shop.musicserver.cz
Lucie, Jedinečný klubový koncert, Retro Music Hall, Praha, 15.5.2014

Lucie odehrála "Jedinečný klubový koncert". David Koller na něm poslal z*urvený komouše do p*či

Vydáno: 16.05.2014 09:13 v sekci Naživo - Honza Průša | foto: Staropramen

Lucie je velká kapela. Naše největší. A klubových koncertů už moc nedělá. Sluší jí velké pódium. Ale když je možnost užít si intimity malého sálu, je jedno, že se tam nevejdou projekce a pyrotechnika. Lucie odehrála na začátku své šňůry skvělý koncert v Retro Music Hall a kdo tam byl, nemohl litovat.

Live: Lucie - Jedinečný klubový koncert, Warm-up turné

místo: Retro Music Hall, Praha
datum: 15. května 2014
setlist: Amerika, Pohyby, Daniela, Lucie, Vona říká jó, Nech to stát, Srdce, Kengi, Mít tě sám, L´aura, Utíkej, Noc, Sen, Zkamenělý dítě, Medvídek, Šrouby do hlavy, Lovec střelec doktor & vědec, Panic, Oheň, Černí andělé; přídavek: Krev a R'n'R, Dotknu se ohně, Troubit na trumpety by se nám líbilo; přídavek 2: Amerika; přídavek 3: Šrouby do hlavy

"Komouši z*urvený. Poslat je do p*či," uvedl David Koller "Oheň", předposlední skladbu základní části koncertu o tom, že "už se nechcem nikdy vracet tam, kde nám bylo mizerně". Lucie měla za sebou asi devadesát minut vystoupení, pro poměrně statické (jakože se moc nehýbalo, ale o to více zpívalo) publikum, složené ze zcela jistě šťastných a nadšených, převážně pamětníků (ať už jakékoliv etapy kapely), kteří si stihli včas koupit jednu z několika stovek vstupenek.

Lucie, Retro Music Hall, Praha, 15.5.2014
© Staropramen
Bez patnácti dnů rok po loňském charitativním koncertu v SaSaZu se Lucie vrátila do Prahy a zahrála druhý zahřívací koncert svého zahřívacího turné. Malé, klubové vystoupení pro osm set návštěvníků se uskutečnilo v Retro Music Hall za nepřehlédnutelné podpory Staropramenu. Pět dnů před tím už si kapela svou letošní koncertní premiéru (nepočítáme-li drobnou epizodu v muzikálu "Větší než malé množství lásky") odbyla v Londýnském O2 Shepherds Bush Empire (den po nich tu hrála Courtney Love, manželka Kurta Cobaina, co se narodil stejný den jako Robert Kodym, hezká souhra náhod).

Setlist koncertu se příliš nelišil od těch loňských, oproti SaSaZu došlo vlastně jen na přeházení skladeb (začalo se zcela nečekaně "Amerikou") a přidání tří libůstek. Lucie zavzpomínala na první desku a k jistě nejen mému nadšení jsme si mohli připomenout "Mít tě sám", "Nech to stát", ale hlavně fantastickou "Utíkej". Z debutu tak během večera zaznělo celkem sedm skladeb.

Lucie, Retro Music Hall, Praha, 15.5.2014
© Staropramen
Ale ono je vlastně jedno, co Lucie hraje. Protože už jenom vidět zase tyhle čtyři pány pohromadě, je zážitek. VELIKÝ zážitek. K tomu moc příjemná světla - třeba při "Noci" se strop toho malého, takřka rodinného sálu proměnil v obrovskou hvězdnou oblohu. Romantika, jak má být. Fakt. K tomu poměrně solidní zvuk (na Retro Music Hall nadstandardní, jinak byl, hlavně ze začátku, dost utopený Kollerův zpěv). Navíc kapela byla evidentně v dobré náladě, což dokládal třeba P.B.Ch., když si mezi přídavky brnkal basovou linku ze "Summer Nights" z "Pomády". A publikum, s nímž si skupina může od začátku dělat, co chce. To vytvoří prostě kotel energie a atmosféru, na níž jen tak nezapomenete.

A i když už jste zřejmě řadu písní viděli naživo nespočetněkrát, rádi si je znovu a znovu odzpíváte spolu s kapelou. Jo, zpívalo se tu vlastně nonstop, texty znali snad všichni včetně barmanů točících Staropramen všude tam, kde hudba spojuje. Vlastě už jen ten nadvakrát začínanej "Panic" - "Tak nejdřív vy. A nahlas. NAHLAS." už mě tolik nebaví, protože se to identicky už roky opakuje na všech koncertech Lucie i Wanastowích Vjecý.

Lucie, Retro Music Hall, Praha, 15.5.2014
© Staropramen
Lucie prostě předvedla přesně to, co po ní chceme - hraje v nejslavnější sestavě své nejslavnější hity. David Koller většinu času stojí s kytarou nebo mikrofónem vepředu, tam, kam jako jeden z frontmanů patří (jestli jsem dobře počítal, tak vzal paličky do ruky jen v devíti písních), a nechává za sebe bubnovat svého syna Adama. Kapela je dobře sehraná (i když "Zkamenělý dítě" se nějak rozjede vždycky, to už je jeho úděl) a má před sebou veliké - kolosální turné po velkých halách ve velkých městech. U toho prostě člověk musí být. Čert ví, co bude dál. Jestli po Warm Upu nedojde zase k nějakému dlouhodobému ochlazení.

V Retru ale Lucie sebe i své posluchače rozehřála více než dostatečně. Po dvou přídavcích si nadšené publikum vytleskalo kapelu na pódium ještě jednou a neplánovaně se opakovaly "Šrouby do hlavy", které už muzikanti v podstatě jen zahráli a zpívat nechali celý sál. Dvouhodinový koncert tak vyvrcholil mohutným předáním energie z obou stran pódia.

NÁZORY
 • No jo (Ten, 16.05.2014 09:25) Reagovat

  Koller to je teď takovej národní hrdina, má koule na to poslat z pódia komouše do :D
  A kde byl před 89. ?

  • Re: No jo (ignorand, 16.05.2014 09:55) Reagovat

   V Jasné páce?

   • Re: No jo (Oaday, 16.05.2014 12:50) Reagovat

    Nemusíš něco komentovat za každou cenu a už vůbec ne, když evidetně nic nevíš...

  • Re: No jo (Mirek, 21.05.2014 12:55) Reagovat

   Ono je samozřejmě správné (a nutné), aby se proti zlu (zlu komunismu, zlu fašismu atd.) ozývalo co NEJVÍCE lidí a pokud možno ještě tehdy, když to zlo momentálně zrovna kraluje (a ohrožuje a likviduje své kritiky, v našem případě do roku 1989) (a někteří to, zaplaťpánbů dělali, že se proti tomu zlu ozvali hned, nebo proti němu i něco konkrétního dělali a je to o nich dostatečně známo), ale ono někdy stačí to zlo (v době kdy vládne) alespoň NEPODPOROVAT (když už člověk nedokáže dělat něco PROTI němu), a samozřejmě je důležité se vůči zlu vymezovat VŽDYCKY (tedy i když už zaplaťpánbů nevládne, jako je tomu dnes), protože, jak známo, tak to zlo to nikdy nevzdá, ono stále číhá, a stále slibuje nesplnitelné, čekaje na lidi naivní, hloupé, zlé, atd., že mu na to skočí, a tedy je NUTNÉ i DNES před ním neustále VAROVAT (a zaplaťpánbů za každý takový projev, byť už dnes nikomu nehrozí smrt, vězení, vyhození ze školy či z práce atd., jak tomu bylo dříve). Tím nepochopitelnější tedy dnes je, že dnes (když už to varování před zlem komunismu nepřináší žádná rizika), před ním nevaruje VÍCE lidí... Panu Kollerovi (a jiným) bychom tedy měli PODĚKOVAT...

 • Trochu snadný (Hrabě Rocker, 16.05.2014 09:42) Reagovat

  Dneska se to posílá komouše do p*či dost dobře, když už mají velmi malou reálnou politickou moc. Ale jinak Lucii velmi fandím.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Mylene Farmer - L'Emprise 9/10
Recenze: Mylene Farmer na albu "L'Emprise" uhrane temnou generační zpovědí "L'Emprise" je v mnohém překvapení - Mylene Farmer se vrací do hudebních kontur, které k ní patří vlastně odjakživa. Temná a provokativní symbolika udává ráz této až generační zpovědi, kterou autorka stvořila s novým týmem... čtěte zde
Vydáno: 28.11.2022 00:00 v sekci Recenze
0
Tereza Mašková - Jsem zmatenější o něco míň
Rozhovory: Tereza Mašková - Jsem zmatenější o něco míň "Dala jsem si čas a jsem ráda, že jsem toho Vaška našla a že jsme si povídali o tom, kdo jsem. Našli jsme můj žánr, styl hudby, který mi sedí," říká Tereza Mašková, zpěvačka s nezaměnitelnou barvou vlasů i hlasu, o spolupráci s... čtěte zde
Vydáno: 27.11.2022 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Weyes Blood - And in the Darkness, Hearts Aglow 8/10
Recenze: Weyes Blood na druhé části trilogie "And In The Darkness, Hearts Aglow" překonává samu sebe Album "And In The Darkness, Hearts Aglow", za kterým stojí muzikantka vystupující pod pseudonymem Weyes Blood, následuje po LP "Titanic Rising" z roku 2019 a je jeho pokračováním. Zpěvačka, jejíž kariéra je ovlivněna především... čtěte zde
Vydáno: 26.11.2022 09:00 v sekci Recenze
0
Lenny, O2 universum, Praha, 24.11.2022
Naživo: Lenny si s O2 universem ukousla příliš velké sousto Tohle bude smutné čtení. Možná je to dokonce jeden z prvních článků, který o Lenny referuje spíše v negativním duchu. Bohužel. Ale nedá se nic dělat. Ambiciózní plány se v O2 universu střetly s nemilosrdnou realitou, a i když ne... čtěte zde
Vydáno: 25.11.2022 16:20 v sekci Naživo
0
Rammstein - Adieu 10/10
Video: Rammstein se v klipu k "Adieu" opravdu loučí, tak nějak se vším Fanoušci kapely Rammstein se po dnech napínaní, několika lákavých teaserech, fotek z natáčení a slibech velkého akčního počinu konečně dočkali. Video k pátému singlu "Adieu" z aktuální desky si ve čtvrtek slavnostně odbylo svoji... čtěte zde
Vydáno: 25.11.2022 12:46 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Pussy Riot, Lenka Dusilová i David Koller oslavili 17. listopad Koncertem pro budoucnost (18.11.2022 11:54)
- Naživo: Lucie v Brně nabídla zážitkový večer (06.11.2022 19:02)
- Pražský koncert Lucie v opeře se odkládá, Koller přišel o hlas (11.10.2022 13:00)
- Naživo: Krize dopadla i na Lucii. V Ostravě ji uvítala poloprázdná hala, které skupina převedla skvělý koncert (29.09.2022 10:30)
- Českého slavíka koupila TV Nova. Na předávání zahraje i Lucie (16.09.2022 09:01)
- Video: Lucie zahrála u Honzy Dědka "Nejlepší, kterou znám" s orchestrem (06.09.2022 15:45)
- Putovní hudební festival Hrady CZ se přesouvá na Moravu, první zastávkou je Veveří s Chinaski, Rybičkami 48, Tomášem Klusem či Davidem Kollerem (09.08.2022 09:27)
- Skupina Lucie po 20 letech zahraje s filharmonií. Podzimní tour představí písně v nových aranžích (29.06.2022 13:22)
- Video: David Koller zpívá v "Není o čem" o momentech rozhodnutí, které jsou nevyhnutelné (28.06.2022 14:35)
- Fotogalerie: Jasná páka své čtyřicátiny oslavila, jak se patří (06.05.2022 10:59)

ALBUM TÝDNE 48/2022

Mylene Farmer
L'Emprise

"L'Emprise" je v mnohém překvapení - Mylene Farmer se vrací do hudebních kontur, které k ní patří vlastně odjakživa. Temná a provokativní symbolika udává ráz této až generační zpovědi, kterou autorka stvořila s novým týmem spolupracovníků vedeným Woodkidem. Po předchozích hubenějších letech je to velkolepý návrat.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 02.12.
Anastacia (US) (O2 Universum, Praha)
Pá 02.12.
Milky Chance (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 05.12.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 09.12.
Moderat (DE) (Forum Karlín, Praha)
Pá 09.12.
The Legendary Pink Dots (UK) (Underdogs', Praha)
St 14.12.
Earthgang (US) (Roxy, Praha)
So 28.01.
Arakain (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Lenny Prince Vladimír Mišík Madonna Adele Marpo Viktor Sheen BTS Kryštof Lucie Vondráčková Queen Ed Sheeran Mirai Vojtaano Michal Prokop Slash Ewa Farna Marek Ztracený
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu