Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Karel Gott nestárne. Slaví pětasedmdesát

Karel Gott nestárne. Slaví pětasedmdesát

Vydáno: 14.07.2014 08:00 v sekci Publicistika - Milan Menčík

Nestárnoucí a nesmrtelný Karel Gott právě dokončil třetí pětadvacítku let svého života. Času neskutečně bohatého na krásné zážitky, velké pocty, ale občas i méně příjemné okamžiky. Ale končit? Kdeže! Stále má v sobě tolik elánu a výzev, že by mu je mohl leckterý mladík jen závidět.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Když se 14. července 1939 v plzeňské porodnici poprvé rozezněl jeho tehdy ještě kňouravý hlásek, porodník nemohl tušit, koho na svět přivedl. Začátky ale nebyly pro Karla Gotta zrovna lehké: v útlém věku zažil období druhé světové války a po třech letech bydlení na venkově se v roce 1948 celá jeho rodina přestěhovala do Prahy. Moc se ovšem neví o tom, že původní Gottovou láskou bylo malování. Tomu se Karel rozhodl už v mládí zasvětit svůj život. Nakonec ale vše dopadlo jinak. Pojďme se podívat na některé fragmenty jeho kariéry, které stojí za připomenutí.

Malování

Karel Gott malíř
© novinky.cz
Zpěvák se totiž pokoušel dostat na Akademii a umělecky malovat. Jako malý zachycoval pohřby a různé bizarní situace. "Když dlouho nikdo neumřel, našel jsem si přejetou kočku nebo zmrzlou vránu a vystrojil jsem jí slavnou poslední cestu," vzpomíná na své malířské začátky. Pohřeb byl také hlavním tématem jeho první malby - oleje na plátně. Od maminky dostal kompletní malířskou výbavu a pustil se do cesty za svým snem. Při přijímacích zkouškách na UMPRUM si představoval, že bude kreslit jako model nahou ženu. Nakonec dostal ale zadání v podobě staré odřené boty se žraločím jazykem. I když sám byl se svou prací velmi spokojen, nevzali ho. A jako druhou ránu musel přijmout fakt, že nastoupil jako učeň elektromontér do pražské ČKD Stalingrad.

Malování ale nikdy neopustil. I díky tomu, že ho živí muzika, má na svá díla vždy dostatek času, a dokonce ani nemá spočítáno, kolik obrazů vlastně namaloval. O jeho malířskou tvorbu je zájem u nás i v zahraničí. Vystavoval je dokonce i v Českém národním domě v New Yorku, kde vzbudil zájem umělecké veřejnosti, a o rozhovor ho požádala i reportérka newyorského módního časopisu Naomi Donolstreetová.

Pěvecké začátky

Karel Gott malý
© archiv KG
Karel Matějíček své úplně první vystoupení absolvoval na amatérské soutěži Volné Tribuny. Ano, čtete dobře. Gott totiž nechtěl, aby se o vystoupení dozvěděli jeho rodiče, proto vystoupil pod pseudonymem. Jak dopadl? Samozřejmě vyhrál. "Zpíval jsem nějaký western - a když volná tribuna, tak volná tribuna. Obohatil jsem tu píseň nejen jódlováním a scatováním, ale navíc jsem ještě napodoboval Ellu Fitzgeraldovou a Armstronga. Aby to celé nezůstalo fádní, přidával jsem grimasy a pohyby jako nějaký šaman. Pamatuji si, že jsem tehdy na jevišti cítil menší zábrany jako dnes. Lidé se nechali zřejmě strhnout spíš opičkami, jež jsem předváděl, než zpěvem," řekl kdysi populárnímu měsíčníku Melodie.

Na podzim roku 1957 však vystoupil v soutěži Hledáme nové talenty. Nevyhrál, avšak zaujal slovutného Karla Krautgartnera. Ten Gotta oslovil s nabídkou vystupovat spolu s ním každou středu ve Vltavě. O dva roky později už interpret zpíval v kavárně Alfa a pomalu ale jistě se stával profesionálním zpěvákem. I tu pěveckou konzervatoř nakonec vystudoval. K tomuto období patří i první televizní vystoupení s písní "Kos a švec". Dopadlo katastrofálně, protože píseň byla určena pro hluboký hlas typu Rudolfa Cortéze (viz audio). Nicméně i tak se dveře velké kariéry Gottovi pomalu začaly otevírat dokořán...

První sladby začal ve studiu nahrávat v roce 1960. Zlomová byla jeho interpretace Manciniho písně "Moon River", kterou v roce 1964 představil za pomoci textu Karla Jelínka jako "Měsíční řeku". Pak už přišla od Suchého se Šlitrem nabídka na účinkování v divadle Semafor ve hře "Zuzana není pro nikoho doma" a zpěvák začal z rukávu sypat první hity. Westernová "Zdvořilý Woody" je díky svému humornému televiznímu zpracování populární dodnes, Gottovi však pod kůži příliš neleze: "Vím, že mi Woody přinesl popularitu díky televiznímu filmu a jsem mu za to od těch dob vděčný. Ale nikdy jsem nezpíval nic tak nerad. Nechť mi autoři laskavě prominou." Došlo i na spolupráci s Olympicem v písních "Adresát neznámý" a "Trezor". "'Trezor' jsme točili ve sklepě činžáku s amatérskou technikou - sletované lampy a podobně, druhý mikrofon se umístil do chodby, čímž ta nahrávka dodnes skvěle zní, jako by vznikla ve větším prostoru. Zahrálo se to dvakrát třikrát a bylo," řekl v rozhovoru pro Magazín DNES. A skutečně bylo. Gottova talentu si totiž začali pomalu všímat i v zahraničí.

Působení v zahraničí

Karel Gott cover
V roce 1966 se Karel Gott účastnil soutěže Bratislavská lyra. V publiku sedělo mnoho zástupců mezinárodních hudebních vydavatelství včetně ředitele Deutsche Grammophon Ossiho Drexlera. Toho interpretace skladby "Pošli to dál" okamžitě zaujala a odtud už nebylo daleko k podepsání smlouvy s Polydorem. Jejich spolupráce k dnešnímu dni čítá na stovku samostatných alb. Netřeba ani příliš dodávat, že si i díky tomu Gott podmanil celou německy hovořící část Evropy. Koncertoval či hostoval téměř ve všech evropských zemích, zazpíval si v Kanadě, v Americe (zde vystupoval v Las Vegas a nověji je třeba zmínit pokoření Carnegie Hall v rámci společného vystoupení s Helenou Vondráčkovou), v Japonsku či v bývalém Sovětském svazu. Proč je však zvlášť v německy mluvících zemích tolik oblíbený? Sám pro to má jasné vysvětlení : "Jak známo, Němci si vždycky oblíbí nějakého tenoristu. Před válkou to byl Joseph Schmidt, po válce neměli nikoho domácího, a tak až do doby, než přišel Fritz Wunderlich, měli v oblibě Maria Lanzu. Když si takového zpěváka najdou, řeknou si: 'Máme ho!' Proto u Němců pociťuji takovou jistotu, mám tam vlastně stejné publikum jako doma, jsem pro ně 'unser Karel'. Je to obecenstvo, které tě pokládá za vyvoleného, za idol, a proto si tě váží."

Vztah ke komunismu

Karel Gott a Gustav Husák
Páteř Gottovy kariéry ležela v nechvalně proslulé době. Cenzorova ruka drtila mnohé talentované umělce, neúprosným sítem propadlo jen mizivé procento opravdu dobrých a originálních kapel a interpretů. Gott však svoji slávu neztratil ani za dob tuhé normalizace, což je příčinou mnoha spekulací. Jisté je, že chtěl hlavně zpívat, a udělal proto i několik nepopulárních kroků a vyložených chyb. "Patřil jsem a patřím dodnes k signatářům Anticharty. S tím už nic nenadělám. Byl jsem hloupý, naivní a blbý, prostě jsem skočil na perfektně vykonstruovanou a organizovanou akci někoho, kdo dostal za úkol dát nás všechny dohromady, abychom mluvili v Divadle hudby o kultuře. A jen tak mimochodem jsme podepsali nějaký papír, který vypadal jako prezenční listina. Teď už vím, že člověk nemá něco hned tak podepisovat, ale nic nezměním na skutečnosti, že jsem se tenkrát podepsal. Nikdo nám tehdy neřekl, že se podpisem stavíme proti Chartě. O tom nepadlo ani slovo. Ale nemá žádný smysl teď něco vysvětlovat nebo se obhajovat," vzpomíná.

Na začátku sedmdesátých let zpěvák emigroval do Německa a to se STB tuze nelíbilo. Dle serveru Aktuálně.cz mu policie tehdy zabavila veškerý byť jen zdánlivě podezřelý majetek, jeho rodiče byli dlouze vyslýcháni a také hrozilo, že pokud se nevrátí, propadne veškerý jeho majetek státu. To dohnalo interpreta ke změně názoru a vrátil se zpět do vlasti. Tvrdí však, že s STB nikdy aktivně nespolupracoval. Pravdu vědí jen dva bohové. Ten na zemi (míněno Gott sám) a ten na nebesích.

Filmové námluvy

Gott v roli pěvecké star zatoužil okusit také herecký chlebíček. Příležitostí k tomu dostal nemálo, a tak si vyzkoušel slasti i úskalí tohoto povolání. On sám dobře vnímá své herecké kvality jako omezené. Ve filmech často představoval sám sebe: a i když si prošel divadelní průpravou, s herectvím to u něj je podobně jako s tancem. Ale člověk nemůže umět vše. První roli si zahrál v muzikálu "Kdyby tisíc klarinetů", ale opravdovou zkoušku ohněm zažil až o deset let později v hudebním velkofilmu "Romance za korunu". "Nejobtížnější pro mě bylo, že film se točí na přeskáčku a každý den jsem hrál jinou životní situaci. Začínali jsme točit v Karlových Varech a druhý den jsme už byli ve Strakonicích a točili jsme začátek a závěr filmu. Těžko jsem si také zvykal na určitou únavnost práce. Jedna scéna se třeba točila celý den. Čekalo se na počasí, pak nebyl spokojen režisér a tak dále. Člověk přitom musí zapomenout na vzácnost času." Na další velkou příležitost si počkal do roku 2001, kdy mu v pokračování pohádky "Z pekla štěstí" přidělil režisér Zdeněk Troška dvojroli boha a ďábla. Titulní píseň filmu "Máš-li s kým" pak samozřejmě nemohl nazpívat nikdo jiný než on sám.

Kdybychom zde však měli vyjmenovávat všechny filmové skladby, které slavík nazpíval, potřebovali bychom k tomu samostatný článek. Stejně tak jako u jeho herecké a televizní kariéry. Pokud však zůstaneme u pohádek a pořadů pro děti, zapomenout nesmíme na dva nejzásadnější pořady, které už budou s Gottem spojeny navždy. V roce 1973 vznikla v česko-německé koprodukci dnes už legendární pohádka "Tři oříšky pro popelku". Píseň Karla Svobody a Jiřího Štaidla "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš" se stala na MFF v Karlových Varech druhou nejoblíbenější skladbou z českých pohádek u příležitosti stého výročí české kinematografie. Byla natočena v mnoha dalších méně i více povedených verzích a stala se slavnou takřka po celém světě. "Včelka Mája" byl kreslený seriál, který vznikl jen o tři roky později. U nás se ale začal vysílat až v roce 1985 a samozřejmě v našem rodném jazyce, do kterého musel píseň přezpívat i Gott. V Česku Svobodovu skladbu otextoval Zdeněk Rytíř, na Slovensku rozkmital své pero Kamil Peteraj. Oba kousky jsou dodnes velmi žádané na koncertech a patří ke Gottovým největším šlágrům.

Ženská stopa v tvorbě

Karel Gott a Darinka
Romantický tenor nemůže mít nikdy daleko k ženám ani v soukromí, ani na pódiu. Skladba "Až nám bude dvakrát tolik", kterou mistr natočil s jazzovou zpěvačkou Vlastou Průchovou v roce 1962, byla dokonce první regulérní gramofonovou SP deskou zpěváka. I díky jeho angažmá v Semaforu došlo už v šedesátých letech na mnohé nezapomenutelné spolupráce, z nichž můžeme vypíchnout třeba tu s Hanou Hegerovou ("V opeře"), a hlavně s Evou Pilarovou ("Dotýkat se hvězd"). Dalších hudebních setkání s něžnějším pohlavím bychom našli desítky. V roce 1987 se na albu "Posel dobrých zpráv" objevila Svobodova a Šípova píseň "Čau, lásko" s tehdy velmi populární rusovláskou (a Šípovou manželkou) Marcelou Holanovou. Snad ještě slavnější song ale napsal už o dva roky dříve Jiří Zmožek. "Zvonky štěstí" Gott interpretoval s mladičkou Darinkou Rolincovou, zdejší úspěch byl ale ničím v porovnání s přijetím v západní Evropě. Zde se skladbě "Fang das Licht" dařilo vskutku nebývale.

Ani po sametové revoluci příval Gottových spoluprací se ženami neustal. Vzpomeňme alespoň na album "Duety" s Lucií Bílou či na společná turné s operní pěvkyní Evou Urbanovou a Helenou Vondráčkovou. Ani zahraniční hvězdy mu nebyly cizí. S Boney M si střihl společný duet "Stille Nacht, heilige Nacht" v období, které má mimořádně rád...

Vánoce jsou ho vždy plné

Karel Gott - Vánoce ve zlaté Praze
S žádným jiným umělcem u nás nejsou nejkrásnější svátky v roce spojovány tolik jako s Karlem Gottem. Vydává speciální alba, vystupuje v televizi, rozhovory si žádají mnohé noviny a časopisy. Počátek všeho hledejme v roce 1969, kdy v pražském Týnském chrámu natočil LP "Vánoce ve zlaté Praze". Deska vyšla v mnoha reedicích, byla velmi vlídně přijata jak fanoušky, tak jindy nemilosrdnou kritikou. Dalším Gottovým vánočním českým albem byla nahrávka "Bílé vánoce", která vyšla o třináct let později. V roce 1995 se stal "Zázrak vánoční" a jako poslední disk s touto tematikou se na trhu objevil "Svátek svátků", který Gott nazpíval s Evou Urbanovou.

Žhavá současnost

Když někdo nevydá dvanáct let autorské řadové album, řeknete si, že je buď mrtvý, nebo se zpíváním praštil. Karel Gott má tu výhodu, že si může dovolit plnit si své sny jinými způsoby. Fanouškům totiž nebude vadit, když ukročí směrem k jazzu a swingu na desce "Sentiment", k lidovkám ("Lidovky mého srdce") nebo si vypůjčí známé popové a rockové hity z celého světa ("Dotek lásky" a "Láska je nádhera"). Kritika často vrže zuby, ale zpěvákovi věrní se nenaštvou ani když Gott spolupracuje s tolik kontroverzním německým rapperem Bushidem.

"Moje gramofonová firma mi tuto spolupráci rozmlouvala. Říkali, že Bushido je velmi kontroverzní člověk, že budu šokovat své stálé publikum, které si mě oblíbilo jako romantického tenora. A dnes potkávám v Německu mladé lidi, kteří říkají - to je ten Gott, co zpíval s Bushidem! I tím jsem si rozšířil spektrum posluchačů směrem k mladému publiku. Videoklip zhlédlo na YouTube osm a půl milionu lidí a firma, která mi tu spolupráci rozmlouvala, na tomto hitu nakonec postavila celé album,"
vysvětluje.

Karel Gott prostředníček
Karel Gott sice vystupuje jako již několikrát zmíněný romantický tenor, není však zahleděný jen do sebe, zakonzervovaný, ale dokáže to leckdy pořádně (nejen) hudebně osolit. Rád navštěvuje rockové i metalové koncerty, kamarádí se s mnoha protagonisty tvrdších žánrů a občas dokáže hodně překvapit. Jako když vystoupil loni na festivalu Rock for People. "Gott kdysi křtil v hospodě Na Kovárně desku Třem sestrám a já tam hrál tři písničky, ty nejtvrdší prasečiny," citoval znojemského písničkáře Záviše Magazín DNES. "Gott se hrozně smál. Přišel celej červenej, podal mi ruku a řekl: 'Takhle jsem se dlouho nepobavil!' Druhej den zavolal Fanánkovi a objednal si celou moji diskografii, tak jsem mu ji poslal," řekl interpret, kterému se přezdívá kníže pornofolku a svoji poslední desku nazval "Nevytahuj mi ho, prosím, na veřejnosti".

Nemá problém udělat si legraci klidně i ze sebe samotného, není mu cizí žádný hudební styl. Rád zpívá i s českými mladými umělci. Fanoušky ale bude jistě víc zajímat, co sám interpret chystá.

Nová autorská deska vyjde v září. Měly by se na ní objevit písně zpívajících autorů Michala Malátného z Chinaski, Radka Bangy z Gipsy.cz, Martina Chodúra, Petra Hapky, Vaša Patejdla, Michala Davida, Mira Žbirky či Petra Bendeho. Posledně jmenovaný v původním rozhovoru, který vyjde na musicserver.cz již brzy, prozradil: "Spolupráce s Karlem Gottem je splněný sen. Je to věc, kterou dělám rok a půl. Karel oslovil spoustu autorů po celé republice, aby mu napsali píseň, a buď si ji vybral, nebo ne. Mě si vybral, text napsal Tomáš Roreček a koncem června jsme to po roce příprav natočili. Moje kapela dělala základy a v září by to mělo vyjít na CD."

Konečně to tedy vypadá, že fanoušci po dávkách živých vystoupení, DVD z koncertů i televizních pořadů a nejrůznějších kompilací dostanou nálož zbrusu nové muziky. Dlouho připravované a mimořádně očekávané. Jestli v ní bude alespoň polovina toho drajvu, chuti a elánu, co má Gott stále v sobě, bude to jenom dobře.


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Pokud by snad někoho zajímal další pohled na KG (dj.giovanni, 19.07.2014 10:44) Reagovat

  tak se může podívat na recenzi jeho právě vydané biografie v Německu:
  http://sestak.blog.idnes.cz/c/410568/Karel-Gott-Zwischen-zwei-Welten-Mein-Leben.html

 • ProBoha jak vás napadlo, že Gott NESTÁRNE? Jeho... (Anonym, 20.07.2014 22:59) Reagovat

  ProBoha jak vás napadlo, že Gott NESTÁRNE? Jeho zpěv stojí za hovno od roku 1985, dneska se na jevišti tak trápí, že by mu člověk dal nejraději ránu z milosti. Jediné v čem byl tento prominent opravdu dobrý, je ve schopnosti přilísávat se k mocným v každém režimu a vládě

  • Re: ProBoha jak vás napadlo, že Gott NESTÁRNE? Jeho... (KKT GOTT, 12.08.2014 00:49) Reagovat

   Lépe bych to nenapsal. Je to těžkej z-d, který mohl utéct, ale místo toho se raději vrátil a dělal komunistům tvář anticharty. Jinými slovy: Šel proti ostatním svědomitým umělcům, kteří se raději vysrali na kariéru, slávu a peníze a bojovali proti tehdejšímu systému tím, že říkali pravdu. Nechápu a nepochopím, proč tuhle krysu lidé obdivují po téměř čtvrt století od pádu demokracie.

 • komentáře pobavily :-)) (valine, 23.08.2014 16:20) Reagovat

  Svědomití umělci (kteří bojovali proti režimu a říkali pravdu) o Karlovi nemluví jako vy, ve vašich vylhaných a nenávistných komentářích, kde vytváříte mylný dojem, že mluvíte za ně či dokonce za pravdu a lásku.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Český rap v roce 2019
Publicistika: Český rap v roce 2019 Český rap v posledních letech nabral druhý dech, a tak si zaslouží větší pozornost než kdy dříve. Jaké nejlepší desky tohoto žánru u nás vyšly? Co nás zklamalo nebo snad i urazilo? Co mladá krev a staří známí? V rozsáhlém... čtěte zde
Vydáno: 17.02.2020 14:45 v sekci Publicistika
1
teepee - Where the Ocean Breaks 9/10
Recenze: Nebeská jízda (s)nových teepee pokračuje albem "Where the Ocean Breaks" Koncem ledna vydali teepee třetí řadovku "Where the Ocean Breaks". Na nahrávce plné nadějí na lepší zítřky spolupracovali s britským producentem Tomem O. Marshem, který je zvukově posunul opět dále. To ale není jediná novinka:... čtěte zde
Vydáno: 17.02.2020 00:00 v sekci Recenze
2
Kiefer Sutherland, Lucerna Music Bar, Praha, 15.2.2020
Naživo: Nemocný Kiefer Sutherland byl v Praze za borce "Nechci nikomu radit, jak má žít. Jen bych rád řekl, že život je příliš krátký na to, abyste nedělali to, co milujete," prohlásil hollywoodský herec jen pár chvil před tím, než začal hrát třetí skladbu "Something You Love".... čtěte zde
Vydáno: 16.02.2020 00:07 v sekci Naživo
13
Five Finger Death Punch, Tipsport Arena, Praha, 14.2.2020
Naživo: Energičtí Five Finger Death Punch rozdrtili Prahu Byl to večer, během kterého se předvedla na jedné scéně minulost, současnost a budoucnost metalu. A vyhlídky jsou skvělé. Nezáleží totiž na tom, kdo hraje, ale hlavně pro koho hraje. A lidí na koncerty tvrdších kapel chodí... čtěte zde
Vydáno: 15.02.2020 18:42 v sekci Naživo
9
Vychází usměvavé album nových písní Ivana Krále
Vychází usměvavé album nových písní Ivana Krále Zpráva o úmrtí rockera českého původu Ivana Krále obletěla celý svět. Muzikant, který hrál s takovými veličinami, jako je Patti Smith, Iggy Pop nebo David Bowie, zemřel před dvěma týdny ve věku 71 let. Není ale tajemstvím, že... čtěte zde
Vydáno: 15.02.2020 09:38 v sekci Novinky
2
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Největší hvězdy české a slovenské populární hudby vzdají v O2 areně hold Karlu Gottovi (13.02.2020 07:58)
- Kryštof a Sima Martausová ovládli s filmovými "Hvězdáři" rádia, Eminem obhájil albový triumf (06.02.2020 18:00)
- Vladimír Mišík ovládl nominace na Anděly, dalšími favority jsou Zvíře jménem Podzim, Vypsaná fiXa či Berenika Kohoutová (22.01.2020 13:46)
- Jonas Brothers napodobili loňský úspěch v rádiích, albovému žebříčku dominuje rap (15.01.2020 17:05)
- Rekordmanka světových žebříčků Tones And I přidává čtvrtý triumf v českých rádiích, Karel Gott dál vládne pořadí alb (08.01.2020 20:53)
- V čele domácích žebříčků jsou stálice - Chinaski a Karel Gott (14.12.2019 07:30)
- Nejvíce sledovaný videoklip na YouTube má letos Karel Gott (05.12.2019 13:22)
- Tones And I předvádí opičí tanec z rádiového piedestalu, albům pořád vládne Karel Gott (03.12.2019 20:00)
- Do rádií se s hitem "Seňorita" vrátilo léto, Karel Gott znovu přebírá vedení v albovém žebříčku (22.11.2019 22:43)
- Karla Gotta střídá v čele albové hitparády rapper Nik Tendo (15.11.2019 14:15)

ALBUM TÝDNE 07/2020

teepee
Where the Ocean Breaks

Koncem ledna vydali teepee třetí řadovku "Where the Ocean Breaks". Na nahrávce plné nadějí na lepší zítřky spolupracovali s britským producentem Tomem O. Marshem, který je zvukově posunul opět dále. To ale není jediná novinka: teepee už nejsou duem a jsou o krapet pozitivnější.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 19.02.
5K HD (AT) (Jazz Dock, Praha)
St 19.02.
Pouya (USA) (Roxy, Praha)
Pá 21.02.
Algiers (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 21.02.
Alice Merton (UK) (Retro Music Hall, Praha)
Ne 23.02.
Tycho (USA) (Roxy, Praha)
Ne 23.02.
Amigo The Devil (USA) (Café V lese, Praha)
Út 25.02.
Starset (USA) (Rock Café, Praha)
Čt 27.02.
Seafret (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.02.
Half Moon Run (CAN) (Rock Café, Praha)
Pá 28.02.
Turnover (USA) (Café V lese, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Coldplay Taylor Swift Rihanna Imagine Dragons Sia The Weeknd Mandrage Bruno Mars Kryštof Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Adele Chinaski Marek Ztracený Madonna Metallica The Cure AC/DC Billie Eilish
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver