Pohled do hitparád IFPI - 51./52. týden

Mandrage dosáhli až na vrchol české rádiové hitparády

Vydáno: 04.01.2012 19:03 v sekci České hitparády - Jakub Malar | foto: facebook interpreta

Rok 2011 nám sice skončil, ale my se k němu v rámci českých žebříčků ještě naposledy vrátíme. Musíme se totiž podívat na výsledky z posledního prosincového týdne - o ty vás přece nepřipravíme. Přidáme k tomu i seznam jedniček za minulý rok a zavzpomínáme na to nejúspěšnější.

Mandrage - Moje krevní skupina
© facebook interpreta
RÁDIA - Plzeňští Mandrage sice nejsou v rádiích žádní nováčci (se singlem "Hledá se žena" dokonce dosáhli na třetí místo), ale až nyní se dostali na samou špičku. Podařilo se jim to se skladbou "Šrouby a matice" z poslední desky "Moje krevní skupina", která byla do vyšších rotací nasazena teprve před devíti týdny. Už to vypadá, že s Mandrage bude nutno do budoucna rozhodně počítat. Překvapivě i druhé místo je české (schválně - kdy naposledy v našich končinách byly dvě české skladby nejhranější?). Svou pozici si totiž i nadále drží Václav Neckář s Umakartem a skladbou "Půlnoční". Všechny fanoušky této písně jistě potěší nejnovější zpráva, která mluví o společné desce Neckáře a Umakartu. Dočkáme se jí snad ještě letos.

A pojďme se ještě na chvíli zdržet v top desítce. Máme zde totiž dvě nové skladby, které si určitě zaslouží naši pozornost. Nejdříve jde o britské Coldplay na sedmé pozici se singlem "Paradise". Přestože spousta fanoušků skřípe zuby a nemůže kapele přijít na jméno, jedno se jim, klukům anglickým, musí nechat - nové desce i singlům se zatím daří víc než skvěle. Nově je v desítce také Britney Spears, jejíž singly z poslední desky spíše propadly. Ten nejnovější nese název "Criminal" a zatím je devátý.

Teď už ale k novinkám. Na šedesáté první příčce je zpěvák Mohombi, který v roce 2010 zazářil singlem "Bumpy Ride". Nyní se k nám vrací s novinkou "In Your Head", která by měla předznamenat nové album. Novinku do rádií poslali i tuzemští Nightwork. Volba tentokrát padla na skladbu "Drevosůstruhár" a jsou s ní momentálně sedmdesátí sedmí. Navážou na úspěch "Tepláků"? A nakonec zmíním Martina Solveiga, který ze své poslední desky "Smash" vytahuje už čtvrtý singl "Big in Japan". Stejně jako na "Boys & Girls" a "Hello" mu s ním vypomohli kanadští electropopaři Dragonette. Zatím je to osmdesáté čtvrté místo.

Top 10 ČR - rádia:
  1. Mandrage - Šrouby a matice
  2. Václav Neckář & Umakart - Půlnoční
  3. ▲ DJ Antoine/Mad Mark - Welcome To St. Tropez
  4. Marlon Roudette - New Age
  5. Bruno Mars - Marry You
  6. Maroon 5 feat. Christina Aguilera - Moves Like Jagger
  7. Coldplay - Paradise
  8. Rihanna & Calvin Harris - We Found Love
  9. Britney Spears - Criminal
  10. Christina Perri - Jar Of Hearts

Top 100 RÁDIO 51, 52/2011 - novinky:
61. Mohombi - In Your Head
77. Nightwork - Drevosůstruhár
83. Ph Electro - Stereo Mexico
84. Martin Solveig feat. Dragonette - Big In Japan
93. Simon From Deep Divas - Disco Dancer

Tomáš Klus - Racek
© facebook interpreta
PRODEJNOST - K prodejní hitparádě tentokrát pouze stručně, protože oproti minulým týdnům zaznamenáváme minimální změny a jsme bez novinek. První místo má už tradičně Tomáš Klus s "Rackem" a v závěsu je Kabát s živými "Banditi di Praga". I tomu zbytku chybí výrazná změna a dá se říct, že přes svátky se sázelo především na osvědčené tituly. Snad bych zmínil jen Mandrage, kteří jsou výjimeční v tom, že se jim daří jak v rádiu, tak v prodejnosti (tento týden deváté místo). Jinak ticho po pěšině. Nelze ale očekávat, že se to v příštích týdnech nějak výrazně změní, protože nápor hlavních novinek nás čeká až někdy v březnu.

Top 10 - prodejnost:
  1. Tomáš Klus - Racek
  2. Kabát - Banditi di Praga: Turné 2011 CD + DVD
  3. Richard Müller - Ešte
  4. Rytmus - Fenomén
  5. Lucie Bílá - Bílé Vánoce Lucie Bílé
  6. Amy Winehouse - Lioness - Hidden Treasures
  7. Marie Rottrová - Zlatá kolekce 1968/2010
  8. Adele - 21
  9. Mandrage - Moje krevní skupina
  10. Anna K. - Relativní čas

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 51./52. týden najdete na stránkách IFPI zde.

Tímto se loučíme s rokem 2011, a pojďme se tedy podívat na jeho nejhranější a nejprodávanější alba. IFPI bohužel oficiální údaje jen tak nezveřejní, tak jsem alespoň dal dohromady seznam všech jedniček a přidal k tomu do závorky počet týdnů na vrcholu (s tím, že ty se stejným počtem týdnů jsou seřazeny od nejnovějšího po nejstarší). Podle toho je vidět, že nejvíce vás z rádií bavily skladby s latinskoamerickými vlivy (s tím, že "Hey (Nah Neh Nah)" a "Danza Kuduro" musíte znát nazpaměť). Naopak z prodejen nejvíce mizela domácí produkce v čele s Kabáty a Tomášem Klusem.

Hitparádové jedničky 2011 - rádia:
  1. Milk & Sugar vs. Vaya Con Dios - Hey (Nah Neh Nah) (10)
  2. Don Omar feat. Lucenzo - Danza Kuduro (9)
  3. Shakira feat. Dizzee Rascal - Loca (7)
  4. Martin Solveig feat. Dragonette - Hello (4)
  5. Bruno Mars - Lazy Song (3)
  6. Duck Sauce - Barbra Streisand (3)
  7. Verona - Hey Boy (2)
  8. Adele - Someone Like You (2)
  9. Black Eyed Peas - Just Can't Get Enough (2)
  10. Mandrage - Šrouby a matice (1)
  11. Bruno Mars - Marry You (1)
  12. Adele - Set Fire To The Rain (1)
  13. Václav Neckář & Umakart - Půlnoční (1)
  14. Katy Perry - Last Friday Night (T.G.I.F.) (1)
  15. LMFAO/Lauren Bennett/Goonrock - Party Rock Anthem (1)
  16. Jennifer Lopez & Pitbull - On The Floor (1)
  17. Black Eyed Peas - Time (The Dirty Bit) (1)

Hitparádové jedničky 2011 - prodejnost:
  1. Kabát - Banditi Di Praga (11)
  2. Tomáš Klus - Racek (10)
  3. J.A.R. - Dlouhohrající děcka (4)
  4. Adele - 21 (3)
  5. Čechomor - Místečko (3)
  6. Robert Křesťan & Druhá tráva - Marcipán z Toleda (2)
  7. Lady Gaga - Born This Way (2)
  8. Nightwork - Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa (2)
  9. Kabát - Banditi di Praga: Turné 2011 (1)
  10. Karel Gott - Sentiment (1)
  11. Lenny Kravitz - Black And White America (1)
  12. Amy Winehouse - Back To Black (1)
  13. Tata Bojs - Ležatá osmička (1)
  14. Sade - Ultimate Collection (1)
  15. AC/DC - Live At River Plate DVD (1)
  16. Jennifer Lopez - Love? (1)
  17. Debbi - Touch The Sun (1)
  18. Škwor - Drsnej kraj (1)
  19. Avril Lavigne - Goodbye Lullaby (1)
  20. Roxette - Charm School (1)

  • Mandrage dosáhli až na vrchol české rádiové hitparády (jenda, 04.01.2012 20:14) Reagovat

    No co k tomu dodat ? :-(

  • Mandrage (BEP ))), 04.01.2012 20:24) Reagovat

    Super! Je skvělý vidět, že ná úspěch "Františkových lázní" navázali i druhým singlem :) Jen tak dál.

    Jenom je škoda, že u desek neni zveřejněn celkový prodej...

  • Nový album Mandrage (Lada, 04.01.2012 21:01) Reagovat

    Už dlouho jsem neslyšela nic tak strašnýho..

  • Mandrage (Barbora, 04.01.2012 23:12) Reagovat

    jsou tak šíleně děsní a na zabití, až je vlastně miluju :D Je ale pravda, že starší CD jsou lepší.

  • Jsou strašný, (Jan, 04.01.2012 23:35) Reagovat

    příšerné texty, Šrouby a matice = 100x obehranej motiv. Jejich první věci byly daleko lepší. Asi raděj prděj ve vaně....

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme
Rozhovory: Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme Po patnácti letech na scéně přišli tanzmetaloví Trautenberk s pátou studiovkou "Sojčí terror", kterou předznamenaly singly "Hory volají" a "Umaštěný tváře". Společné turné s kapelou Tři sestry vyvrcholí 20. prosince v O2 areně.... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Mňága a Žďorp, Lucerna Music Bar, Praha, 14.12.2025
Naživo: Mňága a Žďorp pokřtila desku "Hoříš? Hořím!" voskem ze svíčky. Naštěstí nic nechytlo Mňága a Žďorp v pražském Lucerna Music Baru během neděle i pondělí přehrála celou novou desku a pokaždé ji rovnou pokřtila. První večer se kmotrem stal herec Marek Taclík a místo šampaňského použil rozpálený vosk ze svíčky.... čtěte zde
Vydáno: 16.12.2025 15:30 v sekci Naživo
Richard Krajčo a Filharmonie Hradec Králové, Kongresové centrum, Praha, 14.12.2025
Naživo: Vánoce, kdy zvítězila hudba. Richard Krajčo odehrál s orchestrem v Praze životní koncert Jako čtenáři mnohdy nemyslíme na to, že za texty, které čteme, stojí lidé, kteří mají své vlastní životy. A jindy zase coby (hudební) novináři zapomínáme, že ti, o kterých píšeme, si to s největší pravděpodobností... čtěte zde
Vydáno: 16.12.2025 09:00 v sekci Naživo
James Arthur, O2 universum, Praha, 14.12.2025
Naživo: James Arthur v Praze zápasil se zvukem i s pitnou vodou. Minerálku totiž nesnáší! Proslavil se jako vítěz deváté série britského X Factoru, kdy jedinečným způsobem zazpíval píseň "Impossible" od Shontelle. A zatímco na původní interpretku si dnes vzpomene už málokdo, zpěvák ve znamení Ryb, který po nich... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 17:24 v sekci Naživo
Grey256 - ale! 7/10
Recenze: Grey256 na "ale!" místo návratu do minulosti uhnul úplně jinam Grey256 dal před dvěma roky průchod svým rockovým pocitům a kariéru rappera na čas odsunul na vedlejší kolej. Podzimní EP "ale!" mělo být návratem ke kořenům, spíš však ukazuje, že Martin Albrecht už má éru dejte mi beat a já... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 12:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Václav Neckář na 2LP "Největší hity (1965 - 2023)" znovu připomíná svoje klasiky, přesto výběr potěší (14.12.2025 08:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)
- Rozhovory: Kuba Ryba (Rybičky 48) - Rádi bychom zaujali místo naší největší rockové kapely. Kabáti tu věčně nebudou (24.11.2025 13:00)
- Na okraj: Český slavík 2025 přinesl šok v kategorii zpěváků a dojal poctou Aničce Slováčkové (22.11.2025 00:21)
- Viktor Sheen ovládl český albový žebříček i pod alter egem Buka, na paty mu šlapali 4 Tenoři (20.11.2025 08:00)
- Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá (13.11.2025 09:00)
- Tanec mrtvých Lady Gaga už rozhýbal i česká rádia, první místo si uzmul Kamrad (06.11.2025 19:30)
- Xindl X a PTK si podrželi vedení v českých žebříčcích, digitálním singlům vládne virální hit "Navždycky blázen" (30.10.2025 14:00)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Ewa Farna Prince Justin Bieber Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe