shop.musicserver.cz
Pohled do hitparád IFPI - 20. týden

P!nk, Nate Ruess a Tři sestry opět obsadili první místa domácích žebříčků

Vydáno: 22.05.2013 16:06 v sekci České hitparády - Jakub Malar | foto: facebook interpreta

Tři sestry se na novém albu drží hesla "Líná hudba, holý neštěstí", a i když se na něm vlastně nikam hudebně neposouvají, jejich fanouškovská základna je spokojená a poslala své oblíbence již podruhé do vedení prodejního žebříčku. Rádiím opět vládne duet P!nk a Natea Ruesse "Just Give Me A Reason".

Pink - Just Give Me A Reason
© facebook interpreta
RÁDIA - P!nk je nám sice spíš známá jako ujetá rošťanda, ale už nejednou nás přesvědčila, že dokáže ukázat i vážnější tvář. Úspěšně. Stačí si vzít její současnou jedničku - baladu "Just Give Me A Reason", v níž ji pěvecky doplňuje Nate Ruess z kapely fun. Právě zmíněný singl patří k tomu nejúspěšnějšímu z posledního alba "The Truth About Love" (umístil se na prvních místech více než dvaceti světových žebříčků) a předpokládám, že ještě nějaký čas bude patři k tomu nejhranějšímu v českých rádiích.

Dalšími skladbami, kterým v našem éteru těžko uniknete, jsou "Impossible" Jamese Arthura, vítěze britského X Factoru, a také "Let Her Go" britského písničkáře vystupujícího pod jménem Passenger.

Nově jste se mohli minulý týden seznámit například se singlem "Walks Like Rihanna" od boybandu The Wanted. Tahle britská formace sice vydává své třetí studiové album "Third Strike" až v záři, ale "Walks Like Rihanna" je už třetím singlovým lákadlem na novou nahrávku. Dále vám také naši dramaturgové nabídli spolupráci dánského producenta a DJe Afrojacka a Chrise Browna "As Your Friend" (z Afrojackova chystaného debutu), "I'm In Love" švédského zpěváka Ola a také skotskou písničkářku Ninu Nesbitt a její průlomový singl "Stay Out".

Top 10 ČR - rádia:
  1. P!nk & Nate Ruess - Just Give Me A Reason
  2. James Arthur - Impossible
  3. Passenger - Let Her Go
  4. Pitbull feat. Christina Aguilera - Feel This Moment
  5. Calvin Harris feat. Ellie Goulding - I Need Your Love
  6. Marek Ztracený - Sex s ex
  7. Bruno Mars - When I Was Your Man
  8. Taylor Swift - I Knew You Were Trouble
  9. The Lumineers - Ho Hey
  10. ▲ Bingo Players & Far East Movement - Get Up (Rattle)

Top 100 RÁDIO 20/2013 - novinky:
45. The Wanted - Walks Like Rihanna
64. Afrojack & Chris Brown - As Your Friend
65. Ola - I'm In Love
77. Nina Nesbitt - Stay Out

Tři sestry - Líná hudba, holý neštěstí
© facebook interpreta
PRODEJNOST - Osobně bych netipoval, že by se deska "Líná hudba, holý neštěstí" kapely Tři sestry udržela na vrcholu prodejního žebříčku déle než jeden týden, ale nahrávka si překvapivě připisuje druhý týden v čele. Druhé album "Recto Verso" u nás velmi oblíbené francouzské zpěvačky Zaz, což byla mimochodem nejúspěšnější novinka uplynulého týdne, se tak musí smířit s druhou příčkou (pro zpěvačku je to zatím největší český hitparádový úspěch). Svou druhou nahrávku má v top desítce také Hugh Laurie. Ta jeho dostala název "Didn't It Rain" a najdeme ji na sedmé pozici.

Pro další novinku nemusíme chodit daleko. Deváté místo patří veselému bigbítu právníka Petra Pečeného, respektive jeho kapele Doctor P.P., se kterou se na české scéně objevuje již od druhé půlky devadesátých let a k dnešnímu dni spolu natočili sedm alb, To poslední se jmenuje "Zdravý doktor" a samotný název naznačuje, že frontman P.P. to ještě rozhodně nehodlá balit. Z dalších novinek zaujme "A" Agnethy Fältskog, první album zpěvačky po devíti letech, a také "Můj dým" Petra Spáleného vracejícího se s novou nahrávkou po osmi letech.

Top 10 - prodejnost:
  1. Tři sestry - Líná hudba, holý neštěstí
  2. new Zaz - Recto Verso
  3. Kryštof - Inzerát
  4. P!nk - Truth About Love
  5. Lucie Vondráčková - Oheň
  6. Divokej Bill - 15
  7. new Hugh Laurie - Didn't It Rain
  8. Deep Purple - Now What?!
  9. new Doctor P.P. - Zdravý doktor
  10. Depeche Mode - Delta Machine

TOP 50 Prodejní 20/2013 - novinky:
2. Zaz - Recto Verso
7. Hugh Laurie - Didn't It Rain
9. Doctor P.P. - Zdravý doktor
17. Různí - Taneční liga 149
24. Agnetha Fältskog - A
26. Demi Lovato - Demi
30. Petr Spálený - Můj dým

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 20. týden najdete na stránkách IFPI zde.

  • alba (Miki, 27.05.2013 12:01) Reagovat

    Vychazi tolik zajimavych alb a v v Cechach se prodavaji takove slabe veci.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Youth Lagoon - Rarely Do I Dream 8/10
Recenze: Youth Lagoon otevírá upřímným albem "Rarely Do I Dream" náruč úplně všem Jmenuje se Trevor Powers a svoje předposlední album posluchačům představil po osmileté pauze. Řeč je o hudebníkovi, který si říká Youth Lagoon. Jeho nejnovější deska nese název "Rarely Do I Dream" a dost možná jde o... čtěte zde
Vydáno: 17.03.2025 00:00 v sekci Recenze
Pokáč, Palác Akropolis, Praha, 15.3.2025
Naživo: Pokáč v Paláci Akropolis překvapil dvojkoncertem - jeden zahrál pro děti, druhý pro rodiče Kdo by v naší zemi neznal Pokáče? Dokáže zaplnit O2 arenu, nebojí se ale přijít ani s opačným konceptem - letos třeba vyjel na "Vesnice tour". A taky si odskočil do pražského Paláce Akropolis na ojedinělý dvoják. Jeden koncert... čtěte zde
Vydáno: 16.03.2025 18:30 v sekci Naživo
Alan Walker, Forum Karlín, Praha, 15.3.2025
Naživo: Alan Walker do Fora Karlín nepřijel sám Narodil se v Británii jako syn skotsko-britského otce a norské matky, už ve dvou letech se ale spolu se svými dvěma sourozenci přestěhoval do Norska. Začínal jako YouTuber, pak se ale na stejné platformě začal koukat na tutoriály a dle... čtěte zde
Vydáno: 16.03.2025 12:00 v sekci Naživo
Becoming Led Zeppelin 8/10
Hudba v TV: Snímek "Becoming Led Zeppelin" důkladně mapuje vzestup slavné skupiny ke slávě, hladí ale příliš po srsti a nepřekvapí Led Zeppelin, inovátoři, kteří s aristokratickou vznešeností dokázali překovat rockovou muziku do čehosi těžko nahraditelného a nesmírně inspirativního, potřebovali pouhý rok na to, aby dokázali vystřelit ke slávě. Právě na... čtěte zde
Vydáno: 16.03.2025 08:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Avantasia - Here Be Dragons 6/10
Recenze: Avantasia na "Here Be Dragons" nabídla jen stín sebe sama Po třech letech se německý principál Tobias Sammet vrací se svou metalovou operou Avantasia. A jak je u něj zvykem, pozval si celou řadu zvučných jmen. Nechybí Bob Catley, Geoff Tate nebo Michael Kiske. Jak se jubilejní desátá řadovka... čtěte zde
Vydáno: 15.03.2025 16:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Další zastávkou spanilé jízdy Jamese Arthura bude předvánoční O2 arena (14.03.2025 13:11)
- Českému rádiovému éteru podruhé vládne Myles Smith, albům stále dominuje Viktor Sheen (12.03.2025 18:30)
- "Plamen" i po roce a půl stále žhne. Kateřina Marie Tichá opět kraluje domácí tvorbě v rádiích (06.03.2025 08:00)
- Nejhranější písní v českých rádiích se v roce 2025 stává... "Forever Young" (27.02.2025 08:00)
- Českým rádiím kralují osmdesátkové hity, Lady Gaga v digitálních singlech stíhá Calina se Sofianem (20.02.2025 08:00)
- Neměnné české žebříčky oživil jen The Weeknd s novou deskou (13.02.2025 08:00)
- Českým rádiím dál vévodí Hozier, nejhranější domácí písní se pyšní Jelen (06.02.2025 08:00)
- Modly českých teenagerů se nemění: v žebříčcích bodují Calin, Sheen či Cristovao (30.01.2025 08:00)
- Hozier nebo Shaboozey. Česká rádia jsou opět o rok pozadu (23.01.2025 08:00)
- Lady Gaga a Bruno Mars dál kralují našemu éteru, Marek Ztracený vládne české tvorbě (16.01.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 11/2025

Youth Lagoon
Rarely Do I Dream

Jmenuje se Trevor Powers a svoje předposlední album posluchačům představil po osmileté pauze. Řeč je o hudebníkovi, který si říká Youth Lagoon. Jeho nejnovější deska nese název "Rarely Do I Dream" a dost možná jde o nejintimnější počin v celé muzikantově kariéře.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 21.03.
Sofian Medjmedj (CZ) (Forum Karlín, Praha)
Po 31.03.
Benjamin Clementine (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 01.04.
Baby Lasagna (CH) (MeetFactory, Praha)
Út 08.04.
Dizzee Rascal (UK) (Roxy, Praha)
So 12.04.
Twenty One Pilots (US) (O2 arena, Praha)
Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber ADONXS Lady Gaga Beyoncé Queen Madonna Lucie Vondráčková Taylor Swift Coldplay Viktor Sheen The Weeknd Mirai Vypsaná fiXa Pink Floyd Kabát Hugo Toxxx Gaia Mesiah
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe