Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 7. týden

Nové desky pro 7. týden

Vydáno: 10.02.2013 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Únor bílý, pole sílí, ne však hudební trh. Reputaci novinek bude zachraňovat takovýto internacionální tým ve složení - Velšani Bullet For My Valentine, kanadské duo Tegan And Sara, američtí Eels, izraelský písničkář Asaf Avidan, britští math rockeři Foals, ruský rapper žijící u nás Berezin a s hudebním filmem se připojí islandští Sigur Rós.

Pokud se v pondělí 4. února vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Asaf Avidan - Different Pulses (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: folk / elektronika

Asaf Avidan - Different Pulses
Jméno izraelského písničkáře Asafa Avidana vám možná nic neřekne, ale zcela jistě budete znát jeho hlas, který zní v písničce "One Day" jeho domovské kapely The Mojos. Ta si dává od roku 2011 pauzu a Asaf Avidan si díky tomu našel čas na svoji první sólovou desku. Dostala název "Different Pulses" a přinese celkem jedenáct písniček, které vznikly v produkci Tamira Muskata, člena formace Balkan Beat Box. Od předcházejících čtyř folkrockových alb, která kromě prvního "Now That You're Leaving" nahrál s kapelou The Mojos, se liší svým jemným mixem elektroniky a kláves s akustickými nástroji - kytary, trombónu, klarinetu či trubky. První ochutnávku z tohoto alba servíruje Asaf Avidan ve video sekci svého webu


Bullet For My Valentine - Temper Temper (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: rock / metal

Bullet For My Valentine - Temper Temper
Že Velšani mají zlato v hrdle, je všeobecně známo. Mají ho ale také v rukou? O tom vás přesvědčí metalová formace Bullet For My Valentine, která posílá do obchodů svou čtvrtou studiovku "Temper Temper". Produkci dostal opět na starost Don Gilmore, se kterým si kapela ozkoušela spolupráci už na předchozí desce "Fever". Mix jedenácti písní pak měl v rukou Chris Lord-Alge. Z rádií už můžete znát pilotní a stejnojmenný singl. A že si ho nevybavujete? Poslechněte si ho v článku Martina Wipplingera a hned potom si dejte taky klip k "Riot".


Tip týdne

Tegan And Sara - Heartthrob (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: indie pop / elektronika

Tegan And Sara - Heartthrob
Sourozenecká sesterská dvojice Tegan And Sara svými dvěma posledními alby prorazila za hranice rodné Kanady a obzvláště to poslední "Sainthood" sklidilo velký ohlas u kritiky. Nyní vydává své nové album "Heartthob". Kdo by tuto dvojici náhodou ještě neznal, pro ty připomeneme, že Tegan Rain a Sary Keirsten Quinovi jsou identická dvojčata, která společně vystupují a nahrávají již od roku 1995. Obě hrají na kytary, klávesy a své písně si skládají samy. Stihly vydat již šest studiových alb, které se svým záběrem pohybují na pomezí alternativy, rocku, ale i taneční hudby. Společně, či jednotlivě navíc spolupracovaly na řadě nahrávek jiných umělců, ať už to byli rockové formace Against Me!, NOFX a nebo naopak Tiësto či David Guetta. Novinka svým pojetím a zvukem signalizuje, že se duo tentokrát rozhodlo vstoupit do prostoru moderního popu. K tomu si přizvali i několik protřelých spolupracovníků. Na nahrávce se podílel například Mike Elizondo, Greg Kurstin nebo Justin Meldal-Johnsen, kterého ke spolupráci využili třeba Beck, Macy Gray nebo Pink. Jak to dopadlo v případě Tegan And Sarah, můžete zjišťovat při poslechu alba na soundcloud.com


Eels - Wonderful, Glorious (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: indie rock

Eels - Wonderful, Glorious
Po velké trilogii završenou nahrávkou "Tomorrow Morning" a tříleté pauze se indie rockové Eels představí fanouškům s novou deskou "Wonderful, Glorious". Jubilejní desátá studiovka vznikala v domácím studiu hlavního principála kapely Marka Olivera Everetta. Tento hudebník je svým řemeslem doslova posedlý: Právě pro tuto desku postavil výše zmíněné studio, protože si ve své předchozí pracovně "připadal stísněně". Aby Eels přinesli posluchačům zase něco nového, rozhodl se Everett nahrávat pouhým jamováním s ostatními členy kapely. A vyplatilo se! Média nešetří chválou a nemůže vás překvapit, že deska získává minimálně nadprůměrná ohodnocení. Než si pro CDčko zaběhnete do obchodu, poslechněte si jej na webovkách kapely. Pak možná taky zvážíte investici do deluxe verze, která vás potěší dvojnásobnou porcí muziky (tedy šestadvaceti skladbami).


Berezin - XM2012 (Big Boss)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: hip hop

Berezin - XM2012
Ruského rappera Berezina, který ale trvale žije v Praze, můžete znát z formace P-13. Jeho první sólová deska "P13" zaznamenala slušný ohlas a nyní, po šesti letech je zpět se svou novinkou s názvem "XM2012". Jak je patrné z názvu, ta měla původně vyjít už minulý rok, nicméně děje se tak až nyní. Měla by přinést celkem čtrnáct tracků v ruštině a mezi hosty se mimo jiných představí i polský Sokół z WWO, slovenský Čistychov, nebo Rasco z USA. Právě duet se Sokółem celou desku uvedl. Video k tomuto singlu "Вера,Честь,Правда", nabízí label Big Boss na svém YouTube.com


Pure Love - Anthems (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

Pure Love - Anthems
I když by vás podle názvu nové kapely Pure Love mohly napadnout oplodňováky z osmdesátých let, se slaďárnou od této rockové formace nečekejte. Stojí za ní totiž Frank Carter, známý z hardcore punkové formace Gallows. Před dvěma lety z kapely ale odešel a společně s jediným stálým členem Jimem Carrollem dal dohromady Pure Love. Debut "Anthems" čítá jedenáct kousků, které u recenzentů vyvolaly různé názory: Někteří se nad ní rozplývají a jiní nevidí nic jiného, než hluboko podprůměrný kus muziky. Nás ale zajímá váš názor, proto se podívejte na trailer a pak nám dejte vědět v komentářích!


Foals - Holy Fire (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: math-rock / indie rock

Foals - Holy Fire
Britská math-rocková formace Foals se vrací po třech letech a má na co navazovat. Jejich doposavad poslední deska se kritikům opravdu líbila. Snad všechna britská média včetně NME a Q ji zařadila do svých výročních žebříčků. Třetí studiové album této formace dostalo název "Holy Fire" a přinese na něm celkem jedenáct písniček, které produkovala producentská dvojice Flood & Moulder v Assault & Battery studiu v Londýně. Předchozí producentská práce tohoto dua zahrnuje například spolupráci se Smashing Pumpkins, PJ Harvey, Nine Inch Nails a The Killers. Foals už z alba uvolnili dva singly - "Inhaler" a "My Number" - oba najdete na YouTube.com kapely.


Sigur Rós - Valtari Mystery Film Experiment (DVD) (EMI)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: post rock / dream pop

Sigur Rós - Valtari Mystery Film Experiment
Jak vznikají nápady? Sigur Rós by vám odpověděli: "Jednoduše! Vyberte si několik filmařů, zajistěte jim daný rozpočet a pořádejte je, ať vytvoří cokoliv, co je napadne, když poslouchají songy z desky 'Valtary'." A přesně tak vzniklo DVD "Valtari Mystery Film Experiment". "Stěžejní bylo obejít ten klasický proces, kdy vás umělec žádá o svolení. Mezi těmi filmaři je také Ramin Bahrani, Alma Har'el a John Cameron Mitchell." Že to všichni pojali po svém, je jasné. A plně to koresponduje s tím, co si Sigur Rós od projektu slibovali. "Nikdy jsme nechtěli, aby naše hudba byla jasně předvídatelná a nechceme, aby měl kdokoliv naprogramováno, jak se cítit při poslechu našich skladeb," doplňují muzikanti. Skutečně neměli ani ponětí, co z toho vzejde, a tak na svůj web umístili ukázku od každého z producentů.


Vladimir 518 - Flashback (EMI)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: hip hop

Vladimir 518 - Flashback Mixtape
Pět let poté, co matador českého rapu vydal album "Gorila vs. Architekt", si pro své fanoušky připravil nové album. Nejedná se o vyslovenou novinku, ale jak už napovídá název "Flashback", bude to spíše souhrn tvorby za dobu od vydání zmíněné nahrávky. Celkový počet skladeb, který na desku zařadil, se zastavil na čísle třicet jedna a vedle Vladimira 518 v nich uslyšíte kupu interpretů různých žánrů jako LA4, Hugo Toxxx, Dara Rolins, Matěj Ruppert, James Cole, Rytmus, Lešek Semelka, nebo Monkey Business. Celý tento mixtape má pak na svědomí DJ Mike Trafik. Kompletní seznam najdete v novince Martina Spurného a klip k aktuálnímu singlu "Nemám zájem" jsme vám představili v Jukeboxu.


thenewno2 - Beautiful Creatures (soundtrack) (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: alternativní rock

thenewno2 - Beautiful Creatures
Alternativní rockeři z thenewno2 dostali nabídku, kterou lze jen těžko odmítnout: Nahrát soundtrack k novému filmu z distribuce Warner Bros. Pictures. "Nádherné bytosti" ("Beautiful Creatures"), hvězdný snímek s ještě hvězdnějším obsazením, vypráví příběh o milencích, kteří objeví temná tajemství o svých rodinách, historii a městě. Formace přistoupila k úkolu více než zodpovědně a blýsknout se mohl především jeden ze členů kapely Jonathan Sadoff, který má s tvorbou tématické hudební kulisy k filmům dlouholeté zkušenosti. Jak se kapele vedlo, posuďte sami po zhlédnutí oficiálního traileru na webu YouTube.com.

V krátkosti

  • André Rieu a jeho The Johann Strauss Orchestra oslaví letos čtvrt století od svého vzniku a působení na hudební scéně. U této příležitosti vydává na DVD a Blu-Ray záznam koncertu "Happy Birthday", mezi jehož vrcholy patří Vangelisův "Conquest Of Paradise" natočený s třistačlenným královským sborem Maastrechter Staar a jako překvapení se zde objeví zábavná verze skladby "When I’m Sixty-Four" od The Beatles.
  • V roce 1979 vydala Marianne Faithfull své album "Broken English", které nyní vychází v deluxe edici. Ta přinese vedle původního remasterovaného počinu navíc druhé CD, kde fanoušci naleznou originální mixy některých písniček a singlové verze.


Dále vychází:

Andre Rieu - In Love With Maastricht (Universal)
Australian Voices/ Gorden Hamilton - The Australian Voices (Supraphon/Warner Music)
Endellion String Quartet - String Quartets: Op 20 No.4, Op 64 No.5 (Supraphon/Warner Music)
Green Day - ¡TrÉ! (vinyl) (Supraphon/Warner Music)
Kremer, Gidon / Kremerata Baltica - The Art Of Instrumentation: Homage To Glenn Gould (Supraphon/Warner Music)
Led Zeppelin - Celebration Day (Vinyl - 3LP) (vinyl) (Supraphon/Warner Music)
Mancini, Filippeschi, Neri, Gui - Cetra Verdi Collection: Aida ( ) (Supraphon/Warner Music)
Marco Beltrami - A Good Day To Die Hard (soundtrack) (Sony Music)
Mccrees P./Consort G. - Venetian Coronat (EMI)
Richard Clayderman - Romantique (Universal)
Různí - 50 důvodů proč mít rád (Universal)
Různí - Song For Marion (soundtrack) (Sony Music)
Různí - Tekno 66 (Universal)
Sigur Ros - Valtari Fil Experiment (BluRay) (EMI)
Silveri/Stella/Bergonzi/Molinari-Pradelli - Cetra Verdi Collection: Simon Boccanegra (Supraphon/Warner Music)
Taddei, Giuseppe/Pagliughi, Lina/Rossi, Mario - Cetra Verdi Collection: Falstaff (Supraphon/Warner Music)
Vitale, Maria/Bertocci, Aldo/Wolf-Ferrari, Manno - Cetra Verdi Collection: I Lombardi Alla Prima Crociata (Supraphon/Warner Music)
Wiener Et Doucet - Les Annees Folles/Ltd (EMI)

NÁZORY
  • Foals + Flood (Ho_Reese, 10.02.2013 12:12) Reagovat

    Foals v produkci Flooda, tak na to jsem opravdu zvědav :-)

  • === (mrs.bizarre, 10.02.2013 13:33) Reagovat

    Tegan And Sara - Heartthrob docela dobré album, ale neuvěřitelně ztratily na originalitě....na které si dřív, řekla bych, vyloženě zakládaly.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (40-31)
Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (40-31) V roce 2021 se sice mohlo koncertovat o něco více než v roce předchozím, dozvuky karantén však ještě doznívaly. Vyšlo tak dost alb na to, abychom vybrali ta nejlepší. Třiadvacet redaktorů a redaktorek by ocenilo celkem 269... čtěte zde
Vydáno: 24.01.2022 18:00 v sekci Publicistika
0
The Weeknd - Dawn FM 8/10
Recenze: The Weeknd prochází na albu "Dawn FM" očistou Jeho čtvrtá deska "After Hours" ještě ani nestihla vychladnout, a The Weeknd už přichází s jejím plnohodnotným nástupcem. "Dawn FM" plynule pokračuje v osmdesátkovém trendu, kterému vypomohl megahit "Blinding Lights". Nalaďte si... čtěte zde
Vydáno: 24.01.2022 00:00 v sekci Recenze
0
Čad - Medvede 8/10
Recenze: Deska "Medvede" od Čad je jako vakcína na duši Slovenská tvrdě kytarová stálice Čad je tu s dalším albem. Vznikalo na půdě českého studia Sono v nešťastné covidové době. A ta se na "Medvede" podepsala. Pozitivně? Negativně? Co nabídne asi nejvýraznější metalová formace od... čtěte zde
Vydáno: 23.01.2022 09:00 v sekci Recenze
0
"2112" a "Moving Pictures": dva milníky tvorby skupiny Rush, které by vás neměly minout (první část)
Slavná alba: "2112" a "Moving Pictures": dva milníky tvorby skupiny Rush, které by vás neměly minout (první část) Pořad Slavná alba si tentokrát vzal na paškál rovnou dvě nahrávky, které vystřelily kapelu Rush vstříc ku slávě. Snažili jsme se proto zachytit ty nejdůležitější okamžiky jejich vzniku i za cenu toho, že bude nakonec nutné... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2022 11:35 v sekci Recenze | Slavná alba
0
Dvacet nejlepších domácích desek roku 2021 podle musicserveru (20-16)
Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2021 podle musicserveru (20-16) V roce 2021 se sice mohlo koncertovat o něco více než v roce předchozím, dozvuky karantén však ještě doznívaly. Vyšlo tak dost alb na to, abychom vybrali ta nejlepší. Třiadvacet redaktorů a redaktorek by ocenilo celkem sto tři... čtěte zde
Vydáno: 21.01.2022 18:30 v sekci Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 2/2022 - od The Lumineers přes Elvise Costella po Dymytry (18.01.2022 08:00)
- Nové desky 1/2022 - od The Weeknda přes Davida Bowieho po RuPaul (12.01.2022 08:00)
- Nové desky 50/2021 - od Nicka Cavea s Warrenem Ellisem přes Adama Ďuricu po Lucii Vondráčkovou (21.12.2021 10:00)
- Nové desky 49/2021 - od Alicii Keys přes Neila Younga po Green Day (15.12.2021 08:00)
- Nové desky 48/2021 - od Tomáše Kluse přes LP po Ewu Farnou (08.12.2021 17:30)
- Video: Vladimir 518 ON AIR: Black metal je příroda (06.12.2021 12:55)
- Nové desky 47/2021 - od Deep Purple přes Westlife po Black Label Society (01.12.2021 16:35)
- Nové desky 46/2021 - od Adele přes Roberta Planta s Alisson Krauss po Stinga (24.11.2021 19:30)
- Nové desky 45/2021 - od Taylor Swift přes Roda Stewarta po Mirai (17.11.2021 19:00)
- Nové desky 44/2021 - od Abby přes Bullet For My Valentine po Jamese Arthura (10.11.2021 20:30)

ALBUM TÝDNE 04/2022

The Weeknd
Dawn FM

Jeho čtvrtá deska "After Hours" ještě ani nestihla vychladnout, a The Weeknd už přichází s jejím plnohodnotným nástupcem. "Dawn FM" plynule pokračuje v osmdesátkovém trendu, kterému vypomohl megahit "Blinding Lights". Nalaďte si správnou frekvenci, tahle jízda je temná, zároveň ale velmi zábavná.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 12.02.
The Sheepdogs (CAN) (Chapeau Rouge, Praha)
Út 15.02.
The Districts (Chapeau Rouge, Praha)
St 16.02.
Axel Flóvent (ISL) + Plàsi (SWE) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 24.02.
Noga Erez (IS) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 24.02.
Injury Reserve (US) (Underdogs', Praha)
So 26.02.
Palace (UK) (Café V lese, Praha)
Po 28.02.
Evil Invaders (BE) / Schizophrenia (BE) (Modrá Vopice, Praha)
St 02.03.
Will & The People (UK) (Cross Club, Praha)
St 02.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Weeknd Ed Sheeran Beyoncé BTS Rihanna Adele Viktor Sheen Coldplay Jitka Charvátová Taylor Swift Ewa Farna Rob Halford Billie Eilish Skye Edwards Ozzy Osbourne Queen Kryštof The Beatles Lady Gaga Maps
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu