Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 10. týden

Nové desky pro 10. týden

Vydáno: 08.03.2015 14:27 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Příští týden budou pomyslný souboj na novinkových stojanech svádět například Madonna s Noel Gallagher's High Flying Birds, po dlouhých devíti letech se vrátí Camouflage, Rebecca Ferguson se pustí do Billie Holiday a představíme si electro folkový projekt Fyfe. Rockery zase potěší nové desky Europe nebo remasterovaná deska Judas Priest "Defenders Of The Faith".

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 9. března vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Noel Gallagher's High Flying Birds - Chasing Yesterday (Bertus)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní rock / brit pop / psychedelický rock

Noel Gallagher's High Flying Birds - Chasing Yesterday
Zatímco Beady Eye Liama Gallaghera loni skončili, jeho bratr Noel pokračuje dál se svými Noel Gallagher's High Flying Birds. Nyní dokonce vydává druhou desku "Chasing Yesterday", která navazuje na čtyři roky starý eponymní debut. Při jeho nahrávání nemohl být přítomný dlouholetý spolupracovník a producent David Sardy, který se podílel už na deskách Oasis, a tak se Noel Gallagher rozhodl, že si tutonahrávku vyprodukuje sám. Pouze ke dvěma písničkám si přizval Amorphous Androgynous, za nímž stojí Garry 'Gaz' Cobain a Brian Dougans. Společně s trojicí muzikantů pro standardní edici nahrál celkem deset skladeb, kde k té poslední "Ballad Of The Mighty I" přizval i Johnnyho Marra z The Smith. Nasměroval je na rozhraní alternativní rocku a brit popu a k tomu přidal i prvky psychedelického rocku. Ukázky výsledku si můžete poslechnout například v internetovém obchodě Amazon.co.uk a pokud se vám zalíbí, můžete sáhnout i po deluxe edici, která je bohatší o tři další písničky a jeden remix.


Madonna - Rebel Heart (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: pop / taneční pop

Madonna - Rebel Heart
Ačkoli se prodeje Madonniných alb v posledních letech výrazně propadly, rozhodně jí to neodrazuje od další práce. V pořadí třinácté studiové album s názvem "Rebel Heart" vychází prakticky přesně po třech letech po předcházejícím "MDNA" a americká zpěvačka s jeho vydáním nezažila právě šťastné začátky. Už na konci minulého roku na veřejnost unikly nehotové verze několika písní, na což zareagovala tím, že všem, kteří si její nové album digitálně předobjednali, věnovala k okamžitému stažení šest nových písní, což byla takřka polovina standardní verze. Ve finále tuto šestici doplnila o dalších osm kousků a přestože nezměnila svůj tanečně popový styl, opět vsadila na jiný tým než u minulých dvou alb. Tentokrát sáhla po takových producentech a hitových autorech jako jsou Diplo, Kanye West, Avicii, DJ Dahi, Ryan Tedder nebo Toby Gad. "'Rebel Heart' prozkoumává dvě hodně odlišné stránky mé osobnosti - rebelujícího odpadlíka a romantickou stránku mého já," prohlásila o albu nedávno Madonna a dodala, že svoji novou desku natáčela střídavě v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Ve výčtu hostů opět najdeme Nicki Minaj, k níž se přidali Kanye Westa, Nas, Chance The Rapper nebo boxer Mike Tyson. Prvním singlem z desky se stala "Living For Love", která má i svůj videoklip. Na své si přijdou i milovníci deluxe edicí. Dostanou pět bonusových skladeb navíc a v superdeluxe edici dokonce ještě dalších šest songů včetně dvou remixů.


Tip týdne

Rebecca Ferguson - Lady Sings The Blues (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: jazz / tradiční pop / blues

Rebecca Ferguson - Lady Sings The Blues
Britská zpěvačka Rebecca Ferguson se po dvou autorských albech rozhodla, že tento rok vzdá hold hudební ikoně Billie Holiday. Není to rozhodně žádný náhodný krok, od jejího narození totiž letos uplyne přesně sto let. Někdejší finalistka britského X Factoru na tuto počest přezpívala a natočila její v pořadí sedmé album "Lady Sings The Blues", na němž najdete takové skvosty jako "Summertime", "God Bless The Child" nebo "Strange Fruit". Vzhledem k tomu, že verze Rebeccy Ferguson čítá celkem sedmnáct písní, znalci si jistě domyslí, že původních dvanáct písniček doplnila ještě o dalších pět skladeb, kterými jsou big bandové coververze, jako třeba "All Of Me". Desku nahrávala ve studiích v Los Angeles, kde jí za zády stál orchestr, jenž v minulosti doprovázel i Franka Sinatru. Produkce se navíc ujal věhlasný Troy Miller, známý svojí spoluprací s Amy Winehouse, Rumer, Dexys Midnight Runners nebo s Chakou Khan. Jak to celé dopadlo, zjistíte poslechem ukázek v internetovém obchodě Amazon.co.uk.


Waltari - You Are Waltari (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní metall

Waltari - You Are Waltari
Jestli někdo umí novou deskou překvapit, pak to bezpochyby budou finští Waltari. Kromě toho, že jsou dobře znají svou žánrovou flexibilitou, překvapují na novince "You Are Waltari" skladbou zpívanou v českém jazyce. Má ji na svědomí zpěvák a kytarista Jariot "Jari" Lehtinen. Formace totiž při skládání zvolila zcela jiný koncept: "I když jsem hlavním skladatelem, mám při psaní v hlavě melodii každého hudebníka, který se podílí a píšu přesně na to", prozrazuje Kärtsy Hatakka. Nakonec se zapojilo sedm umělců a když by se sečetli všichni hosté, je to více než deset lidí. A co do hudebních škatulek zde najdete velmi pestrou paletu: "Je důležité si uvědomit, že není třeba ctít žádná pravidla", dodává Kärtsy. Po posluchače to znamená nevšední kombinace, jako metal-country, metal-dubstep nebo metal-latin. Přesvědčte se sami a poslechněte si "Diggin The Alien".


Camouflage - Greyscale (H'art)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: new wave / synth pop

Camouflage - Greyscale
Fanoušci německé synth popové legendy Camouflage se načekali na nové album pořádně dlouho. Do této doby poslední album "Relocated" je staré již devět let a novinka "Greyscale" tak už byla toužebně vyhlížená. Začala se nahrávat již v roce 2011 a měla původně vyjít již loni. Nakonec práce na ni pokračovaly až do konce roku a výsledkem je celkem třináct skladeb v čele s prvním singlem "Shine". Najdeme na nich i jednoho hosta, kterým je další německý interpret Petter Heppner. První ukázky z "Greyscale" umístila formace na soundcloud.com svého vydavatelství Bureau B a my pouze dodáme, že album byste měli sehnat i na vinylu.


Steven Wilson - Hand.Cannot.Erase (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: progresivní rock

Steven Wilson - Hand.Cannot.Erase
Britského hudebníka Steven Wilsona si můžete pamatovat jako vůdčí osobnost Porcupine Tree a nyní se s ním můžete seznámit také jako se sólovým umělcem. Zpěvák, kytarista a skladatel vyadává své čtvrté sólové album "Hand. Cannot. Erase.", které vznikalo v britských AIR Studios. Jak Steven sám prozradil, nahrávka je oproti ostatním méně "jazzová" a posluchači na ní najdou jen pár partů napsaných pro flétnu nebo saxofony. Zato se na ní objevuje pár elementů elektronické hudby a v neposlední řadě také zpěvačka Ninet Tayeb, se kterou se Wilson podělil o vokální party. Dodejme ještě, že k dostání bude také luxusní edice desky. Podrobnosti najdete tady.


Azealia Banks - Broke With Expensive Taste (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: house rap

Azealia Banks - Broke With Expensive Taste
Jak jsem vás již informovali, americká zpěvačka, rapperka a skladatelka Azealia Banks vydala začátkem listopadu svoje debutové album "Broke With Expensive Taste". Nyní bude její prvotina k sehnání fyzicky konečně i u nás. Vzhledem k tomu, že jste si již mohli na tuto desku přečíst recenzi, dovolíme si pouze zrekapitulovat, že na albu najdete celkem šestnáct písniček, na nichž se vedle ní samotné producentsky podíleli ještě Ariel Pink, M. J. Cole, Apple Juice Kid, nebo Lazy Jay, kterého i uslyšíte v singlu "212". Dalším hostem je pak trinidadský rapper Theophilus London. Jakým směrem zpěvačka nasměrovala svoji první desku, zjistíte díky sampleru na YouTube.com.


Moonspell - Extinct (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: gothic metal

Moonspell - Extinct
Příznivci portugalské gothic metalové formace Moonspell se už jistě nemohli dočkat novinkové desky "Extinct", která nyní míří na pulty. Na nástupce "Alpha Noir/Omega White" si fanoušci totiž museli počkat tři roky. Odměnou jim je ale deset nových písní, na kterých muzikanti spolupracovali se známým producentem Jensem Bogrenem, který pomohl také Soilwork, Paradise Lost nebo Amon Amarth. Na stránkách YouTube.com si můžete výsledek spolupráce poslechnout - najdete zde titulní skladbu, která je současně druhým albovým singlem.


Fences - Lesser Oceans (Warner Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: pop rock / indie rock

Fences - Lesser Oceans
Americká rocková kapela Fences svým čtyři roky starým eponymním debutem velkou díru do světa neudělala, nicméně, když loni přišli se singlem "Arrows", na kterém se podílel Macklemore a Ryan Lewis, vypadalo to, že se blýská na lepší časy. Zmíněný singl předznamenal druhou desku "Lesser Oceans", s níž kvartetu vypomohli vedle již zmíněných také Chris Walla z Death Cab For Cutie a Jacquire King, který se podílel na deskách Kings Of Leon nebo Of Monsters And Men. Celkem v tomto složení pro CD připravili deset písniček, z nichž něco málo odhalují na svém YouTube.com kanálu.


Judas Priest - Defenders Of The Faith (30th Anniversary Remastered Edition) (Sony Music)
web / facebook.com / Deezer psali jsme
žánr: heavy metal

Judas Priest - Defenders Of The Faith
Judas Priest slaví letos se svou deskou "Defenders of Faith" třicetileté výročí a pro své příznivce připravili novou rozšířenou edici, která bude čítat celkem tři disky. Vedle standardního desetiskladbového tracklistu se posluchači mohou těšit na remasterovaný živý záznam ze stejnojmenného turné. Nahrávka byla pořízen na vystoupení v Long Beach Areně v Kalifornii. Set s živákem obsahuje na jednadvacet písní, které jsou rozdělené do dvou disků. Můžete se tak těšit na živá podání skladeb jako "Metal Gods", "Breaking the Law", "Sinner", "Electric Eye", "The Green Manalishi (With the Two-Pronged Crown)", "Victim of Change" a "You’ve Got Another Thing Coming".


fyfe - Control (Bertus)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: electro folk

Fyfe - Control
Pětadvacetiletý britský zpěvák, skladatel a kytarista Paul Dixon už za svoji kariéru vystřídal více jmen. Potom, co si říkal David's Lyre, nyní vystupuje pod názvem fyfe. Prvním albem pod novým jménem je deska "Control", pro níž ve stylu elektronického písničkářství, či chcete-li folku, připravil celkem jedenáct písniček. Jejich ukázky si můžete poslechnout na fyfeho facebook.com, případně na jeho soundcloud.com profilu.


Europe - War Of Kings (Warner Music)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: hard rock

Europe - War Of Kings
švédská hardrocková formace Europe má úctyhodnou výdrž. Stálice na rockové scéně totiž potěší své posluchače už desátou studiovkou, které dala název "War Of Kings". Nahrávání probíhalo ve zbrusu nových studiích PanGaia Studios ve Stockholmu a produkci obstaral Dave Cobb. Společně s muzikanty dal dohromady jedenáct nových písní, které budou k dostání na CD, vinylu a také v digitálním formátu. "Deska "War Of Kings" je album, které jsme vždy chtěli udělat, už od dob, co jsme jako mladí poslouchali kapely jako Led Zeppelin, Deep Purple nebo Black Sabbath," prozradil zpěvák Joey Tempest. Jak se dílo povedlo, můžete ohodnotit sami prostřednictvím ukázky "Hole In My Pocket".


Rae Sremmurd - SremmLife (Universal)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: hip hop

Rae Sremmurd - SremmLife
Ačkoli by jméno Rae Sremmurd mohlo svádět k domněnce, že se jedná o nějakou zpěvačku world music, skutečnost je odlišná. Za tímto názvem se skrývá hip hopové duo z Mississippi, jehož členy jsou bratři Khalif 'Swae Lee' Brown a Aaquil 'Slim Jimmy' Brown. Jejich debutové album "StremmLife" vyšlo ve Spojených státech již na začátku ledna a hlavní produkce se ujal Mike Will Made It společně s dalším rapperem, který si říká A+. V celkem jedenácti písničkách pak duo přivítalo i několik slavnějších kolegů, jako například Nicki Minaj, Big Sean, Jace z Two-9 nebo Young Thug. Vzhledem k datu vydání už má několik písniček svá videa, která najdete na VEVU formace.


Enslaved - In Times (Mystic Production)
web / facebook.com / Deezer / psali jsme
žánr: alternativní black metal

Enslaved - In Times
Norská progresivní blackmetalová formace Enslaved připravila pro své posluchače nové studiové album. Deska dostala do kolébky název "In Times" a přesto, že čítá pouze šest písní, dosahuje její stopáž bezmála hodiny. Reakce na nástupce tři roky staré "RIITIIR" se očekávají minimálně tak pozitivní, jako na doposud poslední nahrávku. Jestli se tak skutečně stane, musíte ale posoudit sami. Každopádně osazenstvo kapely je - co se týče charakteru nových písní - skoupé na slovo. "Jsem do nich tak ponořený, že na ně nedokážu mít žádný "názor"," prozradil kytarista Ivar Bjørnson. "Myslím si ale, že se jedná o nejvíce konzistentní dílo, jaké jsme kdy vydali." Oficiální stream alba najdete k poslechu na YouTube.com.


Dále vychází:

A Forest Of Stars - Beware The Sword You Cannot See (Mystic Production)
A Forest Of Stars - Beware The Sword You Cannot See (Box) (Mystic Production)
Answer - Raise A Little Hell (Mystic Production)
Exhumed - Gore Metal Redux (A Necrospective 1998-2015) (Mystic Production)
Feed Her To The Sharks - Fortitude (Mystic Production)
Helrunar - Niederkunfft (Mystic Production)
Helrunar - Niederkunfft (Book Edition) (Mystic Production)
Karyn Crisis' Gospel Of... - Salem's Wounds/Limited Ed. (Universal)
Masters Of Disguise - The Savage And The Grace (Mystic Production)
Negura Bunget - Tau (Mystic Production)
Negura Bunget - Tau (Art Book) (Mystic Production)
Různí - Café Del Mar Dreams 7 (H'art)
Různí - Cinderella (soundtrack) (Universal)
Různí - Interstellar (Illuminated Star Edition) (soundtrack) (Bertus)
Různí - Pinocchio (soundtrack) (Universal)
Santa Cruz - Santa Cruz (Universal)
Wolfpakk - Rise Of The Animal (Mystic Production)
Yes - The Early Years (Mystic Production)

Vychází na vinylu:
Helrunar - Niederkunfft (Mystic Production)
Imagine Dragons - Smoke + Mirrors (Universal)
Karyn Crisis' Gospel Of... - Salem's Wounds (Universal)
Santa Cruz - Santa Cruz (Universal)

Reedice:
Lucie - Černý kočky mokrý žáby (Universal)
Lucie - Dobrá kočzka která nemlsá (Universal)
Lucie - In The Sky (Universal)
Lucie - Lucie (Universal)
Lucie - Pohyby (Universal)
Lucie - Slunečnice (Universal)
Lucie - Větší než malé množství lásky (Universal)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Rae Sremmund (Doupik, 08.03.2015 16:08) Reagovat

  Kaju se za můj nelichotivý komentář k Rae Sremmund z americké hitparády. Zjistil jsem, že to nakonec je zatím letošní nejlepší hiphopové album, doporučuji :-)

 • O víkendu jsem to nestihla ale dneska si skočím... (Klárka, 09.03.2015 08:38) Reagovat

  O víkendu jsem to nestihla ale dneska si skočím pro novou Madonnu. :)

 • TAK ALBUM "FIALOVÉ DÁSNĚ" OD LUCKY BÍLÉ NEVYJDE - BYLA TO FÁMA (Jarka, 09.03.2015 17:43) Reagovat

  VYPUŠTĚNA NAŠIMI NEPŘÁTELI

  • Re: TAK ALBUM "FIALOVÉ DÁSNĚ" OD LUCKY BÍLÉ NEVYJDE - BYLA TO FÁMA (Anonym, 15.03.2015 12:45) Reagovat

   Vy jste nepritelem hlavne sama sobe ....


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 33-34/2019 - od Slipknot přes The Regrettes po Lionela Richieho
Nové desky 33-34/2019 - od Slipknot přes The Regrettes po Lionela Richieho Před tím, než se opět otevřou stavidla přívalu hudebních novinek velkých hvězd se nám s novými alby představí Slipknot, stále populárnější The Regrettes, irský objev The Murder Capital, dívčí industriální duo Bones UK či... čtěte zde
Vydáno: 20.08.2019 17:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Jen - Z angličtiny jsem se vrátil k češtině a moc mě to baví
Rozhovory: Jen - Z angličtiny jsem se vrátil k češtině a moc mě to baví "Konečně jsem našel svoji cestu, vím přesně, co chci dělat a co pro to musím obětovat," shrnuje posledních několik let zpěvák Jen. Kapelu Bek Ofis vyměnil za sólovou tvorbu, angličtinu za češtinu. Proč by si ho lidi měli... čtěte zde
Vydáno: 20.08.2019 08:01 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18.8.2019
Naživo: Nedotknutelné riffy Metallicy působily v Letňanech poněkud včerejším dojmem Americká skupina Metallica, globální kolos a jedna z nejsilnějších hudebních značek na světě, se v neděli večer vrátila do Prahy. Potvrdila status heavymetalové jedničky a nestárnoucí žánrové klasiky. A pokud vás to zajímá, tak... čtěte zde
Vydáno: 19.08.2019 12:05 v sekci Naživo
43
Brutal Assault - 4. den, Pevnost Josefov, Jaroměř, 10.8.2019
Naživo: Čtvrtý den Brutal Assaultu aneb Jak se v bahně utopil masomlýnek Čtvrtý den Brutal Assaultu vypadal při pohledu z okna slibně. Modrá obloha, mráčky, příjemný větřík. Jenže s polednem se zatáhlo a spustil se liják hodný biblické potopy světa. Pevnost Josefov tak od půlky odpoledne připomínala... čtěte zde
Vydáno: 17.08.2019 09:00 v sekci Naživo
2
Brutal Assault - 3. den, Pevnost Josefov, Jaroměř, 9.8.2019
Naživo: Třetí den ovládli Brutal Assault legendy a šamani Třetí den bývá na Brutalu (a obecně jakémkoliv festivalu) nejnáročnější minimálně po fyzické stránce. Letošek nebyl jiný, navíc se páteční program hemžil kvalitními jmény až dlouho do noci. Alespoň počasí spolupracovalo a... čtěte zde
Vydáno: 16.08.2019 17:21 v sekci Naživo
5
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 33-34/2019 - od Slipknot přes The Regrettes po Lionela Richieho (20.08.2019 17:00)
- Nové desky 32/2019 - od Volbeat přes Sugar Ray po Skillet (07.08.2019 18:30)
- Nové desky 31/2019 - od Kaiser Chiefs přes Lordi po Of Monsters And Men (30.07.2019 07:01)
- Nové desky 30/2019 - od Sabaton přes Sabrinu Carpenter po Sum 41 (22.07.2019 22:53)
- Nové desky 29/2019 - od Eda Sheerana přes Banks po Paula McCartneyho (15.07.2019 11:00)
- Nové desky 28/2019 - od Lighthouse Family přes Firespawn po Inona Zura (11.07.2019 21:25)
- Nové desky 27/2019 - od The Black Keys přes Kylie Minogue po Generation Axe (05.07.2019 07:05)
- Benátská! s Impulsem bude oslavou lásky, hudby a radosti. Zahrají Europe, Karel Gott oslaví osmdesátiny (03.07.2019 16:07)
- Nové desky 26/2019 - od Marka Ronsona přes Collective Soul po The Hollywood Vampires (26.06.2019 21:26)
- Nové desky 25/2019 - od Bruce Springsteena přes Madonnu po Bastille (19.06.2019 23:32)

ALBUM TÝDNE 33/2019

Charlie Cunningham
Permanent Way

V soukromí je tento týpek spíše tichý a plachý, na koncertech však v plné míře předvádí své emoce z příběhů, které ve svých skladbách vypráví. Jeho druhé album "Permanent Way" je nečekaně velký grower, který má ten dar vás zcela pohltit. S každým poslechem Cunninghamovi čím dál více věříte vše, co do něj vložil.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.08.
Billie Eilish (UK) (O2 Arena, Praha)
Čt 22.08.
Paul Kalkbrenner (DE) (Žluté lázně, Praha)
So 24.08.
JMSN (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 27.08.
Hozier (IRL) (Forum Karlín, Praha)
Út 03.09.
Helmet (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 04.09.
Ariana Grande (USA) (O2 Arena, Praha)
Čt 05.09.
Zebrahead (USA) (MeetFactory, Praha)
Čt 05.09.
Courtney Barnett (AUS) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 09.09.
Cassia (UK) (Cross Club, Praha)
Út 10.09.
Sean Koch (RSA) (Café V lese, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga The Cure Kryštof Rihanna Adele Madonna Sia Coldplay Ewa Farna Beyoncé AC/DC Rammstein Linkin Park Ed Sheeran Britney Spears Avicii Kylie Minogue Ghost Taylor Swift Aneta Langerová
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver