shop.musicserver.cz

Laura a ti tři

Vydáno: 24.09.2012 20:16 v sekci Na okraj - Lukáš Benda | foto: facebook interpreta

V hlavních rolích otec (Matěj Homola), matka (Dara Rolins) a otčím (Rytmus). Společně vedou spor o dceru (Laura). Ve vedlejší roli Dan Landa. Kulisami je svět sociálních sítí. Ne, nebavíme se o konceptu k divadelní hře, řeč je o nechutné aféře, jež se před pár dny objevila napříč internety.

Wohnout, Majáles, Stromovka, Praha, 6.5.2011
© Luciáš F. Svoboda
Matěj Homola, věčně usměvavý sejkonopík z Wohnoutů, má kromě hudby rád i skejty, cestování a trávu. A taky svou dceru. To se příliš nezamlouvá bývalé Homolově životní partnerce a matce čtyřleté Laury, Darině Rolincové. Ta by totiž dítě logicky mnohem raději vychovávala společně se svým novým partnerem, Rytmusem.

Jak již bylo řečeno, Matěj Homola rád skejtuje, cestuje a hulí. Před čtyřmi lety se mu ale zelené potěšení krutě nevyplatilo, to když byl na Ukrajině zadržen za držení marihuany. "Kromě toho hlavního průšvihu, kdy mi hrozil nějaký tvrdší trest, tam figurovaly i podprůšvihy. Byl jsem tenkrát již ve vztahu s Darou a nechtěli jsme, aby z toho bulvár udělal ještě větší peklo, než je, protože pak by nás usmažil. Zkrátka jsme to nechtěli pouštět dál než mezi příbuzné a nejbližší přátele. Jenže lidi se samozřejmě ptali, co se mnou je. Proto tenkrát vznikla verze o tom, že jsem se na Ukrajině zranil a ležím tam v nemocnici. Této milosrdné lži se všichni drželi až doposud a díky jim za to," napsal před několika dny Homola na facebookový profil kapely Wohnout.

Alternativní pravdě před čtyřmi lety bez výjimek uvěřila tuzemská média a informovala tak o úrazu, který si měl Homola přivodit na skejtu. O celém příběhu vznikla píseň "Příběh", ale na vypečený konec příběhu se čekalo dlouhé čtyři roky.

Znáte to, lež má krátké nohy, zvláště, když je někdo milerád přistřihne. Kostlivci se pak sypou ze skříní, hlava nehlava. Česko-slovenský bulvár tak na konci září společnými silami nafoukl čtyři roky splasklou bublinu do monstrózních rozměrů. A Matěj Homola není paranoidní, domnívá-li se, že za tím vším může být snaha jeho osobu zdiskreditovat před chystaným soudem, který má rozhodnout, zda svěří Lauru do střídavé péče oběma rodičům, nebo zůstane u současného modelu, kdy Dara rozhoduje o dceři docela sama. Rozumějte, sama bez Homoly, ovšem s Patrikem Vrbovským aka Rytmusem v zádech.

Z Laury se v posledním roce stává podle názoru Matěje Homoly malá mediální hvězdička a tomuto trendu nechce jako otec dále přihlížet. "Sportuju, cestuju, mám hodnotné koníčky, žiju aktivní život a chodím mezi normální lidi. Chci, aby Laura poznala i tyto hodnoty a nejen ty ze světa 'slavných a bohatých'," vyjádřil se na téma Laura, na téma obvykle zapovězené, protože se snaží veškerou mediální tíhu nést sám, bez dceřiny účasti...

Daniel Landa
© Luciáš F. Svoboda
Okurková sezóna pozvolna končí a rodinné spory (byť v nich figurují dvě celebrity a jedna kvazicelebrita) nejsou zase až tak sexy. Vše tedy vypadalo na poklidné splasknutí bubliny a ticho po bouři. Jenže celá aféra začala žít vlastním životem, když Rytmus vydal prohlášení, ve kterém ostře odsoudil feťáka Homolu. A z Vyšehradu cítil potřebu se ke všemu vyjádřit i Daniel Landa, vzhledem k vlivu na sociálních sítích raperrovi rovnocenný sok. Pro mnohé šok. Proč právě on?

Když se Rytmus rozhodl prát špinavé prádlo na veřejnosti, nemůže se přece nikdo divit, že se ozvala i jiná veřejně činná osoba, mající navíc obzvláště hrdý vztah ke svým dcerám. Landovo vyjádření bylo ze všeho nejvíce upřímné, mimořádně trefné, zcela nečekané a sympaticky patetické. Paradoxně právě Landa projevil více charakteru, lidskosti a empatie než všichni zbylí zúčastnění dohromady.

AKTUALIZOVÁNO: Daniel Landa svůj původní příspěvek vymazal. Za názorem si dle svých vyjádření dále stojí, jen byl zdrcen rastistickou diskusí v komentářích pod ním.

NÁZORY
 • pekny clanek (chocobo, 24.09.2012 20:33) Reagovat

  cetlo se to samo. ale chybi mi zaver. myslel sem, ze prijde jeste nejaky posledni odstavec, nejaka tecka, neco uderneho. skoda, snad priste :)

  • Re: pekny clanek (Lukáš Benda, 24.09.2012 20:40) Reagovat

   Já tam tečku na konci věty v posledním odstavci teda vidim. Asi chyba prohlížeče. Hele, když čtu nejnovější reakci Rytmuse, nechávám si pootevřená vrátka, třeba ještě něco přijde...

 • cely prubeh diskuse (***, 24.09.2012 20:54) Reagovat

  Rytmus:

  Čávo zabil že v období keď mal malé dieťa zo ženou doma tak prevážal cez Ukrainu trávu.. Drogami zraňujete svojich blízkych ale v prvom rade seba.Drogy nie sú tá správna cesta. JA HOVORÍM STOP DROGÁM

  Daniel Landa:

  Pane Rytmusi Vrbovský, doufám že se to k Vám nějak dostane. Rád bych Vám dal jedno malé doporučení. Bohužel jste se stal přímým účastníkem rodinné tragédie, v níž figuruje i Matěj Homola (jehož až zas tak dobře neznám). Tragédie, kde jde o spor o malé dítě, je naprosto nezáviděníhodná. Jako otec tří dětí a milující oddaný manžel jsem šťastný, že jde zatím takový druh neštěstí mimo mne. A také jako otec Vám říkám, že děkuji Bohu, že mi Vás nepostavil do cesty stejným způsobem jako Matějovi Homolovi. Došlo by nevyhnutelně k obrovské tragédii. Píšu Vám ve chvíli, kdy se za sebe domnívám, že už bych to na místě Matěje nevydržel. Domnívám se, že je hloupé a nerozumné šířit o lidech )kteří prožívají své nejtěžší životní období) na své fanstránce, která má téměř 250 000 tisíc příznivců takové věci, jako šířite Vy. Také si myslím, že drogy jsou úplně špatná cesta, ale to co jste předvedl vážený, není varování před drogami, ale hnusný plivanec Matějovi Homolovi do tváře. Ale to Vy při Vaší chytrosti zřejmě víte. To jen, abych Vám napsal, jak vyzněla Vaše protidrogová minikampaň, jejímž hlavním protagonistou je Matěj a jeho ukrajinské Pulp fiction. "Ty, kdož jsi bez viny, hoď kamenem." Jste bez viny, že tu metáte virtuální šutry? Poslední věcí proč Vám píšu je doporučení, že je lepší takové věci nechat v soukromí a hrdinsky je neroztírat mezi Vám věrné masy. Tímto způsobem se dá vyhrotit každá situace do spirály, že již nemá řešení a není cesta zpět. Doporučuji trochu rozumu k té Vaší chytrosti. David Pillerniel Landa otec tří dcer Vyšehrad

  Rytmus:

  Vyjadrenie k Danovi Landovi a jeho listu pre mňa: Dane reagujem na to čomu vy hovoríte plivanec do tváre Matejovi. Prvý plivanec do tváre dostala moja frajerka cez bulvár.Zlá matka,dieťa vychováva pestúnka,a myslí si že Laura nevyrastá vo vhodnom prostredí.Hovorím si týka sa ma to ale není to moja vec. Druhý plivanec bol venovaný mne samozrejme cez bulvár a dozvedel som sa že to nevhodné prostredie som ja. Vraj iba nadávam a som povrchný. Spolu s jej matkou jej budeme kupovať len značkové oblečenie a voziť sa bude iba v Bentley.Hovorím si týka sa ma to ale budem držať hubu.(Pripomenem že Matej je ten čo sa bije do pŕs že z duše nenávidí bulvár) Tretí plivanec séria fotiek pri rybníku kde je naaranžovaný krásny a idilický vzťah otca s dcérou kde bol prizvaný bulvárny fotograf osobne!! K tomu článok že z nej my dvaja robíme cvičenú opicu a len on je ten pravý a jediný kto jej može predviesť život v dokonalej forme. Zase nezabudol pripomenúť že moja frajerka je úplne mimo pretože Laura sa u nej doma pozerá iba na televíziu a vozí ju iba k moru..Chcem zdorazniť že Dara v žiadnom bulvári jeho výchovu ani jeho životný štýl na oplátku nekritizovala. Po tom čo som si prečítal ako Matej pašoval drogy na Ukrajinu som mal prvý krát potrebu sa nahlas spýtať KURVA KTO JE TU TEN ZLÝ ???. Neviem prečo sa do toho starajú tí ktorých sa to vobec netýka.Už rok žijem po boku Dari takže sa ma to týka. Dane nepoznáte pozadie ani súvislosti, nechutné telefonáty smsky. Za seba chcem povedať že keď niekto vedome ubližuje mojej frajerke,sorry za výraz ale po roku mám toho plný kokot.Zvlášť keď je to človek ktorý sám bere drogy a ešte je na to pyšný.
  Dane neviem o čo vám ide ale prosím starajte sa o seba a o svoju rodinu pretože mňa by nikdy nenapadlo sa starať do vás.

  • Re: cely prubeh diskuse (***, 24.09.2012 21:32) Reagovat

   Daniel Landa:

   Beru na vědomí, co píšete. Určitě se mezi Vás, již plést nehodlám. Chcete-li být ale jednou velk,ý je třeba se zamýšlet i nad kritickými impulzy, které přicházejí zvenčí (já jsem nucen to dělat 20 let). Nikomu to neuškodí. O co mi šlo, je abychom si ujasnili, že ve veřejném prostoru nemůže jakkoliv být jakkoli oprávněná či neoprávněná invektiva být zaštiťována ušlechtilou myšlenkou (v tomto případě boj proti drogám). Takové jenání napětí neuklidní, berte to jako impulz, nic víc. Jsem rád, že se Vaše odpověď nese ve stejně slušném tónu jako můj podnět.

   Rytmus:

   Dane dík za odpoved je to mozno len zbytocne rozvireny prach, Toto cele je skor na debatu nez na odkazy. Ale vazim si odpoved...

   Daniel Landa:

   Nakonec... samozřejmě, že se prezentujte, jak uznáte za vhodné. Ale přál bych Vám více síly k větší mediální zdrženlivosti v tomto ohledu.

   • Re: cely prubeh diskuse (***, 25.09.2012 12:49) Reagovat

    Matěj Homola:

    Je mi moc líto, že mnozí z vás jste svědky věcí, ze kterých mě osobně už je silně na zvracení. Jsem docela otrlej a je mi jedno, co si o mě myslí nějaké pucmoly, ale DR a její přítel Paťko zahájili před několika dny proti mně mediální kampaň, která je ubohá tak, že to dalece předčilo mé očekávání. V nejbližších časech se proto budete na různých místech dočítat, že jsem nejen narkoman a pašerák, ale i sociální případ, který nemá na chleba a proto by radši neměl být s Laurou, na kterou stejně kašle. A naopak bude do médií tlačeno, že je Paťko super novej táta, vyloženě rodinný typ, který Lauru moc miluje a zemřel by pro ní. A teď jen hrdinsky brání svou partnerku přede mnou, neboť jsem přeci onen narkoman a asociál. Darina to bude omílat jak kolovrátek. Co k tomu říct? Za měsíc začíná soud kvůli naší dceři, který vyvolali oni dva a teď v souvislosti s tím začali s tímto nefér píárkem. Výsledek má být jediný – zbavit mě vlivu na Lauru, vyšachovat mě ze hry. Mám pocit, že jsou schopní všeho. Jsme toho právě svědky.
    Jsem, kdo jsem a nemám pocit, že bych se měl za něco stydět a i proto mě tato popularita nebaví. Jenom je mi líto, že si ti dva neuvědomují, jaký vliv to má na Lauru. A pak mě taky mrzí, že toho vy všichni musíte být svědky. Kauza pravděpodobně nekončí, můžeme zvracet dál.
    Hezký den
    Matěj

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Emeli Sandé - How Were We To Know 8/10
Recenze: Emeli Sandé na desce "How Were We To Know" kraluje svým úchvatným hlasem Album "How Were We To Know" je v diskografii Emeli Sandé už pátým v pořadí, z většiny se drží zpěvaččina osvědčeného rukopisu a nijak výrazně nezatřáslo hitparádami. Proč o něm tedy psát? Protože obsahuje výborné písně v... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Tata Bojs, Divadlo Archa, Praha, 7.12.2023
Naživo: Jak se Tata Bojs loučili s Divadlem Archa Zatímco loni v těchto prostorách Tata Bojs zavzpomínali na album "Kluci kde ste?" a loučili se s klávesákem Jurou Hradilem, kterého posléze nahradil Matěj Belko, letos dávali sbohem přímo Arše. Ne té Noemově, ale pražské. A... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2023 12:45 v sekci Naživo
0
Mark Lanegan - Zpívej pozpátku a plač 10/10
Hudba v tisku: Mark Lanegan je v syrové autobiografii "Zpívej pozpátku a plač" krutý k sobě i ke čtenáři Mark Lanegan vždy bude patřit mezi nejvýraznější hlasy grunge. Kariéru si vybudoval se Screaming Trees, zároveň si ale prošlapával i sólovou cestu - a ta mu vynesla ještě více slávy. Jeho život ovšem provázela spousta démonů,... čtěte zde
Vydáno: 10.12.2023 09:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
0
Martin Zeller (Cocotte Minute) - Plán byl udělat nějakej svatokrádežnej cover
Rozhovory: Martin Zeller (Cocotte Minute) - Plán byl udělat nějakej svatokrádežnej cover Cocotte Minute mají venku EP "Zllá láska", které obsahuje tři novinky. Kromě autorských písní "Řeka" a "Černý šaty" je v tracklistu taky cover hitu "Milujem se čím dál víc" od Petra Kotvalda. O tom, jak fanoušci kontroverzní song... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2023 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
The Prodigy, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.12.2023
Naživo: The Prodigy v Praze své umění rozmělnili, vzpomínka na Keitha Flinta mohla být emotivnější Když se po smrti Keitha Flinta tvrdě elektronická formace vrátila na scénu s turné nazvaným "Army Of The Ants", vypadalo to, že by do Prahy mohla přijet snad už i s novou, takto nazvanou deskou. Ta se ale zatím nekoná, a tak byla... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 17:15 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rozhovory: Daniel Landa - Nejsem pánem múzy. Neumím vytlačit píseň na sílu (31.08.2023 18:00)
- Rozhovory: Anketa nohejbalového turnaje kapel Festonda: Kdo se cítí na vítěze? Kdo má jakou strategii? (25.07.2023 20:00)
- Milovníci hudby a sportu, pozor! Souboj kapel v nohejbalu Festonda Cup startuje už ve středu (23.07.2023 09:03)
- Naživo: Marek Ztracený míří do Wembley. Euforii fanoušků Poseidona z Wishe ale v Edenu brzdily technické nedodělky (17.06.2023 11:36)
- Fotogalerie: Třetí den Rock For People a všechny jeho zářivé hvězdy (11.06.2023 14:22)
- Miley Cyrus díky "Flowers" vyrovnala letitý rekord Nelly Furtado, Daniel Landa startuje v albech na druhém místě (08.06.2023 08:00)
- Video: Daniel Landa má svou vlastní "Reality Show" (05.06.2023 11:16)
- Nové desky 21/2023 - od Simply Red přes Daniela Landu po Arlo Parks (31.05.2023 21:00)
- Daniel Landa našel tvůrčí múzu a vydává album "Minový pole" (31.05.2023 07:56)
- Apríl: O2 arena končí. Koncerty se přesouvají do Brna nebo Ostravy (01.04.2023 01:04)

ALBUM TÝDNE 50/2023

Emeli Sandé
How Were We To Know

Album "How Were We To Know" je v diskografii Emeli Sandé už pátým v pořadí, z většiny se drží zpěvaččina osvědčeného rukopisu a nijak výrazně nezatřáslo hitparádami. Proč o něm tedy psát? Protože obsahuje výborné písně v podání umělkyně se strhujícím vokálem, které jen tak nezestárnou.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 16.12.
Bryan Adams (CAN) (O2 arena, Praha)
Út 19.12.
Tři sestry (CZ) / Horkýže Slíže (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 16.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Pá 19.01.
Divokej Bill (CZ) (O2 Arena, Praha)
Ne 28.01.
Slowdive (UK) (Divadlo Archa, Praha)
Út 30.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 06.02.
Pocta Haně Zagorové (O2 Arena, Praha)
Čt 08.02.
Cobrah (SWE) (Fuchs2, Praha)
Pá 16.02.
Nothing But Thieves (UK) (Forum Karlín, Praha)
So 17.02.
Black Foxxes (UK) (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Prince Vladimír Mišík Justin Bieber Viktor Sheen Lucie Vondráčková Taylor Swift Madonna The Beatles Kryštof Lady Gaga Ewa Farna Ben Cristovao Adele AC/DC Milly Honsová Burian Like She Sia Jethro Tull
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu