Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 40. týden

Nové desky pro 40. týden

Vydáno: 30.09.2012 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Novinky příštího týdne jsou plné okrajových žánrů, ale zářivých jmen. Electro rock si připravili Muse, jazz zastupují návrativší se Van Morrison i Kurt Elling a ragtime v současném kabátě zase sexy vamp Diana Krall. Tori Amos rekapituluje, ale v orchestrálním stylu a na tvrdší notu zahrají Papa Roach, Heart i As I Lay Dying.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 1. října vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Muse - The 2nd Law (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: alternativní rock / electro rock

Muse -The 2nd Law
Britská rocková formace Muse již od počátku prohlašovala, že jejich šestá studiová deska bude jiná. Přes některé žertovné označení jako křesťanský gangsta rap jazz odysea, s ambientě rebelujícím dubstepem a tváří směsi metalu, flamenca a kovbojské psychadelie se dostali k albu s názvem "The 2nd Law", u kterého se Muse netají inspirací francouzskými Justice a britských Does It Offend You, Yeah?; tedy skupiny, jejichž styl je do velké míry založený na elektronické hudbě. Z toho důvodu si za spolupracovníky vybrali britskou elektronickou formaci Nero. Trio nominované v anketě Sound Of 2011 se tedy stali společně s kapelou producenty "The 2nd Law". Výsledkem této kolaborace je třináct písniček včetně singlu "Survival", jež se stal oficiálním songem londýnských olympijských her. "The 2nd Law" seženete ve čtyřech verzích. Vedle vinylu a digipacku, bude k dispozici i Deluxe Edice s bonusovým DVD a především pak box set, jehož složení stejně jako některé písničky naleznete na webu formace. Kapela přijede desku představit i živě. Stane se tak 22. listopadu v pražské O2 areně.


Tip týdne

Diana Krall - Glad Rag Doll (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: jazz / ragtime / jazz rock

Diana Krall - Glad Rag Doll
Poslední album Diany Krall "Quiet Nights" se neslo na velmi intimní notě a nyní, tři a půl roku poté jazzová superstar zcela otočí. Vydává totiž nahrávku "Glad Rag Doll", na které se představí v roli sexy dračice. Tím hlavním nástrojem jí bude především současná interpretace jazzové hudby z doby její největší slávy, tedy dvacátých a třicátých let minulého století. "Šli jsme do studia s tím, jako by všechny skladby vznikly teprve včera. Nechtěla jsem natočit nějakou dobovou nebo nostalgickou desku," říká sama zpěvačka a odpovídá tomu i výběr spolupracovníků. Tím naprosto zásadním je několika Grammy oceněný producent T-Bone Burnett,. Dalším je pak například Mark Ribot, blízký spolupracovník Toma Waitse či Elvise Costella. První ochutnávkou z alba, které bude k dostání hned ve čtyřech verzích včetně vinylu, je singl "There Ain't No Sweet Man That's Worth The Salt Of My Tears", ktery si můžete poslechnout na webu zpěvačky. Dodejme jen, že Dianu Krall si budete moct poslechnout 12. listopadu i naživo v pražském Kongresovém centru.


Van Morrison - Born To Sing:No Plan B (EMI)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: jazz / blues

Van Morrison - Born To Sing: No Plan B
Van Morrison se odmlčel na poměrně dlouhou dobu. Zatímco dříve jen výjimečně překročil mezi alby dvouletý odstup, tentokrát jeho příznivci čekali na novou studiovku čtyři roky. Novinku s názvem "Born To Sing: No Plan B" natáčel severoirský zpěvák doma v Belfastu a po čase se opět vrátil pod slavný label Blue Note. Není proto divu, že se v deseti skladbách vrací Van Morrison k jazzu a někteří dokonce tvrdí, že je jeho nejjazzovější nahrávkou. Do studia si pozval šest muzikantů, nahrávalo se živě a sám Morrison hrál na piano, kytaru a alt-saxofon. Podle zahraniční kritiky stojí výsledek za to, což si můžete prostřednictvím poměrně obsáhlého preview na YouTube ověřit na vlastní uši.


Papa Roach - Connection (EMI)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: alternativní metal / rap rock

 Papa Roach - Connection
Od poslední desky kalifornských Papa Roach "Time For Annihilation" uplynuly už dva roky a kapela má pro své fanoušky další studiovou nálož. Ta dostala do kolébky jméno "Connection" a u jejího zrodu stáli pánové James Michael a John Feldmann. Podle informací dostupných už začátkem tohoto roku se muzikanti na novince vrací ke kořenům. Taky proto se Papa Roach rozhodli nahrávat ve svém rodném městě Sacramentu. Jak moc vážně to myslí, jste mohli sami posoudit díky klipu k ochutnávce "Still Swinging", na který vás upozornil Marek Odehnal ve svém článku.


Tori Amos - Gold Dust (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: vážná hudba / popový crossover

Tori Amos - Gold Dust
Tori Amos se rozhodla letošní rok rekapitulovat. Ovšem vzhledem k tomu, že stále nahrává pro Deutsche Gramophon, nebude to jen tak obyčejná kompilace. Celkem čtrnáct písniček posbíraných za dvacet let její sólové kariéry nahrála zcela nově v instrumentálních podobě. Jako doprovod si vybrala nizozemský jazz-popový orchestr Metropole Orchestra pod taktovkou Julese Buckleyho. O produkci nahrávky se postarala sama Tori za asistence svého dlouholetého spolupracovníka Johna Philipa Shenalea. Více informací, ale třeba i trailer naleznete na stránkách zmiňovaného labelu.


As I Lay Dying - Awakened (Mystic Production)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: metalcore

As I Lay Dying - Awakened
Fanoušky tvrdšího metalu potěší tento týden americká parta As I Lay Dying. Ta připravila po dvou letech novinkovou studiovku "Awakened", jejíž produkci svěřili do rukou Billa Stevensona (známého z formace Descendents). Nahrávání materiálu probíhalo v prostorách The Blasting Room ve Fort Collins v Coloradu a také v Lambesis Studios v San Diegu v Kalifornii. Jako první ochutnávka byl vybrán singl "A Greater Foundation". O první vlaštovce jsme vás informovali v rubrice Video Jukebox.


Kurt Elling - 1619 Broadway: The Brill Building Project (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: vokální jazz

Kurt Elling - 1619 Broadway: The Brill Building Project
Ačkoli za svoji poslední desku "The Gate" Grammy nezískal, ač byl mezi nominovanými, patří Kurt Elling mezi světovou elitu jazzových zpěváků. Nyní vydává své nové album s poměrně dlouhým názvem "1619 Broadway: The Brill Building Project". Pod ním se skrývá adresa a název budovy v New Yorku, která je také někdy popisována jako "nejzajímavější generátor populárních písní v západním světě". Výčet jmen, které tu působily, vydá na vlastní encyklopedii, nicméně patří mezi ně orchestry Benny Goodmana i Glenna Millera nebo třeba Paul Simon. Kurt Elling těm všem v celkem jedenácti písničkách skládá poklonu a vy si můžete jejich ukázky poslechnout v internetovém obchodě Amazon.com.


Heart - Fanatic (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: hard rock

Heart - Fanatic
"Nebýt kapel jako Heart, současná populární scéna by neměla z čeho čerpat potenciální hitovky," tvrdí recenzenti. Něco na tom bude: Tato americká rocková formace vydává nyní již čtrnáctou studiovku s názvem "Fanatic". Sestry Wilsonovy si opět pozvaly do studia na pomoc Grammy ověnčeného a opěvovaného Bena Minka, se kterým spolupracovaly i na poslední desce "Red Velvet Car". Společně se rozhodly pojmout nahrávání jako oslavu těch hodnot, které Ann a Nancy v životě nejvíc - skoro až fanaticky uznávají, totiž lásku, umění a pravdu. Pro ukázky zavítejte do internetového obchodu Amazon.com


Lupe Fiasco - Food & Liquor II: The Great American Rap Album Pt. 1 (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: hip hop

Lupe Fiasco - Food & Liquor II: The Great American Rap Album Pt. 1
Americký rapper Lupe Fiasco se rozhodl vrátit do minulosti, tedy alespoň pomyslně. Jak už název jeho nové desky "Food & Liquor II: The Great American Rap Album Pt. 1" napovídá, novinku pojal jako pokračování svého debutu z roku 2006 a opravdu mu věří, když jej rovnou prohlašuje za největší americké rapové album. Navíc je to pouze jeho první půlka. Ta druhá přijde příští rok. I tak má už nyní sedmnáct položek, na kterých se vedle Fiasca samotného podíleli lidi jako Guy Sebastian, Casey Benjamin, Poo Bear, Jason Evigan nebo producenti The Runners, 1500 or Nothin', Charles "Chilly" Patton nebo Darrale Jones. Z desky spatřily světlo světa již čtyři singly, kterými rapper prezentuje album prostřednictvím videoklipů na svém webu. Dodejme jen, že odvážná prohlášení o kvalitě desky, mu nabourávají hudební kritici, kteří jeho hodnocení posílají spíše k průměru.


Frightened Rabbit - State Hospital (EP) (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: indie rock

Frightened Rabbit - State Hospital
Skotská indie rocková formace Frightened Rabbit se pod dohledem producenta Lea Abrahamse dala letos v květnu do práce na nové desce. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat a ze spolupráce vzniklo EP "State Hospital". Nahrávka obsahuje pět kousků, přičemž na posledním z nich s názvem "Wedding Gloves" se podílel Aidan Moffat, bývalý zpěvák Arab Strap. Hudebníci si na CD dali záležet a jestli je to slyšet, posuďte sami. Na soundcloud.com kapely najdete stream všech písní.


Rachel Kolly D'Alba - American Serenade (Supraphon/Warner Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: vážná hudba

Rachel Kolly D'Alba - American Serenade
Jednou za čas zařadíme do našeho výběru nových titulů i nějakého interpreta vážné hudby. Tentokrát padla volba celkem logicky na švýcarskou houslistku Rachel Kolly D'Alba, která letos získala cenu International Classical Music Awards za nejlepší concerto na její loňské desce "French Impressions". Její letošní počin dostal název "American Serenade", pro které vybrala serenádu "Fantasy" z Gershwinovy "Porgy & Bess", "Carmen Fantaisie" Franze Waxmana a "Serenade After Plato’s Symposium" Leonarda Bernsteina. Album nahrála společně s Orchestre National des Pays de la Loire pod vedením dirigenta Johna Axelroda. Ukázky z desky naleznete v internetovém obchodě Amazon.de.


Delta Spirit - Delta Spirit (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: alternativní rock / indie rock

Delta Spirit - Delta Spirit
Sedm let a tři studiová alba. To je aktuální renomé kapely Delta Spirit, která vydává třetí eponymní nahrávku. V kariéře mladé formace má odehrát zásadní roli - muzikanti na něm tvrdě pracovali a do skládání se vrhli hned po skončení obsáhlého turné. Důležitou osobou v jejich vývoji byl producent Chris Coady (známý ze spolupráce s TV On The Radio nebo Yeah Yeah Yeahs), který měl kapele "pomoct najít svůj vlastní zvuk". A podle některých fanoušků se to povedlo na výbornou a ohodnotili desku jako "nejlepší rockové album tohoto roku". V internetovém obchodě Amazon.de se můžete sami přesvědčit.


Ondřej Soukup - Váňa (soundtrack) (EMI)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: filmová hudba

Ondřej Soukup - Váňa (soundtrack)
U příležitosti šedesátých narozenin jedné z legendy českého sportu Josefa Váni, vznikl dokumentární film s jednoduchým názvem "Váňa". Ten před pár týdny vstoupil do českých kin a vzhledem k tomu, že hudbu k němu má na svědomí Ondřej Soukup, není překvapením, že bude k dispozici i stejnojmenný soundtrack. Na desce se navíc po letech sešel i s Michalem Horáčkem a Michaelem Kocábem. Osm skladeb z devíti je instrumentální a výjimkou je pouze devátá "V nedohledné dálce cíl", kde si zazpíval právě Kocáb. Ukázky všech najdete na portálu ClickMusic.cz.


Dále vychází:

69 Eyes - X (M.A.B.Records)
Enslaved - Riitiir (M.A.B.Records)
Everdawn - Poems-Burn The Past (EMI)
Tiziano Ferro - El Amor Es Una Cosa Simp (EMI)
Holy Knights - Between Daylight And Pain (Mystic Production)
Hotel Diablo - The Return To Psycho, California (Mystic Production)
John Frusciante - Pbx Funicular Intaglio (vinyl) (EMI)
John Wilson - Rodgers&Hammerstein At Mov (EMI)
Kopek - White Collar Lies (EMI)
Lacrimosa - Revolution (Mystic Production)
Nick Cave - Proposition (EMI)
Nick Cave & The Bad Seeds - B-Sides (EMI)
Omega - The Greatest Performances (DVD) (EMI)
Pickers - Modern (Supraphon/Warner Music)
Pride Of Lions - Immortal (Mystic Production)
Richard Hawley - Seek It (vinyl) (EMI)
Různí - Lady Jazz (EMI)
Různí - Men In Jazz (EMI)
Různí - Taneční liga 143 (Universal)
Sinister - Carnage Ending (Mystic Production)
Sound Storm - Immortalia (Mystic Production)
Sybreed - God Is An Automaton (Mystic Production)
Tharaud/Labad - Boef Sur Le Toit (EMI)
The Amity Affliction - Chasing Ghosts (Supraphon/Warner Music)
Tomandandy - Resident Evil: Retribution (soundtrack) (Supraphon/Warner Music)
Wind Rose - Shadows Over Lothadruin (Mystic Production)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Kieslowski (Kostra, 30.09.2012 14:56) Reagovat

  Taky vychází novinka od Kieslowski u Indies Scope...

 • Aha! (Fery, 02.10.2012 10:21) Reagovat

  A co třeba nová deska Tria Jana Spáleného,myslím,že taková postava české muziky by si zasloužila aspoň malou noticku,ach jo.

 • Van Morrison (Petr Matějka, 01.11.2012 10:00) Reagovat

  Bože, to je úroveň. A deska What's wrong with this picture? (2003) podle vás vyšla na jakém labelu, když ne na Blue Note?
  Jinak aktuální deska je opravdu výborná!!

  • Re: Van Morrison (Tomáš Parkan - autor, 01.11.2012 12:47) Reagovat

   No máte pravdu, úroveň je to otřesná. Hluboce se omlouvám za tuto chybu a děkuju za upozornění na ní. Pochybení jsem opravil.

   • Re: Van Morrison (Petr Matějka, 01.11.2012 15:36) Reagovat

    Díky autore za pohotovou opravu :-) Uznávám, že mám asi příliš vysoké nároky, jako pamětník prvních ročníků R&P ještě s pány Černým, Lindaurem, Nosálkem, Bezrem apod.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
5 + 1 zářezů Liama Gallaghera aneb Od Oasis k sobě samému
Publicistika: 5 + 1 zářezů Liama Gallaghera aneb Od Oasis k sobě samému Oasis jsme u nás zažili jednou (koncem minulého století), Noelovy High Flying Birds už také, a tak už zbývá doplnit koncertní zážitky jen sólovým vystoupením mladšího z bratrů Gallagherových, Liama. Ten se ukáže v Praze na... čtěte zde
Vydáno: 26.04.2019 12:00 v sekci Publicistika
0
Pohled do českých hitparád - 16. týden 2019
Billie Eilish dovršuje v albové hitparádě hattrick, v rádiích se na trůn vrací Alec Benjamin Lídři albového i rádiového žebříčku urvali v uplynulém týdnu shodně své třetí prvenství. Zatímco Billie Eilish s debutovou deskou "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" vévodí pořadí potřetí v řadě, Alec Benjamin se s... čtěte zde
Vydáno: 25.04.2019 13:34 v sekci Novinky | České hitparády
0
Jessie J, Forum Karlín, Praha, 23.4.2019
Naživo: Jessie J ve Foru Karlín předvedla skvělou práci s publikem Jessie J má za sebou svoji pražskou premiéru. Vedle těch nejzásadnějších hitů rozzářila Forum Karlín svým sex appealem a skvělou prací s publikem. Pro leckoho ale na výsledný dojem mohlo mít vliv její chvílemi dlouhé povídání.... čtěte zde
Vydáno: 24.04.2019 10:34 v sekci Naživo
3
Nové desky 17/2019 - od Cage The Elephant přes Angélique Kidjo po Roda Melancona
Nové desky 17/2019 - od Cage The Elephant přes Angélique Kidjo po Roda Melancona O velikonočním týdnu sice není nouze o novinky, ale spíše od méně známých jmen. Nad nimi ční rockeři Cage The Elephant, legenda world music Angélique Kidjo a rekapitulující The Rolling Stones. Seznámíme vás s Rodem Melanconem a... čtěte zde
Vydáno: 23.04.2019 11:46 v sekci Novinky | Nové desky
0
Dominika Hašková - Jsem ráda, z jaké rodiny jsem přišla
Rozhovory: Dominika Hašková - Jsem ráda, z jaké rodiny jsem přišla "Po soutěži přišlo několik nabídek od manažerů, pár skladatelů mi dokonce poslalo i české písničky. Což byl hlavní problém, necítila jsem se v nich doma," říká Dominika Hašková. Zpěvačka po devíti letech od účasti v... čtěte zde
Vydáno: 23.04.2019 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
5
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 17/2019 - od Cage The Elephant přes Angélique Kidjo po Roda Melancona (23.04.2019 11:46)
- Nové desky 16/2019 - od Norah Jones přes The Chemical Brothers po Melissu Etheridge (17.04.2019 07:18)
- Nové desky 15/2019 - od Sary Bareilles přes Mike + The Mechanics po Khalida (10.04.2019 06:39)
- Nové desky 14/2019 - od Billie Eilish přes Lang Langa po Snarky Puppy (02.04.2019 22:14)
- Nové desky 13/2019 - od Khoiby přes Amandu Palmer po Michala Pavlíčka (27.03.2019 06:41)
- Richard Müller, Ondřej Soukup a Michael Kocáb vyjíždějí na společné šansonové turné (26.03.2019 18:48)
- Nové desky 12/2019 - od Kafka Band přes Jamese Morrisona po The Cinematic Orchestra (20.03.2019 07:19)
- Nové desky 11/2019 - od Dido přes Foals po Sigrid (13.03.2019 06:51)
- Nové desky 10/2019 - od Bryana Adamse přes Solange po Toma Walkera (05.03.2019 22:08)
- Nové desky 9/2019 - od Johna Mayalla přes Dream Theater po The Ills (28.02.2019 17:29)

ALBUM TÝDNE 16/2019

Norah Jones
Begin Again

Norah Jones nahrála v průběhu posledních dvou let sedm samostatných singlů, které se nyní rozhodla vydat jako album pod názvem "Begin Again". Kolekce je tak plnohodnotným nástupcem tři roky staré nahrávky "Day Breaks". Na ploše necelé půlhodinky se prezentuje hudebně rozličnými písněmi, které pojí jazzové jádro.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 26.04.
Walking On Cars (IRL) (Rock Café, Praha)
Pá 26.04.
Connie Constance (UK) (Chapeau Rouge, Praha)
Ne 28.04.
Ewert And The Two Dragons (EST) (Roxy/NoD, Praha)
Po 29.04.
The Hunna (UK) (Café V lese, Praha)
Út 30.04.
All Them Witches (USA) (Rock Café, Praha)
Út 30.04.
Winds Of Promise (USA) (Klub 007 Strahov, Praha)
Ne 05.05.
Dido (UK) (Forum Karlín, Praha)
Ne 05.05.
X Ambassadors (USA) (Roxy, Praha)
Po 06.05.
Benjamin Francis Leftwich (UK) (Rock Café, Praha)
Út 07.05.
Elton John (UK) (O2 Arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Beyoncé Ariana Grande Britney Spears Madonna Rihanna Coldplay Sia Ewa Farna Linkin Park Kryštof The Cure Adele Drake AC/DC Ed Sheeran Queen Imagine Dragons Ava Max Michael Jackson
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver