Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Hlas Česko Slovenska 2, Duely #1, 16.4.2014

Hlas Česko Slovenska odstartoval první souboje

Vydáno: 17.04.2014 01:33 v sekci Naživo - Tomáš Parkan

Hlas Česko Slovenska odstartoval svoji druhou sérii a od Výběrů naslepo se poměrně rychle odpíchl k vyřazování soutěžících. První selekce se stejně jako v minulé sérii odehrála v takzvaných Soubojích a hned od počátku se bylo na co koukat. Jak jsme je viděli my, se dozvíte v našem komentáři.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    

Live: Hlas Česko Slovenska 2

kolo: Duely #1
datum: 16. dubna 2014
Předchozí kolo

Hlas Česko Slovenska
© nova.cz
Komentovat raději Hlas, nebo X Factor? To byla otázka, kterou jsem si kladl od chvíle, kdy bylo jasné, že se tyto soutěže střetnou. Už na začátku, dávno před castingy, jsem se ale rozhodl, že to bude Hlas, a to i přesto, že mi je sympatičtější porota X Factoru. Castingy, respektive Výběry naslepo, mě utvrdily, že jsem zvolil dobře, protože tam, kde X Factor kvalitou končí, Hlas až na drobné výjimky začíná. A mně hlas stačí. Navíc upřímně řečeno, mám radši, když je v reality show méně toho reality, na čemž Prima svoji verzi vysloveně staví.

Tedy Hlas Česko Slovenska - S02E01. Prakticky přesně po dvou letech opět odstartovaly Duely, kde se utkávají dva soutěžící z jednoho týmu. Tedy vše při starém. Vlastně vše úplně ne. Jsou tu totiž dvě novinky. Jednak se soutěže mohly účastnit i pěvecké dvojice, což uvidíme v dalších dílech, ale hlavně porážka v souboji ještě nemusí znamenat automaticky konec. Poraženého si totiž může vybrat některý ze třech dalších koučů a takzvaně ho svému kolegovi ukrást, čehož už v prvním kole dva využili.

Hlas Česko Slovenska 2 - Eliška Mrázová
© www.elismusic.cz
Soutěžení odstartoval tým Dary Rolins a Marty Jandové, pro který se relativně rychle vžilo pojmenování Darta. Úplně prvními byla Eliška Mrázová a Jakub Nesnídal. Dámy jim pořádně naložily prostřednictvím "Little Talks" od islandských Of Monsters And Men, což je indie folková skupina. Zde dostala popovější, trošku rozskákanou podobu, což mohlo být na někoho možná až příliš. Tak jako tak, byl to velmi nerovný souboj. Méně výrazný Jakub to měl oproti své sokyni hodně těžké. Koneckonců expresivní Eliška, známá také jako Elis, není žádným nováčkem. Její singl "Shubidu" se už několik měsíců prohání na YouTube a vystupovala třeba i na turné Marie Rottrové. Nicméně je potřeba říct, že oba tam měli velmi silné a naopak i mírně slabší momenty. Elišky bylo plné pódium a písničkou žila, zatímco Jakub na to jen koukal a pouze sem tam ukázal svůj výborně zabarvený hlas. Finálnímu rozhodnutí, ponechat si Elišku Mrázovou, se rozhodně nelze divit. Ovšem, že Josef Vojtek využije v případě Jakuba Nesnídala možnost krádeže, nad tím jsem se lehce podivoval, obzvlášť po souboji v jeho týmu. Bude ho muset totiž pořádně nakopnout, aby se Jakub probudil.

Xfactor, Pavlína Ďuriačová, 4. kolo, Praha, 13.4.2008
© Jiří Kosnar/musicserver.cz
Ani Michal David v případě svého týmu první soupeřky rozhodně nešetřil. Pavlíně Ďuriačové a Kláře Kudláčové přidělil "Ain't No Other Man" Christiny Aguilery, což je pěvecká maturita - jak na frázování, tak na timing. Za zvládnutí jejích přesmyček by se pak mohl udělovat bakalářský titul za intonaci. Přes střední školu obě slečny prošly, ale s tím bakalářem už to trošku kulhalo. Problém byl i v tom, že to byl hlavně a především souboj než cokoli jiného (jako třeba duet). Energie mu nešla upřít, ale chvílemi jsem měl pocit, že Pavlína chce Kláru spolknout. Byla neskutečně agresivní. Já se jí bál a to jsem seděl na pohovce v obýváku. Těžko se pak divit, že pro porotce působila Klára méně výrazně, nehledě na to, že Pavlína má hlas opravdu silnější. Mimochodem, pokud by vám byla povědomá, pak vězte, že to před šesti lety dotáhla už i do finále X Factoru, kde skončila v Top 9. V Hlase tedy postoupila dále, zatímco její soupeřka končí, protože Michalovi Davidovi nebyla ukradena.

Hlas Česko Slovenska 2 - Kristína Mihaľová
© nova.cz
Velký cit pro výběr písničky i soupeřek prokázal Majk Spirit v případě svého prvního battlu. Poslal proti sobě Miriam Filkašovou a Kristínu Mihaľovou, kterým naservíroval Amy Winehouse a její "Valerie". Dá se říct, že toto bylo naopak poprvé, kdy dění na pódiu působilo více jako duet než duel. Ani jedna ze zpěvaček v něm vysloveně nepřečnívala, ale ani vysloveně nezapadala, vše bylo čisté, přesné a skvěle se jejich podání poslouchalo. Zkrátka velmi vyrovnaný a nenásilný souboj. Co tedy nakonec rozhodlo o tom, že dále postoupila Kristína Mihaľová, a ne Miriam? Nejspíše skutečnost, že druhá jmenovaná byla mírně zatažená, zatímco Kristína měla výborný projev na pódiu a víc si v písničce hlasově dovolila. Navíc bylo na první pohled zřejmé, že tahle holka bude růst kolo od kola. Ani Miriam si nikdo z dalších koučů neukradl, a tak její cesta soutěží končí velmi záhy.

Hlas Česko Slovenska 2 - Viktor Holomek
© nova.cz
První čistě chlapský souboj připravil Josef Vojtek, když proti sobě postavil Viktora Holomka a Adama Urbana. A jestli jsem ten předchozí označil za vyrovnaný, pak to v tomto případě platilo dvojnásobně. Oběma "This Is War" od Thirty Seconds To Mars sedla jak ona příslovečná zadnice na hrnec a výborně se v ní doplňovali. Zatímco Adam se zaskvěl skvělou barvou hlasu v nízkých polohách, Viktor naopak dominoval ve výškách a v refrénech, v nichž měl výborný tlak. Chvílemi jsem měl dokonce pocit, jako by proti sobě stáli Chester Bennington a Samu Aleksi Haber ze Sunrise Avenue. Není tedy divu, že nakonec postupují oba dva. Pepa Vojtek si vcelku logicky ponechal Viktora, který je o něco málo výraznější, zatímco Adama Urbana mu vyfoukl tým Darta.

Hlas Česko Slovenska 2 - Lucie Bakešová
© nova.cz
Druhé kolo soubojů odstartovaly dámy, a to hned dvojnásobně. Dara Rolins a Marta Jandová totiž proti sobě postavily Lucii Bakešovou a Adélu Michálkovou. Pokud jste v minulosti sledovali SuperStar, nebude vám první jmenovaná zcela neznámá. Před devíti lety se totiž prala s Michalem Hudčekem a Vlastimilem Horváthem o postup do finále druhé řady. Tehdy zpívala nepříliš přesvědčivě "The Voice Within" a rozhodně se od té doby výrazně poučila. "Locked Out Of Heaven" Bruno Marse totiž vystřihla tak, že její soupeřka za ní pouze vlála. Adéla ztrácela, sice ne výrazně, ale zato vytrvale a ve všem, ať to byl projev, nasazení nebo zkrátka hlasově. Naopak to trošku přeháněla s afektem, a tak byl tento souboj asi nejjednoznačnějším z celého večera. Lucie Bakešová postupuje dál a Adéla Michálková končí.

Veronika Strapková
© nova.cz
Jestli nějaký battle skončil naprosto opačně, než jak bych ho rozsoudil já, pak to byl druhý v Týmu Spirit, kde se utkaly Veronika Strapková a Aneta Šrolerová. Střihly si "Diamonds" od Rihanny a od začátku to byl velmi vyhrocený souboj, kde to jiskřilo už při zkouškách. Naštěstí ve výsledku se povedlo emoce utlumit, a tak zůstal pouze souboj dvou velkých, silných a výborně zabarvených hlasů. Osobně jsem měl od počátku jedinou favoritku - Anetu. A to z jednoho prostého důvodu: zatímco Veronika je zpívající herečka, Aneta byla především zpěvačka. Nemám rád zpívající herečky. Jednoduše jim nevěřím, co zpívají, a mám pocit, že na mě neustále něco hrají, což byl přesně i tento případ. Na druhou stranu chápu i Majka Spirita, že si nechal Veroniku Strapkovou. Chápu už méně, že naopak Anetu Šrolerovou mu nikdo jiný nevyfoukl.

První souboje jsou za námi a, i když jsem měl k některým z nich své výhrady, musím konstatovat, že byly hodně povedené. Samozřejmě některé více, některé méně. Uvidíme, jestli laťka nasazená poměrně vysoko vydrží na svém místě i za týden. Do té doby se budu těšit na vaše názory. A ano... uvědomuji si: je to jen televizní show, zatímco opravdová muzika je jinde.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • xxx (iMatTree, 22.04.2014 20:37) Reagovat

    Celou dobu jsem prakticky souhlasil se všemi kouči, až na ukradení onoho kudrnatého chlapce. U posledního souboje to cítím úplně opačně, Aneta vypadala celou dobu vyhroceně, afektovaně a bez emocí, i když se tam nějaké snažila dát, vůbec mi to nepřišlo přirozené, kdežto Veronika byla úplný opak, klidný písničku tam vyšvihla skvěle a právem vyhrála. Toť můj názor.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rudolf Brančovský - Pro lidi bez postižení je moje tvorba příliš nestabilní voda
Rozhovory: Rudolf Brančovský - Pro lidi bez postižení je moje tvorba příliš nestabilní voda Poletíme? letí v pomyslném žebříčku popularity s každou deskou vzhůru. Úspěch posledního alba "Chce to hit!" se tak logicky rozhodli oslavit dosud největším koncertem v kariéře. Uskuteční se 5. září v areálu Kytary.cz v Praze.... čtěte zde
Vydáno: 23.08.2019 10:15 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
The Offspring, BVV, Brno, 21.8.2019
Naživo: The Offspring přivezli do Brna nostalgii Legendární neopunkeři The Offspring v Brně odehráli sympatický, i když poměrně krátký set. Pokladnice hitů, vděčné publikum různých věkových, žánrových i sociálních skupin a v čele stále charismatický, i když už... čtěte zde
Vydáno: 22.08.2019 18:11 v sekci Naživo
2
The Prodigy hlásí návrat do studia
The Prodigy hlásí návrat do studia Začátkem března paralyzovala celý hudební svět zpráva o smrti frontmana The Prodigy Keitha Flinta. Jeho spoluhráč Liam Howlett tehdy na svém instagramovém profilu deklaroval, že zpěvák si vzal život, avšak informace, kterou zveřejnil... čtěte zde
Vydáno: 22.08.2019 11:44 v sekci Novinky
8
Billie Eilish, O2 arena, Praha, 20.8.2019
Naživo: Vřískot v O2 areně: Minimalistická Billie Eilish zhypnotizovala davy teenagerů Svět nejopěvovanější teenagerky současnosti Billie Eilish je temný a úzkostný. A podobný byl i její pražský koncert, který se odehrál ve vyprodané O2 areně, i když se původně měl konat ve Foru Karlín. Fanoušci ale lístky... čtěte zde
Vydáno: 21.08.2019 09:56 v sekci Naživo
29
Pohled do českých hitparád - 32. týden 2019
Ed Sheeran a Justin Bieber s "I Don't Care" opanují český éter, Viktor Sheen se vrací na jedničku v albech Ed Sheeran sice prvenství v albové hitparádě po třech týdnech přepustil Viktorovi Sheenovi, urval ale zlato v singlovém žebříčku. Nejhranější písní v českém éteru se stal jeho duet s Justinem Bieberem "I Don't Care". Na novinky... čtěte zde
Vydáno: 20.08.2019 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Marta Jandová v novém klipu ukazuje všechny "Barvy" svého vidění světa (16.04.2019 12:25)
- Video: Marta Jandová v klipu "Milovat" vtipně parafrázuje filmové hity (28.01.2019 08:03)
- Video: Dara Rolins v klipu "Svitá" vzpomíná na léto (12.11.2018 08:02)
- Nové desky 44/2018 - od Prodigy přes Barbru Streisand po Wohnout (07.11.2018 09:04)
- Recenze: Marta Jandová na debutu "Barvy" sype hitové melodie na požádání. Mohla ale být odvážnější (28.10.2018 11:30)
- Lady Gaga a Bradley Cooper už kralují i české hitparádě, nejhranější singl mají OneRepublic (24.10.2018 17:45)
- Nové desky 41/2018 - od Toma Morella přes Erica Claptona po Martu Jandovou (16.10.2018 08:00)
- Naživo: Český mejdan s Impulsem přinesl zábavu decentní i pokleslou (15.10.2018 08:43)
- Rozhovory: Marta Jandová - Člověk je v mateřštině prostě nejlepší (12.10.2018 09:30)
- Video: Česká hudební elita se spojila s Kazmou. "Cizí zeď" chce šířit osvětu (14.09.2018 11:28)

ALBUM TÝDNE 33/2019

Charlie Cunningham
Permanent Way

V soukromí je tento týpek spíše tichý a plachý, na koncertech však v plné míře předvádí své emoce z příběhů, které ve svých skladbách vypráví. Jeho druhé album "Permanent Way" je nečekaně velký grower, který má ten dar vás zcela pohltit. S každým poslechem Cunninghamovi čím dál více věříte vše, co do něj vložil.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 24.08.
JMSN (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 27.08.
Hozier (IRL) (Forum Karlín, Praha)
Út 03.09.
Helmet (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 04.09.
Ariana Grande (USA) (O2 Arena, Praha)
Čt 05.09.
Zebrahead (USA) (MeetFactory, Praha)
Čt 05.09.
Courtney Barnett (AUS) (Lucerna Music Bar, Praha)
Po 09.09.
Cassia (UK) (Cross Club, Praha)
Út 10.09.
Sean Koch (RSA) (Café V lese, Praha)
Út 17.09.
Michael Bublé (CAN) (O2 Arena, Praha)
Út 17.09.
Pierce Brothers (AUS) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Kryštof The Cure Rihanna Coldplay Sia Beyoncé Adele Madonna Ewa Farna Ghost Ed Sheeran AC/DC Rammstein Linkin Park Metallica Britney Spears Avicii Kylie Minogue Taylor Swift
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver