shop.musicserver.cz
Rufus Wainwright - hudebně košatý elegán

Rufus Wainwright - hudebně košatý elegán

Vydáno: 11.07.2012 13:00 v sekci Komentované diskografie - Dan Hájek | foto: facebook interpreta

Většina ho nevědomky poznala díky prvnímu Shrekovi, kde zazněla jeho úprava cohenovské klasiky "Hallelujah". Rufus Wainwright je však multitalent, který na svých deskách rozehrává rozsáhlé muzikální partie, jimž vévodí jeho tenorově zabarvený hlas. Živě ho můžete poznat díky letošním Colours Of Ostrava.

Rufus Wainwright
© theage.com.au
Rufus McGarrigle Wainwright se narodil do hudební rodiny, jeho rodiče Kate McGarrigle a Loudon Wainwright III se však rozvedli, když mu byli pouhé tři roky. Většinu dětství prožil v Montrealu, kde vstřebával své první zkušenosti, od šesti let uměl třeba hrát na klavír. Ve svých třinácti se coby člen folkových The McGarrigle Sisters And Family (v ní kromě něho byla jeho matka Kate, sestra Martha a teta Anna) prožil rozsáhlejší koncertní hraní. Rok na to vydal svou první písničku "I'm a-Runnin'", která zazněla ve filmu "Tommy Tricker And The Stamp Traveller", ta mu vynesla i nominaci v kanadských filmových cenách Genie Award (ročník 1989) v kategorii Best Original Song. Prvotina "Rufus Wainwright" přišla až po dlouhých devíti letech, kdy neúspěšně obcházel vydavatelství s demo nahrávkami, první ucelenou podobu jeho debutu najdete jako poslední disk v loňské ucelené kolekci "House Of Rufus".

Rufus nyní žije v Montauk se svým partnerem Jörnem Weisbrodtem a dcerkou Vivou (její matkou je dcera Leonarda Cohena Lorca). Spolupracoval s mnoha umělci, zhudebnil Shakespearovské sonety, napsal operu "Prima Donna" a je vášnivým posluchačem vážné hudby, o čem svědčí i v roce 2007 vydaná kompilace "Yellow Lounge", pro kterou vybral své oblíbené kompozice. Zatím poslední položkou v jeho diskografii je "Out Of The Game", v rámci turné k ní se prvně zastaví i u nás.

Rufus Wainwright (1998)

Stopáž: 53:26
Hodnocení: 9/10
Zásadní skladby: Foolish Love, April Fools, Barcelona, Sally Ann

Rufus Wainwright - Rufus Wainwright
© facebook interpreta
Časté hraní v montrealském klubu Cafe Sarajevo mu pomohlo do povědomí. S Pierrem Marchandem seskupili i několik demo pásek, které putovaly k různým vydavatelům. V roce 1996 se přestěhoval New Yorku, kde vystupoval v Club Fez, ale zanedlouho se přesunul do Los Angeles. Tam s producentem Jonem Brionem začali pracovat na debutu, vzniklo téměř šest desítek skladeb a nahrávací sekvence spolkly přes sedm set tisíc dolarů. "Rufus Wainwright" na značce DreamWorks zabodovalo a vysloužilo si ovace, i bez vydání jediného singlu. Jedinou promoaktivitou se zpětně stal klip "April Fools" (režie se chopila Sophie Muller) a malé role si v něm zahrály Melissa Auf der Maur a Gwen Stefani (u ní v domě se i dokonce chvilku filmovalo).

Samotná deska odhalila to, co bude po následující léta u Rufuse Wainwrighta poznávacími prvky - cit pro orchestrace, balanc mezi popem, operetou a baroque popem, plus nezaměnitelnou doménu jeho textů. Do tohoto niterného prostoru vtáhne neo-operní "Foolish Love" a dějová spirála v "Danny Boy" poodhalí možné začátky, konce vztahu mezi dvěma muži. Rufusova nepřehlédnutelná osobitost, vlastní zkušenosti dodávají všem písním hmatatelné a uvěřitelné skutečnosti dospělosti, přeci jen časové rozpětí vzniku bylo téměř devět roků. Výsledná podoba je tak přeletem nad tím, co si prožil a co jej zasáhlo. "Beauty Mark" je krátkou ódou pro jeho matku, naopak rozsáhlá variace "Barcelona" ohromí svým nábojem. Syrová, s pošpiněným Rufusovým vokálem, "Matinee Idol" je v plném kontrastu vůči křehké akustice "Sally Ann". Pokud chcete poznat to, co tvoří jeho tvůrčí ucelenost, měli byste začít právě touto nahrávkou.

Poses (2001)

Stopáž: 57:28
Hodnocení: 8/10
Zásadní skladby: Cigarettes And Chocolate Milk, Shadows, California, Evil Angel

Rufus Wainwright - Poses
© facebook interpreta
Tři roky si dal načas, než dokončil následovníka svého debutu. Na "Poses" se zejména zohledňuje ústřední motiv - vyrovnání se s tím, že se stává slavným. Mimo to se však navrací i k mezilidským vztahům a určitému druhu specifické romantiky, queer love skladba "Greek Song" toho může být jasným důkazem. "One Man Guy" napsal jeho otec Loudon a na "Shadows" se s Wainwrightem podílel Alex Gifford z Propellerheads. Desku produkoval opět Pierre Marchand, na kterého to byla jaksi sázka téměř na familiérní jistotu (podílel se na mnoha nahrávkách jeho matky Kate). "Poses" je průsečík mezi indie popem a gershwinovskou hudební poetikou, která převážně vznikla v hotelovém pokoji Chelsea Hotelu (v centru New Yorku), kde přes půl roku Rufus bydlel; možná po vzoru Boba Dylana, Charlese Bukowskovského, Janis Joplin, Leonarda Cohena nebo Patti Smith, kteří zde strávili též kus svého života.

"Cigarettes And Chocolate Milk" je realitou daného momentu vzniku, kdy vstřebával dojmy z popularity. Ona hotelová idyla se projevila hned na několika místech ("Rebel Prince", "The Consort"), zejména tehdy, kdy Rufus vypráví postřehnuté příběhy špinavých ulic a neoblomné obrazotvornosti New Yorku. Přesto se napevno zabydluje ve vlastním stylu určitého písničkářství, jež vám dokáže sebrat iluze a strhnout ony růžové brýle. "Poses" podpořil dlouhým turné, buď sólově nebo coby předskokan Tori Amos, Stinga nebo Bena Foldse. Perličkou z konce této periody bylo Rufusovo účinkování v britském sitcomu/show "Absolutely Fabulous", kde si zahrál v epizodní roličce.

Want One (2003)

Stopáž: 62:31
Hodnocení: 8/10
Zásadní skladby: Oh What A World, I Don't Know What It Is, 14th Street, Beautiful Child

Rufus Wainwright - Want One
© facebook interpreta
Po velmi vřelém přijetí debutu a následné "Poses" se Rufus Wainwright vrhl na psaní nových kompozic, v němž skoro groteskně parafrázoval blízký svět okolo jeho osoby a sebe samotného. Popová variace na operetu tady dominuje a strhne vás do víru dění. Wainwright stále častěji dokazuje cit pro detaily textu a téměř vypravěčský styl v rozmáchlých baladách. "Oh What A World" je inspirováno slavnou scénou z "Čaroděje ze země Oz" v propojení s hudebním motivem z "Boléra" Maurice Ravela. Společně s ní byla na singlové vydání vybrána hned následující "I Don't Know What It Is".

Ve "Vicious World" prvně více poškádlil ruchy a elektronické instrumenty, je to však jen malá vsuvka na "Want One". Svůj vytříbený vtip, ironii vpasoval do "Vibrate", kde promíchal zmínění protipólů Britney Spears a postavičky Pinocchia. V "14th Street" si na banjo zahrála jeho matka Kate a v titulní "Want" se k nim přidal i jeho otec Loudon. "Go Or Go Ahead" je rockově říznutá elegance pošpiněných andělů a v "Movies Of Myself" si evidentně utahuje ze všech článků, že ten a ten v plátku čehosi spatřil tvář nějaké posvátné postavy. "Natasha" byla pro změnu věnována jeho blízké přítelkyni, herečce Natashe Lyonne (u nás je známa hlavně díky sérii filmů "American Pie") a gospelově líznutá "Beautiful Child" potěší snad i sebe více zarputilého odpůrce Rufusovy tvorby. Čekání na volné pokračování pojmenované "Want Two" zkrátilo čtyřpísňové épéčko "Waiting For A Want".

Want Two (2004)

Stopáž: 54:08
Hodnocení: 7/10
Zásadní skladby: The One You Love, Gay Messiah, This Love Affair, The Art Teacher

Rufus Wainwright - Want Two
© facebook interpreta
"Want Two" byla odvrácená, temnější strana k "Want One", přesto přinesla mnohé silné momenty. Wainwright pokračoval ve svém hudebním směrování a součástí alba bylo i pár skladeb natočených živě (jakýsi nářek vyprávěný třetí osobou "The Art Teacher", atd.). V baladách se často Rufus sám doprovází na klavír - "Hometown Waltz", "Peach Trees", tragicky dojemná "This Love Affair" patří k vrcholům. Osobitý text má nonšalantní "Gay Messiah", opakem jsou téměř popová "Memphis Skyline" a rádiový hit "The One You Love". "Want Two" ale otevírá potemnělá ouvertura "Agnus Dei", která zazněla v traileru k thrilleru "Trade" (2007).

Obě desky vyšly posléze jako komplet "Want" a na discích se objevilo několik málo bonusů, které nahradily některé původní položky, tento mix různých alternací posléze urovnal sběratelský box "House Of Rufus". Kromě živého DVD "Live At The Fillmore" (byl nejprve pouze součástí "Want Two") doputoval do obchodů dokumentární video diář "All I Want" přibližující samotné natáčení a koncertní turné; svá moudra k Rufusově tvůrčímu úsilí zde rozkryli například Elton John, Neil Tennant a Jake Shears (Scissor Sisters). K dobru přibyly záznamy z několika vystoupení a také všechny do té doby vydané klipy. "Want One" a "Want Two" uzavřely etapu tradičnější tvorby Rufuse Wainwrighta.

Release The Stars (2007)

Stopáž: 55:09
Hodnocení: 8/10
Zásadní skladby: Do I Disappoint You, Going To A Town, Rules And Regulations, Not Ready To Love, Slideshow

Rufus Wainwright - Release The Stars
© facebook interpreta
Pátá řadovka je obří monument, který umí podlomit kolena. "Release The Stars" je napěchované hymnickými orchestracemi, Rufus miluje díla skladatelských velikánů (Mozart, Beethoven, Schubert, Mahler) a i když původní plán na desku zněl zcela jinak, nechal se podmanit těmito ovlivněními. Výkonným producentem byl Neil Tennant (jeho doprovodný vokál zkrášluje dojemnou "Not Ready To Love") a nemalá část skladeb se natáčela v berlínském studiu Saal 4. "Leaving For Paris N°2" je na tomto albu vznikem nejstarší položka, původní verze se již objevila na francouzském vydání "Want One". "Tulsa" vznikla po inspirativním setkání Wainwrighta s Brandonem Flowersem z The Killers v jednom baru v Tulse (Oklahoma).

"Release The Stars" doprovodily hned tři singly "Going To A Town" (s poutavým klipem blízké spolupracovnice Sade Sophie Muller), "Rules And Regulations" a "Tiergarten", kdy jeho posluchači zažili šokovou terapii s remixem dvojice Supermayer. V titulní skladbě se ironicky trefuje do hvězdiček stříbrného hollywoodského plátna, převažují však zcela vážná témata. Od komorních písní se ladně přenáší k pompéznosti a téměř muzikálovým variacím. Nejvýraznějšími kousky jsou úvodní "Do I Disappoint You", zmíněná "Going To A Town" (navážející se do Bushovské politiky), jako lehký dezert k odreagování pak poslouží "Between My Legs". Stěžejní dvojice "Slideshow" a "Not Ready To Love" (poutavé vyrovnání s osobními pocity připravenosti na partnerský vztah) byly na následném turné spojené do jednoho rozsáhlého emocionálně podbarveného celku. "Release The Stars" přineslo svou otevřeností Rufusovi Wainwrightovi řadu nových fanoušků.

Rufus živě na pódiu a vlastní opera

Rufus Wainwright - Rufus Does Judy At Carnegie Hall
© facebook interpreta
Na koncertech to Rufus Wainwright umí pořádně rozjet, ukázat kousek své muzikální teatrálnosti v kontrastu s jeho klavírními sóly. Během kariéry vydal několik živáků, z kterých by vám neměla uniknout dvojice "Rufus Does Judy At Carnegie Hall" a "Milwaukee At Last!!!" (obě vyšly v audio i video podobě). "Rufus Does Judy At Carnegie Hall" je spíše tribute albem oslavující památku Judy Garland (zpěvačka a herečka, "Dorotka" z nejslavnějšího "Čaroděje ze země Oz"; matka Lizy Minnelli; v americké popkultuře považována za největší ikonu homosexuálů). Večer měl stejnou strukturu jako její památné show odehrané 23. dubna 1961, kdy představila vlastní výběr amerických popových a jazzových standartů. Rufus za doprovodu velkého orchestru zazářil, CD se natáčelo na stejném místě, DVD se však snímalo v londýnském Palladiu. V druhém případě potěšíme zejména nadšence do desky "Release The Stars" a to záznamem z turné podporující právě tuto nahrávku. Během této koncertní štace stihl napsat i svou první operu "Prima Donna", která přibližuje jeden den v životě operní hvězdy, která se chystá na svůj velký comeback. Libreto bylo napsáno francouzsky (za pomoci Bernadette Colomine) a opera se dočkala velmi smíšeného přijetí, hrála se v Londýně a New Yorku.

All Days Are Nights: Songs For Lulu (2010)

Stopáž: 47:48
Hodnocení: 7/10
Zásadní skladby: Who Are You New York?, Martha, Sonet 20, Zebulon

Rufus Wainwright - All Days Are Nights: Songs For Lulu
© facebook interpreta
Jeho šestá řadovka zcela vybočila ze zaběhlých kolejí a pro některé fanoušky se stala zcela nezkousnutelnou. Rufus Wainwright se na ní ponořil do melancholie a nechal se pohltit Černou paní (převtělením mu byla postava Lulu (zahrála si jí Louise Brooks) z němého německého melodramatu "Die Büchse der Pandora" z roku 1929). Klavírní opus a přesně sladěná technika Rufusova hlasu dala této temné výpravě možné fantaskní hranice. "All Days Are Nights: Songs For Lulu" byla posledním příspěvkem jeho zesnulé matky Kate, "Zebulon" se i díky ní stalo mistrovským dílem, které zahalilo třepotavá srdce do černě. "Les Feux D'artifice T'appellent" je upravená verze závěrečné árie z jeho opery "Prima Donna".

Vedle singlové "Who Are You New York?" zde svůj nemalý prostor má zhudebněný výsek ze sonetů Williama Shakespeara, z nichž vzešla ona Černá paní. Sonety "10", "20" a "43" (citace z tohoto dílu se objevila v samotném názvu desky) jsou jen zkrácenou verzí projektu "Sonette" avantgardního skladatele Roberta Wilsona, který si Wainwrighta pozval jako pomocníka; celý komplet čítající dvacet čtyři sonetů měl premiéru v Berlíně v dubnu 2009. "All Days Are Nights: Songs For Lulu" jsou jakýmsi uceleným příběhem noci, v kterém Rufus Wainwright odhalil své další možnosti. Na poslech je to však náročnější komplet, nejen díky minimalistickému pojetí a ponurým emocím.

Out Of The Game (2012)

Stopáž: 50:28
Hodnocení: 8/10
Zásadní skladby: Out Of The Game, Jericho, Welcome To The Ball, Perfect Man, Candles

Rufus Wainwright - Out Of The Game
© facebook interpreta
Vše mezi radostí a smutkem, vše mezi počátkem a koncem (smrtí), to je rozlet témat na "Out Of The Game". Mark Ronson mu pomohl natočit asi jeho nejpřístupnější desku, v které se objevuje odkaz na disco let sedmdesátých, zůstalo však i u poutavých balad, soulu, funku a R&B. "Out Of The Game" ukazuje i univerzálnost a lehkost s jakou Rufus Wainwright dokáže přednést jednotlivé skladby. Nevytrácí se tak melodramatičnost, naléhavost a jedinečnost jeho talentu. Rozmáchle muzikální momentka "Welcome To The Ball" je pak jakési kormidlo, které vás dovede na rozcestí otevřenosti osobních zpovědí.

"Perfect Man" (Rufus ji věnoval Neilovi Tennantovi) je spolu s titulním trackem jasným hitem a spojovací linií. "Jericho" je dech beroucí funková a bez okolků odzbrojující balada, "Rashida" je naopak směska několika rozličných nálad, hmatatelně zaslechnete chameleónství Freddieho Mercuryho a výrazově silného Davida Bowieho, kupící se grácie a vznešenost přímo připomene rané Queen. Trojice "Bitter Tears", "Sometimes You Need" a "Montauk" (tu napsal pro svou dcerku a byla pojmenována podle místa, kde nyní všichni žijí jako rodina) sází na křehkost atmosfér před dojemnou poctou "Candles". Ta byla napsána po smrti jeho matky Kate McGarrigle, závěrečné tóny skotských dud jsou decentním zakončením tohoto posmutnělého requiem. I když je "Out Of The Game" stylově hodně rozmanité, košaté, tak ve výsledném pohledu vše vedle sebe sedí, harmonicky ladí a může být chápáno jako ucelený obraz jeho současného vnitřního rozpoložení.

Rufus a jeho setkání s přáteli a filmem

Rufus Wainwright
© independent.co.uk
Vydaný box "House Of Rufus" odhaluje mnohé další střípky kariéry tohoto nepřehlédnutelného elegána. Jeho spojení s členy rodiny a přáteli dá velmi zajímavý komplet k poslechu. Se svou sestrou Marthou jsou vesměs v neustálém kontaktu, s Antony And The Johnsons (shodou okolností vystoupí též na Colours Of Ostrava o den později) natočil pouze jednorázovku "What Can I Do?" (najdete ji na "I Am A Bird Now"). Ve výčtu pak nechybí Joan As Police Woman, David Byrne nebo Pet Shop Boys, kteří mu svěřili song "Casanova In Hell" na jejich živáku "Concrete". Další cédéčko pak zabere výběr z písniček, které zazněly ve filmech, svou pevnou pozici zde má i v úvodu zmíněná "I'm a-Runnin'". Vedle ní ale zejména potěší vlastní provedení klasiky The Beatles "Across The Universe", ta figurovala v "Jmenuji se Sam". "King Of The Road" a "The Maker Makes" patří do "Zkrocené hory", naopak "I Eat Dinner (When The Hunger's Gone)" má místo na dvojce "Bridget Jonesové" a "Complainte de la butte" okouzlila v "Moulin Rouge". Ve výčtu nemůže chybět ani "Hallelujah" z úvodního filmu o zlobrovi Shrekovi.


Rufus Wainwright se u nás prvně představí v rámci turné k albu "Out Of The Game" se svou kompletní kapelou na letošním ročníku festivalu Colours Of Ostrava, těšit se na něj můžete ve čtvrtek 12. července od 20:15 na Česká spořitelna stage.


NÁZORY
  • díky moc (pavelt, 19.08.2013 18:25) Reagovat

    Skvělý článek, díky moc ;-)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pepa Michálek (Forrest Jump) - Slova létají kolem a největší dřinou je urvat ta správná
Rozhovory: Pepa Michálek (Forrest Jump) - Slova létají kolem a největší dřinou je urvat ta správná Forrest Jump za sebou sice mají turbulentní období, ale nyní už zapisují další kapitolu své kariéry s obměněnou sestavou a pět let po předchozím i s novým albem "Vrtochy". S lídrem Pepou Michálkem jsme si proto museli o... čtěte zde
Vydáno: 29.05.2023 16:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Lewis Capaldi - Broken By Desire To Be Heavenly Sent 8/10
Recenze: Lewis Capaldi nabízí v "Broken By Desire To Be Heavenly Sent" intimní zpověď o bolestech lásky a mentálního zdraví Nové album populárního skotského muzikanta Lewise Capaldiho "Broken By Desire To Be Heavenly Sent" vyšlo teprve 19. května, přesto je už teď poměrně jasné, že bude dominovat předním příčkám výročních žebříčků. Zpěvák nám... čtěte zde
Vydáno: 29.05.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Jan Fic - Vždycky se ti v životě něco pos*re, ale jde o to, jak to přijmeš
Rozhovory: Jan Fic - Vždycky se ti v životě něco pos*re, ale jde o to, jak to přijmeš Písničkář Jan Fic nedávno vydal své třetí album "Homunkulus", které v mnoha ohledech uzavírá příběh načatý na obou předchozích. Do jaké míry je jeho dílo autobiografické, co obnáší kytarářské řemeslo a jak došel k... čtěte zde
Vydáno: 28.05.2023 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Céline Dion kvůli nemoci zrušila celé evropské turné
Céline Dion kvůli nemoci zrušila celé evropské turné Zatímco před pár dny mohli být fanoušci Céline Dion překvapeni a potěšeni, neboť po letech nahrála nové písničky (staly se součástí soundtracku k filmu "Love Again"), nyní jejich dobrá nálada dostala další tvrdou ránu.... čtěte zde
Vydáno: 27.05.2023 18:43 v sekci Novinky
0
Ghost - Phantomine 7/10
Recenze: Ghost předělávkami na "Phantomime" zabaví, nic nového ale nepřinášejí Maskovaná švédská parta Ghost vyrostla v posledních několika letech z obskurní formace v celosvětový metalový fenomén. Ze zaplivaných klubů se cílevědomě vyhrabala až do velkých hal, svůj zvuk zpřístupnila mainstreamu, zároveň... čtěte zde
Vydáno: 27.05.2023 09:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Colours of Ostrava oslaví dvacátý ročník nejrozsáhlejším programem v historii. Nově budou v areálu výtvarné instalace, Cacao stage nebo Biohacking Expo (22.05.2023 18:35)
- Bojíte se umělé inteligence v hudbě? Neil Tennant z Pet Shop Boys a Peter Gabriel ne (17.05.2023 13:38)
- Minirecenze: Pet Shop Boys na EP "Lost" vyvětrali archiv (12.05.2023 09:30)
- Nové desky 15/2023 - od Metallicy přes Katapult po Feist (19.04.2023 08:00)
- Pet Shop Boys se před létem ohlédnou do minulosti - vydají kompilaci všech singlů (17.04.2023 08:13)
- ORLEN se stává novým generálním partnerem festivalu Colours of Ostrava (14.04.2023 08:04)
- Audio: Pet Shop Boys v dojemném songu "Living In The Past" reflektují současnost srovnáním se stalinistickým Ruskem (26.03.2023 13:27)
- Full Moon stage na Colours of Ostrava přinese to nejaktuálnější ze současné alternativní zahraniční i domácí hudební scény (16.03.2023 13:02)
- Rufus Wainwright si k padesátinám nadělí album "Folkocracy". Mezi hosty budou John Legend nebo Sheryl Crow (09.03.2023 12:16)
- Newyorští Interpol přijedou na letošní Colours of Ostrava s novou deskou a ve vrcholné formě (15.02.2023 11:25)

ALBUM TÝDNE 22/2023

Lewis Capaldi
Broken By Desire To Be Heavenly Sent

Nové album populárního skotského muzikanta Lewise Capaldiho "Broken By Desire To Be Heavenly Sent" vyšlo teprve 19. května, přesto je už teď poměrně jasné, že bude dominovat předním příčkám výročních žebříčků. Zpěvák nám totiž kromě typických rozchodových skladeb ukazuje i část duše člověka, který bojuje s psychikou.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 30.05.
Iron Maiden (UK) (O2 arena, Praha)
Út 30.05.
Walter Trout (US) (Palác Akropolis, Praha)
Ne 04.06.
Tenacious D (US) (Forum Karlín, Praha)
Po 05.06.
Pusha T (US) (SaSaZu, Praha)
St 07.06.
The Lumineers (US) (Sportovní hala FORTUNA, )
St 07.06.
Scorpions (DE) (Winning Group arena, Brno)
St 07.06.
Hazmat Modine (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Čt 08.06.
Rock For People 2023 (Festivalpark, Hradec Králové)
So 10.06.
Kiss (US) (O2 arena, Praha)
Čt 22.06.
Metronome 2023 (Výstaviště, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Madonna Beyoncé Lady Gaga Adele The Cure Coldplay AC/DC Kryštof Rihanna Ewa Farna Sia Lucie Vondráčková Viktor Sheen Metallica Dua Lipa Ed Sheeran
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu