Václav Neckář - Ježíšku z dávných dní

Václav Neckář vzpomíná na "Ježíška z dávných dní"

Vydáno: 09.12.2014 14:47 v sekci Video - Milan Menčík | foto: facebook interpreta
Na konci října vydal Václav Neckář poněkud netradičně pojaté vánoční album "Mezi svými". První videoklip vznikl k singlu "Andělé strážní" a nyní se vizuálního zpracování dočkala i ta patrně nejvánočnější skladba z celé desky "Ježíšku z dávných dní". V ní hostuje dětský pěvecký sbor Pueri Gaudentes a autor hudby Jan Neckář ji opatřil přesně takovými kudrlinkami a technickými finesami, jaké si správný vánoční song zaslouží. Nechybí ani vyzpěvovaný refrén "pam, pam, pam, padadam pam".

Textově pojednává píseň především o vzpomínkách, jak oba bratři trávili Vánoce a věřili ve skutečného Ježíška, který jim přináší dárky. Postupem času, jak rostli a přestávali v někoho, kdo nosí dárky, věřit, zase to krásné dětské snění předávali z generace na generaci. Proto i v samotném videoklipu hledí na fotografie z dětství, vzpomínají a rozjímají o těchto svátcích. Klip vznikl na začátku prosince a natočili ho Ondřej Kurčík a Pavel Brychta z Magic Pictures.

Pro někoho to může být vrchol kýče, pro citlivěji a romantičtěji založené osoby zase dechberoucí nádhera. Vánoce jsou svátky klidu a pokoje, doba, kdy k nám na zem přišlo dobro. Proto si tyto dny takové skladby rozhodně zaslouží.

9/10

  • Mezi svými (Romana Wajglová, 12.12.2014 20:34) Reagovat

    Poslední Vaškovo CD Mezi svými je pro mě nádherným dárkem k Vánocům. Jsem jeho fanynkou od svých 9 let. Samozřejmě, pamatuji Golden Kids. Byla jsem na jejich koncertě v roce 1968 v Praze.Teď je mi 55. Tato písnička je pro mě balzám na duši.Nedávno jsem s dcerou byla na Vaškově koncertě ve Vamberku. Byla jsem nadšena, a jsem moc vděčná za tyto koncerty. Zazpívám si a je mi moc fajn.
    Děkuji.
    Přeji Vaškovi a celé jeho rodině i bratrovi (to je taky moc milý člověk) krásné Vánoce a hlavně zdravíčko. To je pro všechny nejdůležitější.

    S pozdravem
    Romana Wajglová
    Kostelec nad Orlicí


  • Nikdy si nesklamal-vydrz ! (Eva Gaber, 17.12.2015 00:12) Reagovat

    Ahoj Vasiku,
    po tolkych rokoch, co sa poznam (teda ja teba) , ti chcem popriat vela zdravia. Stastie ti teraz priat nemozem, bolo by to nevhodne .Prave teraz si stratil niekoho, s kym si bol cely zivot stastny. A to sa neda nahradit.
    A kedze ti nemozem popriat stastie, tak aspon klud a zdravie. To . preco sa cloveku oplati este zit, urcite pride. Zostavaju ti ludia, ktori ta maju radi, ktori ta miluju.
    Cakam koncert v Bratislave. Nesklam NAS !!!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Demi Lovato - It's Not That Deep 7/10
Recenze: Demi Lovato na novince "It's Not That Deep" ukazuje, že pop nemusí být hluboký, aby měl hlavu a patu Demi Lovato se po letech hledání a žánrových kotrmelců konečně usmála - a místo další terapie přináší popovou desku, která se nebere vážně. "It’s Not That Deep" je hravý, melodický a překvapivě upřímný návrat k radosti z... čtěte zde
Vydáno: 13.11.2025 17:30 v sekci Recenze
Oceán - Nic blíž, nic dál (Jubilejní kompilace 1985-2025) 7/10
Recenze: "Nic blíž, nic dál" oprašuje odkaz Oceánu a míří i do budoucna Čtyřicet let je dlouhá doba na spoustu proměn i návratů, včetně těch nikdy nedokončených. O důvod víc připomenout si tvorbu budějovické legendy Oceán novou kompilací. Poprvé ji shrnuje od začátků až po současnou éru s Jitkou... čtěte zde
Vydáno: 13.11.2025 13:30 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 45. týden 2025
Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá Minulý týden přenechal Xindl X vedení v rádiovém éteru Kamradovi, tentokrát už ale se singlem "Puberťák" znovu obsadil nejvyšší pozici. Albovému přehledu dál kraluje PTK s nahrávkou "Karakoram", na šestce odstartovala "Obyčejná... čtěte zde
Vydáno: 13.11.2025 09:00 v sekci Novinky | České hitparády
Hauser  - Jsem nejen blázen a rebel, ale i obrovský romantik. V Praze chci zahrát i "Vltavu"
Rozhovory: Hauser - Jsem nejen blázen a rebel, ale i obrovský romantik. V Praze chci zahrát i "Vltavu" Chorvatský violoncellista Hauser se během svého probíhajícího evropského turné "The Rebel Is Back!" 11. prosince představí také v pražské O2 areně. Během virtuální návštěvy u něj doma jsme probrali nejen zmiňovanou koncertní... čtěte zde
Vydáno: 12.11.2025 19:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Nové desky 44/2025 - od Rosalíe přes Portugal. The Man po Davida Stypku
Nové desky 44/2025 - od Rosalíe přes Portugal. The Man po Davida Stypku Ačkoli to z titulku nevypadá, nebývale silné zastoupení tentokrát mají vánoční alba v podání 4 Tenorů, Brada Paisleyho a Trishy Yearwood a také klasická hudba Jana Bartoše, Chrise Thileho, Pavla Šporcla a Rosalíe. Jim sekundují... čtěte zde
Vydáno: 12.11.2025 14:00 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Snílek, který neztrácí dech. Václav Neckář slaví 82 let novou kompilací hitů (27.10.2025 10:25)
- Recenze: Reedice "Micro-Magic-Circus / Golden Kids 1" dokazuje, že Golden Kids byli skvělá kapela (21.06.2025 10:00)
- Vydavatelství CREW oznamuje první novinky na rok 2025 - vyjdou Želvy ninja, Deadpool & Wolverine nebo Americký upír (03.12.2024 17:27)
- "Všechny moje války" Václava Neckáře vychází jako audiokniha (21.06.2024 11:52)
- Fotogalerie: Václav Neckář zazpíval "Půlnoční" v Husově sboru. Podívejte se na fotky a koukněte na video (25.12.2023 16:06)
- Hudba v tisku: Kniha "Všechny moje války" Václava Neckáře je čtivý průvodce životem legendy (19.11.2023 11:30)
- Video: Václav Neckář je "Snílek". K natáčení nové písně si pozval Letní kapelu Jaromíra Švejdíka (29.09.2023 20:09)
- Naživo: Závěr Rock For People ukázal rockového Bena Cristovao, skvělé Nothing But Thieves a samozřejmě Muse (13.06.2023 14:16)
- Václav Neckář začíná jubilejní rok reedicí debutového alba (04.05.2023 13:14)
- Video: Hvězdy spojily síly a pro dobrou věc přezpívaly Neckářovu vánoční píseň "Andělé strážní" (29.11.2021 15:12)

ALBUM TÝDNE 45/2025

Tereza Mašková
(Ne)budu sedět v koutě

Po zlomové druhé studiovce "Svět je málo růžový" a třikrát vyprodané Lucerně nabrala popularita Terezy Maškové na obrátkách. Ještě před O2 universem přichází zpěvačka se třetí deskou "(Ne)budu sedět v koutě". K odzbrojujícím i cituplným pěveckým výkonům a podmanivým melodiím na ní přidává i zralé a hluboké texty.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 14.11.
The Rasmus (FIN) (Sono Centrum, Brno)
Pá 14.11.
Electric Callboy (Forum Karlín, Praha 8)
Pá 14.11.
Blues Alive (Dům kultury, Šumperk)
So 15.11.
Three Days Grace (CAN) / Badflower (US) (Forum Karlín, Praha)
So 15.11.
Blues Alive (Dům kultury, Šumperk)
Ne 16.11.
Sabaton (SWE) (Ostravar Arena, Ostrava)
Ne 16.11.
Berwyn (UK) / Moses Yoofee Trio (DE) (Lucerna Music Bar, Praha)
Ne 16.11.
Blues Alive (Dům kultury, Šumperk)
St 19.11.
Tom Odell (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 19.11.
Cécile McLorin Salvant (US) (Velký sál Lucerna, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Prince Adele Coldplay Beyoncé Rihanna Madonna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe