Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Hlas Česko Slovenska 2, Duely #1, 16.4.2014

Hlas Česko Slovenska odstartoval první souboje

Vydáno: 17.04.2014 01:33 v sekci Naživo - Tomáš Parkan

Hlas Česko Slovenska odstartoval svoji druhou sérii a od Výběrů naslepo se poměrně rychle odpíchl k vyřazování soutěžících. První selekce se stejně jako v minulé sérii odehrála v takzvaných Soubojích a hned od počátku se bylo na co koukat. Jak jsme je viděli my, se dozvíte v našem komentáři.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    

Live: Hlas Česko Slovenska 2

kolo: Duely #1
datum: 16. dubna 2014
Předchozí kolo

Hlas Česko Slovenska
© nova.cz
Komentovat raději Hlas, nebo X Factor? To byla otázka, kterou jsem si kladl od chvíle, kdy bylo jasné, že se tyto soutěže střetnou. Už na začátku, dávno před castingy, jsem se ale rozhodl, že to bude Hlas, a to i přesto, že mi je sympatičtější porota X Factoru. Castingy, respektive Výběry naslepo, mě utvrdily, že jsem zvolil dobře, protože tam, kde X Factor kvalitou končí, Hlas až na drobné výjimky začíná. A mně hlas stačí. Navíc upřímně řečeno, mám radši, když je v reality show méně toho reality, na čemž Prima svoji verzi vysloveně staví.

Tedy Hlas Česko Slovenska - S02E01. Prakticky přesně po dvou letech opět odstartovaly Duely, kde se utkávají dva soutěžící z jednoho týmu. Tedy vše při starém. Vlastně vše úplně ne. Jsou tu totiž dvě novinky. Jednak se soutěže mohly účastnit i pěvecké dvojice, což uvidíme v dalších dílech, ale hlavně porážka v souboji ještě nemusí znamenat automaticky konec. Poraženého si totiž může vybrat některý ze třech dalších koučů a takzvaně ho svému kolegovi ukrást, čehož už v prvním kole dva využili.

Hlas Česko Slovenska 2 - Eliška Mrázová
© www.elismusic.cz
Soutěžení odstartoval tým Dary Rolins a Marty Jandové, pro který se relativně rychle vžilo pojmenování Darta. Úplně prvními byla Eliška Mrázová a Jakub Nesnídal. Dámy jim pořádně naložily prostřednictvím "Little Talks" od islandských Of Monsters And Men, což je indie folková skupina. Zde dostala popovější, trošku rozskákanou podobu, což mohlo být na někoho možná až příliš. Tak jako tak, byl to velmi nerovný souboj. Méně výrazný Jakub to měl oproti své sokyni hodně těžké. Koneckonců expresivní Eliška, známá také jako Elis, není žádným nováčkem. Její singl "Shubidu" se už několik měsíců prohání na YouTube a vystupovala třeba i na turné Marie Rottrové. Nicméně je potřeba říct, že oba tam měli velmi silné a naopak i mírně slabší momenty. Elišky bylo plné pódium a písničkou žila, zatímco Jakub na to jen koukal a pouze sem tam ukázal svůj výborně zabarvený hlas. Finálnímu rozhodnutí, ponechat si Elišku Mrázovou, se rozhodně nelze divit. Ovšem, že Josef Vojtek využije v případě Jakuba Nesnídala možnost krádeže, nad tím jsem se lehce podivoval, obzvlášť po souboji v jeho týmu. Bude ho muset totiž pořádně nakopnout, aby se Jakub probudil.

Xfactor, Pavlína Ďuriačová, 4. kolo, Praha, 13.4.2008
© Jiří Kosnar/musicserver.cz
Ani Michal David v případě svého týmu první soupeřky rozhodně nešetřil. Pavlíně Ďuriačové a Kláře Kudláčové přidělil "Ain't No Other Man" Christiny Aguilery, což je pěvecká maturita - jak na frázování, tak na timing. Za zvládnutí jejích přesmyček by se pak mohl udělovat bakalářský titul za intonaci. Přes střední školu obě slečny prošly, ale s tím bakalářem už to trošku kulhalo. Problém byl i v tom, že to byl hlavně a především souboj než cokoli jiného (jako třeba duet). Energie mu nešla upřít, ale chvílemi jsem měl pocit, že Pavlína chce Kláru spolknout. Byla neskutečně agresivní. Já se jí bál a to jsem seděl na pohovce v obýváku. Těžko se pak divit, že pro porotce působila Klára méně výrazně, nehledě na to, že Pavlína má hlas opravdu silnější. Mimochodem, pokud by vám byla povědomá, pak vězte, že to před šesti lety dotáhla už i do finále X Factoru, kde skončila v Top 9. V Hlase tedy postoupila dále, zatímco její soupeřka končí, protože Michalovi Davidovi nebyla ukradena.

Hlas Česko Slovenska 2 - Kristína Mihaľová
© nova.cz
Velký cit pro výběr písničky i soupeřek prokázal Majk Spirit v případě svého prvního battlu. Poslal proti sobě Miriam Filkašovou a Kristínu Mihaľovou, kterým naservíroval Amy Winehouse a její "Valerie". Dá se říct, že toto bylo naopak poprvé, kdy dění na pódiu působilo více jako duet než duel. Ani jedna ze zpěvaček v něm vysloveně nepřečnívala, ale ani vysloveně nezapadala, vše bylo čisté, přesné a skvěle se jejich podání poslouchalo. Zkrátka velmi vyrovnaný a nenásilný souboj. Co tedy nakonec rozhodlo o tom, že dále postoupila Kristína Mihaľová, a ne Miriam? Nejspíše skutečnost, že druhá jmenovaná byla mírně zatažená, zatímco Kristína měla výborný projev na pódiu a víc si v písničce hlasově dovolila. Navíc bylo na první pohled zřejmé, že tahle holka bude růst kolo od kola. Ani Miriam si nikdo z dalších koučů neukradl, a tak její cesta soutěží končí velmi záhy.

Hlas Česko Slovenska 2 - Viktor Holomek
© nova.cz
První čistě chlapský souboj připravil Josef Vojtek, když proti sobě postavil Viktora Holomka a Adama Urbana. A jestli jsem ten předchozí označil za vyrovnaný, pak to v tomto případě platilo dvojnásobně. Oběma "This Is War" od Thirty Seconds To Mars sedla jak ona příslovečná zadnice na hrnec a výborně se v ní doplňovali. Zatímco Adam se zaskvěl skvělou barvou hlasu v nízkých polohách, Viktor naopak dominoval ve výškách a v refrénech, v nichž měl výborný tlak. Chvílemi jsem měl dokonce pocit, jako by proti sobě stáli Chester Bennington a Samu Aleksi Haber ze Sunrise Avenue. Není tedy divu, že nakonec postupují oba dva. Pepa Vojtek si vcelku logicky ponechal Viktora, který je o něco málo výraznější, zatímco Adama Urbana mu vyfoukl tým Darta.

Hlas Česko Slovenska 2 - Lucie Bakešová
© nova.cz
Druhé kolo soubojů odstartovaly dámy, a to hned dvojnásobně. Dara Rolins a Marta Jandová totiž proti sobě postavily Lucii Bakešovou a Adélu Michálkovou. Pokud jste v minulosti sledovali SuperStar, nebude vám první jmenovaná zcela neznámá. Před devíti lety se totiž prala s Michalem Hudčekem a Vlastimilem Horváthem o postup do finále druhé řady. Tehdy zpívala nepříliš přesvědčivě "The Voice Within" a rozhodně se od té doby výrazně poučila. "Locked Out Of Heaven" Bruno Marse totiž vystřihla tak, že její soupeřka za ní pouze vlála. Adéla ztrácela, sice ne výrazně, ale zato vytrvale a ve všem, ať to byl projev, nasazení nebo zkrátka hlasově. Naopak to trošku přeháněla s afektem, a tak byl tento souboj asi nejjednoznačnějším z celého večera. Lucie Bakešová postupuje dál a Adéla Michálková končí.

Veronika Strapková
© nova.cz
Jestli nějaký battle skončil naprosto opačně, než jak bych ho rozsoudil já, pak to byl druhý v Týmu Spirit, kde se utkaly Veronika Strapková a Aneta Šrolerová. Střihly si "Diamonds" od Rihanny a od začátku to byl velmi vyhrocený souboj, kde to jiskřilo už při zkouškách. Naštěstí ve výsledku se povedlo emoce utlumit, a tak zůstal pouze souboj dvou velkých, silných a výborně zabarvených hlasů. Osobně jsem měl od počátku jedinou favoritku - Anetu. A to z jednoho prostého důvodu: zatímco Veronika je zpívající herečka, Aneta byla především zpěvačka. Nemám rád zpívající herečky. Jednoduše jim nevěřím, co zpívají, a mám pocit, že na mě neustále něco hrají, což byl přesně i tento případ. Na druhou stranu chápu i Majka Spirita, že si nechal Veroniku Strapkovou. Chápu už méně, že naopak Anetu Šrolerovou mu nikdo jiný nevyfoukl.

První souboje jsou za námi a, i když jsem měl k některým z nich své výhrady, musím konstatovat, že byly hodně povedené. Samozřejmě některé více, některé méně. Uvidíme, jestli laťka nasazená poměrně vysoko vydrží na svém místě i za týden. Do té doby se budu těšit na vaše názory. A ano... uvědomuji si: je to jen televizní show, zatímco opravdová muzika je jinde.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • xxx (iMatTree, 22.04.2014 20:37) Reagovat

    Celou dobu jsem prakticky souhlasil se všemi kouči, až na ukradení onoho kudrnatého chlapce. U posledního souboje to cítím úplně opačně, Aneta vypadala celou dobu vyhroceně, afektovaně a bez emocí, i když se tam nějaké snažila dát, vůbec mi to nepřišlo přirozené, kdežto Veronika byla úplný opak, klidný písničku tam vyšvihla skvěle a právem vyhrála. Toť můj názor.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tereza Balonová - Zhasni den 7/10
Recenze: Tereza Balonová je v osmnácti letech hotovou zpěvačkou a hudebnicí. Dokládá to EP "Zhasni den" Přesvědčivá interpretka, osobitá autorka i všestranná hudebnice, která hraje na několik nástrojů a na koncertech si vystačí sama s kytarou a looperem. Tím vším je Tereza Balonová, která v osmnácti letech patří k největším... čtěte zde
Vydáno: 25.05.2019 12:00 v sekci Recenze
1
Saint Agnes, Café V lese, 23.5.2019
Naživo: Saint Agnes v Café V lese bavili hlavně energií Londýnský kvartet Saint Agnes funguje od roku 2014 a letos mu konečně vyšel debut "Welcome To Silvertown". Čerstvá nahrávka v sobě snoubí prvky blues, rocku i hard rocku v temném syrovém obalu. Představit se ji muzikanti rozhodli také... čtěte zde
Vydáno: 24.05.2019 13:57 v sekci Naživo
0
Zofie Dares - Chci se stále dívat na svět dětskýma očima
Rozhovory: Zofie Dares - Chci se stále dívat na svět dětskýma očima Zofie Dares je sólový projekt charismatické zpěvačky Mydy Rabycad Žofie Dařbujánové. Svoji debutovou desku "High On Being" charakterizuje slovy: "Je to deska puberťačky, která káže lidem, jak mají žít, a přitom ještě sama tak... čtěte zde
Vydáno: 24.05.2019 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Pohled do českých hitparád - 20. týden 2019
Robin Schulz je novým králem českých rádií, Billie Eilish vyhrála hru o albový trůn Robin Schulz se s písní "Speechless" těší ze svého prvního triumfu v českých rádiích. Albová hitparáda našla svou stálici v asi nejpopulárnější teenagerce současnosti Billie Eilish. Její ceněný debut "When We All Fall Asleep,... čtěte zde
Vydáno: 23.05.2019 07:30 v sekci Novinky | České hitparády
3
MikAel, Café V lese, Praha, 21.5.2019
Naživo: MikAel přivedl v Café V lese k životu album "Easy". Koncertem dokázal, že si zaslouží pozornost Křest desky "Easy" MikAela, elektronicky zaměřeného projektu Michaela Foreta, byl sice neveřejnou záležitostí pro pár desítek pozvaných, nabídl však zážitek srovnatelný s regulérním koncertem. Zpěvák představil kompletní album a... čtěte zde
Vydáno: 22.05.2019 20:55 v sekci Naživo
2
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Marta Jandová v novém klipu ukazuje všechny "Barvy" svého vidění světa (16.04.2019 12:25)
- Video: Marta Jandová v klipu "Milovat" vtipně parafrázuje filmové hity (28.01.2019 08:03)
- Video: Dara Rolins v klipu "Svitá" vzpomíná na léto (12.11.2018 08:02)
- Nové desky 44/2018 - od Prodigy přes Barbru Streisand po Wohnout (07.11.2018 09:04)
- Recenze: Marta Jandová na debutu "Barvy" sype hitové melodie na požádání. Mohla ale být odvážnější (28.10.2018 11:30)
- Lady Gaga a Bradley Cooper už kralují i české hitparádě, nejhranější singl mají OneRepublic (24.10.2018 17:45)
- Nové desky 41/2018 - od Toma Morella přes Erica Claptona po Martu Jandovou (16.10.2018 08:00)
- Naživo: Český mejdan s Impulsem přinesl zábavu decentní i pokleslou (15.10.2018 08:43)
- Rozhovory: Marta Jandová - Člověk je v mateřštině prostě nejlepší (12.10.2018 09:30)
- Video: Česká hudební elita se spojila s Kazmou. "Cizí zeď" chce šířit osvětu (14.09.2018 11:28)

ALBUM TÝDNE 20/2019

Rammstein
Rammstein

Po deseti letech čekání se němečtí stylotvorní metalisté Rammstein vracejí s novou deskou. Kontroverzně originální kapela má za sebou vzácně vyrovnanou diskografii, která, s odstupem času, vlastně nikdy příliš neklesla pod vysoko nastavenou laťku. Jak je na tom eponymní novinka?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 26.05.
Muse (UK) (Letiště Letňany, Praha)
Ne 26.05.
Men I Trust (CAN) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 30.05.
Gothboiclique (USA) (Underdogs', Praha)
Pá 31.05.
United Islands (Karlín, Praha)
Út 04.06.
Tool (USA) (O2 Arena, Praha)
St 05.06.
Maroon 5 (USA) + Sigrid (NO) (O2 Arena, Praha)
St 05.06.
Bryan Ferry (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 05.06.
Atreyu (USA) (Fléda, Brno)
Čt 06.06.
The Smashing Pumpkins (USA) (Forum Karlín, Praha)
Pá 07.06.
Tom Rosenthal (UK) (Palác Akropolis, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Rammstein Lady Gaga Madonna Coldplay The Cure Adele Ewa Farna Marek Ztracený Kryštof Rihanna Beyoncé Sia Leoš Mareš Linkin Park Karel Gott Tereza Kerndlová Imagine Dragons Kylie Minogue AC/DC Helena Zeťová
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver