shop.musicserver.cz
Tata Bojs, Sportovní hala BC Sparta, Praha, 25.10.2011

Moje jediný přání je opakování

Vydáno: 27.10.2011 09:22 v sekci Naživo - Lukáš Benda | foto: Martin Chochola / musicserver.cz

Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat. Nebudeme se opakovat.

Tata Bojs

předkapely: Longital, Sunflower Caravan
místo: Sportovní hala BC Sparta, Praha
datum: 25. října 2011
setlist: Progresivní (intro), Papírovka, Attention aux hommes!, Hořká čokoláda, Elišce, Filmařská, Skovka, Ztraceni v překladu, Světová, Toreadorská, Bába, Písmenková, Usínací, 2031, Eko echo, Opakování, Šťastnější, Homo Demo, Růžová armáda, Náměsíčná, Vesmírná, Progresivní (outro)
fotogalerie: zde

Tata Bojs, Praha, Sportovní hala BC Sparta, 25.10.2011
© Martin Chochola / musicserver.cz
Tata Bojs letos vydali vyjařenou, vydařenou nahrávku "Ležatá osmička" (makrorecenze). Tata Cais se letos také vydali na své dosud nejmonstróznější turné, věnované oslavě osudového, osmého alba. Nejpodstatnější, divácky nejpočetnější zastávku koncertní šňůry, jež je při kartografickém zakreslení postavena ve tvaru položené osmičky, zažila v úterý Praha. Na sedmičce - totiž na Letné - Tatáče nadšeně vítal třítisícihlavý, natěšený had.

Okno perfekcionismu, které Tata Bojs při své šou do nekonečna otevírali, vypadlo během večera několikrát z pantů. Naštěstí, nikdo nebyl zraněn. Hned při příchodu do přeprodané, přetopené basketbalové haly způsobila šok šatna bez šatnářů/šatnářek, fungující na bázi samoobsluhy. Štěstí, že publikum Tata Bojs netvoří průměrní Češi/průměrné Češky. Na atmosféře příliš nepřidalo ani nepříliš šťastně vybrané slovenské duo Longital, které svým usínáním zapříčinilo hodinové čekání na baru. Plazící se kelímkoví plazi pak de facto zabarikádovali většinu fans následující předkapely - Sunflower Caravan - v útrobách stařičké haly. Na Andyho snahy tak reagovalo jen ticho.

Tata Bojs, Praha, Sportovní hala BC Sparta, 25.10.2011
© Martin Chochola / musicserver.cz
Odraz okna perfekcionismu, kterým Tata Bojs dvě hodiny intenzivně proskakovali, připomínal spíše než klasický popový koncert, varieté. Teatrální, místy cirkusové varieté tak promyšlené, až mrazilo. Nasvícená mrkací megabulva, filmování při "Filmařské", papírová koule nad hlavami háďat, nasvícení vytvarované do ležaté osmičky, adrenalinové i komorní úpravy jednotlivých písní, jednotný osmičkový outfit, progresivní psychedelické projekce. Hosté. Zamrazilo při výstupu Clarinet Factory, kdy Dušanem Neuwerthem nazvučeným prostorem vibroval každičký tón. A co teprve světová premiéra "Světové" s Vladimirem518 a kultovním samplem "chlastat, hulit, kouřit, šukat".

Mašina Tatáčů vychrlila páru na publikum celkem dvaadvacetkrát. Nejkrásnější obláček byl právě ten, na kterém se táta Cais svezl s penerem Vladimirem. Milovníci, lépe milovnice zpívajícího bubeníka, multifunkčního umělce Caise, byly drážděny alfa-sameckými pohyby, v rozkroku kyvadlově se pohybujícím páskem, zahradnicko-cyklistickým potahem dlaní a nadživotním výkonem symbolu Tata Bojs. Bendovi a několika dalším však učaroval speciální host, kouzelník Vladimir518. Světová premiéra "Světové" dopadla světově.

Poznámka pod čarou

Na Caisovy svůdné pohyby jsem byl upozorněn fetišistickými poznámkami a padajícími slinami své sparing-partnerky pro danou noc, KK. S KK jsme se před koncertem neznali a ani po něm se neznáme. Ale o dvou věcech nemám pochyby - byl to skvělý večer, a že KK miluje Caise. Vyrábí trička na motivy písní Tata Bojs a ze všeho nejvíce touží, aby jí je kapela podepsala. A možná by chtěla přespat ve zkušebně nebo tak. Sparing-partnerem KK pro danou noc jsem byl já. Káká napsala hodinu před začátkem na zeď nářků na stránce akce na sociální síti, že jde sama. Že nechce jít sama. Rozehráli jsme virtuální duet, který došel svému naplnění při závěrečném partu "Světové", kdy V518 rapuje do Caisových nápěvů. Chvíle, kdy Vláďův obdivovatel střetne obdivovatelku Milana.

Já: Tvý mladý srdce nemůžu mít, doba je špinavá stejně jak já, tvý mladý srdce nemůžu chtít, pravda je nejasná a podivně zlá.
KK: Moje naivita mě za srdce chytá, jsem lolita, tvoje prosperita.
Svět je místo co bude končit, já do misky sbíram jen slzy lolit.
Můžu mu věřit?
Nemůžeš mi věřit.
Má mě rád?
Nemám tě rád.
Zavolá znova?
Nezavolám znova.
Mluví pravdu?
Nemluvím pravdu.
Apokalyptická vize už nezní tak cize.
Svět je místo co bude končit, já do misky sbíram jen slzy lolit.

Tata Bojs, Praha, Sportovní hala BC Sparta, 25.10.2011
© Martin Chochola / musicserver.cz
Okno perfekcionismu během celé šou zamrzlo jen při exhibicích přizvané taneční skupiny. Gymnastické kreace působily často rušivě a odváděly pozornost od hlavní dějové linie celého koncertu. Dějové linie, která přesáhla celý dramatický oblouk. Vrchol nastal při křtu aktuální nahrávky. Namísto sprchy Bohemkou přišel světelný rituál, slavnostní obřad při kterém příchozím došlo, jak nadčasová a geniální práce za Tatáči stojí. Kapela k nezaplacení.

Jediné přání publika po závěrečném outru, tedy opakování celého setlistu, zůstalo nevyslyšeno. "Nebudeme se opakovat," shodli se Mardoša a spol. a odjeli na afterparty. Dupajícímu hadu pod pódiem pustili - asi na uklidněnou - The Clash, hadí přání ovšem Tatáči slyšeli a chystají se jej dle svých slov brzy vyslyšet. Také se tak těšíte na opakování?

 • setlist (david, 27.10.2011 23:13) Reagovat

  mala uprava setlistu-chybi pesaci a progresivni outro byla uplne 1.jinak supr koncert, jen skoda nemoci klarky a nezarazeni telesne ktera byla avizovana

 • ! (eleanora, 30.10.2011 20:30) Reagovat

  otřesný! ...tenhle report :-/

  • Re: ! (kufffy, 01.11.2011 17:09) Reagovat

   Naopak, je to napsaný skvěle!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pink Floyd - Všechny písně 8/10
Hudba v tisku: Objemná publikace "Všechny písně" se noří do nejtajemnějších hlubin hudby Pink Floyd Návrat legendárních Pink Floyd do studia nebo na pódia už asi navždy zůstane zbožným snem fanoušků. Můžeme se proto jen dál prohrabávat muzikou a do toho nahlédnout do těch stohů papíru, které byly o téhle britské formaci... čtěte zde
Vydáno: 24.07.2024 13:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Skrillex, Open'er festival, Letiště Gdynia-Kosakowo, Gdyně, Polsko, 7.7.2024
Naživo: Skrillex zažil na Open'er festivalu velký comeback Polský Open'er sice oficiálně skončil 6. července, nicméně jeho poslední hvězda završila svůj set až ve čtvrt na tři ráno druhého dne. O Skrillexovi dlouho nebylo slyšet, nyní se po letech vrací. Co za touto odmlkou stálo a v... čtěte zde
Vydáno: 23.07.2024 19:30 v sekci Naživo
Colours Of Ostrava - den čtvrtý, Dolní oblast Vítkovice, Ostrava, 20.7.2024
Naživo: V pestrém finále Colours Of Ostrava zazpívali Sean Paul, Zara Larsson nebo James Blake Čtyřdenní (nejen) hudební maraton je za námi, a tak se v posledním díle letošní série reportáží podíváme na to, co by podle nás měli pořadatelé Colours do budoucna zachovat a co by naopak mohl začít (konečně) řešit. Také... čtěte zde
Vydáno: 23.07.2024 13:30 v sekci Naživo
Šest skvělých písniček Eda Sheerana i pro lidi, co ho nemůžou ani cítit
Nejvíc nej: Šest skvělých písniček Eda Sheerana i pro lidi, co ho nemůžou ani cítit Koupila vaše přítelkyně dva lístky na jeden z hradeckých koncertů Eda Sheerana a je nadšená, že půjdete s ní? Ale vy ty jeho uslzené cajdáky nesnášíte? Nebojte, zrzavý zpěvák disponuje ve svém repertoáru i kupou úžasných... čtěte zde
Vydáno: 23.07.2024 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Mig 21 - Život zdá se sladký 7/10
Video: Mig 21 pátrají v klipu "Život zdá se sladký" po vzkazech na ženském těle Mig 21 k létu tak nějak patří. Nejenže každý rok pravidelně koncertují a oblažují fanoušky svým neotřelým smyslem pro humor i pohodovou energií, letos ale také lákají na novou píseň nazvanou "Život zdá se sladký". Ta přes... čtěte zde
Vydáno: 22.07.2024 12:30 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Druhý den ostravských Colours patřil dvojici Sam Smith a Bat For Lashes (19.07.2024 18:07)
- Fotogalerie: Poklidný druhý den ostravských Colours rozčísli Britové i Taiwanci (19.07.2024 14:39)
- Recenze: "Towers" nezařaditelných Clarinet Factory otevírá nekonečně barevný hudební svět (08.07.2024 13:00)
- Tata Bojs odhalí svůj příběh v celovečerním dokumentu "tata_bojs.doc". Do kin se dostane v září (30.05.2024 11:17)
- Osobitě invenční Clarinet Factory představují desku "Towers". Vyjde i na vinylu (15.04.2024 10:32)
- Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
- Clarinet Factory píší s novou deskou další kapitolu své sonické cesty (14.02.2024 14:15)
- Naživo: Jestli tam byl, měl by František Kafka radost. Kafka Band pokřtil svůj "Proces" v Paláci Akropolis (17.01.2024 15:00)
- Naživo: Jak se Tata Bojs loučili s Divadlem Archa (10.12.2023 12:45)
- Brněnský festival BATCH má kompletní program, zahraje i Lenny či Vladimir 518 (29.09.2023 11:58)

ALBUM TÝDNE 30/2024

The Warning
Keep Me Fed

Sesterské trio The Warning je v našich končinách stále ještě poměrně neznámé. Přesto u nás kapela stihla nedávno odehrát své první vystoupení, což ocenili především milovníci kvalitní rockové hudby. A nedlouho po dubnové zastávce v pražském MeetFactory představila své čtvrté album "Keep Me Fed".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 26.07.
Jazz ve městě (Zámek, Frýdek-Místek)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Ne 28.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)
Po 29.07.
Scorpions (DE) (enteria Arena, Pardubice)
Čt 01.08.
Let It Roll (Letiště, Milovice)
St 07.08.
Mr. Big (US) (Roxy, Praha)
Pá 09.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
So 10.08.
Krásný ztráty 2024 (Všetice, Netvořice)
Pá 06.09.
Mehro (US) (Rock Café, Praha)
St 18.09.
Avi Kaplan (US) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Adele Sam Smith Taylor Swift mp3.com Kabát Dua Lipa Mirai Queen Lenny Kravitz Sabrina Carpenter Lucie Vondráčková Madonna Katy Perry Miley Cyrus Doja Cat Kesha
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe