shop.musicserver.cz
Nové desky pro 49. týden

Nové desky pro 49. týden

Vydáno: 04.12.2011 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Předvánoční nášup už jde lehce do útlumu, přesto se můžete těšit na slovenský útok vedený Tinou a Rytmusem, silné zastoupení budou mít rockeři prostřednictvím The Black Keys, Nightwish, Rammstein, Korn, živáky představí Tarja Turunen, Shakira a Zaz a dočkáme se i posmrtné kompilace Amy Winehouse.

Pokud se v pondělí 5. prosince vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Rytmus - Fenomen (EMI)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: rap / hip hop

Rytmus - Fenomen
Patrik Vrbovský alias Rytmus byl do nedávné doby známý především na Slovensku a na hiphopové scéně. Do českého povědomí se dostal jakožto porotce druhé řady Česko Slovenské SuperStar. Nyní vydává svoji čtvrtou deskou s názvem "Fenomén". Připravil pro ni celkem jedenáct skladeb, které sám otextoval. Hudebně se na nich podíleli Mad Skill, Sukowach, S3RIOUS, Heron, Vybe Baetz a Tomi Popovič, který Rytmusovi obstaral i podpůrné vokály. O finální mix se postarala dvojice Igor Baar a Marek Soundshine Surin. Kupodivu mezi jedenáctkou skladeb nenaleznete ani "Technotronic Flow" ani nedávný singl "Jebe". Malou ochutnávku najdete na Rytmusově YouTube.com kanálu, kam nahrál několik věcí z alba.


Rammstein - Made In Germany 95-11 (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: industriální metal

Rammstein - Made In Germany 1995 - 2011
Němečtí romantici z Rammstein mají na kontě sice už šest studiových desek, ale s výběrovkou si počkali až po vydání té poslední šesté a kontrovorzení "Liebe Ist Für Alle Da". A ani teď šestice muzikantů nešetřila. I když vybírala z arzenálu svých předchozích a osvědčených písní, přidala navíc novinkovou "Mein Land". Ta se stala i první ochutnávkou a stejnojmenný klip najdete na oficiálním webu formace. Celkem šestnáct písní tedy čeká na majitele standardní edice bestofky. Pokud si budete chtít připlatit a mít doma speciální mutaci, dostanete navíc sedm remixů od interpretů jako Hurts nebo Laibach. Pro fajnšmekry bude připravena nejobsáhlejší edice s pěti kotouči. Kromě prvních dvou CD zmíněných i výše doplní balíček další tři DVD. Jsou napěchované videoklipy a příslušnými dokumenty.


Shakira - Live From Paris (DVD) (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: latin pop / rock / r'n'b

Shakira - Live From Paris
Více než rok strávila Shakira na turné k deskám "She Wolf" a "Sale el Sol". Ačkoli se s turné nazvaným "The Sun Comes Out World Tour" podívala do Evropy celkem třikrát (respektive čtyřikrát, počítáme-li i ojedinělý koncert v Kyjevě), do Česka tentokrát, bohužel, nezavítala. Českým fanouškům, kteří neměli tu možnost za ní vycestovat, tak jistě udělá radost alespoň titul s názvem "Live From Paris". Na něm se budou moci těšit ze záznamu koncertu z pařížské Palais de Bercy, kde koncertovala přesně před rokem, tedy 6. prosince 2010. Záznam koncertu, čítající přes dvacet písniček, pořídíte na DVD, Blu-ray discích a v kombinaci DVD s CD, které je až po okraj nacpané devatenácti vybranými kousky. V bonusech pak budete mít možnost nahlédnout do zákulisí celého koncertu. Ukázku v podobě více než sedmiminutové "Whenever, Wherever" nabízí Shakira na svém webu.


Nightwish - Imaginaerum (M.A.B.Records)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: symfonický metal

Nightwish - Imaginaerum
O nové desce kultovních Nightwish se šeptalo už několik let. Z neviné studiovky se vyklubal velký projekt s pyšným titulem "Imaginaerum", který má doplnit také filmový snímek. Ale zpět k desce. Z kompletní produkce klávesáka a skladatele Tuomase Holopainena a jeho pomocníků Tera Kinnunena a Mikka Karmila vzešlo třináct skladeb, kde v hlavní roli září Anette Olzon, která nahradila zpěv Tarji Turunen. Sekundovat jí má sbor The Metro Voices a nebude nouze ani o orchestrální party. Jak to Nightwish sluší, jste mohli otestovat už prostřednictvím pilotního singlu "Storytime". Příslušný klip najdete na YouTube.com kanálu kapely.


Tip týdne

The Black Keys - El Camino (Supraphon/Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: blues-rock / garage rock

The Black Keys - El Camino
Dan Auerbach a Patrick Carney, kteří tvoří rockové duo The Black Keys, kují železo, dokud je žhavé, a rok a půl po vydání veleúspěšného alba "Brothers" vydávají novinku s názvem "El Camino". A mají na co navazovat. Loni si díky "Brothers" vysloužili pět nominací na Grammy, z nichž dvě dokonce proměnili v zlaté gramofonky, a časopis Rolling Stone nahrávku dokonce vyhlásil druhým nejlepším albem roku. Není tedy divu, že The Black Keys zachovali na "El Camino" stejný model a produkovali jej sami dohromady s Danger Mousem. Natáčelo se na jaře tohoto roku v Easy Eye Sound studiu v Nashvillu a do konečné podoby dotáhli celkem jedenáct písniček, včetně prvního singlu "Lonely Boy", který společně s dalšími čtyřmi kousky uslyšíte na webu skupiny. Dodejme jen, že The Black Keys se na tomto albu inspirovali zvukem kapel jako The Clash a The Cramps.


Korn - The Path Of Totality (Supraphon/Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: alternativní metal

Korn - The Path of Totality
Ať už se vám loňská deska amerických Korn líbila, nebo ne, muzikanti se vás na novince "The Path Of Totality" budou snažit přesvědčit o svém pojetí alternativního metalu. Osazenstvo kapely na nahrávce totiž spolupracovalo s vyhlášenými dubstepovými a elektronickými producenty, jaké mohli široko daleko najít. Těšit se můžete na jména jako Skrillex, Datsik, Noisia nebo Excision. A právě spolupráci Korn & Skrillex můžete znát z rádií díky společným songům "Narcisstic Cannibal" nebo "Get Up". Pokud jste ještě neměli tu čest, navštivte MySpace.com profil kapely. Album si můžete pořídit také ve speciální edici na CD s bonusovými tracky a s DVD nazvaným "The Encounter". To přinese nezkrácený koncert, jenž kapela odehrála uprostřed dvě stě sedmdesát metrů širokého kruhu v obilí v Bakersfieldu.


Tina - S.E.X.Y. (EMI)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: rock / pop / folk

Tina - S.E.X.Y.
Tento týden máme v nových deskách hned dva účastníky druhé řady Česko Slovenské SuperStar. Vedle porotce Rytmuse vydává novinku i moderátorka Tina. Její čtvrté studiové album dostalo název "S.E.X.Y.". Stejně jako v případě minulých nahrávek i na této spolupracovala Tina se slovenským r’n’b zpěvákem a skladatelem Tomim Popovičem. Tentokrát si ovšem na desku přizvala i producenty ze Spojených států, Kanady i Česka a sama se do procesu zapojila jako producentka a jako textařka. První ukázku v podobě singlu "Si sám" si můžete poslechnout pomocí YouTube.com


9 Chambers - 9 Chambers (Mystic Production)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: hard rock

9 Chambers - 9 Chambers
Pokud je vám nejbližší pravověrný hard rock, nenechte si ujít novou a zároveň debutovou desku kapely 9 Chambers. Tvoří ji především dva respektovaní rockoví veteráni - zpěvák, kytarista a producent Greg Hampton, známý ze spolupráce s Alice Cooperem nebo Litou Ford, a bývalý kytarista Monster Magnet Ed Mundell. Společně s baskytaristou Jorgenem Carlssonem a bubeníkem Vinnym Appicem, jenž proslul díky Black Sabbath nebo Heaven And Hell, dali dohromady čtrnáct songů. Některé z nich si můžete poslechnout na facebooku kapely a na jejich oficiálních stránkách si jeden z novinkových songů, kousek "Know Your Enemy", můžete i stáhnout.


Zaz - Zaz Live Tour (DVD) (Sony Music)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: jazz / šanson

Zaz - Zaz Live Tour
Jednatřicetiletá francouzská písničkářka Zaz letos zažila neskutečný vstup na hudební scénu. Její eponymní debut, na kterém míchá ve svém zpěvu prvky jazzu, soulu i blues a francouzský šanson, si získal napříč Evropou nesmírnou popularitu jak u posluchačů, tak i u kritiků a hudebních publicistů. Jak napovídá název "Zaz Live Tour", dočkáme se nyní i koncertního záznamu, který vychází v kombinaci na CD s DVD. A rozhodně bude o co stát. Vystoupení Zaz jsou známá spontánní energií a nespoutaným drivem, což dokazuje i ukázka z DVD v internetovém obchodě Amazon.de.


Tarja Turunen - In Concert (Live At Sibelius Hall) (Mystic Production)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: vážná hudba

Tarja Turunen - In Concert (Live At Sibelius Hall)
Když se rozhodli pochlubit se s novou deskou Nightwish, jejich bývalá zpěvačka Tarja Turunen nechce zůstávat pozadu. Připravila tedy eso v podobě živáku "In Concert". Na CD a DVD posílá k fanouškům záznam vystoupení v Sibelius Hall. Jedná se současně o její první DVD. Pokud se ale těšíte na metalové fláky, má pro vás paní Turunen spíše tradiční skladby včetně sólových písní ve finštině jako "Heinillä Härkien" nebo anglicky zpívané "Walking In The Air".


Musica Folklorica - Spal bych, spal bych, žena mi nedá (Indies Scope)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folklór / lidová hudba

Musica Folklorica - Spal bych, spal bych, žena mi nedá
Řekne-li se ščeglivé písně, lidem neznalým horňáckého dialektu to asi nic neřekne. Ale když dosadíme místo ščeglivé slovo lechtivé, je to hned srozumitelnější i pro lidi folkórem nedotčené. Musica Folklorica právě nyní vydává soubor sčeglivých písní nejen z Horňácka na albu s názvem "Spal bych, spal bych, žena mi nedá...". Na nahrávce můžete slyšet moravské a slovenské lidové písně s obsahem méně či více erotickým, protkané humorem, možná někdy až tragikomickým. Velkým přínosem při sestavování CD byl obsáhlý písňový repertoár dnes již bohužel zesnulého Luboše Holého, který stál u prvotních příprav tohoto hudebního nosiče. Jedna z písní je také poslední studiovou nahrávkou tohoto vynikajícího zpěváka. Kromě hlasu Luboše Holého se mohou posluchači těšit také na Martina Hrbáče, Veroniku Malatincovou, Martina Prachaře, Tomáše Svobodu, Miroslava Dudíka a dívčí sbor Oskoruša. Ukázky z alba si můžete poslechnout na webu vydavatelství Indies Scope.


TÖRR - Tempus Fugit (Panther)
web / bandzone.cz / psali jsme
žánr: black metal

Törr - Tempus Fugit
Tuzemská formace TÖRR se už chvíli nepřihlásila o slovo s novou deskou, a i když v sestavě chybí výrazná postava - lídr Vlasta Henych -, vrhla se zbývající dvojice Ota Hereš & Radek Sladký do práce. Do studia, kde vznikalo "Tempus Fugit", si zavolali také několik hostů. Jak se jim dařilo a jestli výsledek stojí za cestu do obchodu s CD nosiči, posuďte sami díky třem ukázkám na jejich profilu na bandzone.cz. Recenze se totiž docela liší: Někteří tvrdí, že Törr do starého železa ještě rozhodně nepatří, a jiní se nebojí napsat přívlastky jako "napodobenina sebe sama, pokus nahrát jakože zlou, tvrdou a temnou desku..." Váš názor si rádi přečteme v komentářích.


Amy Winehouse - Lioness: Hidden Treasures (Universal)
web / facebook.com / psali jsme
žánr: pop / r'n'b / soul

Amy Winehouse - Lioness: Hidden Treasures
Zhruba čtyři měsíce po smrti Amy Winehouse se její fanoušci dočkají prvního posmrtného alba. To dostalo název "Lioness: Hidden Treasures". Nejedná se ale o třetí desku, kterou krátce před úmrtím připravovala, ačkoli i z ní pár věcí na CD naleznete, daleko více se jedná o kompilaci obsahující dvanáct písní, které vznikly za celou dobu její kariéry. Ty úplné novinky doplňují doposud nevydané skladby z počátku kariéry, alternativní verze již existujících písní jako třeba "Valerie", původní podobu songů jako "Tears Dry" i několik zbrusu nových písniček a narazíte tu i na Grammy nominovaný duet s Tonym Bennettem "Body And Soul" z alba "Duets II". Celý koncept alba dali dohromady její bývalí spolupracovníci - Mark Ronson a Salaam Remi - a rodina zpěvačky. Vydání "Lioness: Hidden Treasures" ohlašuje singl "Our Day Will Come", což je coververze hitu Ruby & The Romantics ze šedesátých let. Videoklip k němu jsme vám již představili.


Dále vychází:

Ryan Adams - Ashes & Fire (vinyl) (Sony Music)
Beggars & Thieves - We Are The Brokenhearted (Mystic Production)
Burzum - From The Depths Of Darkness (Mystic Production)
Cirith Ungol - Servants Of Chaos (Mystic Production)
Edguy - The Legacy (Gold Edition - Volume I) (Mystic Production)
Evergrey - A Decade And A Half (Mystic Production)
Forté Stéphan - The Shadows Compendium (Mystic Production)
Helene Fischer - Live Mit Orchester (DVD) (EMI)
Hugh Laurie - Let Them Talk (Special Edition) (Supraphon/Warner Music)
Korn - The Path Of Totality (CD+DVD) (Supraphon/Warner Music)
Maat - Euroflow (EMI)
Metsatöll - Ulg (Mystic Production)
Queen - Queen 40 (Universal)
Raphael - Live 2011 (EMI)
Royal Hunt - Show Me How To Live (Mystic Production)
Různí - Taneční liga 135 (Universal)
Scorpions - Get Your Sting And Blackout Live 2011 In 3D (Sony Music)
Smashing Pumpkins - Gish (EMI)
Smashing Pumpkins - Siamese Dream (EMI)
Yes - In The Present (Live From Lyon) (Mystic Production)

NÁZORY
  • fenomen vs majk spirit (sasena ef, 04.12.2011 23:25) Reagovat

    majk spirit album roka, fenomena necháme malým deťom eeeej

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Martin Zeller (Cocotte Minute) - Plán byl udělat nějakej svatokrádežnej cover
Rozhovory: Martin Zeller (Cocotte Minute) - Plán byl udělat nějakej svatokrádežnej cover Cocotte Minute mají venku EP "Zllá láska", které obsahuje tři novinky. Kromě autorských písní "Řeka" a "Černý šaty" je v tracklistu taky cover hitu "Milujem se čím dál víc" od Petra Kotvalda. O tom, jak fanoušci kontroverzní song... čtěte zde
Vydáno: 09.12.2023 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
The Prodigy, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.12.2023
Naživo: The Prodigy v Praze své umění rozmělnili, vzpomínka na Keitha Flinta mohla být emotivnější Když se po smrti Keitha Flinta tvrdě elektronická formace vrátila na scénu s turné nazvaným "Army Of The Ants", vypadalo to, že by do Prahy mohla přijet snad už i s novou, takto nazvanou deskou. Ta se ale zatím nekoná, a tak byla... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 17:15 v sekci Naživo
0
Bruce Dickinson - Afterglow of Ragnarok 8/10
Video: "Afterglow of Ragnarok" uvádí do světa "The Mandrake Project", připravovanou sólovku Bruce Dickinsona Frontman Iron Maiden Bruce Dickinson před časem oznámil vydání své sedmé sólové desky s názvem "The Mandrake Project" a nyní se pochlubil s prvním singlem "Afterglow of Ragnarok". K němu připojil také pár detailů k samotnému albu.... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 14:00 v sekci Audio / Video | Video
0
Pohled do českých hitparád - 48. týden 2023
Lost Frequencies a Viktor Sheen potvrdili vedoucí postavení v českých žebříčcích Začátek předvánočního času nepřinesl v domácích hitparádách žádné významné změny. Rádia podruhé ovládl Lost Frequencies se skladbou "The Feeling", albovému pořadí kraluje posedmé v řadě Viktor Sheen s titulem "Planeta... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2023 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
0
Hozier, Sportovní hala Fortuna, Praha, 6.12.2023
Naživo: Hozier ve Fortuně odehrál skvělou show. Zmínil i politiku a publikum učil irsky V rámci své "Unreal Unearth Tour" Hozier opět zavítal do Prahy. Irský sympaťák to rozbalil ve Sportovní hale Fortuna a diváky zaujal na celé dvě hodiny, které i tak utekly jako voda. Předskakovala mu britská kapela The Last Dinner... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2023 15:00 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 48/2023 - od Petera Gabriela přes Miku po Lucii Vondráčkovou (06.12.2023 21:00)
- Nové desky 47/2023 - od Take That přes Nikol Bókovou po Guided By Voices (29.11.2023 19:00)
- Recenze: "Kladivo na čarodějnice" blackových Törr ve výroční edici skutečně prokouklo (24.11.2023 14:30)
- Nové desky 46/2023 - od Dolly Parton přes Plain White T's po Stevea Aokiho (22.11.2023 20:30)
- Nové desky 45/2023 - od Chrise Browna přes Bena Cristovao po Chrise Stapletona (15.11.2023 20:45)
- Nové desky 44/2023 - od Cold War Kids přes Jung Kooka po Static-X (08.11.2023 21:30)
- Nové desky 43/2023 - od Duran Duran přes Annu K. po Taylor Swift (01.11.2023 20:30)
- Video: "Sportovci lépe š...jí," zpívá Till Lindemann v klipu k songu "Sport Frei" (28.10.2023 14:00)
- Nové desky 42/2023 - od The Rolling Stones přes Blink-182 po Samphu (25.10.2023 20:30)
- Nové desky 41/2023 - od Troye Sivana přes ††† po Holly Humberstone (18.10.2023 21:00)

ALBUM TÝDNE 49/2023

Katarzia
Šťastné dieťa

Původem slovenská zpěvačka Katarzia se sice usídlila u nás, na svůj rodný jazyk ale ani na aktuální desce "Šťastné dieťa" nezanevřela. Často si na ní klade otázku: Proč? Proč jsme na sebe v oblasti mezilidských vztahů tak přísní a proč v nich pořád chybujeme a selháváme?

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 16.12.
Bryan Adams (CAN) (O2 arena, Praha)
Út 19.12.
Tři sestry (CZ) / Horkýže Slíže (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 16.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Pá 19.01.
Divokej Bill (CZ) (O2 Arena, Praha)
Ne 28.01.
Slowdive (UK) (Divadlo Archa, Praha)
Út 30.01.
Marika Gombitová (SK) (O2 Arena, Praha)
Út 06.02.
Pocta Haně Zagorové (O2 Arena, Praha)
Čt 08.02.
Cobrah (SWE) (Fuchs2, Praha)
Pá 16.02.
Nothing But Thieves (UK) (Forum Karlín, Praha)
So 17.02.
Black Foxxes (UK) (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Viktor Sheen Taylor Swift Lucie Vondráčková Ben Cristovao Madonna Kryštof Ewa Farna The Beatles Lady Gaga AC/DC Barbara Haščáková MC Erik a Barbara Like She Burian Milly Honsová Sia
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu