Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 30.-31. týden

Nové desky pro 30.-31. týden

Vydáno: 28.07.2013 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Po týdenním půstu, kdy mohla zahnat hlad po nové muzice pouze Selena Gomez, se příští týden opět něco urodilo. Vedle soundracku k "The Smurf 2" a výroční reedici živáku Robbieho Williamse, to bude především experimentátor Michael Franti, rockeři We Came As Romans, dvojka Sound Of 2013 AlunaGeorge, či finalisté amerického X Factoru Emblem3.

SDÍLET:    
Pokud se v pondělí 29. července vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Selena Gomez - Stars Dance (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / taneční pop / electro pop

Selena Gomez - Stars Dance
Selena Gomez doposud je vydávala desky společně se svojí kapelou The Scene, nicméně po třech titulech se rozhodla, že už pojede pouze na svoje vlastní jméno. Prvním albem, kde se tak stalo, je "Stars Dance". To přinese celkem jedenáct písní, na nichž se podílela celá plejáda producentů a autorů. Mezi nimi najdeme taková jména jako Stargate, Desmond Child, Ester Dean, The Cataracs, Dreamlab, Toby Gad nebo Rock Mafia. Ti společně se zpěvačkou namířili nahrávku do elektronického stylu, který se mísí s popem, disco, dubstepem a technem. Inspirací jí pak byly především zpěvačky jako Britney Spears, Janet Jackson nebo i Skrillex. Selena Gomez prozatím z desky představila dva singly - "Come & Get It" a "Slow Down". Oba můžete shlédnout coby videoklipy na jejím VEVU.


Robbie Williams - Live At Knebworth (10th Anniversary) (DVD) (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop rock

Robbie Williams - Live At Knebworth - 10th Anniversary Edition DVD Pack
Možná to někomu ani nepřijde, nicméně slavnému živáku "Live At Knebworth" Robbieho Williamse je letos deset let. Záznam tří beznadějně vyprodaných show, které navštívilo tehdy více než 375 tisíc lidí a další tři a půl miliónů lidí se na koncert dívalo v televizi a na internetu, se stal se jedním z nejúspěšnějších live nosičů poslední dekády. Není tedy divu, že se nyní připomíná reedicí. Ta v remixované a remasterované podobě vyjde jak na DVD, tak poprvé i na Blu-Ray. Kromě kompletního koncertu se fanoušci mohou těšit na velké množství bonusového materiálu. Jmenovitě jde o dva songy z koncertu, které se ale na DVD doposud neobjevily, "Back For Good" s Markem Owenem, nebo o rozsáhlý dokument z roku 2003 nazvaný "Moments Of Mass Distraction". K dispozici bude také limitovaný pěti diskový deluxe box set, doplněný o šedesátistránkovou knihu s fotografiemi ze všech tří koncertů, novým rozhovorem a psanými komentáři spisovatele Chrise Heatha.


Smashing Pumpkins - The Aeroplane Files High (reedice) (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

Smashing Pumpkins - The Aeroplane Files High (reedice)
Smashing Pumpkins se už nějakou dobou připomínají reedicemi vybraných kousků své diskografie. Nyní došlo na jejich box set "The Aeroplane Flies High", jenž čítá v jedné variaci šest CD nosičů a jedno DVD, pak také pět LP a "deluxe" digitální verzi, případně standardní digitální edici. Originální tracklist čítající na třiatřicet stop, se nyní rozšířil na stočtyři (devadesát audio a čtrnáct audio-vizuálních stop). Fanoušci se nyní mohou těšit na doposud nevydané demo nahrávky, různé alternativní verze a živáky. Těmi se rozumí především DVD se záznamem show odehrané 7. července 1997 ve Francii. Podrobné informace o každé mutaci setu najede na oficiálním webu formace.


James LaBrie - Impermanent Resonance (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: progresivní rock / metal

James LaBrie - Impermanent Resonance
Milovníkům progresivního rocku a metalu jsou Dream Theater dobře známí, obzvláště pak jejich zpěvák James LaBrie. Ten se nyní připomíná s další studiovkou "Impermanent Resonance". Na vzniku desky se podílel Jamesův dlouholetý spolupracovník Matt Guillory. Kromě toho, že přispěl jako skladatel, nahrál také klávesy a doprovodný zpěv. Z dalších hudebníků se můžete těšit na Raye Reindeau, Petera Wildoera nebo bývalého kytaristu Soilwork Petera Wicherse. Sám autor vidí v nové desce velký pokrok kupředu: "Je to velmi vyspělá nahrávka a taky energická. Ukazuje, jak kapela vyzrála." Pro hudební ukázky navštivte stránky internetového obchodu amazon.com.


Tip týdne

AlunaGeorge - Body Music (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: electropop / r'n'b

AlunaGeorge - Body Music
Největší hvězdy ankety Sound Of 2013 si letos dávají na čas. Nebýt debutu anglické zpěvačky Laury Mvuly, která skončila na čtvrtém místě, nepřivítali bychom ještě žádné album interpretů z první pětky. Nyní se ovšem ozývají ti, kteří skončili druzí. Jedná se o britské electropopové duo AlunaGeorge, které aktuálně přicházejí s prvotinou nazvanou "Body Music". Na ní přinesou celkem čtrnáct skladeb včetně jednoho bonusu, v nichž do již zmíněného electropopu míchají třeba i r'n'b nebo špetku soulu. Nejlépe ovšem kapelu charakterizuje již několik vydaných singlů, které najdete na jejich kanálu YouTube.com.


Fight Or Flight - A Life By Design? (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: hard rock / alternativní metal

Fight Or Flight - A Life By Design?
Jen co se s novou porcí muziky pochlubil David Draiman, vytahují svá esa z rukávu také ostatní členové Disturbed. Dan Donegan a Mike Wengren založili bokovku Fight Or Flight a jejich prvotina dostala název "A Lige By Design?". Pokud ale čekáte podobnou muziku, na jakou jste zvyklí právě od Disturbed, určitě budete velmi překvapení. Osazenstvo formace se totiž vzhlédlo více v hard rocku a jak sami uslyšíte v ukázkovém kousku "First Of The Last" na Soundcloud.com, zvukové rozmanitosti se vůbec nebojí. Jinde na albu je to velmi podobné: "Jsou v tom akustické kytary, ale taky nějaká elektronika," doplnil kytarista Dan Donegan.


Emblem3 - Nothing To Lose (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / r'n'b / hip hop

Emblem3 - Nothing To Lose
Kdo alespoň trochu sledoval loňský americký X Factor, bude trio Emblem3 jistě dobře znát. Koho tato show minula, tomu prozradíme, že se jedná o trojici kluků pocházející z městečka Sequim ve státě Washington, jejichž věk se pohybuje v rozmezí sedmnáct až dvacet let. Soutěž pánové nevyhráli, skončili celkově čtvrtí, ale i to stačilo jejich mentoru Simonu Cowellovi, aby s nimi podepsal smlouvu a nahrál debutové album. To dostalo název "Nothing To Lose" a přinese celkem jedenáct skladeb, na kterých se autorsky podílel Jack Antonoff z fun., Benji a Joel Madden z Good Charlotte a také věhlasný Max Martin. Produkci navíc dostal na starosti Savan Kotecha, který má s boybandy velké zkušenosti díky úzké spolupráci s Westlife nebo OneRepublic. Jak tahle deska, kde se míchá pop, s r'n'b, hip hopem a reggae, vlastně zní, zjistíte ze stremu na stránkách časopisu Teen Vogue.


Michael Franti & Spearhead - All People (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / rock / raggae / hip hop

Michael Franti & Spearhead - All People
Jsou to zhruba dva roky, co jsme vám představovali v Nových deskách v Americe již etablovaného amerického básníka, muzikanta, skladatele a lídra skupiny Spearhead Michaela Frantiho. Nyní je opět zpět s albem "All People", jež je mixem popu, reggae, rocku a hip hopu. Na svém osmém počinu přinese celkem jedenáct skladeb, včetně prvního singlu "I'm Alive", jehož videoklip najdete na Frantiho webu.


Renée Fleming - Ariadna na Naxu (DVD) (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: opera

Renée Fleming - Ariadna na Naxu
Loňský operní festival v Baden-Badenu uvedl ve svém programu také komorní operu Richarda Strausse "Ariadna na Naxu". Hlavní hvězdou tohoto představení byla americká operní zpěvačka Renée Fleming, kterou doplnil například Robert Dean Smith v roli Bacchuse, Sophie Koch v roli Skladatelky, či Jane Archibald coby Zabrinetta. O hudební doprovod se postaral drážďanská Staatskapelle pod taktovkou Christiana Thielmanna. Z představení vznikl záznam, který nyní vychází na DVD a Blu-Ray. Jeho režii dostal na starost zkušený Brian Large a vy se s ním můžete seznámit prostřednictvím traileru na YouTube.com.


Různí - Sing Me The Songs Celebrating The Works Of Kate McGarrigle (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: folk

Různí - Sing Me The Songs: Celebrating The Works Of Kate McGarrigle
Je to tři roky, co na sarkom zemřela kanadská písničkářka Kate McGarrigle, jejímiž dětmi jsou Rufus Wainwright a Martha Wainwright. Právě oni zavzpomínali na svou matku prostřednictvím speciálních koncertů v Londýně, New Yorku a Torontu, kam si pozvali i několik slavných hostů - její sestru Annu McGarrigle, Emmylou Harris, Antonyho, Norah Jones, Teddy Thompsona, Krystle Warren, Jimmy Falona, Broken Social Scene, nebo Peggy Seeger. Nyní výběr z těchto koncertů vychází na CD s názvem "Sing Me The Songs Celebrating The Works Of Kate McGarrigle", kde na dvou discích naleznete hned třicet čtyři skladeb. Ty si můžete v krátkých ukázkách poslechnout na stránkách vydavatelství Nonesuch.


Různí - Smurfs 2 (soundtrack) (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: filmová hudba

Různí - Smurfs 2
Filmové pokračování modrých "Šmoulů" se pomalu blíží, nicméně jeho českou premiéru předběhne ještě filmový soundtrack, konkrétně ten písničkový. Pod stejným názvem, tedy "The Smurf 2", najdete celkem deset skladeb, z nichž už jsme vám před časem představili singl "Ooh La La" od Britney Spears. Americkou zpěvačku pak doplňují například Owl City, Cady Groves, Nelly Furtado, Kiana Brown nebo Right Said Fred. Ukázky všech písniček si můžete poslechnout v internetovém obchodě Amazon.de.


We Came As Romans - Tracing Back Roots (Mystic Production)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: metalcore

We Came As Romans - Tracing Back Roots
Američtí We Came As Romans připravili pro posluchače metalcore svou třetí studiovou desku "Tracing Back Roots". Kapela se rozhodla pro drobnou změnu zvuku, kdy vedle drsného zvuku zkusili poprvé něco melodičtějšího a hlavně čistější vokály. Jako první singl vybrala kapela kousek "Hope" a fanouškům ho představila už začátkem letošního roku. Kromě tohoto kousku přináší Cd dalších deset kousků včetně "I Survive", kde si zahostoval Aaron Gillespie z The Almost. Na stránkách YouTube.com si můžete poslechnout některé kousky a podívat se také na klip k pilotnímu singlu.


Dále vychází:

Barenboim/West-East Div.Or - Fantasticka Symfonie (Universal)
Evan Brewer - Your Itinerary (Mystic Production)
Carcass - Heartwork (Mystic Production)
Cliff Martinez - The Company You Keep (soundtrack) (Supraphon/Warner Music)
Deadlock - The Arsonist (Mystic Production)
Duskmachine - Endless (Mystic Production)
Faure Quartet - Pocket Symphonies (Universal)
Gentle Giant - Memories Of Old Days (5CD) (Parlophone)
Havok - Unnatural Selection (Mystic Production)
Kalmah - Seventh Swamphony (Mystic Production)
Mercenary - Through Our Darknes Days (Mystic Production)
Omar Dykes - Runnin' With The Wolf (Mystic Production)
Panzerchrist - The 7th Offensive (Mystic Production)
Powerwolf - Preachers Of The Night (Mystic Production)
Royal Philharmonic Orchestra - Symphonic Coldplay (Parlophone)
Různí - 50 důvodů proč mít rád folk (Universal)
Různí - Columbia Jazz Collection (Sony Music)
Různí - Tomorrowland Summer 2013 (Parlophone)
Schwarzer Engel - In Brennenden Himmeln (Mystic Production)
Scouting For Girls - Greatest Hits (Sony Music)
Thrudvangar - Tiwaz (Mystic Production)
Uriah Heep - Official Bootleg, Vol. 6 (Mystic Production)

Vychází na vinylu:
Georgi Kay - In My Mind (Parlophone)
James Labrie - Impermanent Resonance (Universal)
James Labrie - Static Impulse (Universal)
Smashing Pumpkins - Aeroplane Files High (Universal)
Tři sestry - Švédská trojka (Picture Disk) (Parlophone)

Reedice:
Carach Angren - Death Came Through A Phantom Ship (Mystic Production)
Carach Angren - Lammendam (Mystic Production)
České rockové skupiny 2 (Supraphon)
David Koller - Nic není na stálo (Universal)
Ludmila Dvořáková - Operní recitál (Smetana, Wagner) (Supraphon)
Pavel Bořkovec - Portrét skladatele (Supraphon)
Profil skladatele Alfonse Jindry (Supraphon)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • nice (mekele, 30.07.2013 06:00) Reagovat

    Nejvic me rozesmaly Tri sestry na vinylu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Bastille, Lewis Capaldi, Fours, Forum Karlín, 21.2.2019
Naživo: Bastille se do Prahy vrátili s novými skladbami i příjemným supportem Rovnou z předávání Brit Awards se britští Bastille přemístili do pražského Fora Karlín, aby zde přibližně po třech letech navázali na to, kde přestali a předestřeli budoucí plány. Doprovod jim při tom dělal Lewis Capaldi a... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2019 12:20 v sekci Naživo
0
Deset očekávaných českých desek roku 2019
Top 10: Deset očekávaných českých desek roku 2019 Poté, co se po letech hibernace vracejí Gaia Mesiah, Post-It, Khoiba či Southpaw, slibují vydat novou desku také Lenny, Mirai nebo Pokáč. Ti všichni by rádi navázali na úspěchy debutů, Chinaski s novou sestavou, O5 a Radeček a PSH... čtěte zde
Vydáno: 22.02.2019 11:00 v sekci Publicistika | Top 10
18
Gaia Mesiah, Lucerna Music Bar, Praha, 19.2.2019
Naživo: Gaia Mesiah otevírá novou etapu, energií nabitá funguje i naživo přímo excelentně Gaia Mesiah je momentálně na klubovém turné, na kterém křížem krážem republikou prezentuje svoji novinku "Excellent Mistake". Na první pražské zastávce ji pokřtili producent Amák a ředitelka vydavatelství Warner Music Marcela... čtěte zde
Vydáno: 21.02.2019 17:00 v sekci Naživo
1
Tommy Cash, Bílej kluk, Roxy, Praha, 19.2.2019
Naživo: "Tomáš Peníze!" skandovali fanoušci na koncertu Tommyho Cashe Tommy Cash jako hrdý představitel post-soviet rapu si nás musel vážně oblíbit. Před rokem vystupoval v MeetFactory, v létě se mihl na Aerodrome festivalu a teď se vrátil do Prahy s novou deskou "¥€$". Role předskokana se ujal Bílej... čtěte zde
Vydáno: 21.02.2019 11:25 v sekci Naživo
1
Nové desky 8/2019 - od Avril Lavigne přes Indiu.Arie po Avantasii
Nové desky 8/2019 - od Avril Lavigne přes Indiu.Arie po Avantasii Příznivce CD nosičů čeká tento týden pestrá nadílka: Dlouho očekávaná novinka Avril Lavigne, promyšlená deska India.Arie a taky další sága metalové opery Avantasia, za kterou nestojí nikdo jiný, než Tobias Sammet. Z tuzemských... čtěte zde
Vydáno: 20.02.2019 21:32 v sekci Novinky | Nové desky
8
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 8/2019 - od Avril Lavigne přes Indiu.Arie po Avantasii (20.02.2019 21:32)
- Audio: Jordan Rudess z Dream Theater láká na svou sólovku křehkou skladbou "Wired For Madness Pt 1.3" (13.02.2019 10:35)
- Nové desky 7/2019 - od Ariany Grande přes 21 Savage po Malevolent Creation (13.02.2019 07:00)
- Nové desky 6/2019 - od Luise Fonsiho přes Gaia Mesiah po Within Temptation (06.02.2019 19:16)
- Audio: Bob Sinclar se spojil s Robbiem Williamsem. Jejich "Electrico Romantico" by mohl být hit (30.01.2019 18:11)
- Nové desky 5/2019 - od Backstreet Boys přes Rudimental po Steva Hacketta (30.01.2019 07:42)
- Audio: Robbie Williams je v "Gold" trochu retro, ale opět hitový (27.01.2019 13:46)
- Nové desky 4/2019 - od Papa Roach přes Christinu Perri po Lety mimo (23.01.2019 22:03)
- Nové desky 1-3/2019 - od ZAYNa přes Vídeňskou filharmonii po Zofie Dares (16.01.2019 19:26)
- Audio: Dream Theater slibují, že na novince přitvrdí. Důkazem budiž "Fall Into The Light" (12.01.2019 19:19)

ALBUM TÝDNE 07/2019

De Staat
Bubble Gum

De Staat se přesně po třech letech vracejí s novým albem. Jedna z nejpozoruhodnějších evropských formací se na "Bubble Gum" znovu pokouší svým euforickým electro rockem rozpohybovat i ty nejzarytější suchary. Jedenáct písní, které řvou o vaši pozornost, je skutečně strhujícím poslechem.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 23.02.
Shakin' Stevens (UK) (Forum Karlín, Praha)
Út 26.02.
Deaf Havana (UK) (Café V lese, Praha)
Pá 01.03.
SWMRS (USA) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 07.03.
Júníus Meyvant (ISL) (Rock Café, Praha)
Čt 07.03.
White Lies (UK) (Roxy, Praha)
Ne 10.03.
Lil Xan (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 12.03.
Wild Nothing (USA) (Rock Café, Praha)
Čt 14.03.
Kimbra (NZ) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 15.03.
John Mayall (UK) (Forum Karlín, Praha)
So 16.03.
Maribou State (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Ariana Grande Rihanna Madonna Adele AC/DC Kryštof Coldplay Beyoncé Imagine Dragons Ewa Farna Sia Queen The Cure Lucie Linkin Park Ava Max Alle Farben LP Muse
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver