s trojicí muzikantů pro standardní edici nahrál celkem deset skladeb, kde k té poslední "Ballad Of The Mighty I" přizval i Johnnyho Marra z The Smith. Nasměroval je na rozhraní alternativní rocku a brit popu a k tomu přidal i prvky psychedelického rocku. Ukázky výsledku si můžete poslechnout například v internetovém obchodě Amazon.co.uk a pokud se vám zalíbí, můžete sáhnout i po deluxe edici, která je bohatší o tři další písničky a jeden remix.


Madonna - Rebel Heart (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: pop / taneční pop

Madonna - Rebel Heart
Ačkoli se prodeje Madonniných alb v posledních letech výrazně propadly, rozhodně jí to neodrazuje od další práce. V pořadí třinácté studiové album s názvem "Rebel Heart" vychází prakticky přesně po třech letech po předcházejícím "MDNA" a americká zpěvačka s jeho vydáním nezažila právě šťastné začátky. Už na konci minulého roku na veřejnost unikly nehotové verze několika písní, na což zareagovala tím, že všem, kteří si její nové album digitálně předobjednali, věnovala k okamžitému stažení šest nových písní, což byla takřka polovina standardní verze. Ve finále tuto šestici doplnila o dalších osm kousků a přestože nezměnila svůj tanečně popový styl, opět vsadila na jiný tým než u minulých dvou alb. Tentokrát sáhla po takových producentech a hitových autorech jako jsou Diplo, Kanye West, Avicii, DJ Dahi, Ryan Tedder nebo Toby Gad. "'Rebel Heart' prozkoumává dvě hodně odlišné stránky mé osobnosti - rebelujícího odpadlíka a romantickou stránku mého já," prohlásila o albu nedávno Madonna a dodala, že svoji novou desku natáčela střídavě v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Ve výčtu hostů opět najdeme Nicki Minaj, k níž se přidali Kanye Westa, Nas, Chance The Rapper nebo boxer Mike Tyson. Prvním singlem z desky se stala "Living For Love", která má i svůj videoklip. Na své si přijdou i milovníci deluxe edicí. Dostanou pět bonusových skladeb navíc a v superdeluxe edici dokonce ještě dalších šest songů včetně dvou remixů.


Tip týdne

Rebecca Ferguson - Lady Sings The Blues (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: jazz / tradiční pop / blues

Rebecca Ferguson - Lady Sings The Blues
Britská zpěvačka Rebecca Ferguson se po dvou autorských albech rozhodla, že tento rok vzdá hold hudební ikoně Billie Holiday. Není to rozhodně žádný náhodný krok, od jejího narození totiž letos uplyne přesně sto let. Někdejší finalistka britského X Factoru na tuto počest přezpívala a natočila její v pořadí sedmé album "Lady Sings The Blues", na němž najdete takové skvosty jako "Summertime", "God Bless The Child" nebo "Strange Fruit". Vzhledem k tomu, že verze Rebeccy Ferguson čítá celkem sedmnáct písní, znalci si jistě domyslí, že původních dvanáct písniček doplnila ještě o dalších pět skladeb, kterými jsou big bandové coververze, jako třeba "All Of Me". Desku nahrávala ve studiích v Los Angeles, kde jí za zády stál orchestr, jenž v minulosti doprovázel i Franka Sinatru. Produkce se navíc ujal věhlasný Troy Miller, známý svojí spoluprací s Amy Winehouse, Rumer, Dexys Midnight Runners nebo s Chakou Khan. Jak to celé dopadlo, zjistíte poslechem ukázek v internetovém obchodě Amazon.co.uk.


Waltari - You Are Waltari (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní metall

Waltari - You Are Waltari
Jestli někdo umí novou deskou překvapit, pak to bezpochyby budou finští Waltari. Kromě toho, že jsou dobře znají svou žánrovou flexibilitou, překvapují na novince "You Are Waltari" skladbou zpívanou v českém jazyce. Má ji na svědomí zpěvák a kytarista Jariot "Jari" Lehtinen. Formace totiž při skládání zvolila zcela jiný koncept: "I když jsem hlavním skladatelem, mám při psaní v hlavě melodii každého hudebníka, který se podílí a píšu přesně na to", prozrazuje Kärtsy Hatakka. Nakonec se zapojilo sedm umělců a když by se sečetli všichni hosté, je to více než deset lidí. A co do hudebních škatulek zde najdete velmi pestrou paletu: "Je důležité si uvědomit, že není třeba ctít žádná pravidla", dodává Kärtsy. Po posluchače to znamená nevšední kombinace, jako metal-country, metal-dubstep nebo metal-latin. Přesvědčte se sami a poslechněte si "Diggin The Alien".


Camouflage - Greyscale (H'art)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: new wave / synth pop

Camouflage - Greyscale
Fanoušci německé synth popové legendy Camouflage se načekali na nové album pořádně dlouho. Do této doby poslední album "Relocated" je staré již devět let a novinka "Greyscale" tak už byla toužebně vyhlížená. Začala se nahrávat již v roce 2011 a měla původně vyjít již loni. Nakonec práce na ni pokračovaly až do konce roku a výsledkem je celkem třináct skladeb v čele s prvním singlem "Shine". Najdeme na nich i jednoho hosta, kterým je další německý interpret Petter Heppner. První ukázky z "Greyscale" umístila formace na soundcloud.com svého vydavatelství Bureau B a my pouze dodáme, že album byste měli sehnat i na vinylu.


Steven Wilson - Hand.Cannot.Erase (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: progresivní rock

Steven Wilson - Hand.Cannot.Erase
Britského hudebníka Steven Wilsona si můžete pamatovat jako vůdčí osobnost Porcupine Tree a nyní se s ním můžete seznámit také jako se sólovým umělcem. Zpěvák, kytarista a skladatel vyadává své čtvrté sólové album "Hand. Cannot. Erase.", které vznikalo v britských AIR Studios. Jak Steven sám prozradil, nahrávka je oproti ostatním méně "jazzová" a posluchači na ní najdou jen pár partů napsaných pro flétnu nebo saxofony. Zato se na ní objevuje pár elementů elektronické hudby a v neposlední řadě také zpěvačka Ninet Tayeb, se kterou se Wilson podělil o vokální party. Dodejme ještě, že k dostání bude také luxusní edice desky. Podrobnosti najdete tady.


Azealia Banks - Broke With Expensive Taste (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: house rap

Azealia Banks - Broke With Expensive Taste
Jak jsem vás již informovali, americká zpěvačka, rapperka a skladatelka Azealia Banks vydala začátkem listopadu svoje debutové album "Broke With Expensive Taste". Nyní bude její prvotina k sehnání fyzicky konečně i u nás. Vzhledem k tomu, že jste si již mohli na tuto desku přečíst recenzi, dovolíme si pouze zrekapitulovat, že na albu najdete celkem šestnáct písniček, na nichž se vedle ní samotné producentsky podíleli ještě Ariel Pink, M. J. Cole, Apple Juice Kid, nebo Lazy Jay, kterého i uslyšíte v singlu "212". Dalším hostem je pak trinidadský rapper Theophilus London. Jakým směrem zpěvačka nasměrovala svoji první desku, zjistíte díky sampleru na YouTube.com.


Moonspell - Extinct (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: gothic metal

Moonspell - Extinct
Příznivci portugalské gothic metalové formace Moonspell se už jistě nemohli dočkat novinkové desky "Extinct", která nyní míří na pulty. Na nástupce "Alpha Noir/Omega White" si fanoušci totiž museli počkat tři roky. Odměnou jim je ale deset nových písní, na kterých muzikanti spolupracovali se známým producentem Jensem Bogrenem, který pomohl také Soilwork, Paradise Lost nebo Amon Amarth. Na stránkách YouTube.com si můžete výsledek spolupráce poslechnout - najdete zde titulní skladbu, která je současně druhým albovým singlem.


Fences - Lesser Oceans (Warner Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: pop rock / indie rock

Fences - Lesser Oceans
Americká rocková kapela Fences svým čtyři roky starým eponymním debutem velkou díru do světa neudělala, nicméně, když loni přišli se singlem "Arrows", na kterém se podílel Macklemore a Ryan Lewis, vypadalo to, že se blýská na lepší časy. Zmíněný singl předznamenal druhou desku "Lesser Oceans", s níž kvartetu vypomohli vedle již zmíněných také Chris Walla z Death Cab For Cutie a Jacquire King, který se podílel na deskách Kings Of Leon nebo Of Monsters And Men. Celkem v tomto složení pro CD připravili deset písniček, z nichž něco málo odhalují na svém YouTube.com kanálu.


Judas Priest - Defenders Of The Faith (30th Anniversary Remastered Edition) (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer psali jsme
žánr: heavy metal

Judas Priest - Defenders Of The Faith
Judas Priest slaví letos se svou deskou "Defenders of Faith" třicetileté výročí a pro své příznivce připravili novou rozšířenou edici, která bude čítat celkem tři disky. Vedle standardního desetiskladbového tracklistu se posluchači mohou těšit na remasterovaný živý záznam ze stejnojmenného turné. Nahrávka byla pořízen na vystoupení v Long Beach Areně v Kalifornii. Set s živákem obsahuje na jednadvacet písní, které jsou rozdělené do dvou disků. Můžete se tak těšit na živá podání skladeb jako "Metal Gods", "Breaking the Law", "Sinner", "Electric Eye", "The Green Manalishi (With the Two-Pronged Crown)", "Victim of Change" a "You’ve Got Another Thing Coming".


fyfe - Control (Bertus)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: electro folk

Fyfe - Control
Pětadvacetiletý britský zpěvák, skladatel a kytarista Paul Dixon už za svoji kariéru vystřídal více jmen. Potom, co si říkal David's Lyre, nyní vystupuje pod názvem fyfe. Prvním albem pod novým jménem je deska "Control", pro níž ve stylu elektronického písničkářství, či chcete-li folku, připravil celkem jedenáct písniček. Jejich ukázky si můžete poslechnout na fyfeho facebook.com, případně na jeho soundcloud.com profilu.


Europe - War Of Kings (Warner Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Europe - War Of Kings
švédská hardrocková formace Europe má úctyhodnou výdrž. Stálice na rockové scéně totiž potěší své posluchače už desátou studiovkou, které dala název "War Of Kings". Nahrávání probíhalo ve zbrusu nových studiích PanGaia Studios ve Stockholmu a produkci obstaral Dave Cobb. Společně s muzikanty dal dohromady jedenáct nových písní, které budou k dostání na CD, vinylu a také v digitálním formátu. "Deska "War Of Kings" je album, které jsme vždy chtěli udělat, už od dob, co jsme jako mladí poslouchali kapely jako Led Zeppelin, Deep Purple nebo Black Sabbath," prozradil zpěvák Joey Tempest. Jak se dílo povedlo, můžete ohodnotit sami prostřednictvím ukázky "Hole In My Pocket".


Rae Sremmurd - SremmLife (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: hip hop

Rae Sremmurd - SremmLife
Ačkoli by jméno Rae Sremmurd mohlo svádět k domněnce, že se jedná o nějakou zpěvačku world music, skutečnost je odlišná. Za tímto názvem se skrývá hip hopové duo z Mississippi, jehož členy jsou bratři Khalif 'Swae Lee' Brown a Aaquil 'Slim Jimmy' Brown. Jejich debutové album "StremmLife" vyšlo ve Spojených státech již na začátku ledna a hlavní produkce se ujal Mike Will Made It společně s dalším rapperem, který si říká A+. V celkem jedenácti písničkách pak duo přivítalo i několik slavnějších kolegů, jako například Nicki Minaj, Big Sean, Jace z Two-9 nebo Young Thug. Vzhledem k datu vydání už má několik písniček svá videa, která najdete na VEVU formace.


Enslaved - In Times (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní black metal

Enslaved - In Times
Norská progresivní blackmetalová formace Enslaved připravila pro své posluchače nové studiové album. Deska dostala do kolébky název "In Times" a přesto, že čítá pouze šest písní, dosahuje její stopáž bezmála hodiny. Reakce na nástupce tři roky staré "RIITIIR" se očekávají minimálně tak pozitivní, jako na doposud poslední nahrávku. Jestli se tak skutečně stane, musíte ale posoudit sami. Každopádně osazenstvo kapely je - co se týče charakteru nových písní - skoupé na slovo. "Jsem do nich tak ponořený, že na ně nedokážu mít žádný "názor"," prozradil kytarista Ivar Bjørnson. "Myslím si ale, že se jedná o nejvíce konzistentní dílo, jaké jsme kdy vydali." Oficiální stream alba najdete k poslechu na YouTube.com.


Dále vychází:

A Forest Of Stars - Beware The Sword You Cannot See (Mystic Production)
A Forest Of Stars - Beware The Sword You Cannot See (Box) (Mystic Production)
Answer - Raise A Little Hell (Mystic Production)
Exhumed - Gore Metal Redux (A Necrospective 1998-2015) (Mystic Production)
Feed Her To The Sharks - Fortitude (Mystic Production)
Helrunar - Niederkunfft (Mystic Production)
Helrunar - Niederkunfft (Book Edition) (Mystic Production)
Karyn Crisis' Gospel Of... - Salem's Wounds/Limited Ed. (Universal)
Masters Of Disguise - The Savage And The Grace (Mystic Production)
Negura Bunget - Tau (Mystic Production)
Negura Bunget - Tau (Art Book) (Mystic Production)
Různí - Café Del Mar Dreams 7 (H'art)
Různí - Cinderella (soundtrack) (Universal)
Různí - Interstellar (Illuminated Star Edition) (soundtrack) (Bertus)
Různí - Pinocchio (soundtrack) (Universal)
Santa Cruz - Santa Cruz (Universal)
Wolfpakk - Rise Of The Animal (Mystic Production)
Yes - The Early Years (Mystic Production)

Vychází na vinylu:
Helrunar - Niederkunfft (Mystic Production)
Imagine Dragons - Smoke + Mirrors (Universal)
Karyn Crisis' Gospel Of... - Salem's Wounds (Universal)
Santa Cruz - Santa Cruz (Universal)

Reedice:
Lucie - Černý kočky mokrý žáby (Universal)
Lucie - Dobrá kočzka která nemlsá (Universal)
Lucie - In The Sky (Universal)
Lucie - Lucie (Universal)
Lucie - Pohyby (Universal)
Lucie - Slunečnice (Universal)
Lucie - Větší než malé množství lásky (Universal)

 • Rae Sremmund (Doupik, 08.03.2015 16:08) Reagovat

  Kaju se za můj nelichotivý komentář k Rae Sremmund z americké hitparády. Zjistil jsem, že to nakonec je zatím letošní nejlepší hiphopové album, doporučuji :-)

 • O víkendu jsem to nestihla ale dneska si skočím... (Klárka, 09.03.2015 08:38) Reagovat

  O víkendu jsem to nestihla ale dneska si skočím pro novou Madonnu. :)

 • TAK ALBUM "FIALOVÉ DÁSNĚ" OD LUCKY BÍLÉ NEVYJDE - BYLA TO FÁMA (Jarka, 09.03.2015 17:43) Reagovat

  VYPUŠTĚNA NAŠIMI NEPŘÁTELI

  • Re: TAK ALBUM "FIALOVÉ DÁSNĚ" OD LUCKY BÍLÉ NEVYJDE - BYLA TO FÁMA (Anonym, 15.03.2015 12:45) Reagovat

   Vy jste nepritelem hlavne sama sobe ....


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema
Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema Kdo si myslel, že přichází hudební okurková sezóna, toho pátek vyvedl z omylu. Vedle novinek Eminema, OneRepublic či živáku Arakainu se totiž představili ještě Cigarettes After Sex, písničkářka Clairo, vyměněná Cassadee Pope,... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 11:05 v sekci Novinky | Nové desky
Open'er festival, Den třetí, Letiště Gdynia-Kosakowo, Polsko, 5.7.2024
Naživo: Skoro nahá Doja Cat ve třetím dni Open'eru vyzývala Poláky k souloži, Sam Smith letošní turné zmírnili Vysoké umění, ale i cílení na nejnižší pudy. Na polském Open'eru si každý najde to své. Především na něm ale narazíte na jména, na něž si spousta českých festivalů netroufne. Některá v Americe bourají žebříčky, jiná se... čtěte zde
Vydáno: 16.07.2024 19:00 v sekci Naživo
Kygo - Kygo 6/10
Recenze: Kygo se na své eponymní desce ohlíží za desetiletou kariérou Za jednu dekádu si Kygo vydobyl slušnou pozici na elektronické taneční scéně. Jeho ve frázování zasekávané hitovky nejdříve působily svěže, pak ale začal znásilňovat staré fláky - někdy úspěšně, jindy ne. Bezejmenné album... čtěte zde
Vydáno: 16.07.2024 08:30 v sekci Recenze
Open'er festival, Den druhý, Letiště Gdynia-Kosakowo, Polsko, 4.7.2024
Naživo: Dua Lipa na Open'eru napodruhé poroučela už i počasí. Ve druhém dni zazářila také Tinashe, zklamali Disclosure Polský monstrfestival Open'er pokračoval i ve svém druhém dni se samými velkými jmény. Po dvou letech se na stejné místo vrátila Dua Lipa a i tentokrát hrozila evakuace. Jenže letos nad festivalem drželi ochranou ruku snad i andělé.... čtěte zde
Vydáno: 15.07.2024 18:00 v sekci Naživo
Katy Perry - Woman's World 3/10
Video: Velkolepý comeback se nekoná. Katy Perry je v novince "Woman's World" naprosto mimo Ještě před měsícem se člověk mohl těšit, co asi tak Katy Perry hudebně chystá. Čtyřletá odmlka od posledního alba "Smile" zkrátka zvědavost navýší, navnadit mohl i lehce futuristický cover novinkového singlu. Nyní nás... čtěte zde
Vydáno: 15.07.2024 13:30 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 28/2024 - od OneRepublic přes Arakain po Eminema (17.07.2024 11:05)
- Nové desky 27/2024 - od Kasabian přes Zacha Bryana po Visions Of Atlantis (10.07.2024 13:00)
- Nové desky 26/2024 - od Imagine Dragons přes Camilu Cabello po Steva Aokiho (03.07.2024 12:00)
- Nové desky 25/2024 - od Kyga přes Gracie Ambrams po The Used (26.06.2024 11:30)
- Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
- Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
- Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
- Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
- Biografie legendárního kytaristy Judas Priest: Jak K.K. bojoval proti názvu patnáctého alba (28.05.2024 10:55)
- Biografie legendárního kytaristy Judas Priest: Jak chtěl K.K. zbít svého otce (24.05.2024 18:55)

ALBUM TÝDNE 29/2024

Washed Out
Notes From a Quiet Life

Pátá řadovka projektu Washed Out "Notes From a Quiet Life" svým pojetím nabádá k hledání vlastní rovnováhy a vnitřního klidu, zároveň nese i nostalgické prvky. Ernest Greene vsadil na minimalističtější pojetí a zacílil na to, co mu jde nejlépe. Ve výsledku tedy nabízí snové sekvence a důraz na vyprávění.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 19.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
So 20.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Lucie Vondráčková mp3.com Miley Cyrus Adele Queen Taylor Swift Dua Lipa Mirai Kabát Kesha Madonna Imagine Dragons Judy Garland The Beatles Beyoncé Doja Cat
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe