shop.musicserver.cz
Nové desky pro 30.-31. týden

Nové desky pro 30.-31. týden

Vydáno: 28.07.2013 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Po týdenním půstu, kdy mohla zahnat hlad po nové muzice pouze Selena Gomez, se příští týden opět něco urodilo. Vedle soundracku k "The Smurf 2" a výroční reedici živáku Robbieho Williamse, to bude především experimentátor Michael Franti, rockeři We Came As Romans, dvojka Sound Of 2013 AlunaGeorge, či finalisté amerického X Factoru Emblem3.

Pokud se v pondělí 29. července vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Selena Gomez - Stars Dance (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / taneční pop / electro pop

Selena Gomez - Stars Dance
Selena Gomez doposud je vydávala desky společně se svojí kapelou The Scene, nicméně po třech titulech se rozhodla, že už pojede pouze na svoje vlastní jméno. Prvním albem, kde se tak stalo, je "Stars Dance". To přinese celkem jedenáct písní, na nichž se podílela celá plejáda producentů a autorů. Mezi nimi najdeme taková jména jako Stargate, Desmond Child, Ester Dean, The Cataracs, Dreamlab, Toby Gad nebo Rock Mafia. Ti společně se zpěvačkou namířili nahrávku do elektronického stylu, který se mísí s popem, disco, dubstepem a technem. Inspirací jí pak byly především zpěvačky jako Britney Spears, Janet Jackson nebo i Skrillex. Selena Gomez prozatím z desky představila dva singly - "Come & Get It" a "Slow Down". Oba můžete shlédnout coby videoklipy na jejím VEVU.


Robbie Williams - Live At Knebworth (10th Anniversary) (DVD) (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop rock

Robbie Williams - Live At Knebworth - 10th Anniversary Edition DVD Pack
Možná to někomu ani nepřijde, nicméně slavnému živáku "Live At Knebworth" Robbieho Williamse je letos deset let. Záznam tří beznadějně vyprodaných show, které navštívilo tehdy více než 375 tisíc lidí a další tři a půl miliónů lidí se na koncert dívalo v televizi a na internetu, se stal se jedním z nejúspěšnějších live nosičů poslední dekády. Není tedy divu, že se nyní připomíná reedicí. Ta v remixované a remasterované podobě vyjde jak na DVD, tak poprvé i na Blu-Ray. Kromě kompletního koncertu se fanoušci mohou těšit na velké množství bonusového materiálu. Jmenovitě jde o dva songy z koncertu, které se ale na DVD doposud neobjevily, "Back For Good" s Markem Owenem, nebo o rozsáhlý dokument z roku 2003 nazvaný "Moments Of Mass Distraction". K dispozici bude také limitovaný pěti diskový deluxe box set, doplněný o šedesátistránkovou knihu s fotografiemi ze všech tří koncertů, novým rozhovorem a psanými komentáři spisovatele Chrise Heatha.


Smashing Pumpkins - The Aeroplane Files High (reedice) (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

Smashing Pumpkins - The Aeroplane Files High (reedice)
Smashing Pumpkins se už nějakou dobou připomínají reedicemi vybraných kousků své diskografie. Nyní došlo na jejich box set "The Aeroplane Flies High", jenž čítá v jedné variaci šest CD nosičů a jedno DVD, pak také pět LP a "deluxe" digitální verzi, případně standardní digitální edici. Originální tracklist čítající na třiatřicet stop, se nyní rozšířil na stočtyři (devadesát audio a čtrnáct audio-vizuálních stop). Fanoušci se nyní mohou těšit na doposud nevydané demo nahrávky, různé alternativní verze a živáky. Těmi se rozumí především DVD se záznamem show odehrané 7. července 1997 ve Francii. Podrobné informace o každé mutaci setu najede na oficiálním webu formace.


James LaBrie - Impermanent Resonance (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: progresivní rock / metal

James LaBrie - Impermanent Resonance
Milovníkům progresivního rocku a metalu jsou Dream Theater dobře známí, obzvláště pak jejich zpěvák James LaBrie. Ten se nyní připomíná s další studiovkou "Impermanent Resonance". Na vzniku desky se podílel Jamesův dlouholetý spolupracovník Matt Guillory. Kromě toho, že přispěl jako skladatel, nahrál také klávesy a doprovodný zpěv. Z dalších hudebníků se můžete těšit na Raye Reindeau, Petera Wildoera nebo bývalého kytaristu Soilwork Petera Wicherse. Sám autor vidí v nové desce velký pokrok kupředu: "Je to velmi vyspělá nahrávka a taky energická. Ukazuje, jak kapela vyzrála." Pro hudební ukázky navštivte stránky internetového obchodu amazon.com.


Tip týdne

AlunaGeorge - Body Music (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: electropop / r'n'b

AlunaGeorge - Body Music
Největší hvězdy ankety Sound Of 2013 si letos dávají na čas. Nebýt debutu anglické zpěvačky Laury Mvuly, která skončila na čtvrtém místě, nepřivítali bychom ještě žádné album interpretů z první pětky. Nyní se ovšem ozývají ti, kteří skončili druzí. Jedná se o britské electropopové duo AlunaGeorge, které aktuálně přicházejí s prvotinou nazvanou "Body Music". Na ní přinesou celkem čtrnáct skladeb včetně jednoho bonusu, v nichž do již zmíněného electropopu míchají třeba i r'n'b nebo špetku soulu. Nejlépe ovšem kapelu charakterizuje již několik vydaných singlů, které najdete na jejich kanálu YouTube.com.


Fight Or Flight - A Life By Design? (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: hard rock / alternativní metal

Fight Or Flight - A Life By Design?
Jen co se s novou porcí muziky pochlubil David Draiman, vytahují svá esa z rukávu také ostatní členové Disturbed. Dan Donegan a Mike Wengren založili bokovku Fight Or Flight a jejich prvotina dostala název "A Lige By Design?". Pokud ale čekáte podobnou muziku, na jakou jste zvyklí právě od Disturbed, určitě budete velmi překvapení. Osazenstvo formace se totiž vzhlédlo více v hard rocku a jak sami uslyšíte v ukázkovém kousku "First Of The Last" na Soundcloud.com, zvukové rozmanitosti se vůbec nebojí. Jinde na albu je to velmi podobné: "Jsou v tom akustické kytary, ale taky nějaká elektronika," doplnil kytarista Dan Donegan.


Emblem3 - Nothing To Lose (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / r'n'b / hip hop

Emblem3 - Nothing To Lose
Kdo alespoň trochu sledoval loňský americký X Factor, bude trio Emblem3 jistě dobře znát. Koho tato show minula, tomu prozradíme, že se jedná o trojici kluků pocházející z městečka Sequim ve státě Washington, jejichž věk se pohybuje v rozmezí sedmnáct až dvacet let. Soutěž pánové nevyhráli, skončili celkově čtvrtí, ale i to stačilo jejich mentoru Simonu Cowellovi, aby s nimi podepsal smlouvu a nahrál debutové album. To dostalo název "Nothing To Lose" a přinese celkem jedenáct skladeb, na kterých se autorsky podílel Jack Antonoff z fun., Benji a Joel Madden z Good Charlotte a také věhlasný Max Martin. Produkci navíc dostal na starosti Savan Kotecha, který má s boybandy velké zkušenosti díky úzké spolupráci s Westlife nebo OneRepublic. Jak tahle deska, kde se míchá pop, s r'n'b, hip hopem a reggae, vlastně zní, zjistíte ze stremu na stránkách časopisu Teen Vogue.


Michael Franti & Spearhead - All People (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / rock / raggae / hip hop

Michael Franti & Spearhead - All People
Jsou to zhruba dva roky, co jsme vám představovali v Nových deskách v Americe již etablovaného amerického básníka, muzikanta, skladatele a lídra skupiny Spearhead Michaela Frantiho. Nyní je opět zpět s albem "All People", jež je mixem popu, reggae, rocku a hip hopu. Na svém osmém počinu přinese celkem jedenáct skladeb, včetně prvního singlu "I'm Alive", jehož videoklip najdete na Frantiho webu.


Renée Fleming - Ariadna na Naxu (DVD) (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: opera

Renée Fleming - Ariadna na Naxu
Loňský operní festival v Baden-Badenu uvedl ve svém programu také komorní operu Richarda Strausse "Ariadna na Naxu". Hlavní hvězdou tohoto představení byla americká operní zpěvačka Renée Fleming, kterou doplnil například Robert Dean Smith v roli Bacchuse, Sophie Koch v roli Skladatelky, či Jane Archibald coby Zabrinetta. O hudební doprovod se postaral drážďanská Staatskapelle pod taktovkou Christiana Thielmanna. Z představení vznikl záznam, který nyní vychází na DVD a Blu-Ray. Jeho režii dostal na starost zkušený Brian Large a vy se s ním můžete seznámit prostřednictvím traileru na YouTube.com.


Různí - Sing Me The Songs Celebrating The Works Of Kate McGarrigle (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: folk

Různí - Sing Me The Songs: Celebrating The Works Of Kate McGarrigle
Je to tři roky, co na sarkom zemřela kanadská písničkářka Kate McGarrigle, jejímiž dětmi jsou Rufus Wainwright a Martha Wainwright. Právě oni zavzpomínali na svou matku prostřednictvím speciálních koncertů v Londýně, New Yorku a Torontu, kam si pozvali i několik slavných hostů - její sestru Annu McGarrigle, Emmylou Harris, Antonyho, Norah Jones, Teddy Thompsona, Krystle Warren, Jimmy Falona, Broken Social Scene, nebo Peggy Seeger. Nyní výběr z těchto koncertů vychází na CD s názvem "Sing Me The Songs Celebrating The Works Of Kate McGarrigle", kde na dvou discích naleznete hned třicet čtyři skladeb. Ty si můžete v krátkých ukázkách poslechnout na stránkách vydavatelství Nonesuch.


Různí - Smurfs 2 (soundtrack) (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: filmová hudba

Různí - Smurfs 2
Filmové pokračování modrých "Šmoulů" se pomalu blíží, nicméně jeho českou premiéru předběhne ještě filmový soundtrack, konkrétně ten písničkový. Pod stejným názvem, tedy "The Smurf 2", najdete celkem deset skladeb, z nichž už jsme vám před časem představili singl "Ooh La La" od Britney Spears. Americkou zpěvačku pak doplňují například Owl City, Cady Groves, Nelly Furtado, Kiana Brown nebo Right Said Fred. Ukázky všech písniček si můžete poslechnout v internetovém obchodě Amazon.de.


We Came As Romans - Tracing Back Roots (Mystic Production)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: metalcore

We Came As Romans - Tracing Back Roots
Američtí We Came As Romans připravili pro posluchače metalcore svou třetí studiovou desku "Tracing Back Roots". Kapela se rozhodla pro drobnou změnu zvuku, kdy vedle drsného zvuku zkusili poprvé něco melodičtějšího a hlavně čistější vokály. Jako první singl vybrala kapela kousek "Hope" a fanouškům ho představila už začátkem letošního roku. Kromě tohoto kousku přináší Cd dalších deset kousků včetně "I Survive", kde si zahostoval Aaron Gillespie z The Almost. Na stránkách YouTube.com si můžete poslechnout některé kousky a podívat se také na klip k pilotnímu singlu.


Dále vychází:

Barenboim/West-East Div.Or - Fantasticka Symfonie (Universal)
Evan Brewer - Your Itinerary (Mystic Production)
Carcass - Heartwork (Mystic Production)
Cliff Martinez - The Company You Keep (soundtrack) (Supraphon/Warner Music)
Deadlock - The Arsonist (Mystic Production)
Duskmachine - Endless (Mystic Production)
Faure Quartet - Pocket Symphonies (Universal)
Gentle Giant - Memories Of Old Days (5CD) (Parlophone)
Havok - Unnatural Selection (Mystic Production)
Kalmah - Seventh Swamphony (Mystic Production)
Mercenary - Through Our Darknes Days (Mystic Production)
Omar Dykes - Runnin' With The Wolf (Mystic Production)
Panzerchrist - The 7th Offensive (Mystic Production)
Powerwolf - Preachers Of The Night (Mystic Production)
Royal Philharmonic Orchestra - Symphonic Coldplay (Parlophone)
Různí - 50 důvodů proč mít rád folk (Universal)
Různí - Columbia Jazz Collection (Sony Music)
Různí - Tomorrowland Summer 2013 (Parlophone)
Schwarzer Engel - In Brennenden Himmeln (Mystic Production)
Scouting For Girls - Greatest Hits (Sony Music)
Thrudvangar - Tiwaz (Mystic Production)
Uriah Heep - Official Bootleg, Vol. 6 (Mystic Production)

Vychází na vinylu:
Georgi Kay - In My Mind (Parlophone)
James Labrie - Impermanent Resonance (Universal)
James Labrie - Static Impulse (Universal)
Smashing Pumpkins - Aeroplane Files High (Universal)
Tři sestry - Švédská trojka (Picture Disk) (Parlophone)

Reedice:
Carach Angren - Death Came Through A Phantom Ship (Mystic Production)
Carach Angren - Lammendam (Mystic Production)
České rockové skupiny 2 (Supraphon)
David Koller - Nic není na stálo (Universal)
Ludmila Dvořáková - Operní recitál (Smetana, Wagner) (Supraphon)
Pavel Bořkovec - Portrét skladatele (Supraphon)
Profil skladatele Alfonse Jindry (Supraphon)

NÁZORY
  • nice (mekele, 30.07.2013 06:00) Reagovat

    Nejvic me rozesmaly Tri sestry na vinylu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 48. týden 2022
Yzomandias a Nik Tendo drží prvenství v albovém žebříčku, v patách jim jsou Rest a DJ Wich V čele albové hitparády setrvali posledně vítězní Yzomandias a Nik Tendo, z druhého místa jim navíc kryje záda další silná rapová dvojice ve složení Rest & DJ Wich. Do vedení rádiového žebříčku se po týdenní pauze vrací... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2022 15:46 v sekci Novinky | České hitparády
0
Rozálie - Chtěla jsem, aby se lidé mohli s mojí deskou na chvíli vytrhnout z hlučného světa
Rozhovory: Rozálie - Chtěla jsem, aby se lidé mohli s mojí deskou na chvíli vytrhnout z hlučného světa "Strašně mě baví bilancovat na hranici, kdy to je vtipný a kdy je to smutný. Tragikomičnost mě baví, protože takovej je život," říká Rozálie. Hraje na akordeon, v půlce listopadu vydala debutovou desku "Korzetiér", nebojí se... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2022 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Céline Dion trpí vzácným onemocněním. Přesouvá kvůli němu evropské koncerty
Céline Dion trpí vzácným onemocněním. Přesouvá kvůli němu evropské koncerty Céline Dion se svým fanouškům svěřila se smutnou zprávou: její zdravotní stav jí aktuálně neumožňuje vyrazit na evropskou část turné k desce "Courage". Ve čtvrtečním videu přiznala, že dříve nebyla připravená oznámit, co... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2022 23:11 v sekci Novinky
0
ADONXS, Maella, Nikita Kingston, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
Naživo: Bravo! Už žádná SuperStar. Adam Pavlovčin byl jako ADONXS na svém pražském křtu nedostižně boží Když máte jednou to krásné privilegium, že můžete psát o muzice, je jedním z největších potěšení zažívat zrod něčeho nového. První krůčky Adama Pavlovčina do showbyznysu ale sledovalo celé Česko a Slovensko. Paradoxně v... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2022 12:43 v sekci Naživo
0
Nové desky 48/2022 - od Ollyho Murse přes NOFX po Andreu Corr
Nové desky 48/2022 - od Ollyho Murse přes NOFX po Andreu Corr Poměrně pestrá muzikantská skvadra se sešla v prvním prosincovém týdnu. Vedle sebe narazíte na Ollyho Murse, člena BTS RM, indiepopové Half•Alive, vánoční Andreu Corr, punk-rockové NOFX, metalové Amorphis, španělského Pabla... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2022 07:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 48/2022 - od Ollyho Murse přes NOFX po Andreu Corr (08.12.2022 07:00)
- Nové desky 47/2022 - od Ringa Starra přes Stormzyho po Lipa (30.11.2022 17:00)
- Nové desky 46/2022 - od Nickelback přes Disturbed po Tokio Hotel (23.11.2022 16:30)
- Nové desky 45/2022 - od Louise Tomlinsona přes Bruce Springsteena po Black Eyed Peas (16.11.2022 17:30)
- Nové desky 44/2022 - od Alicie Keys přes Drakea po The Pretty Reckless (09.11.2022 10:00)
- Nové desky 43/2022 - od Toma Odella přes Blue po Pentatonix (02.11.2022 20:30)
- Nové desky 42/2022 - od Taylor Swift přes Arctic Monkeys po a-ha (26.10.2022 08:00)
- Robbie Williams odtajnil svůj nový projekt Lufthaus (21.10.2022 13:41)
- Prvotina Robbieho Williamse "Life Thru A Lens" vychází ve výroční reedici (20.10.2022 12:32)
- Nové desky 41/2022 - od Tove Lo přes Red Hot Chili Peppers po Richarda Müllera (20.10.2022 08:00)

ALBUM TÝDNE 49/2022

Andrea Šulcová
Opportunities

Andrea Šulcová na sebe upozornila coby flétnistka Concept Art Orchestra, originálního moderního big bandu. Nyní vstupuje na sólovou dráhu a u labelu Animal Music vydává svůj debut "Opportunities". A vydala se na něm možná, s ohledem na předchozí jazzové působení, poněkud nečekanou - písničkářskou - cestou. A bez flétny.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 14.12.
Earthgang (US) (Roxy, Praha)
So 28.01.
Arakain (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Út 21.02.
George Ezra + special guest: Passenger (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Ne 30.04.
Calum Scott (Roxy, Praha)
So 13.05.
The Mission (UK) (Futurum Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Madonna Lucie Vondráčková Kryštof Adele Viktor Sheen BTS Queen Lady Gaga Ed Sheeran Ewa Farna Slash The Weeknd Michal Prokop Mirai Vojtaano Beyoncé
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu