Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 49. týden

Nové desky pro 49. týden

Vydáno: 01.12.2013 08:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Ačkoli nabídka hudebních novinek polevuje, pořád je co nabídnout. Hlavní hvězdou je tentokrát Britney Spears, následovaná vánoční Leonou Lewis i kritikou oblíbenou Rebeccou Ferguson. Beyoncé přidá dokument a živák, Muse jen ten živák, třetí desku čeští Eddie Stoilow a vrací se i Kosheen. Lahůdkou je pak komplet Šimka a Grossmana.

Pokud se v pondělí 2. prosince vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Britney Spears - Britney Jean (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / dance pop

Britney Spears - Britney Jean
Dva a půl roku po albu "Femme Fatale", které zpěvačka vyplnila například i porotcováním v X Factoru, se Britney Spears vrací opět na scénu s novinkou "Britney Jean", tedy s názvem vycházejícím z jejího prostředního jména. Spolupracovala na něm s dlouhou řadou autorů, producentů, často zastupujících obě funkce. Mezi ty nejznámější a nejvytíženější patří will.i.am, Sia, David Guetta, Katy Perry, Diplo, William Orbit nebo i T.I.. Ten plus zmíněný will.i.am a mladší sestra Britney Spears Jamie Lynn Spears si na albu i zazpívali. I přes velký počet producentů sama Britney Spears označuje album jako koncepční a jeho tématem má být "samota popového života", nebo chcete-li "the loneliness of pop life". První singly ovšem naznačují prozatím dosti rozdílné koncepty - od taneční hudby až po balady stylu devadesátých let. Jaká je celá "Britney Jean", již můžete slyšet na iTunes, pokud ale tímto programem nevládnete, nasměrujeme vás na zpěvaččino VEVO, kde jsou videa k prvním dvěma písničkám.


Kosheen - Solitude (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: synthpop

Kosheen - Solitude
Britská legenda Kosheen, která se u publika těší stále velké oblibě, připravila po roce novou studiovou desku. Nahrávka s titulem "Solitude" je dalším důležitým vývojovým stádiem kapely, která na ní zkouší křehce minimalistický zvuk. To ostatně potvrzuje i pilotní singl "Harder They Fall". Vznikl k němu i klip, na který se můžete podívat na stránkách YouTube.com. A protože Kosheen jsou už dlouhou dobu miláčky českého publika, nenechte si ujít jejich plánovaný koncert, kdy v pátek 6. prosince vystoupí na dubstepové akci Vision Zone v pražském klubu Storm.


Tip týdne

Rebecca Ferguson - Freedom (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: soul / pop / r'n'b

Rebecca Ferguson - Freedom
Rebecca Ferguson svým debutem "Heaven" nadchla hudební kritiku. Osmdesát čtyři procent na metacritics.com by od poražené v sedmé řadě X Factoru, kde se objevila jména jako Cher Lloyd, Matt Cradle nebo One Direction, čekal málokdo. Nyní, dva roky po jeho vydání a více jak miliónu a půl prodaných nosičů, bude muset tato zpěvačka s charakteristickým hlasem dokázat s novinkou "Freedom", že to nebyla záležitost pouze jedné nahrávky. Celkem pro ni připravila dvanáct písniček, které stejně jako v případě předchůdce pocházejí z její autorské dílny, a výrazně pozměnila tým spolupracovníků a producentů. Velkou měrou se na desce podílel Jarrad Rogers, který si udělal jméno na deskách Delty Goodrem, Aideny Grimshawy, nebo Alex Clare. Jeho pak doplnili ještě Toby Gad, Steve Robson či Francis White. První ochutnávkou se stal singl "I Hope", který uslyšíte na webu Rebeccy Ferguson.


Muse - Live At Rome Olympic Stadium (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: alternativní pop / rock

Muse - Live At Rome Olympic Stadium
Každý počin britské formace Muse si žádá zvláštní pozornost a ne jinak tomu jistě bude u chystaného živáku. "Live At Rome Olympic Stadium", tak se jmenuje nový nosič se záznamem velké show, kterou letos zhlédlo na šedesát tisíc fanoušků. Kromě osvědčených hitovek zazněly i vybrané kousky z poslední nahrávky "The 2th Law". Na výběr bude hned z několika formátů: klasické DVD či Blu-ray disk potěší i náročnější fanoušky. Pokud však sáhnete po audio CD, dočkáte se oproti výše uvedených formátů okleštěného tracklistu. Více o velké show vám napoví trailer.


Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971 (Supraphon)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: mluvené slovo

Šimek & Grossmann - Komplet 1966 - 1971
Exkluzivní lahůdku připravila pro milovníky humoru Miroslava Šimka a Jiřího Grosmana firma Supraphon. Pod názvem "Komplet 1966 - 1971" zesumírovala na celkem sedmnáct CD veškeré dochované záznamy scének, povídek ale i písniček této dvojice. Zdrojem byly jednak archivy společností, jako jsou Český rozhlas, Česká televize, Panton, Supraphon, Producentské centrum Františka Rychtaříka, a dále pak i sbírky soukromých sběratelů. Vše je seřazeno tak, jak skutečně vystoupení na scéně probíhala. Některé záznamy uslyší posluchači zcela poprvé, neboť jde o skutečné objevy zachráněné před smazáním jako "Besídka u mikrofonu" nebo "Radionokturno". Záznamy kompletují představení "Návštěvní dny", "Besídky zvláštní školy", "Othello odpadá", "Večer pro otrlé", "Besídku v rašeliništi", "Besídku divadelní", "Hop dva tři", "Pánský večírek", "Potoky modré krve" a to v celém rozsahu, bez upravujících zásahů. Kompletní seznam všech položek i jejich ukázky najdete v internetovém obchodě Supraphonline.cz.


Beyoncé - Life Is But A Dream (DVD) (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: r'n'b / pop

Beyoncé - Life Is But A Dream
Na HBO měl 16. února premiéru dokument "Life Is A But A Dream" o životě Beyoncé Knowles, který sama produkovala i režírovala. V rámci něj zveřejnila i svoje soukromé záběry a nechala fanoušky nahlédnout do svého soukromí. Nyní tento dokument vychází také na DVD a zanedlouho i na Blu-Ray. Titul pro domácí kina ovšem přinese ještě něco víc než jen dokument. Beyoncé jej totiž doplnila ještě druhým diskem s dosud nevydaným koncertem. Jeho záznam byl pořízený během čtyř vystoupení, které se konaly koncem května minulého rok v hotelu Revel v Atlantic City. Záznam nakonec sestavila z celkem jednadvaceti skladeb, a aby hodinu a čtvrt trvající koncert nebyl málo, přidala ještě zbrusu novou písničku "God Made You Beautiful", kterou pro ni napsala Sia. Něco málo z dokumentu prozrazuje trailer na YouTube.com.


Eddie Stoilow - Sorry (Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / alternativní pop

Eddie Stoilow - Sorry
Česká kapela Eddie Stoilow se v poslední době velmi výrazně dere do popředí české hudební scény a s tímto trendem jí pomáhá i třeba přátelství s Petrem Čechem nebo spolupráce s Davidem Kollerem. O další posun by se měla nyní postarat i jejich třetí deska "Sorry", z níž už formace uvedla celkem tři singly - "Piano Piece", "Movember Love" a "Baby". A nyní následuje čtvrtý "Take It". Jak uvádí polovina Eddie Stoilow v EPK na YouTube.com, tentokrát do své hudby na rozhraní popu a indie popu začlenili i prvky taneční hudby, dubstepu, funku a dalších stylů. Slibují tedy velmi pestrou směsku, což dostatečně dokazují již zmíněnými singly, jejichž klipy nahráli na svůj profil YouTube.com.


Leona Lewis - Christmas, With Love (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: vánoční hudba

Leona Lewis - Christmas, With Love
Vítězka třetí série britského X Factoru Leona Lewis se po nepříliš úspěšném albu "Glassheart" rozhodla, že si spraví náladu vánočním albem. Její dáreček, který patří mezi poslední letošní v tomto duchu, dostal název "Christmas, With Love" a je mixem tradičních songů s několika novými. Mezi sedmi předělávkami najdeme třeba "Winter Wonderland", "White Christmas", "Christmas (Baby Please Come Home)" a samozřejmě i klasiku jako "Ave Maria" nebo "Silent Night", které společně s producentskou dvojicí Ash Howes a Biff Stannard převlékli do motownského stylu. Tuto sedmičku doplnili třemi novinkami, na nichž se autorsky podílela sama zpěvačka. Jednu z nich, "One More Sleep", už sdílí na svém VEVU.


Různí - Noc na Karlštejně - Live 2013 (Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop

Různí - Noc na Karlštejně - Live 2013
V srpnu tohoto roku proběhla na hradě Karlštejn vzpomínka na nedožitá jubilea skladatele Karla Svobody (75) a textaře Jiřího Štaidla (70). Stalo se tak formou open-air koncertu sestaveného z písniček z muzikálu "Noc na Karlštejně" a k nim se přidala i suita k filmové pohádce "Tři oříšky pro Popelku". Za doprovodu Českého národního symfonického orchestru tam vystoupili Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert, Jakub Prachař, Ondřej Ruml, Zuzana Stivínová, Jan Maxián, Jan Budař, Tereza Černochová a František Segrado. Nyní záznam tohoto koncertu vychází na CD s názvem "Noc na Karlštejně - Live 2013".


Dále vychází:

Andre Rieu - Ander Rieu At Schonbrunn (Universal)
Andre Rieu - Christmas Around The World + Christmas I Love (DVD) (Universal)
Andre Rieu - The Christmas Collection (Universal)
Angelica - Thrive (Mystic Production)
Artillery - Legions (Mystic Production)
Benedictum - Obey (Mystic Production)
Gathering - Afterwords (Mystic Production)
Gwar - Battle Maximus (Mystic Production)
Michal Tučný - Pět minut snít (Universal)
Nightwish - Showtime Storytime (Mystic Production)
Reo Speedwagon - Live At Moondance Jam (Mystic Production)
Royal Hunt - A Life To Die For (Mystic Production)
Různí - Frozen (soundtrack) (Universal)
Různí - Nej slovenské hity (Universal)
Různí - Taneční Liga 155 (Universal)
Různí - Zlaté koledy (Universal)
Scorpions - Mtv Unplugged (DVD) (Sony Music)
Scorpions - Mtv Unplugged (BluRay) (Sony Music)
Scorpions - Mtv Unplugged (Sony Music)

Reedice:
Blues pro partu u dálnice (Supraphon)
Buřinky Petra Dudeška od vesnice k městu (Supraphon)
Cvičíme s hudbou 8 (Supraphon)
Česká dechová muzika - Šumavanka Karla Polaty (Supraphon)
Československý komorní orchestr Praha (Supraphon)
Eva Lukášová - Singly (Supraphon)
Franz Liszt / Richard Strauss Tasso - Smrt a vykoupení / FOK / Smetáček / ČF / Georgescu (Supraphon)
High Life Instrumental (Supraphon)
Historie psaná šelakem - Ach, Ten Charleston (Supraphon)
Hybš hraje k tanci (Supraphon)
Jacques Prévert - Lyrika (Rudolf Hrušínský, Lída Engelová) (Supraphon)
Jaroslav Štercl - Dobrodružství šesti trampů, Salto legrando psinéze (Supraphon)
Jan Dismas Zelenka - Chvalte Boha silného a další sakrální skladby (Pražští madrigalisté) (Supraphon)
Jan Mysliveček / Karel Stamic / Antonín Stamic - Čtyři tria, 3 Caprices, Triová sonáta (Munclinger, Novák, Moučka) (Supraphon)
Jan Spálený - Pořádný blues (Supraphon)
Jan Werich, Miroslav Horníček - Předscény (Supraphon)
Jazz Klub 5. (Rudolf Dašek) (Supraphon)
Jazz Klub 7. (Emil Viklický) (Supraphon)
Jiří Zmožek - Šel jsem světem. písničky pro herce (Supraphon)
Milan Černohouz - Píšu křídou zprávu (Supraphon)
Marsyas - Pieces Of Favour (Supraphon)
Mezinárodní dudácký festival Strakonice (Supraphon)
Neumannovy Poděbrady 1985 (Motalová, Zawadská, Sládek, Táborský) (Supraphon)
Otomar Kvěch, Jiří Gemrot, Miroslav Kubička, Pavel Kopecký - Písně (Supraphon)
Ozvěny malých scén (2) (Supraphon)
Pietro Antonio Locatelli, Francesco Geminiani, Baldassare Galuppi, Arcangelo Corelli - (Supraphon)
Petr Iljič Čajkovskij - Capriccio Italien, Slavnostní předehra 1812 (ČF / Šejna / ÚHČSA / Stupka) (Supraphon)
Pavel Haas, Hans Krása, Ervín Schulhoff - Písně(Matuszek, Kaňka) (Supraphon)
Romane Giľa. Antologie autentického cikánského písňového folklóru (Supraphon)
Sergej Prokofjev / Igor Stravinskij - Láska ke třem pomerančům (Petruška / ČF / Durand) (Supraphon)
Slavná Tanga (Supraphon)
Tančíme non stop IV. (28 písní z Top Ten) (Supraphon)
Tančíme o Vánocích (Supraphon)
Twist, Twist, Twist 2 (Supraphon)
Týden nové tvorby 1974 (Supraphon)
Václav Hybš (Supraphon)
Václav Hybš a jeho hosté (Supraphon)
Václav Hybš se svým orchestrem (Supraphon)
Vánoční koledy / Betlém (Supraphon)
Ve jménu života, radosti a krásy (SOČR/ Hrnčíř) (Supraphon)
Významné inscenace Vinohradského divadla (Supraphon)

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (30-21)
Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (30-21) V roce 2021 se sice mohlo koncertovat o něco více než v roce předchozím, dozvuky karantén však ještě doznívaly. Vyšlo tak dost alb na to, abychom vybrali ta nejlepší. Třiadvacet redaktorů a redaktorek by ocenilo celkem 269... čtěte zde
Vydáno: 26.01.2022 20:00 v sekci Publicistika
0
Nové desky 3/2022 - od Aurory přes Billy Talent po Paula Oakenfolda
Nové desky 3/2022 - od Aurory přes Billy Talent po Paula Oakenfolda V rozmanité směsi hudebních novinek najdete například indie pop Aurory, punk rock Billy Talent, taneční pop Paule Oakenfolda, symfonický metal Sonaty Arctiky, delta blues od Keb' Mo', americanu Aoife O'Donovan, country Walkera Hayese, roots... čtěte zde
Vydáno: 26.01.2022 13:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Dvacet nejlepších domácích desek roku 2021 podle musicserveru (15-11)
Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2021 podle musicserveru (15-11) V roce 2021 se sice mohlo koncertovat o něco více než v roce předchozím, dozvuky karantén však ještě doznívaly. Vyšlo tak dost alb na to, abychom vybrali ta nejlepší. Třiadvacet redaktorů a redaktorek by ocenilo celkem 103 domácích... čtěte zde
Vydáno: 25.01.2022 20:00 v sekci Publicistika
0
Griff X Sigrid - Head on Fire 8/10
Video: Sigrid a Griff zpívají v "Head on Fire" o spalující lásce. A zapálí u toho divadlo Britská zpěvačka Griff je teprve na startu své hudební dráhy, ale kromě vydání dvou EP stihla vyhrát i titul Rising Star na Brit Awards. To Norka Sigrid už je ve své kariéře přece jen o něco dál, i když obě se stále dají... čtěte zde
Vydáno: 25.01.2022 12:35 v sekci Audio / Video | Video
0
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (40-31)
Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (40-31) V roce 2021 se sice mohlo koncertovat o něco více než v roce předchozím, dozvuky karantén však ještě doznívaly. Vyšlo tak dost alb na to, abychom vybrali ta nejlepší. Třiadvacet redaktorů a redaktorek by ocenilo celkem 269... čtěte zde
Vydáno: 24.01.2022 18:00 v sekci Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 3/2022 - od Aurory přes Billy Talent po Paula Oakenfolda (26.01.2022 13:00)
- Nové desky 2/2022 - od The Lumineers přes Elvise Costella po Dymytry (18.01.2022 08:00)
- Nové desky 1/2022 - od The Weeknda přes Davida Bowieho po RuPaul (12.01.2022 08:00)
- Nové desky 50/2021 - od Nicka Cavea s Warrenem Ellisem přes Adama Ďuricu po Lucii Vondráčkovou (21.12.2021 10:00)
- Beyoncé je na TikToku, fanoušci čekají novou desku každým dnem (19.12.2021 11:54)
- Nové desky 49/2021 - od Alicii Keys přes Neila Younga po Green Day (15.12.2021 08:00)
- Britney Spears už nikdy nechce vyrazit na velké turné (14.12.2021 15:23)
- Nové desky 48/2021 - od Tomáše Kluse přes LP po Ewu Farnou (08.12.2021 17:30)
- Nové desky 47/2021 - od Deep Purple přes Westlife po Black Label Society (01.12.2021 16:35)
- Nové desky 46/2021 - od Adele přes Roberta Planta s Alisson Krauss po Stinga (24.11.2021 19:30)

ALBUM TÝDNE 04/2022

The Weeknd
Dawn FM

Jeho čtvrtá deska "After Hours" ještě ani nestihla vychladnout, a The Weeknd už přichází s jejím plnohodnotným nástupcem. "Dawn FM" plynule pokračuje v osmdesátkovém trendu, kterému vypomohl megahit "Blinding Lights". Nalaďte si správnou frekvenci, tahle jízda je temná, zároveň ale velmi zábavná.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 12.02.
The Sheepdogs (CAN) (Chapeau Rouge, Praha)
Út 15.02.
The Districts (Chapeau Rouge, Praha)
St 16.02.
Axel Flóvent (ISL) + Plàsi (SWE) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 24.02.
Noga Erez (IS) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 24.02.
Injury Reserve (US) (Underdogs', Praha)
So 26.02.
Palace (UK) (Café V lese, Praha)
Po 28.02.
Evil Invaders (BE) / Schizophrenia (BE) (Modrá Vopice, Praha)
St 02.03.
Will & The People (UK) (Cross Club, Praha)
St 02.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Taylor Swift Ed Sheeran Adele The Weeknd Ewa Farna The Beatles Queen Beyoncé Rihanna Dua Lipa BTS Viktor Sheen Billie Eilish David Bowie Guns N' Roses Coldplay Pink Floyd Kryštof Ozzy Osbourne Lady Gaga
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu