shop.musicserver.cz
Nové desky pro 30.-31. týden

Nové desky pro 30.-31. týden

Vydáno: 28.07.2013 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Po týdenním půstu, kdy mohla zahnat hlad po nové muzice pouze Selena Gomez, se příští týden opět něco urodilo. Vedle soundracku k "The Smurf 2" a výroční reedici živáku Robbieho Williamse, to bude především experimentátor Michael Franti, rockeři We Came As Romans, dvojka Sound Of 2013 AlunaGeorge, či finalisté amerického X Factoru Emblem3.

Pokud se v pondělí 29. července vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Selena Gomez - Stars Dance (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / taneční pop / electro pop

Selena Gomez - Stars Dance
Selena Gomez doposud je vydávala desky společně se svojí kapelou The Scene, nicméně po třech titulech se rozhodla, že už pojede pouze na svoje vlastní jméno. Prvním albem, kde se tak stalo, je "Stars Dance". To přinese celkem jedenáct písní, na nichž se podílela celá plejáda producentů a autorů. Mezi nimi najdeme taková jména jako Stargate, Desmond Child, Ester Dean, The Cataracs, Dreamlab, Toby Gad nebo Rock Mafia. Ti společně se zpěvačkou namířili nahrávku do elektronického stylu, který se mísí s popem, disco, dubstepem a technem. Inspirací jí pak byly především zpěvačky jako Britney Spears, Janet Jackson nebo i Skrillex. Selena Gomez prozatím z desky představila dva singly - "Come & Get It" a "Slow Down". Oba můžete shlédnout coby videoklipy na jejím VEVU.


Robbie Williams - Live At Knebworth (10th Anniversary) (DVD) (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop rock

Robbie Williams - Live At Knebworth - 10th Anniversary Edition DVD Pack
Možná to někomu ani nepřijde, nicméně slavnému živáku "Live At Knebworth" Robbieho Williamse je letos deset let. Záznam tří beznadějně vyprodaných show, které navštívilo tehdy více než 375 tisíc lidí a další tři a půl miliónů lidí se na koncert dívalo v televizi a na internetu, se stal se jedním z nejúspěšnějších live nosičů poslední dekády. Není tedy divu, že se nyní připomíná reedicí. Ta v remixované a remasterované podobě vyjde jak na DVD, tak poprvé i na Blu-Ray. Kromě kompletního koncertu se fanoušci mohou těšit na velké množství bonusového materiálu. Jmenovitě jde o dva songy z koncertu, které se ale na DVD doposud neobjevily, "Back For Good" s Markem Owenem, nebo o rozsáhlý dokument z roku 2003 nazvaný "Moments Of Mass Distraction". K dispozici bude také limitovaný pěti diskový deluxe box set, doplněný o šedesátistránkovou knihu s fotografiemi ze všech tří koncertů, novým rozhovorem a psanými komentáři spisovatele Chrise Heatha.


Smashing Pumpkins - The Aeroplane Files High (reedice) (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

Smashing Pumpkins - The Aeroplane Files High (reedice)
Smashing Pumpkins se už nějakou dobou připomínají reedicemi vybraných kousků své diskografie. Nyní došlo na jejich box set "The Aeroplane Flies High", jenž čítá v jedné variaci šest CD nosičů a jedno DVD, pak také pět LP a "deluxe" digitální verzi, případně standardní digitální edici. Originální tracklist čítající na třiatřicet stop, se nyní rozšířil na stočtyři (devadesát audio a čtrnáct audio-vizuálních stop). Fanoušci se nyní mohou těšit na doposud nevydané demo nahrávky, různé alternativní verze a živáky. Těmi se rozumí především DVD se záznamem show odehrané 7. července 1997 ve Francii. Podrobné informace o každé mutaci setu najede na oficiálním webu formace.


James LaBrie - Impermanent Resonance (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: progresivní rock / metal

James LaBrie - Impermanent Resonance
Milovníkům progresivního rocku a metalu jsou Dream Theater dobře známí, obzvláště pak jejich zpěvák James LaBrie. Ten se nyní připomíná s další studiovkou "Impermanent Resonance". Na vzniku desky se podílel Jamesův dlouholetý spolupracovník Matt Guillory. Kromě toho, že přispěl jako skladatel, nahrál také klávesy a doprovodný zpěv. Z dalších hudebníků se můžete těšit na Raye Reindeau, Petera Wildoera nebo bývalého kytaristu Soilwork Petera Wicherse. Sám autor vidí v nové desce velký pokrok kupředu: "Je to velmi vyspělá nahrávka a taky energická. Ukazuje, jak kapela vyzrála." Pro hudební ukázky navštivte stránky internetového obchodu amazon.com.


Tip týdne

AlunaGeorge - Body Music (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: electropop / r'n'b

AlunaGeorge - Body Music
Největší hvězdy ankety Sound Of 2013 si letos dávají na čas. Nebýt debutu anglické zpěvačky Laury Mvuly, která skončila na čtvrtém místě, nepřivítali bychom ještě žádné album interpretů z první pětky. Nyní se ovšem ozývají ti, kteří skončili druzí. Jedná se o britské electropopové duo AlunaGeorge, které aktuálně přicházejí s prvotinou nazvanou "Body Music". Na ní přinesou celkem čtrnáct skladeb včetně jednoho bonusu, v nichž do již zmíněného electropopu míchají třeba i r'n'b nebo špetku soulu. Nejlépe ovšem kapelu charakterizuje již několik vydaných singlů, které najdete na jejich kanálu YouTube.com.


Fight Or Flight - A Life By Design? (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: hard rock / alternativní metal

Fight Or Flight - A Life By Design?
Jen co se s novou porcí muziky pochlubil David Draiman, vytahují svá esa z rukávu také ostatní členové Disturbed. Dan Donegan a Mike Wengren založili bokovku Fight Or Flight a jejich prvotina dostala název "A Lige By Design?". Pokud ale čekáte podobnou muziku, na jakou jste zvyklí právě od Disturbed, určitě budete velmi překvapení. Osazenstvo formace se totiž vzhlédlo více v hard rocku a jak sami uslyšíte v ukázkovém kousku "First Of The Last" na Soundcloud.com, zvukové rozmanitosti se vůbec nebojí. Jinde na albu je to velmi podobné: "Jsou v tom akustické kytary, ale taky nějaká elektronika," doplnil kytarista Dan Donegan.


Emblem3 - Nothing To Lose (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / r'n'b / hip hop

Emblem3 - Nothing To Lose
Kdo alespoň trochu sledoval loňský americký X Factor, bude trio Emblem3 jistě dobře znát. Koho tato show minula, tomu prozradíme, že se jedná o trojici kluků pocházející z městečka Sequim ve státě Washington, jejichž věk se pohybuje v rozmezí sedmnáct až dvacet let. Soutěž pánové nevyhráli, skončili celkově čtvrtí, ale i to stačilo jejich mentoru Simonu Cowellovi, aby s nimi podepsal smlouvu a nahrál debutové album. To dostalo název "Nothing To Lose" a přinese celkem jedenáct skladeb, na kterých se autorsky podílel Jack Antonoff z fun., Benji a Joel Madden z Good Charlotte a také věhlasný Max Martin. Produkci navíc dostal na starosti Savan Kotecha, který má s boybandy velké zkušenosti díky úzké spolupráci s Westlife nebo OneRepublic. Jak tahle deska, kde se míchá pop, s r'n'b, hip hopem a reggae, vlastně zní, zjistíte ze stremu na stránkách časopisu Teen Vogue.


Michael Franti & Spearhead - All People (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / rock / raggae / hip hop

Michael Franti & Spearhead - All People
Jsou to zhruba dva roky, co jsme vám představovali v Nových deskách v Americe již etablovaného amerického básníka, muzikanta, skladatele a lídra skupiny Spearhead Michaela Frantiho. Nyní je opět zpět s albem "All People", jež je mixem popu, reggae, rocku a hip hopu. Na svém osmém počinu přinese celkem jedenáct skladeb, včetně prvního singlu "I'm Alive", jehož videoklip najdete na Frantiho webu.


Renée Fleming - Ariadna na Naxu (DVD) (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: opera

Renée Fleming - Ariadna na Naxu
Loňský operní festival v Baden-Badenu uvedl ve svém programu také komorní operu Richarda Strausse "Ariadna na Naxu". Hlavní hvězdou tohoto představení byla americká operní zpěvačka Renée Fleming, kterou doplnil například Robert Dean Smith v roli Bacchuse, Sophie Koch v roli Skladatelky, či Jane Archibald coby Zabrinetta. O hudební doprovod se postaral drážďanská Staatskapelle pod taktovkou Christiana Thielmanna. Z představení vznikl záznam, který nyní vychází na DVD a Blu-Ray. Jeho režii dostal na starost zkušený Brian Large a vy se s ním můžete seznámit prostřednictvím traileru na YouTube.com.


Různí - Sing Me The Songs Celebrating The Works Of Kate McGarrigle (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: folk

Různí - Sing Me The Songs: Celebrating The Works Of Kate McGarrigle
Je to tři roky, co na sarkom zemřela kanadská písničkářka Kate McGarrigle, jejímiž dětmi jsou Rufus Wainwright a Martha Wainwright. Právě oni zavzpomínali na svou matku prostřednictvím speciálních koncertů v Londýně, New Yorku a Torontu, kam si pozvali i několik slavných hostů - její sestru Annu McGarrigle, Emmylou Harris, Antonyho, Norah Jones, Teddy Thompsona, Krystle Warren, Jimmy Falona, Broken Social Scene, nebo Peggy Seeger. Nyní výběr z těchto koncertů vychází na CD s názvem "Sing Me The Songs Celebrating The Works Of Kate McGarrigle", kde na dvou discích naleznete hned třicet čtyři skladeb. Ty si můžete v krátkých ukázkách poslechnout na stránkách vydavatelství Nonesuch.


Různí - Smurfs 2 (soundtrack) (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: filmová hudba

Různí - Smurfs 2
Filmové pokračování modrých "Šmoulů" se pomalu blíží, nicméně jeho českou premiéru předběhne ještě filmový soundtrack, konkrétně ten písničkový. Pod stejným názvem, tedy "The Smurf 2", najdete celkem deset skladeb, z nichž už jsme vám před časem představili singl "Ooh La La" od Britney Spears. Americkou zpěvačku pak doplňují například Owl City, Cady Groves, Nelly Furtado, Kiana Brown nebo Right Said Fred. Ukázky všech písniček si můžete poslechnout v internetovém obchodě Amazon.de.


We Came As Romans - Tracing Back Roots (Mystic Production)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: metalcore

We Came As Romans - Tracing Back Roots
Američtí We Came As Romans připravili pro posluchače metalcore svou třetí studiovou desku "Tracing Back Roots". Kapela se rozhodla pro drobnou změnu zvuku, kdy vedle drsného zvuku zkusili poprvé něco melodičtějšího a hlavně čistější vokály. Jako první singl vybrala kapela kousek "Hope" a fanouškům ho představila už začátkem letošního roku. Kromě tohoto kousku přináší Cd dalších deset kousků včetně "I Survive", kde si zahostoval Aaron Gillespie z The Almost. Na stránkách YouTube.com si můžete poslechnout některé kousky a podívat se také na klip k pilotnímu singlu.


Dále vychází:

Barenboim/West-East Div.Or - Fantasticka Symfonie (Universal)
Evan Brewer - Your Itinerary (Mystic Production)
Carcass - Heartwork (Mystic Production)
Cliff Martinez - The Company You Keep (soundtrack) (Supraphon/Warner Music)
Deadlock - The Arsonist (Mystic Production)
Duskmachine - Endless (Mystic Production)
Faure Quartet - Pocket Symphonies (Universal)
Gentle Giant - Memories Of Old Days (5CD) (Parlophone)
Havok - Unnatural Selection (Mystic Production)
Kalmah - Seventh Swamphony (Mystic Production)
Mercenary - Through Our Darknes Days (Mystic Production)
Omar Dykes - Runnin' With The Wolf (Mystic Production)
Panzerchrist - The 7th Offensive (Mystic Production)
Powerwolf - Preachers Of The Night (Mystic Production)
Royal Philharmonic Orchestra - Symphonic Coldplay (Parlophone)
Různí - 50 důvodů proč mít rád folk (Universal)
Různí - Columbia Jazz Collection (Sony Music)
Různí - Tomorrowland Summer 2013 (Parlophone)
Schwarzer Engel - In Brennenden Himmeln (Mystic Production)
Scouting For Girls - Greatest Hits (Sony Music)
Thrudvangar - Tiwaz (Mystic Production)
Uriah Heep - Official Bootleg, Vol. 6 (Mystic Production)

Vychází na vinylu:
Georgi Kay - In My Mind (Parlophone)
James Labrie - Impermanent Resonance (Universal)
James Labrie - Static Impulse (Universal)
Smashing Pumpkins - Aeroplane Files High (Universal)
Tři sestry - Švédská trojka (Picture Disk) (Parlophone)

Reedice:
Carach Angren - Death Came Through A Phantom Ship (Mystic Production)
Carach Angren - Lammendam (Mystic Production)
České rockové skupiny 2 (Supraphon)
David Koller - Nic není na stálo (Universal)
Ludmila Dvořáková - Operní recitál (Smetana, Wagner) (Supraphon)
Pavel Bořkovec - Portrét skladatele (Supraphon)
Profil skladatele Alfonse Jindry (Supraphon)

NÁZORY
  • nice (mekele, 30.07.2013 06:00) Reagovat

    Nejvic me rozesmaly Tri sestry na vinylu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Megadeth - We’ll Be Back 8/10
Video: Megadeth v akčním klipu k "We’ll Be Back" popisují zrod svého maskota Další dlouhé čekání je u konce. Megadeth, jedni z The Big 4 thrash metalu, jsou přes veškerou nepřízeň osudu zpátky a 2. září vydají své šestnácté řadové album "The Sick, The Dying…And The Dead", které si už nyní můžete... čtěte zde
Vydáno: 28.06.2022 07:55 v sekci Audio / Video | Video
0
Metronome Prague, den 3, Výstaviště Holešovice, Praha, 25.6.2022
Naživo: Procházka parkem a strhující horečka sobotní noci s Underworld. Takový byl závěr Metronome Prague Třetí den festivalu Metronome Prague byl ve znamení čekání na Underworld. Odpolední program byl poznamenán vypořádáním se s pátečními rozmary počasí a svým línějším tempem směřoval k jasnému finále. Skvělé sety si... čtěte zde
Vydáno: 27.06.2022 16:09 v sekci Naživo
0
Polemic vymetli se "Štramákem" Matějem Ruppertem pražské bary
Polemic vymetli se "Štramákem" Matějem Ruppertem pražské bary Oblíbená slovenská parta Polemic se spojila s Matějem Ruppertem v novém singlu "Štramák". Klip k songu se natáčel v Praze hned v několika oblíbených podnicích. Ve videoklipu si zahrála i Matějova manželka Tereza. Autorem textu... čtěte zde
Vydáno: 27.06.2022 09:00 v sekci Novinky | Tiskové zprávy
0
Porcupine Tree - Closure/Continuation 8/10
Recenze: "Closure/Continuation" znovu opatrně otevírá příběh Porcupine Tree Studiový návrat Porcupine Tree patří v progrockových kruzích k těm nejvíce vyhlíženým hudebním událostem tohoto roku. Na albu "Closure/Continuation" jsou tedy Steven Wilson & spol. po třinácti letech zpátky. Stálo za to příběh... čtěte zde
Vydáno: 27.06.2022 00:00 v sekci Recenze
0
Metronome Prague, den 2, Výstaviště Holešovice, Praha, 24.6.2022
Naživo: Beck zachránil Metronome od průšvihu, skutečnými hvězdami ale byli Oh Wonder Prší, prší, jen se leje... To bylo hlavní téma druhého dne akce s názvem Metronome Prague, která do České republiky po mnoha letech přivezla kromě jiných i oceňovaného Becka. Vzhledem k nelítostnému počasí ale dlouho nebylo... čtěte zde
Vydáno: 26.06.2022 21:01 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 24/2022 - od Foals přes Sigmu po Grey Daze s Chesterem Benningtonem (22.06.2022 13:10)
- Nové desky 23/2022 - od George Ezry přes Carrie Underwood po Nikol Bókovou (15.06.2022 08:00)
- Nové desky 22/2022 - od Angel Olsen přes Post Malonea po Drive-By Truckers (08.06.2022 13:00)
- Robbie Williams oslaví čtvrtstoletí sólové kariéry speciálním albem a koncertem (07.06.2022 13:33)
- Nové desky 21/2022 - od Liama Gallaghera přes Def Leppard po Tate McRae (01.06.2022 08:00)
- Naživo: Dream Theater zahráli v Holešovicích na svou jemnější a melodičtější notu (27.05.2022 20:45)
- Nové desky 20/2022 - od Harryho Stylese přes Lykke Li po Melody Gardot (25.05.2022 16:05)
- Nové desky 19/2022 - od Florence + The Machine přes The Black Keys po Kendricka Lamara (18.05.2022 08:00)
- Nové desky 18/2022 - od Halestorm přes Sigrid po Arcade Fire (10.05.2022 17:00)
- Nové desky 17/2022 - od Rammstein přes Bloc Party po Martina Garrixe (04.05.2022 08:30)

ALBUM TÝDNE 26/2022

Porcupine Tree
Closure/Continuation

Studiový návrat Porcupine Tree patří v progrockových kruzích k těm nejvíce vyhlíženým hudebním událostem tohoto roku. Na albu "Closure/Continuation" jsou tedy Steven Wilson & spol. po třinácti letech zpátky. Stálo za to příběh skupiny znovu otevřít a připsat k němu další kapitolu?

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 28.06.
Passenger (UK) (Žluté lázně, Praha)
Út 05.07.
Jack White (US) (Forum Karlín, Praha)
Čt 07.07.
Thievery Corporation (US) (Žluté lázně, Praha)
St 13.07.
Colours Of Ostrava (Dolní Vítkovice, Ostrava)
St 13.07.
Kiss (USA) (O2 Arena, Praha)
Pá 15.07.
Harry Styles (UK) (O2 Arena, Praha)
Pá 15.07.
Hrady CZ Točník/Žebrák (Točník, Točník)
So 16.07.
Hrady CZ Točník/Žebrák (Točník, Točník)
Pá 22.07.
Pearl Jam (USA) (O2 Arena, Praha)
Pá 22.07.
Hrady CZ Kunětická hora (Kunětická hora, Ráby)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lucie Vondráčková BTS Slash Madonna Adele Michal Prokop Viktor Sheen Vojtaano Jack White Queen Justin Bieber Abba Mirai Liam Gallagher Dua Lipa Pink Floyd The Beatles The Weeknd Ed Sheeran Avril Lavigne
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu