Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!

Do Roxy míří James Harries, Silicone Soul, WWW a další

Vydáno: 29.03.2012 15:00 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
James Harries
© last.fm
Se stoupajícími teplotami začíná být evidentní, že jaro už je konečně v plném proudu. A v plném proudu už je také samozřejmě i jarní klubová sezóna, což znamená mimo jiné i to, že program klubu Roxy se plní zajímavými jmény, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Pro snazší orientaci tu máme přehled těch nejzásadnějších akcí, na něž se v Roxy můžete těšit v následujících týdnech a měsících!

Čtvrté pokračování projektu Roxy Late Night Acoustic Chill Out Show Case bude v úterý 3. dubna patřit známému britskému písničkáři Jamesi Harriesovi. Jeho styl bývá přirovnáván k různým jménům světové hudby, od nežijících bardů Jeffa Buckleyho či Nicka Drakea až po taková esa jako Tom Waits, Neil Young či Van Morrison. Jeho hudba je téměř výsostně autorská, originální a osobitá. Jeho hudební výraz balancuje na samé hranici folku. Žánru, kde jsou ve hře především (po)city a křehké hry melodií o šesti strunách. Ať už plačtivě, nebo plné hravosti a euforie, vždycky mají navíc naléhavost Harriesova hlasu a pořádnou dávku charismatu. James Harries je silná osobnost, která nepostrádá energii dítěte ani lyrické vyjadřování básníka. Pobíhá na pódiu, srší vtipem, vypráví historky, všímá si lidí v publiku. O pár tónů později sedí se zavřenýma očima a vypráví hudební příběhy, které umí natlačit do očí slzy. A všechny tyto polohy své tvorby představí Harries jistě i těm, kdo zavítají na jeho exkluzivní akustický koncert do Chill Outu Roxy, kam si coby support pozval pražskou acoustic-Lo-Fi formaci Quite Quiet.

Show začíná ve 20 hodin a předprodej zajišťují sítě Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 100 Kč + poplatky. Na místě zaplatíte 150 Kč.

O pár dní později, 7. dubna, dorazí skotské duo Craig Morrison a Graeme Reedie, které fanoušci kvalitní house music znají pod jménem Silicone Soul. Dvojice patří po právu mezi legendy taneční scény, o čemž ostatně svědčí i jejich velká popularita jak u nás, tak v zahraničí. Svou produkci vydávají Silicone Soul na prestižním labelu Soma Records už do roku 1998 a za těch bezmála čtrnáct let už mají na svém kontě celou řadu dnes již kultovních hitů jako například "Right On" či "In Dante Disco". Jejich cit pro atmosféru a um udělat z každé party nezapomenutelný mejdan tepající v rytmu tech-housu s příměsí minimal techna je proslulý. Přesvědčit jsme se o tom mohli již několikrát i v ČR, kde jsou Craig a Graeme poměrně častými a vždy vítanými hosty. V Roxy tak čekejte pořádně natřískaný mejdan, kde se bude tančit do zemdlení a jedna hitovka bude střídat druhou. Že byste neměli chybět, asi není třeba příliš zdůrazňovat...

Startuje se ve 22:00. Resident DJs: Biodan, Slater & TAZZ, Chill Out: Cubik & Tomics. Předprodej vstupenek zajišťuje Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 150 Kč + poplatky, na místě vás vstupné bude stát 200 Kč.

WWW, Bažant Pohoda 2011, Letiště, Trenčín, 7.-10.7.2011
© Matěj Slezák / musicserver.cz
Třetí díl koncertního projektu Departure, v jehož rámci renomovaní muzikanti a umělci představují své méně známé, ale zato pořádně talentované kolegy, proběhne tentokrát v režii legend tuzemské alternativní scény WWW. "Wéčka" si do Roxy pozvali na 11. dubna dva mladíky z Bratislavy, jejichž aliasy Ink Midget & Pjoni patří v poslední době k nejčastěji skloňovaným jménům, když přijde řeč na největší hudební naděje. Ink Midget (Adam Matej) & Pjoni (Jonatán Pastirčák) si všeobecný respekt získali nekonvenčním pojetím soudobých hudebních žánrů ve svém strhujícím koncertním podání. Často je jejich tvorba zjednodušujícím způsobem charakterizována jako "experimentální elektronika". Jak sami o sobě píší na svém Bandzone profilu, "na jejich eklektický hudební styl tvrdě dopadá vliv 'old-schoolového' britského labelu Warp, osmdesátkového industrialu, melancholie devadesátkového trip-hopu, stejně jako současný glitch-hop a zvukové 'stěny' osobností, jako je Ben Frost nebo Tim Hecker". V kombinaci s tvorbou WWW a vizualizacemi dalšího hosta dubnového Departure, jenž se skrývá pod pseudonymem ToolKid, se v Roxy můžeme těšit na kulturní zážitek z kategorie hodně zajímavých!

Koncert začíná v osm hodin večer. Lístky seženete v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 160 Kč + poplatky, na místě za 230 Kč.

Letošním prvním zahraničním hostem pravidelné klubovky One Night! bude 14. dubna v Roxy rodák Cologne Robert Babicz. Německý sympaťák s patkou a brýlemi začínal s elektronikou v raných 90. letech, kdy byl na vrcholu styl acid, odkud také pramení Robertův alias Rob Acid, pod nímž v tomto období tvořil. Poté vystřídal ještě několik pseudonymů, labelů a vydal bezpočet EP, až se dostal ke svému vlastnímu stylu pojmenovanému jednoduše "babiczstyle". On sám jej charakterizuje jako emocionální elektronickou taneční hudbu, do níž promítá své představy a zážitky z cest po celém světě. Spíše než klasický hudební set nás tak v Roxy čeká barevná a živá až hypnotická audiovizuální show, při níž budou hrát prim původní Robertovy skladby (zakládá si na tom, že jako DJ takřka nikdy nevystupuje), precizní zvuk, sofistikovaná elektronika a hrátky s atmosférou, které prostřednictvím celé řady mašinek přizpůsobuje nejen jednotlivé skladby ale také vizuální podobu vystoupení.

Start je naplánovaný na 22:00 hodin, Resident Radio 1 DJs: Dan Cooley & Josef Sedloň, Chill Out: Pierre Urban (Radio 1) & Myclick aka DJ Face, VJ: Bit Cheekly. Předprodej lístků zajišťují sítě Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 150 Kč (+ poplatky), na místě zaplatíte 200 Kč.

Třetí pátek v měsíci patří v Roxy už tradičně klubové noci Bush a nejinak tomu bude i v dubnu, konkrétně 20. dubna, kdy dorazí hvězdné britsko-norské duo Calyx & TeeBee, které značnou měrou ovlivnilo vývoj drumandbassu 21. století a takhle pospolu vystoupí v Roxy vůbec poprvé! Kámoši jsou už od roku 1998, kdy se potkali coby kolegové z dnes již legendárního labelu Moving Shadow, společně tvoří ale až od roku 2004, kdy jim vyšly první dva veleúspěšné tracky "Follow The Leader" a "Cyclone". Snaha být progresivní a dělat věci neotřele a s invencí je signifikantní i pro jejich další releasy včetně jejich společného debutu "Anatomy" (2007), s nímž se také coby duo poprvé představili v ČR. Masivní úspěch a respekt, který jim deska přinesla, šel samozřejmě ruku v ruce s hraním po celém světě, kterého mají pánové dost a dost. I tak si ale průběžně najdou čas na práci na novém albu, kterého bychom se dle jejich slov měli dočkat už velmi brzy. Kdy přesně to bude, zatím sice jasné není, co ale jasné je, že 20. dubna se v Roxy můžete těšit na pořádnou lámačku pod taktovkou jedněch z nejpovolanějších.

Začíná se v osm hodin večer. Resident DJ: Ghonzales, Guest DJs: Im Cyber & Yadel, Chill Out: Blofeld & Theya, VJs: OKO 3. Lístky nyní koupíte u sítí Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 170 Kč + poplatky nebo pak na místě za 250 Kč.

Po únorové Flow s Timem Maasem a březnové s Oliverem Koletzkim bude v dubnu speciálním hostem této pravidelné klubové noci po delší době opět zástupkyně něžného pohlaví. V sobotu 21. dubna se v Roxy těšte na sličnou ruskou producentku, DJane a zpěvačku Ninu Kraviz. Rodačka ze sibiřského Irkutsku, která v ČR vystoupí vůbec poprvé, se sice naplno věnuje produkci teprve od roku 2008, ale nic to nemění na tom, že se svými deep house a disco beaty sklízí úspěchy po celém světě a aktuálně patří mezi jedny nejbookovanějších DJane. Zájem partypeople i odborníků Nina nevzbuzuje jen svou krásou, ale především snadno rozpoznatelným soundem a energií i emocemi, které vzbuzuje. Ostatně jak sama přiznává, víc než o knoflíky a fadery se stará především o atmosféru, s kterou dokáže na party skvěle pracovat a občas ji umocní i vlastním zpěvem. V sobotu 21. dubna tak v Roxy očekávejte hodně zajímavý mix housu, deep housu, electra a techna, pro nějž je signifikantní skvělý vkus a cit pro zajímavé a netradiční kombinace, jímž si tahle šmrncovní slečna vydobyla velmi dobré renomé.

Show sličné Rusky začíná ve 22 hodin. Resident DJs: Roman Rai & Fatty M, support DJ: Max Om, Chill out: Sasha Nevolin & Brezhnev, VJ: Pexi. Lístky v předprodeji seženete v sítích Ticketpro, Ticketsream a Ticketportal za 220 Kč (+ poplatky), na místě za 300 Kč.

Priessnitz
© facebook interpreta
Další díl projektu Departure, v jehož rámci renomované kapely a muzikanti představují své méně známé, ale zato pořádně talentované kolegy, budou mít tentokrát pod palcem jeseničtí kytaroví básníci Priessnitz, kteří si do Prahy odskočí ze svého německého turné a stejně jako u našich západních sousedů i v Roxy zahrají 25. dubna "potichu". Společně s nimi vystoupí v rámci projektu Departure zpěvačka a klavíristka Obří broskve Olga Königová se svým projektem ille, s nímž natočila v roce 2010 v produkci Dušana Nuewertha EP "V rekvizitách". Titulní duet nazpívala Olga s frontmanem Priessnitz Jaromírem Švejdíkem, a je tedy nadmíru jasné, že tento song zazní naživo také v Roxy. Dále se na minidesce podíleli Luboš Malina a Luboš Novotný z Druhé trávy. Bicí nahrál Tomáš Neuwerth, který bubnuje s LU a Umakartem. Během dalšího roku se ustálila koncertní podoba kapely ille a na jaře 2012 začíná Olga pracovat opět s Dušanem Neuwerthem na debutovém albu, jehož fragmenty kapela slibuje představit také naživo v Roxy.

Koncert začíná v devatenáct hodin a předprodej lístků zajišťují sítě Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 180 Kč (+ poplatky). Na místě budou stát 230 Kč.

Dále se v Roxy těšte také na:

23. 04. - Free Mondays live LUS3 - křest debutového alba "dot.coma"
27. 04. - Pierre Ravan B-Day Party
04. 05. - Shadowbox w/ Camo & Krooked
07. 05. - Free Mondays live Hudson Falcons (USA) & Gangnails (CZ)
09. 05. - Departure w/ DeFuckTo, Maměn & DJ Row
11. 05. - Benga (UK)
12. 05. - Flow w/ Miss Kittin
14. 05. - Free Mondays live Rara Avis - křest alba "Expectations", host: Unique Figurines
15. 05. - Republic Of Two @ ROXY Late Night Acoustic Chill Out Showcase
16. 05. - Prince Of Tennis, support Prodavač
23. 05. - Bruno Ferrari

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Dvacet nejlepších domácích desek roku 2020 podle musicserveru (20-16)
Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2020 podle musicserveru (20-16) Rok 2020 byl podivný, hudební svět nevyjímaje. Přesto i loni vyšly nějaké ty desky, a tak jsme je i tentokrát zrekapitulovali a vybrali ty nejlepší. Jednadvacet redaktorů a redaktorek by ocenilo celkem sto dvacet pět domácích... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2021 08:00 v sekci Publicistika
9
Pohled do českých hitparád - 2. týden 2021
Český rádiový žebříček se uložil k zimnímu spánku, Sergei Barracuda obstaral nejžádanější albovou novinku Rádioví dramaturgové buď hromadně čerpají dovolené, anebo zapomněli na to, že i v lednu vycházejí nové singly. V uplynulém týdnu do éteru nic čerstvého nevpustili. Albové pořadí alespoň trochu obměnil Sergei Barracuda s deskou... čtěte zde
Vydáno: 21.01.2021 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
16
CARM - Song of Trouble (feat. Sufjan Stevens) 10/10
Audio: CARM písní "Song of Trouble" se Sufjanem Stevensem ohlašuje jedno z alb roku 2021 Na rovinu - jméno CARM si zapamatujte. Budete ho zřejmě slýchat často: jednak v příštích dnech, kdy vyjde debutová deska tohoto projektu, jednak dost možná i v prosinci, kdy se budou rekapitulovat nejlepší alba roku 2021. Za... čtěte zde
Vydáno: 20.01.2021 16:15 v sekci Audio / Video | Audio
2
Deset objevů domácí scény roku 2020
Top 10: Deset objevů domácí scény roku 2020 Za rokem 2020 jsme rychle otočili list - pandemie zkrátka obrátila svět naruby. Dala stopku všem koncertům, to ale podnítilo mnohé muzikanty k větší skladatelské aktivitě. Činili se ostřílení interpreti i nováčci. Zde je... čtěte zde
Vydáno: 20.01.2021 08:30 v sekci Publicistika | Top 10
8
Nové desky 2/2021 - od Zayna přes Voodoo Circle po Zemětřesení 2
Nové desky 2/2021 - od Zayna přes Voodoo Circle po Zemětřesení 2 Druhému lednovému týdnu v hudebních novinkách kraluje Zayn společně s americkým boybandem Why Don't We, Zemětřesením 2 a také metalovými Voodoo Circle. K nim se dále připojí Australan Illy, rockoví You Me At Six, Islanďan Axel... čtěte zde
Vydáno: 19.01.2021 08:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 49/2020 - od Taylor Swift přes Malumu po Muse (15.12.2020 08:00)
- Rozhovory: Aid Kid, Martin Kyšperský a Jakub König - Jak se nám spolupracovalo na "Řece" Lenky Dusilové (24.11.2020 17:00)
- Nové desky 44/2020 - od Kylie Minogue přes Shirley Bassey po Monkey Business (10.11.2020 08:00)
- Video: Ondřej Anděra (WWW) ON AIR: K hip hopu mě přivedla Suzanne Vega (02.11.2020 16:42)
- Nové desky 37/2020 - od Avy Max přes Keitha Urbana po Ziggyho Marleyho (24.09.2020 08:00)
- Audio: Neil Young brojí proti Donaldu Trumpovi novou verzí "Lookin' for a Leader" (02.08.2020 17:46)
- Recenze: "Homegrown" Neila Younga čekalo na vydání dlouho. Ale vyplatilo se (11.07.2020 11:00)
- Nové desky 24/2020 - od Boba Dylana přes Whitesnake po Black Eyed Peas (24.06.2020 08:00)
- Audio: Zahořklá "Vacancy" láká na nevydanou desku Neila Younga starou 45 let (15.06.2020 10:14)
- Audio: Neil Young zveřejnil singl "Try" ze staronové desky "Homegrown" (16.05.2020 14:54)

ALBUM TÝDNE 03/2021

Axel Flóvent
You Stay By The Sea

Axel Flóvent procestoval nemalou část Evropy, nakonec se ale vrátil do svého rodného Reykjavíku. Právě zde vznikla většina skladeb jeho debutu "You Stay By The Sea". Písničkářství s islandskou tradicí, melancholie o koncích čehosi hezkého a o nových začátcích, to jsou témata, která se na albu protínají. A krásně.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 31.01.
Holy Fuck (CAN) (Futurum Music Bar, Praha)
Čt 11.02.
The Dead Daisies (AUS) (Lucerna Music Bar, Praha)
Ne 14.02.
The Score (USA) (Roxy, Praha)
Ne 14.02.
Zola Blood (UK) (Rock Café, Praha)
Ne 21.02.
Men I Trust (CAN) (Rock Café, Praha)
Út 23.02.
Harry Styles (UK) (O2 Arena, Praha)
Út 23.02.
Axel Flóvent (ISL) + Plàsi (SWE) (Chapeau Rouge, Praha)
Ne 14.03.
Elderbrook (UK) (MeetFactory, Praha)
St 17.03.
Avril Lavigne (CAN) (Tipsport Arena, Praha)
Čt 18.03.
Fontaines D.C. (IR) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Bruno Mars Lady Gaga Kryštof Beyoncé AC/DC Ewa Farna Viktor Sheen Ariana Grande Lana Del Rey Deftones Kylie Minogue Rammstein Pokáč Mirai Tata Bojs Jaromír Nohavica Tři sestry Dua Lipa Karel Gott Adam Lambert
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu