Lunetic, SaSaZu, Praha, 20.10.2011

Kde jsi, mámo?

Vydáno: 21.10.2011 16:49 v sekci Naživo - Petr Adámek | foto: facebook interpreta

Dlouhých osm let! Tak dlouho vydržel Lunetikům rozum. Všechno ovšem jednou končí, a tak se Vašek, Martin, Aleš a David po letech zaslouženého odpočinku vrhli zpátky na koncertní pódia. Pražská zastávka jejich comebackové tour byla vskutku nezapomenutelným zážitkem a nejdelším večerem v životě.

Live: Lunetic

support: 5 Angels, Matt Pardus a JIC Team, Pavla Dubná, Samice
místo: SaSaZu, Praha
datum: 20. října 2011

Lunetic - příprava
© facebook interpreta
"Příprava na koncert Lunetic", to vám není žádná sranda. Tak nejprve vybrat správné obutí. Stříbrné střevíčky, jak jinak. I Popelka by záviděla. Následně pořídíme vstupenky, co kdyby bylo třeba vyprodáno, hehe. Další důležitá věc - nové náušnice! A také nové spodní prádlo; bílé s krajkami, radost pohledět. Hlavně to všechno vyfotit. Teď už jen sehnat nové CD, kvůli němuž se vlastně celá ta paráda koná. Chvilka napětí... Podařilo se: "Už mám ve svých rukách a taky ve svém naruči cd uspěch na praha zličín musím přiznat husté bloudište ale naknec našla jsem to." Řeč je o nejmenovaném nákupním centru, kde bylo cédéčko (hned vedle regálu se zlevněnými těstovinami) nalezeno a pořízeno. Tím ovšem starosti zdaleka nekončí - hlavně, aby nové album nenastydlo! Ale kdepak: "Je teploučku a me lasky plnem naruči ja si ho budu hlidat jako moje miminko :-D" Tímto se omlouvám nejmenované slečně a slibuji, že její facebookový profil již dál stalkovat nebudu.

Lunetic
© Petr Adámek / musicserver.cz
Musím uznat, že Lunetic mají talent. Vybrat si jako hosty takovou squadru, která toho večera okupovala pódium SaSaZu, to se jen tak někomu nepovede. Holčičkám 5 Angels by se ještě dalo odpustit - každý máme svoje dětské hříchy; já jsem třeba trhal hmyzu křidýlka. Odkud ale vylezla individua jako Matt Pardus se šesticí lascivních tanečnic či dívčí duo Samice, které vypadaly, že by na posezení spolkly kompletní Maxim Turbulenc i s jejich strakatými montérkami, to je mi záhadou. Však vedle jejich disco-hitovky "Chuck Norris" s textem: "Ruty šuty Arizona Texas, ruty šuty Arizona má. Přišel a měl džíny, já tenkrát měla splíny, říkali mu walker texas nej," bledly závistí i největší vypalovačky Míši Davida. Po hodině a půl nefalšovaného mučení, které jistě nezažil ani Dalibor ve věži, se však ukázalo, jak prozíravý to byl od těch čtyřech nápad: všichni (a dokonce i ti, kteří dorazili z čiré recese či sem snad zabloudili omylem) si nepřáli nic jiného, než aby už ti Lunetici začali.

Zatímco od zvukaře (stojícího zhruba ve třetině klubu) dál ani noha, před pódiem už bylo pořádně horko. Někdejší dívenky sice vyrostly a zestárly a také ty plakáty nad postelemi už jim možná oškubávají jejich děti, ale ohníčky v očích jim hořely stejně jako tenkrát. Vypalovačky typu "Chtěl bych tě líbat", "Dotyky" či "Only You" zpívaly z plna hrdla, hlasivky našponované, foťáky blikající, srdíčka pulzující.

A co na to Lunetic? Přestože diváků se oproti dobám jejich největší slávy sešla přinejlepším desetina, byli dojati. Taky si Aleš při neustálém poklepávání na srdce div nezlomil žebra. Zatímco se Vašek poctivě věnoval zpěvu a akustické kytaře, David zůstal duchem někde na východě, (kolik během koncertu pronesl vět, by se dalo spočítat na prstech jedné ruky) a Martin samou radostí poskakoval po pódiu jako nastřelený perníkem (omlouvám se, to je podpásovka). Na úplné dno srazila celou akci doprovodná kapela, která nejenže nic zajímavého nepředvedla, ale ještě v jedné z pauz spustila "Smells Like Teen Spirit". Ach, Kurte, nezlob se...

Lunetic
© Petr Adámek / musicserver.cz
Ale jo, přece jenom měl celý ten ples příšer svá pozitiva. Nahoře ve víajpí měli fakt dobrý oříšky. V čem to byly obalené? Myslím, že ve wasabi nebo něčem takovém. Dobrota! Však si, pohodlně rozvalen v gauči, pochutnal i Petr Novotný (ten s tím věčně upoceným čelem, už si vzpomínáte?). Kromě oříšků potěšil i Vašek, který - kromě toho, že jako jediný působil příčetně a přirozeně - vážně skvěle zpíval, což vedle těch třech komparzistů vyniklo dvojnásob.

Kdyby to chlapci uchopili jako parodii sama sebe, navlékli se do svých někdejších sexy oblečků, zopákli si taneční choreografii a udělali z celého večera jednu velkou bizar-retro-srandu, neřekl bych na jejich adresu křivé slovo, naopak. Jenže oni to bohužel mysleli vážně! Když tak jako poslední přídavek zazněla nesmrtelná "Máma", člověk by si přál vrátit se do devadesátek. Do devadesátek na některý z jejich koncertů, ideálně s ručním granátem, aby se nic takového jako "Lunetic Tour 2011" nemohlo přihodit.

  • No tak autore smekám (Chytrex, 21.10.2011 19:41) Reagovat

    Přežít tuhle hrůzu určo chtělo hodně pevné nervy... a dík za úžasný článek..

  • ... (Jana, 21.10.2011 21:08) Reagovat

    Proti pokusům o comeback nic nemám, ale když comeback, tak by to chtělo nový materiál ... Boyband může být dobrá skupina, když má dobré písničky ... myslím, že si pánové z Lunetic měli nejdřív pořídit nové songy, než se vydali na turné ... Ale je to otázka, jestli by nebyly horší, než ty staré ... Nicméně mají plus za odvahu vylézt na pódium ...

    • Re: ... (Diana, 21.10.2011 22:59) Reagovat

      Tak ti Pánové si nové písničky připravili jestli ti teda není známa!!!mají autorské CD kde texty skládal převážně David, a hudbu dělal Vašek se Standou!!! Možná by sis prvně měla zjistit nějaké fakta a zajít třeba na koncert něž budeš reagovat!!!A proč by neměli mít odvahu vlézt na podium?!! Jsou pořád dost dobrý a náš hudební trh od jejich dob nic takového nemá!!!

      • Re: ... (Jenda, 23.10.2011 06:44) Reagovat

        No, Diano, napsala jste to moc hezky. Hlavně tou poslední větou jste dala na prdel úplně všem. Nechť Vám David, Vašek, Standa a Aleš i nadále dělají jen samou radost. Škoda jen, že jsou na našem hudebním trhu jediní, kdo dělá pořádnou a kvalitní muziku. Máte můj neskonalý obdiv (i za tu odvahu to sem napsat).

        • Re: ... (Diana, 23.10.2011 13:17) Reagovat

          Jendo d¨pokud to myslíte upřímně tak děkuji. tohle je můj názor a za tím si stojím!! Český trh je malinkej rybníček ale stále si myslím že Lunetic tady v něm mají své místo stejně jako Kabáti a kdokoliv jiný!!A že nebudou mít miliony fanoušků no a?! Například Aneta Langorová má taky ten svůj okruh lidí kterým se její muzika líbí a na je jí konzert přijdou velice rádi!!Kluci jak sami řekli tohle dělají jen pro radost každý ma svoje povolání, mají rodiny s dětmy a tohle je prostě jejich koníček kterým dělají radost i ostatním lidem což je hezké!! A proto jim moc fandím.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Madonna - Confessions II - The Film 7/10
Video: Královna tančí pro své věrné. Madonna v minifilmu "Confessions II" ohromuje estetikou, hity ale schovává ve tmě Dvacet let znamená v popu celou věčnost. Když Madonna v roce 2005 osedlala diskokouli a s deskou "Confessions on a Dance Floor" redefinovala tehdejší mainstream, šlo o triumf čiré, chytlavé euforie. Nyní, v roce 2026, se královna popu... čtěte zde
Vydáno: 09.06.2026 14:00 v sekci Audio / Video | Video
Jakub Mahdal (Jakoby Films) - Zakládám si na tom, že všichni ve štábu jsou srdcaři a dělají to s láskou
Rozhovory: Jakub Mahdal (Jakoby Films) - Zakládám si na tom, že všichni ve štábu jsou srdcaři a dělají to s láskou Tentokrát jsme nezvykle nevyzpovídali nikoho z hudebníků, ale režiséra. Hudby se povídání přesto týkalo - Jakub Mahdal totiž natočil řadu videoklipů. K tomu stojí i za spoustou reklam a podílí se například i na "Zrádcích". Jak... čtěte zde
Vydáno: 09.06.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Alexisonfire na Rock for People předskočí Iron Maiden. Připomeňte si jejich šest zásadních skladeb
Nejvíc nej: Alexisonfire na Rock for People předskočí Iron Maiden. Připomeňte si jejich šest zásadních skladeb Kanadské post‑hardcorové legendy Alexisonfire míří po šestnácti letech do České republiky. Skupina zároveň několikrát potvrdila, že má připravené množství materiálu, takže šestá deska je pravděpodobně na cestě. Než ale... čtěte zde
Vydáno: 08.06.2026 14:30 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Violet Grohl - Be Sweet To Me 9/10
Recenze: Debut "Be Sweet To Me" ukazuje, že Violet Grohl není jen dcerou rockové legendy Violet Grohl vstupuje na hudební scénu s debutem "Be Sweet To Me", který překvapuje vyzrálostí, sebevědomím i schopností spojovat grunge, alternativní rock, punk a zasněný pop do jednoho celku. Dcera Davea Grohla už na první desce... čtěte zde
Vydáno: 08.06.2026 00:00 v sekci Recenze
Svěrák a Uhlíř - Není nutno (LP) 8/10
Recenze: Reedice alba "Není nutno" připomíná genialitu tvorby Svěráka a Uhlíře Děti bývají nejpřísnějším publikem. Hned na nich totiž poznáte, jestli je něco baví, nebo ne. A právě pro ně psali a píšou většinu své tvorby pánové Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. Krátce po sobě oba oslavili kulatá... čtěte zde
Vydáno: 07.06.2026 15:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Honza Bendig do O2 universa pozval nejen Michala Davida či Kaliho, ale i show Britney Spears (09.05.2026 09:54)
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)
- Naživo: Lunetic oslavili třicet let, "Only You" si s nimi zazpíval Pokáč (10.10.2025 15:00)
- Naživo: Michal David přivedl do O2 areny svých "Pár přátel" a prožil "Discopříběh" ve formě. Několik ale to však mělo (14.06.2025 18:47)
- Video: Lunetic jsou zpět! Novinkou "Sdílej" lákají na oslavu třiceti let kapely (19.05.2025 08:14)
- Video: Michal David s charitativní a mezinárodní verzí skladby "Pár přátel" v klipu dojímá (24.03.2025 17:37)
- Nové desky 10/2025 - od Stevena Wilsona přes Michala Davida po Debbi (19.03.2025 12:00)
- Recenze: Nová deska Michala Davida "Život je náš" docela ujde. Až na ty otřesné texty (13.03.2025 08:00)
- Michal David vydává po třinácti letech autorskou desku s názvem "Život je náš" (11.03.2025 12:51)
- Už v neděli kina obsadí divadelní hit "The Legend of Lunetic" (01.03.2025 10:52)

ALBUM TÝDNE 23/2026

Violet Grohl
Be Sweet To Me

Violet Grohl vstupuje na hudební scénu s debutem "Be Sweet To Me", který překvapuje vyzrálostí, sebevědomím i schopností spojovat grunge, alternativní rock, punk a zasněný pop do jednoho celku. Dcera Davea Grohla už na první desce dokazuje, že její největší devizou je cit pro silné příběhy.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 10.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Čt 11.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Čt 11.06.
Už jsme doma (CZ) / Čtvrt na smrt (Barrák Music Club, Ostrava)
Čt 11.06.
Kosheen (UK) (Areál 7, Praha)
Pá 12.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
So 13.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
So 13.06.
Joost Klein (NL) (Forum Karlín, Praha)
So 13.06.
Ewa Farna (CZ) (Eden, Praha)
Ne 14.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Ne 14.06.
Iron Maiden (UK) // Rock for People 2026 (Park 360, Hradec Králové)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Prince Ewa Farna Madonna Beyoncé Lady Gaga Coldplay The Cure
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe