shop.musicserver.cz
Rock For People obohatí a roztančí také The Prodigy, Orbital a Flogging Molly

Rock For People obohatí a roztančí také The Prodigy, Orbital a Flogging Molly

Vydáno: 02.03.2012 09:42 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
The Prodigy
© Petr Klapper / musicserver.cz
Už tak dost vysokou koncentraci kapel proslulých divokými živými sety, těsnou spoluprací s publikem a důrazem na rozpohybování fanoušků ještě zahustí na chystaném a v pořadí osmnáctém ročníku festivalu Rock for People (3. - 6. července) dvě bez nadsázky legendární jména. Po dvou letech se do Hradce Králové vracejí britští The Prodigy, kteří díky bezpodmínečné účasti na narozeninové party festivalu dokonce posunuli svou návštěvu České republiky z května na začátek července.

Vedle tohoto komanda, jemuž se podařilo v roce 2009 rozpálit zřejmě největší kotel v historii Rock for People, se do Festivalparku podívá další žánrová legenda - dvojice Orbital. Bratři Phil a Paul Hartnollovi, kteří patří oprávněně několik kapitol v encyklopedii světové taneční a elektronické hudby, do České republiky přijedou po třech letech od skvěle přijatého koncertu na táborském Planet Festivalu. Obě nově vyhlášená jména uzavřela peloton elektronických projektů - další štiky už dramaturgie Rock for People loví (či již vylovila) z rockových vod.

"Obě kapely přivezou na Rock for People vedle porce jejich nestárnoucích hitů také novinky. The Prodigy na nové desce již pracují, Orbital z nového alba Wonky už pustili ochutnávku v podobě tracku Never a singlu New France, na němž se podílela i Zola Jesus. Obé se zdaleka nejen podle nás náramně vyvedlo," glosuje výběr obou formací hlavní pořadatel Michal Thomes z Ameba Production s tím, že The Prodigy patří ve výroční anketě Rock for People k suverénně nejpoptávanějším jménům. Do ranku kapel, které u návštěvníků festivalu zanechaly ten nejlepší dojem, patří rovněž američtí Flogging Molly - jejich keltský punkrock patří k tomu nejlepšímu ve svém žánru.

Rovněž tato losangeleská smečka podtrhuje převládající ráz letošního Rock for People, který proběhne mezi 3. a 6. červencem: energii a tanec ve všech jeho podobách. A nebude se to týkat jen hlavních scén, na kterých se během festivalu vystřídají dosud potvrzení electro-dubstepový mág Skrillex, Franz Ferdinand, Example, jenž před pár dny nadchl Lucerna Music Bar, The Kooks, The Subways či Enter Shikari. Všeobecná volenka bude letos vyhlášena na různých místech Festivalparku: v jídelních a pivních stanech, na runwayi, v odpočinkových zónách, před hlavním vstupem nebo ve stanovém městečku… O zábavu se postarají temperamentní projekty z domova i ze zahraničí. V minulosti se takto zaskvěly například početné ansámbly Pink It Black nebo The Ginger Ninjas. Letos to budou výborní chilští kabaretiéři Keko Yoma nebo nizozemský šraml Maison Du Malheur.

Vstupenky za cenu 1 500 Kč jsou od 1. března v prodeji výhradně na portálu www.ticketsforpeople.cz, na 1 600 Kč ceny povyskočí k 1. květnu. Pro všechny zákazníky společnosti T-Mobile, která pod značkou t-music zůstává generálním partnerem festivalu, platí až do samotného festivalu 15% sleva. Od 1. března je cena 1 275 Kč. Od 1. května do 2. července pak zákazníci T-Mobile mohou lístek získat za 1 360 Kč. Hlavním partnerem festivalu je i letos Staropramen. Veškeré další informace jsou k dispozici na rockforpeople.cz, na facebook.com/rockforpeople či na síti Google+.

  • Hmmmm.... (sss, 02.03.2012 11:34) Reagovat

    Tak to tedy cumim-Orbital Forever.....

  • The Prodigy (Čendis, 02.03.2012 12:30) Reagovat

    The Prodigy hráli na RfP 2010...

  • Good news (Entr_1, 03.03.2012 08:35) Reagovat

    Orbital na RfP, to je hodně dobrá zpráva, i když mladší puplikum je asi moc nezná a nedocení. Prodigy jsem už zažil 4x a těším se na ně i popáté. Skrillexe doufám nechají hrát na velkém pódiu s pořádným zvukem.

  • Nechápu. (Nuts, 20.03.2012 09:34) Reagovat

    Měli by změnit jméno festivalu na Beep For People. Tohle býval festival, kde byla jenom normální hudba, a teď se chlubí tímhle.
    Vidím to tak, že pokud přibude nějaký slušný ROCKOVÝ headliner (ano, stále sníme o Foo Fighters), zajedu možná jen na jeden den, možná dokonce jen na headlinera. Ne že by mezi řadovými pozvanými nebyly zajímavé rockové věci, ale nehodlám trávit zbytečně čas na takovém místě. Snad pořadatelé koncentrují tyhle elektrikáře do jednoho dne, protože jestli budou roztahaní přes celý program, budou akorát otravovat vzduch.

    • Re: Nechápu. (Honza, 20.03.2012 09:45) Reagovat

      Jo, Foo Fighters by šli. Stáli by cca 500000 eur na hodinu :)
      Ale zase by na ně přišlo 40 tisíc lidí, což by při cenách vstupného značilo podle mě dostačující finanční rezervu, jenže pořadatelé, zdá se, nejsou příliš rozumní.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Dvacet nejlepších domácích desek roku 2024 podle musicserveru (5-1)
Nejvíc nej: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2024 podle musicserveru (5-1) Už je to jisté: svět se zbláznil. Události posledních 12 měsíců to dokazují. A stejně jako předloni i v roce 2024 byla hudba to, co nám pomáhalo se nezbláznit taky. Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo na 80... čtěte zde
Vydáno: 24.01.2025 15:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Zdeňka Košnarová - Restaurování "Čarodějova učně"? Šlo o záchranu kulturního dědictví
Rozhovory: Zdeňka Košnarová - Restaurování "Čarodějova učně"? Šlo o záchranu kulturního dědictví V sobotu 1. února se do pražského Rudolfina vrátí unikátní představení. Ve Dvořákově síni se uskuteční projekce filmu Karla Zemana "Čarodějův učeň" za doprovodu herců Karla Dobrého a Davida Švehlíka a také orchestru Českého... čtěte zde
Vydáno: 24.01.2025 10:30 v sekci Publicistika | Rozhovory
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (20-11)
Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (20-11) Už je to jisté: svět se zbláznil. Události posledních 12 měsíců to dokazují. A stejně jako předloni i v roce 2024 byla hudba to, co nám pomáhalo se nezbláznit taky. Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo celkem 132... čtěte zde
Vydáno: 23.01.2025 13:45 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Pohled do českých hitparád - 3. týden 2025
Hozier nebo Shaboozey. Česká rádia jsou opět o rok pozadu V domácím rádiovém žebříčku došlo ve třetí lednový týden k obměně na stupních vítězů. Lady Gaga s Brunem Marsem a Linkin Park však neustoupili žádným žhavým novinkám, ale paradoxně skoro rok starým písním. Na číslo... čtěte zde
Vydáno: 23.01.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 2/2025 - od Robbieho Williamse přes Maca Millera po Davida Graye
Nové desky 2/2025 - od Robbieho Williamse přes Maca Millera po Davida Graye Ani tento týden nás hudební lavina nečeká, přesto vám můžeme nabídnout soundtrack k životopisnému filmu o Robbiem Williamsovi, niterného Davida Graye, desert blues se Songhoy Blues, frontmana Bloc Party Keleho, další posmrtné album... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2025 14:00 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 1/2025 - od Ringo Starra přes přes Grave Digger po Franz Ferdinand (15.01.2025 14:30)
- Video: The Kooks & lovelytheband spojili síly v černobílém klipu "Jeanie". Prostor dostala i britská vlajka (17.12.2024 10:44)
- Festival Pop Messe s prvními jmény: legendy Orbital, Danny L Harle, Leon Vynehall and Batu, Frost Children nebo Toccororo (16.12.2024 11:42)
- Flogging Molly zavítají v červnu do Prahy (04.12.2024 10:02)
- Video: Franz Ferdinand se v černobílém klipu k "Night Or Day" ocitají v děsivé lesní chatrči (21.11.2024 12:15)
- Video: Franz Ferdinand slaví v pozitivním klipu "Audacious" svůj návrat (15.09.2024 15:48)
- Naživo: V závěru Szigetu se potkávali staří známí. Skrillex si zahrál s Four Tet, ohromující show předvedli Fred Again i Raye zápasící s vosou (18.08.2024 19:30)
- Naživo: Závěr Open'er festivalu měli na starosti Hozier, Skrillex a Charli XCX (25.07.2024 19:00)
- Naživo: Skrillex zažil na Open'er festivalu velký comeback (23.07.2024 19:30)
- Rozhovory: RIDO - The Prodigy mě magicky přitáhli k elektronické hudbě (20.07.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 03/2025

Lambda
XIII

Už deset let kreslí českokrumlovská Lambda své jedinečné příběhy beze slov. Vyneslo jí to nejen uznání doma, ale i slušnou odezvu v zahraničí. Na prahu druhé dekády svého působení představila album "XIII". Nahrávka přináší opuštění stonerových kořenů a další budování svébytně postrockového výrazu.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 26.01.
G-Eazy (US) (Forum Karlín, Praha)
Pá 31.01.
Lisa Gerrard & Jules Maxwell (US) (Kongresové centrum, Praha)
So 01.02.
Pantera (US) (Ostravar Arena, Ostrava)
Út 04.02.
Royal Republic (SWE) (SaSaZu, Praha)
So 08.02.
Silent Planet (US) (Rock Café, Praha)
Čt 13.02.
Alessandra ( (Roxy, Praha)
Pá 14.02.
Marilyn Manson (US) (Starez Aréna Vodova, Brno)
St 19.02.
Saxon (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 21.02.
Ericdoa (US) (Rock Café, Praha)
So 22.02.
Bullet For My Valentine (UK) + Trivium (US) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Vladimír Mišík Prince The Prodigy Beyoncé Lucie Vondráčková Lady Gaga Kabát Madonna Linkin Park Coldplay Mirai Viktor Sheen Vypsaná fiXa Pink Floyd Queen Ed Sheeran Karel Gott Ewa Farna Lucie
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe